İlgili Kategoriler
Uzunluk
Materyal
Türü
Renk
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Cetvel

" araması için 3775 sonuç listeleniyor

Cetvel

Her İhtiyaca Uygun Çeşitler

Günlük hayatın her alanında kendine yer bulan cetvel, genellikle mesafeleri ölçmek amacıyla kullanılan bir üründür. Özellikle okul araç gereçleri arasında bulunanlar, mesafe ölçümünün yanı sıra düz çizgiler çizmek ve açıları ölçmek amacıyla da sıklıkla tercih edilir. Okul araç gereçlerinin dışında teknik çizim, geometri ve mühendislik gibi profesyonel alanlarda da kullanılır. Günlük hayatın her alanında pek çok insanın ihtiyaç duyduğu bu materyal, birçok marka tarafından üretilir. Farklı kullanım alanlarına uygun olarak cetvel çeşitleri farklı uzunluklarda ve şekillerde üretilerek kişilere sunulur. Profesyonel ortamlarda da kullanılan çeşitlerin uluslararası ölçüm standartlarına uygun olması oldukça önemlidir. Ürün seçimi sırasında kullanım alanına göre tercih yapmak gerekir. Çok sayıda kullanım alanı olan bu seçeneklerin türleri de farklılık gösterir ve bunlar pek çok isimde çeşitlenir. Örneğin; açı ölçmek amacıyla kullanılan türler gönye olarak isimlendir. Cetvel isimleri arasında kızaklı cetvel, marangoz cetvel ya da mimari cetvel görmek mümkündür. Farklı amaçlar için değişen çeşitlerin yanı sıra farklı materyaller ve renklerde üretilen türler de bulunur. Şeffaf ya da opak renkler sıklıkla karşınıza çıkabilecek çeşitler arasında yer alır. Paslanmaz çelik, alüminyum ve ahşap materyaller ise üretimde çokça kullanılan türler arasında bulunur. Malzeme türlerinde farklı avantajlarla karşılaşmak mümkündür. Paslanmaz çelik ile üretilen çeşitler profesyonel alanlar için oldukça idealdir. Bu sebeple üniversite öğrencileri, mimar ve mühendis gibi meslek grupları tarafından sıklıkla tercih edilir. Üretimde kullanılan çelik, çeşitlere mat bir yüzey sağlar. Arka plan ışığını yansıtmayan mat yüzey ise ölçüm sırasında işaretleri görmek konusunda kişilere kolaylık sağlar. Ahşap türler ölçüm sırasında kolaylık sağlayan türlerden biridir. Plastik çeşitler ise her alanda kullanıma uygundur ve hafif yapısı ile kolaylıkla taşınabilir. Seçim sürecinde bilinmesi gereken pek çok farklı nokta yer alır. Malzeme kalitesi dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelir. Markalar üretim aşamasında materyal kalitesine oldukça önem verir. Çocuklar tarafından da sıklıkla kullanılanlar, üretiminde sağlığa uygun kalitede materyallerin kullanılmasına oldukça özen gösterilir. Modelleri ve tüm özelliklerini bir arada incelemek istiyor olabilirsiniz. Trendyol pek çok seçkin ve başarılı markaya ait ürünleri bir arada müşterilerine sunar. Farklı markalara ait tüm modelleri Trendyol’da bulmanız mümkündür. Farklı satıcılar tarafından satışa sunulan seçenekleri incelerken satıcı değerlendirmelerine de ulaşabilirsiniz. Böylece endişe etmeden satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun çeşidini Trendyol üzerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Çeşitler

