Materyal
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Renk
Uzunluk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Riga Cetvel

" araması için 160 sonuç listeleniyor

Trend Tasarımlar İçin Riga Cetvel Takımları Trendyol'da!

Belirli ölçü birimlerine göre çizim veya kesim esnasında hatların belirlenmesi amacıyla üretilen cetvel, özellikle geometri ve teknik resimde mesafeleri ölçmek veya düz çizgiler oluşturmak amacıyla kullanılır. 18. yüzyıldan itibaren günlük hayata dahil olan metrik sistemle beraber hayata giren ürün, hemen hemen tüm ülkelerde değişen derece ve şekillerde işlev görmeye devam eder. Farklı malzeme ve boyutlardan yapılan türleri bulunmakla beraber kullanım alanına göre farklı şekillerde üretilir. Genellikle metal, ahşap veya plastikten yapılan, Euler sarmal olarak bilinen ve doğrusal olarak değişen kavisli eğri modelinin temel alınarak üretildiği riga cetvel, moda tasarımının önde gelen malzemeleri arasında yer alır. Bu ürünün tanımına ilişkin soru işaretlerini eğri modellerden örnekler verilerek giderilebilir. Ayrıca farklı tasarım kategorileri ve teknik işler için kullanılan düz eğri, gönye, T-kare, L şekli, bacak ve kol eğrisi olarak da örneklerini bulmak mümkündür. Özellikle eğriler oluşturmada kullanılan parçalar, Fransız eğrisi olarak adlandırılır. Değişen yarıçaplarda üretilen bu eğriler, giyim endüstrisinde kusursuz eğrilerle istenen sonucu elde etmek amacıyla kullanılır. Ürün takımı içerisinde bulunan gereçlerden kesilecek kıyafete veya tasarıma ait malzemeye uygun tür seçilerek malzeme üzerine yerleştirilir. Detaylı bilgi için riga cetvel kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz. Özellikle kendi beden ölçülerine uygun desen yapmak veya mevcut desenler üzerinde değişiklikler yapmak isteyen müşteriler tarafından yaygın olarak kullanılır. Bu modele Trendyol üzerinden riga cetvel indirim fırsatlarından yararlanarak kolayca sahip olabilirsiniz.

Birbirinden Kaliteli Riga Cetvel Seçenekleri

Birbirinden Kaliteli Riga Cetvel Seçenekleri

Çizim araçları ölçümde, çiziminde standart çizim aletlerinin tutarlılığını ve çizim hızını iyileştirmek amacıyla kullanılır. Farklı kalem türleri yardımıyla çizim aracının yarattığı tasarımlar işaretlenir, düz kenara sahip diğer araçlar terzi cetveli ile çizgiler oluşturulurken yardımcı olur. Bu çizgiler ve açı uzunluklarının ölçülmesinde çeşitli ölçekler, açı ölçerler görev alır. Çizim tahtasıyla da kullanılabilen bu araçlar, teknolojinin gelişmesiyle panolar ve çizim makineleri ile birlikte kullanılmaya başlanır. Daireler, elipsler, şematik semboller ve yazı kılavuzları bu çizim aletleri sayesinde şekillenir. Diğer çizim araçları ise özel amaçlar için veya çizimlerin revizyonunda işlev görür. Teknik çizimlerde kullanılan kalemler, genellikle standart kurşun kalınlığına sahip mekanik kalemler olarak bilinir. Normal çizgi genişlikleri 0,18 mm’den 0,7 mm’ye kadar değişebilir. Sertlik düzeyleri ise HB’den 2H’ye kadar değişen seviyelerde üretilir. T-kare veya düz kenar olarak bilinen ürünler, yatay çizgiler çizmek ve diğer çizim aletlerini hizalamak amacıyla kullanılır. 30, 60 veya iki 45 açıya sahip buriga türü ahşap, metal veya plastik olabilir. Aynı üretim materyaline sahip Fransız eğrileri pusulalarla çizilemeyen eğrileri oluşturur. Düz ve sürekli devam edebilen bu eğrilerin çizim tahtası boyunca serbest el eğrisiyle tam olarak örtüşmesi beklenir. Şablonlar ise sembol veya belirli işaretlerin doğru ölçekte çizilebilmesi için önceden boyutlandırılan şekilleri ifade eder. Harf ve rakam şablonları olabileceği gibi, farklı şekillere ait şablon türleri de üretilir. Ayrıca kare gibi geometrik şekillerin, elipslerin ve diğer mimari tasarımların çizimi gibi farklı amaçlarda da tercih edilebilir. Riga cetvel çeşitleri, türlerine göre hem desen çizimi hem de kesilecek parçanın vücudun kıvrımlı kısımlarına uygun hale getirilmesi amacıyla kullanılır. Fransız eğrisi ile bilinen şekil, moda tasarımında kullanılan standart kavisli model olarak tanımlanır. Parçanın yerleştirilmesi veya desen ayarlarının yapılması amacıyla malzeme üzerine yerleştirilir. Özellikle boyun çizgisi, kol deliği, kol kapakları, cep konturları ve fazlasının çizilmesinde ve ölçülmesinde görev alır. Diğer ölçüm aletleri ile beraber kullanıldığında, set sayesinde hayalinizdeki tasarımı hayata geçirebilirsiniz. Trendyol'da bulunan riga cetvel yorum yazılarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dikkat Çeken Riga Cetvel Özellikleri

