İlgili Kategoriler
Tip
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Priz

" araması için 13361 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Priz Çeşitleri Trendyol'da!

İnsanların günlük yaşamlarında kullandıkları hemen hemen tüm hırdavatçı teknolojisi ürünleri ve araçları elektrikle çalışır. Elektrik enerjisini iletme ve depolama yeteneği insan hayatını büyük ölçüde kolaylaştırır. Depolanabilen bu elektrik, kablolar sayesinde günlük yaşama nüfuz edebilir. Günlük yaşamda evde veya işte birçok teknik sorun ortaya çıkabilir. Bu sorun inşaat veya sanayi sektöründe de ortaya çıkabilir. Bu sorunları çözmek için bazı araçlar gereklidir. Bunlar birden fazla sektörde farklı amaçlarla kullanılır. Dünyanın en önemli icatlarından biri olan elektrik, günümüzün en vazgeçilmezlerinden biridir. Elektrik, özellikle teknolojinin daha çok ön planda olduğu dönemlerde hayatın her alanında bulunabilen bir durumdur. Teknolojik ürünlerin kullanımı için son derece gerekli olan elektriğin etkin kullanımı için gerekli ürünler bulunur. Bu ürünler arasında priz büyük önem taşır. Günlük hayatın her alanında bulunan bu ürünler, müşterinin lamba yakmasına, bilgisayar veya telefonu şarj etmesine ya da elektronik bir cihazı çalıştırmasına yardımcı olur. Hayatı çok kolaylaştıran bu ürün evde ve iş yerinde rahatlıkla kullanılabilir. Genel olarak insanların çoğu günlük yaşamlarında ortaya çıkan sorunları çözmek için akım korumalı priz kullanırlar. En pratik ve kullanışlı ürünlerden biri olan bu tür, teknolojik ürünlerin hayatınızdaki varlığını sürdürmesinde oldukça etkilidir. Priz çeşitleri ise farklı şekillerde karşınıza çıkabilir. Her modelin kendine özgü işlevleri ve kullanımları vardır. İş yerlerinde ve kurumlarda büyük önem taşıyan bu ürün, evin tüm odalarında bulunabilir. Bu ürünün bulunmadığı yer, müşteriler için oldukça işe yaramaz bir yer olarak kabul edilir. Hayatın her anında ve her alanında kullanılan priz tipleri, ihtiyacınız olan elektriğe veya enerjiye anında ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle günlük yaşamda büyük bir yere sahiptir. İki güç kaynağını tek çıkışta kullanabilme özelliği, elektrik prizi sorunu yaşayanlar için oldukça etkili ve kullanışlı bir seçenektir. Müşterilerinden sadece en yüksek notları almakla kalmayıp, alımlarda süreklilik yaratan bu model, son dönemlerin en popüler modellerinden biri olur. Bu fiş modeline ek olarak en son teknoloji ile üretilen dimmer fiş elektrik çıkışını istediğiniz seviyede düzenlemenize yardımcı olur. Bu model, sadece elektriği değil, aynı zamanda ısı ve ışığı da düzenlemenizi sağlayan bir mekanizmaya sahiptir. Bu açıdan priz ölçüleri doğrultusunda eviniz ve işyeriniz için en uygun çeşidi satın alabilirsiniz.