Profesyonel alanlarda ya da günlük kullanımda kişilerin kullanabileceği birçok farklı çeşit bulunur. Bunlar L veya üçgen cetvel gibi çok çeşitli isimlere sahiptir. Modellerin birbirinden farklı kullanım amaçları ve özellikleri bulunur. Matematik ve geometri derslerinde sıklıkla kullanılan çeşidi, dik üçgen şekline sahip bir türdür. İlkokul derslerinin yanı sıra mühendislik ve inşaat gibi üniversite derslerinde de kullanım alanına sahiptir. İki yüzeyin birbirine dik açı yapmasını sağlayan çeşidi, dik açıları ölçmek amacıyla pek çok kişi tarafından tercih edilir. Plastik, tahta ya da çelik materyalleri ile üretilen farklı çeşitleri bulunur. Gönyeler farklı boyutlara da sahiptir. 12 cm boyuta sahip olabileceği gibi 60 cm olarak da karşınıza çıkabilmesi mümkündür. Gönyelerde yer alan dik köşe 90 derecelik açıya sahiptir. Diğer köşeler ise 45-45 derece ya da 30-60 derecede çeşitlenir. 30, 45, 60 ve 90 derecede bulunan açılar bu model ile rahatlıkla ölçülür. Bu sebeple gönye, teknik resimde kişilere kolaylık sağlar. Gönye kullanımı sırasında bazı teknik terimlerle karşılaşabilirsiniz. Gönye burun bunlardan biridir. Bu terim, uçları 45 derece açıyla kesişen iki farklı parçanın dik yani 90 derecelik açı meydana getirecek şekilde birleşmesini ifade eder. Boyutları dik olmak anlamını taşıyan gönyede olmak terimi de sıklıkla kullanılan kavramlar arasında yer alır. L cetvel de kullanılan seçenekler arasındadır. Cetvel türleri arasında bulunan bu seçenek, marangozlar için oldukça idealdir. Bunun yanı sıra öğrenciler ve çeşitli meslek grupları tarafından da kullanılır. Alüminyum gönye şeklinde isimlendirilen seçenekler ise farklı materyaller ile üretilir. Her iki tarafı da ölçüm için rahatlıkla kullanılır. Modellerin bir tarafı milimetre cinsinden bölünmelidir. Bu sayede açısal ölçüleri de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunları kullanım amacına göre değerlendirmeniz önerilir. Modeller hakkında çok fazla bilgiye sahip değilseniz ürün detaylarını Trendyol üzerinden incelemeniz mümkündür. Farklı markalara ait pek çok çeşidin satışı Trendyol üzerinde bulunur. Seçim aşamasında kişilere ait yorumları ve önerileri incelemeniz de mümkündür. Bunlar ürün seçimi sırasında size kolaylık sağlar. Kişilere ait deneyimler ile ürünü değerlendirebilir ve kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Ayrıca fiyat konusunda da bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Trendyol’da satışı bulunan modeller arasında yapacağınız fiyat karşılaştırması ile sağlıklı bir seçim yapabilirsiniz.