Dikkat Çeken Riga Cetvel Özellikleri

Mimari planlar ve profesyonel kesimler söz konusu olduğunda bu ürünlerin çok yönlü kullanımı ortaya çıkar. Düz çizgiler ve doğru açılar elde etmenin tek yolu bu model takımı ile hassas ve kusursuz stiller elde etmek mümkün hale gelir. Daire, kare, üçgen, altıgen ve dikdörtgenin kullanıldığı plastik riga cetvel takımı, dayanıklı ve esnek plastik malzemeden üretilir. Büyük ve küçük daireye sahip şablonlar değişen boyutlarda bulunmakla beraber, düz olmayan yüzeylerde de kolaylıkla kullanılabilir. Ağır ve şeffaf materyalden üretilen setler ise detay isteyen işlerde başarılı sonuçlar verir. Ofislerde, endüstride, okullarda sıklıkla tercih edilen bu modelleri kolayca riga cetvel satın alabilirsiniz. Gri renkli polistirenden üretilen modelleri, genellikle 0,8 inç kalınlığa uygun çizimlerde görev alır. A. B. C şekilleri olarak tanımlanan setler, şeffaf, mavi plastikten üretilir. Herhangi bir yüzeyde okumayı kolay hale getirir, çizim tabanını gösteren şeffaf yapısı kolay ölçü alınmasını sağlar. Ahşap takımları, çubuk desenleri ve derecelendirmelerde hem tasarımcılar hem mimarlar için uygun kalıplar sunar. Çizime yeni başlayanlara, mimari planları sırasında ve eskizlerde yardımcı olur. Riga cetvel tavsiye değerlendirme yazılarına göz atarak beklentinize uygun modeli alabilirsiniz. Belirli bir ürüne ne kadar harcanabileceği, set şeklinde mi yoksa tek ürünün mü hesaplı olduğu, materyallerin özellikleri gibi noktalar bütçeye karar verilirken öne çıkar. Dayanıklılık, cetvel türlerinin kullanım ömrü ve kullanıldığı alana sağlayacağı uyum açısından ürünler farklı rakamlara sahip olabilir. Bu çeşitleri kullanarak kendinize ve sevdiklerinize istediğiniz parçaları çıkarabilir, istediğiniz çeşitli şekillerle ürün üretimi yapabilirsiniz. Kaliteli malzemelerden üretilen ve sağlam eğrilere sahip uygun fiyatlı modelleri, riga cetvel online alışveriş deneyimi ile Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz.

