İlgili Kategoriler
Ölçüm Şekli
Fiyat
Çalışma Tipi
Tür
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Ateş Ölçer

" araması için 1515 sonuç listeleniyor

Ateş Ölçer Çeşitleri ve Fiyatları

Ateş ölçerler; portatif tasarımları, uzun pil ömürleri ve çoklu ölçüm teknolojileri sayesinde öne çıkar. Oldukça küçük bir boyuta sahip olan bu cihazları çantanıza, arabanıza veya evin herhangi bir köşesine yerleştirebilirsiniz. Kullanılmadığı zaman otomatik olarak kapanan ateş ölçerler, verimli bir biçimde çalışır. Bu sayede sürekli pil almak durumunda kalmazsınız. Ateş ölçer, yapılan ölçümleri hafızasında tutabildiği için hastalığın seyri hakkında bir ipucu elde etmenize yardımcı olur. Genellikle aydınlatmalı bir ekrana sahip olan bu cihazlar, geceleri de kolaylıkla ölçüm yapabilmenize imkân tanır. Bu teknoloji sayesinde çocuğunuzun vücut ısısını onu uyandırmadan ölçebilirsiniz. Bir hayli dayanıklı materyaller kullanılarak üretilen bu cihazları sürekli olarak yanınızda bulundurabilir, istediğiniz yere götürebilirsiniz. Dilerseniz siz de oldukça kolay bir biçimde kullanabileceğiniz bu cihazı çevrenizdekilerin sağlık durumu hakkında bilgi edinmek için tercih edebilirsiniz.

Ateş Ölçer Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ateş Ölçer Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Yaşanılan her rahatsızlıkta, sağlık durumuyla ilgili bilgi sahibi olmak için öncelikli olarak vücut sıcaklığına bakılır. Sağlık ölçüm cihazları, virüslerden iç hastalıklara kadar birçok rahatsızlığı tespit etmek için vücut ısısı gibi etkili emareleri arar. Ateş ölçer çeşitleri, beden ısısını net ve doğru saptayabilmek için farklı tekniklerle üretilir. Çubuk modellerden, kızılötesi ışınlarla ölçüm yapan cihazlara kadar sınırsız seçenekler bulunur. Ateş ölçme cihazları, hitap ettiği kullanıcı kitlesine göre de son derece çeşitlilik gösterir. Aynı zamanda ağızdan, koltuk altından, alından ve bilekten ateş ölçebilen cihazlar, farklı kullanım ve konfor arayışlarına hitap eder. Çeşitli modelde üretilen bu ürünler, evde kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin durumunu kontrol altına almakta etkilidir. Bu cihazlar sayesinde vücut ısısını daha fazla yükselmeden veya düşmeden önce tespit edebilir, gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Ateş ölçer cihazı, hangi çalışma prensibine sahip olursa olsun temel olarak vücuttaki ısı değişimlerini gözlemlemek için üretilir. Bu cihazlar; civalı, dijital ve kızılötesi olmak üzere üç temel modele ayrılır. Geçmiş tarihlerden beri kullanılan civalı ateş ölçerler, solunması son derece tehlikeli olan bir kimyasal element yoluyla vücut sıcaklığını tespit eder. Cam bir çubuk içine yerleştirilen sıvı civa, vücut sıcaklığıyla birlikte ısınarak genleşir. Sıcaklığa paralel olarak yükselen civa, boru üzerindeki çizgilere denk gelen ısı derecesini gösterir. Ateş ölçer civalı çalışma prensibiyle ne kadar etkili ve net sonuçlar verse de camın kırılması ve çatlaması gibi durumlarda dezavantajlar doğurabilir. Ürünün yere düşerek kırılması sonucunda kimyasal element çevreye saçılırsa hem yetişkinler hem de küçükler için zararlı etkilere yol açabilir. Bu nedenle civalı modeller yerine sıklıkla dijital ateş ölçer termometre çeşitleri tercih edilir.

