İlgili Kategoriler
Maksimum Isıl Güç
Fiyat
Isıtma Kapasitesi
Baca Tipi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Garanti Süresi
Renk
Eşanjör Sayısı
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Cihaz Tipi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Yoğuşmalı Kombi

" araması için 788 sonuç listeleniyor

Büyük Bir Tasarruf Sağlayan Yoğuşmalı Kombi Modelleri Trendyol'da!

Isınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için geliştirilen kombiler, farklı ihtiyaç ve beklentilere uygun üretilir. Kombiler, performans ve verimlilik gibi etkenler göz önünde bulundurularak sınıflandırılır. Doğal gaz kullanımının artmasıyla daha sık tercih edilen yoğuşmalı kombiler, ısınma ihtiyacını karşılarken enerjiden tasarruf etmeye olanak tanır. Yoğuşmalı kombiler, klasik kombilere oranla %20 daha düşük enerji tüketirken daha yüksek verimle çalışır. Düşük emisyon oranları sayede ısınma gereksinimini çevre dostu tasarımlarla karşılamanıza olanak tanır.

Yoğuşmalı Kombi Çalışma Prensibi Nasıldır?

Yoğuşmalı Kombi Çalışma Prensibi Nasıldır?

Yoğuşmalı kombi tanımına girmeden önce kısaca temelde kombinin nasıl çalıştığından ve kombinin çeşitlerinden bahsedelim. Kombi, ısıtma sistemlerini ve sıcak su sistemlerini çalıştıran bir cihazdır. Basit olarak doğalgazı ve oksijeni kullanarak yanma işlemini gerçekleştiren bu cihaz, olay sonucunda elde ettiği ısı enerjisini konut veya işyerinin ısıtılmasında ya da buralardaki sıcak su kullanımında görev alır. Kombi günümüzde üç farklı tipte bulunmaktadır. Bunlar, binanın baca sistemine bağlanan ve günümüzde çok yaygın olmayan bacalı yoğuşmalı kombiler, doğrudan konut dışına bağlanan ve ortam havalandırmasına ihtiyaç duymayan hermetik kombiler.

Son olarak da temel tasarım olarak hermetik kombiler ile akraba olan yoğuşmalı kombi kullanımı günümüzde yaygın olarak tercih edilmektedir. Baca tipi kombiler, en eski tipteki kombilerdir. Bu tür kombilerin üzerinde bir baca bağlantısı mevcut olduğundan dolayı bu isim verilmiştir. Yanma olayını gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duydukları oksijeni bulundukları ortamdan temin ederler. Bu tip bacalı kombiler yanmayı gerçekleştirdikten sonra ortaya çıkan atık gazları bağlanmış oldukları baca vasıtası ile atmosfere bırakırlar. Bu tip kombilerde dikkat edilmesi gereken iki önemli konu vardır. Bunlardan ilki, bacanın sızdırmaz olması ısınan gazlara dayanabilmesi içinde çelikten yapılması diğer konu ise kombinin bulunduğu ortamda mutlaka bir havalandırma deliğinin konumlandırılması gerekliliğidir. Çünkü atılan gazlar yoğuşturularak sisteme kazandırılmazlar.

Yoğuşma gaz halinde bulunan herhangi bir maddenin ısı vererek tekrar sıvı hale gelmesi olayına denmektedir. İşte bu hal değiştirme prensibinden hareket ile yoğuşmalı kombi tasarrufu sağlanarak kazanılan ısı enerjisi verimi arttırılmış olur. Bu da bacalı tip kombilerde olmayan bir özelliktir. Bir diğer farklı kombi türü olan hermetik kombilerde ise, yanma dediğimiz olayın gerçekleşmesi şu şekilde olmaktadır; bu defa yanma için ihtiyaç olan oksijeni baca kullanılarak kombiye dış ortamdan verilir.

Sistemde yanma gerçekleşip bittikten sonra ise yine atık olan gazlar aynı baca vasıtası ile dış ortama gönderilmektedir. Kendilerine doğrudan bağlanan yani diğer bacalı tiplerde olduğu gibi binanın ortak baca sistemine bağlanmayan hermetik kombilerin bacaları dışarıya bağlanması gereklidir. Bu kombiler günümüzde oldukça yaygın olarak kullanımları en çok tercih edilen kombilerdendir. Kendilerine ait bacaları olması ve bu bacaları gaz alışverişinde tek olarak kullanılmasından kaynaklı olarak genellikle binalara konumlandırıldıkları yerler ise, balkonlar veya mutfak, kiler gibi yerlerde sıklıkla görülürler.

