İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Materyal
Ayar
Cinsiyet
Renk
Fiyat
Model
Ağırlık
Yüzey Tipi
Tema / Stil
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Alyans

" araması için 4259 sonuç listeleniyor

Şık ve Rahat Alyans Modelleri

Alyans, çiftlerin birbirlerine bağlılığını simgeleyen önemli detaylardan bir tanesidir. Bu takı, yüzyıllardır dünyanın dört bir yanında sürdürülen evlilik geleneklerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Alyanslar genellikle altın, gümüş, platin ve titanyum gibi değerli madenlerden yapılır. Öte yandan günümüzde pek çok çift, evliliklerinin bir sembolü olarak altın alyans modellerini tercih eder. Bu takılar, birbirlerinin eşi olacak şekilde tasarlanabilir. Bu tür ürünlere ise çift alyansı olarak adlandırılır. Öte yandan bir alyans satın almadan önce zevklerinizi göz önünde bulundurmanız büyük bir önem arz eder. Son zamanlarda pek çok çift, gümüş alyans modellerine yönelmiştir. Bu ürünler, dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar.

Alyansların Özellikleri Nelerdir?

Alyansların Özellikleri Nelerdir?

Evlenecek olan çiftlerin düğün hazırlığı aşamasında alınan, eşlerin birbirine bağlılığını sembolize eden yüzükler alyans olarak ifade edilir. Çok eski zamanlardan günümüze kadar birbirini seven eşler tarafından kullanılarak, bir gelenek haline gelir. Bu yüzük daire biçiminde olması sebebiyle asla bitmeyecek olan, sonsuz aşkı ifade eder. Çok çeşitli tasarımlara sahip alyanslar farklı materyaller altının yanı sıra farklı materyaller kullanılarak üretilir. Gümüş, çelik gibi pek çok farklı alyans modeli çeşitli değerli taşlarla da süslenebilir. Örneğin erkek gümüş alyans çeşitleri evli ya da nişanlı kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Farklı materyaller kullanılarak imal edilmiş bir takı takmak isteyen kişiler ise gönül rahatlığı ile beyaz alyans modellerini tercih edebilir.

Bu yüzükler sol elin yüzük parmağına takılır. Bunun sebebi olarak eski bir inanışa göre sol elin yüzük parmağından, kalbe kadar hiç kesilmeden devam eden bir damar olması gösterilir. Çevrenizdeki insanlar da sol elinizin işaret parmağında bir yüzük olduğunu gördüklerinde evli olduğunuzu anlarlar. Eskiden sınırlı sayıda çeşiti bulunan bu yüzüklerin günümüzde oldukça geniş bir ürün yelpazesinde sunulduğunu görebilirsiniz. Çiftler arasında önemli bir yere sahip olmaları sebebiyle herkese hitap edebilmek adına birbirinden farklı ve şık alyans çeşitleri bulunur. Sade modellerin yanı sıra son derece gösterişli modeller de mevcuttur. Dileyen herkes kendine uygun bir alyans seçeneğini kolaylıkla tercih edebilir.

Alyans çeşitlerini, zamansız olmaları sebebiyle uzun yıllar boyu çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz, modaları geçmez. Ayrıca parmak bedeninin değiştiği durumlarda kolaylıkla yüzüğünüzü daralttırıp genişletebilirsiniz. Kuyumcularda ya da takı tamiri yapan yerlerde bu işlemi çok kısa bir sürede yaptırabilirsiniz. Bu sizin için oldukça büyük bir avantajdır. Nişan tarihiniz, düğün tarihiniz gibi sizin için önemli olan bir tarihi, eşinizle isimlerinizi ya da herhangi istediğiniz bir yazıyı alyansınızın içine yazdırabilir veya doğrudan isimli seçenekler gibi alternatiflere de göz atabilirsiniz. İsteğinize uygun hazır bir model bulamadığınız takdirde kendiniz için özel olarak bir alyans tasarlatmanız da mümkündür. Bu alyans seçeneklerinin açıklamalarına göz atarak ürünlerin özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz. Trendyol sizlere bu alternatifler gibi pek çok farklı avantaj sunarak, içinize en çok sinen alyans seçeneğine kolaylıkla ulaşmanıza yardımcı olur.

Alyans Modelleri Nelerdir?

Alyans Modelleri Nelerdir?

Evlenecek olan çiftler için oldukça önemli bir yere sahip olan alyanslar seçilirken detaylı olarak düşünerek karar vermek gerekir. Geçmişte oldukça sınırlı seçenekler olmasına karşın artık gelişen ve değişen kullanıcı istekleri doğrultusunda envai çeşit alyans yüzük seçeneği bulunur. Eş adayları istişare ederek iki kişi için de uygun olabilecek birbiriyle uyumlu yüzükler seçebilir. Özellikle sonsuzluk işaretli, sarmal, dolgulu, burgu alyans modelleri son zamanlarda oldukça popüler bir hâle gelmiştir. Öte yandan zarif tasarım detayları barındıran ve pek çok evli çiftin tercih ettiği kumlu alyans çeşitleri de bir hayli göz alıcıdır.

