İlgili Kategoriler
SSD Kapasitesi
Okuma Hızı
Bağlantı Tipi
Fiyat
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Yazma Hızı
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Sandisk SSD Harddisk

" araması için 12 sonuç listeleniyor

Sandisk SSD Harddisk Modelleri Trendyol'da!

Sabit disk, modern bilgisayarların mimarisinde önemli bir parça olarak kabul edilen bir veri depolama sistemidir ve belirli bir kullanım süresinden sonra değiştirilmesi normaldir veya sadece ilgilenmek için ek bir sabit diske ihtiyacınız olduğunu hissedersiniz. Bu aşamada devreye giren Sandisk SSD harddisk olur. Sandisk SSD 3d ve çok daha fazlasını keşfetmek için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.

Sandisk SSD Harddisk Çeşitleri

Sandisk SSD Harddisk Çeşitleri

Yeni bir sabit disk satın alma zamanının geldiğine karar verirken depolama alanına göz atmalısınız. Bu bağlamda Sandisk SSD harddisk 120 gb ve 6 tb harddisk harici gibi seçenekler bulunmaktadır. Geleneksel sabit sürücüler (HD'ler) onlarca yıldır masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaktadır ve bu nedenle HD terimi genel hale geldi ve artık herhangi bir depolama sistemini tanımlamak için yaygın olarak kullanılıyor. Bu tür disklerde kullanılan teknoloji güvenilirdir ve geleneksel sabit disklerin gigabayt başına en düşük maliyeti sunması ve sentlerle ölçülebilmesi nedeniyle bunun basit, geniş ve nispeten uygun fiyatlı bir seçenek olduğunu birkaç kelimeyle özetleyebiliriz. SSD geleneksel sabit sürücülerde kullanılan metal diskler yerine verileri depolamak için flash bellek denilen bir sürücü türüdür. SSD'ler veri okuma ve yazma açısından daha hızlıdır, daha az güç tüketimi gerektirir ve dizüstü bilgisayar pillerinin ömrünü uzatır. SSD'lerdeki flash belleklerin çalışması için hareketli parçalara veya motorlara ihtiyaç duymaz, bu da daha uzun bir kullanım ömrü sağlar. En popüler SSD modelleri 120 ile 256 GB arasında kapasiteye sahip olanlardır.

Sandisk SSD Harddisk Seçenekleri

Sandisk SSD Harddisk Seçenekleri

M2 SSD Sandisk ve Sandisk SSD harddisk 240 gb gibi çeşitli seçenekler de vardır. Geleneksel sabit diskler, büyük kapasiteli, ev tipi disklerde yaklaşık 4 TB'a ulaşan versiyonlarda mevcuttur. Temel olarak hibrit modeller, manyetik diskleri ve büyük sabit disk kapasitesini tek bir sürücüde bir SSD hızıyla birleştirirler. Genellikle geleneksel bir HD'den biraz daha pahalı, ancak bir SSD'den çok daha ucuza mal oluyorlar. Bunlar, disk alanından vazgeçmeden genel sistem performansını geliştirmek isteyenler için iyi seçimlerdir. Bir başka ilginç nokta ise, hibrit disk belleniminin kendisinin, SSD veya HD'de ne olması gerektiğini otomatik olarak organize eden, HD'den okunan verileri izleyen ve en sık erişilen dosyaların geçici kopyalarını SSD'de depolayan olmasıdır. Bir sabit sürücü, SSD veya SSHD arasında karar verdikten sonra, istediğiniz sürücü şeklini seçme zamanı. En yaygın boyutlar 3,5 inç ve 2,5 inçtir. Geleneksel sabit sürücülerde veriler metal disklerde depolanır, bu da depolama kapasitesini artırmak için daha fazla diske ihtiyaç olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, masaüstü sabit diskleri maksimum 4 TB kapasiteli 3,5 inç, taşınabilir sabit diskler ise maksimum 2 TB kapasiteli 2,5 inç olma eğilimindedir.

Sandisk SSD Harddisk Modelleri

Sandisk SSD Harddisk Modelleri

SSD Sandisk 480gb ve Sandisk SSD plus sata iii gibi seçenekler de oldukça popülerdir. Veri depolamak için hareketli parçalara ihtiyaç duymadıklarından SSD'ler daha küçük olabilir. Bu nedenle çoğu SSD 2,5 inçtir, ancak bir SSD'yi 3,5 inçlik bir konektöre takmanız gerekiyorsa, bunun için uygun adaptörler vardır. 1.8 veya 1 inç boyutlarında çok küçük diskler de vardır. Bunlar, müzik çalarlar ve bazı taşınabilir depolama aygıtları gibi taşınabilir aygıtlarda kullanılır. SATA özelliği, son yıllarda hem HDD'ler hem de SSD'ler için depolama sürücüsü pazarında standart hale geldi. Avantajları arasında daha yüksek veri aktarım hızları, daha ince bağlantı ve güç kabloları sayılabilir. 2000'lerin ortalarında geleneksel PATA arabiriminin yerini almak üzere ortaya çıktı. SATA kabloları, IDE kablolarından çok daha pratiktir ve kasa içindeki hava akışını engellemez. Her SATA bağlantı noktası, önceki standardın aksine tek bir cihazı destekler. Bu nedenle, anakartların dört (veya daha fazla) SATA bağlantı noktası sunması yaygındır. Harici bir sabit disk satın almayı seçerseniz, sisteme bir USB portu üzerinden bağlanacaktır. SSD Sandisk 480gb ve Sandisk 480gb SSD plus taşınabilir harici harddisk gibi modeller bağlantı noktası açısından da beklentileri karşılar. Sandisk SSD yorum ve çok daha fazlası için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.