İlgili Kategoriler
Materyal
Sandalye ve Bank Sayısı
Masa Ölçüsü
Fiyat
Takım Tipi
Renk
Stil
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Bahçe Takımları

" araması için 8664 sonuç listeleniyor

Şık ve Konforlu Kullanım İmkanı ile Bahçe Takımı Modelleri

Bahçeler ve dış alanlar için üretilen bahçe takımı aynı zamanda teraslar ve geniş balkonlar için de oldukça uygun olmaktadır. Bahçe takımları her mevsimde kullanılmak için tasarlanmaktadır. Soğuk havaların verebileceği yıpranmalara karşı oldukça dayanıklı ve sağlam malzemeler ile üretilmektedir. Bahçelerinize, balkonlarınıza ve teraslarınıza oldukça zarif bir dekorasyon olarak kullanabileceğiniz bahçe takımlarının birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Dış alanlarda kullanılabileceği gibi iç mekânlarda da oldukça hoş durmaktadır. Keyif dolu vakitler geçirebileceğiniz bu takımlar, eviniz ve dış mekânlarınız için oldukça tarz ürünler olmaktadır. Geniş bir balkonunuz varsa ya da müstakil bahçeli bir evde yaşıyorsanız kendinizi şanslı hissetmelisiniz. Güzel bir ortamda ailenizle beraber yemek yiyebileceğiniz 4 kişilik bahçe masa takımı seçebilirsiniz. Fakat bu takımları seçme aşamasında kullanacağınız mekânın doğa şartlarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu şartlara göre uzun vadede kullanabileceğiniz sağlam bir bahçe takımı, en doğru karar olacaktır. Eğer daha geniş ve büyük bir takıma ihtiyaç duyuyorsanız ya da geniş bir aile iseniz 6 kişilik bahçe masa takımı ve 8 kişilik bahçe masa takımı seçeneklerini incelemelisiniz. Bir adet masa ve sayıları değişiklik gösteren sandalyelerden oluşan masa takımları ailenizle mutlu kahvaltılar edebilme ya da eş, dost ve akrabalarla hoş sohbetli akşam yemekleri için oldukça idealdir. Birçok farklı malzemeden üretilen bu takımlar, birbirinden farklı modelleri ile sizlerin kullanımı için sunulmaktadır. Bahçe masa takımları son zamanlarda oldukça popülerleşmiştir. Koyu renklerinden açık renklere teras, balkon ya da bahçenize uyum sağlayacak renklerini tercih etme şansına sahip olmaktasınız. Estetik görünümlerinin yanı sıra konforlu ve kaliteli olmaları ayrıca memnuniyet sağlamaktadır. Güneşli ya da yağmurlu havalarda kesinlikle bir hasara uğramamaları ayrıca bir avantaj olmaktadır. Bundan dolayı sert havalarda bahçe takımlarınızın üstlerini örtmek ya da koruma amaçlı kapalı bir yerde tutmak zorunda kalmazsınız. Bahçenizde ya da balkonunuzda şık bir görüntü dilerseniz bu ürünlerin cam malzemeden üretilen çeşitleri de bulunmaktadır. Ürünler o kadar dayanıklı ve sağlam üretilmişlerdir ki uzun süreli kullanımlarda bile herhangi bir rahatsızlık hissi yaşamazsınız. Bahçe takımını yerleştireceğiniz alanın genişliğine göre dilediğiniz boyutta olanını tercih etme şansına sahipsiniz. Terasınızın, kamelyanızın, balkonunuzun veya bahçenizin ölçülerini alarak çok daha doğru bir tercihte bulunabilirsiniz. Üstelik kullanacağınız alana uygun olarak değişik şekillerde örneğin; dikdörtgen masa, kare masa veya yuvarlak olan modeller arasında değişkenlik gösteren ürünlerden ortama en uygun olanını seçebilirsiniz.

