İlgili Kategoriler
Gaz Tipi
Ocak Göz Sayısı
Renk
Ocak Yüzeyi
Ocak Tipi
Fiyat
Kullanım Şekli
Genişlik
Kurulum Gerekli mi?
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Garanti Tipi
Ürün Puanı
"

Ocak

" araması için 2635 sonuç listeleniyor

Mutfak Setlerinize Uygun Ocak Modelleri ve Fiyatları

Ev dekorasyonundaki önemli aletler arasında beyaz eşya kategorisi yer alır. Çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın ve ocak gibi eşyaların olduğu kategori kullanıcı deneyimini büyük oranda iyileştirebilir. Bu noktada mutfaklarda sıklıkla tercih edilen eşyalardan birisi de ocaktır. Söz konusu ürünler sayesinde birbirinden lezzetli yemekleri pişirmek mümkün hâle gelebilir. Ocaklar, hazırlayacağınız yemeklerin farklı derecelere göre pişirilmesini sağlar. Böylece cihaz, mutfak dekorasyonunda vazgeçilmez ürün kategorisinde yer alır.

Trendyol’da birbirinden farklı modellerde üretilen binlerce ocak seti bulunur. Ürünü satın alırken binlerce çeşit arasında yolunuzu kaybetmemek için arama sınırlanırmasından yararlanabilirsiniz. Belirlediğiniz kriterlere göre sınırlandırmayı yaptıktan sonra sistem tercihlerinize uyan modelleri çıkartır. Böylece size de keyifli bir alışverişin keyfini sürmek kalır.

Ocak Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ocak Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Teknolojik bir çağa adım attığımız günümüzde farklı firmalar tarafından tasarlanan binlerce çeşit ocak modeli bulunur. Söz konusu modeller kendi içerisinde gaz tipi ve kullanım şekline göre birbirinden ayrılır. Ürün tercihinde kullanıcılar tarafından araştırılan konulardan biri de gaz tipidir. Söz konusu ocak modelleri gaz tipine göre doğal gaz, LPG ve elektrikli olarak birbirinden ayrılır. Doğal gazlı ocak modelleri gücünü gaz kaynaklarından alır. Geçmişten bugüne dek varlığını sürdüren doğal gazlı model ocaklar kısa sürede iyi bir alevlenme sağlar. Böylece yemekleri pratik biçimde pişirmenize yardımcı olur. Tezgah üstü doğal gazlı ocak kategorisinde sıklıkla tercih edilenlerden biri de indüksiyon modellerdir. Mutfaklarda yeni nesil teknolojiye uyum sağlayan indüksiyon ocaklar seramik yüzeyin altında bulunan mıknatıs ile manyetik alanlar üretir. Ocağın üzerine konulan kap, manyetik alandan enerji alarak ısınmaya başlar. İndüksiyon model ocakları normallerinden ayıran en temel özellik ısıyı doğrudan kap üzerinde toplamasıdır. Bu sayede ocağın yerine kabın yüzeyi ısınarak etkili bir pişirme yöntemi sağlanır.

Doğal gaz bulunmayan bölgelerde kullanıcılar tarafından tercih edilen modellerden biri de sanayi tipi ocak yani LPG modellerdir. LPG ocaklar gücünü doğal bir yakıt sisteminden alır. Böylece kısa sürede maksimum ısı kaynağı sunabilir. Söz konusu tüplü ocakların bazıları dönüştürülebilir LPG sistemine sahiptir. Bu gibi durumlarda ürünü kısa sürede doğal gazlı hâle getirebilirsiniz. Yeni nesil teknolojiye uyumlu çeşitlerden biri de elektrikli cihazlardır. Elektrikli ocaklar gücünü doğal gaz ya da tüp kaynağının yanı sıra elektrik sistemlerinden alır. Bu ocaklar uzun süre ısıyı korumayı başarır. Bu sayede pişirdiğiniz yemekleri uzun süre sıcak tutabilirler. Siz de tüplü, doğal gazlı ya da elektrikli çeşitlerden tercihlerinizi yaparak doğru modele karar verebilirsiniz.

