"

Ankastre

" araması için 2113 sonuç listeleniyor

Ankastre

Ankastre

Yeni bir mutfak oluşturmak veya eski mutfağınız yenilemek söz konusu olduğunda, vermeniz gereken büyük kararlardan birisi müstakil bir beyaz eşya seti mi yoksa ankastre ürünler mi seçeceğinizdir. Bağımsız cihazlar, dolaplara monte edilmeye gerek kalmadan kendi başlarına durabilir, ankastre takımı ise mutfak dolaplarına veya duvarlarına entegre edilerek mutfağınızda modern, sofistike bir görünüm yaratır. Son birkaç yılda ankastre mutfak ürünleri çok daha popülerleşerek gömme mutfak ürünlerini çağdaş tasarımlarda belirgin biçimde öne çıkarır. 

Ankastre ocak ve fırın modelleri benzersiz birçok fayda sağlar, ancak nasıl bir pişirme ünitesi seçeceğiniz ihtiyaçlarınızın ne olduğuna bağlıdır. Mutfağınız sıkışık mı yoksa geniş bir kullanım alanına mı sahipsiniz? Yalnız mı yaşıyorsunuz yoksa yemek hazırlamak ailecek sevdiğiniz bir alışkanlığınız mı? Sakin bir sosyal hayatınız mı var yoksa büyük akşam yemeği davetlerine ev sahipliği mi yaparsınız? Sahip olduğunuz mutfak alanının büyüklüğünü, ayırdığınız bütçeyi, yemek pişirme alışkanlıklarınızı ve yaşam tarzınızı göz önünde bulundurarak size ve ailenize en uygun seçeneği değerlendirmeniz gerekir.  

Hangi setin en iyi seçeneğiniz olduğuna hızlı bir şekilde karar vermenize yardımcı olacak kullanışlı bir kılavuza ihtiyacınız olabilir. Bilinirliği ve güvenilirliği yüksek ankastre markaları ankastre indirimleri ile birlikte sunan Trendyol, hayalinizdeki mutfağı gerçekleştirmenize olanak verirken, aynı zamanda yayınladığı ankastre tavsiye yorumları ve kullanıcı değerlendirmeleri sayesinde alışverişinizin kolaylaşmasına da yardımcı olur. Her bütçeye uygun ankastre fiyatları tüketici ihtiyaçlarını karşılayan farklı seçenekler sunar.

Modern Pişirme Üniteleri

Modern pişirme üniteleri modern mutfaklar için kesintisiz, entegre bir görünüm sağlayan yerleşik beyaz eşya modelleridir. Panele hazır modeller, dolapların geri kalanıyla uyum sağlamak üzere özelleştirilebilir, böylece cihazlar mutfakta farklı bir dolap gibi bir görünüm sergiler. Ankastre cihazlar mutfağa kalıcı olarak monte edildiği için bağımsız ünitelerden daha uzun ömürlü olacak şekilde üretilirler.

Mutfağınıza pişirme ünitesi araştırırken fırın ve ocak kombinasyonları arasından seçim yapabilirsiniz. 2’li ankastre set, tavsiye edilen takımlar arasında yer alır. Ankastre set üstü ocak ve fırın kombinasyonu mutfağınıza şık ve modern bir hava katar. Ankastre 2’li set kombinasyonu, her bir üniteyi ayrı olarak kurma imkânı sunarken duvar fırını kurmak için bir dolap alanı gerektirir. 

Ankastre 5’li set özellikleri, tezgah alanınızda çok daha küçük bir kesit işgal ederek mutfakta çalışırken size geniş bir kullanım alanı bırakır. Altında bir fırın olmadığı için, her iki cihazı aynı anda kullanırken fazladan ısıya maruz kalmazsınız. Bir set üstü ocak kullandığınızda ayrıca bir fırın alabilir ya da 2’li pişirme setlerini tercih edebilirsiniz. Ankastre modelleri duvara veya dolabınıza kol yüksekliğinde gömülerek diz veya sırt ağrıları olanlar için avantaj sağlayabilir. Eğer evde küçük çocuklar yaşıyorsa, çocukların erişemeyeceği bir yüksekliğe yerleştirilmiş bir fırın güvenli bir seçenek sunabilir, çünkü çocuklar yüksekteki fırının kontrol ayarlarına erişemezler. 

