"

64 Gb Hafıza Kartı

" araması için 347 sonuç listeleniyor

Geniş Depolama Alanı İçin 64 Gb Hafıza Kartı Çeşitleri Trendyol'da!

Telefonlarda bulunan hafıza değerleri gelişen teknoloji ile birlikte artar. Ancak alternatif depolama seçenekleri de büyük öneme sahiptir. Telefonların dahili hafızlarının yetersiz olması, uygulamalar başta olmak üzere görseller ve ses kayıtları için depolama sorunu ortaya çıkarır. Bu depolama sorunu sebebiyle istenen tüm uygulamaların cihaza indirilmesi ya da çok sayıda fotoğraf çekilmesi mümkün değildir. Bu gibi sorunlar ile ekstra saklama alanı oluşturmak gerekir. Bu kullanım sadece telefonlar için değil, tablet gibi cihazlar için de çok önemlidir. Farklı fiyat seçenekleri sebebiyle her zaman yüksek dahili depolama alanına sahip cihazları tercih etmek mümkün değildir. Bu gibi durumlarda düşük depolama alanları sebebiyle sıkıntı yaşamak yerine hem dahili hem de harici kullanım için 64 GB hızlı hafıza kartı tercih edilebilir. Bu ürünleri kullanım amacına göre kullanabilirsiniz. Bu durumda dahili depolama alanına eklenen parçalar ile uygulama kurabilir, sistem işlevlerini yükleyebilirsiniz. Bunun dışında harici depolama alanı olarak kullanabilir ve fotoğraf, video gibi verilerinizi yedeklemek için de değerlendirebilirsiniz. Bunların sahip olduğu depolama alanı bilgisayarlarda da harici depolama olarak kullanılabilir. Bilgisayar içinde bulunan verilerin yedeklenmesi için yüksek kapasitelere sahip 64 GB parçalarını seçebilirsiniz. SD olarak geçen bu modeller standart boyuttadır ve bilgisayar girişlerine uygundur. Bu kartları telefonlar için uygun hale getiren micro SD boyutu pratik ve kullanışlıdır. 64 GB microSD kart boyutu telefonlar ile uyumlu şekilde çalıştığı gibi, küçük bir adaptör dönüştürücüsü ile bilgisayarlara da takılabilir. Bu sayede parçalar hem telefon, tablet gibi mobil cihazlarda hem de bilgisayarlarda rahatlıkla kullanılabilir. SD tercih edilmesi durumunda bunların telefon ya da tablet gibi Micro girişe sahip cihazlarda kullanılması mümkün değildir. Sadece fotoğraf makinesi ya da bilgisayar gibi kullanım alanları için tercih edilen parçaların SD türünde olması bir sorun teşkil etmez ancak telefon gibi cihazlarda kullanılmak üzere alınan ürünlerin micro boyutta olması genelde zorunludur.

