"

Altın Set ve Takım

" araması için 1778 sonuç listeleniyor

Işıltısıyla Baş Döndüren Altın Set ve Takım Modelleri Trendyol'da!

Altın set ve takımlar kadınların özel günler başta olmak üzere neredeyse yaşamın her anında kullandığı aksesuarlardır. Altın hem günümüz dünyasında hem de geçmişte değeri hiçbir zaman kaybolmayacak kıymetli bir maden olarak kabul edilir. Altın takı seti de bu anlamda hem bir yatırım aracı hem de kadınların ruhunu okşayan hoş bir aksesuar olarak kullanılır. Teknolojinin ve mücevher sanatının gelişmesi ile birlikte altın set takımları, birbirinden farklı model ve tasarımlarla tüketicilere sunulur.

Altın set modellerinin kullanım alanı da oldukça geniştir. Tasarım özelliklerine bağlı olarak bu aksesuarlar hem iş hem de özel yaşamda rahatlıkla tercih edilebilir. Öte yandan geleneklere göre evlenecek çiftlere takılan bu ürün, evladiyelik olarak saklanabildiği gibi yatırım amacıyla da değerlendirilir.

Her Tarza Uygun Altın Set ve Takım Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Her Tarza Uygun Altın Set ve Takım Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Altın set ve takım modellerinin temel özelliği, mücevher sanatçıları tarafından işlenerek belirli bir şekle sokulmalarıdır. Söz konusu bu ürünler farklı ağırlık ve altın ayarı ile tüketicilere sunulur. Bu noktada bireyler kendileri için uygun olan seti tercih etmeye gayret göstermelidir. Örneğin, 14 ayar setler ağırlıklarına da bağlı olarak bütçe dostu fiyatlarla tüketicilere sunulur. Fakat su yolu 22 ayar set çeşitlerinin 14 ayar ürünlere göre daha yüksek fiyatlı olduğunu söylemek mümkündür.

Altın set ve takım modellerinin bir diğer özelliği de, uzun süreli kullanıma uygun olmalarıdır. Bağlantı noktaları, üzerlerinde kullanılan materyaller ve daha pek çok detay yıllarca ilk günkü performansını korur. Bu yönüyle son derece narin olan altın setlerin aynı zamanda dayanıklı olduklarını da belirtmek gerekir.

Her tarza uygun altın set ve takım modelleri genel anlamda sade bir tasarıma sahiptir. Örneğin 8 ayar su yolu setler hem günlük yaşamda hem de özel anlarda tercih edilebilecek zarif parçalardır. Sadece ilgili maden kullanılarak üretilen bu parçalar, taşsız altın set özelliği taşır. Özellikle üçlü mini setler ince bir kolye yüzük ve küpelerden oluşur. Bu ürünleri günlük yaşamda rahatlıkla kullanmak mümkündür.

Her tarzda uygun altın set ve takımlardan bahsederken zincirli ürünlere de değinmek gerekir. Mini altın set olarak ifade edilen bu ürünlerde, kalın ya da ince zincir ile bileklikler göze çarpar. Öte yandan herkes için uygun olabilecek altın setleri sadece klasik sarı renkte olmayabilir. Tüm giyim tarzlarına ayak uyduran beyaz altın setler günlük yaşamın vazgeçilmezleri arasındadır. Beyaz altın, zarif ve sade görüntüsüyle su yolu setlerden günlük takımlara kadar her üründe kullanılır. Bu yönüyle beyaz altın her tarzdaki kadının beğenebileceği aksesuarlar arasında yer alır.

Yeşil altın setler de her tarzda uyum sağlar. İçeriğinde; gerdanlık, kolye, bileklik ve küpe gibi parçaların bulunduğu yeşil altından yapılmış setler özel günlerde sıklıkla tercih edilir. Alyanslarda bile kullanılan bu materyal, her zaman parlak ve şık görüntüsünü korur. Bu nedenle yeşil altın setlerin de her tarza uygun takımlar arasında yer aldığını belirtmek gerekir.

Günlükte Rahat Kullanabileceğiniz Altın Set ve Takım Çeşitleri

Günlükte Rahat Kullanabileceğiniz Altın Set ve Takım Çeşitleri

Altın set ve takım çeşitlerini bu ürünlerde kullanılan materyallere göre gruplandırabilmek mümkündür. Teknolojinin gelişmesi ve mücevher alanındaki yenilikler altın materyaller ile değerli taşları birbirinden farklı tasarımları bir araya getirmeyi başarmıştır. Bu sebeple altın set ve takımları, tasarımında kullanılan malzemelere göre gruplandırmak mümkündür.