Gazlı veya Elektrikli Ocaklar

Düz bir yüzeyi bulunan ocaklar temizlikte kolaylık sağlar. Ocaklar, brülör stili, boyutu ve indüksiyonlu brülörler gibi seçeneklerde daha fazla esneklik imkânı sunar. Elektrikli ocaklar ayrıca sabit, eşit ısı sağlar ve yiyeceğinizi düşük ısıda pişirebilir ya da ılık tutabilir ve enerji tasarrufu sağlar. Set üstü ocakları, farklı pişirme bölgelerine sahip olması nedeniyle çoklu pişirme yapmak için oldukça uygundur. Kimileri için ocak üzerinde göz ve kol seviyesinde yemek pişirmek daha ergonomik olabilir. Tüm bekleri aynı anda kullanabilme imkânı, döküm ızgara yapısı, otomatik çakmak özelliği veya yandan düğmeli tasarımları sayesinde kullanım kolaylıkları sağlar. 

Gazla çalışan ocak tercih ediyorsanız ve geleneksel türde bir ocağı temizlemeyi karışık ve zor bir işlem olarak görüyorsanız ankastre cam ocaklar sizin için ideal bir seçenek olabilir. Gaz brülörleri seramik camın üzerine monte edilmesi sayesinde yüzey temizliğini kolay hale getirir. Normal bir gaz ocağının hassas ısısını ve kontrol avantajını da korumuş olursunuz. Elektrikli seramik ocaklarla, ısıtma sistemleri sert seramik cam yüzeyin altına gizlenmiştir. Cam yüzey üzerindeki desenli bölgeler, ısı kaynağının boyutunu ve konumunu gösterir. Hepsinde seramik camın aşırı ısınmasını önleyen bir güvenlik cihazı bulunur. Pürüzsüz ve temizlenmesi kolay yüzeyleri, ankastre elektrikli seramik cam ocakları popüler bir seçim haline getirir. 

İndüksiyonlu set üstü ocak modelleri, tencere veya tavanızı doğrudan cam yüzeyin altındaki spiral bakır bir bobin aracılığıyla ısıtması, enerjiyi doğrudan pişirdiğiniz kaba aktarmasını sağlar. Üzerine sadece tabanı dökme demirden yapılmış veya paslanmaz çelik gibi manyetik bir malzemeye sahip tencere veya tava yerleştirildiğinde ısıtma bobini etkinleştiği için yemek pişirme esnasında camın kendisi ısınmaz. Tava veya tencere kaldırıldığında ise ocak soğuyarak yanma riskini ortadan kaldırır. İndüksiyonlu ocaklar kullanımı kolay, son derece duyarlı, enerji verimliliği yüksek modellerdir. Ayrıca hızlı bir şekilde temizlenebilen yapıları onları giderek popüler hale getirir.

Ankastre Çeşitleri ve Setleri

Ankastre davlumbaz, set üstü ocak ve fırından oluşan Ankastre 3’lü setler arasında yer alan, kademeli hız ayarına sahip davlumbazlar bacalı veya bacasız kullanım imkânı sunar. Davlumbazların yıkanabilir filtrelerinin bulunması temizlik kolaylığı sağlar. Yüksek çekiş güçleri sayesinde pişen yemeğin kokusunun mutfağa yayılmasını önleyerek konforlu sağlar. Aydınlatmalı davlumbaz modelleri pişirdiğiniz yiyeceği detaylı görmenizi sağlayacak güçtedir. Enerji sınıfı  A+ olan fırın modelleri turbo fan özelliğine sahip, geniş iç hacimleri bulunan, 4 pişirme fonksiyonlu, iç aydınlatmalı ve tel ızgara özelliklidir. Doğal gazdan LPG dönüşüme uygun fırın modellerinin bulunduğu 3’lü setler, ankastre çeşitleri arasında oldukça tercih edilen modeller arasındadır. Alt veya üst ısıtma, hava dolaşım özellikli ızgara, büyük ve / veya küçük yüzeyli ızgara, pizza ayarı, düşük sıcaklıkta pişirme, buz çözme, ön ısıtma, sıcak tutma gibi çoklu pişirme görevlerini yerine getirebilen fırın tipleri mutfağınıza zengin pişirme deneyimleri ve kolaylıkları katar.

