İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Yapıştırıcı Tipi
Form
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Bally Yapıştırıcı

" araması için 44 sonuç listeleniyor
Bally Balco
Hızlı Teslimat

BallyBalco

(1)
88 TL
Sepete Git
Bally Balco 005
Hızlı Teslimat

BallyBalco 005

(9)
Balco 005
85 TL
Sepete Git

Bally Yapıştırıcı Çeşitleri ile Kalıcı Etkiler

Yapıştırıcılar geçmişten günümüze günlük hayatta çokça kullanılan araç gereçlerden biridir. Milattan önceye geçmişi dayanan bu yapıştırıcıların sanattan otomotive kadar bir sürü alanda varlığı sürmektedir. İki veya daha fazla cismi birbirine sabitlemek için yapıştırıcıları kullanırız. Yapıştırıcılar, hızlıca kururlar ve katı veya sıvı formda bulunabilirler. Yapıştırmak kimyasal bir işlemdir. Sıvı yapıştırıcılar cam, seramik, kağıt, deri ve daha bir çok malzemeyi yapıştırabilirler. Katı olanlarsa başta kâğıt olmak üzere birçok maddeyi yapıştırma özelliklerine sahiptirler. Yapıştırıcılar hayatı kolaylaştıran gereçlerden biridir şüphesiz ki. İki veya daha fazla cismi birbirine sabitlemeye yarayan bu madde çocukların kullanımı için uygun değildir. Eskiden bitki reçinesinden üretilen bu yapıştırıcılar, şimdilerde sentetik bazı ürünlerden üretilmektedir. Sentetik ürünler doğal olanlardan daha güçlü yapıştırıcılardır. Her bir yapıştırıcının kendine özgü niteliği ve formülü vardır. Yapıştırıcılar pürüzsüz bir yüzeye dahi uygulansalar tutunacak yer bulmaktadırlar. Ve küçük boşlukları mutlaka doldururlar. Yapıştırıcı iki yüzey arasında kurursa bu iki yüzey birbirine yapışmış duruma gelir.

Bally yapıştırıcı yapıştırma gücü yüksek polikloropren esaslı bir yapıştırıcı türüdür. Çanta ve kemer yapıştırmada, ayakkabı imalatında, tekstil malzemelerinin yapıştırılmasında, terlik imalatında ve daha birçok yerde kullanılır. Soğuk yapıştırma için uygundur. Yani yapıştırma işlemini gerçekleştirirken herhangi bir ısıtma işlemine gerek duymazsınız. Direk olarak paketten çıktığı hali ile yapıştırıcı kullanılmaya hazırdır. Kullanılan yüzeyin toz ve yağdan arındırılmış olması önemlidir. Temiz yüzeylere uygulama yapılmalıdır. Uygulama yapılmadan önce uygulama yapılacak olan yüzey güzelce temizlenmelidir. Suya ve ısıya karşı dayanıklı bir yapıştırıcı türüdür. Bu sebeple ayakkabıların tamiratında kullanılabilir. Sudan etkilenmemesi sayesinde ayakkabıda yapıştırılma yapılan yere su gelmesi durumunda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaz. Endüstriyel kundura yapıştırıcısı olarak kullanılan Bally, oldukça etkili ve güçlü bir yapıştırıcı türüdür. Tekstil malzemelerinin yapıştırılmasında da kolaylıkla kullanılabilir. Yanıcı ve uçucudur. Ateşten uzak tutulmalıdır ve uygulama yapılırken mutlaka havalandırmalı bir yerde kullanılmalıdır. Çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutulmalıdır. Çünkü çocukların erişebileceği yerlerde muhafaza edilirse tehlikeli olaylar meydana gelebilir. Herhangi bir şekilde yutulması ya da uzun süre solunması durumunda istenmeyen olaylar meydana gelebilir. Bunu önlemek adına bu ürün 18 yaşının altındaki bireylere satılmaz ve çocuklardan uzak, onların ulaşamayacağı yerde muhafaza edilir.

