Marka
Kapasite
Uyumlu Sistemler
RAM Hızı
Fiyat
Ekran Kartı Bellek Tipi
Satıcı Tipi
Bağlantı Tipi
Okuma Hızı
Yazma Hızı
Ürün Değerlendirmesi
"

Crucial

" araması için 234 sonuç listeleniyor

Crucial

Crucial

Bilgisayar donanım birimlerine meraklı olan teknoloji tutkunlarının, ekran kartı bellekleri ve gelişmiş bellek çözümlerinden tanıdığı Micron Technology çatısı altında bulunan Crucial, Micron’un yarım asra yaklaşan deneyimiyle birbirinden başarılı ürünler sunuyor. Bilgisayar ve sunucu belleklerinden (RAM) taşınabilir SSD’lere kadar sayısız birime imza atan marka, ürünlerinde yüksek performans ve ileri düzeyde verimliliği gözettiği için hem teknoloji meraklılarının hem de profesyonellerin takdirini kazanıyor. Bu takdir, özellikle Crucial SSD yorum ve değerlendirmelerinde görülebiliyor. Satın aldıkları bilgisayar donanım birimlerinden memnun kalan kullanıcılar, edindikleri ürünlere dair yorumlarını, diğer teknoloji tutkunlarıyla paylaşarak onların da Crucial SSD ve Crucial RAM modelleri hakkında fikir sahibi olabilmelerine yardım ediyor. Crucial; 4 GB, USB, 64 GB, harddisk, 32 GB RAM, 500 GB, HDD, 64 GB SSD modelleri ve daha fazlası, Crucial Türkiye distribütörlüğü sayesinde Türkiye’deki teknoloji tutkunlarıyla buluşuyor.

Yüksek Performanslı Crucial RAM Modelleri

Bilgisayarınızın düşük performanslı olduğunu düşünüyor, işlemci veya depolama birimi gibi bileşenlerin, performans noktasında herhangi bir sınırlandırma yapmadığını tespit edebiliyorsanız, bilgisayarınızdaki RAM modüllerini yenilemeniz, hedeflediğiniz performansa ulaşabilmenizi sağlayabiliyor. Zira yetersiz kapasiteli, yüksek gecikmelere sahip ve düşük hızlı RAM’ler, sizi web tarayıcı kullanırken de oyun oynarken de kısıtlayabiliyor. Bunun neticesinde yavaşlama ya da takılma olarak değerlendirebileceğiniz istenmeyen ve genellikle çalışma sürecinizi olumsuz yönde etkileyecek durumlar deneyimlemeniz mümkün olabiliyor. Geliştirdiği RAM modellerini; masaüstü bilgisayar RAM’i, dizüstü bilgisayar RAM’i, Mac RAM’leri, sunucu RAM’leri şeklinde sınıflandıran marka, aynı zamanda yan markası Ballistix ile oyunculara özel çözümler sunuyor. RAM konusunda gereksinimlerinize yanıt veren ve ürün yelpazesini geniş tutarak gerek sıfırdan bilgisayar kurma işlemlerinizde gerekse donanım yükseltme süreçlerinizde size esneklik kazandıran Crucial 8GB ve daha yüksek kapasiteli tek modül veya takım hâlinde bellekler edinebilmenizi sağlıyor.

Arkasına, Micron’un bellek alanındaki uzmanlığını alarak masaüstü bilgisayar kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun RAM’ler üreten marka, ilgili RAM modelleriyle eski nesil ya da yeni nesil olması fark etmeksizin bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasına katkıda bulunuyor. Bellek kaynaklı veri erişim problemleri başta olmak üzere karşılaşabileceğiniz bellek temelli tüm sorunları ortadan kaldırabilecek ürünler, aynı anda birçok uygulamayla çalışmanıza da fırsat tanıyor. Modern uygulama ve araçların, yüksek miktarda bellek kullanabildiği dikkate alındığında Crucial 8 GB RAM ve üstü bellek çözümleri, yeni nesil kullanım senaryolarında verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olabiliyor. Dünyanın en büyük bellek üreticilerinden biri olan Micron’un imzasını taşıyan teknolojilerle donatılan Crucial 16GB ve farklı boyutlardaki RAM modelleri, yüksek kaliteli devre bileşenleriyle geldiği için zorlu koşullarda çalışmaya karşı dayanıklılık gösteriyor. Anakartlardaki bellek slotlarına kolayca takabileceğiniz RAM çeşitleri, yükseltme süreçlerinde yine aynı pratiklikte çıkarabilmeniz mümkün oluyor.