Pratik ve Kullanışlı Priz Seçenekleri

Pratik ve Kullanışlı Priz Seçenekleri

Sıhhi ve elektrik sektöründeki çeşitler günlük hayatın her alanında bulunabilen ürünlerdir. Uygulama alanına ve kullanım amacına göre farklı şekil, boyut ve işlevlerde farklı türleri bulunur. İyi bir sıhhi tesisat kurulumunun bu kısımlarını seçerken, gerekli tüm özellik ve detaylara dikkat edilmelidir. Fişlerin örnek tasarımının yanı sıra ülkeye göre farklı şekilleri de bulunur. Türkiye’de en yaygın model, ikili modelleridir. Bu ürünler sadece elektrik için değil birçok kullanım için de tercih edilir. Bu kullanımlar arasında ev telefonu, televizyon ve internet bulunur. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan bu ürünler sayesinde yaşam alanlarınızda ve koridorlarınızda kullanabilirsiniz. Ürünün imalatında kullanılan malzemenin kalitesi en önemli detaydır. Bu detay sayesinde müşteriler hangi ürünü alacaklarına karar verebilirler. Çeşitli model ve tipler arasında üçlü priz sıklıkla kullanılır. Bu türe aynı anda üç fiş takmak mümkündür. Bu tip fişlere ek olarak 5’li, 6’lı 10’lu priz de bulunur. Bu varyantlar, daha fazla elektronik cihaz kullanan veya kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Bu tiplere ek olarak dokunmatik, kapaklı, korumalı, zaman ayarlı priz tipleri de vardır. Bu fişler, elektronik cihazlarınızı istediğiniz zaman kontrol etmenizi ve çalıştırmanızı ve durdurmanızı sağlar. Bağlı cihazı istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Bu tip çeşitler daha sonra otomatik olarak kapanır. Bu özelliği ile son zamanlarda pek çok kişi tarafından tercih edilen bir üründür. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte priz modelleri gerek tasarım gerekse teknolojide sayısız yenilik ve değişiklik olur. Son yıllarda, özellikle bilgisayarları ve telefonları şarj etmek için kullanılan yaygın olarak kullanılan UPS, grup priz tiplerine yeni bir özellik eklenir. Bu tiplere ek olarak data prizi çeşitleri de bulunur. Bu açıdan bu modeller, sokete takılı başka bir elektronik cihazı kullanırken telefonunuzu şarj etmenize olanak tanır. Bu tip fişlerin USB girişi olduğu için gerektiğinde USB girişi olan bir yere bağlayarak çalışmayı kolaylaştırır. Topraklı tipi, faz kaydırmalı topraklanmış ve nötr uçlu olarak da bilinir. Bu tür genellikle bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ürünlerde kullanılır. Tüm bu çeşitleri özellikleri ile farklı alanlara ve ihtiyaçlara hizmet eder. Bu açıdan özellikle kapaklı türleri çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilir. Teknolojinin gelişmesi ve yenilenmesi ile birlikte her gün elektrik gerektiren birçok cihaz üretilir. Bu cihazlar kendilerini hayatın her alana yerleştirir. Çok geniş alanlara dağıtım yapılması nedeniyle elektrik talebi de artar. Oldukça kaliteli ürünlerden oluşan bu ürünler sizlere uzun yıllar güvenle kullanım imkanı sunar. Her geçen gün daha farklı modellerde sunulan çeşitler evinizin dekorasyonuna farklı bir hava katar.

İhtiyaca Uygun Priz Çeşitleri

İhtiyaca Uygun Priz Çeşitleri

Son zamanlarda çok popüler olan gri, siyah priz çeşitleri evinize ve duvarlarınıza ilginç bir hava katar. Bu aşamada duvarın rengine ve ortamdaki mobilyaların rengine göre tercih ettiğiniz model ile ortamın uyumunu bir bütün olarak yakalayabilirsiniz. Bunun için ise yassı, G tipi, üçgen, sanayi tipi, dış mekan priz modellerini de inceleyebilirsiniz. Ürünler müşterilerine sundukları alternatifler ile büyük kolaylık sağar. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanımı pratik ve hızlıdır. Birçok işlemi kolaylıkla çözmenize olanak sağlayan bu tür ürünler, işleminizin verimini artırmanıza olanak tanır. Bu, gerekli işlemleri hızlı bir şekilde tamamlamanızı sağlar. Her alanda farklı ihtiyaçlar için kullanılabilen bu çeşitler ağırlıklı olarak evlerde, işyerlerinde, kurumlarda ve restoranlarda karşınıza çıkabilir. Ancak bu alanlara ek olarak, bu çeşitler daha birçok yerde kullanılır. Her kesimden insanın rahatlıkla kullanabileceği bu ürünler çeşitli tasarım ve konfigürasyonlarda sunulur. Bu tip fişler ile müşterilerine farklı ihtiyaçların çözümü için pratik bir kullanım sunar. Bu açıdan 6’lı kauçuk priz modelleri elektrikli aletlerinin sayısı fazla olan kişiler için uygundur. Duvarlar, kablo kanalları, dolap içleri veya zemin buatları gibi birçok alanda her türlü fiş kullanılabilir. Duvar modelleri gömme ve sıva altı, sıva üstü priz olarak karşınıza çıkar. Sıva altı olan modeller duvara monte bir muhafaza kullanılarak monte edilirken, bir kutuya bağlı yüzeye monte edilen çeşitler duvarla aynı hizada vidalanır. Yüzeye montaj uygulamaları için kablolar, kablo kanalı içinden yönlendirilir. Bu nedenle kırma, delme gibi işlemler yapılmaz. Bunun yanı sıra akıllı priz modelleri, güvenliğiniz düşünülerek özenle tasarlanır. Çeşitli priz markaları tarafından satışa sunulan bu türler, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Topraklı olan türler ise, sistemde ek elektrik veya kaçak olması durumunda bu akımı güvenli bir şekilde toprağa yönlendirir. Bu sayede elektrik kaçağı nedeniyle oluşabilecek kazaların önüne geçer. Sıva altı modelleri, uzmanlığı ve üstün kalitesi ile öne çıkan bir diğer ürün grubudur. Kalabalık aileler ise çoklu modellerini tercih eder. Ayrıca bu çeşitler, suya ve toza karşı maksimum dayanıklılıkları ile size uzun süreli koruma sağlarlar.