Farklı Uzunluklarda Çeşitlenen Türleri

Farklı Uzunluklarda Çeşitlenen Türleri

Her alanda kullanım imkanı bulunan masa cetvelleri, düz çizgiler çizebilmek ya da kesim yapmak amacıyla tercih edilir. Standart uzunluğa sahip olan bu seçenekler 30 cm olarak tasarlanır. Cetvel 30 cm boyutu ile her alanda kolaylıkla konumlandırılır. Ev, okul ve ofis ortamı için oldukça ideal olan bu çeşitler, ekonomik özellikleriyle de dikkatleri üzerine çeker. Genellikle plastik materyal ile üretilen bu çeşit, farklı markalar tarafından farklı materyallerle de üretilebilir. Ahşap ve metal materyaller sıkça tercih edilen üretim malzemeleri arasında yer alır. Ahşap ve metal türlerin yan sıra plastik olanlar konforlu bir kullanım imkanı sunar. Saydam yapıya sahip olan ürün, hizalama noktasında da kişilere kolaylık sağlar. Cetvel cm cinsinden ölçüm yapmak için her alanda rahatlıkla kullanılır. Tasarımlarında bulunan geniş gövde ölçümlerin pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini mümkün kılar. Model üzerinde bulunan mercek ise küçük boyutlarda karşınıza çıkan yazı veya sayıları büyük boyutlara ulaştırmak için idealdir. Üretimde sıklıkla tercih edilen plastik materyalinin dayanıklı ve kaliteli olması hem kişiler hem de üreticiler için oldukça önemli noktalardan biridir. Dayanıklı ve kaliteli plastik ile üretilen çeşitler, darbelere karşı dayanıklı olması sebebiyle uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Bunun yanı sıra bu tür araç gereçler, çizilmelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Ürünün bir ucunda ise küçük bir delik yer alır. Bu delik, ürünün sabit bir şekilde yüzey üzerinde konumlandırılması için oldukça kullanışlıdır. 30 cm uzunluğunda çeşitlenen modellerin yanı sıra küçük uzunluklara sahip türler ile karşılaşmak da mümkündür. Cetvel 10 cm uzunluğunda da üretilir. Oldukça küçük olmasının aksine bu modeller pratik bir kullanım imkanı sağlar. Kolaylıkla taşınabilir özelliklerinin yanı sıra her alanda rahatlıkla konumlandırılan bu seçenek, çizgi çizmek amacıyla sıklıkla kullanılır. Trendyol’da çok farklı uzunluklarda çeşitlenen modelleri bulmak mümkündür. Farklı markalar tarafından üretilen tüm çeşitleri Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Ürün detaylarında yer alan üretim materyali, boyut, kullanım alanı gibi pek çok özelliği de Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Teknik Çizimde Kullanılan Çeşitler

Teknik Çizimde Kullanılan Çeşitler

Teknik çizimlerde pek çok farklı materyal kullanılır. Çeşitli kalem türlerinin ve silgilerin yanı sıra çokça kullanılan materyaller arasında yer alır. Düz cetvel bunlardan biridir. Teknik resimde sıklıkla kullanılan bu tür, ölçülerin resim kağıdına aktarılması noktasında kişilere kolaylık sağlar. Farklı şekiller ve bölüntülerle tasarlanan çeşitler ile karşılaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra farklı materyaller de üretimde kullanılır. Ağaç, plastik ve çelik bu materyaller arasında öne çıkar. Cm cinsinden rakam verilen ürünlerde 10 eşit parça bulunur. Uzun cetveller olabileceği gibi kısa çeşitler de bulunur. Ölçek cetveli de teknik resimde sıklıkla kullanılır. Büyüklük ve küçüklük miktarını hesaplamak amacıyla ölçekli yapılan çizimlerde tercih edilir. Üçgen kesitli seçenekleri de bulmak mümkündür. Bu türler ise orantılı çizimlerde tercih edilir. T cetveli teknik çizim materyallerinin önemli parçalarından biridir. Baş ve cetvel kısımlarından oluşan ürün, yatay çizgileri ve çeşitli açıları çizmek amacıyla kullanılır. Baş kısım çizim masasının sol kısmına özenle yerleştirilir ve sol el ile hareket ettirilir. Bu şekilde oldukça kolay çizim yapılmasını sağlayan ürün, plastik ya da ahşap materyaller ile üretilir. Yassı cetvel ölçüyü işaretlemek amacıyla kullanılan türlerden biridir. İki tarafında milimetrik bölüntüler bulunur. Cetvel 50 cm uzunluklarda olabileceği gibi farklı uzunluklara da sahip olabilir. Gönyeler belirli açılarda çizgilerin çizilmesinde ve açıların işaretlenmesinde kullanılır. Standart ve açı gönyeleri gibi farklı çeşitler de bulunur. Ahşap materyallerden üretilen ürünlerin yanı sıra plastik olarak üretilen ve farklı renklerde tasarlanan modeller bulmak da mümkündür. Trendyol teknik resimde kullanılan tüm çeşitleri kaliteli özelliklerle kişilere sunar. Böylece farklı ihtiyaçlara ve zevklere hitap edebilecek tüm ürünleri rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Farklı markalara ait ürünler arasından ihtiyacınıza ve tercihinize uygun seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Gönye Çeşitleri

