placeholder
"

Altın Set ve Takım

" araması için 2449 sonuç listeleniyor

Altın Set ve Takım

Mücevherin İncisi Altın Set ve Takım Modelleri

Günümüz dünyasında ve geçmişte altının değeri hiçbir zaman kaybolmamaktadır. İnsanlar altını takı veya mücevher olarak değil, yastık altı yatırım yöntemi şeklinde de değerlendirmektedir. Gerek altın set takım gerekse ham işlenmemiş altın insanların her zaman göz bebeği olmuştur. Dövizde meydana gelen dalgalanmalar aralıklı olsa da uzun vadede altına yatırım yapıldığında daima kazandırmaktadır. Bu kadar değerli olan bir madenin yıllardır değerini kaybetmemesi ve en çok tercih edilen ürünler arasında yer alması kadar doğal bir şey yoktur. Günümüzde altının kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Altın set takımları ve fiyatları düğünlerde geline akrabaları ya da eşi tarafından hediye edilmek üzere kuyumculardan satın alınmaktadır. Eski Türk gelenek ve göreneklerine göre yeni evli çiftlere düğün merasimlerinde takılan altınlar ilerleyen zamanlarda gelin ve damadın evlerini düzene koyması amacıyla değerlendirilir. Her ne kadar insanların maddi açıdan durumları el vermese de yardım için çeyrek altın ya da gram altın sıklıkla kullanılır. Kuyumcular saf altını işleyerek müşterilerine en görkemli şekilde satmaya çalışır. Usta zanaatkârların elinde mükemmel boyutlara ve tasarıma kavuşan bu değerli maden göz alıcı bir şekilde sahiplerini bekler. Kadınların mücevher olarak tercih ettikleri altın 3’lü set içerisinde bilezik, kolye ve küpe yer almaktadır. Bazı durumlarda buna ek olarak yüzük de eklenmektedir. Her zaman ve tüm koşullarda ister yatırım amaçlı olsun dilerseniz de takı olarak tercih edilsin altın takımları değerini kaybetmeyecek şekilde korunur. Beyaz veya sarı altın çeşitleri göz alıcı tasarımları ile dikkat çekmeye devam etmektedir. Toprak altından madencilerin çıkardığı altın madeni, kuyumcularda zanaatkarlar tarafından elle işlenerek çeşitli tasarımlar kullanılarak işlenir.

Altın Set ve Takımların Kullanım Alanları

Altın set modelleri ve fiyatları her geçen gün değişiklik gösterse de alıcıları daima vardır. Her türden bütçeye uygun olacak şekilde bu madenler işlenir ve satışa sunulur. Kullanım alanı olarak da genellikle düğünlerde gelin ve damada hediye edilmek üzere tercih edilir. Yatırım amaçlı olarak da tercih edilen madenlerin önünde gelen altınlar yastık altında veya bankalarda uzun yıllar saklanarak zamanla büyük paralar kazandırabilmektedir. Saf haliyle altın, saf metallerin en güzel ve dolayısıyla en değerli olanı kabul edilir. Metaliktir formdadır. Kütlede sarı bir renge sahiptir. Ancak ince bir şekilde bölündüğünde siyah, yakut veya mor olabilir. Altın en yumuşak metallerdir ve bu nedenle genellikle daha iyi güç ve dayanıklılık sağlamak için alaşım yapılarak kullanılır. Altının ultraviyole ve görsel ışık ışınlarının yansıtıcılığı düşüktür. Ancak kızılötesi ve kırmızı dalga boylarının yüksek yansıtıcılığına sahiptir. Belki de elmaslardan başka hiçbir süsleme, saf altın takılar kadar güzel ve büyüleyici değildir. Hem 22 ayar altın set takımları ve fiyatları hem de 24 ayar altın takılar çekici, zarif ve kullanıcının güzelliğini öne çıkarmaktadır. Bu yüzden insanlar binlerce yıldır mücevherleri altından üretmişlerdir. Altın doğuştan gelen güzellik, güç ve zenginlik duygularını canlandırır. Güzel bir altın takı parçası satın almak asla yanlış yapılan bir yatırım değildir. Birçok altın mücevher aile yadigarı olarak insanlara miras kalmaktadır. Muhtemelen bazı durumlarda ise kadınlar güzellikleri için satın alırken, kriz zamanlarında da para olarak değerlendirebilmektedir. Altın set takımı fiyatları içeriğinde yer alan ürünlerin işlenmesine, el işçiliğine, gramına ve ayarına göre değişiklik göstermektedir. Kimi insan daha sade bir model tercih ederken kimisi ise gösterişli ve bol motifli çeşitleri satın alabilmektedir. Gelinlere düğünlerinde kayınvalide veya kayınbabaları tarafından takılan bu altın setleri özellikle düğün mevsimi denilen merasimlerin daha çok olduğu zamanlarda pahalılık göstermektedir. Yatırım amaçlı kullanan insanlar altınla birlikte kazanırken düğün yapacak olan genç çiftler zaman zaman büyük borçların altına girebilmektedir. Damadın geline hediye olarak taktığı altınların fiyatları günümüzde hiç de az değildir.