Bally Yapıştırıcı Özellikleri

Bally Yapıştırıcı Özellikleri

Bally yapıştırıcı, endüstriyel kundura yapıştırıcısı olarak geçmektedir. Kişiye ve çevreye oluşturduğu kritik etkenlerden dolayı tehlikeli bir maddedir. Yanıcı bir madde olup ateşten uzak tutulması gerekmektedir. Solunması durumunda zararlı etkiler yaratabilir. Bu sebeple solunmaması gerekmektedir. Gözleri ve deriyi tahriş etme özelliğine sahiptir. Bu sebeple oldukça dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Uzun süre teneffüs edilmesi durumunda narkotik etki yaratabilir. Merkezi sinir sistemini etkiler. Bu sebeple uzun süre solunması önerilmez. Uzun süre solunması durumunda baş dönmesi, baş ağrısı ve güçsüzlük gibi semptomlar gösterir. Karsinojenik etki gözlenmemiştir. Kanalizasyona karışması engellenmelidir. Yutulması durumunda kusmaya çalışılmamalıdır. Size en yakın olan sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Fazla solunduğu takdirde kişiyi açık havaya çıkartıp sakinleştiriniz ve eşyalarını gevşetiniz. Kişinin üşümemesini sağlayıp sıcak tutunuz ve en kısa sürede bir hekime götürünüz. Deri ile temas etmesi durumunda doğrudan su ve sabun ile yıkayabilirsiniz. Göz ile temas etmesi durumunda bol su ile 15 dakika kadar göz yıkanmalıdır.

Yutma veya ağıza alma gibi bir durum meydana gelirse kusmaya zorlamayınız tıbbi müdahale için bir hekime başvurunuz. Kanalizasyon ve zemin sularına dökülmesi engellenmelidir. Buharı solunmamalıdır. Bu oldukça tehlikelidir. Serin yerde muhafaza edilmemelidir. Ürünün kullanıldığı alanda havalandırma sağlanmalıdır. Bally yapıştırıcı içeriği oldukça güçlü bir yapıştırıcıdır. Organik peroxitlerle birlikte depolanmamalıdır. Koruyucu eldiven ve koruyucu gözlükler ile birlikte kullanılmalıdır. Malzemeyi kullanırken yemek yemeyin veya sigara içmeyin. Yemek yeme durumu yapıştırıcının yutulması sigara içme durumu da ısı ile teması tehlikesini beraberinde getirebilir. Rengi şeffaf pH değeri 9 dur. Donma sıcaklığı – 12 derecedir. Parlama noktası ise 35 – 38 derecedir. Sadece iyi havalandırılan bölgelerde muhafaza edilmeli ve kullanılmalıdır. Çözücüsü benzol hariç diğer maddelerdir. Bu özellikleri ile Bally yapıştırıcı oldukça güçlü bir yapıştırıcı olup kullanılırken oldukça dikkatli davranılmalıdır. Uzun süre solumaktan ve muhafaza ederken kapalı ve havalanmaya elverişli olmayan yerlerden uzak tutulmalıdır. Ateşten ve ısıdan muhafaza ediniz. Asla ve asla yutma gibi durumlarda kişinin kusmasını sağlamayınız. Bunun yerine en yakın sağlık kuruluşa götürerek tedavisine olanak sağlayınız. Fitilleri yapıştırabilme özelliğine sahiptir. Elastiki bir yapıştırıcı olup reçine, sulandırıcılar ve sentetik kauçuktan imal edilmiştir. Çocuklara satışı yasaktır. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmesi gereken çok güçlü bir yapıştırıcıdır. Bally yapıştırıcı teknik özellikleri bu şekildedir.