Altın set ve takım çeşitlerinden bahsederken ilk ele alınacak ürünler yalnızca bu madenle tasarlanan parçalardır. İçeriği oldukça geniş olan bu setleri, ikili veya üçlü şekilde de satın alabilmek mümkündür. Sade tasarıma sahip olan bu ürünler, yalnızca farklı renklerdeki altın madeni kullanılarak oluşturulur. Taşsız dizayn edilen sade setler hem özel günlerde hem de günlük yaşamda kullanıma uygundur.

Taşsız ürünlerin yanı sıra bir diğer altın seti çeşidi de pırlantalı setlerdir. Değerli taşlar arasında yer alan pırlanta, parlaklığı ve şık duruşuyla kadınları büyüler. Gerçek bir pırlantaya yakından bakıldığında yansımalarının içerisinde pek çok rengi bulabilmek mümkündür. Fakat bu değerli taş genellikle beyaz altın su yolu set modellerinin üzerinde kullanılır. Çünkü beyaz altın açık renkli bu güzel taşın daha zarif ve etkileyici görünmesine katkı sağlar.

Altın set ve takımlarda çeşitliliği sağlayan bir diğer materyal de incidir. İnci başlı başına çeşitleri bulunan ve farklı boyutlara sahip değerli bir taştır. İnci takım modelleri gelinliklerle birlikte kullanılan ve kadınların bembeyaz bir kuğu gibi görünmesine katkı sağlayan setlerdir. İnci takılar hem beyaz hem de sarı altın kullanılarak tasarlanabilir. Özellikle gelin takı seti olarak adlandırılan bu ürünler, düğünden sonraki özel günlerde kullanıma uygundur.

Altın set ve takımlarda tercih edilen değerli taşların arasında elmaslar da bulunur. Özellikle beyaz ve rose altın ile dizayn edilmiş elmas setler, evladiyelik olarak saklanacak oldukça değerli parçalardır. Elmas ürünleri üçlü altın set şeklinde satın alabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra sadece kolye küpe set şeklinde dizayn edilen elmas ürünlere de rastlanabilir.

Özel Günlerinizde Işık Saçacağınız Altın Set ve Takım Modelleri

Özel Günlerinizde Işık Saçacağınız Altın Set ve Takım Modelleri

Altın set ve takım modelleri, kullanım alanlarına ve tasarım özelliklerine göre farklılık gösterir. Kadınlar kendi zevk ve tercihlerini göz önünde bulundurarak birbirinden farklı altın set çeşidini tercih edebilir. Bu noktada İtalyan altın setler beğeni toplayan modeller arasında yer alır. Birleştirilmiş zincirleri andıran bu setler her zaman trend olma özelliğini koruyacak oldukça şık parçalardır. İtalyan altın setler 3, 4 veya 5 zincirden oluşabilir.

Kadınlara ışıltı katan bir diğer model ise altın Hint setidir. Yoğun bir el işçiliği bulunan bu ürünlerin arasında ithal parçalar ya da yerli üretilen setler bulabilmek mümkündür. Model tarzı bakımından oldukça beğenilen Hint altın setler her ayarda ve gramda bulunabilir. Bu ürünler genellikle çok 22 ayar set şeklinde dizayn edilir. Özellikle altın düğün seti olarak kullanılan Hint tarza sahip parçalar, gösterişli ve çarpıcı ürünlerdir.

Altın setlerde kullanılan bir diğer model su damlasıdır. Son derece narin ve ışık bir görüntü sunan su damlası setler neredeyse yaşamın her anında kullanılabilir. Su damlası setlerin uç kısmında bu figürü andıran detaylar yer alır. Özellikle 5’li altın setlerde kullanılan su damlası motifi, her yaştan hanımın gözdesi olmayı başarır.

Altın set ve takım modellerinde uzay yolu tasarımı da dikkat çeker. Uzay yolu setler birbirinin içerisine geçmiş kalın halkalardan oluşur. Büyük zincir parçalarını andıran bu ürün, özellikle spor giyinmeyi seven kadınların tercihidir. Uzay yolu setler genellikle yeşil veya sarı altından yapılır. Ağırlık, boyut ve kalınlık söz konusu parçaların fiyat aralığını belirler.