Taşınabilir Bilgisayarlar İçin Geniş Kapasiteli RAM Modelleri

Yapıları gereği, özel modeller haricinde masaüstü bilgisayar donanımlarına kıyasla daha düşük bilgisayar donanım bileşenleriyle konfigüre edilen dizüstü bilgisayarlar, düşük kapasiteli RAM kaynaklı performans sorunları yaşatabiliyor. Bellek modülleri, kullanıcıların erişebilecekleri taban kısmında bulunan dizüstü bilgisayarların RAM modülleriyse kolayca değiştirilebiliyor. Markanın sunduğu dizüstü bilgisayar bellekleri, laptop’ların muhtemel performans düşüşlerini ortadan kaldırırken teknoloji meraklılarının çoklu uygulama kullanımı başta olmak üzere birçok işlemi, zorlanmadan gerçekleştirebilmelerine imkân tanıyor. DDR4 formundaki belleklerin kapasitesini, tek modül olarak 32 GB’a kadar yükseltebilen marka, bu sayede tek RAM slotu bulunan taşınabilir bilgisayarlarda da tatmin edici bir bellek yükseltmesi yapabilmenize olanak veriyor.

Markanın geliştirdiği masaüstü bilgisayar ya da dizüstü bilgisayar RAM modüllerinden almayı planlıyorsanız, anakartınızın hangi marka ve model RAM’leri desteklediğini önceden öğrenmeniz, muhtemel uyumluluk sorunlarıyla karşılaşmanızı önlüyor. Anakart ve laptop üreticilerinin web sayfalarında bulunan RAM uyumluluk tablolarında, edinmeyi düşündüğünüz RAM’ler; marka, model, kod, hız ve benzeri özellikleriyle örtüşüyorsa, bu RAM’leri almanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor. Şayet alışveriş listenize eklediğiniz bellek, bu tablolarda mevcut değilse alternatif çözümler edinmeniz yerinde olabiliyor. Benzeri şekilde, markanın Mac bilgisayarlar için geliştirdiği bellek modüllerini de üreticinin kendi sitesindeki yönlendirmeler çerçevesinde belirlemeniz gerekiyor. Bu sayede performans ya da uyumluluk sorunlarına denk gelmeden, keyifli ve verimli bir bilgisayar kullanım deneyimi elde edebilmeniz olanaklı hâle geliyor.

Ürün yelpazesine profesyonel RAM modelleri de konumlandıran marka, sunucularda değerlendirilebilecek teknik özelliklere sahip özel bellekler geliştiriyor. Veri merkezlerinde, bulut depolama çözümlerinde, kurumsal kullanıma yönelik yapılandırılan bilgisayarlarda ve benzeri cihazlarda kullanılabilen Micron bellek modüllü RAM’ler, sunucuların ve iş bilgisayarlarının, daha verimli çalışmasına hizmet ediyor. Güvenli ve sürdürülebilir çalışma noktasında da başarılı iş çıkaran marka, ilgili RAM modüllerini, ECC (error correction code-hata düzeltme kodu) standartlarına göre üretiyor. Doğrudan doğruya son kullanıcıların edinemedikleri ancak partnerler aracılığıyla satın alınabilen sunucu ve iş istasyonu sınıfı bellekler, iş dünyasının en çok tercih ettiği çözümler içerisinde yer alıyor.

Oyunculuk Kariyeriniz İçin Ballistix Serisi Bellekler

Sıkı bir oyun tutkunuysanız ve yeni nesil oyunlarla zaman geçiriyorsanız, oyunculara yönelik çevre birimleri ve aksesuarlar, hayatınıza bir şekilde dâhil olabiliyor. Bu aşamada, markanın geliştirdiği oyunculara özel RAM modelleri de bilgisayarınızın bir parçası hâline gelebiliyor. Overclock olarak nitelendirilen hız aşırtma işlemine uygun bir anakart kullanıyor ve sahip olduğunuz belleklerin, potansiyelini açığa çıkarmak adına voltaj ve frekans değerlerini artırmayı hedefliyorsanız, Ballistix serisi RAM’ler, beklentilerinizi rahatlıkla karşılayabiliyor.