Göz Kamaştıran Altın Set ve Takım Çeşitleri

Güzelliğinizi tamamlamak ve insanlar tarafından sosyal çevrenizde dikkat çekici bir birey olmak istiyorsanız altın madeninden yapılmış mücevher detayları kullanarak bunu başarabilirsiniz. Kuyumcuların altın set takımı modelleri konusunda yüzlerce hatta binlerce çeşitliliğe sahip olduğunu satın almak için gittiğinizde görebilir ve zevkinize uygun herhangi bir ürüne göz atabilirsiniz. Uzman kuyumcuların ellerinde altın madeni adeta sanatsal çalışmalar sonucunda harika mücevherler olarak şekillenmektedir. Yeşil altın genellikle mücevherler için kullanılır. Yeşil altın, altın, gümüş ve bakır alaşımıdır ve 14 ila 18 karat arasında derecelendirilir. Sikke altın veya standart altın, biraz değişik miktarlarda altın ve bakır içerirken, Avustralya altını bakır yerine büyük oranda gümüş içerir. Bagetler, düz veya konik kenarları olan küçük, genellikle dikdörtgen, basamaklı veya tırtıklı elmaslardır. Konik baget pırlantanın içe doğru uzun kenarları vardır. Bagetler nişan yüzüklerinde popüler olarak tercih edilmektedir. Baget set takımı altın ürünleri ise düğün öncesi nişan merasimlerinde geline ve damada takılır. Gelinin şıklığına ve zarafetine ayrı bir hava katan bu modeller daha fazla göz kamaştırır. Sadece düğünlerde geline veya damada hediye olarak değil, altın takım setleri eşinize doğum günü veya evlilik yıl dönümlerinde alınabilecek alternatifler arasında yer alır. Annenize anneler günü hediyesi veya özel günler için küçük bir armağan niteliği taşıyabilir. Altın gelin seti 22 ayar modelleri son zamanlarda 24 ayar çeşitlerine göre daha fazla tercih edilir olmuştur. İnsanların yaşadıkları küresel ekonomik kriz sonucunda bütçelerine göre hediyelik ya da yatırımlık altınlar satın alınmaktadır. Böylece herkes kendi ekonomik durumuna göre altın madenine sahip olabilmektedir. Her ne kadar 24 ayar altınlar 22 ayara göre daha saf altın olarak kabul edilse de 22 ayar altının alıcısı dünya geneline göre daha fazladır, çünkü daha uygundur.

Günlük Altın Set ve Takım Modelleri

Hayatınızda altın kullanmak istiyor ancak hangi modeli tercih edeceğiniz konusunda kararsız kalıyorsanız sizlere biraz yardımcı olmak isteriz. Öncelikli olarak kendi tarzınızı belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin; şatafatı seviyor ve bir ortama girince dikkat çekmek istiyorsanız, işlemesi bol olan altın bilezik, küpe, kolye ya da bileklik modellerini tercih edebilirsiniz. Altın günlük set modelleri ve fiyatları konusunda da biraz araştırma yaptıktan sonra zevkinize uygun tasarıma sahip olmak için kuyumculardaki modellerden birini tercih edebilirsiniz. Altın madeni çeşitli renk ve modellerde sahiplerine sunulmaktadır. Bazı insanlar beyaz altın tercih ederken bazıları sarı, mor veya yeşil renkleri satın alabilmektedir. Beyaz altın set modelleri ve fiyatları da beyaz altını seven insanlar tarafında sıklıkla araştırılır. Fiyatı sarı altına göre daha pahalı olan beyaz altının ham hali kuyumcuya geldiği zaman titizlikle işlenir ve güzel tasarımlarla vitrinlerde alıcısını bekler. Mor veya yeşil altın çeşitleri ise pek fazla yaygınlaşmamıştır ancak piyasada alıcı bulmaktadır. Çünkü insanlar mücevher olarak kıyafetlerine göre mor, yeşil, beyaz, sarı gibi renkleri günlük hayatlarında kullanmaktadır. Özellikle tek taş ya da beş taş pırlanta yüzüklerde daha fazla tercih edilen beyaz altın modellerinin ayrı bir zarafeti vardır. Kişinin zevkine göre elbette tercihi de değişiklik gösterecektir. Altın takı set modelleri 21.yüzyılda daha fazla çeşitlilik göstermektedir. Kuyumcuların eline düşen saf altın müthiş bir tasarıma kavuşarak harika sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Böylece insanlar tarafından da zevklerine uygun olan modeli tercih edilerek günlük hayatlarında takı ya da yatırım amaçlı kullanılmaktadır. Kadınlar sosyal hayatlarında, günlük davetlerde, özel gün veya gecelerde kıyafetlerine tamamlayıcı olarak taktıkları altınları kuyumculardan beğenerek satın almaktadır.