Uyum arayışı içinde olan çiftler için çift alyans modelleri mevcuttur. Nadir de olsa eşler birbirinden farklı modeller tercih edebilirler. Ayrı olarak seçim yapılacaksa erkekler erkek alyans modellerine göz atarak kişisel zevklerine uygun bir yüzük seçebilirler. Benzer şekilde kadınlar için de özel seçenekler mevcuttur. Geçmişte genellikle altın alyans çeşitleri sıklıkla tercih edilirken, artık çok çeşitli seçenekler bulunması sebebiyle insanlar farklı alternatiflere yönelmeye başlamıştır. Örneğin beyaz altın alyans kadınlar ve altın rengi kullanmak istemeyen erkekler için oldukça fazla tercih edilir. Beyazın yanı sıra rose gold gibi renk seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca bu altın malzeme kullanılarak üretilen alyansların on dört ve on sekiz ayarlarını da inceleyebilirsiniz. Kimi kullanıcılar da tam tersi olarak sadelikten yana olup klasik alyans seçeneklerinden birini tercih eder.

Altın gibi kıymetli madenlerin yanı sıra titanyum, platin ve çelik alyans üretimi için sıklıkla kullanılır. Yüzük alyans çeşitleri her tarza göre farklılık gösteren değişik seçenekleri sizlere sunar. Sade bir zevke sahip kişiler çelik alyans modellerine de bakabilir. Buna alternatif olarak düz alyans çeşitleri de bulunur. Gösterişten hoşlanan kadınlar için tamtur alyans gibi oldukça şatafatlı alyans seçenekleri de mevcuttur. Hem gösterişli hem de sade bir alyans modeli düşünüyorsanız tektaş alyans sizin için oldukça uygun bir seçenek olur. Sade olarak tasarlanan alyans gövdesinin üzerine eklenen tektaş sayesinde oldukça zarif ve şık bir görünüm elde edilir. Öte yandan tektaşlı alyans modelleri pek çok farklı tasarım detayı barındırabilir. Bu ürünler, özellikle gösterişli takılar takmaktan keyif alan kişilerin ilgisini çeker.

Pırlanta alyans çeşitleri ise zarif ve ışıltılı bir görünüme sahip olduğu için sıklıkla tercih edilir. Yarım tur alyans seçenekleri de tektaş olanlara alternatif olarak değerlendirilebilir. Son zamanlarda popüler olmaya başlayan kare alyans modelleri de sizin için farklı bir seçenek olur. Kare olan modellere benzer olarak köşeli alyans modelleri de oldukça farklı seçeneklerdir. Klasik ve düz olan modellerin yanı sıra özel yapım el işi alyans çeşitlerini de inceleyerek karar verebilirsiniz. Sıradanlıktan uzak ancak aynı zamanda sade alyans arayışı içerisinde olan kişiler bu seçeneklere göz atabilirler. Desenli alyans modelleri de bu tür bir ürün satın almak isteyen bireylerin bir hayli beğenisini kazanır.

Tüm bu modellerin yanı sıra çeşitli kalınlıklarda alyans seçeneklerini de bulabilirsiniz. Örneğin parmağı ince olan kişiler için ince modeller parmağı daha kalın olan kişiler içinse daha kalın alyans çeşitleri şık bir görüntü oluşturur. Kuyumcu vitrinlerinde sıklıkla görülen 2, 3, 4, 5 mm alyans çeşitleri ise farklı parmak yapılarına sahip bireylerin tercih edebilecekleri ürünlerdir. İnce bombeli alyans modelleri özellikle söz ve nişan merasiminde kullanılmak için tercih edilir. Klasik ince alyanslar ise zamansız bir tasarıma sahiptir. Bu doğrultuda parmak ölçünüze göre uygun alyans seçeneğini bulabilirsiniz. Çeşitli markalara ait alyans seçeneklerine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca altı bedenden otuzdört bedene kadar alyans çeşitleri bulabilirsiniz ya da tek ebat olan alyanslara göz atabilirsiniz.

Beğendiğiniz modellerin farklı renk seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Siyah, rose gold, yuvarlak alyans çeşitleri tarzını dışa vurmak isteyen kişilerin favorileri arasında yer alır. Tüm bu model, renk ve beden seçeneklerini filtreler yardımıyla seçerek aradığınız ürüne Trendyol’da çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bu alyansların modelleri de fiyatları da çok farklı seçeneklerle sizlere sunulur. Bu yüzden alyans seçiminizi yapmadan evvel isteklerinizi ve bütçenizi belirlemeniz bu süreci sizin için oldukça kolaylaştırır.