Hermetik kombilerin bacalı tip olan kombilere karşı avantajı havalandırma zorunluluğunun olmamasıdır. Bu sebeple de genellikle bacalı kombilerin ihtiyaç duyduğu hava alan, havadar, bir kombi çalışma ortamının oluşturulamadığı binalarda veya konutlarda yaygın olarak tercih ve tavsiye edilmesidir. Oysaki yoğuşmalı kombi farkı ile kaybedilen ve bacadan atılan bu su baharı biçimdeki enerji alınarak, gazların bulunduğu yanma bloğunun içinde gönderimi sağlanır. Bu sistemde bulunan özel olarak tasarlanmış ve kanatçık adı verilen yapılara çarptırarak su buharının yoğunlaştırılması sağlanır ve tekrar kombi tesisatı sistemine alınır. Bu kombiler; yarım, tek ve çift yoğuşmalı olarak farklı model ve seçeneklere sahiptir. Kalıcı ve yüksek performanslı ısınma çözümü arayanlar için 3, 4 ve 5 yoğuşmalı kombi seçenekleri de mevcuttur.

Yoğuşmalı Kombi Çeşitleri ile Isınma Problemlerinizi Çözün

Yoğuşmalı Kombi Çeşitleri ile Isınma Problemlerinizi Çözün

Birçok insan konutlarında ısınma problemlerinden şikâyetçidir. Bunun için gerek yapısal çözümler olan, yalıtım, tesisat yenilenmesi ve benzeri yöntemler kullanılsa dahi tam ve etkili bir çözüm için mutlaka yoğuşmalı kombi modelleri incelenmelidir. Yoğuşmalı kombi nasıl çalıştırılır öğrenmek için, öncelikle standart kombilerin temel çalışma düzenlerine ve elde edilen ısı enerjilerinin rakamsal ifadelerine bir göz atalım. Bir kombi çalıştırıldığında 1 metreküp doğalgaz kullanımı sırasında ortalama olarak 1.5 kilogram ile 1.7 kilogram arasında su oluşumu sağlanmaktadır.

1 kilogram su için oluşan buharlaşma ısısı 539 kilo kaloridir. Açığa çıkan bu enerjiye gizli ısı adı verilir ve maalesef standart kombilerde açığa çıkan bu ısı enerjisinde yararlanılamaz. Bu da büyük bir ısı kaybına neden olmaktadır. Standart olarak burada bahsettiğimiz kombi türü hermetik kombilerdir. Hermetik sistem ile çalışan kombiler, yoğuşmalı kombiye göre daha basit bir yapıya ve çalışma mekanizmasına olması nedeniyle çok fazla üretilmektedirler. Çünkü yapım maliyetleri yoğuşmalı olan kombilere göre daha azdır ve üretimleri daha basittir. Ancak ısınma probleminizi verimli ve etkin bir şekilde çözmez. Bu nedenle eğer satın aldığınız kombiyi daha az kullanmayacaksanız örneğin daha sıcak iklim koşullarının yaşandığı bölgelerde değilseniz tercih etmemelisiniz.

Turbo eşanjör sistemi kullanılarak yoğuşmalı kombi verimi artırılır. Bu kullanılan sistem tasarımı sayesinde atık gazların sıcaklığı düşürülmüş olur. Düşürülen sıcaklıkla beraber bu atık gazlar, yoğunlaşır ve sisteme geri kazandırılmak suretiyle kombinin elde ettiği ısı enerjisi arttırılır. Kondenzasyon tekniği kullanılan yoğuşmalı kombi nasıl kullanılır sorusuna gelirsek, yukarıda açıklamaya çalıştığımız standart kombilere göre başlıca farkını kavradığımızda cevaplamış oluruz.

