İlgili Kategoriler
Fiyat
Kapasite
Renk
Sim Kart Uyumu
Bellek Kapasitesi
Çözünürlük
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
İşletim Sistemi
Bluetooth
Garanti Tipi
Kamera Çözünürlüğü
HDMI
Fiyat Geçmişi
Garanti Süresi
Görüntüleme Teknolojisi
Ürün Puanı
"

Apple Tablet

" araması için 141 sonuç listeleniyor

Yüksek Performans Sunan Apple Tablet Modelleri

Apple, Türkiye’yi tablet bilgisayarla tanıştıran markadır. Öyle ki Apple, iPad ismini âdeta tüm tablet bilgisayarların genel adı hâline getirmiştir. Yılların tecrübesiyle kullanıcının ne istediğini çok iyi bilen Apple, her ihtiyaca uygun ürünler tasarlamayı başarır. Apple tablet alırken kullanım amacınızdan ürünün taşıma özelliklerine, kamera çözünürlüğünden depolama alanına hatta rengine kadar göz önünde bulundurabileceğiniz onlarca farklı faktör bulunur. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun seçimi yaptıktan sonra uzun yıllar arkadaşınız olacak Apple tabletinizle harikalar yaratmaya başlayabilirsiniz.

Apple Tablet Modellerinin Tasarım Özellikleri Nelerdir?

Apple Tablet Modellerinin Tasarım Özellikleri Nelerdir?

iPad tablet modelleri arasında birbirinden farklı tasarım özellikleriyle her ihtiyaca uygun ve tüm kullanıcılara hitap eden seçenekler mevcuttur. Ürünlerin tasarım özellikleri incelikten hafifliğe, büyüklükten ekran boyutuna kadar birçok farklı faktörden etkilenir. Teknik tasarım unsurları ise cihazın fonksiyonları ve arayüz özellikleridir. Tüm bu unsurlar yönünden çeşitlenen Apple tabletler, yüzlerce farklı amaçla kullanılabilir.

Tablet tasarımlarında göze çarpan ilk özellik boyuttur. Apple iPad tabletler, birbirinden farklı ebatlarda kullanıcı karşısına çıkar. Öğrenciler veya tableti film/video izlemek gibi günlük işler için kullanacak olanlar küçük modellere yönelebilir. Küçük tabletleri hem rahatlıkla kontrol edebilirsiniz hem de dosyanız, omuz çantanız dâhil her yere sığdırabilirsiniz. Bu anlamda küçük tabletler son derece kullanışlı ürünlerdir. Aynı zamanda bu modellerin ekranları da küçüktür. Örneğin, Apple 8 inç tablet küçük modeller arasındadır. Apple 9 inç tablet de küçük bir cihaz arayışında olanlar için ideal tercihtir.

Daha büyük bir ekrana ihtiyacı olanlar orta boy modellere yönelebilir. 10 inç civarı ekrana sahip olan modeller, orta boy seçenekler arasındadır. Apple 10 inç tablet, orta büyüklükte bir model arayanlar için ideal üründür. Apple 11 inç tablet de kullanıcıya orta boy ekran sunar.

Apple büyük tablet modelleri, çok daha geniş ekrana gereksinim duyan kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verir. Büyük ekran sayesinde çizimlerinizi daha geniş alanda yapabilirsiniz. Film keyfini daha büyük ekranda çıkarabilirsiniz. Apple 12 inç tablet, geniş ekran ihtiyacınızı karşılayabilecek bir seçenektir. Daha büyük boy bir cihaz isteyenler ise 13 inç iPad modellerini inceleyebilir.

Apple tabletlerde markanın kendine ait işletim sistemi olan iOS kullanılır. iOS işletim sistemi son teknoloji ile üretilir ve sürekli güncellenerek kullanıcının maksimum fayda alması sağlanır. iOS tablet ile video konferans görüşmesi yaparken aynı zamanda iPhone telefonunuzda müzik dinleyebilirsiniz. Bunu sağlayan özellik, çoklu aygıt desteğidir. iOS işletim sistemi; akıllı ses seviyesi ayarı, eş zamanlı oynatma, ekran paylaşımı, takvim entegrasyonu gibi özellikleri sayesinde tabletiniz aracılığıyla sosyalleşmenize yardımcı olur. Bu işletim sistemi sayesinde; her türlü bağlantıyı kolaylıkla kurarak sevdiklerinizle iletişime geçebilir, bildirim ayarları ile işinize odaklanabilir ve gelişmiş harita özellikleri sayesinde çevreyi keşfe çıkabilirsiniz.

Bir grafik tasarımcı iseniz veya dijital çizimler yapmaktan hoşlanıyorsanız Apple tarafından üretilen tabletlerin sizin için uygun olduğunu söylemek mümkündür. Apple’da hem amatörler hem de profesyoneller için de uygun seçenekler mevcuttur. Amatör şekilde çizim yapıyorsanız kolunuzu daha az hareket ettirmenizi destekleyen küçük alanlar işinizi kolaylaştırır. Bu doğrultuda küçük ekranlara yönelebilirsiniz. Örneğin, Apple 7 inç tablet hem taşıma hem de kontrol kolaylığı açısından amatör çizerler için idealdir. Teknik ressam veya illüstratörseniz daha geniş alana ihtiyaç duyabilirsiniz. Büyük ekranlı Apple çizim tableti modelleri sizin için uygundur. Apple 15 inç tablet profesyonel çizerlerin ihtiyaçlarına cevap verir.

Kalem, grafikerlerin önemli yardımcılarından biridir. iPad kalemli tablet, çizerlerin çok işine yarar. Apple kalemler 10 saatlik uzun şarj ömrü ile size kesintisiz çizim yapma fırsatı sunar. 90 dakika gibi kısa bir sürede ise tamamen şarj olurlar. Farklı çizim metodları için değiştirilebilen kalem başlığı ve cihaz üzerinde bulunan fonksiyonel tuşlar ile işiniz bir hayli kolaylaşır. Elbette sadece çizerler değil, el yazısı ile not tutmayı seven öğrenciler de Apple kalemli tablet seçeneklerini tercih edebilir.

Kalem kadar önemli bir diğer aksesuar klavyedir. Tabletinizi küçük bir bilgisayara çevirmenin yolu klavyeden geçer. Ofis çalışanları, yazarlar, öğrenciler ve gün içinde sıkça yaptığı iş yazmak olanlar Apple klavyeli tableti tercih edebilir. Apple 2 in 1 laptop tablet ile hem tüm işlerinizi rahatlıkla halledebileceğiniz bilgisayarınız hem de çantanıza atıp çıkabileceğiniz bir cihazınız olur. Bu ürünü tercih etmek istemezseniz cihazınızı, haricen satın alacağınız klavyeli bir kılıfa geçirmeniz yeterlidir. Bu kılıfların katlanabilir olması, tabletinizi tıpkı bir notebook gibi kullanmanızı sağlar. Bazı klavyelerde mouse da bulunur. İhtiyacınıza göre mouse içeren veya içermeyen klavyelerden birini tercih edebilirsiniz. Klavye ve mouse ikilisi ile Apple Mac tabletinizi tam donanımlı bir bilgisayara çevirebilirsiniz.

Apple tasarımlarını öne çıkaran özelliklerden biri markanın cihazlarında kullandığı renklerdir. Apple ile favori renginizi tabletinize taşımanız mümkündür. Apple; beyaz, siyah, gri gibi klasik renklerin haricinde tarzını bilgisayarına yansıtmayı sevenler için birçok farklı seçeneği de koleksiyonunda barındırır. Örneğin Apple gold tablet, günlük hayatında şıklıktan ödün vermeyenler için idealdir. Bu sayede tabletinizi altın rengi takılarınızla kombinleyebilir, âdeta bir aksesuar gibi elinizde taşıyabilirsiniz. Apple pembe tablet ise soft tonu ve altın rengi karışımı ile kullanıcıya göz yormayan bir görüntü sunar. Bu cihaz, pembeden vazgeçemeyenlerin bir numaralı tercihi olmaya adaydır. Bunların haricinde Apple tablet renkleri; mor, mavi, yeşil şeklinde sıralanabilir.

Apple SIM kartlı tabletler sayesinde bilgisayarınızı telefon olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede sesli veya görüntülü tüm aramalarınızı, doğrudan GSM numaranız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellik, görüşme yapmak için ayrı bir cihaz kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Tabletinizde çalışırken sizi telefon numaranızdan arayan biri ile rahatlıkla görüşebilirsiniz. Apple tabletinize e-SIM ve Apple SIM destekleyen nano kartları entegre edebilirsiniz. Nano SIM, telefonunuzda kullandığınız fiziksel karttır. E-SIM ise sahip olduğunuz nano karttaki tüm bilgileri barındıran dijital bir üründür.

Apple Tabletlerin Kamera Çözünürlüğü Nasıldır?

Apple Tabletlerin Kamera Çözünürlüğü Nasıldır?

Kamera çözünürlükleri, öne çıkan Apple tablet özellikleri arasındadır. Apple, tablet kameralarına da tıpkı telefonlarda olduğu gibi fazlasıyla özen gösterir. Elbette Apple tabletlerin kamera çözünürlükleri nesilden nesle farklılık gösterir. Bazı modellerde Apple iPad kameraları, ultra geniş çekim imkânı sunar. Hem yüksek çözünürlüklü kamera hem de geniş ve ultra geniş çekim imkânları ile profesyonel bir fotoğraf makinesi kullanıyormuş gibi hissedersiniz. Apple iPad kameralarında kullanılan ultra geniş lens açısı sayesinde görüntülemek istediğiniz kişiden, manzaradan veya nesneden fazla uzaklaşmanıza gerek kalmaz. Standart açılı bir kamera ile tamamını çekemediğiniz kalabalık arkadaş gruplarını, ultra geniş lens açısı sayesinde bulunduğunuz yerden rahatlıkla fotoğraflayabilirsiniz.

Apple tablet kameraları çoğunlukla 8 ila 12 MP arasında değişir. Kullanıcılar, kamerası kaliteli bir cihaz ararken genellikle ürünün kaç megapiksel olduğuna bakar. Yüksek megapiksel her zaman iyi bir görüntü anlamına gelmez. Kaliteli görüntüler elde etmek için başlıca ihtiyacınız ışıktır. Dolayısıyla iyi ışık alan bir kamera, güzel çekimler yapmanıza olanak sağlar. Bir cihazın kamerasının kaliteli olduğunu belirleyen esas unsurlar; diyafram açıklığı, optik görüntü sabitleyici ve sensör boyutudur. Diyafram açıklığı ne kadar çok olursa kamera o denli iyi ışık alır ve görüntü aynı derecede net olur. Sensör boyutu da yine kameranın aldığı ışık miktarı üzerinde etkilidir. Optik görüntü sabitleyici ise özellikle hareket hâlinde video çekerken yaşanan sarsılmaların kayda geçmesini önler.

Apple 8. nesil tablet kamerası 8 megapikseldir. Markanın aynı megapiksel değerine sahip bir diğer ürünü iPad 5. nesil modelidir. Bu iki ürün arasında 3 nesil vardır. Ekran boyutu, çip tipi gibi nitelikleri değişirken kamera özellikleri iki üründe de aynıdır. 5. nesil ürünlerden 12.9 inç iPad Pro ise 12 MP geniş kameraya sahiptir. Cihazın ayrıca 10 MP ultra geniş açılı bir kamerası daha bulunur. Görüldüğü gibi hiçbir ürünün kamera pikseli arasında ciddi farklar yoktur; çünkü Apple, üstün görüntü kalitesini sadece megapikseller ile sağlamaz.

Tabletiniz ile çektiğiniz kaliteli fotoğrafları sunumlarınıza, portfolyunuza ekleyebilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapıyorsanız ürün çekimlerinizi tabletinizle yapıp fotoğrafları hızlıca web sitenize yükleyebilirsiniz. Fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız çektiğiniz fotoğrafları hemen düzenleyebilirsiniz. Apple tabletin hassas kameraları ile kendi kısa filminizi çekmeniz dahi mümkündür. Tabletiniz ile dilediğiniz videoları çekip montajlayabilirsiniz. Apple iPad sayesinde görüntülerle ilgili her türlü işlemi aynı cihazda halledebilirsiniz. Böylece hem işiniz kolaylaşır hem zamandan kazanırsınız hem de farklı bir cihaza görüntü aktarırken oluşabilecek kalite kayıplarını önlemiş olursunuz.

Apple Tabletlerin Bellek Kapasitesi Nasıldır?

Apple Tabletlerin Bellek Kapasitesi Nasıldır?

Apple tablet fiyatlarını doğrudan etkileyen özelliklerin başında bellek kapasitesi gelir. Apple tabletlerin bellek kapasiteleri genel olarak yüksektir. Tablet bilgisayarların kapasiteleri ikiye ayrılır. İlki RAM kapasitesidir. RAM kapasitesi, sistem belleği demektir ve bilgisayarların hızını etkileyen bir faktördür. Aynı anda çok fazla dosya üzerinde çalışıyorsanız yüksek RAM kapasitesine ihtiyaç duyarsınız. Büyük boyutlu dosyalar üzerinde çalışanlar için de bu durum geçerlidir. Daha küçük dosyalarla çalışıyorsanız düşük kapasiteli RAM’e sahip bir cihaz sizin için yeterli olabilir.

Apple tabletlerin RAM kapasitesi 4 GB’den başlar. 4 GB Apple tablet, günlük işler ve ofis dosyaları için son derece yeterlidir. Apple iPad bilgisayarların sahip olduğu diğer RAM kapasiteleri 8 ve 16 GB’dir. Büyük boyutlu çizim, grafik, video edit programları ve benzeri dosyalar kullanıyorsanız 16 GB Apple tablet tercih edebilirsiniz. Apple grafik tabletler de yüksek RAM kapasitesine sahiptir. Yüksek çözünürlüklü interaktif oyunlar da geniş RAM kapasitesine ihtiyaç duyar. Yüksek RAM kapasitesine sahip bir iPad, oyun tableti olarak da kullanılabilir.

Veri depolama alanı bakımından ise en düşük Apple tablet kapasitesi 32 GB’dir. Ancak en düşük kapasiteli modellerin bile 128 GB’ye varan depolama özelliği bulunur. Apple tabletler artırılabilir hafızaya sahiptir. Cihazınıza çok sayıda belge ve görüntü depolayacaksanız 64 GB iPad tablet modellerini tercih edebilirsiniz. Büyük boyutlu videolarınızı depolamak, düzenlemek ve yedeklemek için daha fazla alana ihtiyacınız olur. Apple 128 GB tablet, tüm depolama ihtiyacınızı rahatlıkla karşılar.

Apple Tablet Modellerinin Dayanıklılığı Nasıldır?

Apple Tablet Modellerinin Dayanıklılığı Nasıldır?

Dayanıklılık, çoğunlukla elinizde kullandığınız ve her yere taşıdığınız tablet bilgisayarınız için önemli bir kriterdir. Tabletiniz; darbelere, çizilme, ezilme gibi deformasyonlara dayanıklı bir kasaya ve sağlam ekrana sahip olmalıdır. Apple tablet modellerinin tamamının kenarları yuvarlatılmıştır. Bu sayede tablet kenarlarının tüm yüzeylerle teması azaltılır. Böylece herhangi bir çarpma esnasında tabletiniz köşelerinden darbe almaz.

iPad tabletlerin ekran özellikleri de cihazın dayanıklı olmasını sağlar. Apple tabletler, tam lamine ekran sayesinde kırılmaz nitelik sergiler. Lamine ekran, kırılmaz cam olarak bilinir. Aslında çok güçlü bir darbe aldığında kırılabilir; ancak dağılmaz. Yani lamine ekran sayesinde çok güçlü darbelerde bile tabletinizin ekranı kırılmaz; yalnızca çatlar. Karşılaşabileceğiniz en kötü manzara onarılabilir derin çatlaklardır. Ayrıca lamine ekran, cihazın hafif olmasına da katkı sağlar.

Apple iPad ekranları sadece darbelere değil parmak izine de dayanıklıdır. Dokunmatik ekranlarda, vücut sıcaklığının da etkisiyle, fazla temas sonucunda izler oluşur. Bu izler hem cihazın dokunmatik özelliğini olumsuz etkiler hem de ekranı net görmenizi engeller. Apple tabletlerin parmak izine dayanıklı yağ tutmayan ekranları sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkar.

Tabletinizin dayanıklılığını artırmak için iPad kılıflarından yararlanabilirsiniz. iPad kılıf modellerinden bazıları sadece cihazın kasasını korurken kapaklı seçenekler ekranın çizilmesini de önler. Katlanır kılıflar ile tabletinizi çalışma masanıza rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Klavyeli kılıflar ile cihazını bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. Bazı kılıf modellerinde kalem koyma yeri ve farklı amaçlarla kullanılabilen gözler mevcuttur. Bu gözler sayesinde tabletinizle kullandığınız tüm ekipmanı bir arada tutabilirsiniz. Rengârenk kılıflar arasından zevkinize uygun olanı seçerek tabletinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Apple Tabletlerin Batarya Kapasiteleri Nasıldır?

Apple Tabletlerin Batarya Kapasiteleri Nasıldır?

Batarya kapasitesi, pillerin ürettiği voltaj değerinin sağladığı elektrik yükü miktarıdır. Bir cihazın batarya kapasitesi; şarj oranı, pil kimyası, iletim hızı, ortam sıcaklığı gibi faktörlerden etkilenir. Tablet bilgisayarınızın batarya kapasitesi ne kadar yüksekse 1 tam dolumla cihazı kullanma süreniz o denli uzar. Yani tabletinizin şarjı daha uzun süre dayanır. Aynı zamanda yüksek batarya kapasitesi, pilin daha hızlı şarj olmasına yardım eder. Apple’ın yüksek kapasiteli bataryaları sayesinde işleriniz yarıda kesilmez. Cihazınız son derece hızlı şarj olur. Bu sayede daha az elektrik harcar. Böylece enerji tasarrufu sağlayarak bütçenizi korumanız mümkün olur.

Apple tabletlerin batarya kapasiteleri konusunda nesiller arasında ciddi farklar gözlenmez. Örneğin Apple 7. nesil tablet; kullanıcısına tam dolu bir pille Wi-Fi üzerinden 10 saat boyunca internette gezinme, video izleme veya müzik dinleme imkânı sunar. Hücresel veri kullanırsanız bu süre 9 saate düşer. Arada tam 6 model fark olmasına rağmen Air ailesinden iPad 1. nesil tablette de birebir aynı özellikler görülür. Apple, her nesilde batarya kapasitesini yüksek tutmaya özen gösterir.

Apple iPad modellerinin bataryalarını doldurmak için mutlaka orijinal şarj aleti kullanmalısınız. Aksi takdirde hem cihazınız zarar görebilir hem de teknik arızalar sonucu siz ve sevdikleriniz için sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Doğru kullanım için tabletinizi düşük pil uyarısı verdiğinde şarja takmalısınız. Ayrıca bataryanız yaklaşık olarak %80 oranında dolmadan şarjı sonlandırmamalısınız. Aynı zamanda cihazı yormamak adına dolum esnasında tableti kullanmamanız tavsiye edilir.

Apple Tablet Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Apple Tablet Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Apple tablet modellerinin fiyatları, sahip oldukları teknik özelliklere göre değişir. Fiyatı doğrudan etkileyen ilk faktör depolama kapasitesidir. Ürünün kullanıcıya sunduğu depolama alanı arttıkça fiyatı da doğru orantılı olarak değişir. Sadece depolama kapasitesi değil bellek kapasitesi de modeller arasında fiyat farkı oluşturan özelliklerdendir. Ram kapasitesi 4 gb olan cihazla 16 gb olan tablet bilgisayarın satış fiyatlarının farklı olduğu görülür.

Apple tablet ürünlerinin dahil olduğu nesil de fiyatlarını etkiler. En eski nesil 1. nesildir. Nesiller yenilendikçe fiyatlar da ona göre yenilenir. Çünkü ürünün bir üst nesile taşınması, özelliklerinin gelişmesi demektir. Geliştirilen yeni özellikleri sayesinde daha hızlı ve kullanışlı hale gelen, kullanıcının ihtiyaçlarına daha fazla cevap veren yeni nesil ürünlerin fiyatları da eski nesile göre farklı olur.

Apple tabletlerin garantisi de fiyata etki edebilir. Bu ürünlerin garanti süresi standart olarak iki yıldır. Dilerseniz resmî distribütor garantisi veya Apple garantisi seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Apple iPad ürünlerini Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz. Ek bir ücret karşılığında Trendyol’un sağladığı elektronik cihaz koruma sigortasından faydalanabilirsiniz. Böylece cihazınızı ve tablet için ödediğiniz ücreti korumuş olursunuz. Trendyol, kullanıcılarına uygun fiyat avantajı da sunar. Birkaç tıklama ile tüm bu avantajlardan yararlanarak dilediğiniz cihazı satın alabilirsiniz.