İlgili Kategoriler
Fiyat Geçmişi
Eşanjör Sayısı
Maksimum Isıl Güç
Baca Tipi
Fiyat
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Süresi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Garanti Tipi
Isıtma Kapasitesi
Cihaz Tipi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Bosch Yoğuşmalı Kombi

" araması için 44 sonuç listeleniyor

Bosch Yoğuşmalı Kombi

Bosch Yoğuşmalı Kombi

Robert Bosch'un 1886 yılında Stuttgart'ta, Hassas Makineler ve Elektrik Mühendisliği Atölyesi'ni kurarak temellerini attığı Bosch, günümüz itibarıyla dünya çapında faaliyet gösteren başarılı bir şirket haline gelmiştir. Kurulduğu ilk günden bu yana sosyal bağlılık ve inovatif güç ile karakterize edilen Bosch Grubu, Türkiye'de ilk fabrikasını 1972 yılında Bursa'da kurmuştur. Yaşam için teknoloji sloganı ile üretim yapan, teknoloji ve hizmetler alanında önde gelen tedarikçilerden biri olan Bosch grubunun Türkiye’de, enerji ve bina teknolojileri, mobilite çözümleri, dayanıklı tüketim malları ve sanayi teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren beş ayrı şirketi bulunur. Bosch Grubu’nun tüm ürün ve hizmetleri; yenilikçi, faydalı ve sıra dışı çözümler vasıtasıyla kullanıcıların yaşam kalitesini artırmak için tasarlanır.

Bosch Tam Yoğuşmalı Kombi ve Yarı Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşma, gaz halinde bulunan bir maddenin etrafına ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayıdır. Markanın sunduğu yoğuşmalı kombide ise, yanmış baca gazını dışarı atan atık gaz sisteminin önüne eklenen turbo eşanjör sistemi ile gaz bacadan çıkmadan evvel gazda bulunan su buharı ayrıştırılır ve enerjiye dönüştürülerek yeniden kullanılır ve böylelikle toplam verim artırılmış olur. Daha açık bir ifadeyle; su buharının yoğuşmasından yararlanılarak ortaya çıkan enerji tekrar tekrar kullanılır. Geleneksel kombilerde dışarıya atılan bu su buharı, yoğuşmalı kombilerde sisteme geri kazandırılır ve büyük oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur. Bosch kombi çift yoğuşmalı modeller sağladığı yüksek verim sayesinde ortalama 2-3 senede fiyatını amorti eder. Yoğuşmalı kombiler, %103 verimlilik performansı sunarak yakıttan %30'a kadar varan doğal gaz tasarrufu sağlar. Markanın geçmişten bugüne edindiği tecrübeler ışığında ve devrim niteliğindeki üstün teknolojilerle ürettiği yoğuşmalı kombiler çok daha fazla doğal gaz tasarrufu sağlar. Bosch yarı yoğuşmalı kombi modellerinde ise var olan yapı içerisine bir eşanjör eklenerek %101 verimle yoğuşma elde edilir. Düşük yakıt tüketimi ile bütçenizi sarsmadan ısınma ihtiyacınızı karşılayan yoğuşmalı kombiler, aynı zamanda çevre dostu ısıtıcılardır. Düşük çalışma sıcaklıkları ile kombiden alacağınız verimi artırabileceğiniz yoğuşmalı kombiler, sessiz çalışma performansı ile sakin bir ortamda ısınma konforu sunar. Kullanıcı dostu ve işlevsel özellikleriyle öne çıkan yoğuşmalı kombi modelleri evinizin her noktasını en ideal ısı seviyesinde tutar, temiz ve homojen bir ısı dağılımı sağlar. Marka, kombilerinde yoğuşma nedeniyle oluşabilecek korozyonu önleyen alüminyum ve silisyum alaşımlı döküm eşanjörler ve özel parçalar kullanır. Bu uzun ömürlü ve dayanıklı malzemeler sayesinde kombileriniz de uzun ömürlü olur ve ısınma veriminiz artar.