Altın takım ve setler arasında pırlantadan üretilen taşlı baget tasarımlar dikkat çeker. Büyük bir pırlanta parçasını andıran uçlara sahip baget setler, gelin gerdanlık çeşitlerinde de kullanılır. Baget setlerin üzerinde farklı boyutlarda tasarlanan pek çok pırlanta bulunur. Dolgun ve gösterişli görünen baget takımlar, modası geçmeyecek ürünler arasında yer alır. Taşlı set olarak ifade edilen bu model, her yaştan kadına mükemmel bir uyum sağlar.

Altın set ve takım çeşitlerinden bahsederken Karadeniz’e özgü Trabzon hasırına da değinmek gerekir. Yüzyıllardan bu yana bölgedeki kuyumcular tarafından hayata geçirilen bu ürün, sade ve şık tasarımıyla ömür boyu kullanılabilecek güzelliktedir. Değişik ağırlık ve kalınlıkta yapılan Trabzon setler hem günlük kullanıma hem de özel zamanlara uygundur. Genellikle 40 gram altın set şeklinde dizayn edilen Trabzon hasırı modele sahip ürünleri farklı zevklere hitap eder. Altın küpe yüzük takımı olarak dizayn edilen bu set içerisinde gösterişli bir gerdanlık ile bileklik de yer alır.

Altın Set ve Takım Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Altın Set ve Takım Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Altın set ve takımlar kullanım alanları bakımından oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilebilir. Fakat söz konusu ürünlerin genellikle evlenen ya da evlilik hazırlığı yapan kadınlar için tercih edildiği söylenebilir. Dolayısıyla altın set ve takım alacak bireylerin öncelikle bu ürünlerin nerede ve nasıl kullanılacağına dikkat etmeleri gerekir. Altın set ve takımların tercihi söz, nişan ve düğün aşamalarına göre farklılık gösterir. Söz seti olarak tabir edilen ürünler daha ince ve günlük kullanıma uygun parçalardır. Bu yüzden söz gibi evlilik aşamasının ilk basamağı kabul edilecek törenlerde günlük kullanıma uygun minimal tasarımlar tercih edilebilir.

Nişan esnasında takılacak setlerin ise orta kalınlıkta olduğu söylenebilir. Gösterişten uzak, şık ve kapsamlı nişan seti çeşitleri merasim öncesinde ya da sonrasında gelin adaylarına takılır. Nişan için tercih edilecek ürünler, kolye bileklik set şeklinde tasarlandığı gibi sadece gerdanlık ve bileklikten de oluşabilir. Nişan gerdanlık setleri genellikle taşlı şekilde tasarlanan ve her kıyafete uyum sağlayacak ürünlerdir. Beyaz altın nişan seti çeşitleri de bu kapsamda değerlendirilebilir. Nişan setlerinde de sade tasarımları tercih edebilirsiniz.

Altın set ve takımların kullanıldığı önemli nokta ise düğündür. Her ayrıntısı düşünülerek organize edilen düğünlerde gelinlik ve damatlık kadar kullanılacak olan aksesuarlar da önemlidir. Tüketicilerin bütçelerine ve zevklerine göre düğünlerde takacakları setleri daha gösterişli parçalardan seçebilir. Burada dikkat edilecek temel noktalardan biri de gelin adayının zevk ve tercihleridir.

Düğünler için altın set ve takımlar alınırken gelinlik tarzı da önem konusudur. Taşlı gelinliklerde genellikle sade beyaz altın tasarımına sahip ya da pırlanta ve elmas gibi materyallerden oluşan takımlar kullanılabilir. Öte yandan dantel, güpür ve tüllerden oluşan sade gelinliklerde 5'li altın setler, incili modeller, hasır tasarımlar kullanılabilir.

Altın set ve takım alınırken günlük kullanımda tercih edilecek ürünlere ekstra özen göstermek gerekir. Çünkü günlük takılar; duş, spor ve uyku esnasında da kadınlara eşlik eder. Bu sebeple günlük setler sağlam, sade ve şık olmalıdır. Aynı şekilde günlük setlerin tüm zamanlara hitap edecek popüler modellerden seçilmesi de önemlidir. Modası geçmeyecek tasarımlar, günlük kullanımda her zaman şık ve bakımlı görünmenize yardımcı olur.