İndüksiyonlu ocak modelleri doğrudan pişirme, duyarlı kontrol ayarlarına, hızlı pişirme, enerji verimliliği ve tutarlı düşük sıcaklıklar gibi ek avantajlar sunar. Pürüzsüz, şık tasarımı ve yukarıdan kontrol düğmeleri sayesinde kolay temizlenir. Farklı iç hacimlere sahip tasarımları olan birinci sınıf ocaklar, A sınıfı enerji ile çalışır, paslanmaz çelik yapı, ışıklı kontrollere ve demir döküm ızgaralara sahiptir. Sağladığı yüksek sıcaklık seçenekleri hızlı pişirme olanağı sağlarken, düşük ısıda yemeğinizi olabilecek en yavaş haliyle pişirebilir. Dokunmatik kontrolleri bulunan ve kavisli paslanmaz çelik kaplaması olan elektrikli ocak modelleri modern bir tasarıma ve yapıya sahiptir. Çok çeşitli sıcaklıklara ve hızlı kaynama sürelerine sahip, evinizdeki tencere ve tava setleri ile uyumlu çalışan, farklı boyutlarda edinebileceğiniz set üstü ocaklar, leziz yemeklerinizin eşsiz tamamlayıcısı olurlar.

Ankastre ölçüleri mutfak alanınızın ebatlarıyla uyum göstermelidir. Bir fırının iç hacmi ölçüsü 51 ile 76 litre arasında değişebilir. Tekli bir fırının ortalama kapasitesi 64 litre iken, çiftli fırın için ortalama kapasite ana fırın için 62 litre ve daha küçük fırın için 35 litredir. Bir fırının pişirme kapasitesini belirleyen önemli faktörler arasında toplam iç hacim ölçüsü kadar raflarının yerleşim düzeni ve konumları da yer alır. Sınırlı alana sahip küçük mutfaklar için ideal çözüm üreten, ocak ve fırını tek bir cihazda ve tek bir yerde barındıran kompakt fırın modellerinin kurulumu görece daha kolaydır. Şık görünümü ve çoklu işlevleri sayesinde mutfağınızın odağı haline gelir. Farklı tipteki kompakt fırın modelleri boyut, pişirme teknikleri, kullandığı enerji türü ve sayısı bakımından tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına cevap veren farklı tasarımlara sahiptirler. 

Fırın Seçiminde Avantajlar ve Dezavantajlar

Fan destekli fırınlarda hava, arkada bir fan aracılığıyla fırının üst veya altındaki elektrikli unsurlar tarafından ısıtılır. Fan destekli fırın modellerinde ne pişirdiğinize bağlı olarak genellikle fanı açma ve kapatma seçeneği vardır. Fanlı fırınların avantajları arasında yemek pişirmenin daha hızlı gerçekleşmesi, ön ısıtmanın genellikle gerekmemesi, eşit ısı dağılımı nedeniyle fan özelliği çok raflı pişirme için iyi bir seçenek olması gibi özellikler sıralanabilir. Pişirme süreleri ve sıcaklıkları geleneksel fırınlardan daha düşüktür. Güçlü aromalara sahip gıdalar, aynı fırında lezzetleri birbirine karışmadan ve pişirme işlemin yarısında tepsi yerlerini değiştirmeden kolaylıkla pişirilebilir. 

Çok fonksiyonlu fırınlar çok yönlülük sağlayan bir fan ve geleneksel fırın özelliklerini kendilerinde birleştirir. Fırının her işlevi, pişirdiğiniz yiyecek türüne bağlı olarak ayrı ayrı veya birlikte kullanılabilir. Bazı modellerde ızgara, fanla birlikte kullanılabilir ve mangala benzer bir etki sağlayabilir. Çok işlevli fırın, çoklu pişirme ve geleneksel pişirme yöntemleri için ideal bir seçenektir.