Bosch Yoğuşmalı Kombi Özellikleri ve Kombi Kullanımı

Markanın sunduğu tam yoğuşmalı kombiler, ErP yönetmeliğine uygun olarak üretilir ve enerji verimliliğini arttırmak ve fosil kaynaklarının tüketimini minimuma düşürmeyi hedefler. Çok yüksek verimliliğin yanı sıra tasarruflu bir işletim sunan yoğuşmalı kombi modelleri, yüksek kapasiteleri ve kompakt boyutları sayesinde evinizin sıcaklık konforunu en üst düzeye çıkarmayı hedefler. Tüm tam yoğuşmalı kombi modellerinde olduğu gibi yarı yoğuşmalı kombiler de doğa dostu ve inovatif teknolojilerle üretilir ve kullanıcıların enerji ihtiyacını üstün kalite standartları ile karşılar. Verimli bir Bosch yoğuşmalı kombi kullanımı için kombinizi kısa aralıklarla açıp kapatmamanız gereklidir. Tasarruf sağlamak amacıyla yapılan bu hata tam tersine enerji kaybına neden olur. Bunun yerine ihtiyacınıza uygun verimli bir çalışma performansı sunan oda termostatlarını seçerek kombiden alacağınız verimi en üst seviyeye kolayca çıkarabilirsiniz. Bu sayede kombiniz enerjiyi yerinde ve tasarruflu kullanarak ısıtma sağlayacaktır. Termostatik vana kullanarak evinizin her odasının sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz. Radyatörlerin üzerine takılan bu vanaların üzerinde sıcaklık ayarı bulunur ve böylece her oda için farklı sıcaklık seviyesi ayarlamak mümkündür. Güneş alan odalara takılmış termostatik vanalar, güneş sıcaklığını algılayarak kendi sistemini kapatır ve odanın en ideal sıcaklık seviyesinde kalmasını sağlar. Bu da ekstra bir yakıt tasarrufu demektir. Modülasyonlu oda kumandası ile çalışabilen kombiler evinize tam anlamıyla uyum sağlar. Bu akıllı kumandalar sayesinde kombi, kapasitesini evin ihtiyacına göre tam olarak ayarlayabilir. Evinize kombi taktırmadan önce ısı kaçışına neden olan sebepleri ortadan kaldırmak ve binanızda ısı yalıtımı sağlamak ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlar. Kombi yanarken peteklerin önünü kapatan ve ısı çıkışını önleyen eşyalar koymamak kombinizden alacağınız verime ekstra katkıda bulunur. Kombiyi hangi mevsimde kullanacaksanız kombi ayarınızı da ona uygun olarak yapmanız gereklidir. Birçok kombide yaz ve kış modu olmak üzere 2 farklı çalışma fonksiyonu yer alır. Kombiniz kış konumundayken hem sıcak su kullanımı sağlar hem de evinizi ısıtır. Bosch yoğuşmalı kombi yaz modu ile kombiniz yalnızca sıcak su sağlar ve petekleri ısıtmaz.

Bosch Tam Yoğuşmalı Kombi Modelleri

Enerji verimliliği A sınıfı, tam yoğuşmalı ve 20 ile 24 kW ısıtma, 25 kW sıcak kullanım suyu kapasiteli Condens serisinden kombi modelleri, son derece sessiz çalışma özelliği ile evlerinize sıcaklık ve konfor sunar. %94 yüksek verimlikle tasarruflu işletim sistemine sahip olan kombiler, kompakt boyutları ile de yerden tasarruf sağlar. Kullanıcı dostu arayüzlerle gelen tam yoğuşmalı kombi modelleri, pratiktir ve kolay kullanım olanağı sunar. LCD ekran üzerinden kolayca yönetebileceğiniz modeller, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Maksimum verimliliği ve geniş modülasyon aralığı sayesinde zaman ve paradan yüksek oranda tasarruf sağlayan bu seri, modülasyonlu brülörü ile kendisini maksimum gücünün ortalama %20'si ile %100’ü oranında bir ısı aralığına ayarlar ve ortam sıcaklığına göre performansını yükseltir ya da azaltır. Bu sayede enerji verimliliğini artırırken yakıt israfını da engeller. Bu modeller, 25 kW’a kadar ulaşan sıcak kullanım suyu kapasitesi sayesinde her an sıcak su ihtiyacınızı karşılamaya hazırdır. Kolay kurulumu ile zahmetsiz olan Condens yoğuşmalı kombi modelleri şık ve ergonomik tasarımları ile evinizin istediğiniz noktasına yer sorunu yaratmayacak şekilde kolaylıkla monte edilir. Yuvarlak hatlı tasarımlar ve konvansiyonel boyutlarda üretilen Condens serisi tam yoğuşmalı kombi modelleri oldukça hafif gövdelere sahiptir. Bu modeller, montaj yeri keşfi ve montaj sırasında kolaylık sağlayan yüksek baca mesafesi ve akıllı askı aparatına sahiptir. Böylece kombinin ön tarafından cihazın tüm iç donanınımına kolaylıkla erişim sağlanır, bakım ve kurulum işlemleri çok daha pratik bir şekilde yapılabilir. Markanın en sessiz kombilerinden biri olan Condens serisi, ses yalıtımı sayesinde neredeyse hiç ses çıkarmaz ve yalnızca 45 db(A) ses profili ile çalışır. ErP yönetmeliğine göre bu serinin ısıtma kapasitesi 20 ve 24 kW’dır. Isıtma verimliliği ise %94’tür. Kombinin uygun bir oda termostatıyla kullanımı hâlinde toplam sistem verimliliği %98 oranına kadar çıkabilir. Kalitesi ve performansı ile göz dolduran Bosch tam yoğuşmalı kombi fiyatları bütçenize de son derece uygundur.

