İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Renk
Uzunluk
Fiyat
Materyal
Fiyat Geçmişi
Türü
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

T Cetveli

" araması için 32 sonuç listeleniyor
Aristo Ölçekli T Cetveli 60 cm
Kargo Bedava

AristoÖlçekli T Cetveli 60 cm

(1)
460 TL
Sepete Git
Monopol Akrilik 65 Cm T Cetvel
Kargo Bedava

MonopolAkrilik 65 Cm T Cetvel

(6)
285 TL
Sepete Git
Genel Markalar Cetvel Mercekli Plastik 30 Cm

Genel MarkalarCetvel Mercekli Plastik 30 Cm

(1)
48 TL
Sepete Git
ARTDEM gift Lacivert Plastik T Cetveli 75cm

ARTDEM giftLacivert Plastik T Cetveli 75cm

191,99 TL
Sepete Git
ÇilekKurdu T Cetvel Mika 65 Cm Siyah Ekonomik

ÇilekKurduT Cetvel Mika 65 Cm Siyah Ekonomik

199 TL
Sepete Git

Çizim Yapmayı Kolaylaştıran Kaliteli T Cetveli Çeşitleri Trendyol'da!

Şehirler, otomobiller, binalar, altyapı elemanları, fabrikalar gibi hayatı kolaylaştıran pek çok proje, inşaat mühendislerinin, mimarların, şehir bölge planlamacılarının ellerinden çıkıyor. Bu mesleği icra eden profesyoneller, projelerini kağıdın üzerine dökerken T cetvelinden yardım alıyorlar. Bir binanın duvarlarını çizerken, bir köprünün geliş açısını belirlerken, bir otomobilin motorunu tasarlarken, bir şehrin sokaklarını belirlerken başvurulan T cetveli, perspektif, kesit ve plan çizimi sırasında meslek profesyonellerinin işlerini kolaylaştıran büyük bir enstrüman olarak işlev görüyor. Mühendislik ve mimarlık alanında gerçekleştirilen projelerde sıklıkla başvurulan bu malzemenin büyük avantajı, yüksek bedeller harcanarak oluşturulan bu projelerin hatasız bir şekilde çizilmesini sağlamak oluyor. Çeşitli uzunluk ölçülerine ve başlık tiplerine göre üretilen modeller geometri ve matematik gibi bilimsel disiplinlerin meslek hayatında öneminin arttığı alanlarda yer alan profesyoneller tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Teknik çizim yöntemi ile oluşturulan projelerin gerçekleştirilmesinde zaman ve para kaybının telafisinin olmadığı bu alanlarda tasarımlar işinizi ve eğitiminizi kusursuz bir şekilde icra etmenize olanak sağlıyor. Farklı tiplerde malzeme ve ölçülerde üretilen T cetveli çeşitleri ile çizimi arzulanan proje tarzına uygun ürünlerle her türlü proje rahat bir şekilde çizilebilir. Gönyeli T cetveli ve pergel ile birlikte kullanıldığında istenen açı üzerinden dikey ve paralel çizgileri tek bir hamlede çizmek mümkün oluyor. Arzulanan uzunluk ölçüsüne göre tasarlanan modelleri, hem çizim masasına monteli halde hem de taşınabilir halde satışa sunuluyor. Mimarlık ve mühendislik gibi alanlarda eğitim hayatını sürdüren öğrenciler genel olarak taşınabilir T cetveli kılıfı ile birlikte tercih ederken, alanında uzman projeler üreten proje ofisleri ise masalara monte edilebilir T cetvellerini tercih ediyorlar. Birbirinden farklı malzemelerden üretilen modelleri, arzu edilen renklerde de satışa sunuluyor. Tek başına satışa sunulan modellerin yanı sıra, pergel, gönye ve çember taslakları ile birlikte set halinde satışa sunulan modeller de bulunuyor. Alanda eğitim gören öğrenciler için ikonik tasarımlarına sahip t-shirt ve akıllı telefon kapları ile de tarz bir görünüm elde etmek mümkün oluyor.