Sonsuz Aşkın Sembolü: Alyans

Sonsuz Aşkın Sembolü: Alyans

Alyanslar, geçmişten günümüze eşlerin birbirleri arasındaki bağı sembolize etmiştir. Birbirini seven iki kişi sol ellerinin yüzük parmaklarına bu alyansları takarak birbirlerine iyi günde ve kötü günde bağlı kalacakları sözünü vererek evlilikleri için bir adım atmış olurlar. Günümüzde çok farklı tasarım, biçim ve özelliklere sahip alyans seçeneği mevcuttur. Kimi çiftler oldukça sade alyans çeşitlerine bakarken kimileri tercihlerini çok daha gösterişli modellerden yana kullanır.

Eşler için birbiriyle uyumlu, şık ve kullanışlı çift alyans modelleri en çok tercih edilen alyansların başında gelir. Uyumlarının yanı sıra çift olarak satışa sunuldukları için fiyatları da oldukça avantajlıdır. Ayrı ayrı modeller tercih etmek istiyorsanız erkekler için tasarlanan alyanslara ve kadın alyans modellerine göz atarak zevkinize uygun ürünleri seçebilirsiniz. Tarzınız nasıl olursa olsun, Trendyol’da size uygun olduğunu düşündüğünüz alyans seçeneğine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Arzu ettiğiniz alyansa kolaylıkla ulaşabilir olmanızın yanı sıra sizin için özel bir alyans olsun istiyorsanız tasarım alyans seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Alternatif olarak sizin ve eşiniz için özel olabilecek isimli alyans modellerini de inceleyebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz alyans modeli ne olursa olsun bu alyans sizin ve eşinizin arasında zaten var olan duygusal bağın daha da güçlenmesini sağlar. Bu sebepten ötürü evlenecek çiftler arasında alyansların çok önemli bir yeri vardır. Sürekli olarak parmağınızda olacağını düşünerek içinize en çok sinen, en rahat edeceğiniz alyans seçeneğini tercih etmeniz sizin için yararlı olur. Sonsuz aşk ve sonsuz sevginin en önemli sembolü haline gelmiş olan bu alyans seçeneklerine Trendyol ayrıcalığıyla çeşitli filtreler yardımıyla çok hızlı ve avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Alyans Hangi Ele Takılır?

Farklı tasarımlarda sunulan alyans modellerinin kullanımı da farklılık gösterir. Kişinin medeni durumuna göre ürünlerin takılan el de değişir. Genel olarak nişanlı iken sağ ele takılan alyanslar, nikah merasiminin ardından sol ele takılır. Nişan merasimi esnasında alyanslar, çoğu zaman çiftlere misafirlerin eşliğinde takılır. Evliyken sağ ele takılan yüzük, bu süre boyunca çıkarılmaz. Tercihe göre nişan töreni, aileler arasında sade bir biçimde de gerçekleşebilir. Yüzükler nişanlılık döneminde erkek ya da kadında sağ elin yüzük parmağına takılır. Evliliğin gerçekleşmesinin ardından da sol elin yüzük parmağına takılır.

Alyans Kaç Ayar Olur?

Çok fazla model seçeneği bulunan 14 ayar altın alyans tasarımları, gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Sürekli şekilde kullanıma uygun dayanıklılığa sahip olan bu yüzükler, uzun yıllar sorunsuz deneyim sunar. 14 ayar olan altınlar, sert yapıda olduklarından çizilmeye ve eğilmeye karşı dayanıklılık sergiler. Sarı renk altın kullanmayı sevenler ise 22 ayar alyans çeşitlerini tercih edebilirler. İsteğe göre ağırlığı ayarlanabilen yüzükler beyaz altın veya rose renginde de üretilir. Çiftlerin birbirlerine verdiği birliktelik sözünün sembolü halinde olan bu yüzükler, talebe göre 14 ya da 22 ayar şeklinde beğeniye sunulur. Birbiriyle uyumlu ancak ufak dokunuşlar ile farklılaştıran modeller, hem damat hem de gelinin mutlu olmasına yönelik tasarlanır.

Alyans Hangi Renk Olmalı?

Seçim yaparken giyim tarzınızı ve yaşam biçiminizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Her zaman parmağınıza takacağınız alyansların genel giyim stilinize uygun renkte olması, şıklığınızı tamamlar. Altın alyans modelleri sık tercih edilen seçeneklerin başında gelir. Alyans renklerinin pembe, beyaz ya da sarı altın gibi pek çok ton seçenekleri mevcuttur. Beyaz alyans tasarımları, genel olarak sade bir görüntüye sahiptir. Gümüş alyans ise genellikle çift şeklinde beğeniye sunulur. Buna göre renk seçimi yapabilirsiniz.