Bir başka ifade ile bu sorunun cevabı şu şekilde de verilebilir; bacadan atık olarak dışarıya çıkarılan gazın içerisinde bulunan nem yani su buharı, yoğunlaştığında meydana gelen ve adına da buharlaşma gizli ısı dediğimiz enerjinin büyük bir bölümünün kullanılabilmesi veya başka bir söylem ile açığa çıkan ısının geri kazanımını sağlama kabiliyetleridir. Kullanacağınız kombiyi yoğuşmalı kombi olarak tercih ettiyseniz eğer, baca eğimi olarak 2 derece yukarı doğru olması zorunludur. Ancak, tercihiniz yoğuşmalı olmayan bir kombi ise bacasının eğimi 2 derece aşağıya doğru olmalıdır. Hermetik yoğuşmalı kombilerde de genelde bu şekilde kullanılmaktadır. Bu tip kombilerde kullanılan baca iki adet borunun birbirlerinin içine geçerek oturtulması ile oluşmaktadır.

Konutlarda Kullanılan Yoğuşmalı Kombi Avantajları Nelerdir?

Konutlarda Kullanılan Yoğuşmalı Kombi Avantajları Nelerdir?

Kombilerin çeşitliliği ülkemizde ilk defa kullanımı sırasında elektrikli, tüplü ve doğalgazlı olarak pazara girmiştir. Daha sonra hem ekonomik, hem de çevre kirliliği açısından doğalgazlı kombiler daha da ön plana çıkmışlardır. Ayrıca doğalgazlı A+ ve A++ yoğuşmalı kombilerin diğer çeşitlerine nazaran ısıtma verimliliği daha iyi durumdadır. Çift yoğuşmalı kombilerin ısıtma çözümleri standart kombilere göre daha etkili olduğu elde edilen veriler ile kanıtlanmıştır. Konut veyahut iş yerinin sıcak su, ısınma gibi hizmetlerden düzgün yararlanabilmesi için yoğuşmalı kombi kapasiteleri önemlidir. 28 ve 30 kw tam yoğuşmalı kombi modellerinin yanı sıra 20, 33, 35 ve 40 kw yoğuşmalı kombi seçenekleri de bulunur. Kapasiteye ve kullanılacak alanın metrekaresine göre yarım yoğuşmalı kombi modelleri de tercih edilebilir.

Isıtma problemlerinin temelinde uygun seçilmemiş yoğuşmalı kombi özelliklerine sahip olduğu görülmektedir. İnsanlar genel olarak kendi ihtiyaçlarına uygun bir yoğuşmalı kombi sistemini analiz etmeden gelişigüzel bir şekilde satın alarak kullanmaktadırlar. Yoğuşmalı kombilerin seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise yoğuşmalı kombi yorumlarına bakılması gerektiğidir. Ancak bu yorumlar marka bazlı olmamalı. Kombinin performansı ve aynı zamanda kombinin modeline ve özelliklerine göre olmalıdır. Aksi durumda sadece marka için ücret ödemiş olursunuz.

Yoğuşmalı kombilerin çeşitlerine göre birçok farklı kullanım alanları bulunur. Ülkemizde ise en çok konutlarda tercih edilen bir sistemdir. Kullanım prensibinden anlaşıldığı üzere, termodinamik yoğuşmalı kombi faydaları, atık olarak dışarı atılan gazın içerisindeki su buharının sahip olduğu kinetik enerjinin bir geri dönüşüm sağlayarak sisteme yeniden sokulması ile sağlanmaktadır. Ülkemiz doğalgaz kaynağı yönünden zengin olmadığından dolayı, kombilerin ekonomik ömürleri ve enerji verimleri kullanım açısından ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle de yoğuşmalı bir sisteme sahip kombinin avantajlarını belirlerken dikkat edilmesi gereken noktalardan en mühimi ne kadar geri dönüştürülebilir buhar enerjisi sağladığıdır.

Enerji bakımından maalesef coğrafi konumumuz gereği dışa bağımlı olarak yaşayan bir ülkeyiz. Ülkemizde konutlarda kullanılan kombi türü de genellikle doğalgaz ile çalışan sistemlere sahiptir. Bu tür kombilerde ise enerji tasarrufu yapabilmek hem konutlarda yaşayan insanlar için, hem de ülke ekonomisi için önemlidir. %108 verim değeriyle maksimum enerji tasarrufunu mümkün hâle getiren Nitromix yoğuşmalı kombiler bu konuda bir adım öne çıkar. A sınıfı enerji verimliliğine sahip olan Premix yoğuşmalı kombi modelleri de etkili enerji tasarrufu sağlar.

