İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Materyal
Renk
Fiyat
Ayar
Cinsiyet
Model
Tema / Stil
Yüzey Tipi
Ağırlık
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Erkek Alyans

" araması için 2951 sonuç listeleniyor

Erkek Alyans Modellerinden Kendinize En Uygun Alyansı Bulun

Bir çiftin hayatının en önemli başlangıçlarında onlara eşlik edebilecek en önemli sembol alyansdır. Erkek alyans modelleri, bu bağlamda yorumlandığından en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi olarak sayılabilir. Eski uygarlıklardan günümüze ulaşan alyanslar aynı maneviyata sahiptir ve bugüne kadar gelişerek birlik ve bağlılığı temsil eder. Aynı zamanda yuvarlak şekil sonsuzluğu simgelemektedir. Eskiden alyanslar başlangıçta bitki saplarından yapılırdı, ancak zamanla değerli metallerden yapılmıştır. Bu, altın, gümüş ve elmas taşlar olarak sayılabilir. Bu modeller arasında ise sıklıkla erkek gümüş alyans tercih edilir. Genellikle çiftler aynı model yüzük takarlar. Ancak binlerce farklı alyans modeli kadın ve erkek için farklı tasarlanmaktadır. Alyans modeli; ince, kalın, içi boş, kavisli, kullanılan malzemeler, işçilik, takı ve daha pek çok varyasyonu sunar. Alyansın türü ne olursa olsun elbette tek bir anlamı vardır. Ancak modelin günlük hayatta kullanımının kolay olması önemlidir. Erkek alyans yüzük modelleri arasında, klasik alyans, gümüş alyans, bombeli alyans ve tasarım alyans bulunmaktadır. Alyanslar görünümlerinin yanı sıra yapıldıkları malzemeye göre de ayrılmaktadır. Bu nedenle altın, gümüş ve pırlantalar üç gruba ayrılabilir. Erkek alyans altın modeli, sarı altın, beyaz altın ve gül altın olarak ikiye ayrılır. Alyanslar için altın ayarı genellikle 14, 18, 22, 24 ayar olarak tasarlanmıştır. Bu kalitelerden 14 ayar erkek alyans modelinin yumuşak bir metal olması nedeniyle en çok tercih edilendir. Bunun yanı sıra 22 ayar erkek alyans dayanıklı ve çizilmeye karşı dayanıklı olmakla beraber uzun süreli kullanım imkanı tanır. Alyans satın alım işlemlerinden önce tür olarak gümüş mü altın mı alınacağına karar vermek gerekir. Herkes altın takmaz ve altının fiyatı 10 kat daha yüksek olabilir. Buna karşın gümüş daha ucuz bir malzemedir. Bu nedenle gümüş erkek alyans modelleri daha uygun fiyatlıdır ve tasarımı altından çok farklı değildir. Ardından, modeli belirlemeniz gerekir. Kalın veya ince, desenli veya düz, renkli veya tek renkli beyaz gibi soruları yanıtlamanız önemlidir. Bu açıdan sıklıkla ince erkek alyans modelleri tercih edilir. Daha sonra ise bütçenize göre seçimlerinizi daraltabilirsiniz. Size en uygun alyans modelini belirledikten sonra ise ürünü satın alabilirsiniz.