Performans ve verimlilik alanında standartların ötesine geçmek için yönelebileceğiniz ürünler, dünyanın önde gelen işlemci ve yonga seti geliştiricilerinin, hız aşırtma temelleri doğrultusunda konfigüre edilebiliyor. Üretim sürecinde, normal bellek modüllerinden daha dayanıklı ve hız aşırtma işlemlerine uygun bileşenler kullanılarak geliştirilen oyuncu serisi RAM’ler, uyumluluk tarafında da yüz güldürüyor. Yüksek performanslı anakartlarla uyumluluğu onaylanan çözümler, Micron’un alanındaki uzmanlığıyla devre kartından bellek kontrolcüsüne kadar her aşamasında test edilerek kullanıcılarla buluşturuluyor. Hem masaüstü bilgisayarlar hem de oyunculara yönelik üretilen dizüstü bilgisayarlar için ayrı ayrı modüller sunan marka, masaüstü bilgisayarlar için geliştirdiği RAM’lerde özel soğutma ve aydınlatma özelliklerine imza atabiliyor. Yüksek frekans değerlerine çıkabildiği ve hız aşırtma işlemlerinde ekstra voltaj verilebildiği için ısınan bellekleri, doğrudan bellek modüllerine dokunan pedlerle desteklenen pasif soğutucularla donatılabiliyor.

Anakart ve ekran kartı üreticilerinin LED aydınlatma imkânlarıyla uyumlu çalışabilen RGB LED aydınlatmalar ise kasasında ilgi çekici görüntüler yaratmak isteyenlere hitap ediyor. Diğer ışıklı donanım bileşenleriyle eş zamanlı olarak çalışabilen aydınlatmalar, oyun tutkunlarına motivasyon sağlayabiliyor. Gerek görüldüğü takdirde tamamen devre dışı bırakılabilen LED aydınlatmalar, Ballistix serisi belleklerin alametifarikalarından biri olarak değerlendiriliyor. Markanın geliştirdiği oyuncu bellekleri, ne aydınlatma özellikleri ne de pasif soğutucuları nedeniyle RAM slotlarında fazladan yer kaplamıyor. Bu sayede oyuncular, anakartlarındaki tüm slotlara, Ballistix serisi belleklerden takabiliyor ve işlemci soğutucusu ya da farklı bileşenlerin, belleklere temasından kaynaklanabilecek sorunları geride bırakabiliyor.

Veri Okuma ve Yazma Hızıyla Öne Çıkan SSD Çeşitleri

Zaman içerisinde mekanik yapıdaki depolama birimlerinin yerlerini almaya başlayan ve artan kapasitelerine karşın, kullanıcıların erişebilecekleri fiyat aralıklarına konumlandırılan SSD’ler, markanın kendine özgü yaklaşımlarıyla farklı bir form kazanıyor. Geliştirdiği SSD modellerini fiziksel bağlantı türü ve fiziksel yapısına göre sınıflandıran Crucial 120 GB SSD modellerinden başlayıp çok daha yüksek kapasiteli ürünlere dek sayısız çözüme hayat veriyor.

Markanın en yüksek performanslı SSD’leri arasında, NVMe formundaki yeni nesil SSD’ler yer alıyor. Sıralı ve rastgele okuma-yazma oranlarıyla da dikkat çeken NVMe yapısındaki M.2 Crucial 1TB SSD modelleri, saniyede binlerce megabaytlık okuma ve yazma değerleri sunuyor. Geniş kapasitesi ve yüksek performansına karşın oldukça düşük seviye enerji tüketen NVMe SSD’ler, masaüstü bilgisayarların yanı sıra güncel dizüstü bilgisayarlara da takılabiliyor. Taşınabilir bilgisayarınızı, prize takılı olmadığı anlarda da uzun süre boyunca kullanmak ve cihazın bataryasını daha verimli değerlendirmek istiyorsanız, hem bekleme konumundayken hem de etkinken az enerji harcayan M.2 SSD’ler sizi bekliyor. Fiziksel koşullara dayanma konusunda sınıfı geçen ürünler, dayanıklılık tarafında teknik manada da beklentileri karşılıyor. Milyonlarca saatlik kullanım ömrüne sahip modeller, yüzlerce terabaytlık veri yazılabilmesini mümkün kılıyor. Sunduğu imkânlar karşısında boyutları itibarıyla son derece kompakt olan NVMe SSD’ler, mini ve küp formundaki bilgisayarların vazgeçilmezi oluyor. Mini-ITX form faktörüne sahip anakartların alt kısımlarında ya da port bağlantı alanlarında bulunabilen M.2 SSD yuvalarına kolayca takabileceğiniz ürünler, ekstra bir güç girişi gerektirmeden çalışıyor.