Yaz Aylarının Keyifli Toplanma Alanları Bahçe Takımları

Yaz Aylarının Keyifli Toplanma Alanları Bahçe Takımları

Bahçenizde ya da terasınızda rahat ve hoşça zamanlar geçirmek için mekânın zarif bir şekilde dekore edilmesi en doğrusudur. Bahçe takımları geniş bahçeler, teraslar ve balkonlar için tasarlanmış gruplardır. Bu takımlar aynı evinizin içinde kullandığınız takımlar gibi olmaktadır. Sizin isteğiniz doğrultusunda değişik modellere sahip olabilecek bahçe takımları rahatlık ve konfor açısından oldukça uygun olmaktadır. Bu tarz ürünler geniş aileler, kalabalık arkadaş ya da akraba gruplarının veya kendi bahçenizde çekirdek aile olarak keyfini sürmek isteyeceğiniz konfor seçimidir. Bu ürünlerin yapım aşamasında oldukça farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bahçelerinizi, teraslarınızı ya da geniş balkonlarınızı güzelleştirmek amacı ile üretilen bahçe takımları göze oldukça hoş görünen alternatifler olmaktadır. Plastik bahçe takımı birçok kişinin tercihleri arasında olan özellikle kar ve yağmur gibi hava faktörlerine karşı oldukça dayanıklı takımlar arasında yerini almaktadır. Bu takımları üreten üretici firmalar, kullanıcıların isteği doğrultusunda üretilen takımları sağlamlık testinden geçirerek sizlere güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda bahçe takımlarının, yalnızca soğuk hava koşullarında değil, yaz aylarının dayanılmaz sıcaklarında dahi sağlamlığını koruması gerekmektedir. Ahşap bahçe takımı ise bir diğer sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Ahşap malzemeden oluşan bahçe takımlarını tercih eden kişiler, dış mekânlarında otantik bir görünüm yakalamış olmaktadırlar. Balkonunuzda ya da terasınızda rahatça kullanabileceğiniz ahşap takımlar, sıcak bir ortam sağlamakta ve sevdiğiniz insanlarla kaliteli vakit geçirmeye olanak sunmuş olmaktadır. Dış mekânlarda hoş ve eğlenceli vakit geçirmek amaçlı tasarlanan bu ürünler, son derece lüks malzemelerden meydana geldiği için oldukça şık durmaktadırlar. Aynı zamanda rahatça temizlenme özelliklerinden dolayı kullanan kişiler için pratik olmaktadır. Leke tutmayan malzemeler tercih edilmesinden dolayı kadınları bu konuda fazla yormamaktadır. Oldukça fazla model yelpazesine sahip olan bu ürünler arasında hasır bahçe takımı da yer almaktadır. Hasır bahçe takımları kullanacak olan kişilerin isteklerini verecek standartta üretilmişlerdir. Oldukça değişik modellere sahip olan hasır takımlar, renklerinden dolayı popüler olmaktadır. Son derece dayanıklı olan bu takımlar, oldukça hafiftir ve bu sebeple kullanımı çok rahattır. Hafif olmalarından dolayı da istenilen her an teras ya da bahçenin planı değiştirilerek ürünler çok rahat ve pratik bir şekilde taşınabilmektedir. Kolayca temizlenebilen alternatifi ile bambu bahçe takımı son zamanların en çok ilgi gören ürünleri arasında olmaktadır. Sadece temizlik avantajı değil, aynı zamanda oldukça kaliteli ve bahçeye farklı bir hava katmasından dolayı pek çok olumlu özelliklere sahip bir takım olmaktadır.