Birbirinden Farklı Gönye Çeşitleri

Sıklıkla kullanılan gönyeler farklı çeşitlerle beğeninize sunulur. Aynı zamanda açı ölçer ismiyle bilinen cetvel gönye modelleri, yedi farklı türde çeşitlenir. Bunlardan biri olan sabit açı gönyesi sıklıkla kullanılan türlerden biridir. Üretim materyali olarak genellikle paslanmaz çelik kullanılır. Bu gönyeler 45, 90, 120 ve 135 dereceye göre ayarlanmış durumdadır. Açıların ölçülmesinde kontrol amaçlı kullanılır. Bu türler ile açı kontrolü yapılabildiği gibi yüzey düzlemlikleri kontrolü de yapmak mümkündür. 45 lik cetvel kontrol amaçlı kullanımlarda sıklıkla tercih edilir. Ayarlı açı gönyesi diğer türlerden biridir. Açılı işlemlerin kontrolünde tercih edilir. Ürün üzerinde açı bölüntülerini gösteren çizelgeler bulunur. Bu türde hareketli ve kılıç olarak isimlendirilen iki kısım yer alır. Bu kısımlar açı değerini rahatlıkla okuyabileceğiniz şekilde düzenlenir. Makine ve metal teknolojilerinde kullanılan gönyeler ise üniversal gönye olarak isimlendirilir. Hassas açıların ölçümü için oldukça idealdir. Hassas yapıları dakika cinsinden açı değerlerinin okunabilmesini de sağlar. Bu türler bölüntülü, saat kadranlı ve dijital olarak üretilir. Kapalı dairesel bir bölüntüye sahip olan türler ise optik açı gönyesi olarak isimlendirilir. Bölüntüler 0 ile 90 derece arasında dört bölümde derecelendirilir. Her bölümde yer alan dereceler 6 ya da 12 eşit parçaya ayrılır. Üründe yer alan mercek sistemi sayesinde bölüntü çizgileri rahatlıkla görünür ve doğru bir şekilde rahatlıkla okunur. Profil gibi gereçlerin 90 derecelik birleşimlerinin kontrolünde ise taşçı gönyeler kullanılır. Cetvel şekilleri kullanım alanına göre farklılık gösterir. Trendyol üzerinde satışa sunulan tüm çeşitler arasından ihtiyacınız doğrultusunda sağlıklı bir seçim yapabilirsiniz. Pek çok markaya ait binlerce ürünün yer aldığı Trendyol seçim aşamasında da müşterilerine kolaylık sağlar. Ürüne ait tüm detaylara Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cetvel Çeşitlerine Ait Fiyat Aralıkları