Geniş Kullanım Alanına Sahip T Cetveli Çeşitleri

Geniş Kullanım Alanına Sahip T Cetveli Çeşitleri

T cetveli 50 cm, 65 cm, 75 cm inşaat mühendisliği gibi mühendislik alanlarında, iç mimari gibi mimari alanlarında, şehir bölge planlamacıları ve teknik ressamlar tarafından sıklıkla kullanılan malzemelerin başında geliyor. Meslek profesyonellerinin yanı sıra bu alanlarda eğitim gören öğrencilerin de sıklıkla uygulamalı proje dersi sırasında başvurdukları çizim ekipmanlarının başında gelen seçenekler matematik ve geometri gibi bilimsel disiplinleri kullanan herkes için sembolik ve işlevsel bir nitelik taşıyor. İnşaat mühendisleri bina, köprü, tünel, yol gibi çeşitli inşaat alanlarının proje aşamasında, elle çizimi tercih ettikleri takdirde küçük T cetvelini kullanıyorlar. Mimarlar, estetik ve konsept tasarım süreçleri içerisinde bu ürünler kullanırken, şehir bölge planlamacıları ise yol, kanalizasyon, sokak-cadde dizaynı ve altyapı çalışmalarının masa başı proje çalışmalarında T cetvelini sıklıkla tercih ediyorlar. Teknik ressamların perspektif oluştururken tercih ettikleri bu alet türü, birbirine paralel yatay çizgilerin düz bir hat üzerinde çizilmesine olanak sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra mesleği icra etme düşüncesine sahip olan üniversite ve yüksekokul öğrencileri de teknik çizim derslerinde T cetveli, pergel ve gönye gibi ekipmanları eş güdümlü olarak kullanıyorlar. Benzer şekilde marangozlar da bu ürünler aracılığı ile ahşapları düz bir hat boyunca kesebilme fırsatı bulabiliyorlar. Bu sayede üretmek istedikleri mobilya, dolap, masa gibi düz hat üzerinden tasarlanan ürünlerin kesim işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Bu çeşitler muhasebe alanında ise farklı bir amaç doğrultusunda kullanılıyor. Gelir ve gider miktarları, hayali bir T cetveli çizgisi üzerinde sağ ve sol kolonlar üzerinden yazılıyor. Böylece hesabın gerçekleşmesi de kolaylaşıyor. Yazılım teknolojisinin geliştiği günümüzde Autocad gibi programların çıkmasıyla birlikte bunlar önemini yitirmiş gibi gözükse de, bu seçenekler halen öğrenciler ve meslek profesyonelleri tarafından proje oluşturma aşamasında sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Kimi projelerin bilgisayar yardımı yanı sıra el ile oluşturulması gerektiği de göz önünde bulundurulduğunda, T cetvelinin gerekliliği bir kez ön plana çıkıyor. Meslek eğitimi sırasında Autocad gibi teknik çizim programlarını öğrenmek uzun süreli, zahmetli ve masraflı olduğu için bunların kullanımı öğrenciler tarafından günümüzde de tercih ediliyor. Kimileri çanta içerisinde taşımakta zorlansa da ürünler taşıma kolaylığı sağlayan kılıf ile birlikte de satın alınabiliyor. Bu sayede öğrenciler hem eğitim gördükleri sınıflarda hem de ders sonrasında evlerinde T cetvelleri ile çizim pratiği yapabiliyorlar. Mühendislik ve mimarlık öğrencileri arasında ikon haline gelen bu ürün çeşidinin t-shirt, telefon kabı gibi pek çok ürün üzerinde baskılı desen halinde Trendyol’da satışa sunuluyor.