Avantajlı Kullanıma Sahip 64 GB Hafıza Kartı Çeşitleri

Avantajlı Kullanıma Sahip 64 GB Hafıza Kartı Çeşitleri

Hafıza kartları arasında ayrım yapılmasını sağlayan önemli parametreler bulunur. Bu parametrelerden biri kapasitedir. Kartların sahip olduğu kapasite, kullanım ihtiyaçlarına göre belirlenir. Telefonun hafızasını önemli oranda arttıran bu kapasite, dahili olarak kullanıldığında daha fazla alan gerekebilir. Bunlara depolanan veriler genellikle fotoğraf ve video gibi verilerdir. Pek çok uygulama ve sistem verisini de bünyesinde barındıran ürünlere birçok alanda ihtiyaç duyulur. Genellikle 4 GB ve 8 GB değerlerinden başlayan parçalar farklı boyutlara sahip olabilir. Bu boyutlar arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı belirlemek çok önemlidir. Bu noktada 64 GB hafıza kartı, hem yüksek kapasitesi hem de her bütçeye uygun fiyatlarıyla son derece avantajlıdır. Dahili olarak kullanılmaya uygun olan telefon hafıza kartı 64 GB depolama alanıyla birçok telefon ile uyumlu şekilde çalışır. Bu ürün sayesinde telefonun sahip olduğu belge saklama kapasitesi artar. İstediğiniz uygulamaları indirip kullanabilirsiniz. Ürünlerin önemli parametrelerden biri de hızdır. Depolama birimlerinin hepsinde geçerli olan önemli hız değerleri bulunur. Bu nokta ürünler için son derece önemlidir. Okuma ve yazma hızı olarak bilinen değerler, parçalarda göz çarpan özelliklerin başında gelir. Okuma hızı verilerin ekrana yansıma süresini ifade eder. Bu nedenle depolanan verilerin hızlı şekilde kullanılabilmesi için okuma hızının yüksek olması gerekir. Bu durum özellikle telefonlarda dahili olarak kullanılacak ürünler için çok önemlidir. Yazma hızı ise hafıza kartı içine aktarılmak istenen bilgilerin aktarım süresidir. Yazma hızı yüksek olan ürünler veri hızlı ve çabuk şekilde depolanabilir. Bu durum özellikle dahili hafıza olarak kullanılan kartların uygulama verilerini kaydetmesi sırasında çok önemlidir. Bu nedenle hem yazma hem de okuma hızları dahili parçalar için önemlidir. Bu ürünlerin çeşitlenmesinde önemli olan parametrelerden biri de boyuttur. Kullanım alanına ve amacına göre boyutları değişir. Siz de kullanım amacını belirledikten sonra Trendyol’dan hafıza kartı 64 GB fiyatlarını inceleyerek ihtiyacınıza uygun olanı satın alabilirsiniz.

Kaliteli ve Kullanışlı 64 GB Hafıza Kartı

Kaliteli ve Kullanışlı 64 GB Hafıza Kartı

Ürünlerde yer alan hafıza değerleri genellikle kalite ile karıştırılır. Kapasitenin yüksek olması son derece önemlidir ve daha yüksek boyutlardaki dosyaların rahatlıkla depolanmasını sağlar ancak bu durum direkt olarak kalitesi ile ilişkili değildir. 64 GB kapasitesindeki ürünlerin yüksek performans değerleri sergilemesinde önemli etkenlerden biri de okuma ve yazma hızlarıdır. Yüksek boyutlara sahip dosyaların depolanması için hafızanın da yüksek olması gerekir. Parçaların 16 GB gibi boyutlardan başlaması normal olsa da, bazen 32 GB boyutlar da dahil olmak üzere farklı kapasitedeki ürünler müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamayabilir. Bu sorunu çözmek için en ideal boyut değeri olan cep telefonu 64 GB hafıza kartı, gerek telefonda bulunan uygulamaların depolanmasında gerek şahsi verilerin depolanmasında son derece önemlidir. 64 GB SD kart, her ihtiyacı karşılayacak boyut seçeneklerinden biri olarak dikkat çeker. Pek çok mobil cihazın desteklediği hafıza değeri belirli bir üst limite sahiptir. Bu üst limite uygun olacak şekilde bir model seçmek bu nedenle önemlidir. Cihazın desteklediği değerden daha yüksek hafıza değerlerine sahip olanlar çalışmayacağı için depolama da yapılamaz. 64 GB telefon için geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle akıllı telefonlarda kapasite sıkıntılarına pratik bir çözüm olarak ortaya çıkan bu parçalar bilgisayarlarda yetersiz kalabilir. Bu durum özellikle telefonunda daha yüksek kapasite ihtiyacı duyan ancak belirli bir bütçenin üzerine çıkmak istemeyen müşteriler için idealdir. Bu sayede çok yüksek maliyetler ödemeye gerek kalmadan telefonun saklama alanı artırılır ve rahat bir kullanım sağlanmış olur. 64 GB pek çok telefonu çok uzun süre boyunca rahatlatmaya yetecek kadar büyüktür. Bu nedenle hemen her cihazda rahatlıkla kullanılabilir. Ürünlerin sahip olduğu hız değerleri, hız sınıfı olarak bilinen bir parametre ile ifade edilir. Yüksek hızlı ürünleri ifade etmek için farklı bir sınıf bulunurken orta seviye ve düşük hızlı ürünler için de ayrı bir sınıf vardır. Hafıza kartlarının bahsi geçen hız değerleri yazma hızı üzerinden hesaplanır. Bu durum yazma hızının parçanın işlem kapasitesini doğru şekilde yansıtmasından kaynaklanır. Sınıf 2, sınıf 4, sınıf 6 ve sınıf 10 olarak adlandırılan bu hız sınıfları küçükten büyüğe doğru kartların yazma hızı kapasitesini ifade eder. Class 2 olarak bilinen sınıfa dahil olanların sahip olduğu düşük yazma hızı 2 MB/sn olarak verilir. Class 4 için bu değer 4 MB/sn dir. Aynı durum Class 6 ve Class 10 için de 6 MB/sn ve 10 MB/sn olarak takip eder. SD yani standart kapasitedekiler için bu hız değerleri class 10 için yüksek limite ulaşır. SD kapasitenin üzerinde bulunan ve daha yüksek yazma hızlarına sahip olanları bulmak da mümkündür.