Bosch Yoğuşmalı Kombi Çeşitleri

24 kW ısıtma ve 28 kW sıcak kullanım suyu kapasitesi sunan bu modeller, %94 oranında çok yüksek verimlilikle çalışır. Yüksek modülasyon aralığı ile düşük su ihtiyacında dahi tasarruflu işletim sunar. Kompakt boyutları ile yerden kazandıran Condens serisi, evinizin her noktasını homojen bir ısı dağılımıyla ısıtır. Gün boyu sıcak su ihtiyacınızı kesintisiz olarak karşılar. Kolay anlaşılabilir kullanıcı dostu bir arayüz ile gelen modeller, kullanım kılavuzuna bile gerek duymadan kombinizi kullanabilmenizi sağlar. Son derece verimli bir çalışma performansı sunan bu kombiler, 1:8 modülasyona sahip brülörü ile kendisini maksimum gücün %12.5'i ve %100'ü aralığına ayarlayarak gün boyu otomatik olarak ısı ihtiyacınızı karşılar. Bu sayede kombi tam kapasiteli ısıtmaya ihtiyaç duymadığınızda bile verimli bir performans sergiler ve %94'e kadar ulaşan mevsime bağlı ısıtma enerjisi verimliliği sunar. Kombi modelleri evinizi sessiz bir şekilde ısıtır ve varlığıyla sizi rahatsız etmez.

Yüksek Performanslı Yoğuşmalı Kombi Modelleri

Tüm beklentilerinizi üst düzeyde karşılayan Bosch kombiler, 24 kW ısıtma kapasitesi ve 24 kW sıcak kullanım suyu kapasitesi sunar. %93 oranında yüksek verimlilik ve tasarrufla çalışan modeller, 1:3 modülasyon aralığı ile öne çıkar. Yeni nesil kullanıcı dostu kolay arayüzü ile pratik bir kullanım konforu sunar. 3 yıldızlı sıcak su konforu sağlayan yoğuşmalı kombiler, anlık su ısıtıcısı prensibini kullanarak suyunuzu ısıtan ve musluğu her açışta sabit sıcaklıkta su vererek sıcak su ihtiyacınızı karşılayan son derece konforlu cihazlardır. Sessiz çalışma özelliği sayesinde rahatsız etmeden çalışan modeller, yerden kazandıran kompakt boyutları ile göze çarpar. Şık tasarımı ile evinizin her noktasına monte edilebilecek Condense serisi kombiler kolay montaj ve hızlı kurulum özelliğine sahiptir. Böylece hem maliyet bakımından hem de zamandan tasarruf sağlar. Bu kombiler, duvara yakın standart dikey hidrolik bağlantıları sayesinde ilave bir montaj plakasına gerek duymaz. Cihazın önemli bileşenlerine ön kısımdan kolayca erişilebildiği için servis ve bakım işlemleri kolay ve hızlı gerçekleştirilir.

Condens Yarı Yoğuşmalı Kombi Serisi

Isınma ve sıcak su ihtiyacını kaliteden ödün vermeden karşılamak isteyenlere ideal çözümler sunan Condens yarı yoğuşmalı kombi serisi 24 kW ısıtma performansı ve 24 kW sıcak kullanım suyu kapasitesi sunar. Kompakt boyutları ile alandan tasarruf sağlayan bu kombiler çok fazla yer kaplamaz. Çevirmeli düğme tasarımı sayesinde kolay kullanım sunan modeller sessiz çalışır ve sizi rahatsız etmez. Yüksek verim ve düşük yakıt tüketimi ile çalışan yoğuşmalı kombiler, tam modülasyonlu fan, paslanmaz çelikten üretilen 6 geçişli ısı eşanjörü ve alüminyum malzeme ısı geri kazanım eşanjörü sayesinde yoğuşma teknolojisini kullanarak %103 oranında yüksek verime ulaşır. Kombi, mevcut kapasitesini anlık olarak gereken ısıtma ve sıcak su gereksinimini karşılayacak düzeye kademesiz olarak uyarlar. Küçük ebatlara sahip yoğuşmalı kombiler, sabit alt bağlantıları sayesinde kenarlarından yalnızca 1'er cm daha geniş boşluklara kolayca monte edilebilir. Bütçenize uygun yarı yoğuşmalı Bosch kombi fiyatları satın alma noktasında kolaylık sağlarken kolay kurulum ve montaj özellikleri ile zamandan ve yerden tasarruf etmenize yardımcı olur.