Dijital ateş ölçer çeşitleri, hijyenik tasarımları ve güvenli kullanım özellikleriyle son derece ilgi görür. Aynı zamanda hızlı ölçüm yapma imkânı veren bu cihazlar, zararlı kimyasallar kullanılmadan üretilir. Ateş ölçer dijital çalışma modelinde NTC, PTC, RTD ve kızılötesi ölçüm sistemleri bulunur. NTC sisteminde, cihaz içinde yer alan silikon termistörün direnci ısıyla birlikte azalır. PTC’de ise tam tersi termistör direnci artar. RTD ise metal algılayıcıların sıcaklıklar birlikte direncinde görülen değişiklikler ile ateş ölçümü yapar. Termistör ve sensörler, ısıyı kolayca ölçerek LCD veya LED ekranlardan yansıtır. Temassız dijital ateş ölçerler, kızılötesi çalışma sistemiyle net ve kolay kullanım imkânı sağlar. Kızılötesi ateş ölçerler, tüm yüzeylerin ısısını ışık dalgalarının kırılma oranına göre hesaplar.

Ateş Ölçerler Nerelerde Kullanılabilir?

Ateş Ölçerler Nerelerde Kullanılabilir?

Mevsimsel rahatsızlıklar, enfeksiyonlar, bulaşıcı virüsler ve daha birçok önemli hastalık, vücut sıcaklığında gerçekleşen ani değişiklikler ile belirti verir. Bu nedenle her yaş ve kesim için, soğuk algınlığından iç hastalıklara kadar ateş ölçer kullanımının büyük önemi vardır. Varlığından ve belirtilerinden haberdar olunan hastalıkların teşhisinde vücut ısısı ölçümünün gözle görülür derecede katkısı bulunur. Ancak daha önce hiç görülmemiş bulaşıcı bir hastalığın teşhisi, bilindik sağlık kontrolleri kadar kolay olmayabilir. Bu durumda yeni tür virüslerde vücut sıcaklığının ani ve uzun süreli yükselmesi, kesin tanı koymak için son derece etkilidir. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle temassız ateş ölçerlerin kullanımı devasa boyuta ulaşmıştır. Hastane kontrollerinin yanında herhangi bir mağazaya, markete veya devlet dairesine girerken ölçüm cihazlarıyla vücut ısısı kontrol edilir.

Covid-19 virüsü tanısı konulurken ani ve uzun süreli yüksek ateş, oldukça önemli bir belirtidir. Ancak damlacık yoluyla kolayca bulaşabilen bu virüs, her alanda yakın teması imkânsız hâle getirir. Bu nedenle uzaktan ateş ölçerler, teşhis ve önlem aşamalarında son derece kullanışlıdır. Kızılötesi ışınlarla sıcaklık değerini saptayan temassız kızılötesi ateş ölçer, riskli kişilere karşı kendinizi korumanızı sağlar. Temassız ateş ölçer termometreler, uzaktan ölçüm imkânı vermesiyle virüs tehlikesi bulunan kişilere karşı önlem almanıza yardımcı olur. Pandemi nedeniyle devlet dairelerine, spor, eğlence ve alışveriş mekanlarına girerken bilekten ateş ölçer kullanımı son derece yaygınlaşmıştır. Yalnızca birkaç saniye içinde ölçüm yapan cihazlar, giriş kapılarında uzun bekleme sıraları oluşmasını engeller.

Bilek ve alından ateş ölçer çeşitleri, pandemi sürecinde kişilerle yakın temasta bulunmadan virüs belirtilerine karşı önlem almaya yardımcı olur. Bu cihazlar, alın ve bilek gibi düz yüzeylere birkaç cm uzaklıktan ısı değişimini tespit eder. Elektronik ateş ölçerler, içindeki termistörler, ısıl çiftler veya sensörler aracılığıyla saptama yapar. Sıklıkla 32 ila 43 derece arasında ısı ölçümü yapan cihazlar, basit çalışma prensipleriyle her alanda kullanışlıdır. İnsan trafiğinin yoğun olduğu yerlere giriş yapmadan önce lazer ateş ölçerler son derece kolaylık sağlar. Hızlı ve seri ölçüm olanağı sunan cihazlar, art arda ölçüm yaparak bekleme sürelerinin önüne geçer. Ateş ölçer kızılötesi ışınlarla tene temas etmeden tespit yapması nedeniyle hijyenik bir çözümdür.