Kullanım Alanına Göre 64 GB Hafıza Kartı Modelleri

Kullanım Alanına Göre 64 GB Hafıza Kartı Modelleri

64 GB SD hafıza kartı kullanımı konusunda büyük önem arz eden parçalardan biri de kart adaptörüdür. Bu adaptörler micro boyuttaki SD takılması için kullanılır. Öncelikle amacı bunkarı SD boyutunda kullanılabilir yapmak olan adaptörler, aynı zamanda kartın okuma ve yazma hızlarının düşmesini de engeller. Özellikle dönüştürücü kullanılan ürünlerin hızları, yapılan aktarma sebebiyle düşebilir. Bu durum çok sık görülen bir durumdur ancak Trendyol’da bulunan Micro SD adaptörleri ile bu hız kaybını engellemek çok kolaydır. Parçalar ile birebir uyum sağladığı bu adaptörler, kullanılan yüksek kaliteli iletkenler sayesinde hız kaybını engeller. Bu sayede adaptör kullanılarak bilgisayar ya da fotoğraf makineleri için de uygun olan 64 GB hafıza kartı fotoğraf makinesi için kullanılabilir. SD boyutuna dönüştürülen ürünler ile istediğiniz kadar video ve fotoğraf saklayabilirsiniz. Bunlara ek olarak pek çok farklı aksesuar kullanımı da gerekebilir. Bilgisayarlar genellikle SD boyutunu destekleyecek yuvalara sahiptir ancak bu durum her bilgisayarda geçerli olmayabilir. Bu gibi durumlarda SD kartın bilgisayara bağlanması büyük bir sorun olabilir. Yüksek boyutlu dosyaların aktarılması, telefon hafızasında bulunan verilerin bilgisayara yedeklenmesi ya da fotoğraf makinesindeki görüntülerin aktarılması gibi işlemlerin hepsini yapmak için kartın bilgisayara bağlanması gerekir. Bu bağlanma sürecinde SD dahili girişi olmayan bilgisayarlar için alternatif bağlantı seçenekleri düşünülmelidir. Bu seçeneklerden biri olan USB girişli yuvalar, bilgisayara bağlanan aparatın arkasından SD takılması ile kullanılabilir. Genellikle SD boyutunu destekleyen bu ara bağlantı elemanları, micro SD için de kullanılabilir. Aynı zamanda pek çok model tek bir hafıza kartını bilgisayara bağlamak için kullanılsa da, aynı anda birden fazla kartı bağlamak için tercih edilebilecek ürünler de bulunabilir.