Yerleşim Yerlerine Göre Yoğuşmalı Kombi Tavsiyesi Nasıldır?

Yerleşim Yerlerine Göre Yoğuşmalı Kombi Tavsiyesi Nasıldır?

Yoğuşmalı kombi seçerken kullanıcılar sadece kombinin özelliklerine bakmazlar ayrıca kaç KW saat enerji harcadıklarına da bakarlar. Ancak bulunulan yerleşim yerine göre de farklı yoğuşmalı kombi türleri tavsiye edilmektedir. Örneğin; sıcak suyun daha çok önemli olduğu ve daha sık kullanıldığı, genelde de otellerin yoğun olduğu ve kış turizmi yapılan yerleşim alanlarında %8 oranına kadar sıcak su tasarrufu sağlayan multi yoğuşmalı kombi tavsiye edilmektedir. Dijital termometre yoğuşmalı kombi tasarrufu aynı skalada bulunan diğer kombi türlerine göre daha avantajlı bir konumdadır. Evlerinizi ısıtabilmek ve ihtiyacınız olan gerekli sıcak suyu sağlamada yoğuşmalı kombinin teknik alt yapısı daha uygun bir sisteme sahiptir. Bu sistem sayesinde de yoğuşmalı kombi avantajı bakımından tercih edilen bir kombi çeşidi olmaktadır.

Gün geçtikçe Dünyamızda ve ülkemizde de su sıkıntısı artmakta, özellikle büyük şehirlerde temiz ve kullanılabilir su miktarı giderek düşmekte olduğundan sıcak su tasarrufu sağlayan yoğuşmalı kombilerin kullanım yerlerine göre önemi çok büyüktür. Diğer bir açıdan baktığımızda ise, sanayi bölgesinde kullanılan enerji çok yüksek olduğundan ve bu yerleşim bölgelerindeki enerji fiyatları daha yüksek olduğundan dolayı 24 KW yoğuşmalı kombilerin tavsiye edildiği görülmektedir. Binalarda yoğuşmalı kombi tercihi yapılırken bu kadar farklı ürün yelpazesi çeşidinden asıl dikkat edilmesi gereken ihtiyacınıza göre yarı yoğuşmalı kombi türünü mü yoksa tam yoğuşmalı kombi türünü mü tercih edeceğinize karar vermelisiniz.

İş Yerleri ve Ev Kullanımı için Yoğuşmalı Kombi Fiyatları Nasıldır?

İş Yerleri ve Ev Kullanımı için Yoğuşmalı Kombi Fiyatları Nasıldır?

Kombisini yenilemek isteyen veya kombi, sistemine geçmek isteyen kişilerin hemen hemen ilk baktıkları yoğuşmalı kombi fiyatları olmaktadır. İş yerleri ve ev kullanımı için farklı türde yoğuşmalı kombiler teknik elemanlar tarafından tavsiye edilse de. Satın alırken en çok fiyatlara bakılmaktadır. Yoğuşmalı kombi fiyatları özelliklerine ve enerji kullanımlarına ve verimliliklerine göre farklılaşmaktadır. İster evinizde ister işyerinizde kullanacak olun temel olarak fiyatlar harcanan enerji üzerinden değişmektedir. Tabii ki bazı tasarruf özellikleri de ekstra fiyat farkına sebep olabiliyor.

Ev kullanımı için yüksek enerji gerekmediği için genellikle 30 KW duvar tipi yoğuşmalı kombi tercih edilirken bunun yanı sıra kombinin etkileyeceği alan ve bu alanın teknik alt yapısına da bakılarak karar verilmeli doğrudan kombi fiyatları üzerinden tercih yapılmamalıdır. Sadece ev kullanımı olarak sınıflandırdığımız da ise, örnek olarak butik otellerdeki sıcak su kullanım oranları ve ısı dağılımına bakarak da birçok farklı enerji harcamasında 45 KW yoğuşmalı kombi kullanılabilir. Ancak, tüm bu kullanımların temelinde maliyete bakılınca tek seferlik fiyat analizlerine değil, uzun dönemli fiyat maliyetine göz atılması gerekir.