Ateş Ölçer Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ateş Ölçer Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlık ürünleri arasında büyük bir ilgi gören ateş ölçerler, farklı çalışma prensipleriyle oldukça pratik kullanıma sahiptir. Evler, kamuya açık alanlar ve hastanelerde ortak olarak kullanılabilen ateş ölçerler, rahatsızlıklara karşı önlem alma olanağı sunar. Kolay çalışma özellikleri, bu ürünleri ev içinde basit sağlık kontrollerini yapmak için son derece kullanışlı hâle getirir. Akıllı ateş ölçerler ise pratikliği, kalite ve düzenli kontrol imkânı ile bir araya getirir. Özellikle bebekli evlerde veya sürekli sağlık kontrolü yapmayı gerekli kılan rahatsızlıklarda medikal ürünlerin büyük önemi bulunur. Yetişkinler için küçük değişikliklerin bir önemi bulunmasa da bebeklerin vücut ısısındaki yarım derecelik yükselme, onların son derece huzursuz olmalarına yol açar. Küçüklerin sağlıklı ve keyifli günler geçirebilmesi için sağlık cihazları, ebeveynlerden büyük ilgi görür. Ancak bu ürünleri seçerken de dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunur.

Bebek ateş ölçer seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, ürünün kullanım özelliği ve konforudur. Bebekler, vücut ısılarının arttığı zamanlarda oldukça huysuzlanarak ağlama nöbetlerine girebilirler. Bu anlarda vücut sıcaklığını ölçmek için bebeğin kulak, ağız ve kollarına müdahalede bulunmak onların daha fazla huysuzlanmasına yol açabilir. Bebekler için ateş ölçer çeşitleri, son derece konforlu ve pratik kullanıma uygun şekilde üretilir. Bebek sağlık cihazları cildi rahatsız etmeyecek materyale ve aksama sahip olduklarından, her şekilde ölçüm yapmaya uygundur. Alından temassız ateş ölçer bebek dijital dereceler, küçüklerin cildine temas etmeden birkaç saniye içinde saptama yapar. Bu özelliği ile hasta bebeğin daha fazla huysuzlanması önlenmiş olur. Bebekler için kullanılacak temassız ve kulaktan ateş ölçer çeşitlerinin, ateş tespit süresinin kısalığı son derece önemlidir.

Eviniz için doğru ve net hesaplamalar yapan bir termometre almak istiyorsanız, çalışma prensibini de göz önünde bulundurmalısınız. Civa ile çalışan çubuk ateş ölçerlerin düşme, darbe ve baskıya karşı oldukça hassas olduğunu unutmamanız gerekir. Civa ile çalışan cam ateş ölçerler, çatlama ve kırılma durumunda çevreye, insan sağlığı için tehlikeli kimyasallar yayabilir. Bunun yerine kızılötesi ışınlar ve ısı algılayıcı sensörlerle çalışan cihazları da tercih edebilirsiniz. Termal ateş ölçerler, kısa sürede ve tene temas etmeden ısı tespiti yapması ile herkes için kullanışlıdır. Pratik, güvenli ve basit bir ürün arıyorsanız ateş ölçer şerit termometrelere göz atabilirsiniz. Esnek yapısı ile alına yerleştirerek tespit yapan ateş ölçer bebek için kullanıma oldukça uygundur.

Trendyol’daki Ateş Ölçer Modelleri Kaliteli midir?

Trendyol’daki Ateş Ölçer Modelleri Kaliteli midir?

Ateş ölçer satın almak isteyen hemen herkes, tüm ürün ve fiyat seçeneklerini Trendyol’da bulacağından emin olabilir. Uzun yıllardır online alışveriş imkânı veren platform, yüksek kaliteli ürün seçeneklerini uygun fiyatlarla kullanıcılarına sunar. Burada yer alan tüm klasik ve otomatik ateş ölçer modelleri, son derece kaliteli ve dayanıklıdır. Ancak çalışma prensibi, ölçüm türü ve modeli, termometrelerin kalite ve sağlamlığını etkiler. Burada yer alan tüm kaliteli ateş ölçerler, farklı çalışma prensiplerine ve kullanım özelliklerine sahiptir. Ürünlerin her biri, gerekli testlerden ve onaylardan geçmiş olarak satışa sunulur. Ancak cihazların kalite ve sağlamlığından emin olmak için ateş ölçer yorumlarını incelemek de oldukça faydalıdır.