Gazlı fırın modellerinde fırının üst tarafı biraz daha sıcak, alt tarafı ise üst tarafa göre daha az sıcaktır. Bölgelendirilmiş ısı, farklı sıcaklıklara ihtiyaç duyan yemelerinizi eksiksiz pişirmek için idealdir. Gaz enerjisiyle çalışan fırınlarda dikkat çeken bir diğer özellik, elektrikli fırınlardan daha nemli bir ısı üretmesidir. Bu farka bağlı olarak ortaya çıkan sonuç, yiyeceklerinizin dış kısmının daha parlak bir görünüme sahip olurken içerideki nemi korumaya devam etmesidir. Brülörleri fırının tabanı altına yerleştirilmiş fırınlar, yiyecekleri alttan pişirdiği için özellikle pizzalar ve hamur işleri için ideal fırın tipleridir. Pişirme teknikleri fanlı pişirmeye benzer, ısı fırına daha eşit dağıtılır ve pişirme işlemi daha hızlı olma eğilimindedir. Çift enerji kaynağı kullanabilen, elektrikli bir fırınla ​​kombine gazlı ocak modelleri de gittikçe artan sayıda talep görmeye devam eder. 

Trendyol farkıyla ankastre kampanya fırsatını hemen değerlendirebilir, ankastre mutfak ürünleri çeşitleri ve fiyatları arasında tercih yaparak modern ve sofistike görünümlü mutfağınıza beklemeden sahip olabilirsiniz.

Ankastre Fırınların Öne Çıkan Özellikleri

Modern mutfak aletleri bir dizi yüksek teknoloji özelliği içerirler. Ankastre ürünleri hem tasarımlarının modernliği hem ankastre renkleri ton skalasının siyah, gri ve beyaz aralığı sayesinde mutfağınıza şık bir görünüm sağlar. Aynı zamanda fırınların çalışmalarındaki temel özellikler bakımından bazı ortak özelliklere sahiptirler. Her iyi ankastre fırın hızlı bir şekilde doğru sıcaklığa kadar ısınır, ısıyı fırına eşit olarak yayar ve doğru sıcaklığını korur.

Hem kendi kendini temizleme özelliği bulunan, hem de temizlenmesi gerektiğini hatırlatabilen pirolitik fırınlar, yanmış yiyecek parçalarını ve yağları küle dönüştürmek üzere yüksek sıcaklık üreten bir program kullanır. Pirolitik temizleme otomatik temizleme fonksiyonudur ve fırının iç ısısını 500°C’ye kadar yükselterek çalışır. Bu ısıda yanan yağlar ve fırın içerisinde dökülme ve sıçrama sonucu oluşan yiyecek atıkları yanar. Prolitik fırınlar Cool Door teknolojisini kullandığı için fırın kapağının dış cam ısısı 55ºC’den daha fazla yükselmez. Güvenlik nedeniyle fırın kapağı kilitli kalır. 

Dijital kontrollere sahip ankastre modül kadran kullananlardan daha hassas ayarlara sahiptir. Ayrıca kontrolünüze daha fazla esneklik ve rehberlik katabilir ve mutfağınıza daha aerodinamik bir görünüm kazandırır. Programlanabilir zamanlayıcılar kullanan ankastre fırın modelleri belirli bir süre pişecek şekilde ayarlama yapmanızı sağlar. Fırın otomatik olarak açılır, daha sonra pişirir ve otomatik kapanır. Teleskopik ray sistemine sahip fırınlarda yer alan raylar sayesinde tepsileri çekip yerleştirme işlemleri zahmetsizce ve pürüzsüz biçimde gerçekleşir. 

Bazı fırın modelleri, buharda pişirme fonksiyonunu gerçekleştirmek üzere bir su haznesine sahiptir. Nem, yiyeceklere yerleşir, daha sonra buharlaşarak yüzeyin gevrekleşmesini sağlar. Buhar enjeksiyonu kullanan fırınlarda ekmek, börek gibi hamur işlerinin üst kısmını gevrek biçimde kızartılabilir. Otomatik pişirme kontrolleri bulunan fırınları kullanırken pişirdiğiniz yemeği seçip fırın sıcaklığını, ısı kaynaklarını, nem seviyelerini ve pişirme sürelerini ayarlayabilirsiniz.