Erkek Alyans Çeşitleri

Erkek Alyans Çeşitleri

Yüzük takma geleneği uzun süredir vardır. Hatta milattan önceye kadar uzandığı söylenir. İlk zamanlarda yüzükler sadece mücevher olarak değil, inançtan dolayı da takılmaktaydı. Bu eski inanışa göre vücudunuza metal takmanın sizi tüm kötülüklerden koruduğuna inanılırdı. Tabii zamanla bu inanç insanların gözünde azalmış ve yüzük güzelliğin en önemli sembollerinden biri haline gelmiştir. Erkek alyans yüzük modelleri altın, gümüş ve pırlanta olarak çeşitlendirilmiştir. Bu üç grup, eskimeyen yeni tasarımlarla sürekli güncellenmektedir. Ancak geçen yıldan günümüze en çok tercih edilen alyans çeşidi altındır. Klasik erkek alyans ise günlük yaşamlarında kıyafet giymedikleri için çok meşgul olan insanlar için kullanımı kolaydır. Altın alyans modelleri beyaz altın ve sarı altın seçeneklerine sahiptir. Erkekler genellikle gümüş alyansların sade ve sofistike tasarımını tercih eder. Erkek için alyans modelleri genel olarak tek alyans, az desenli, monokrom bir tasarıma sahip alyanslardır. Dışbükey alyans tamamen parlak veya mat olan ve deseni olmayan en klasik alyans modelidir. Genellikle gümüş ve altın renklerinde kullanılır. Ancak altın alyanslara bütçe ayırmak istemiyorsanız gümüşü tercih edebilirsiniz. El yapımı alyans ise görsel olarak çekici, rengi farklı ve birkaç parçadan oluşan özel alyanslardır. Fark yaratmak isteyenlerin tercihi olan bu el yapımı alyans modelleri, sade alyanslardan daha uzundur. Gümüş alyans modelleri de özellikle altına göre daha uygun olduğu için tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu ürünler, beyaz altını andırır. 925 ayar gümüş alyanslar, özellikle beyaz tektaş yüzükler ile uyumlu görünür. Bu ürünlerden birini satın almadan önce ise erkek alyans modelleri ve fiyatları incelenebilir.

Sade ve Şık Tasarıma Sahip Erkek Alyanslar

Sade ve Şık Tasarıma Sahip Erkek Alyanslar

Alyanslar en uzun ve en çok kullanılan takılardan biridir. Uzun süredir sıkça kullanılan takıları seçerken de çok dikkatli olmak önemlidir. Alyans seçerken dikkat edilmesi gerekenler, metal, renk, genişlik ve ayarlardır. Öncelikle alyansınızın metalik rengini belirlemelisiniz. Altın alyans modelleri genellikle düğün ve nişan törenlerinde tercih edilmekle birlikte paladyum, gümüş ve platin metal seçenekleri de mevcuttur. Bu noktada kullanım, eğlence ve bütçe açısından hangisinin size uygun olduğunu düşünmek önemlidir. Altın klasik ve vazgeçilmez kararlardan biridir. İkinci nokta, alyans rengine karar vermektir. Renkler çok kişisel ve stille alakalıdır. Bu nedenle burada sadece zevkinize ve tarzınıza uyması değil, aynı zamanda diğer aksesuarlara da uyması önemlidir. Üçüncü nokta ise alyansın genişliğidir. Bu aşamada erkek alyans ölçüleri ve boyutlarını incelemeniz gerekir. Çünkü el yapınıza uygun yüzüğü seçmeniz daha zarif ve güzel görünmesini sağlar. Alyanslar hayatınızın her yönü ile birlikte gelir, bu nedenle çok dar değildir ve kullanımı kolaydır. Dördüncüsü, altın alyansınıza karar verdiğinizde, bu noktada ayar seçimi de çok önemlidir. Alyanslar uzun yıllar kullanılır ve bu nedenle dayanıklılık en önemli faktördür. Üstelik bu ürünler, sert oldukları için hasara karşı daha dayanıklıdırlar.