T Cetveli ile Kusursuz Çizim İmkanı

T Cetveli ile Kusursuz Çizim İmkanı

Plastik T cetveli iş ve öğrencilik hayatında kusursuz bir çizim gerçekleştirebilmek için gerekli olan ekipmanların belki de başında geliyor. Mimarlık, mühendislik ve teknik çizimin kullanıldığı pek çok alanın yanı sıra, teknik ressamlar ve öğrenciler perspektif, plan ve kesit oluştururken ürünler gönye ve pergel ile birlikte kullanıyorlar. Özellikle inşaat mühendisliği, şehir bölge planlamacıları ve mimarlar, proje taslaklarını oluşturuken hata yapmamak adına bu ürünler kullanıyor. Aksi takdirde yapılacak küçük, milimetrik bir hata bile, vakit ve para kaybına sebep olabiliyor. Meslek profesyonellerinin üzerinde çalıştıkları projelerin köprü, baraj, tünel, bina gibi yüksek maliyetli yapılar olması, milimetrik ve bir derecelik açıların dahi projede büyük değişikliklere sebep olması, bu seçenekler gibi kesin ve net çizgilerin oluşturulmasını sağlayan malzemelerin önemini gözler önüne seriyor. Meslek profesyonellerinin yanı sıra mimarlık, mühendislik, teknik ressamlık, şehir bölge planlamacılığı gibi dallarda eğitim gören öğrenciler için de bu aletler teknik çizim ve proje üretimi aşamalarında da pergel ve gönye ile birlikte set halinde kullanılabiliyor. Bu ürünler proje ve teknik çizim sırasında düz bir masanın kenarına yerleştirilerek kullanılıyor. Masaya bant yardımıyla sabitlenen kağıt üzerinde yukarı ve aşağı hareket ettirilerek birbirleri ile paralel çizgilerin çizilmesi mümkün oluyor. Bu modeller paralel çizgilerin düz bir hat üzerinde çizilmesini sağlarken, gönye ise dikey çizgilerin belirli aralıklarla çizilmesine imkan veriyor. Gönye 30, 45 ve 60 derecelik açılar üzerinden çizim yapmaya imkan tanırken, pergel ise proje için gerekli olan daire çizimini kolaylaştırıyor. Kusursuz bir çizim performansı gerçekleştirebilmek için seçeneklerin temiz olmasına dikkat etmek gerekiyor. Aksi takdirde maddi karşılığı yüksek olan projelerin çizim sırasında görüşü engelleyecek biçimde kirlenmesi olası hale geliyor. T cetveli satın alırken ne çok yumuşak ne de çok sert olmayan malzemelerin tercih edilmesi gerekiyor. Sert malzeme kırılma ve çatlama gibi olasılıklara karşı dayanıksız hale gelirken, fazla yumuşak malzeme ise kağıt üzerinde oldukça kolay bir şekilde kaymasına ve paralel çizgi hesaplarının karışmasına sebep olabiliyor.

İşinizi Kolaylaştıran Metal T Cetveli Modelleri

İşinizi Kolaylaştıran Metal T Cetveli Modelleri

T cetveli tahta modelleri proje çizimi sırasında işinizi kolaylaştıracak pek çok özelliği de beraberinde getiriyor. Geniş ve büyük ebatlı kağıtlarda çizilen projelerde çoğu zaman tek bir hamlede çizim işlemini gerçekleştirmek mümkün olmuyor. Bu noktada bu ürünler ile uzunlamasına çizilen çizgilerin, elinizi kağıttan çekmeden tek bir hamle boyunca çizilmesi mümkün hale geliyor. Benzer şekilde bu büyük ölçekli kağıtlarda gönye aracılığı ile dikey çizgiler çizmek zor olduğundan, gönyeyi T cetveline dayayıp yukarı kaydırarak, dikey çizgilerin de kolaylıkla çizilebilmesi mümkün hale geliyor. Geniş kağıtlara çizilen bu büyük ve milimetrik desenlerin çizimi, taslak üretimi, kesit oluşturma, perspektif, plan gibi detaylı çizim örnekleri de T cetveli temel alınarak rahatlıkla oluşturulabiliyor. Aynı şekilde T cetveli ile matematik ve geometri gibi bilimsel disiplinlerde üretilen şekil ve geometrik cisimlerin çizimi de mümkün hale geliyor. Matematik alanında kullanılan T cetveli modelleri, pergel ve gönye ile birlikte kullanıldığı zaman arzulanan açı rahatlıkla verilebildiği için işinizi kolaylaştırıyor. X ve Y koordinatlarının, yani dikey ve yatay düzlemlerin temeli olan geometri biliminin çok yararlandığı ekipmanlardan birisi olan aletler alan içinde yer alan profesyoneller ve öğrenciler için değerli ürünlerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Bu modeller sökülebilir, takıp çıkarılabilir ve düz modelleri ile de işinizi büyük oranda kolaylaştırıyor. Taşıma ve kullanım rahatlığını da beraberinde getiren bu modeller ile mühendislik, mimarlık ve teknik ressamlık gibi alanda görev yapan profesyonellerin işi de büyük ölçüde rahatlamış oluyor. Benzer şekilde projenin çiziminin gerçekleştirildiği kağıdın ölçüleri ile orantılı olarak çeşitli uzunluk ölçülerinde satılan modeller ile öğrencilerin ve meslek sahiplerinin ihtiyaçları karşılanmış oluyor.