Bütçe Dostu Riga Cetvel Fiyatları

Bütçe Dostu Riga Cetvel Fiyatları

Markalar, Riga cetvel fiyatlarını müşterilerin bütçesini yormayacak şekilde belirler. Yüksek rakamlara sahip olmasına rağmen güvenilir markalar tercih etmek ürünün kırılmasıyla ortaya çıkabilecek ekstra harcamaların önüne geçer. Bu noktada çevrim içi mağazaların ürün değerlendirme kısımlarından markaya veya üreticiye dair yorumları okumak deneyimler doğrultusunda doğru bir alışveriş yapılmasına yardımcı olur. Set içerisinde bulunan stil sayısı da fiyatı belirleyen etkenlerden biri sayılır. Sayısı 10’a kadar çıkabilen teknik çizim modellerinin bazı türleri birden fazla çizimde iş görür. Çok yönlü özelliğe sahip modellerin set yerine tek olarak alınması, alışveriş sırasında fazla harcama yapılmasını engeller. Üretim malzemesi olarak çelik modeller, özellikle katlama yapılacak işlemlerde kullanılır. Bu nedenle yanlış ölçüm ihtimali oldukça düşük olan çelik model, boyutlarına göre değişen fiyatlandırmalara tabi tutulur. Ahşap malzemesine göre karşılaştırıldığında hem dayanıklı hem de hesaplı olan ahşap setler fazlaca tercih edilir. Tasarımınızda şıklık yaratacak birbirinden farklı çeşitlere sahip olabilir, kıyafetlerinizi evde yapacağınız pratik işlemlerle modern bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu yeniliği masanıza getirecek takımları Trendyol aracılığıyla bulabilir ve istediğiniz çeşitleri gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz. Moda sektöründe bu çeşitler, birçok marka tarafından kalıp yapımında çeşitli kıvrımları özelleştirmek ve sıra dışı tasarımlar oluşturmak amacıyla tercih edilir. Tasarım eğrisi olarak da bilinen düz riga cetvel, evlerde yapılan desen taslakları için kullanılmakla beraber yaka ve kol kapağı ayarı yapmada, pensleri dikişlere dönüştürmede ve yan dikiş ayarları yapmada doğru ölçünün oluşturulmasını sağlar. Boyun çizgisinin orantılı bir görünüm olacak şekilde yeterli yükseklik ve genişliğe sahip olması düz sayesinde mümkün hale gelir. Tüm çeşitleri Trendyol üzerinden bulabilir, riga cetvel kampanya avantajlarından yararlanarak uygun fiyatlarla kolayca sahip olabilirsiniz.

Riga Cetvel Ne İşe Yarar?

Bir yüzeyi diğerine dik olarak ölçmek için düz bir cetvel kullanılır. Bu cetvel türü ise riga olarak adlandırılır. Takım halinde üretilerek pek çok yüzey için ideal ölçüm yapar. Yüzey düzgünlüğünü kontrol etmek için de kullanılabilir. Marangozlar için işlevsel bir materyal olan riga cetvel, doğru ölçüm almak için tercih edilebilir. Çizim veya kesim yaparken de belirli ölçü birimlerine göre çizgileri tanımlamak için kullanım sağlanabilir. Özellikle geometri ve teknik resimde mesafeleri ölçmek ya da düz çizgiler oluşturmak için işlevsel bir yapıya sahiptir. 18. yüzyıldan itibaren gündelik hayatın bir parçası haline gelen ve hemen hemen tüm ülkelerde farklı dereceler ile değişik şekillerde kullanım sağlanır. Söz konusu ürünler, farklı malzemelerle üretilir.

Riga Cetvel Nereden Alınır?

Riga cetvel modelleri, pek çok yüzey için tercih edilen önemli bir ölçüm materyalidir. Doğru bir şekilde ölçüm yapmanın yanında kesilecek kumaşlar için de doğru ölçüm imkanı sunar. Bu sayede hatasız kesimler yaparak dikiş öncesi kullanılır. Farklı çeşitlerde üretilerek kullanılacak alana göre seçilir. Teknik çizimlerde kullanılan riga cetvel, mimari çizimler ve profesyonel çalışmalar için istenilen çizimi en doğru ölçülerde yapmanızı sağlar. Tekli veya set olarak da satılabilir. Riga cetvel almak için istediğiniz modeli Trendyol üzerinde inceleyebilirsiniz. Birçok çeşit özelliği olup her biri farklı çizimi destekler. Ebat değişimi söz konusu olup teknik anlamda çizimlerin doğru bir ölçü ile çizilmesini sağlar. Bu ürünlere Trendyol ile ulaşabilirsiniz.

Riga Cetvel Faydaları Nelerdir?

Teknik çizim cetveli olan riga, terzilerin yaygın olarak kullandığı bir kumaş kesim aracıdır. Kumaş üzerine çizim yaparken doğru bir ölçü alınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kesimin kusursuz olmasını sağlar. Ahşap veya plastikten üretilen cetvelin farklı seçenekleri vardır. Bunlar gönye, küçük eğri riga, çok eğri riga, etek riga, ağaç eğri riga ve büyük gönye şeklindedir. Kavadura ise kavisli çizimler için idealdir. Tabanlık iğnedanlık ve modelist açı üçgen cetvel de çizimler için uygundur. Dikiş payı verme, eteklerde kavisli kesim öncesi de çizim için geçerlidir. Kumaşta kol kavislerinin oluşturulması, kalıp çıkartma, ön yaka çizimi ve daha pek çok çizimi destekler.