Bahçeniz İçin Oturma Grupları

Bahçeniz İçin Oturma Grupları

Bahçe takımları arasında sentetik rattan oluşan ürünler de bulunmaktadır. Ve bu ürünler oldukça dayanıklı ve bir o kadarda kullanışlı olmaları ile bilinir. Sert hava koşullarına karşı dayanıklı malzemelerden üretilmektedirler. Her mevsime uygun olarak tasarlanan esnek ve sentetik bir yapıya sahip olan rattan takımlar, nemli bir bez ile çok pratik bir şekilde temizlenebilmektedirler. Bu malzemeden yalnızca bahçe takımları değil balkon bahçe takımı da aynı zamanda sandalyeler ve saklama sandıkları da üretilmektedir. Şık ve hoş bir görünüm yaratarak balkon ve bahçenize tarz katmış olursunuz. Oldukça çok çeşitleri olan bahçe takımları, hem bahçelerinizi, hem de diğer dış mekânlarınızı güzelleştirmek adına oldukça güçlü bir alternatiftir. Şıklığı ve rahatlığı sağlayan paletli bahçe takımı değişik renk ve modelleri ile farklı boyutlarda üretilmektedir. Bu takımlar da her türlü hava koşuluna karşı oldukça dayanıklı olmaktadır. Bunun sebebi ise dış mekân kullanımına elverişli bir malzemeden üretilmiş olmalarıdır. Bu nedenle çok geniş bir kullanıcı kitlesi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Her biri kendi modeline özgü kaliteli malzemelerden üretilen bahçe takımları, sağlamlığı ve güvenirliği konusunda kullanıcıları tarafından uzun yıllardır kullanıcıların onayını almıştır. Yazdan yaza kısıtlı bir zaman için vakit geçirileceğinden dolayı bahçelerde ya da teraslarda kullanılacak olan takımların uzun ömürlü olması istekler arasında yer almaktadır. Köşe bahçe takımı dış mekân mobilyaları içerisinde sık tercih edilen ürünler arasına girmeyi başarmıştır. Eğer dış mekânınız küçük bir alanı kapsıyorsa bu ürün, mekânı sevimli ve sıcak bir ortama dönüştürmeyi başarmaktadır. Hoş ve eğlenceli zamanlar geçirerek balkonlarınızda ya da teraslarınızda bu köşe takımlarıyla ortamı çok daha samimi bir hale sokabilirsiniz.

Ağır hava şartlarına dirençli olan bir diğer alternatif ise ferforje bahçe takımı olmaktadır. Çok kaliteli ve lüks görünmesi bir yana üzerine yerleştirilen minderlerle beraber oldukça havalı bir görüntü oluşturmaktadır. Balkona ya da terasa daha çok yakıştırılan bu takımlar, evinize gelen misafirleriniz tarafından oldukça beğenilecektir. Çoğunlukla bahar ve yaz mevsimlerinde bahçede, balkonlarda ya da varsa teraslarda hoş zamanlar geçirmek adına rahatlamak ve dinginleşmek herkese iyi gelmektedir. Yıpranmış ya da kalitesiz bir takım ile zaman harcamak oldukça zor olmaktadır. Bahçe takımlarının konforu sağlaması ve oturan kişilerin kendilerini rahat hissetmeleri çok önemlidir. Sıcak havalarda hiç kimse kapalı alanlarda vakit geçirmek istemez. Bu sebeple bahçeleri ya da balkonları için güzel ve tarz görünen bahçe takımı tercih etmek istemektedirler. Bahçe takımları, teras sahipleri için de oldukça uygun olmaktadır. Bu ürünler hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayan kişiler seçim yaparken zorluk çekebilmektedirler. Bazı detaylar vardır ki göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bu ürünlere sahip olmadan önce model araştırması yapılması, bahçe takımı içerisinde neler olur? sorusunun ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Dış alanlar için kullanılan bahçe takımları, farkı model ve renk seçeneklerine sahip olmaktadırlar. Bahçe salıncakları, masa takımları, koltuk takımları, sehpalar ve sandalyeler gibi ürünler öncelikli olmaktadır. Kaliteli ve oldukça lüks görünümlü bambu takımları, sağlamlık özellikleri bulunan masa ve sandalyeler, hamaklar, güneş ışınlarına karşı dayanıklı şemsiyeler, dekoratif sandıklar ve daha birçok ürün bu takımların içerisinde yer almaktadır. Oldukça geniş bir yelpaze içerisinde bulunan ürünlerden biri de metal bahçe takımı olmaktadır. Bu takımlar dışarıdaki hava şartlarına uyumlu olarak özel malzemelerden üretilmiştir. Bu özel malzemeler, ürünlerin formunu ve fonksiyonel özelliklerini korumasına oldukça yardımcı olmaktadır. Demir bahçe takımı da aynı özellikleri taşımaktadır. Paslanan metal ve demirler ürünlerinizi kullanırken çeşitli sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Fakat bu özel malzemeler sayesinde metal ve demir bahçe takımlarında bu tarz sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz en aza indirgenmektedir. Dış alanın genişliği de seçilecek ürün yönünden önem taşımaktadır. Eğer alanınız ufak ve darsa hiç üzülmeyin mini bahçe takımı tam size göre. Aslında bu ürünlere balkon takımı da diyebiliriz. Bahçe ve teras avantajı olmayan kişilerin tercih ettiği bu sevimli ürünler, yaz aylarında balkonunuzda harika zaman geçirmenizi sağlamak için uygun olmaktadır. Kolayca temizlenebilme özelliğine sahip ve aynı zamanda balkonunuza bir hareketlilik getireceğinden tercihleriniz arasında bulunabilmektedir.