Eşsiz Tasarımlara Sahip Altın Set ve Takımların Ayar Seçenekleri Nelerdir?

Eşsiz Tasarımlara Sahip Altın Set ve Takımların Ayar Seçenekleri Nelerdir?

Altın set ve takılarda farklı ayar seçenekleri bulunur. Genellikle 14, 18 ve 22 ayar altınlar kullanılır. Altın materyallerde ayar bu madenin saflık oranını belirler. Altında 14 ayar, söz konusu takının saflık değerinin yaklaşık %58 olduğunu gösterir. Yani 14 ayar bir takı, %58 oranında saf altından oluşur. Söz konusu setlerdeki diğer oran ise farklı maddeler katılarak elde edilir. Kararma ve solma gibi problemlere neden olmayan 14 ayar altın, her tarz ve modele sahip pek çok sette kullanılır. Özellikle 3’lü mini altın setler bu ayarda üretilir.

Dünyada sıklıkla tercih edilen bir diğer altın ayarı da 22'dir. 22 ayar altının saflık oranı %58 olan ürünlere göre daha yumuşak olduğu söylenebilir. Bu altınların üzerinde 22, 910, 912, 930 veya 933 gibi sayılar bulunur. Altın setlerin ayarları üzerlerinde bulunan bu damgalardan anlaşılır.

Sık tercih edilen altın ayarlarından biri de 18'dir. 18 ayar 14 olan ürünlere göre saflık oranı daha yüksek olan bir altın türüdür. Milyem değerine bakıldığında 750 milyem altının 18 ayar olduğu söylenebilir. Beyaz altınların içeriğinde bu rengi verecek olan çinko, paladyum ve nikel gibi materyaller bulunduğu için söz konusu ürünlerin çoğu 18 ayar olarak tüketicilere sunulur.

Altında saflık oranı en yüksek olan ayar ise 24'tür. Bu altının içerisine karışık herhangi bir başka materyal bulunmaz. Yani 24 ayar altınların saf olduğu söylenebilir. Her bir ayar altının 24/1'ini ifade eder. 24 ayar altın ise söz konusu üründe kullanılan tüm materyallerin bu madenden üretildiğini gösterir.

Takılarda kullanılan 8 ayar altının saflık oranı oldukça düşüktür. Fakat görüntü itibarıyla diğer altın ürünlerini andırdığı için sıklıkla tercih edilir. Elmas takılarda 8 ayar altınla birlikte kullanılan ürünler arasında yer alır. Söz konusu parçalarda dikkat edilmesi gereken nokta zamanla renk kararması gibi problemlerin yaşanmamasıdır.

Altın Set ve Takım Fiyatları Nasıldır?

Altın Set ve Takım Fiyatları Nasıldır?

Altın set fiyatlarını doğrudan etkileyen olgu ise ayardır. Çünkü ayar tüketicilere bu değerli maden ile birlikte başka bir materyalin kullanıp kullanılmadığına dair tüyolar verir. 24 ayar altın saf halde bulunduğundan diğerlerine göre daha yüksek fiyatlarla tüketicilere sunulur. Fiyat skalası 22, 18, 14 ve 8 ayara doğru inerken daha da düşer. Dolayısıyla uygun fiyatlı altın set arayışında olan bireylerin genellikle 8 ve 14 ayar ürünleri tercih ettiği söylenebilir. 18 ve 22 ayar parçalar ise bunlara göre daha saf fakat 24 ayara nazaran daha uygun fiyatlı tüketicilere sunulan takımlardır. Bu ayar aralığı genellikle günlük setlerde ve özel zamanlar için tasarlanan takımlarda kullanılır.

Altın set fiyatlarında işçilik de son derece önemli bir ayrıntıdır. El yapımı ve işçilik oranı yüksek olan takılar, fiyat bandını da üst seviyelere çeker. Öte yandan fazla işçilikli altın ürünler hediyelik veya takı kullanımı için tercih edilebilir. Uzun süreli kullanılacaksa işçilik oranı yüksek, şık ürünleri takılarınız arasına ekleyebilirsiniz. Belli dönemlerde satılması planlanan veya yatırım amaçlı tercih edilecek olan altın set ve takımlarda düşük işçilikli ürünler avantaj sağlar.