Kullanım Amacına Göre T Cetveli Boyutları

Kullanım Amacına Göre T Cetveli Boyutları

T cetveli 90 cm, 100 cm, 120 cm uzunluğuna sahip modeller, çizimi gerçekleştirilen projelerin ihtiyacına göre sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Yine benzer şekilde masaya monte edilmiş halde bulunan modeller de, proje tasarımı konusunda uzman hale gelmiş ofisler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Açılı T cetveli modelleri ise bir yandan masa ile düz bir zemin aracılığıyla çizim imkanı sunarken öte yandan da arzu edilen çizim açısının masaya sabit düzlem üzerinden verilmesini sağlıyor. Çeşitli bilgisayar programlarının inşaat ve mimari alanlarda gelişim göstermesine rağmen, el çizimi projelerle kendisini çok iyi ifade edebilen profesyoneller, plan ve perspektif oluştururken masaya sabitlenebilen modellerini sıklıkla tercih ediyorlar. Yine benzer şekilde bu bilgisayar programlarını öğrenme ve uygulama sırasında maddi ve manevi olarak sıkıntı çeken öğrenciler de bilgisayar çizimi yerine projelerini bu alet ile elleriyle çizmeyi tercih edebiliyorlar. T cetveli boyutları birbirinden farklı tasarımlara sahip 65 cm ve 75 cm ölçüleri sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yerini alıyor. Uzunluğun yanı sıra ürünün başlık kısmı da müşteriler tarafından göz önünde bulunduruluyor. Oynar başlıklı katlanabilir T cetveli modelleri de proje ve teknik çizimlerde sıklıkla kullanılan modeller arasında yer alıyor. Açılı modeller projelerde perspektif oluşturma amacı güden meslek profesyonelleri tarafından tercih edilirken, oynar başlıklı T cetveli ise müşterilerine rahat bir taşıma olanağı sunuyor. Çoğunlukla çizim sırasında sağ elini kullanan müşterilerin yanı sıra solaklar için T cetveli modelleri de satışa sunuluyor.Siz de ister alanında uzman bir profesyonel, ister mühendislik ve mimarlık alanında eğitim alan bir öğrenci olun, işinizi kolaylaştıracak avantajlı ürünlerinden satın almak için Trendyol'dan ürünü seçebilir, hemen siparişinizi verebilirsiniz.