Yukarıda verdiğimiz otel örneğinde otelin durumuna bağlı olarak 50 KW yoğuşmalı kombi de tercih edilebilir. Belki de bu kombi fiyat ve performans açısından daha verimli bir tercih olacaktır. İşyerlerinde kullanılan kombilerde ise, butik işyerlerinde 55 KW yoğuşmalı kombi maliyet ve ısı verimi açısından daha etkili olabilirken. Daha büyük bir işyeri için daha farklı bir kombi seçilebilir. Örneğin; bir restoran veya lokanta işletiyor iseniz. Bulaşık giderlerinizi azaltmak için sadece bulaşık makinenizin verimliliği ve kullandığınız deterjan yeterli olmayacaktır. Bu nedenle fiyat olarak daha uygun bir kombi almaya karar verdiğinizde aslında size enerji tasarrufu açısından hiçte etkili olmayacak bir kombi seçmiş olabilirsiniz.

Yoğuşmalı Kombi Bakımı için Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir?

Yoğuşmalı Kombi Bakımı için Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir?

Yoğuşmalı kombi bakımı için öncelikle dikkat edilmesi gerekenlerden biri, tercih ettiğiniz markanın servis bakım ağı olmalıdır. Bazı kombi markalarının bazı bölgelerde maalesef yalnızca satış bayisi bulunmakta ve teknik servis için başka bölgelere yönlendirilmektedirler. Bunun yanı sıra fiyat performansı açısından değerlendirilen birçok kombinin uzun vadedeki bakım masrafları da incelenmelidir. Uzmanlara göre bir restoranınız veya yiyecek içecek sektöründe bir işyeriniz varsa, 60 KW yoğuşmalı kombi ilk bakışta fiyat olarak size maliyetli görünse bile uzun vadede bakım ve tamir giderleri açısından iyi bir yatırım olarak görünmektedir. Bu kombi türünü seçerek başta hem fiyat, hem de enerji olarak çok iyi olmayan bir tercih gibi göründüğüne bakmamalısınız. Çünkü işyerleri için önemli olan uzun vadede size kazandıracaklarıdır. Birçok fabrikanın ve büyük spor salonlarının hatta kışlık tatil köylerinin ise tercihi yine fiyattan yana düşük olan kombi seçimleri olsa da bu çok yanlış bir yöntemdir.

Dediğimiz gibi uzmanlar hem teknik bakımı sıklaştırmayacak, hem de uzun vadede karlı çıkacağınız türde yoğuşmalı kombi tercihlerini yapmanızı söylemekteler. Şirketinizin ofisinde bir mutfağınız muhakkak vardır. Küçük bir şirket iseniz elbette fiyattan yana yapacağınız tercihler karlılık durumunuzu çok etkilemeyecektir. Büyük ofisleri olan şirketlerde ise, mutfak daha büyüktür ve yemekhaneleri de mevcuttur bu şirketler fiyat açısından kombi satın alırlar ise ileriye dönük tamir ve bakım masraflarında çok fazla harcama yapacaklardır. O nedenle bu tür şirketlere ise uzmanlar 70 KW yoğuşmalı kombi tercih etmenin fiyat bakımından daha avantajlı olacağını belirtmekteler.

Bakım için ikinci önemli husus ise, yoğuşmalı kombinin ilk montaj ve kurulumunda yetkili ve bilinçli biri tarafından yoğuşmalı kombi ayarları yapılmış olması gereklidir. Eğer yetkisi olmayan sadece montaj yetkisine sahip biri bu ayarları yaparsa ileride oluşacak arızalarda kombiniz garanti kapsamından çıkarılabilmektedir. Eğer kombinizi kendiniz kurmayı ve montajını yapmayı seçerseniz hem sağlık açısından, hem de kazaya sebebiyet verebileceğinden ve ayarlarını bozabileceğinizden dolayı istemeden de olsa kar elde edeyim derken zarara girebileceğinizi unutmayın. Çünkü yoğuşmalı kombi kaç derecede yanmalı konusunda internet veya eski basım bir teknik kitaptan aldığınız bilgi sizin alt yapınız için uygun olmayabilir.

Kombiler üretilirken önceden basılan temel kullanım talimatları içeren teknik kitaplar zaman içerisinde güncellenmiş olabilir. Bu bilgi de mutlaka şirket tarafından yetkili personele bildirilmiştir. Siz ise bunu bilmiyor olabilirsiniz. Birçok insan montaj ve ön ayarlar için teknik elemanlara para vermemek adına bu işi kitapçıklardan veya internetten video izleyerek kendi yapmayı seçmektedirler. Oysa bu çok tehlikeli ve kötü sonuçlar doğurabilecek bir tercihtir. Yine eski bir kombi bakım uzmanı olabilirsiniz ancak yukarıda bahsettiğimiz teknik güncellemeden haberiniz olmayacağından yine hatalı bir işlem gerçekleştirme ihtimaliniz bulunmaktadır.