Condens Yoğuşmalı Kombi Modelleri

Şık tasarımlara sahip Condens serisi yoğuşmalı kombiler, üstün kaliteli, akıllı ve ekonomiktir. 24, 30 kW ısıtma kapasitesinin yanı sıra 28, 35 kW sıcak kullanım suyu kapasitesi sunan modeller, %93 oranında mevsimsel enerji verimliliği sayesinde yüksek verimlilik ve tasarruflu işletim sağlar. Gelişmiş hidrolik grubu ile uzun ömürlü işletim sunan yoğuşmalı kombiler, kolay montaj ve kurulum özellikleri sayesinde zamandan ve maliyetten tasarruf sunar. Ön kısımda yer alan benzersiz titanyum cam panel hem şık hem de sağlam bir tasarıma sahiptir. Uygun boyutlarla üretilen modeller fazla yer işgal etmez ve alandan tasarruf sağlar. Modern ve şık görünümü ile göze çarpan bu seri, bir kombinin ne kadar estetik görünebileceğinin en güzel kanıtıdır. Bu cihazlar, bileşenlerine ön kısımdan kolayca ulaşılabilen tasarımları sayesinde bakım ve servis işlemleri zahmetsiz bir şekilde hâlledilebilen kombilerdir. Yalnızca 50 dB(A) ses profili ile çalıştıkları için varlığıyla sizi rahatsız etmez ve sessiz, sakin bir ısınma ortamı sunar. Uyumlu oda termostları kullanarak kombinizin enerji verimliğini ve enerji tasarrufunu artırabilirsiniz.

Comfort Condens Serisi Yoğuşmalı Kombi Serisi

30, 35 kW ısıtma performansı ve sıcak su kapasitesi alternatifleriyle öne çıkan Comfort Condens Serisi yoğuşmalı kombi modelleri, farklı ısınma ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunar. Üstün yoğuşma teknolojisi sayesinde %109'a varan çok yüksek verim değerinin yanı sıra çok düşük yakıt tüketimi ile hem tasarruflu hem de güçlü ısıtma performansı sunar. Özel alüminyum ve silisyum alaşımlı döküm eşanjörü ile yüksek enerji veriminin yanı sıra yakıttan tasarruf sağlayan Comfort Condens serisi, geniş modülasyon aralığı ile son derece verimli çalışma performansı sunar. Bir gaz dönüşümü istendiği takdirde, uygun gaz dönüşüm setlerini kullanarak kombinizi doğal gazla ya da LPG ile çalıştırabilirsiniz. Kombiler, montaj plakaları ve küçük boyutları sayesinde kenarlarından yalnızca 1'er cm daha geniş boşluklara pratik bir biçimde monte edilebilir. Bir kütüphane sessizliğinde çalışan bu modeller gürültü engelleme özelliği ile şaşırtıcı derecede düşük ses profili ile çalışır ve sadece 36/38 dB(A) seviyesinde ses üretir. Bu kombiler Nox sınıfı 5 kombiler olarak çevre dostudur ve doğaya saygılıdır. Çocuk kilidi özelliği ile tek bir düğmeye dokunarak kontrol panelinin kilitlenmesini sağlar. Çocuk kilidi, önceden yaptığınız ayarların yanlışlıkla veya küçük çocuklar tarafından değiştirilmesini de önler.

Yoğuşmalı Kombilerde Bulunan Önemli Parçalar

Kombinin tesisat basıncı 3 barı geçerse kombi yüksek basınç nedeniyle zarar görebilir. Bosch yoğuşmalı kombi emniyet ventili istenmeyen durumlardan kombiyi korur. Kombinin yüksek basınç nedeniyle herhangi bir zarar görmemesi için kombi içindeki fazla suyu güvenli bir şekilde dışarıya tahliye etmeye yarayan bu parça güvenli bir kombi kullanımı sağlar. Bosch yoğuşmalı kombi bacası ise yanmış gazları güvenli bir şekilde dışarıya tahliye eder. Çeşitli nedenlerle baca uzatmasına gidilecekse bunun için Bosch yoğuşmalı kombi baca uzatması ve dirsek ve borudan oluşan Bosch yoğuşmalı kombi baca seti modelleri bulunur. Bosch yoğuşmalı kombi genleşme tankı ise kombinizdeki su basıncını dengeleyen ve kombiyi koruyan bir parçadır. Tüm modeller, bol yedek parça seçenekleri sayesinde herhangi bir arızada yetkili servis tarafından kolayca yenilenir.