Priz Modelleri Seçimi

Priz Modelleri Seçimi

Teknolojinin gelişmesi ve yenilenmesi ile birlikte her gün elektrik gerektiren birçok cihaz üretilir. Bu cihazlar kendilerini hayatın her alanında kurmuştur. Çok geniş alanlara dağıtım yapılması nedeniyle elektrik talebi de artar. Oldukça kaliteli ürünlerden oluşan bu ürünler sizlere uzun yıllar güvenle kullanım imkanı sunar. Her geçen gün daha farklı modellerde sunulan zamanlayıcı priz evinizin dekorasyonuna farklı bir hava katar. Son zamanlarda çok popüler olan siyah priz renkleri evinize ve duvarlarınıza ilginç bir hava katar. Bu aşamada duvarın rengine ve ortamdaki mobilyaların rengine göre tercih ettiğiniz model ile ortamın uyumunu bir bütün olarak yakalayabilirsiniz. Bunun için ise anahtarlı priz modellerini de inceleyebilirsiniz. Sigortalı, timerlı priz müşterilerine sundukları alternatifler ile büyük kolaylık sağlar. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanımı pratik ve hızlıdır. Birçok işlemi kolaylıkla çözmenize olanak sağlayan bu tür ürünler, işleminizin verimini artırmanıza olanak tanır. Bu, gerekli işlemleri hızlı bir şekilde tamamlamanızı sağlar. Her alanda farklı ihtiyaçlar için kullanılabilen bu ürünler ağırlıklı olarak evlerde, işyerlerinde, kurumlarda ve restoranlarda karşınıza çıkabilir. Ancak bu alanlara ek olarak, bu ürünler daha birçok yerde kullanılır. Her kesimden insanın rahatlıkla kullanabileceği bu ürünler çeşitli tasarım ve konfigürasyonlarda sunulur. Bu tip fişler ile müşterilerine farklı ihtiyaçların çözümü için pratik bir kullanım sunar. Bu açıdan 2’li, 3’lü, 4’lü priz modelleri elektrikli aletlerinin sayısı fazla olan kişiler için uygundur. Duvarlar, kablo kanalları, dolap içleri veya zemin buatları gibi birçok alanda her türlü fiş kullanılabilir. Duvar prizi modelleri gömme ve sıva üstü dimmer priz olarak karşınıza çıkar. Sıva altı olan modeller duvara monte bir muhafaza kullanılarak monte edilirken, bir kutuya bağlı yüzeye monte edilen çeşitler duvarla aynı hizada vidalanır.

Farklı Yüzeylerde Kullanabileceğiniz Priz Çeşitleri

Farklı Yüzeylerde Kullanabileceğiniz Priz Çeşitleri

Yüzeye montaj uygulamaları için kablolar, kablo kanalı içinden yönlendirilir. Bu nedenle kırma, delme gibi işlemler yapılmaz. Bunun yanı sıra USB’li priz modelleri, güvenliğiniz düşünülerek özenle tasarlanır. Çeşitli markalar tarafından satışa sunulan bu dış mekan tipleri, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Topraklı olanlar ise, sistemde ek elektrik veya kaçak olması durumunda bu akımı güvenli bir şekilde toprağa yönlendirir. Bu sayede elektrik kaçağı nedeniyle oluşabilecek kazaların önüne geçer. Sıva altı modelleri, uzmanlığı ve üstün kalitesi ile öne çıkan bir diğer ürün grubudur. Kalabalık aileler ise çoklu modellerini tercih eder. Ayrıca bu ürünler, suya ve toza karşı maksimum dayanıklılıkları ile size uzun süreli koruma sağlarlar. Evde ve iş yerinde kullanacağınız ethernet, TV, telefon, internet prizi satın almadan önce mutlaka hangi modellere ihtiyacınız olacağını bilmelisiniz. Öncelikle satın alacağınız ürünün elektrik tesisatınız ile uyumlu olması gerekir. Yüzeye monte ve gömme olmak üzere iki ana türü vardır. Ayrıca ürünü kullanacağınız yerin fiziksel özellikleri de seçiminizde dikkate almanız gereken bir unsurdur. Nem, toz, patlayıcı gaz gibi unsurların bulunduğu ortamlarda sanayi tipi seçenekler tercih edilir. Bunun yanı sıra ürün tercihlerinizde ihtiyaçlarınızı ve mevcut elektrik tesisatınızın durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Erkek, dişi priz satın alırken, kolay montaj için 75 mm'ye kadar açılabilen, bükülmeye dayanıklı U-tırnaklara sahip olmak önemlidir. Ayrıca kablolu, kablosuz, 5 metre priz gibi seçenekleri de göz ardı etmemelisiniz. Priz önerisi yaparken evinizin dekorunu gözden kaçırmamak için ahşap panelli, metalik boyalı veya özel tasarımlı ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Öte yandan çocuk odaları için çizgi film karakterli ürün ve anahtarlar bulunur.