Bally Yapıştırıcı Kullanımı

Bally Yapıştırıcı Kullanımı

Bally yapıştırıcı, sprey bally yapıştırıcı ve sıvı bally yapıştırıcı olmak üzere çeşitlenmektedir. Bally yapıştırıcı çeşitleri, bu şekilde olup kullanımı oldukça kolaydır. Uygulamadan önce ürünün kullanılacağı zeminin temiz olmasına özen gösterin. Kösele ve kauçuk tabanları prüzlendirmek işinize yarayacaktır. Yapıştırıcıyı ve yapıştırılacak olan malzemeyi 18 derecenin altındaki sıcaklıkta kullanmamalısınız. Yeterli miktarda sürülerek yeterli sürede kurumaya bırakılmalıdır. Bu süre yaklaşık olarak 15 – 20 dakika kadardır. Sonrasında yapıştırılır. Etkili yapıştırma sağlayan kontak bir yapıştırıcıdır. Kullanım esnasında ısıdan uzak tutunuz. Herhangi bir iş yapılırken mola verilip yemek yenmesi yutulması tehlikesini beraberinde getirecektir. Bu sebeple işle uğraşırken yemek yemeyiniz. Aynı şekilde mola verdiğiniz anlarda sigara içmeyiniz. Bu da yine alev alma gibi bir duruma mahal verebilir. Kullanırken bu gibi durumlara dikkat ediniz. Yutulması gibi bir durumda asla ve asla bilir bir kişi önermedikçe kişiyi kusturmayınız. En yakın sağlık kuruluşuna götürünüz. Ana maddesi polikloroprendir. Ürünün yapıştırılacağı yüzey kuru temiz ve eğer mümkünse zımpara ile zımparalanmış olmalıdır. 18 ile 20 derece aracında bir sıcaklıkta uygulama idealdir. 15 derecenin altı tavsiye edilmemekle birlikte tahta yüzeylerde en iyi verim %8 – 12 nem miktarında alınmaktadır. Yapıştırma işlemi yapılırken yapışacak iki yüzeye de yapıştırıcı sürülmelidir. Yapıştırma işlemini gerçekleştirmek için yapıştırıcının ıslaklığının gitmesi beklenmelidir. 125-150 gr / m² kullanımı idealdir. Preslendiğinde üründen daha iyi verim alınabilir. Esnek malzemeler için pres basıncı 0,3 N / mm² olup sert malzemeler için bu basınç 0,5 N / mm²’dir. Depolama ömrü üretim tarihinden itibaren bir yıldır. Kullanımı oldukça kolay olan bu güçlü yapıştırıcıyı tekstil malzemelerini yapıştırmakta, kâğıt yapıştırmakta, ayakkabı tamirinde ve bunun gibi daha birçok işlemde kullanabilirsiniz. Oldukça güçlü bir yapıştırıcı olan Bally çocuklardan uzak tutulmalı, kullanılırken gerekli sağlık önlemleri alınarak kullanılmalıdır. Kullanırken havalandırmanın iyi yapıldığı bir ortamda kullanılması solunum yollarına ürünün zarar vermemesi için önemlidir. Ürünü depolarken de kullanırken de iyi havalandırma sağlanan bir yerde olması gerekmektedir. Suya ve ısıya dayanıklı olup elastik bir yapıştırıcıdır.

Yanıcı ve uçucudur. 18 yaşın altındaki çocuklara satışı yasaktır. Soluma ve yutma gibi durumlarla karşı karşıya kalındığında ne yakın sağlık kuruluşuna götürülmesi gerekmekte olup acil tıbbi müdahale gerektirmektedir.Bally, oldukça güçlü bir yapıştırıcı olup bir sürü şeyi yapıştırma özelliğine sahiptir. 18 yaşından küçük çocuklara satılmayacak kadar etkili bir ürün olan Bally, solunduğu takdirde merkezi sinir sistemini etkileyebilir ve narkotik etkiye sebep olabilir. İşte bu kadar güçlü bu yapıştırıcının yapıştırdığı bir sürü şey vardır. Zaten Bally yapıştırıcı kundura tamiri için kullanılan bir yapıştırıcıdır. Yani ayakkabı tamirinde kullanılabilir ve ayakkabı yapıştırıcısı olarak kullanılabilir. Kösele ve deri malzemeleri de kolaylıkla birbirine yapıştırabilirsiniz. Kırılan tabaklar veya cam malzemeleri yapıştırmak için de Bally yapıştırıcı kullanılabilir. Yapıştırmak için parçaları bir araya toplayın. Eksik bir parça olmamasına özen gösterin. Ardından uygun parçayı uygun yere getirerek Bally yapıştırıcıyı her iki parçaya da sürün. Biraz kurumasını bekleyin. Islaklığı gittikten sonra iki parçayı birbirine bastırarak yapıştırabilirsiniz. Tahta malzemeleri de kolaylıkla Bally yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. Tahtanın çok fazla nemli olmamasına özen gösterin. Nem oranı yeterli olan iki tahtayı birbirine Bally yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. İki parçaya da yapıştırıcıyı sürüp bir miktar kurumasını bekleyin. Ardından yapıştırma işlemini gerçekleştirin. Otomotiv sanayinde de sık sık kullanılan bir yapıştırıcı olan Bally levhaları da birbirine yapıştırabilir. Her çeşit contayı ve fitilleri birbirine kolaylıkla ve muazzam şekilde yapıştırır. Yapıştırma işlemini gerçekleştirmek için ısıya gerek durulmaz. Direk paketlenen şekilde kullanıma hazır olarak servis edilir. Kâğıt materyalleri de kolaylıkla birbirine birleştirmek için Bally yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz. Ele temas ettiğinde direk sabun ve su ile ellerinizi yıkamalısınız. Göze temas etmesi durumunda 15 dakika kadar gözü yıkamanız iyi olacaktır. Beklenmeyen bir durum ile karşılaşırsanız acil yardım almayı ihmal etmeyin. Bally yapıştırıcı ile birçok maddeyi birbirine kolay bir şekilde yapıştırabilirsiniz. Yapıştırıcıyı sürüp 15- 20 dakika kadar kurumasını beklemeniz gerekmektedir. Tam ıslaklığı ortadan kalktıktan sonra yüzeyleri birbirine birleştirebilirsiniz. Hafif bir basınç uygulamak ürünlerin birbirine daha kolay yapışmasına olanak verecektir. Otomotiv sektöründe parçaların birbirine tutturulması için Bally yapıştırıcı kolaylıkla kullanılabilir. Kırıla plastik parçaların veya kırılan seramik ve cam malzemelerin birbirine eskisi gibi yapışması için bu yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz. Kırılan süs eşyalarını veya seramik tabakları Bally ile yapıştırarak eski haline geri getirebilirsiniz. Oldukça güçlü bu yapıştırıcı ile hemen hemen istediğiniz her maddeyi birbirine yapıştırmanız mümkündür.