Klasik ateş ölçerler, uzun süreli ve pratik kullanım özellikleriyle ön plana çıkar. Geniş kitleler tarafından beğeni kazanan markalara ait cihazlar, uzun yıllar boyunca net ve doğru ölçümler yapar. Ağız ve koltuk altı üzerinden ölçüm sağlayan klasik modeller, termostat ve sensör sağlamlığı ile uzun ömürlü kullanım olanağı verir. Derece ateş ölçer olarak da bilinen klasik modeller, küçük bir ölçüm tuşuna ve dijital ekrana sahip olur. Derece ucundaki paslanmaz çelik algılayıcı, ısı miktarını doğrudan iç aksama yönlendirir. Sensör veya termistörler genleşip büzüşerek ısı derecesini ölçer. Genellikle +/- 0.1 toleransı bulunan klasik cihazlar, sağlık durumunu kontrol altında tutmak için son derece faydalıdır.

Online alışverişle en sık satın alınan ürün olan kulaktan ateş ölçerler, her yaş ve kesim için kullanışlıdır. Hem ev hem de hastanelerde sıkça kullanılan kulaktan ölçüm cihazları, doğru pozisyon bulunduğunda ısı değerini hatasız bir şekilde yansıtır. Kulağın üst kısmını hafifçe yukarı çekerek zara yaklaştırılan algılayıcı, küçükler için oldukça pratik ve rahattır. Yetişkinler için önemsiz bir ısı değişikliğinin bebekler için büyük önemi bulunur. Ateşli hastalıklara karşı önlem alabilmek için küçük ısı artışlarından net ve doğru şekilde bilgi sahibi olmak gerekir. Kulak içi ateş ölçerler, makattan ölçüme göre yarım derece daha az sonuç sunar. Ateş ölçer kulaktan tespit imkânıyla yetişkinler için de oldukça kalite ve kullanışlıdır. Akıllı ateş ölçer bileklikler ise her an yanınızda olması ile sağlığınızı kontrol altında tutabilmenizi sağlar. Akıllı bileklikler; saat, tarih, mesaj, arama, kalp ritmi, nabız takibi gibi ek özellikleriyle günlük yaşamı oldukça kolaylaştırır.

Ateş Ölçer Markaları Nelerdir?

Ateş Ölçer Markaları Nelerdir?

Ateş ölçer markaları, her beğeniye ve kullanıma uygun medikal ürünler ortaya koyar. Ağız, koltuk altı, alın, bilek, kulak gibi farklı ısı ölçüm noktalarına uygun tasarımlar, kalitesiyle evde sağlık takibi için oldukça faydalıdır. Özellikle pandemi gibi sürekli ve dikkatli sağlık kontrolü gerektiren durumlarda ateş ölçüm cihazları, büyük önem arz eder. Markalar, bunun gibi zamanlarda hem daha pratik hem de daha hijyenik ürünler ortaya koymak için çalışır. Yakın temasın son derece tehlikeli olduğu bulaşıcı hastalıklarda, uzaktan ölçüm imkânı veren medikal ateş ölçerler tercih edilir. Alından ateş ölçer markaları, kızılötesi ışınlarla ısı tespiti yapan bu cihazların iç aksam ve materyal kalitesine de oldukça özen gösterir.

Markalar, her alanda uzun süre boyunca net ve doğru ölçüm yapabilecek termometreler üretir. Termometre ateş ölçerler, farklı çalışma prensipleriyle birbirinden ayrılır. Omron markası, en çok tercih edilen klasik termometreleri yüksek kaliteli materyaller kullanarak üretir. Koltuk altı, makat veya ağızdan ölçüm özelliği bulunan klasik termometre, ortalama 60 saniye içinde net ve doğru sonuç verir. Ateş ölçer koltuk altı kullanıma uygun olması sayesinde her an sağlık kontrolü için tercih edilir. Braun markasına ait koltuk altı ateş ölçer; anında çalışmaya başlaması, kaliteli materyalleri, dayanıklı tuş ve dijital ekranı ile beğeni kazanır. Bu ürün, esnek yumuşak ucuyla her yaş için konforlu kullanım olanağı sağlar.