Priz Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Priz Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ev, okul ve anaokulları gibi bebeklerin ve küçük çocukların bulunduğu alanlar için çocuk korumalı, su geçirmez, dokunmatik, ısıya dayanıklı, şalterli, güneş enerjili priz çeşitlerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Modeller temel olarak ağ fişleri ve UPS fişleri olarak ikiye ayrılır. Tek fazlı veya üç fazlı çıkışlar topraklı veya korumasız olabilir. UPS çıkışlarının koruyucu iletkeni, elektriklilerden farklı tasarlanır. Bu, şebekeden güç alan bir aygıtın UPS çıkışına takılmasını fiziksel olarak engeller. Çocuk emniyetli fişlerdeki delikler ancak fişin iki iletkeni aynı anda bağlanırsa açılabilir. Bu şekilde fiş deliğine tek bir iletken sokulamaz. Bazı elektrik türlerinde açma/kapama düğmesi de olabilir. Düğme sayesinde, can sıkıcı fiş bağlantısının kesilmesi artık gerekli değildir. Gizli türler banyo ve tuvaletler için kullanılabilir. Bunun yanı sıra kumandalı tercihi de yapabilirsiniz. Tüm bu ürünler arasında hangisini tercih edeceğinize karar veremiyorsanız ise, önce ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve ardından satın alımı gerçekleştirmelisiniz. Ürün çeşitleri nedeniyle iç ve dış mekanlarda kullanılır. Ev, iş, ofis gibi mekanlarda elektrik lambalarının kontrolü ve elektronik cihazların elektrik kontrolü için özel tercihle kullanılır. Renkli, tekli, çoklu priz iş ve ofis ortamlarının kurtarıcısıdır. Birçok farklı cihaza güç sağlamak için birden fazla ürüne ihtiyaç duyanlar çoklu, ikili, üçlü, dörtlü veya beşli çıkışa sahip çeşitler kullanabilir. Ayrıca uzatma priz gibi seçenekleri de tercih edebilirler. Elektronik cihazların yüksek akımlardan zarar görmemesi için ofis ortamında bilgisayarların yüksek akımlardan zarar görmesini engellemek için darbeye dayanıklı fişler tasarlanır. Fabrika ve atölyelerde rutubetten, sudan ve dış etkilerden korunmak için seyyar priz modelleri tercih edilebilir. Ahşap görünümlü yüzeye sahip seçenekler ise iç mekan kullanımında tercih edilen ürünler arasında pürüzsüz görünümleriyle öne çıkar. Bunun yanı sıra dolap altı, tezgah altı priz modelleri otel, restoran ve cafe gibi alanların kurtarıcısıdır.

Güvenli ve Dayanıklı Priz Seçenekleri

Güvenli ve Dayanıklı Priz Seçenekleri

Evde veya işte birçok basit görevi çok pratik hale getiren masa üstü priz çeşitleri bugün her evde, işyerinde ve tesiste bulunur. Enerji tasarrufu yapmak isteyen ve çevreyi tam anlamıyla düşünen müşterilerin tercihi olan fiş modelleri, isteklerine göre farklı fonksiyonlarla sunulur. Sunduğu tüm konforların yanı sıra ev dekorasyonu açısından da son derece önemli bir yer tutar. Geniş bir ürün yelpazesine gelince, zevkinize ve iç mekanınıza uygun modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Elektrik tesisatı ile doğrudan ilgili olan fişler de çocukların güvenliği açısından oldukça önemlidir. Özellikle küçük bir çocuğun yaşadığı evlerde fişler korunmalıdır. Aksi takdirde sağlığı tehdit eden durumlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlar için kapaklı fişli modeller mevcuttur. Bu modellerin kapakları sayesinde çocuklarınız ellerini sokacak ilginç bir görüntü görmezler. Ayrıca düğmeli, kumandalı, regülatörlü, ışıklı, topraklı priz modelleri de bu aşamada tercih edilebilir. Priz fiyatları ise modele, tasarıma, fonksiyona ve tercih ettiğiniz ürünü yapmak için kullanılan malzemeye göre değişir. Bu nedenle, bireysel modellerin fiyatları arasında farklılıklar vardır. Bu modeller arasından ihtiyacınıza uygun ürünü ve istediğiniz alanın dekorasyonunu göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun modeli avantajlı fiyat seçenekleri ile Trendyol’dan satın alabilirsiniz.