NVMe yapılı M.2 SSD’leri kullanabilmenize imkân tanıyan bilgisayar bağlantı noktalarınız bulunmuyor ancak bu ürünlerin sunduğu başarıma yakın bir performansı, yine de deneyimlemek istiyorsanız, marka, sizlere başarılı çözümler sunuyor. İç kısmında yüksek performanslı SSD’lerden bulunan ve 2,5 inç boyutunda disk şeklinde üretilip standart depolama birimlerindeki gibi güç ve veri aktarım konnektörleri bulunan ürünler, taşınabilir bilgisayarlarınıza ve masaüstü bilgisayarlarınıza konuk oluyor. Micron’un yeni nesil 3D NAND teknolojisinin getirdiği verimliliği en iyi şekilde değerlendirebilmenize olanak veren modeller, kurulum aşamasında size hiçbir şekilde zorluk çıkarmıyor. Endüstri standartlarına uygun donanım tabanlı şifreleme özelliklerine sahip SSD’ler, kişisel dosyalarınızı ve gizli verilerinizi, bilgisayar korsanlarına ve veri hırsızlarına karşı koruyor. Geleneksel SSD’lerden farklı olarak ani elektrik kesintilerinde ya da güç dalgalanmalarında yaşanabilecek veri kayıpları da böyle ürünlerle tarihe karışıyor. 3D NAND teknolojisinin ulaştığı nokta sayesinde bilgisayarınızda yaptığınız son değişiklikler, anında diske kaydediliyor ve elektrik kesintisi gibi istenmeyen durumlarla karşılaştığınızda, çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün oluyor.

2,5 inç boyutundaki SSD’lerin avantajları ve sunduğu olanaklarla bunlarla bitmiyor. Markaya özel, gelişmiş veri savunması sistemi, hata düzeltme katmanlarından destek alarak diskinize kaydettiğiniz multimedya içeriklerinizin ve diğer dosyalarınızın, çeşitli nedenlerle kullanılamaz hâle gelmesini önlüyor. Bunun yanında gerek veri güvenliği gerekse performans konusunda daha farklı çözümler arıyorsanız, bir çeşit RAID desteği sunabilen ürünler, ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor. Aynı marka ve model SSD’lerden birden fazla adette satın alıp yapılandırdığınız takdirde, karşılaşılabilecek disk arızaları ve benzeri durumlarda, hâlihazırdaki tüm verilerinizi, hiçbir disk arızası yaşanmamış gibi kullanabilmenize fırsat tanınıyor. Bunun yanında, içerisinde tek bir hareketli parça bile bulunmadığından dolayı hareketten ya da sert fiziksel darbelerden etkilenmeyen SSD’ler, dayanıklılık cephesinde de takdiri hak ediyor.

İşlevsel ve Pratik Taşınabilir Formdaki SSD Modelleri

Hem SSD’lerin hem de yüksek hızlı veri aktarımı gerçekleştirebilen USB portlarının sunduğu imkânlardan yararlanarak taşınabilir diskler aracılığıyla çalışmalarınızı sürdürülebilir kılmak istiyorsanız, marka, daima yanınızda taşıyabileceğiniz ürünlere imza atıyor. Doğrudan doğruya bilgisayarlarınızla ya da oyun konsollarınızla birlikte değerlendirebileceğiniz şekilde dizayn edilen modeller, markanın hazırladığı diğer SSD’lerin avantajlarını beraberinde getirirken taşınabilirliğin sağladığı ekstraları da tecrübe edebilmenize olanak veriyor. Crucial SSD 500GB, 1 TB ve 2 TB gibi yüksek depolama kapasitelerine sahip taşınabilir SSD’leriyle saniyede bir terabaytı geçen veri transferi gerçekleştirebilmenize imkân tanıyor. Özellikle dijital içerik üretimiyle ilgileniyor, taşınabilir disklerinizdeki büyük boyutlu video ya da ses dosyaları üzerinde düzenlemeler yapmanız gerekiyorsa, böylesi ürünler, gereksinimlerinizi rahatlıkla karşılıyor. Kompakt yapıları sayesinde cebinizde dahi taşıyabileceğiniz modeller, bilgisayarlarınızdaki USB-C portlarına takılabildiği gibi dönüştürücü kullanılarak USB-A portları üzerinden de veri aktarımı yapabiliyor. İlgili çözümleri, oyun konsollarınızla birlikte değerlendirmeyi düşünüyorsanız, bu dönüştürücüler işlerinizi kolaylaştırabiliyor.