Jumper markasının tabancalı ateş ölçer cihazları; ergonomik sap tasarımı, modlar arasında geçiş özelliği, LCD ekranı ve kızılötesi sensörü ile öne çıkar. Kızılötesi ışınlarla ölçüm yapan tabanca formlu cihazlar, kayıt hafızaları ve hassas sensörleri ile beğeni kazanır. Pangao markasının temassız ölçüm cihazları, farklı uçları ile alın ve kulaktan ısı tespiti yapar. Kulaktan ve alından ateş ölçer, aynı zamanda sert yüzeylerin ve sıvıların da ısısını öğrenmek için kullanılabilir. Xiaomi, kızılötesi ateş ölçer markaları arasında son derece ilgi görür. Minimal tasarımlar ve ileri teknolojileri bir araya getiren marka, uygun ateş ölçer fiyatlarıyla her kesime hitap eder. Beurer markasının emzik ateş ölçerleri ise küçükler için hem eğlenceli hem de kullanışlıdır. Bu ürün, küçüklerin ateşini ölçerken sakinleşmelerine de yardımcı olur.

Ateş Ölçer Fiyatları Nasıldır?

Ateş Ölçer Fiyatları Nasıldır?

Ateş ölçer derece fiyatları, online alışveriş imkânıyla her kesimin bütçesine uygun hâle gelir. Online alışveriş yöntemiyle bütçeyi zorlamadan ev kullanımı için kaliteli bir derece alınabilir. Aynı zamanda insan trafiğinin yoğun olduğu yerler ve hastaneler için ideal temassız ürünler de uygun fiyatlara sahiptir. Yetişkin ve çocuk ateş ölçerleri, çalışma prensibi, ölçüm tarzı, hafıza kaydı ve daha birçok özelliğe göre çeşitli fiyatlara sahiptir. Ürüne eklenen yeni teknolojik özellikler ile konfor ve kaliteyi oluşturan dış tasarım, fiyatların artmasını veya azalmasını sağlar. Civalı ateş ölçer fiyatı ile her kesime hitap eden uygun ürünlerin başında gelir. Ancak bu ürünü tercih ederken hassas kullanım zorunluluğunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

Koltuk altı ateş ölçer fiyatları, her bütçeye hitap edecek aralıklarda seyreder. Bu sayede hemen hemen herkesin evinde pratik kullanım için koltuk altı termometreler yer alır. Bu modelin fiyatı, hafıza kaydı, esnek uç, silikon kaplama gibi özelliklere göre artıp azalabilir. Alt segment sayılabilecek aralıklarda seyreden kulaktan ateş ölçer fiyatları, her kesime hitap eder. Ancak, uç değişimiyle alın için de kullanabilme özelliği, ürünün fiyatını artırabilir. Uzaktan ateş ölçer fiyatları, ciltle temas etme zorunluluğunu ortadan kaldırdığı için daha yüksek aralıklarda seyredebilir. Yine de temassız ateş ölçer fiyatları her bütçeye hitap edecek alt ve orta segmentlerde değişiklik gösterir.

Temassız ateş ölçer fiyat aralıkları, kullanım ve çalışma şekline göre değişiklik gösterir. Temassız ölçüm sunan ürünler, sıklıkla kızılötesi ışınlarla çalışır. Alından ateş ölçer fiyatları, ölçüm süresi ve tolerans oranına göre değişebilir. Özellikle bulaşıcı hastalıkların yaygın olduğu dönemlerde kişilere fazla yaklaşmadan vücut ısısını ölçebilmek için yüksek menzilli cihazlara ihtiyaç duyulur. Elektronik ateş ölçer fiyatları, ürünün ölçüm menziliyle doğru orantılı olarak artabilir. Lazerli ateş ölçer fiyatı, ürünün ortam ve hava koşullarından etkilenmemesi için sahip olduğu teknolojik donanımlara göre değişir. Dijital ateş ölçer fiyatları, sert veya sıvı yüzeylerden ölçüm yapabilme imkânıyla yüksek aralıklarda seyredebilir. Bu ürünler, farklı yüzeyleri ve sıcaklıkları algılayabilmek için yüksek teknolojilere ihtiyaç duyar. Cazip yetişkin ve bebek ateş ölçer fiyatları, Trendyol’da bulunur.

Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?

Vücut ısısının çeşitli sebeplerle yükselmesi sonucu ateşlenme meydana gelir. Ateşi yükselen hastada üşüme, halsizlik, baş ağrısı ve yorgunluk gibi semptomlar görülür. Ateş ölçer, hastanın durumunu saptamak açısından önemlidir. Ateşlendiği düşünülen hastanın alnına yerleştirilen ateş ölçer, birkaç saniye sonra sonucu gösterir. Ateş ölçerin çalışması için düğmeye basmak yeterlidir. Temassız çalışan ateş ölçer cihazlar, kalabalık ortamlarda kullanıma uygundur. Özellikle virüslerin bulaşma riskine karşı temassız bir şekilde ölçüm yapılması, güvenilir sonuçlar elde etmeyi sağlar. Bazı cihazlar ise kulaktan ölçüm yapar. Hastanın kulağına derecenin uç kısmı yerleştirilir ve ölçme tuşuna basılır. Çok kısa bir sürede vücut ısısı hakkında bilgi sahibi olunur. Dijital ateş ölçerler ise koltuk altına konularak çalışır. Derecenin düğmesine basılır ve koltuk altına yerleştirilir. Hastadan koltuk altını kapatması istenir. Yaklaşık 1 dakika bekledikten sonra derece cihaz ötmeye başlar ve sonuç ekranda yazar.

Ateş Ölçer Ne Kadar Mesafeden Ölçüm Yapabilir?

Uzaktan ateş ölçer cihazlar, pratik kullanımıyla sıkça tercih edilir. Hastanın alın kısmına yerleştirilen ölçüm cihazı, kısa sürede sonuç hakkında bilgi verir. Bu tarz cihazlar, alın kısmından çalışır. Alın kısmından yayılan ısı kaynaklı radyasyonu belirleyerek çalışan ateş ölçerler, vücut ısısı hakkında net bilgiler ortaya koyar. Bu cihazlarda alın ile temas etmeye gerek yoktur. Alına yakın mesafede tutulan cihaz, yaklaşık 5 - 10 cm mesafeden bekletilir. Tutarken 1 saniye boyunca tetiğe basmak gerekir. Ekranda çıkan rakamlar ve renkler, hastanın sağlık durumu hakkında bilgi verir. Ekran ışığının kırmızı olması hastanın ateşinin yükseldiğini gösterir. Ancak ışık yeşil ise bu durum hastanın ateşinin düşük olduğunu ortaya koyar. Cihazı kullanarak vücut ısısı da ölçülebilir. Özellikle çocuklarda sadece alından ölçüm yapılması yetersizdir. Bu nedenle vücut sıcaklığının da belirlenmesi gerekir. Ancak vücut ısısını ölçmek için cihazın body yazan bölüme getirilmesi gerekir.

Ateş Ölçer Lo Hatası Nasıl Düzeltilir?

Temassız şekilde ve kızılötesiyle çalışan ateş ölçer cihazlar, zaman zaman çeşitli hatalar verebilir. Ateş ölçer cihazlarda ortaya çıkan “LO” yazısı da bunlardan bir tanesidir. LO mesajının gelmesinin pek çok nedeni bulunur. Fakat sıklıkla cihazın vücut modunda 32 dereceden düşük veriler durumlarda bu veriye rastlanır. Ayrıca düşey yüzey modu seçildiğinde de LO hatasına rastlamak mümkündür. Bu durumu düzeltmek için vücudun terli ya da ıslak olmamasına dikkat etmek gerekir. Vücut kuru hâldeyse ortamda hava akımı olup olmadığı kontrol edilir. Hava akımının olmadığı yerde ölçüm tekrarlanır. Ölçüm mesafesinin çok uzak olmaması gerekir. Maksimum 15 cm mesafede kalınması önemlidir. Oda sıcaklığı da çok yüksek ya da düşük olmamalıdır. Cihazın normal sıcaklığa dönmesi içi yaklaşık olarak 10 dakika beklenmesi tavsiye edilir. Bir süre beklenip ölçüm yapılması LO hatasının ortadan kalkmasını sağlar.