Bahçe Takımları İle Keyifli Zamanlar

Bahçe Takımları İle Keyifli Zamanlar

Bahçeler ve balkonlar evlerimizde rahatlamak, kafa dinlemek ve ailemizle hoş sohbet edebilmek için oluşturulmuş alanlar olmaktadır. Bu evimizde bulunan dış mekânları istediğimiz gibi planlayabilmemizi sağlayan takımlardan istediğimizi seçmekte özgürüz. Konfor bakımından ilk sıralarda yer alan takımların başında bahçe L koltuk takımı gelmektedir. Modelleri, renk seçenekleri ve oldukça rahat olmaları, gerek bahçelerinize gerek teras ve balkonlarınıza oldukça değişik bir hava getirmektedir. Rahat etmenizi amaç edinen bu takımlar, sadece oturma eyleminde değil uzanma eyleminde de konforu sağlamaktadır. Tasarlanan minderlerin ebatları koltuk iskeletlerine göre değişiklik göstermektedir. Evlerinizin iç mekânlarında olduğu gibi dış mekânlarda da temizlik konusu bu ürünler için de pratik bir şekilde yapılmasına olanak sağlanmıştır. Seçim yaparken dikkat edeceğiniz konulardan biri de ürünün rahat bir şekilde temizlenmesi olmalıdır. Yazlık bahçe takımı seçiminde kolay temizlenme özellikli olanları tercih etmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Bu konuda çıkarılıp temizlendikten sonra tekrar takılabilen kumaş kaplamalı ürünler sunan firmalar, sizleri düşündüklerini hissettirmektedirler. Bu avantaj sayesinde dilediğiniz zaman kılıfları çıkarıp tekrar tertemiz bir şekilde takma lüksüne sahip olursunuz. Aynı zamanda üretimde kullanılan kumaşlar, çok kolay bir şekilde leke tutmayan kumaşlarda üretildiği için sürekli yıkamak zorunda kalmazsınız. İskelet bölümleri de üzerindeki malzeme sayesinde örneğin; kaplama ya da cila gibi oldukça rahat bir şekilde yıkanıp silinebilme özelliğine sahip olmaktadır. Lüksün neredeyse son aşamada yaşandığı bu bahçe takımlarında rengârenk renklerin yanı sıra oldukça hoş desenler de mevcut olmaktadır. İşten yorgun döndüğünüz vakitlerde ya da ev işlerinden fırsat bulduğunuz zamanlarda üzerinizdeki yorgunluğu atmak için bahçenizde ya da balkon ve terasınızda kendinize bir iyilik yapıp salıncaklı bahçe takımı satın alabilirsiniz. Zevkinizi yansıtan oldukça farklı modellerde salıncak takımları seçmek sizin elinizde. Salıncaklı takımlar, sadece çocuklar için değil yetişkinler için de oldukça keyifli olmaktadır. Tekli oturma modelleri ya da çifti sizlere oldukça keyifli vakitler geçireceğinizin garantisini vermektedir. Doğru bir tercih yapmış olduğunuzu sadece sallanarak değil, üzerinde oturma imkânı bulduğunuz zamanda anlamış olacaksınız. Salıncaklı takımlar aynı zamanda güneşe karşı korunaklı olduğu için ekstradan şemsiye tercihine ihtiyaç duymanıza gerek kalmayacaktır. Güneşli yaz günleri demişken salıncaklı modellere pek sıcak bakmıyorsanız alternatif olarak şemsiyeli bahçe takımı öneriler arasında yer almaktadır.