Geniş Depolama Alanına Sahip 64 GB Hafıza Kartı Çeşitleri

Geniş Depolama Alanına Sahip 64 GB Hafıza Kartı Çeşitleri

64 GB U3 hafıza kartı kapasite değerine sahip ürünler pek çok farklı alanda kullanılabilir. Son derece büyük bir saklama alanı sağlayan parçalar kamera, akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlar başta olmak üzere pek çok teknolojik aletin depolama ihtiyacını gidermek için son derece pratiktir. Özellikle telefonların kullanımının artmasıyla daha çok gelişen akıllı telefon kameraları son derece yüksek boyutlara sahip fotoğraf ve videolar kaydedebilir. Bu dosyaların depolanması için dahili alanın yetersiz kalması sık görülen bir durumdur. Depolama alanının artırılması için telefon 64 GB hafıza kartı seçenekleri tercih edilebilir. Benzer şekilde günlük hayatta sık sık kullanılan aksiyon kamera gibi cihazların kayıt ürünleri depolama birimlerinde büyük yer kaplar. Bu medyaların depolama alanı kadar kartın yazım hızı da önemlidir. Yüksek yazım hızına sahip modelleri ile kaliteli videolar problemsiz şekilde kaydedilebilir. 64 GB kapasiteli parçalar son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yüksek boyutu sayesinde çok sayıda veriyi sorunsuz şekilde depolayabilen bu cihazların bir diğer kullanım alanı ise netbook bilgisayarlardır. Bu bilgisayarların özellikle mobilite odaklı versiyonlarında son derece küçük alanlar kullanılır. Kullanılan bu hafızalar sadece cihazın içinde bulunan işletim sistemi ve yazılımları yönetmek içindir. Buna ek olarak cihazdaki veri ve medyaların depolanmasını sağlamak için 64 GB seçenekleri değerlendirilebilir. Bu sayede cihazın depolama alanı yüksek hızlı bir alternatif ile çözülmüş olur. Üstelik taşınabilir oluşu sayesinde bu veriler rahatlıkla bilgisayardan başka bir mobil cihaza aktarılabilir ve bu şekilde saklanabilir. Belgelerin saklanması kolay hale getiren bu parçalara Trendyol’un kampanyalı fiyatlarından yararlanarak sahip olabilirsiniz.

64 GB Hafıza Kartı Müşteri Yorumları

64 GB Hafıza Kartı Müşteri Yorumları

Bu parçaların sahip olduğu yüksek kapasiteye ek olarak son derece yüksek yazma hızları da sağlanabilir. Bu ürünler etkileyici hızlara sahip olsa da genel olarak telefonda kullanma için ileri seviyededir. Bu gibi ürünler genellikle profesyonel projeler için ileri seviye cihazlarda kullanılır. 4K ve üzerinde çekim kalitesine sahip olan cihazların 244 Hz ve üzerindeki akıcı görüntülerini sorunsuz şekilde kaydetmek için tasarlanmış bu ürünlerin akıllı telefon ya da tabletler için kullanılması gerekli değildir. İhtiyaç duyulan hız değerlerinin çok üzerinde performans sağlayan ürünler U harfi ile isimlendirilen, yüksek hızı temsil eden hız sınıflarına sahiptir. Genel olarak müşteriler tarafından profesyonel amaçlar dışında az tercih edilir. Fotoğraf makinesi, telefon, tablet ve bilgisayarlarda kullanılan bu kartlar tüm cihazlarda farklılık gösteren girişlere göre üretilir. Bu üretim sürecinde bilgisayar ve fotoğraf makinesine uygun olacak şekilde boyut tasarımına sahip olan ürünler, daha büyük boyutlardadır ve SD boyutu olarak adlandırılır. Telefon ve tabletlerde ise daha pratik kullanım sağlamak adına micro SD olarak bilinen küçük boyutlu kartlar kullanılır. Farklı boyutlarda kart gerektiren cihazlar ile direkt olarak uyumlu olması zor olabilir. Bu uyumu sağlamak için küçük kartların daha büyük boyutlarda kullanılmasını sağlayan ara bağlantılar bulunur. Adaptörler ile boyutu büyütülerek büyük girişler için uygun hale getirilir. Bu nedenle micro SD kartlar genel olarak tüm cihazlara uyumlu olduğu için kullanım avantajı daha yüksektir. Trendyol’dan bu parçaları inceleyerek cihazınızla uyumlu ürünleri filtreleme özelliği sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 64 GB’lık hafıza kartı almadan önce müşteri yorumlarını okumak da önemlidir. Teknolojik ürünlerin büyük kısmında olduğu gibi, hafıza kartlarında da üreticinin sağladığı veriler ile pratikte var olan veriler arasında fark bulunabilir. Bu durumu test etmek için daha önce ürünü satın alıp deneyimlemiş müşterilerin yorumları çok önemlidir. Önceden bu ürünleri satın alıp kullananlar, deneyim ve tavsiyelerini yorumlar sayesinde diğer müşterilere aktarır. Müşteri yorumlarını okuyarak aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Teknik özelliklerinden performansına kadar pek çok konuyu yorumlarda bulabilirsiniz. Yorumlarda kıyaslama yaparak parçaların ihtiyacınızı görüp göremeyeceğini öğrenebilirsiniz.

