Avantajlı Ürünler
Yapıştırıcı Tipi
Fiyat
Form
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Ayakkabı Yapıştırıcısı

" araması için 52 sonuç listeleniyor

Ayakkabı Yapıştırıcısı

Pratik Kullanıma Sahip Ayakkabı Yapıştırıcısı

Pratik Kullanıma Sahip Ayakkabı Yapıştırıcısı

Günlük yaşantımızda en çok kullandığımız ürünlerin başında ayakkabılar gelmektedir. Kıyafetlerimizi her gün değiştirme fırsatımız olsa da ayakkabılarımızı üst üste giydiğimiz günler olabilmektedir ve bu da farklı dış sebeplerden ötürü ayakkabılarımızda deformeye yol açmaktadır. Spor, deri, bez veya rugan model olsun her ayakkabının kendine ait bakım yöntemleri bulunmaktadır. Bu bakım yöntemleri ile ayak sağlığımızı koruduğumuz gibi aynı zamanda ayakkabılarımızı uzun yıllar gönül rahatlığıyla giyebiliriz. Her model ayakkabının farklı bakım yöntemleri olsa da kimi zaman gerek dış etkenler gerekse üretim esnasındaki küçük hatalardan ötürü ayakkabılar zarar görerek deforme olabilmektedir veya taban kısımlarının kenarlarında küçük açılmalar meydana gelebilmektedir. Bu gibi olumsuz durumların yaşanması halinde ayakkabı yapıştırıcısı ile ayakkabınızı kolay ve pratik bir şekilde eski görünümüne kavuşturabilirsiniz. Son yıllarda bu sektörde gelişme kaydeden ve farklı kalitelerde ayakkabı için yapıştırıcı üreten firmalarda artış olmuştur. İster deri yapıya sahip bir ayakkabı sahibi olun ister spor ayakkabı sahibi olun, her yapıdaki ve modeldeki ayakkabıyı yapıştırmak için karşınıza farklı firmaların yapıştırıcı modelleri çıkacaktır. Hangi model ayakkabıya sahip olunursa olunsun, eğer tabanı yırtılmış veya kendiliğinden açılmış bir ayakkabınız varsa ayakkabı taban yapıştırıcısı ile bu durumun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Ancak yapıştırma işleminin ardından yapıştırılan bölümün uzun ömürlü ve sağlam olmasını istiyorsanız, yapıştırma işlemi için mutlaka doğru ürünün kullanıldığından emin olunmalıdır. Yapıştırma işleminden önce ayakkabının yapıştırılacak olan kısmı iyi bir şekilde incelenerek yumuşak mı yoksa sert mi bir yapıya sahip olduğu gözlemlenmelidir. Çünkü yumuşak ve esnek yapıya sahip olan ayakkabı yüzeyleri için esnek yapıştırıcı seçenekleri bulunurken, sert kısımlar için daha sert yapıya sahip yapıştırıcı seçenekleri bulunmaktadır.