Erkek Alyans Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Erkek Alyans Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hemen hemen tüm nişanlı çiftler alyans kullanmaktadır. Ayrıca alyanslar bu çiftler için en kişisel ve özel takılardan biridir. Çift olarak taktıkları tek takı ile aralarındaki sadakatin bir simgesi olduğu için, büyük manevi önemi ve değeri olan nadir bir parçadır. Ayrıca çiftler ömürleri boyunca alyansları parmaklarına taktıkları için dayanıklı ve uzun süreli kullanıma uygun olmaları önemlidir. Manevi değeri büyük olan erkek alyans fiyatları da çiftler için önemlidir. Büyük bir özenle ve titizlikle seçilen yüzükler, çiftler için çok özel bir mücevherdir ama herşeyden önce birlikteliğin sembolüdür Alyans modellerinde fiyat skalası belirlenirken aslında işçilikten içerisinde ki detaylara kadar pek çok faktör yer alır. Bu kapsamda değerlendirilecek olursa eğer; model, tasarım, ayar ve kalite gibi etkenler fiyatlandırmada büyük bir rol oynamaktadır. Gümüş alyans modelleri her zevke hitap etmesi bakımından kullanıcıların hem bütçesi hem de ihtiyaç ve isteklerini karşılaması yönünden rağbet görmektedir. Fiyatlar, satın aldıkları tasarım ve modele göre kategorilere ayrılarak görüntülenmektedir. Bu açıdan seçtiğiniz model ile en güzel anlar için ömür boyu mutluluğun simgesi olan bir alyansa sahip olabilirsiniz. Alyans takmaya başladığınız ilk günden itibaren bir alışkanlık ve nadiren üzerinizden çıkardığınız bir aksesuar haline gelir. Ancak bu değerli metal alyanslar zamanla deforme olabilir. Bu nedenle, alyans kullanımı için önerilere dikkat etmeniz gerekir. Bu açıdan kullandığınız zaman boyunca alyans kararabilir veya çizilebilir. Bu amaçla kuyumcu tarafından düzenli aralıklarla parlatılabilir. Özellikle temizlik için çamaşır suyu veya deterjan gibi aşındırıcı maddeler kullanıyorsanız, alyansı çıkarmanız önerilir. Eğer taşlı bir alyans tercih ederseniz taşların düşmemesi veya yüzüğün deforme olması için yüzüğü sıklıkla takmamanız önemlidir. Ayrıca yaz aylarında deniz tuzu da alyansları karartabilir. Bu gibi durumlara dikkat ederek bir alyans kullanmanız önerilir. Birbirinden farklı tasarımlarda erkek alyans modelleri için Trendyol.com adresini ziyaret edebilir, alışverişiizi yapabilirsiniz.

Erkek Alyans Kaç Gram Olur?

14 ayar erkek alyans modelleri genelde 6 gram ağırlığa sahip olur. 21 ayar olarak isteğe uygun şekilde hazırlanan sade bir tasarım ise 5 gram değerinde yer alır. Bu noktada isteğe göre gram ayarlaması yapabilmek mümkündür. Genellikle bu gram aralığında tercih edilen erkek alyansları daha kullanışlıdır. Farklı ebatlarda ve boyutlarda da erkek alyans modelleri bulmak mümkündür. Farklı tarzda isteğe göre işlemeli ve sade olacak şekilde erkek alyans modelleri vardır. Her zevke ve tarza hitap eden erkek alyansları söz, nişan ya da evlilik için kullanılan son derece kıymetli bir üründür. Parmak ölçüsüne uygun her modeli bulmak mevcuttur. Kişiden kişiye farklılık gösterilen parmak ölçüsü özel olarak hazırlanır.

Erkek Alyans Kaç Ayar Olur?

Erkek alyans ayarları standart şekilde 18, 22 ve 24 altın ayarlarında olur. Uzun yıllar alyansınızı kullanım sağlayacağınız için sağlam olmasına özen göstermek gerekir. Bundan ötürü en çok çeşide sahip olan 14 ayar erkek altın alyans tasarımlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tasarımlar; sarı altın, beyaz altın ya da rose altın olarak tercih edilerek kullanılabilir. Her zevke ve tarza hitap edecek olan 14 ayar erkek alyans modelleri vardır. Farklı yapılara sahip tasarımlar da bulunur. Yuvarlak ya da kare forma sahip seçenekler vardır. Klasik sade alyans yerine farklı işlemeli, kabartmalı, sade ve düz modeller de bulunur.

Erkek Evlilik Yüzüğü Altın Olur Mu?

Erkekler için tercih edilen evlilik yüzükleri arasında pek çok altın model mevcuttur. Kişilerin istekleri ve zevklerine göre bu noktada gümüş yüzükler de tercih edilebilir. Çoğunlukla erkek alyanslarında altın yüzükler tercih edilir. Herkesin tarzına ve isteklerine uygun model bulmak mümkündür. Kişiden kişiye farklılık gösteren istekler doğrultusunda bir yol izlenebilir. Her tarza uygun sağlayabilecek olan erkek alyans çeşitleri vardır. Bu konu için ekstra bir ayrım yapmaya gerek yoktur. Çünkü alyans modelleri; hemen her tarza uyum sağlar. Kişiler yüzük seçerken parmak ölçüsüne ekstra dikkat etmelidir. Çoğunlukla klasik model tercih eden erkekler için farklı ve birbirinden güzel altın alyans modelleri mevcuttur.