Bütçenize Uygun 64 GB Hafıza Kartı Fiyatları

Bütçenize Uygun 64 GB Hafıza Kartı Fiyatları

Yüksek performanslı bu parçalar bilgisayar ve telefonlar için ideal kullanıma sahiptir. Geniş ürün yelpazesinden ihtiyacınız olan modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Fiyatlandırmasıyla da müşteri memnun eden bu ürünler farklı seçenekler ile alternatif sunar. Trendyol üzerinden 64 GB SD kart fiyatlarını inceleyerek ihtiyacınız olanı satın alabilirsiniz. İncelediğiniz ve fikir sahibi olduğunuz iPhone 64 GB hafıza kartı ve diğer parçalar hakkında yazılan yorumları da okumanız ürünün size uygun olup olmadığını belirlemek açısından önemlidir. Beğendiğiniz parçaları Trendyol’un avantajlı 64 GB hafıza kartı fiyatı ile satın alabilirsiniz. 64 GB micro hafıza kartı için telefon ve tablet gibi cihazlarda kullanım sırasında uygulanabilen pek çok test bulunur. Bu testler, öncelikle okuma ve yazma hızlarını ölçer. Daha sonra sahip oldukları veri tabanı sayesinde parçaların kendi aralarında hız sıralamasına tabi tutar. Bu durum sayesinde birbirinden farklı ürünler arasında karar verirken ürünün hız testlerinden aldığı sonuçlar değerlendirilebilir. Hafıza kartı 64 GB seçeneklerinde, ürünün sahip olduğu hız sınıfı ile uyumlu hız değerleri sağlaması önemlidir. Aynı zamanda uzun süreli kullanımda bu hız değerlerinin dalgalanmalara sebep olmaması da gerekir. Bu gibi durumlarda cihazın işletim sistemi ve işlemci kalitesine bağlı olmaksızın hafıza kartının düşük hızlara sahip olması ya da belirli aralıklarla ciddi hız kaybı yaşaması büyük sorunlara yol açabilir. Bu neden ile bunları satın almadan önce Trendyol’da bulunan müşteri yorumlarını dikkate almak gerekir. Bu sayede birbirinden avantajlı fiyatlarla bulunabilen bu parçalar arasında net bir sıralama yapabilir ve ihtiyacınıza en uygun ürünü bulabilirsiniz. Ayrıca yılın farklı dönemlerinde düzenlenen kampanyaları takip ederek en kaliteli ürünleri en avantajlı fiyatlara alma imkanını Trendyol ile yakalayabilirsiniz. Farklı depolama seçeneklerini geniş ürün yelpazesi ile değerlendirebilirsiniz.