Her Türlü Ayakkabıyı Yapıştırabilme Seçeneği

Her Türlü Ayakkabıyı Yapıştırabilme Seçeneği

Piyasada farklı markalarda satışa sunulan ve ayakkabınız için uygun yapıştırıcı seçeneğine karar verdikten sonra yapıştırma işlemine başlanabilir. Ayakkabı yapıştırma işlemi, sanılanın aksine yapıştırılacak olan yüzeye yapıştırıcı sürüldükten sonra hemen yapılmaz. Eğer yapıştırıcının sürülmesinden sonra ayakkabının yapışacak kısımları birbirlerine yapıştırılıp kurumaya bırakılırsa bu hatalı bir işlem olacaktır ve yapıştırma işlemi uzun ömürlü olmayacaktır. Yapıştırma işleminin sağlıklı bir şekilde yapılması isteniyor ise ilk olarak yapıştırılacak olan her iki yüzeye de yapıştırıcı sürülmelidir ve bu yüzeyler birbirleriyle temas etmeden yaklaşık beş dakika beklenerek yüzeydeki gazın uçması beklenmelidir. Akabinde yapıştırma işlemi gerçekleştirilerek minimum 24 saat ayakkabı kurumaya alınmalıdır. Kuruma işlemi esnasında yapıştırıcının iyice nüfuz edebilmesi için yapıştırılan kısmın üzerine bir ağırlık koymanız veya mandalla ile sıkıştırmanız tavsiye edilir. Yapıştırma işleminde en önemli etken üzerine konacak olan ağırlıktır. Ağırlık fazla olur ise yapıştırıcının etki etmesi o kadar hızlı olur ve bekleme süresinde kısalmalar görülebilir. Yırtılma yada açılma sorununun en fazla görüldüğü ayakkabıların başında ise spor ayakkabılar gelmektedir. Yapısı itibariyle ve kullanım alanı sebebiyle bu ayakkabılar her bölümü esnektir. Eğer spor ayakkabılarda istenmeyen olumsuz durumlarla karşılaşılırsa esnek bir yapıya sahip olan spor ayakkabı yapıştırıcısı kullanılmalıdır. Aynı durum lastik veya bez yapıdaki ayakkabıların tamirinde de geçerlidir. Eğer yapıştırılmak istenen ayakkabı bez ise, yine esnek bir yapıya sahip olan bez ayakkabı yapıştırıcısı kullanılmalıdır. Spor ve bez ayakkabıların esnek yapısından ötürü, yapıştırma işlemlerinde sert yapıya sahip olan yapıştırıcılar değil, esnek yapıya sahip olan sıvı Japon yapıştırıcılar gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Eğer açılma ya da yırtılma işlemi ufak bir alanda gerçekleşmişse, bu sıvı yapıştırıcılar hızlı bir şekilde ayakkabı tamiri için en uygun seçeneklerin başında gelmektedir. Hızlı ayakkabı yapıştırıcısı olarak da bilinen jel japon yapıştırıcılar esnek yapıya sahiptirler ve aynı zamanda renksizdirler. Renksiz olmaları sebebiyle genellikle ayakkabıların dış kısımlarındaki tadilatlarda kullanılmaları önerilmektedir. Ancak iç kısımlarda veya tabanın görünmeyen kısımlarında tadilat yapılacaksa açık sarı bir renge sahip daha ince ve şeffaf olan kontakt yapıştırıcılar önerilmektedir. Jel yapıştırıcılar ile kontakt yapıştırıcıların kullanım yöntemleri aynıdır ve hangi tarz yapıştırıcı kullanılırsa kullanılsın mutlaka ayakkabının belirli bir süre kurumaya bırakılması gerekmektedir.

Her Mevsim Dayanıklı Yapıştırıcılar ile Tanışma Fırsatı

Her Mevsim Dayanıklı Yapıştırıcılar ile Tanışma Fırsatı

Günlük hayatta kadınların başına gelmesi en muhtemel problemlerden bir tanesi ise giymiş oldukları topuklu ayakkabılarda topuk birleşim yerinde meydana gelen kırılmalardır. Gerek bozuk bir zeminde gerekse uzun süre boyunca kullanımı sonucu ayakkabıların topuk birleşim yerlerinde eskimeler meydana gelerek, bu kısımların birbirine olan bağlantısı güçsüzleşmektedir. Ayakkabıların topuklarında meydana gelecek olan problemlerde yapıştırma işleminden en iyi sonucu alabilmek için ayakkabı topuk yapıştırıcısı olarak bilinen japon yapıştırıcısı ve epoksiler ön plana çıkmaktadırlar. Topuk kısımları sert bir yapıya sahip olduğu için bu kısımlarda güçlü ayakkabı yapıştırıcısı kullanılması gerekmektedir. Kuruma işleminden sonra sert bir yapıya bürünen yapıştırıcılar topuk kısmı için en uygun seçeneklerin başında gelmektedir. Epoksi yapıştırılar japon yapıştırıcılardan daha kuvvetli bir yapıya sahiptir. Ancak günlük hayatta karşılaşılan acil durumlarda hızlı çözüme kavuşabilmek için en uygun seçenek Japon yapıştırıcılar olacaktır. Epoksi yapıştırıcıların kuruma süresi Japon yapıştırıcılara göre daha uzundur, ancak epoksi yapıştırıcılar uzun sürede yapıştırıyor olsa da kesinlikle Japon yapıştırıcılara göre daha iyi bir sonuç vermektedir. Her iki yapıştırıcının kullanımından önce mutlaka kırılan yüzeydeki eski yapıştırıcı kalıntıları çıkartılarak, yapıştırılacak olan yüzey iyice temizlenmeli ve yapıştırma işlemine bu şekilde başlanmalıdır. Ayakkabı tamirinde kullanılan ürünlerden bir tanesi ise lateks yapıştırıcılardır. Lateks, doğadaki bitkilerden elde edilen ve hava ile teması sonucu katılaşan bir yapıştırıcıdır. Doğadaki bitkilerden elde edildiğinden ötürü tamamen doğal ve bitki özlüdür. Günlük hayatın birçok alanında kullanımı yaygın olan lateks yapıştırıcılar, özellikle ayakkabı ve çanta imalatında da sıklıkla tercih edilmektedir.