Terasınızın ve bahçenizin harika bir kitap ve soğuk içecek eşliğinde sağlam ve güvenli bir şemsiyenin altında keyfini çıkarmak gibisi olmadığına emin olabilirsiniz. Kaliteli ve sağlam yapıdaki kumaşlardan üretilen şemsiyeli takımlar, yazın kavurucu sıcaklarında tam bir kurtarıcı görevi görmektedirler. Ergonomik düzeneği sayesinde açılıp kapanması oldukça basit olan bu şemsiyeler, aynı zamanda kumaşlarının kaliteli olmasından kaynaklı güneşin etkisiyle renklerinde herhangi bir solma yaşanmamaktadır. En keyifli tasarımlar ve birbirinden konforlu mekânlar için tasarlanan son derece yaratıcı olan bahçe takımları için tüm alanları kullanabiliyor olmak oldukça önemli bir mimari bakış olmaktadır. Bahçenin düzgün düzenlenmiş olması burada geçireceğiniz vaktin kalitesini arttıracak ve sosyalleştiğiniz vakitlerin keyfini arttıracaktır. Masalı bahçe takımı genel olarak geniş mekânlara özel tasarlanmaktadır. Ancak her tip bahçeler için masalı takımlar olmazsa olmazlar arasında olması sebebiyle alanlarla mobilyaların uyumu için özel bir çalışma gerekmektedir. Bahçe takımı kampanya zamanlarında oldukça indirime girmekte olup, ihtiyacınız olan ürüne bu kampanyaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Bu ürünlerin fiyatları kullanılan malzemeler ve içeriklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple bahçelerde konforlu alanlar yaratmak için indirimleri takip ediyor olmalı ve planlamayı ona göre yapmalısınız. Küçük alanlar için de monte ürünler ve açılır kapanır ürünlerin tercih edilmesi kullanım kalitesini arttıracaktır. Bahçe takımı fiyatları belirli bir oran ile sabitlenememektedir. Havuzlu bahçeler için şezlongların da eklenmesi gereken bir takım oluşturmak gerekirken bazı bahçelerde yemek sofraları ön planda tutulmak istenilmektedir. Bu özellikler bahçe takımlarını farklılaştırarak kişiye özel yapan özellikler arasındadır. Alüminyum bahçe takımları sulu hava koşullarına bir parça daha dayanıklıdır. Ahşap mobilyalara oranla alüminyum ürünlerin dayanıklılık süresi bir bakıma daha uzun olacaktır. Ancak ahşap her zaman sağlık ve dayanıklılık konusunda en üst sırada yer almaktadır. Bahçe takımı seçimlerinde ahşap ürünlerin arka planda kalmasının nedeni, kışın suya temasın ve nemin artıyor olması sebebiyle ahşapların renk atması ve bakıma ihtiyaç duyuyor olmasıdır. Bu nedenle alüminyum ürünler fazlasıyla talep görmektedir. Ancak ahşap ürünlerin sağlıklı olduğu düşünülürse her sezon bakımları yapılarak kullanılması oldukça sağlıklı olacaktır. Bir bahçe mobilyası tercih edecekseniz tüm bunları göz önünde bulundurmalısınız. Ahşap mobilyaların tasarımları ortama kolayca uyum sağlayacak ve son derece konforlu ürünler olarak kullanımda uzun yıllar kalacaktır. Bahçenize, balkonunuza veya terasınıza uygun çeşitli bahçe takımı modellerini Trendyol üzerinden rahatlıkla inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları Hangi Ağaçtan Yapılır?