Kuyumcunun Elinde Adeta Bir Sanat Eserine Dönüşen Altın Set ve Takım Modelleri

Altın madeninin yaşam döngüsü yeraltında çalışan baretli insanların (madenciler), altının nasıl çıkarıldığını düşünürken akla gelen şeydir. Ancak cevher yani değerli metal madenciliği, uzun ve karmaşık bir altın madenciliği sürecinde sadece bir aşamadır. Herhangi bir altın çıkarılmadan çok önce, hem mümkün olduğunca doğru bir şekilde mevduatın boyutunu hem de cevherin verimli, güvenli ve sorumlu bir şekilde nasıl çıkarılacağını ve işleneceğini belirlemek için önemli araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılması gerekir. Ortalama olarak, bir altın madeninin rafine edilebilir malzeme üretmeye hazır olması 10-20 yıl sürer. Bu uzun süreçlerden sonra kuyumcunun eline gelen altın madeni modern altın set modelleri ürünlerine dönüşmektedir. Modern zamanda insanlar tarafından daha fazla tercih edilen altın set modelleri gittikçe daha da spesifik bir hal alarak altın gerdanlık set modelleri çeşitlerine kadar gelebilmektedir. Altın madeni araştırması zor ve karmaşık olaylar zincirini içerir. Coğrafya, jeoloji, kimya ve mühendislik gibi birçok disiplinde önemli zaman, finansal kaynaklar ve uzmanlık gerektirir. Bir madenin geliştirilmesine yol açan bir keşif olasılığı çok düşüktür. Muhtemel alanların % 0,1'inden azı verimli bir madenin bulunmasına yol açacaktır. Ayrıca küresel altın yataklarının sadece %10'u daha fazla gelişmeyi ortaya çıkarmak için yeterli altın içermektedir. Yerel jeoloji ve potansiyel olarak uygulanabilir depozit hakkında temel gerçekler belirlendikten sonra, cevher gövdesi modellenebilir ve fizibilitesi değerlendirilebilir. Altın çizgi altın set olarak bilinen model ise yine uzun süren yeraltı çalışmalarından çıkan altın madeninin zanaatkarlar tarafından işlenmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Altın madeni gelişimi, altın madenciliği sürecinin ikinci aşamasıdır . Madenin ve ilgili altyapının planlanması ve inşasını içerir. Madencilik şirketleri, inşaat başlamadan önce uygun izinleri ve lisansları almalıdır. Bu, konuma bağlı olarak büyük ölçüde değişmekle birlikte, genellikle birkaç yıl sürecektir. İnşaat alanı madenin kendisiyle sınırlı olmayabilir. Potansiyel işleme kapasitesine ek olarak, madencilik şirketleri sıklıkla lojistik ve operasyonel ihtiyaçları, ayrıca çalışanların ve toplumun refahını desteklemek için yerel altyapı ve kolaylıklar inşa etmektedir. Bu gelişme, yerel topluluklar için çok uzun vadeli destek sağlamaktadır ve altının ekonomik kalkınmayı desteklemesinin kilit yollarından biridir. 14 ayar altın set takımı fiyatları da bu uzun ve zahmetli aşamalardan geçtikten sonra belirlenmekte ve insanların beğenisine sunulmaktadır. Sadece 14 ayar altın ürünleri değil 22 ya da 24 ayar altın bilezik ve takı setleri de aynı aşamalardan geçerek kullanıcısının karşısına çıkmaktadır. Değerli madenler arasında ön sıralarda yer alan altın, kullanıcıları tarafından satın alınmadan önce bir dizi aşamalardan geçmektedir. Değeri bu kadar fazla ve işlenmesi epey zahmetli olan bu madenin müşterisi de çoktur. Dolayısıyla gerçek ve saf altın diye piyasada insanlara sahte altın satan dolandırıcılar da mevcuttur. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de sahtecilik yapan satıcılara karşı uyanık olmaktır. 3’lü takı seti altın almak isteyen bir kayınvalide gelini ile birlikte kuyumcuya girdiğinde gerekli kontrolleri sağladıktan sonra alışverişi gerçekleştirmelidir. Bazı durumlarda 24 ayar altın yerine 22 ayar ya da 14 ayar altın verilebilmektedir. İnsanları kandıran ve paralarını dolandıran bu kişilere devlet tarafından gerekli cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Ancak vatandaşların bu konulara uyanık olmaları son derece önemlidir. Altın mini set modelleri ve fiyatları boyut olarak daha küçük olduğu için ekonomik olarak daha uygundur. Yine bu modellerin de piyasada sahteleri yer almaktadır. Altın düğün set fiyatları düğünü olacak çiftler için araştırılması gereken konuların başında gelmektedir. Çünkü yeni ev kuracak e birçok masraf yapacak olan çiftler, bütçelerine uygun olan altın türlerini tercih edere ilerleyen yaşamlarında devasa borçlarla uğraşma gibi dertleri üstlenmemiş olacaktır. İsteğe bağlı olarak bu setler gelinin bilek, boyun ve parmak ölçülerine uygun boyutlarda yapılabilmektedir. Yine tercih edilen tasarımlara göre fiyat aralıkları da değişkenlik gösterecektir. Gelin kızın isteğine göre burma bilezik ya da sade modeller satın alınabilir. Düğünlerde akrabalar tarafından da çiftlere hediye edilmek üzere alınan altın setleri son derece göz kamaştırıcı olmaktadır. Ayrıca gençlerin düğünlerinde kendilerine takılan altınları yatırım amaçlı kullanmaları da mümkündür.