Binlerce çeşit ocağı birbirinden ayıran temel özelliklerden biri de kullanım şeklidir. Söz konusu ocaklar kullanım şekline göre ankastre ve solo olarak birbirinden ayrılır. Solo ocaklar bir sistemden bağımsız olarak doğal yakıtını kullanarak çalışmayı sürdürür. Bunun yanı sıra solo ocağın kendi içerisinde göz sayısı tekli, ikili, dörtlü ya da beşli olarak farklı kategorilere ayrılır. Tekli ocak modellerinde yemek pişirmek üzere yalnızca tek bir göz bulunur. Bu nedenle dar alanları dekore ederken tek gözlü elektrikli ocak modellerini güvenle tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra mekân büyüdükçe tercih edilen bir diğer model de ikili ocaklardır. İkili gözden oluşan ocaklarda bir yanda yemeği pişirirken yan tarafta farklı tariflere yer verebilirsiniz.

Lezzetli yemeklerin piştiği mutfaklarda tercih edilen bir diğer model de dörtlü ocaklardır. 4’lü ocaklarda birbirinden bağımsız olmak üzere dört adet farklı bölüm bulunur. Söz konusu bölmelerde yemekleri kısa sürede pişirebilirsiniz. Son olarak geniş mutfaklarda tercih edilen bir model de beş gözlü ocaklardır. 5 gözlü ocaklarda bağımsız beş adet yüzey bulunur. Bu sayede yemek pişirmek için bir diğer gözün boşalmasını bekleme gereksinimi ortadan kalkar. Geniş göz sayısına sahip modelleri özellikle büyük mutfakların yer aldığı restoranlarda tercih edebilirsiniz.

Mutfaklarda sık tercih edilen çeşitler arasında ankastre ocaklar bulunur. Set üstü ocak olarak da adlandırılan ankastre modeller dolapların içerisinde gömme biçimde yer alır. Böylece mutfak dekorasyonuna kısa sürede uyum sağlayabilir. Gömme ocakların dikkat çeken özelliklerinden biri de fırın bölümüdür. Fırın ile aynı bölgede bulunan ocaklar yerden tasarruf etmenize yardımcı olur. Fırınlı ocak modellerini modern bir tarzı benimsediğiniz geniş alanlarda güvenle tercih edebilirsiniz.

Sıklıkla Tercih Edilen Ocak Yüzeyleri Hangileridir?

Sıklıkla Tercih Edilen Ocak Yüzeyleri Hangileridir?

Farklı markalar tarafından üretilen binlerce model ocağı birbirinden ayıran özelliklerden biri de gözünde kullanılan materyaldir. Trendyol’da materyallerine göre ocak yüzeyleri cam, seramik, emaye, taş, çelik ve metal olarak sıralanır. Oldukça sağlıklı cam set üstü ocaklar yüksek ısının direkt tencere gibi eşyalara zarar vermesini önler. Bu sayede cam ocaklar yüzeylerde olası yanma ihtimalini büyük ölçüde ortadan kaldırabilir. Seramik yüzeyler de cam model ile benzer özelliklere sahiptir. Seramik tabanlı ocaklarda ısı belirli bir seviyeye geldiğinde korunmaya başlar. Böylece birbirinden lezzetli yemekleri sorunsuz biçimde pişirebilirsiniz. Sağlıklı mutfaklarda kullanıcılar tarafından tercih edilen bir model de emaye yüzeylerdir. Söz konusu emaye ocakların üretiminde insan sağlığına zararlı kimyasal maddelere yer verilmez. Böylece yüksek ısı ile temas eden emaye ocaklarda maksimum hijyen kalitesine ulaşılabilir.

Maksimum lezzet denince mutfaklarda tercih edilen bir model de taş yüzeylerdir. Söz konusu taş ocak modelleri ısıyı ahenkli ve yavaş bir biçimde yüzeye eşit derecede yayar. Bu sayede yemeklerin eşsiz bir lezzete kavuşabilmesine yardımcı olur. Geleneksel mutfaklarda sık tercih edilen modeller çelik ve metal olarak sıralanabilir. Metal ve çelik malzemeden üretilen modeller yüksek ısıdan etkilenmez. Bunun yanı sıra paslanmaya karşı dayanma gücü gösteren çelik ocaklar uzun süre mutfaklarda yer almayı başarır. Bu noktada tercih ettiğiniz materyale karar verdikten sonra kullanımınız için uygun olan ocağı satın alabilirsiniz.