Öne Çıkan T Cetveli Modelleri

Öne Çıkan T Cetveli Modelleri

Şeffaf T cetveli ile çizim yapmaya başlamadan önce yüzeyi ve kenarları düz bir masaya sahip olmak gerekiyor. Masada meydana gelen çizik, çatlak ve çukurlar, çizimi yapılan projenin kusurlu hale gelmesine sebep oluyor. T cetvelinin üst kısmı masanın kenarına tam uyacak şekilde sıfır açıyla yerleştirilirken, uzunluk ölçülerinin yer aldığı kısım masaya paralel hale getiriliyor. Masa düzlemi ile paralel hale getirilen cetveli yerleştirdikten sonra üzerinde proje çizimi yapılacak olan kağıdı, alete göre hizalamak gerekiyor. Hizalama işleminin ardından kağıdın çeşitli etkenlerle sağa, sola, yukarı ya da aşağı kaymaması için kağıdı dört köşesinden bantlamak gerekiyor. Bantlanan kağıt üzerinde perspektif, kesit ve plan oluşturmak mümkün hale geliyor. Birbirine paralel çizgiler çekilirken ürün kaymaması için sol elden destek almak gerekiyor. Aksi takdirde çizimler istenmeyen bir şekilde yön değiştirebiliyor. Bu modeller üzerinde kırık, çizik, çukur gibi fiziki problemlerin yer alması da çizimin bozuk bir şekilde oluşmasına sebep olan önemli etkenler arasında yer alıyor. Yine bunların kullanımı sırasında üzerinde mürekkep, uhu gibi proje çizimi gerçekleştirilen kağıdın kirlenmesine sebep olacak lekelerin temizlenmesi gerekiyor. Aksi takdirde, üzerinde uzun uğraşlar sonucunda çizimi yapılan projenin kirlenmesi sonucunda projeler reddedilebilir. T cetveli, genel olarak gönye ile birlikte kullanılıyor. T cetveli birbirine paralel çizgilerin X düzlemi içerisinde çizilmesini sağlarken, gönye ise 30, 45 ve 60 gibi derecelerde dikey çizgilerin Y düzlemi içerisinde çizilmesini sağlıyor. T cetveli gönye için bir dayanak noktası oluştururken, hem dikey hem de paralel çizgiler, arzu edilen açı miktarına uygun olacak şekilde çizilebilir. Tüm bu işlemler sırasında normal bir ürün kullanılması sırasında meydana gelebilecek kayma ve sapma gibi olumsuz durumların önüne geçilmiş oluyor. Bu seçenekler arasında 100 cm uzunluğunun yanı sıra pek çok farklı uzun seçeneği üzerinden de satışa sunuluyor.

Bütçenize Uygun T Cetveli Fiyatları

Bütçenize Uygun T Cetveli Fiyatları

T cetveli fiyat skalası da yapıldıkları malzeme ve aletin uzunluğu gibi çeşitli bileşenlere göre değişiklik gösterebiliyor. Tahta, plastik, metal T cetveli üretimleri, mühendislik, mimarlık ve şehir planlama alanında çalışan ve eğitim gören öğrencilerin teknik çizim projelerinde sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Ahşap T cetveli ürünleri kayın, armut ve maun gibi kaliteli ağaçlardan üretilirken, metal ürünler ise demir ve alüminyum gibi maddelerden üretiliyor. Ürünlerin üretim malzemesi fiyata doğrudan etki ediyor. Bu noktada satın alınmak istenen ürünün arzulanan esneklik oranı, karar verme aşamasında en büyük etken oluyor. Sökülebilir, takıp çıkarılabilir ve sabit modeller, genel olarak 60, 65, 75, 85 ve 100 cm’lik ebatlarda satışa sunuluyor. Oynar başlığa sahip modellerin uzunluğu 110 cm uzunluğuna kadar erişebiliyor. T cetvelinin uzunluğu da fiyatı belirleyen bir başka unsur olarak karşınıza çıkıyor. Uzunluk arttıkça, üretimde kullanılan malzemenin miktarı arttığı için, fiyat skalasında da yükseklere çıkılıyor. Modellerin değişkenlik gösterdiği bir diğer etken ise ölçü birimi oluyor. Milimetrik ve santimetrik ölçü birimleri ile arzulanan aralıkta T cetveline sahip olmak mümkün olabiliyor. Bu noktada çizimi gerçekleştirilecek olan projenin detay oranı, ölçü birimi üzerinden önem taşıyor. Detaylı teknik çizimler ve desen oluşturma maksadıyla milimetrik ölçütlere sahip olanlara ihtiyaç duyulurken, geniş çaplı ve detay gerektirmeyen projelerde ise santimetrik ölçülere sahip olan ürünler müşteriler tarafından tercih ediliyor. Tüm bunların yanı sıra T cetvelleri, teknik çizim gerçekleştirilen masaların üzerinde monte edilmiş halde de yer alabiliyor. Genellikle üniversitelerin teknik çizim derslerinde kullanılan bu model ile öğrenciler ürünleri çantalarında yahut ellerinde taşımak zorunda kalmadan çizimleri etkin bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ürünlerin fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Trendyol’u inceleyebilir, dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek sipariş edebilirsiniz.