Bosch Yoğuşmalı Kombi Fiyat Listesi

Satın alma noktasında bir kombinin fiyatı, tüketiciler için oldukça önemli bir kriterdir. Yoğuşmalı kombi fiyatları, içerdiği fonksiyonel özelliklere, kombilerin dayanıklılığına, sunduğu performansa ve çalışma sistemlerine göre değişiklikler gösterir. Buna paralel olarak markanın sunduğu tam yoğuşmalı kombi fiyatlarını incelerken kombilerin tüm özelliklerini değerlendirmeniz yerinde olacaktır. Önceliklerinizi göz önünde tutarak nasıl bir kombiye ihtiyaç duyduğunuzu belirledikten sonra kombinizi seçebilirsiniz. Markanın sunduğu tüm yoğuşmalı kombi modellerine Trendyol'dan ulaşabilir ve bütçenize uygun Bosch yoğuşmalı kombi fiyatları ile beğendiğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz. Satın almadan önce kullanıcı deneyimleri hakkında bilgi almak isterseniz Bosch yoğuşmalı kombi yorumları kısmını okuyarak daha önce yoğuşmalı kombi kullanan kişilerin tecrübelerinden de fikir edinebilirsiniz.

Trendyol'da ihtiyacınız olan kombi modellerini kolayca bulabilir, uygun fiyat avantajıyla hızlıca satın alabilirsiniz. Tek tıkla sepete ekleyebileceğiniz Bosch kombi çeşitlerini kapıya teslim seçeneklerle hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bosch Yoğuşmalı Kombi Kaç Derecede Yoğuşma Yapar?

Bosch yoğuşmalı kombi modellerinin yoğuşma derecesi ortalama 50 derecedir. 22 derece su elde etmek için 50 dereceyi ayarlamak gerekir. Kombinin ideal ısısını aynı zamanda daha yüksek verim almanız için gereken ayarlamaları bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Elde etmek istediğiniz ısıya göre dereceyi yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz. Tam yoğuşmalı kombiler enerji tasarrufu yapmak için ideal olan modellerdir. Bunun yanı sıra içerisinde bulunan madde paslanmaz ve yosun tutmaz bir yapıdadır. Suyun ısısının yükselmesi kısa bir zamanda gerçekleşir. Kombinin güvenlik unsurları ise oldukça gelişmiştir. 22 dereceden daha yüksek ısı elde etmek için 50 dereceden daha yüksek bir seviyeye getirebilirsiniz.

Bosch Yoğuşmalı Kombi Modelleri Nelerdir?

Yoğuşmalı kombi modelleri arasında dijital gösterge paneline sahip olan çok sayıda seçenek vardır. Bu modellerin büyük bir kısmı tasarruf özelliğine sahiptir. Bu sayede kullanım sırasında üst düzey konfor elde edebilirsiniz. Seçenekler arasında beyaz ya da gri tasarımlara dahi yer verilir. Böylece kullanım alanınıza yönelik modellerden yana seçim yapabilirsiniz. Modellerin her biri ergonomik yapıya sahiptir. Bu da kullanım esnasında kaliteli ve konforlu bir deneyim yaşamanıza olanak tanır.

Bosch Yoğuşmalı Kombi Nereden Alınır?

Bosch yoğuşmalı kombi modelleri, son derece geniş bir skalada yer alır. Söz konusu modelleri cazip biçimde ve Trendyol imkanları ile satın alma şansınız vardır. Bu sayede her açıdan son derece avantajlı bir deneyim elde edebilirsiniz. Söz konusu modeller, uzun ömürlü şekilde kullanılacağı için kaliteli bir yapıya sahip olması önem arz eder. Bu nedenle seçim aşamasında dikkatli olmak gerekir. Modellerin tamamını kapsamlı şekilde incelemek, doğru seçeneği kısa sürede tespit etme imkanı sunar. Trendyol üzerinden tüm seçeneklere kapsamlı biçimde göz atabilirsiniz. Bu sayede beklentilerinizi karşılayan modelleri cazip koşullar ile satın alabilirsiniz.