Bally Yapıştırıcı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bally Yapıştırıcı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bally oldukça güçlü bir yapıştırıcı olmasından dolayı kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan bazıları şunlardır. Ürünü kullanırken solumamaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Mümkünse açık havada yahut iyice havalandırılmış mekânlarda çalışılması gerekmektedir. Cilde temasından sakınılmalıdır. Cilde teması olması durumunda su ve sabun ile yıkanmalıdır. Yanıcı bir maddedir bu sebeple ateş ve alev ile yakınlaşmasına fırsat verilememelidir. Yutulması veya ağıza alınması durumunda kişi kusturulmaya çalışılmamalıdır. En kısa zamanda bir hekime başvurulmalıdır. Acil tıbbi müdahale gerekmektedir. Göz ile teması durumunda göz 15 dakika kadar su ile yıkanmalıdır. Ardından emin olmak adına bir hekime başvurulmalıdır. Oldukça güçlü olan yapıştırıcının kesinlikle çocuklardan uzun bir yerde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde çocuklar bu güçlü yapıştırıcıyı oyuncak sanabilir yahut tüpte çikolatalara benzeterek yemeye kalkışabilir. Bunu engellemek adına çocuklardan uzak bir yerde muhafaza etmek gerekmektedir. Ürünü yüzeylere uygularken eldiven giyilmesi önemlidir. Bu sayede elinize gelebilecek yapıştırıcının etkisi elinize işlemeyecektir. Bally yapıştırıcıyı kullanırken gözlerinizi korumak adına bir siperlik takmak da işinizi görecektir. Özellikle sprey formdaki yapıştırıcılar yüzeylere püskürtülürken etrafa da saçılma riski taşımaktadır. Bu saçılmadan dolayı gözünüz zarar görebilir. Bunu engellemek adına da bir siperlik kullanarak gözlerinize ürünün ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda ürünü solumak olumsuz etkilere sebep olabilir. Merkezi sinir sistemini etkileyen narkotik etki yaratan bir maddedir. Bu sebeple kullanırken açık havada veya iyice havalandırılmış mekânlarda kullanılması oldukça önemlidir. Kapalı ve havalanmaya müsait olmayan mekânlarda kullanılması durumunda kimyasal maddenin havaya nüfuz etmesinden dolayı solunan her havada tekrar tekrar bu zararlı kimyasal madde vücuda girecektir. Böyle olunca da istenmeyen etkiler söz konusu olacaktır. Bunu engellemek için yapılan işlemi açık havada yapmak ya da kapalı bir ortamda yapılıyorsa işlem süresince maske takmak oldukça önemlidir. İşiniz bittikten sonra işlemin yapıldığı odayı terk etmek ve biraz havalanmasına izin vermek doğru bir hareket olacaktır. Kolay alev alabilen ve yanabilen bir maddedir. Bu sebeple oldukça dikkat edilmelidir. Yapıştırma işlemi yapılırken kesinlikle sigara içilmemelidir. Yapıştırma işlemi yapılırken yemek yemek ya da bir şeyler içmek de tehlikelidir. Bu sebeple yapıştırma işlemini yaparken ve ürünü kullanırken bu hareketleri yapmaktan sakının.Bally yapıştırıcı fiyat olarak yaptığı işleme göre oldukça uygundur.