Cetvel Çeşitlerine Ait Fiyat Aralıkları

Ürünü satın almayı düşünen kişilerin çoğu öncelikle fiyatını öğrenmek ister. Trendyol’da hem kalitesi hem de fiyatı ile müşterilerini memnun etmeyi hedefleyen pek çok marka yer alır. Bu markalara ait tüm ürün çeşitlerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Çeşitler değişen cetvel ölçüsü ve özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Bunun yanı sıra çok çeşitli kampanyalara göre özel olarak belirlenen fiyatlar ile karşılaşmak mümkündür. Kampanya dönemlerinde alışveriş yapmayı tercih edenler, seçim yaptıkları modelleri favorilerine ekleyerek indirimden haberdar olabilir. Online alışverişin çok sevilen taraflarından biri olan kampanyalar için belli bir tarih bulunmaz. Bu sebeple ürünleri takip etmek kampanyalardan haber alabilmek noktasında kişilere kolaylık sağlar. Çeşitler takım halinde de bulunabilir. Trendyol üzerinde yer alan tüm cetvel takımı çeşitlerini rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Takımlar içinde genellikle yassı cetvel, gönye türleri yer alır. Takımlara ait fiyat aralıkları üretim materyaline, rengine ve içeriğine göre belirlenir. Seçim aşamasında doğru ürüne ulaşmak için ürün detaylarında yer alan yorumları değerlendirmeniz önerilir. Bunun yanı sıra cetvel takımı fiyatları arasında karşılaştırma yapmak bütçenize uygun ürüne hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Bütçenize uygun ürüne kolaylıkla ulaşmak amacıyla filtreleme özelliğini de kullanabilirsiniz. Filtreleme özelliği ile belirli arzu ettiğiniz fiyat aralığına sahip ürünlere oldukça hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Ürünleri sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Örneğin; ilkokulda okuyan çocuğunuz ya da kardeşiniz bu hediye ile oldukça mutlu olabilir. Bunun yanı sıra teknik resim ile ilgilenen ve profesyonel olarak çizim yapan arkadaşlarınıza ya da aile bireylerinize bu tarz ürünleri hediye edebilirsiniz. Bu ürünlerin tamamına Trendyol avantajı ile kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

Cetvel Çeşitleri Trendyol’da

Cetvel Çeşitleri Trendyol’da

Trendyol, son dönemlerde sıklıkla kullanılan online alışveriş platformları arasında öne çıkarak her alanda pek çok kişiye kolaylık sağlar. Kişilerin her ihtiyacına kaliteli ürünler ile karşılık veren Trendyol birden çok cetvel türü ile farklı alternatifleri kişilere sunar. Sağlıklı bir seçim için öncelikli olarak ihtiyacınızı belirlemeniz önerilir. İhtiyacınız doğrultusunda ürünleri inceleyerek seçim yapmanız oldukça kolaydır. Farklı markalara ait modeller kaliteli ve dayanıklı materyaller ile üretilir. Böylece ürünleri uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz. Uzun kullanım ömrüne sahip çeşitler kişilere ekonomik açıdan da avantaj sağlar. Bunun yanı sıra ürünleri kolaylıkla temizlenemiz mümkündür. Farklı türler arasında tek tek seçim yapabileceğiniz gibi set halinde takımları da tercih etmeniz mümkündür. Bu ürünlerin ölçüsü kullanım alanlarına ve değişen ihtiyaçlara göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple seçim aşamasında ürün detaylarında bulunan tüm özellikleri dikkatli bir şekilde incelemeniz önerilir. Alternatifler arasında farklı desenler ve renkler de görmek mümkündür. Astronot, panda, kaktüs ve flamingo çeşitleri sıklıkla tercih edilen seçeneklerin başında gelir. Her alanda kullanılan bu ürünler ile eğlenceli bir görünüm oluşturmak mümkündür. Farklı desenlerin yanı sıra ürün çeşitliliğinde geniş renk seçenekleri bulunur. Pembe, yeşil, kırmızı ve sarı gibi canlı renklerle eğlenceli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Alternatifler arasında çocukların dikkatini çekecek renkler bulmak da mümkündür. Dikkat çeken desenlerin yanı sıra cetvel seti fiyatları da kişilerin beğenisini kazanır. Özgün ve farklı tasarımlarda kişilere sunulan tüm ürünlere ait fiyatları Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Fiyatları arasında yapacağınız karşılaştırma ile bütçenize uygun ürüne ulaşabilirsiniz. Takım çeşitlerinde cetvellerin yanı sıra pergel gibi işlevsel ürünler bulunur. Bu takım çeşitlerini her alanda oldukça pratik bir şekilde kullanmanız mümkündür.

Cetvel Ne İşe Yarar?