Altın Set ve Takım Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Altın modelleri ve gram çeşitleri son derece değişkendir. İnsanlar altın set hasır modellerinden tutun da burma bilezik çeşitleri ya da sade bir tasarıma sahip ürünleri satın alabilmektedir. Toprağın altından çıkarılan bu değerli maden çeşitli aşamalardan geçerek kullanıcıya işlenmiş bir şekilde sunulmaktadır. Dolayısıyla fiyatı da birtakım işlemler uygulandığı için artış göstermektedir. El işçiliğine ve tasarımına göre fiyat aralıkları değişen altın takı setleri düğünlerde hediye olarak ya da yastık altında yatırım amaçlı kullanılmaktadır. Yüksek kaliteli altın takılar genellikle değerlidir ve nesilden nesile aktarılır. Bu dirençli değerli metalin eskimesi ve kuyumcular tarafından yeniden şekillendirmelere ihtiyacı olması şaşırtıcı değildir. Genellikle gümüş gibi renk değiştirmeye eğilimli olmasa bile, kükürt ile temas ettiğinde kararır. Kükürt hemen hemen her yerde, havada, yumurtalarda ve hatta balıklarda bulunur. Kükürt içeriğinde gümüş gibi saf altına zarar vermese de değerli metale zarar verebilecek maddeler vardır. Klor gibi, örneğin, havuza gitmeden önce altın mücevherlerinizi çıkarmak daha iyidir. Altın genellikle alaşımlarda takıya işlendiği için, yani diğer maddelerin eklenmesi ile renk değişikliği meydana gelebilir. Örneğin, altına gümüş eklenmişse saf sarı rengi biraz daha açılabilir. Tabii ki, altın, yüzeyde, en azından optik nedenlerden dolayı düzenli olarak çıkarılması gereken bir kir tabakasının oluşabileceği gerçeğinden de etkilenmez. Altın takılarınıza yeni bir parlaklık vermek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemleri kullanabilir ya da kuyumcunuza giderek altınlarınıza belli aralıklarla bakım yaptırabilirsiniz. Altın set takımı 14 ayar modelleri 22 ayar ve 24 ayara göre fiyat olarak daha uygundur. Kararma yapma ya da klorlu su altında eskime gibi durumları yüksek ayar altınlara göre daha hızlı olabilmektedir. Bakımları düzgün yapılan ürünler ilk günkü değerini koruyacaktır. Altın set takımı 24 ayar ürünler ise piyasada fiyat olarak en pahalı ve saf altın çeşitleri arasındadır. İnsanlar bu çeşidi daha çok takım halinde düğün, nişan, söz gibi merasimlerde ya da özel gün ve gecelerde sevdikleri kişiye hediye etmek amacıyla satın almaktadır. Son zamanlarda altın takı setlerine rağbetin iyice artış göstermesi ile fiyatlarında da hatırı sayılır bir artış yaşanmaktadır. Ancak Trendyol web sitesinde istediğiniz kriterlere uygun saf altın ürünlerini bulabilir ve 7/24 siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.