Windows, MacOS ve Android platformlarıyla uyumlu olacak şekilde üretilen taşınabilir SSD’ler, markanın diğer SSD’lerindeki güvenlik mekanizmalarıyla taçlandırılıyor. Veri güvenliğinizi maksimize edecek mekanizmaların yanı sıra haricî uygulamalarla birlikte kullanıma da müsaade ederek istenmeyen yazılımlardan korunabilen modeller, aynı zamanda üçüncü parti veri şifreleme araçlarını da destekliyor.

Oyunculara Yönelik SSD’ler ve Aksesuarlar

Modern üç boyutlu oyunlar ve sanal gerçeklik destekli yapımlar, fotorealistik görüntüler ve eşsiz işitsel deneyimler sunmalarının karşılığında, oldukça geniş disk alanı kullanabiliyor. Bu durum, geleneksel yapıdaki mekanik disklerle oyun yüklemelerinin birkaç dakikaya varan süreler alması anlamına geliyor.

Markanın geliştirdiği oyuncu sınıfı SSD modelleri ise yine markanın geliştirdiği standart SSD’lerden farklı olarak çok daha yüksek okuma ve yazma değerleri sunuyor. Saniyede 3 terabaytın üstünde sıralı okuma ve yazma değerlerine sahip modeller, bilgisayarlardaki M.2 bağlantı noktalarına takılarak kullanılabiliyor. Sunduğu performansın sürdürülebilir olmasını, üzerinde bulunan soğutucu plakalarla mümkün kılan, ayrıca uzun soluklu kullanımlarda okuma ve yazma değerlerinden taviz vermeyen ürünler, gerek oyunları gerekse işletim sistemlerini saniyeler içerisinde kullanabilmenize imkân tanıyor. Diskinizin tamamını şifrelemek isteseniz bile performansını muhafaza etmeyi başaran ürünler, aralarında; dinamik yazma hızlandırma ve uyarlanabilir termal koruma sistemleri gibi teknolojilerin de bulunduğu birçok özellikle destekleniyor. Kapasiteleri 250 GB ila 2 TB arasında değişiklik gösteren modeller, en düşük kapasiteli çözümler haricinde birbirine denk performans sergiliyor.

Gündelik yaşantınızda ya da iş hayatınızda kullandığınız bilgisayarları, daha verimli değerlendirmeyi arzu ediyor, bu doğrultuda çeşitli aksesuarlar arıyorsanız, markanın ürün gamında depolama odaklı birçok aksesuar yer alıyor. Masaüstü bilgisayarlarınızda satın aldığınız 2,5 inçlik SSD’leri konumlandırabileceğiniz bir alan bulunmuyorsa, markanın sunduğu 3,5 inçten 2,5 inçe dönüşüm sağlayan aparatları, gereksinimlerinize yanıt verebiliyor. Yalnızca markanın hazırladığı SSD’lerle değil diğer tüm 2,5 inçlik SSD’lerle birlikte kullanabileceğiniz ürünler, masaüstü bilgisayarınızı, SSD’ler yardımıyla daha hızlı hâle getirmenize zemin hazırlıyor.

Kullandığınız 2,5 inçlik SSD’nin, beklediğiniz performansı sağlayamadığını düşünüyor, bunun sorumlusunun ise kullandığınız SATA kablosu olduğunu tespit edebiliyorsanız, markanın hazırladığı SATA kabloları sizleri bekliyor. Uzunluk, renk ve benzeri özellikleri değişkenlik göstermekle birlikte performans konusunda tatmin edici sonuçlar yakalamanıza olanak veren ürünler, masaüstü bilgisayarlarınızda ya da mini bilgisayarlarınızla uyumluluk sergiliyor. Markanın geliştirdiği yüksek hızlı taşınabilir SSD’lerden satın aldıysanız ancak masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızda, bu diskleri güvenle takabileceğiniz USB-C portları bulunmuyorsa, USB-C’den USB-A’ya dönüştürücü görevi üstlenen aparatlar, alışveriş listelerinize konuk olabiliyor. Kullanım esnasında veri kaybı veya performans düşüşü yaşatmayan, kompakt boyutlu çözümler, laptop çantalarınızda kendine yer bulabiliyor. Tüm bunların haricinde; veri transfer kablolarından sabit disk dönüştürücülerine, SSD kurulum kit’lerinden adaptörlere dek pek çok aksesuar, markanın imzasını taşıyor.

Siz de yüksek performanslı RAM ve SSD’ler almayı planlıyor, güvenle kullanabileceğiniz aksesuarlara yatırım yapmayı istiyorsanız, Crucial tarafından geliştirilen modelleri inceleyebilir, dilediğiniz ürünü Trendyol’a özel ayrıcalıklı fiyatlarla satın alabilirsiniz.