Bahçe mobilyalarının yapımında gürgen, meşe, çam, teak, rattan, bambu gibi ağaçlar kullanılmaktadır. Mobilya üretimindeki ağaç tercihini belirleyen önemli etkenlerin başında, yaşanılan coğrafyanın bitki örtüsü gelir. Bol yağmur alan Karadeniz bölgesi ormanlarında gürgen öne çıkarken, daha az yağışlı Akdeniz ikliminin hâkim olduğu yerlerde çamgiller familyasından sedir ağacıyla karşılaşmak mümkündür. Bitki örtüsünün sunduğu olanaklar kadar bahçe mobilyaları açısından belirleyici bir diğer özellik, seçilen türün açık hava koşullarına uygun yapıda olmasıdır. Sürpriz bahar yağmurlarının, özellikle de güneş ışınlarının yaratacağı etkiye dayanıklı meşe gibi türler, dış ortamlarda kullanılan sandalye, sehpa gibi mobilyaların yapımında tercih edilir. Seçilen ağaçtan elde edilen ahşabın rengi, sert ya da yumuşak dokulu olması, kıymıklı ya da düz görünmesi de üretim sırasında dikkate alınan hususlar arasında yer alır.

Bahçe Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her mevsim farklı bir renge bürünerek hayatı güzelleştiren bahçeler, uygun mobilyalarla dekore edildiklerinde hem daha işlevsel hem de daha estetik hale gelirler. Küçük bahçenizde yaz akşamları arkadaşlarınız ya da aile üyeleriyle bir şeyler içmek için bir araya geliyorsanız alacağınız ürünler makul ölçülerde olmalıdır. Büyük bahçenizde kalabalık yemek buluşmaları planlıyorsanız seçiminizde bunu göz önünde tutmalısınız. Mekânın olanakları kadar kişisel beğeniler de bahçe mobilyası tercihlerini yönlendirir. Ev ortamındaki seçimlerinizi bahçenize yansıtabileceğiniz gibi farklı renk ve tasarımlara yönelerek dışarıda tamamen farklı bir hava yaratabilirsiniz. Dayanıklılık ve kalitenin yanı sıra mobilya seçiminde konfor da elzem kriterlerden biridir. Rahat, fonksiyonel eşyalar seçmeniz hayat kalitenizi artırır. Temizlik ve bakımının basit olması, kolayca kurulması ve taşınabilmesi, arzu edilmesi halinde boyanarak renk değişimi yapılabilmesi de bahçe mobilyası alırken akılda tutulmalıdır.

Bahçe Mobilyaları Nelerdir?

Dış mekânın dekorasyonunu planlarken akla ilk gelen ürünler arasında bahçe masası bulunur. Ahşaptan metala birçok farklı malzemenin kullanıldığı masalar, ebat açısından da geniş bir yelpazeye yayılırlar. İki kişilik ve katlanabilir olanlardan çok sayıdaki misafiri ağırlamak için tasarlananlara birçok çeşidi vardır. Beğenilerinize uygun renk ve tasarımı belirleyerek birçok alternatife ulaşabilirsiniz. Güzel yaz akşamlarında günün tüm yorgunluğunu üzerinden atmak isteyenler için ergonomik özelliklere sahip bir bahçe sandalyesi ideal olacaktır. Isıtma ürünleri ise her daim açık havada olmayı sevenleri mutlu etmeye adaydır. Mekânın yapısını gözeterek seçtiğiniz bahçe ısıtma ürünleri sayesinde sadece güneşin gökyüzünde kendini gösterdiği zamanlarda değil, serin günlerde de bahçenizin tadını çıkarabilirsiniz.