T Cetveli Ne İşe Yarar?

T cetveli modelleri; birbirine paralel çizgilerin x düzlemi üzerinde pratik ve rahat şekilde çizilmesine yardım eder. Ayrıca bina, otomobil, şehir altyapı elemanları ve fabrika gibi hayatı kolaylaştıran pek çok projeyi kolaylaştıran oldukça kullanışlı bir üründür. Mimar, inşaat mühendisi ve şehir bölge planlayıcıları tarafından kullanılır. Bu ürünler; projelerin kağıt üzerinde emniyetli ve pratik şekilde hazırlanmasını sağlar. Binaların çiziminin yanı sıra köprülerin geniş açısının belirlenmesine yardım eder. İşlevsel ve kullanışlı yapı özellikleri ile oldukça ilgi görür. Bir otomobilin motorunu tasarlarken ya da şehrin sokaklarını belirlerken dahi bu malzemeden yardım alınır. Plan, kesit ya da perspektif çizimi için özellikle profesyonellerin işlerini kolaylaştıran işlevsel bir üründür. Mühendislik ve mimarlık alanında gerçekleştirilen projelerde sıklıkla kullanılır. Projelerin hatasız şekilde çizilmesine olanak sağlayan bu ürünler; işlemlerinizi kusursuz ve rahat şekilde gerçekleştirmenize yardım eder.

T Cetveli Kaç CM'dir?

İç mimar, mühendislik ya da mimari alanlarda tercih edilen T cetveli modelleri arasında 50 cm seçenekler dikkat çeker. Şehir bölge planlayıcılarının yanı sıra teknik ressamlar tarafından da popüler şekilde tercih edilen bu malzemeler; proje ve ders sırasında büyük kolaylık sağlar. Eğitim öğretim gören öğrenci ve mesleki profesyonellerin tercih ettiği kullanışlı çizim ekipmanlarının başında gelir. Seçenekler arasında 65 cm ölçülü modeller de vardır. Söz konusu modeller; bina, köprü ya da tünel yol gibi çalışmalarda kullanılır. İnşaat alanı ve proje aşamasında ideal ebatlı ürünleri tercih ederek projelerinizi eksiksiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Modellerin 75 cm ebatları da ergonomik ve rahat kullanım imkanı sunar. Bu ürünler; kanalizasyon, sokak ya da cadde dizaynı gibi altyapı çalışmalarının yanı sıra masa başı projelerinin ve yatay çizgilerin düz bir hat üzerinden çizilmesine yardım eder.

T Cetveli Nereden Alınır?

Ahşap, kağıt ya da diğer zeminlerin üzerinden düz bir hat boyunca çizilebilmesine olanak sağlayan T cetveli modellerini Trendyol'dan satın alabilirsiniz. Muhasebe alanında oldukça ilgi gören bu ürünler ile gider miktarı; düzlem çizgi üzerinde sağ ve sol kolon oluşturarak yazılır. Öğrencilerin eğitim gördükleri sınıflarda da T cetveli vasıtasıyla çizimler pratiklik kazanır. Mimarlık ve mühendislik öğrencilerinin yardımcısı halinde olan bu ürünler; kusursuz çizimler yapmak için idealdir. Teknik çizimlerin yanı sıra perspektif, alan ve kesit oluşturmanıza da olanak sağlar. Proje taslaklarının hatasız ve güvenli şekilde oluşturulmasına yardım eden bu ürünleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.