64 GB Hafıza Kartı Ne İşe Yarar?

Hafıza kartı adı verilen ürünler, fotoğraf, video ve doküman gibi verilerin depolanmasını sağlayan cihazlardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok verinin dijital dünyada saklanması, bu gibi donanımların kullanımlarını artırmıştır. Hafıza kartları; tablet, akıllı telefon, bilgisayar, kamera ve fotoğraf makinesi gibi cihazlara eklenebilir. Bu sayede söz konusu cihazların veri depolama kapasiteleri artış gösterir. 64 GB hafıza kartı çeşitleri de bu gibi cihazlara takılarak, daha fazla dijital veri saklamanıza imkân tanır. Ayrıca 64 GB hafıza kartları, veri alışverişini sağlamanıza yardımcı olur. Tablette takılı olan hafıza kartından bilgisayara veya telefonlara veri transfer edebilmeniz mümkündür. 64 GB hafıza kartları son derece küçük aparatlar olduğundan cihazlarda ekstra ağırlık teşkil etmez. Bu ürünlerin monte edilmesi, saklanması ve taşınması oldukça pratiktir. 64 GB başta olmak üzere tüm hafıza kartları profesyonellik gerektirmeden el yordamıyla rahatlıkla cihazlara monte edilebilir.

64 GB Hafıza Kartı Kaç Saat Video Çeker?

64 GB hafıza kartlarının kaç saat video çekecekleri, bu görüntülerin kalitesine ve uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Bu kapasitedeki hafıza kartlarında 24 mbps kalitesindeki videoların 5.33 saat olanını saklayabilmeniz mümkündür. Aynı şekilde 48 mbps videoların da yaklaşık 2.6 uzunlukta olanlarını depolayabilirsiniz. Görüntü kalitesi arttıkça videoların hafıza kartlarında tutacağı yer daha fazla olur. 720 p 30 fps kalitesindeki videoların 4.33 saat yani 260 dakikasını bu cihazlarda saklayabilirsiniz. 1080 p 30 fps kalitedeki görüntülerin 4 saat kadarını, yeni nesil 4K 30 fps kalitedeki verilerin ise 2.2 saat uzunlukta olanlarını bu ürünlerde depolamanız mümkündür. Söz konusu değerler 64 GB hafıza kartının son derece geniş bir kapasiteye sahip olduğunu ortaya koyar. Özellikle günlük yaşamda kaydedeceğiniz pek çok anıyı, bu hafıza kartlarında rahatlıkla saklayabilirsiniz.

64 GB Hafıza Kartı Kaç Fotoğraf Alır?

Tıpkı videolarda olduğu gibi fotoğraf saklama noktasında da yine çözünürlük ve dosya büyüklüğü önem arz eder. 64 GB depolama alanı bulunan bir hafıza kartına 8 MP çözünürlükte 24.000 adet fotoğraf depolayabilmeniz mümkündür. Çözünürlük kalitesi 12 MP olduğunda bu rakam 16.000’e düşer. Pek çok akıllı telefonda ve kamerada görebileceğiniz 18 MP çözünürlükteki resimlerden de yaklaşık 10660 adet arşivleyebilirsiniz. Eğer üst düzey görüntü kaydeden bir cihazınız varsa 24 MP ve üzeri çözünürlükte fotoğraflara sahipsiniz demektir. 64 GB hafıza kartlarına 24 MP kalitesindeki fotoğraflardan 8.000 adet saklanabilir. 48 MP ve üzeri çözünürlüğe sahip resimlerde ise bu değerler bir miktar daha düşecektir. 64 GB depolama alanı özellikle fotoğraf ve doküman saklayacak bireyler için son derece uygundur. Bu minik aparatları kullanarak yıllarca çekeceğiniz fotoğrafları güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.