Bir başka dikkat gerektiren konu ise yoğuşmalı kombi ölçüleri olmaktadır. Evinizde veya işyerinizde ayrılan kombi alanı sizin seçtiğiniz kombi alanı için uygun değil ise birçok ek masrafla karşı karşıya kalabilirsiniz. Son olarak bakmanız gereken husus ise, gidersiz yoğuşmalı kombi için dikkatli davranmanızdır. Teknik servislerin yetersiz bakımları ve teknik personelin iyi bilgilendirilmemiş olması zaman zaman yoğuşmalı kombinin gideri olmadan montajına sebep olur ve bu da bakım masraflarını artırır. Sizler tüketici olarak tüm bu olumsuz koşullardan kaçınmak için ve tercihlerinizi bütçenize uygun şekilde yapmak için en iyi markaları bir arada bulup değerlendirebileceğiniz Trendyol’dan yararlanmayı seçebilirsiniz.

Yoğuşmalı Kombi Ne Demektir?

Yoğuşmalı kombinin anlamı yoğuşma kelimesi ile açıklanabilir. Yoğuşmalı kombi nedir sorusunun cevabı; baca gazındaki su buharının enerjisini geri kazanan cihazlar olarak verilebilir. Pek çok açıdan avantaj sağlayan ürünler arasında sayılabilir. Doğalgazın yanması sonucu açığa çıkan gazın bacadan atılması gerekir. Bu esnada yoğuşmalı kombi; mekanizması gereği atılan gazdaki su buharını ısı eşanjörleriyle sisteme geri kazandırır. Bu ürünler toplam verimin arttırılması prensibi ile çalışır. Bu sayede enerji tasarrufu elde edilir.

Yoğuşmalı Kombi Nasıl Kullanılır?

Yoğuşmalı kombiler; belli bir ısı derecesine ayarlanarak kullanılır. Ortam sıcaklığı genellikle 50 derece olarak ayarlanır. Kış aylarında bu derece arttırılabilir. Burada peteklerin çalışma performansı da önem taşır. Termostat bulunan evlerde istenen oda sıcaklığı seçilebilir. Yoğuşmalı kombiler, ileri teknolojiler ile tasarlanır. Kombi üzerinde yer alan LED ekran üzerinden çalışma verileri takip edilir. Burada istenen su ve petek sıcaklığı seçilebilir. Kademeli düğme tasarımı ile hazırlanan cihazlar üzerinden istenen sıcaklık derecesi ayarlanır. Bununla beraber düğme kullanılarak tasarlanan modeller de vardır. Menü içerisinde yer alan bilgiler ile istenen ayarlamalar tuşlara basılarak yapılır. LED ekran, karanlık ortamlarda dahi verilerin görünmesini sağlar. Düşük baca gazı sıcaklığına sahip olan yoğuşmalı kombilerde ateşleme derecesi istenilen seviyede tutulabilir. Alev boyutu ise sistem içerisinde otomatik olarak ayarlanır. İhtiyaca göre değişen alev boyu cihazın sürekli dur kalk yapmasını önler. Bu da çalışma performansının yüksek olmasına olanak tanır.

Yoğuşmalı Kombi Hangi Evlerde Kullanılır?

Pek çok tesisat yapısına uygun olan bu cihazlar; doğalgaz tesisatının bulunduğu evlerin tamamında kullanılabilir. Evin metrekaresine göre kombi özellikleri farklı olabilir. 50 metrekare ile 250 metrekare arası tüm evlere uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Metrekare değeri göz önünde bulundurularak yapılan seçimler sayesinde istenen sonuçlar elde edilir. Farklı büyüklüğe sahip evlere özel tasarlanan pek çok yoğuşmalı kombi modeli bulunur. Küçük ve büyük evler için farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ev ile doğalgaz tesisatının bulunduğu işyerlerinde de bu ürünler tercih edilir. Avantaj ve tasarruf sunan yoğuşmalı kombi çeşitleri arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz.