Fiyat
Kapasite
Renk
Bellek Kapasitesi
Sim Kart Uyumu
İşletim Sistemi
Çözünürlük
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Tipi
Bluetooth
Kamera Çözünürlüğü
Görüntüleme Teknolojisi
Ürün Puanı
"

Ipad

" araması için 199 sonuç listeleniyor

Kullanım Amacınıza Uygun Ipad Modelleri ve Fiyatları

iPad, piyasaya çıktığı günden bu yana her bir modelde yeni pek çok özellik eşliğinde kullanıcılara sunulur. Kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekillenen iPad modelleri arasında yüzlerce farklı seçenek bulunur. Küçük, hafif ve ince tasarımları ile beğeni kazanan bu cihazlar, pek çok işin kolayca halledilmesine olanak sağlar. Kullanım amacınızı, ürünün teknik özelliklerini ve kişisel zevklerinizi göz önünde bulundurarak çok sayıda iPad modeli içinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Çeşitli aksesuarlar sayesinde tabletinizin işlevselliğini artırabilir veya onu kişiselleştirebilirsiniz.

iPad Modelleri Nelerdir?

iPad Modelleri Nelerdir?

Apple iPad modelleri son derece çeşitlidir. Bu sayede ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan bir modeli bulmanız mümkün olur. Örneğin; tüm çantalarınıza sığabilecek, elinizde kolayca tutabileceğiniz bir tablet arayışındaysanız iPad Mini modellerine göz atabilirsiniz. iPad Mini; 1, 2, 3, 4, 5, 6 olarak isimlendirilen çok sayıda modele sahiptir.

iPad Air, Apple’ın ince ve hafif bir model arayışında olan kullanıcıları için tasarladığı ürünüdür. iPad Air 1, 2 gibi erken nesil modeller, pek çok dijital işlemi başarıyla yerine getirir. Teknolojinin olanaklarından yüksek oranda yararlanmak isterseniz iPad Air 3, 4 modellerine göz atabilirsiniz. Son teknolojiyle donatılmış bir tablet almak isteyenler için ise iPad Air 5 son derece uygundur.

iPad Pro özellikleri, profesyonel kullanım alışkanlıkları göz önünde bulundurularak şekillendirilmiştir. 2., 3., 4. nesil iPad Pro modelleri, teknolojinin gelişmiş özelliklerini kullanıcılarına sunar. Farklı ekran boyutlarına sahip bu modeller arasından kullanım amacınızı göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Yüksek performans sunan bu tabletler de diğer modeller gibi hafif ve ince tasarıma sahiptir.

Apple, iPad modellerini nesillere ayırarak sınıflandırır. Klasik özellikleriyle 6. nesil iPad, ders çalışırken veya toplantılarda kullanmak için fazlasıyla yeterlidir. Daha iyi sunumlar hazırlamak için 7. nesil iPad’i tercih edebilirsiniz. 8. nesil iPad ise son çıkan Apple aksesuarlarına uyum sağlayarak teknolojik özelliklerinden her an yararlanmayı mümkün kılar. Güncel kalmayı sevenler iPad 10.2 modelini de tercih edebilir.

iPad modelleri depolama kapasitelerine göre de çeşitlenir. Günlük kullanımlar için 64 GB iPad fazlasıyla yeterlidir. İş veya eğitim hayatında kullanmak için 128 GB iPad modellerine göz atabilirsiniz. Geniş depolama alanı sunan bu model ile büyük boyutlu dosyalara dilediğiniz an erişebilirsiniz.

iPad Modellerinin Tasarımları Nasıldır?

iPad Modellerinin Tasarımları Nasıldır?

iPad modellerinin tasarımları, kullanıcı ihtiyaçları ve zevkleri göz önünde bulundurularak yapılır. Modellerin boyutları arasından ciddi farklar bulunur. Ekran boyutlarından da kaynaklanan bu fark 100 milimetreye kadar çıkabilir. iPad modellerinin boyutları 195×134 mm ile 280×214 mm arasında değişir. iPad ekran boyutları küçük modellerde 8 inç civarındadır. Büyük modellerde ise 13 inçe varan ekranlar mevcuttur. Tabletinizi sürekli yanınızda taşımayı planlıyorsanız küçük modelleri tercih edebilirsiniz. Çizim yapmak veya sunum hazırlamak gibi amaçlarla tablet satın alıyorsanız büyük modeller sizin için daha uygun olabilir.

Kalınlık, diğer bir deyişle derinlik, iPad tasarımında öne çıkan unsurlardandır. iPad modellerinin büyüklerinin bile kalınlığı 1 santimetreyi bulmaz. iPad modellerinin kalınlığı 6 mm civarındadır. İnce yapıları sayesinde iPad modelleri kolaylıkla kavranabilir. Taşıması kolay olan tabletler, aynı zamanda ergonomiktir. Ultra ince iPad modellerinden birini tercih ettiğinizde kâğıt üzerinde işlem yapıyormuş hissine kapılabilirsiniz. İnce tasarımlarıyla bu cihazlar, şık bir görünüm de sunar.

iPad modelleri hafiflikleri ile de beğeni kazanır. iPad ağırlıkları 290 ila 710 gram arasında değişir. Cihazların ortalama ağırlığı ise 400 gramdır. Çoğu iPad modeli yarım kilo bile değildir. Aynı zamanda hiçbir iPad 750 gram ağırlığa ulaşmaz. Kısacası bir iPad taşırken elinizde 2-3 domates tutuyormuş gibi hissedersiniz. Bu sayede iPad modelleri; küçük çocuklardan kas, kemik ve eklem rahatsızlığı taşıyan bireylere kadar herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Hafiflikleri ve incelikleri dikkat çeken bu ürünlerin taşınması ve kullanımı kolaydır. Tabletinizi; elinizde, sırt çantanızda, valizinizde ve hatta plastik dosyanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Taşıma esnasında omzunuza, sırtınıza veya bileklerinize yük binmez. Uzun kullanım sürelerinin sonunda bile elinizde veya bileklerinizde ağrı hissi duymazsınız.

iPad modelleri, dikdörtgen şekilleri ve yuvarlatılmış kenarları ile şık bir tasarıma sahiptir. Yuvarlak kenarlar, olası yaralanmaların veya taşıma sırasında çantada meydana gelebilecek deformasyonların önüne geçer. Farklı renk seçenekleriyle satışa sunulan iPad modelleri arasında her zevke hitap eden seçenekler mevcuttur. Beyaz iPad modelleri, sadelikten hoşlananlar için uygundur. Parlak gümüş renge sahip cihazlar ise farklı görünümleri sevenler tarafından sıkça tercih edilir. Öne çıkan diğer iPad renkleri; uzay grisi, rose gold, yeşil ve gök mavisi olarak sıralanabilir.

iPad Modellerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

iPad Modellerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

iPad özellikleri, modele ve nesle göre farklılık gösterir. Örneğin bulunduğu serinin son modeli olan iPad Mini 6, 8.3 inç boyutunda liquid retina ekrana ve True Tone teknolojisine sahiptir. Ortamın ışığına göre ekrandaki renkleri otomatik olarak ayarlayan True Tone teknolojisi, pek çok iPad modelinde mevcuttur. Bu modelde aynı zamanda neural engine birimine sahip A15 bionic çip ve 256 GB’a kadar depolama kapasitesi bulunur. Cihazın arka kısmında 12 MP çözünürlüğe sahip bir kamera bulunur. Tabletin ön kamerası ise 12 MP çözünürlüklü ve ultra geniş özelliklidir. USB-C konnektörlü tablet; 5G, 2. nesil Apple pencil ve bluetooth klavyeler ile uyumludur.

iPad Mini 5’te ise 6. nesilden farklı olarak 7.9 inç boyutunda ekran ve neural engine birimine sahip A12 bionic çip bulunur. Bu modelin arka kamerası 8 MP çözünürlüktedir. Ayrıca cihazda; 7 MP FaceTime HD kamera, lightning konnektörü, 4G LTE hücresel bağlantı mevcuttur. 5. nesil iPad Mini, ilk çıkan Apple pencil ile uyumludur. Bir önceki nesil olan iPad Mini 4’ün farkları; A8 çip, 128 GB depolama kapasitesi ve 1.2 MP FaceTime HD kamera olarak sıralanabilir. Bu özelliklere ek olarak 4. nesil iPad Mini, Apple kalemleriyle uyumlu değildir. iPad Mini 3’ün 4. nesilden tek farkı ise A7 çipe sahip olmasıdır. iPad Mini 2 modelinin de yalnızca kamera çözünürlüğü daha düşüktür.

İnceliği ve hafifliği ile dikkat çeken iPad Air 4, True Tone özellikli 10.9 inç liquid retina ekrana sahiptir. Neural engine birimine sahip A14 bionic çip, 256 GB’a kadar depolama kapasitesi, 12 MP geniş arka kamera ve USB-C konnektörü, bu modelin diğer özelliklerindendir. 4. nesil iPad Air; 4G LTE hücresel bağlantı, 2. nesil Apple Pencil, magic ve smart keyboard folio ile uyumlu özelliklere sahiptir. iPad Air 2; 9.7 inç retina ekran, A8X çip, 128 GB depolama kapasitesi ve 8 MP geniş arka kamera özelliklerine sahiptir. Cihaz ayrıca; 1.2 MP FaceTime HD kamera, lightning konnektörü ve bluetooth klavyeler ile uyumlu özellikleriyle 4. nesilden bir hayli farklıdır.

iPad Pro 3, bulunduğu serinin güncel modellerinden biridir. 3. nesil iPad Pro, 11 ve 12.9 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneği ile kullanıcılara sunulur. 3. nesil iPad Pro 11, Promotion teknolojisi ve True Tone özelliği kullanılmış liquid retina ekrana sahiptir. Cihazda yeni nesil neural engine birimine sahip M1 çip bulunur. 2 TB depolama kapasitesi ve 4 farklı özellikteki geniş kamera sistemiyle bu cihaz oldukça dikkat çekicidir. Tabletin bağlantısı Thunderbolt/USB 4 desteğine sahip USB-C konnektörü ile sağlanır. Cihaz, 5G hücresel bağlantı ve 2. nesil Apple pencil ile uyumludur.

3. nesil iPad Pro 12.9 modelinde neural engine birimine sahip A12X bionic çip mevcuttur. Bu cihazın depolama kapasitesi 1 TB’dir. 12 MP geniş arka kamerası mevcuttur. Ayrıca 7 MP Truedepth kamera da cihazın özellikleri arasında bulunur. Tabletin bağlantısı klasik USB-C konnektör ile sağlanır. Cihaz, 4G hücresel bağlantıya uyumludur. iPad Pro 4. nesil de 12.9 inç ekrana sahiptir. Farklı olarak iPad Pro 4’te neural engine birimine sahip A12Z bionic çip mevcuttur. Cihazın 12 MP geniş kamerası bulunur. Ayrıca 10 MP ultra geniş kamerası da vardır.

iPad modelleri; parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan ve yansıma önleyici kaplamaya sahiptir. Ekranların maksimum parlaklık seviyeleri 400 ila 600 nit arasında değişir. Bu cihazların üretiminde tam lamine ekran kullanılır. Tabletlerin ekran çözünürlükleri ise farklılık gösterir. iPad kameraları stabilizasyon özelliğine sahiptir ve hızlı çekim video kaydı yapabilir. Fotoğraflar için ise akıllı HDR özellikleri mevcuttur.

Apple markalı tabletlerdeki ses sistemi modelden modele farklılık gösterir. İki, dört veya yatay hoparlörlü modeller bulunur. Bazı modellerde güvenlik sistemi olarak Face ID kullanılır. Kimilerinde ise Touch ID özelliği mevcuttur. Hemen hemen tüm modellerde nano sim kart portu bulunur. Üç eksenli jiroskop, ivmeölçer, ortam ışığı sensörü ve barometre ise yine hemen hemen tüm modellerde mevcut özelliklerdendir.

iPad Modellerinin Şarj Ömrü Nasıldır?

iPad Modellerinin Şarj Ömrü Nasıldır?

iPad modellerinin tamamında; 28.9 watt/saat özellikli, şarj edilebilir ve yerleşik lityum polimer pil kullanılır. Cihazların pilleri sabittir; ev ortamında çıkarılamaz, değiştirilemez. 28.9 watt/saat özellikli pil sayesinde tablet, uzun süreli kullanımlarda ve büyük boyutlu dosyalarla çalışıldığında bile fazla enerji harcamaz. Böylece hem pil sağlığı korunur hem de enerji tasarrufu sağlanır. Lityum polimer piller son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda esnek ve küçük yapıları ile de tasarım açısından avantaj sağlarlar.

Şarjı tam dolu bir iPad ile Wi-Fi üzerinden bağlantı kurarak ortalama 10 saat boyunca internette gezinebilir veya video izleyebilirsiniz. Hücresel veri kullanırsanız bazı modellerde bu süre 9 saate düşebilir. Cihazı şarj kablosu aracılığıyla bilgisayara veya doğrudan bir güç adaptörüne bağlayarak tabletinizin pilini doldurabilirsiniz. Pil seviyesinin 0’dan 100’e çıkması yaklaşık 4 saat sürer. 2 saatlik bir şarj ile de uzun saatler boyunca tabletinizi kullanabilirsiniz. Pil ömrünü korumak için cihazı, batarya %10-20 seviyelerine düştüğünde şarja takmanız önerilir. Ayrıca tableti pil %80 oranında dolmadan şarjdan çekmemelisiniz.

Cihazın daha hızlı şarj olması ve ömrünün kısalmaması için dolum esnasında tableti kullanmamaya özen göstermelisiniz. Pili tamamen dolu tabletin şarjda kalmasının herhangi bir sakıncası yoktur. iPad, pili tamamen dolduğunda elektrik akımını otomatik olarak keser. Ancak şarj adaptörü cihaza bağlı olmadığı zamanlarda prizde bırakılmamalıdır. Cihazınızın pilini doldurmak için her zaman orijinal iPad şarj aleti kullanmanız çok önemlidir. Aksi hâlde tabletin pil ömrü kısalabilir.

iPad Modelleri için Satın Alınabilecek Aksesuarlar Nelerdir?

iPad Modelleri için Satın Alınabilecek Aksesuarlar Nelerdir?

Tabletinizi daha kullanışlı hâle getirmek veya tarzınızı yansıtmak için kullanabileceğiniz birçok iPad aksesuarı bulunur. Bunlardan ilki elbette kılıftır. Farklı boyutlardaki tabletler için tasarlanan çok çeşitli iPad kılıfları mevcuttur. Bir kılıf, benzer özellikteki birkaç iPad modeline uyum sağlayabillir. Ancak her kılıfın tüm iPad modellerine uyum sağlaması mümkün değildir. Yani iPad Air kılıfını Pro serisine ait bir cihazda kullanamazsınız. Bu nedenle alacağınızın kılıfın kullandığınız cihazla uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Kılıflar; katlanabilir, standlı, 360 derece dönebilir ve kalemlikli gibi farklı özelliklere sahiptir. Tablet kılıflarının büyük çoğunluğu video izlemeyi kolaylaştırmak amacıyla iPad standı olarak da kullanmaya uygun şekilde tasarlanır.

Kılıf çeşitleri arasında tabletin sadece arkasını kaplayan modeller mevcuttur. Kapaklı kılıflar ise nispeten daha popülerdir. Bu ürünler, cihazı tamamen sarar. Böylece dış etkenlere karşı daha kapsamlı bir koruma sunarlar. Kılıfların büyük çoğunluğu silikon ve polimer karışımdan üretilir. Böylece hem esnek yapıda hem de dayanıklı ürünler ortaya çıkar. Kılıfların renkleri de oldukça çeşitlidir. Maviden siyaha, pembeden yeşile istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Tablet kılıfı hem koruyucu hem stand hem de aksesuardır.

Tabletiniz için bir çanta almayı da seçebilirsiniz. iPad çantası sayesinde tabletinizi ve şarj aletinizi beraber muhafaza edebilirsiniz. Uygun genişlikteki bir çantaya; kulaklık, telefon, not defteri ve kalem gibi eşyalarınızı da koyabilirsiniz. Tablet çantaları, düzenli olmayı sevenler tarafından sıkça tercih edilir. Birbirinden farklı tablet çantası seçenekleri arasında akşam çıkarken elinize almak isteyeceğiniz kadar şık modeller mevcuttur. Tablet çantaları; deri, pamuk, keçe ve benzeri kumaşlardan imal edilir. Çantaların çoğunda fermuar kullanılır. Çıtçıtlı veya mıknatıslı ürünler de mevcuttur.

Tablet çantalarının taşıma askısı bulunan modelleri de vardır. Sırt veya omuz askısı bulunan modeller arasından seçim yaparak cihazınızı çok daha kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz. iPad ile birlikte sık kullandığınız diğer eşyaları da taşımak isterseniz içi organizerli ve cepli modellere göz atabilirsiniz. Tek veya çift gözlü modeller arasında da seçim yapabilirsiniz. Birbirinden farklı işlevlere sahip modellere göz atabilir, onlarca farklı renge ve desene sahip tablet çantalardan zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Tabletinizle; ders çalışıyor, yazılı dosyalarınızı düzenliyor, sunumlar hazırlıyor veya çizim yapıyorsanız kaleme ve klavyeye ihtiyacınız olabilir. iPad kalemi de tıpkı cihazlar gibi nesillere ayrılır. Hâlihazırda iki farklı nesil mevcuttur. İnce, zarif ve ergonomik bir tablet kalemini satın almadan önce bu ürünün kullandığınız cihazla uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Klavyeler için de aynı durum söz konusudur. iPad klavye mouse modelleri arasında Magic Keyboard ve Smart Folio öne çıkar. Ayrıca bluetooth klavyeler arasından da seçim yapmanız mümkündür. İhtiyacınıza ve tabletinize uygun klavyeyi seçerek günlük işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Modellerine Göre iPad Fiyat Aralığı Nasıldır?

Modellerine Göre iPad Fiyat Aralığı Nasıldır?

iPad fiyatları; cihazın nesline, işlevlerine ve teknik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Örneğin küçük boyutlu ama büyük işlevli iPad Mini fiyatları, diğer modellere kıyasla daha uygundur. Son teknolojik özelliklere sahip iPad Pro fiyatları ise nispeten daha yüksektir. Fiyatlar, aynı model içinde yer alan farklı nesillere göre de değişir. iPad Mini 5 fiyatının aynı seri içinde yer alan 2. nesil cihazdan daha yüksek olması bu duruma örnek olarak gösterilebilir.

Çıkış tarihi de iPad fiyatlarını etkileyen bir unsurdur. Yeni nesil cihazlar ile piyasaya daha önce sürülmüş tabletlerin fiyatları birbirinden farklıdır. Serinin son modellerinden olan iPad 7. nesil fiyatı daha önce çıkan ürünlerden yüksektir. 5. nesil iPad fiyatı ise görece daha hesaplıdır. iPad modellerinin çok çeşitli olması fiyat aralığının genişlemesinde etkilidir. Bu da her bütçeye uygun bir iPad bulunabileceği anlamına gelir.

Farklı özelliklere sahip iPad modellerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Arama kısıtlama özelliğini kullanarak ihtiyaçlarınıza uygun cihazı kısa süre içinde bulabilirsiniz. Trendyol, indirimleri ve kampanyaları ile kullanıcılarının bütçe dostu bir online alışveriş deneyimine sahip olmasını destekler. Siz de beğendiğiniz ürünü sadece birkaç tıklamayla satın alabilirsiniz. Kısa sürede adresinize teslim edilen tabletinizinle teknolojinin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

iPad Nasıl Sıfırlanır?

iPad’ini sıfırlamak isteyen kullanıcıların yapması gereken çok basittir. Tabletinin Ayarlar bölümünden Genel kısmına geldikten sonra iPad’i Aktar veya Sıfırlaya dönün ve sonra Tüm içerikleri ve Ayarları Sil kısmına basın. Bu işlemlerden sonra tabletiniz sıfırlanacak ve fabrika ayarlarına geri dönecektir. Her teknolojik alette olduğu gibi kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde aletin resetlenmesi ya da sıfırlanması gerekebilir. Bu sıfırlanma işi yavaşlayan, kasmaya başlayan cihazlar için ya da ani çökmenin olduğu cihazları kendine getirmek için çok önemlidir. Bu işlem, cihazın hızlanmasına ve kendine gelmesini sağlar. Cihazında yavaşlama ve kasma olan kullanıcılar için önerilen ilk işlem, cihazı resetleme işlemidir. Cihaz sıfırlanmadan önce dikkat edilmesi gereken ilk işlem, cihaz içerisindeki bilgilerin yedeklenmesidir. Cihaz sıfırlanacağı için içerisinde bulunan bütün bilgiler gidecektir, bu sebepten ötürü önlem almak önemlidir.

iPad Nasıl Kapatılır?

iPad kapatma işlemi gayet basittir. Tablet düz tutulduğunda tabletin üst kısmında bulunan açma kapama düğmesine basılı tutarken aynı an da yanda bulunan ses açma kapama düğmelerinden birisine basılı tutmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınız kapanacaktır. Kapanan cihazı tekrar açmak için üstte bulunan aynı düğmeye, ekranda Apple logosu görünene kadar basmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra Apple logosu gözükür gözükmez cihazınız açılma işlemine geçecektir. Cihaz açıldıktan sonra belirlemiş olduğunuz şifreleri girerek cihazı kullanabilirsiniz. Cihazınız eğer şarj eksikliğinden dolayı kapanırsa, adaptör aracılığıyla cihazı şarj etmeniz gerekmektedir. Şarja taktığınız cihazınız, gerekli seviyeye geldikten sonra kendisi açılacaktır. Aynı şekilde cihaz açıldıktan sonra kullanabilirsiniz. Cihazı kapatmak için tuşları kullanmak istemeyenler için ise ayarlar bölümünden genel kısmına geldikten sonra sistemi kapat seçeneğine tıklayabilirsiniz. Burada kapatmak için Kaydırın yazan dokunmatik tuşu kaydırarak cihazı kapatabilirsiniz.

iPad Nasıl Açılır?

iPad cihazınızın açılması, kapanma işleminden daha kolaydır. Cihazı düz bir şekilde tuttuktan sonra cihazın üst tarafında kalan açma kapama tuşu aracılığıyla cihazı açabilirsiniz. Kapanan cihazı açmak için düğmeye basılı tutmanız gerekmektedir. Ekran üzerinde Apple logosu çıkana kadar cihazın açma kapama tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir. Cihaz güç eksikliğinden ötürü kapandıysa cihazı şarja taktığınızda cihaz pil seviyesi belli noktaya gelince cihazınız açılacaktır. Cihaz açıldıktan sonra belirlemiş olduğunuz şifreleri girerek cihazı kullanabilirsiniz. Cihaz şarj eksikliğinden ötürü kapandıysa cihazı açtıktan sonra şarj işlemi devam ederken cihazla pek fazla oynamamanız cihazın pil ömrü açısından iyi olacaktır. Çünkü bir yandan dolmaya çalışan pili bir yandan da kullanmak, pilinizi çok fazla yoracağından ötürü pilinizin ömrünü kısaltacaktır. Cihaz açıldıktan sonra cihazı kullanmak için tam olarak dolmasını bekleyebilirsiniz. Yeni bir iPad’e ihtiyacınız var ise Trendyol’dan ürün yorumları ve değerlendirmelerini inceleyebilir kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.