Bally yapıştırıcı 50 gram, 150 gram, 500 gram, 1 kilogram ve 15 kilogram şeklinde paketlenerek satışa sunulmuştur. Oldukça güçlü olan bu yapıştırıcının performansı ile bedeli karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyatlı olduğu anlaşılmaktadır. Ayakkabı tamirinden tekstil ürünlerine kadar her şeyi yapıştırma imkânına sahip bu ürünü satın alarak birçok işinizi halledebilirsiniz. Bir yapıştırıcıdan beklediğiniz her şeyi sağlayan bu ürün için ödediğiniz bedel oldukça uygudur. Bally yapıştırıcı kullananların yorumlarını da inceleyerek ne kadar güzel bir ürün olduğuna ikna olabilirsiniz. Kullanım açısından tüplerde ve metal kavanozlarda satışa sunulan bu ürünler oldukça kullanışlıdır. Tüpte olan ürünü direk olarak yapıştırma sağlayacağınız yüzeye sürerek kullanabilirsiniz. Kurumasını engellemek adına tüpün kapağını kapatmayı da unutmayınız. Yeterli miktarda kullanarak israf etmekten kaçınarak tasarruf edebilirsiniz. Yapıştırma yapacağınız her iki yüzeye de uygulayınız. Sonrasında kuruma için biraz zaman tanıyınız. Yeteri kadar ıslaklığını kaybettiği zaman yapıştırma işlemine geçebilirsiniz. Çocuklara satışı yasaktır. Uyuşturucu etkisi yarattığından dolayı kontrollü olarak kullanılması gerekmektedir. Metrekare başına 125 – 150 gram uygulamak yeterlidir. Uzun süre solunması olumsuz etkilere sebebiyet verir. Bu sebeple kullanırken açık alanda kullanmaya veya kullanım sağlanan mekânın havalandırılmasına özen gösterilmelidir. Sudan etkilenmeyen bu yapıştırıcıyı ayakkabı tamirinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ayakkabının kötü hava koşullarında veya suya bastığınız durumlarda yapıştırıcı ile yapıştırılan kısmına herhangi bir şey olmayacaktır. Kolay alev alabilir ve yanıcı özelliğe sahiptir. Bu sebeple ürünü kullanırken estra özen göstermeniz gerekmektedir. Deride tahribata yol açabileceği için eldiven ile birlikte kullanılması önerilir. 50, 150, 500 gram ve 1, 15 kilogramlık paketler halinde satılan Bally yapıştırıcı; oldukça fazla işinizi görecek bir yardımcı eleman haline gelecektir. Evde, okulda, sanayide, ayakkabı ve tekstil atölyelerinde, hazır doğramada ve aklınıza gelebilecek birçok alanda işinize yarayabilecek sprey bally yapıştırıcı fiyat uygun olup satın alabilirsiniz. Örneğin; ayakkabı tamirinde kullanılan Bally sayesinde yeni bir ayakkabı almak yerine tamirat işlemi yapabilirsiniz. Bally yapıştırıcıya vereceğiniz ücret yeni bir ayakkabıya vereceğiniz ücretten çok daha azdır. Bu şekilde gereken tasarrufu sağlayabilirsiniz. Size evde, işte atölyede, sanayide, okulda ve ihtiyacınız olan daha birçok yerde yardımcı olacak Bally yapıştırıcıyı incelemek ve satın almak için Trendyol’u inceleyebilir aynı zamanda güvenli alışveriş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.