Ayakkabılarınızı Uzunca Yıllar Giyebilme İmkanı

Ayakkabılarınızı Uzunca Yıllar Giyebilme İmkanı

Ayakkabı yapıştırıcısı öneri ve tavsiyeleri göz önünde bulundurulduğunda, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Ayakkabı modelinize göre uygulanacak olan yapıştırıcıya karar verildikten sonra, kullanılacak olan yapıştırıcının özelliklerine dikkat edilmelidir. Bazı ayakkabılar her türlü mevsim şartlarında tercih edildiği için, kullanılacak olan yapıştırıcının da farklı mevsim şartlarına uygun bir şekilde üretildiğinden emin olunmalıdır. Kış mevsiminde ayakkabının maruz kalacağı soğuk hava ve yağmur riski düşünüldüğünde, yapıştırıcının kesinlikle su geçirmez bir özellikte olması gerekmektedir. Yaz mevsiminde ve sıcak havalarda da sıcağa dayanıklı, aynı zamanda nemden etkilenmeyecek yapıştırıcılar tercih edilmelidir. Bu gibi mevsim şartları düşünülmeden yapıştırma işleminin gerçekleşmesi durumunda, sürülen yapıştırıcı zaman içerisinde gücünü kaybederek ayakkabının yapıştırılan yüzeyinde tekrar bir açılmaya sebebiyet verecektir. Kalitesiz bir yapıştırıcı ile kaliteli ayakkabı yapıştırıcısı arasında kullanım ömrü ve dayanıklılık açısından büyük farklılıklar bulunmaktadır. İlk etapta her iki yapıştırıcıdan da istenilen sonuç elde edilse de ilerleyen zaman zarfında kalitesiz yapıştırıcının kullanıldığı ayakkabılarda tekrar bir yırtılma veya açılma meydana gelmektedir. Kaliteli bir yapıştırıcı ayakkabı da meydana gelen yırtıkları ve açılmaları çok iyi bir şekilde kapatarak ayakkabının uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca mükemmel bir sızdırmazlık sağlayarak her türlü mevsim koşulunda rahatlıkla ayakkabının giyilmesini sağlar. Kullanılacak olan ürünün özelliklerine ayakkabı yapıştırıcısı renkleri farklılık göstermektedir. Kontakt yapıştırcılar ve tutkallar açık sarı bir renge sahip oldukları için ayakkabıların dış kısımlarının yapıştırılmasında çok fazla tercih edilmemektedir. Yapıştırıcının sahip olduğu doğal renk sebebiyle yapıştırma işleminden sonra, orijinal ayakkabı rengiyle uyumsuz bir ton ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple ayakkabıların görünmeyen iç kısımlarında ve tabanın tam alt kısmının yapıştırılmasında açık sarı bir renge sahip ama güçlü bir yapıştırıcı olan kontakt yapıştırıcılar veya tutkallar kullanılmaktadır. Kokusuz ve renksiz olan şeffaf ayakkabı yapıştırıcısı ise genellikle ayakkabıların dış kısımlarının tadilatında tercih edilmektedir. Ayrıca bu yapıştırıcılar kullanıldığı yüzeyde kendini belli etmediği için beyaz ayakkabı yapıştırıcısı olarak da kullanılmaktadır. Yüksek maliyetler ile satın alınan ayakkabıların uzun ömürlü olacağı düşünülmektedir. Ancak bazı talihsiz durumlar sebebiyle veya fazla zorlanmadan ötürü ayakkabıların bazı kısımlarında açılmalar yada yırtılmalar meydana gelmektedir. En kaliteli ayakkabılarda bile ara sıra bu problemler ile karşılaşmak mümkündür. Siyah ayakkabı yapıştırıcısı gibi farklı formlarda satılan bu ürünlerin tercih edilmelerinin başında ise tamirat için her an bir ayakkabıcıya gidemediğimiz gelmektedir. Zaman açısından bir sorun varsa veya herhangi bir ayakkabıcı tamircisine ulaşabilecek bir durumda değilsek spor, bez veya deri ayakkabı yapıştırıcısı ürünlerini her an elimizin altında bulundurmak ve kullanmak en akılcı çözümdür.