Altın fiyatlarında ayar ve işçilik kadar ağırlık da önemlidir. Bazen 18 ayar fakat gramajı yüksek bir altın set, 22 ayar olan daha hafif ürünle aynı seviyede olabilir. Bu noktada kullanıcılar daha ağır ve gösterişli setleri ekonomik fiyatlarla elde etmek için ayar seviyesini düşürebilir. Fakat genel anlamda takıların ağırlığı fiyatların da yukarı yönlü hareket etmesine neden olur. Bu sebeple kullanılan taş ve işçilik göz ardı edilerek ağır bir altın setin hafif olandan daha değerli olduğu söylenebilir.

Trendyol kadınların hayallerini süsleyen binlerce altın set ve takımı ulaşılabilir fiyatlarla tüketicilere sunar. Siz de bu değerli mücevherlere güvenilir altyapı ve profesyonel hizmet anlayışı ile ulaşmak için Trendyol'u tercih edebilirsiniz.

Altın Set Kaç Gram Olur?

Altın değerli olmasının yanında sarı rengi ve altınla yapılan takıların çok estetik görünüyor olması ile tercih edilir. Altın setler de özellikle düğünlerde gelinlere takılan takılar arasında sürekli yer alır. 14 ayar set şıklığının yanında daha ekonomik olan fiyatıyla tercih edilir. Küpe, kolye ve bileklik olarak tasarlanan setler estetik görünümleri ile günlük hayatta da kullanılabilmektedir. Kararmayan yapısı ile 14 ayar altından setlere gösterilen ilgi artmaktadır. 14 ayar set tasarımına bağlı olarak farklı ağırlıkta bulunur. 80 gram olan setler gibi daha ekonomik olması açısından 50-40 gram olanlar da bulunabilmektedir. Altın set tasarımları çok fazla olduğundan her beğeniye ve bütçeye uygun şekilde bulunabilir. Her setin ağırlığının farklı olmasının yanında işçiliklerinde olan farklılıklar da fiyatlarının değişmesine neden olmaktadır. Birbirinden güzel altın setleri için incelemelerde bulunabilirsiniz.

Altın Set Kaç Ayar Olur?

Kadınların beğenerek taktığı altın setler kolye, küpe ve bileklikten oluşur. Tüm parçaların aynı tasarımdan oluşması ile görsel bütünlük sağlanır. Altının sürekli artan fiyatları ile her bütçeye uygun altın setleri bulunabilir. 22 ayarın yanında 14 ayar ve 8 ayar olarak da setler tasarlanır. Bu sayede her kadın kendisini şık ve zarif gösterecek setleri satın alabilir. 14 ayar setler, ekonomik fiyatlarının yanında kararmıyor olması ile de ilgi görmeyi başaran ürünlerdir. Altın firmaları her sezon yeni tasarımları kadınların beğenisine sunmaktadır. Klasik ya da modern çok sayıda altın set olması ile kadınlar günlük hayatlarında da sürekli kullanabilecekleri setleri satın alabilir. 14 ayar set modelleri şık tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bütçenize uygun olarak beğendiğiniz setleri tercih edebilirsiniz.

Altın Set Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın setler her kadının sahip olmak istediği şık ve zarif takılar olarak dikkat çeker. Birbirinden şık olan altın setler bileklik, kolye ve küpelerden oluşur. 14 ayar set ise daha ekonomik fiyatlı olmasıyla tercih edilir. Görünümü tıpkı 22 ayar ile aynı olmasından dolayı da bu şık setlerin alınması için bütçelerin zorlanmasına gerek kalmamaktadır. Altın setlerin alınması sırasında mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. 14 ayar set alırken öncelikle tüm parçaların üzerinde ayar bilgisinin olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bunun yanında sertifikasının da setin yanında olması gerekir. Altın set alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise tarzınızı yansıtıyor olmasıdır. Modern tarzı olan kişilerin klasik modelleri alması pek doğru seçim olmayabilir. Size yakışan tarzda olan altın setleri içinde beğendiklerinizi tercih edebilirsiniz. Kullanıcı değerlendirmeleri ve yorumlarını okuyarak Trendyol'dan istediğiniz altın setlerini satın alabilirsiniz.