Akıllı Pişirme Yöntemleri

İnternet bağlantısı bulunan akıllı fırınlar, akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki bir uygulama aracılığıyla belirli işlevleri veya pişme sürecinin ilerleme durumunu kontrol etmeye imkân sunar. Üçlü veya dörtlü, birden fazla cam katman alanı bulunan fırınlar ısıyı yalıtıp koruyarak enerji tasarrufu sağlar. Dar alanlarda kullanışlı kayar kapıları bulunan fırınlar kapaklarının fırının altına kaymasına izin vererek mekânınızı daha etkili kullanmaya yardım edebilir. 

Gerektiğinde değiştirmek üzere kolay ulaşılabilen ampulleri bulunan fırınlar yemek pişirirken yiyeceklerin rahat görülmesini sağlar. Bazı modellerin arkasında bir lamba bulunurken, bazı modellerde uzun ömürlü LED ışıklar veya halojen lambalar bulunur ve görünürlüğü artırmak üzere fırın içerisinde uygun, geniş bir boşluğa yerleştirilir. Fırın temizliğini kolaylaştıran bir veya daha fazla cam paneli çıkarmanıza izin verecek şekilde tasarlanan fırın modelleri zaman içinde biriken kirlerin kolay temizlenmesine yardım eder. 

Ankastre mikrodalga fırınlar yüksek verimliliğe sahip fırınlardır. Geleneksel pişirme işlemlerinden farklı özellikleri bulunan fırınlar yarı otomatik sisteme ve yüksek seviyede zaman ve enerji tasarrufuna sahiptirler. Bir mikrodalga fırın sayesinde iki dakika içinde bir kek pişirebilir ya da tavuk, balık veya diğer et ürünlerinizi kolayca kızartabilirsiniz. Yiyecek tamamen piştiğinde kendini otomatik olarak kapatma özelliği taşıyan sensörleri bulunan mikrodalga fırınlar, hatalı ayarlanmış pişirme sürelerinden doğabilecek kazaları otomatik olarak önler. 

Kurulum Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankastre bir fırının montajı, mutfak dolaplarınıza sığacak şekilde tasarlandıkları için nispeten basittir, ancak kurulumları sadece yerlerine yerleştirmekten ve cihazları fişe takmaktan daha fazlasını gerektirir. Birçok elektrikli fırın doğrudan bir duvar prizine takılmayacak kadar güçlüdür. Fırının, kullanmak istediğiniz boşluk için doğru boyutta olduğundan ve çevredeki alanın kapıyı tamamen açmanıza izin verdiğinden emin olmanız gerekir. 

Mutfağınızdaki boşluğun, gaz veya elektrik olsun, kullanmak istediğiniz güç kaynağına yakın olup olmadığını ve güç kaynağının etrafında düzgün şekilde takılması için yeterli alana sahip olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca fırının ağırlığını taşıyabilecek kadar güçlü ve üreticinin güvenlik yönergelerini karşılayacak kadar açık bir platforma ihtiyacınız olur. Sizin ve ailenizin güvenliği için, fırınınızı kullandığınız güç kaynağına bağlı olarak bir elektrik mühendisi veya gaz firmanıza kayıtlı bir mühendis tarafından kurulması tavsiye edilir.

Mutfağınız evde en çok kullandığınız mekânlardan biridir. Yiyeceklerinizi sakladığınız ve hazırladığınız mutfağınız aynı zamanda evdeki sosyalleşme merkezlerinden biri de sayılır. Yoğunluğu giderek artan günlerinizin her dakikası daha da değerli hale gelirken sağlıklı, lezzetli yemekler pişirmek üzere ayırdığınız zamanın verimli geçmesi için iyi planlanmış bir mutfağa ihtiyacınız vardır. İyi tasarlanmış bir mutfak ve güvenilir ankastre setlerle oluşturulmuş bir mutfak düzeni, zaman kaybını önlerken yemekleri pratik şekilde hazırlamanıza yardımcı olur. Trendyol avantajıyla sunulan kaliteli ankastre mutfak setlerinden mutfağınıza ve yaşam biçiminize en uygun olanını hemen sipariş ederek hayatınızın lezzetli detaylarını artırabilirsiniz. Ankastre yorumları sayesinde kullanıcıların deneyimlerinden faydalanma imkânı sağlayan Trendyol'da ankastre set fiyatları arasından bütçenize ve mutfağınıza en uygun pişirme setini sipariş edebilirsiniz.