Ocak Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Ocak Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Trendyol’da birbirinden farklı markalar tarafından üretilen binlerce çeşit ocak modeli bulunur. Söz konusu ürünler kendi içerisinde fiyatlara göre değişim gösterir. Ocak fiyatları ürünün kullanım alanı, materyal, yüzey ve gaz tipine göre değişir. Örneğin, mutfak dekorasyonuna uyum sağlayan fırınlı ocak fiyatları geniş bir fiyat aralığına sahipken LPG model ocaklarda daha düşük bir aralığı gözlemlemek mümkündür. Bunun yanı sıra ankastre model ocak satın aldığınızda sete ek olarak davlumbaz kategorisine de göz atabilirsiniz. Buna ek olarak lezzetli yemekleri pişirirken mutfağın havasını temizlemek için aspiratör modellerinden yararlanabilirsiniz.

Trendyol’un geniş ürün yelpazesinde birbirinden farklı binlerce model bulunur. Söz konusu modeller arasında kaybolmamak için alışveriş esnasında kategori sınırlandırması yapabilirsiniz. Bu noktada sistem marka, gaz tipi, göz sayısı, ocak tipi, yüzey, kullanım şekli, genişlik ve fiyat gibi seçenekler sunar. Bu seçenekler arasında arzuladığınız ocağın modeline uygun tercihi kısa sürede yapabilirsiniz. Böylece Trendyol, arzuladığınız ocağı satın almanıza yardımcı olur. Size de mutfak dekorasyonuna uyum sağlayabilecek beyaz eşya takımını tamamlamak kalır.

Elektrikli Ocak Nasıl Çalışır?

Elektrikli ocakların üzeri genel olarak dayanıklı bir malzemeyle kaplı olur. Bu malzeme, elektrik enerjisi sayesinde ısınır. Isıma işlemi ise ocağın içinde bulunan rezistans sistemi sayesinde gerçekleşir. Rezistans, elektriği ısıya dönüştüren bir alettir. Hayatın pek çok alanında kullanılır. Su ısıtıcısı gibi ev aletleri içerisinde de bulunur. Rezistans sayesinde elektrikli ocağın üzerindeki camın ısısı oldukça yüksek seviyelere ulaşabilir. Bu sayede üstüne konulan tencere, tava, çaydanlık gibi kaplar, içindeki ürünle birlikte ısınır. Birden fazla seviyede ısı ayarı bulunan elektrikli ocaklar, kısa bir süre bekledikten sonra yeterli sıcaklığa ulaşır ve yemeği pişirmeye hazır olur. Dokunmatik yüzeye ve tuşlara sahip modeller de bulunur. Klasik ocaklardan farklı bir sisteme sahip olsa da pratik bir kullanım imkanı sunar. Buna ek olarak klasik ocak ile elektrikli ocakların pişirme süreleri arasında farklılıklar olabilir.

Kaç Çeşit Ocak Vardır?

Ocak modelleri, çalışma prensibine göre birkaç farklı çeşitte bulunur. Modeller, kendi içlerinde gaz, LPG ve elektrikli ocak olarak ayrılır. Doğalgazla çalışan ocaklar, enerjisini gazdan alır. Sıcaklık gaz enerjisiyle birleştiğinde kısa sürede alev alabilir. İndüksiyon ocak da doğalgaz enerjisiyle çalışan tezgah üstü bir modeldir. İçerisinde bulunan mıknatıslar sayesinde manyetik alan üretir. Bu ocak tipinin önemli özelliği, ısıyı direkt üzerinde bulunan kaba iletmesidir. Doğalgazın bulunmadığı yerlerde LPG ocak modelleri sıklıkla tercih edilir. Ocak modelleri, kullanım şekline göre de çeşitlere ayrılır. Bunlar, ankastre ya da solo olarak isimlendirilir. Ankastre ocak genellikle mutfakta gömme dolabın içine yerleştirilir ve fırın bölümüne sahiptir. Solo modeller ise bir sistemden bağımsız olarak kendi gaz enerjisiyle çalışır.

Ocak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ocak alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında pişirme derecesi yer alır. Bir diğer önemli unsur ise güvenlik emniyetinin olmasıdır. Özellikle gazlı ocaklarda güvenlik ve gaz emniyeti önemli bir husustur. Sağlamlığı kadar kolay temizlenebilir bir tasarıma sahip olması da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Bu sayede uzun yıllar pratik bir şekilde kullanılabilir. Mutfağın büyüklüğü ve tasarımı da ocak seçiminde önemli bir rol oynar. Yaşam alanına göre ankastre ya da set üstü ocak seçiminin yapılması gerekir. Mutfak ölçülerine uygun bir tercih yapmak da oldukça önemlidir. Bir ocaktan beklenen temel özellikler; güvenlik emniyeti, kolay pişirme, sağlamlık ve rahat temizlenebilir olmasıdır.