Ergonomik Yapısı ile Öne Çıkan Yapıştırıcılar

Ergonomik Yapısı ile Öne Çıkan Yapıştırıcılar

Doğru bir yapıştırıcıya sahip olunarak her türlü yırtılma ve açılmaya karşı problemle kolay ve pratik bir şekilde başa çıkabilirsiniz. Ayakkabı tamircilerinin tercih etmiş olduğu markaları kullanabileceğiniz gibi, ayakkabınız için en uygun olan ve güvenilirliği kanıtlanmış olan çeşitli markalarla da ayakkabılarınız için en ideal çözümü üretebilirsiniz. Ayakkabınız için en uygun olan yapıştırıcı seçimini yaptıktan sonra bu işlemi kendiniz yapmanız durumunda, hem zamandan hem de ekstra maliyetten tasarruf etmiş olacaksınız. Piyasada farklı markalarla satışa sunulan ve tadilat işlemleri için ayakkabı yapıştırıcısı tavsiye edilen ürünlerin başında gelmektedir. Ayakkabılarınızda meydana gelen açılma veya yırtılma gibi problemler sonucu severek giydiğiniz ayakkabıları çöpe atmak yerine, onların tadilatını kendiniz yaparak uzunca yıllar giyebilirsiniz. Severek giyilen bir ayakkabının ufak bir açılma sonucu kullanılmaması çok üzücü bir durumdur, bu gibi durumlarla karşılaşılmasında en hızlı çözüm yakınınızda bulunduracağınız ayakkabılarınız için bir yapıştırıcı olacaktır. Günlük hayatta sıklıkla giydiğiniz ayakkabılarda meydana gelen ufak açılmaları, yeni bir ayakkabı almak yerine ayakkabı yapıştırıcıları ile kolaylıkla eski görünümüne kavuşturabilirsiniz. Spor, bez veya deri ayakkabıların açılma veya yırtılmayla ilgili tadilatlarında, farklı yapıştırıcı türlerinden hangisinin daha uygun olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Ayakkabı tamircilerinin çoğu ayakkabılarda meydan gelen açılma ya da yırtılma gibi problemleri, dikiş yapmak yerine ayakkabı yapıştırıcılarını kullanarak halletmektedir. Yapıştırma yöntemi, kişilerin herhangi bir ayakkabı tamircisine gitmeden kendi başlarına halledebilecekleri yöntemlerin başında gelmektedir. Kullanılacak olan doğru yapıştırıcı bulunduktan sonra uygulanacak olan alanında bazı yapıştırma kriterleri bulunmaktadır. Özellikle ayakkabıların taban kısmında yapıştırmayla ilgili bir tadilat yapılacaksa, kullanılacak olan yapıştırıcının çabuk sertleşmesinin yanında ısıya dayanıklı ve su geçirmez özellikte de olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kullanılan yapıştırıcı kuruduğunda çok fazla sertleşmemeli ve ayakkabının sahip olduğu esneklik özelliğini korumasını devam ettirmelidir. Yapıştırıcı madde ayakkabının onarılacak olan kısmına uygulandıktan sonra, bu iki yüzey birbirine temas ettirilmeden çok iyi bir şekilde hizalanması gerekmektedir. Bu hizalamayı yapabilmek için yaklaşık olarak beş dakikanız bulunmaktadır ve fazlasıyla yeterli bir süredir.