Nesnelerin ya da kağıt üzerindeki noktaların arasındaki mesafeleri ölçmeye yarayan aletler, cetvellerdir. Gündelik hayatta sıklıkla kullanılan bu ürünler hem amatör hem de profesyonel çizim amacıyla da tercih edilebilir. Cetvel modelleri içinde, okullarda geometri dersinde açıları ölçmek için kullanılabilecek ürünler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra mimarların ve mühendislerin uluslararası ölçü standartlarına göre çizim yapmak için ihtiyaç duydukları modeller de vardır. Kızaklı, mimari, marangoz cetveller en çok kullanılan türlerin başında gelmektedir. Cetvellerin özellikleri kullanım amacına ve alanına göre değişiklik gösterebilir. Bahsi geçen ürünler genel itibariyle doğru çizim yapmaya yardımcı olur. Cetvellerin bir kısmı açı derecelerini göstererek çizim yapmayı sağlar. Söz konusu ürün sayesinde mimari projeler ve teknolojik aletler tasarlanabilir. Cetveller sadece ölçüm yapmakla kalmaz, markalama işlemi sırasında kullanılır. Ayrıca bahsedilen ürünlerin bir bölümü ölçümün yanı sıra kesim yapmaya yarar.

Cetvel Çeşitleri Nelerdir?

Birden çok alanda kullanıma uygun üretilen cetvel çeşitleri bulunmaktadır. Sözü geçen ürünlerin özelliklerinin belirlenmesinde, ne için tercih edileceği oldukça önemlidir. Bu bakımdan cetvellerin şekli, boyutları, üzerlerinde yer alan işaretler değişiklik gösterebilir. Örneğin inşaat, köprü, bina yapımlarında kullanılan cetvel çeşidi okul içi tercih edilenlerle farklıdır. Proje çizerken genellikle T cetvelinden yardım alınır. Bahsedilen ürünün 50, 65, 75 cm boyutunda modelleri bulunmaktadır. İnşaat mühendisleri, teknik ressamlar ve mimarlar, sıklıkla T cetvelini tercih etmektedirler. Tabii hem amatör hem profesyonel kullanımda tercih edilebilecek çeşitler de vardır. Öğrenciler ve bazı meslek grupları aynı cetvel türünden yardım alabilir. Metrik sistemli ya da inçli olmak üzere gruplanan metal cetvel çeşitleri bunlardan biridir. Söz konusu ürünle ölçüm kadar çizim yapmak da mümkündür. Ayrıca metal cetveller, her alanda uzun süreli kullanım avantajına sahiptir. Açı ölçümünde ve çizimlerde tercih edilen bir başka cetvel türü ise pergellerdir. Zor çizimleri pratik hâle getiren pergeller mükemmele yakın sonuç almayı sağlamaktadır.

Cetvel İle Ölçüm Nasıl Yapılır?

Dünya ölçüm standartlarına uygun hazırlanan cetveller, kısa sürede doğru işlem yapmaya yardımcı olur. Cetvellerin üzerindeki sayılar, ürünün uzunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir. Bahsi geçen ürünlerin büyük bir kısmı sıfırdan başlamaktadır. Ancak negatif sayılardan başlayan cetvel modelleri de bulunur. Ölçüm yaparken sıfır noktasını baz almak gerekir. Eğer cetveli ölçülecek nesnenin ya da başlangıç noktasının daha gerisinde ya da ileri bir noktasında tutarsanız büyük ihtimalle yanlış sonuç çıkacaktır. Ölçüm yapılırken kullanılan yüzeyin pürüzsüz olması önemlidir. Elinizdeki cetvel çeşidi esnek yapılıysa düz bir nesneyle destekleyebilirsiniz. Böylece cetvel, yüzeye iyice yerleşir ve ölçüm sırasında herhangi bir sapma yaşanma ihtimali en aza iner. Yatak, beyaz eşya gibi büyük nesneler ölçerken cetveli yatay olarak tutmak gerekmektedir. Bunu yaparken ilk adımda yüzeye yatay bir çizgi çizebilir, ölçüm işlemine bunun üzerinden devam edebilirsiniz.