Ayakkabı Yapıştırıcısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ayakkabı Yapıştırıcısı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Zamandan ve ekstra maliyetten tasarruf etmek isteyen birçok kişi ayakkabılarındaki açılma veya yırtılmayla ilgili küçük onarımları kendi başlarına evlerinde yapmaktadırlar. Başarılı sonuçlar elde edilebileceği gibi kimi zamanda yapıştırma işlemi sonrası istenen sonuç elde edilememektedir. Olumsuz sonuçların başlıca nedeni ise ya yanlış yapıştırıcı tercihinden ya da doğru yapıştırıcının yanlış uygulanmasından kaynaklanmaktadır. Son zamanlardaki gelişmeler ile birlikte her türlü yapıya sahip olan ayakkabıların yapıştırılması için uygun ayakkabı yapıştırıcıları üretilmektedir. Son teknoloji modern yapıştırıcılar her türlü ayakkabının onarımında etkili bir rol oynamaktadır. Kolay ve pratik kullanımları sayesinde çok eski zamanlarda ayakkabı tadilatı için kullanılan ip veya çivi gibi malzemelerin yerlerini aldılar. Modern yapıştırıcılar, birçok uzman ve kullanıcı tarafından etkisi kanıtlanmış ve güvenilir ürünler arasında gelmektedir. Hangi yapıştırıcı türünün en iyisi olduğunu söylemek ise kesinlikle yanlış bir yönlendirme olacaktır, çünkü farklı yapıya sahip olan ayakkabı yapıştırıcıları kullanıldıkları ayakkabı türüne göre sonuç vermektedirler. Her ayakkabı yapıştırıcısının kendine ait farklı özellikleri olduğu için hangisinin daha avantajlı olduğuna ayakkabı cinsine göre karar verilebilmektedir. Ayakkabı yapıştırıcıları nairit tutkal, poliüretan yapıştırıcı, PVC yapıştırıcı ya da evrensel yapıştırıcı olarak farklı formlarda satılmaktadır. Her yapıştırıcı türünün kendine has kullanım alanları ve özellikleri mevcuttur. Nairite tutkallar, ayakkabıların iç kısımlarında yer alan keçeden yapılmış tabanlıkların veya dış kısımdaki kauçuk tabanların ayakkabıya yapıştırılmasında tercih edilmektedir. Soğuk hava şartlarına yüksek derecede mukavemet sağlaması ve su geçirmemesi ile genellikle kışlık model ayakkabılarda tercih edilmektedir ve kuruma işleminden sonra uzun süre gücünü kaybetmez. Özellikler deri ayakkabıların yapıştırılmasında ise poliüretan yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Dayanıklı bir bileşiğe sahip olduğundan kuruma işleminin sonrasında çok kuvvetli bir şekilde sertleşir. Kuruma işleminin ardından çok sert bir biçimde katılaştığı için hacmi artmaktadır, bu sebeple spor ayakkabılarda veya bez ayakkabılarda tercih edilmemektedir. Kuvvetli bileşiği sayesinde, yapıştırılması zor olan özellikle deri gibi malzemelerde çok iyi sonuç vermektedir. En büyük dezavantajı ise uygulandığı yüzeyden çok zor bir şekilde çıkarılabilir olmasıdır, bu yüzden kullanımı esnasında çok dikkatli olunmalıdır. Ayakkabı yapıştırılmasında kullanılan bir diğer yapıştırıcı modeli ise evrensel yapıştırıcıdır. Bu yapıştırıcı modeli süper yapıştırıcı olarak da bilinmektedir ve çok yönlü bir bileşiğe sahiptir. Diğer yapıştırıcıların aksine ayakkabılarınızda yapmak istediğiniz küçük tadilatlar için uygun bir üründür. Çok amaçlı olan evrensel yapıştırıcılar ile tabanda meydana gelen küçük çaptaki yırtılma veya açılmalarla ayakkabı yüzeyindeki ufak hasarları onarabilirsiniz. Büyük çaptaki veya geniş alanlardaki tadilatlar için evrensel yapıştırıcılar önerilmemektedir. Kullanım kolaylığı açısından evrensel yapıştırıcılar en pratik ürün olarak kabul edilmektedir ve küçük tüplerde satıldığı için her ortamda kolaylıkla saklanabilmesi de mümkündür. Kir, nem veya diğer dış etkilerden dolayı en kaliteli ayakkabılar bile zaman içerisinde zarar görebilmektedirler. Sonuç olarak ayakkabı tabanındaki veya yüzeyindeki yapıştırma işlemleri için ürünün üretilmiş olduğu malzemenin yapısına uygun bir yapıştırıcı seçilmelidir. Bu şekilde ayakkabıların uzun ömürlü olması kolaylıkla sağlanabilir. İster küçük ister büyük çaplı olsun, ayakkabı yapıştırıcıları ile herhangi ayakkabı tamircisine gitmeden istenilen tadilat işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus tadilat yapılacak olan alanın yeri ve tadilat yapılacak olan ayakkabının üretildiği malzemenin bilinmesidir. Sonrasında ayakkabınız için uygun özellikte bir yapıştırıcı seçerek, istenilen tadilat işlemini kolay ve pratik bir şekilde aynı zamanda zaman ve yüksek maliyetlerden de kaçınarak gerçekleştirebilirsiniz. Her markaya ait ayakkabı yapıştırıcısı fiyatları için Trendyol sitesini ziyaret edebilirsiniz.