İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

WD

" araması için 325 sonuç listeleniyor

WD

WD ile Güvenilir Depolama

WD yani Western Digital, dünyanın en büyük sabit disk üreticilerinden biridir. Taşınabilir dahili ve harici veri depolama seçenekleri sunan bu marka, güvenilir seçenekler sunmaktadır. Ayrıca hız konusunda çalışmalar da yapmaktadır. Firmanın çalışma alanları uygulama iş yükü, veri koruma yönetimi, büyük veri, hibrit bulutu kapsamaktadır. Ayrıca marka, endüstriyel çözümleriyle de dikkat çekmektedir. Marka, veri koruma yönetimine özen göstermekle birlikte, veriler konusundaki kesintisiz erişime de önem vermektedir. Bunun için çözümler geliştiren marka, sabit disk, harici bellek, taşınabilir hard disk gibi çözümler sunmaktadır. Bunlar arasında, Otomotiv SD Kartları, ActiveScale Serisi, Otomotiv SD Kartları, CinemaStar Serisi HDD, CL SN720 SSD, Ticari NVMe Katı Hal Sürücüleri, Ticari SD ve microSD Kartlar, Bağlı Home Edge + SD ve MICROSD Kartlar. MMC UFS Gömülü Flash Sürücüler, ev USB'si, gibi çözümler sunmaktadır. Aynı zamanda markanın birden çok ürün serisi bulunmaktadır. Bu serilerle, ev, ofis ve endüstriyel çözümler sunmayı hedeflemektedir. Ürünler bireysel ve ticari kullanıma uygundur. Kullanıcılara birçok seçenek sunan marka bireysel ve ticari kullanıma uygun olarak yüksek depolama kapasiteli ürünlere önem vermektedir. WD 1 TB modellerinde de bireysel ve ticari kullanımlar için uygun olmasıyla öne çıkmaktadır. Taşınabilir ya da harici disk seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Aynı zamanda genel olarak işletim sistemleriyle olan uyumluluklarıyla da öne çıkmaktadır. Bu ürünlerde de çok fazla seçenek mevcuttur. Her ihtiyaca ve her görsel zevke uygun renkleriyle herkese hitap etmektedir. Bu modeller iş yükünü ve depolamayı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. WD Elements serisinden 1TB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk de bu modellerden birisidir. Bu cihaz USB 2.0 ve 3.0 cihazlarla uyumludur. Hafif tasarımıyla öne çıkan bu ürün, ideal bir yardımcıdır. Aynı zamanda ürün, darbelere karşı korumalıdır. Bu sabit sürücü bağlantı noktasına bağlandığı andan itibaren maksimum performans hedeflenerek üretilmiştir. USB 2.0 ile 480 MB/saniye hızında aktarım sağlanırken, 3.0 USB ile 5 GB/saniye hızında çalışmaktadır. Aktarım performansı kullanıcının donanın ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu ürün NFTS formatında biçimlendirilmesi dolayısıyla birçok işletim sistemine uygundur. Ürün bireysel ve ticari kullanıma uygun olmasının yanında siyah renk seçeneğiyle kullanıcının ilgisine sunulmuştur.

WD ile Mühürlü Helyum Teknolojisi

Markanın, verilerin kalıcı olarak saklanabilmesi için kullanılan depolama aygıtlarına ilişkin çözümleri de mevcuttur. WD hard disk çözümlerini de kullanıcıların ilgisine sunmuştur. Bu ürün veri depolamanın yanı sıra veri güvenliği de hedeflenerek tasarlanmıştır. Mühürlü helyum teknolojisi ile üretilen bu ürün, düşük güç profiliyle yüksek güvenlik dereceleri hedeflenerek tasarlanmıştır. Aynı zamanda teknolojiye sahip olma maliyetlerinin de düşürülmesi hedeflenmiştir. Markanın öne çıkan ürünlerinden olan Gold zorlu depolama ortamları için güvenilir bir çözüm olması hedeflenerek tasarlanmıştır. HelioSeal teknolojisiyle donatılan bu ürün 2,5 milyon saate kadar MTBF titreşim koruma teknolojisi ve düşük güç tüketimi sağlamaktadır. Bireysel kullanıma da uygun olan bu tasarım, işletme sınıfı depolama sistemleri ve veri meri merkezlerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Birinci sınıf performans hedefleyen bu sabit sürücü, WD Gold Enterprise Sınıfı SATA HDD’dir. Marka iş yükü azaltmayı hedefleyen çözümleri de kullanıcıların ilgisine sunmaktadır. Ultrastar DC HC600 SMR Serisi’nden olan bu ürün tamamen özel amaçlı üretkenlik teknolojisiyle donatılmıştır. Western Digital, büyük veri problemlerinin giderilmesine yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu aygıt, CMR sürücülerinden daha uygun bir maliyetli kapasite sunmayı hedeflerken, HelioSeal ve SMR’yi birleştirmektedir. Sıralı yazma işlemleri için ve kalite ve güvenilirlik hedeflenerek tasarlanmıştır. Ultra DC HC500 Serisi de markanın bir başka çözümüdür. Bu ürün büyük veriler için yüksek kapasite sağlaması hedefiyle üretilmiştir. Evrensel olarak, yüksek kapasitelere artan ihtiyacı karşılamayı hedefleyen marka, güvenli bir veri merkezi oluşturmak adına bu seriyi geliştirmiştir. HelioSeal teknolojisiyle donatılan bu ürün, endüstrinin beşinci neslini temsil etmektedir. 14 TB’ye kadar artan kapasite kademesine olan bu ürün 3,5 inç formatındadır. Aynı zamanda WD 1 TB hard disk seçenekleri de mevcuttur. CMR teknolojisi, bireysel ve ticari kullanıma uygundur. HeliaSeal tasarımıyla da güç verimliliğini artırmaktadır. 2,5 milyon saat MTBF derecesi bulunmaktadır. Diskin yaptığı işler arasında ise, büyük veri analitiği için birincil ve ikincil depolama gözetim analitiğinin yanı sıra dağıtılmış dosya sistemleri bulunmaktadır. Aynı zamanda bu ürün bulut ve yüksek ölçekli bir depolama alanı sunmaktadır. Bu ürün yüksek kapasite, alan yoğunluğu ve TCO teknolojisi sunmaktadır. TCO, teknolojik donanımlara az maliyete sahip olma hedefidir. Alıcılar teknolojik cihazların alımı konusunda belirlenen kriterler arasında işlevselliğin yanı sıra fiyat performansına da önem vermektedirler. Marka her ihtiyaca ve tarza göre kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

WD ile Veri Merkezi Sürücülerine Farklı Bir Yolculuk

WD SSD çözümleriyle de teknoloji dünyasına katkılar yapmayı hedeflemektedir. Bireysel ve ticari kullanımlarda uygun olan bu tasarımlar veri depolama ve güvenliği odak noktaya alınarak üretilmiştir. Bu tasarımlar kapasiteyi ve maliyeti azaltma hedefi temelinde bir çalışma sistemine sahiptir. Birçok seçeneği mevcut olan bu ürünlerden öne çıkan WD Gold Enterprise Sınıfı NVMe SSD de hızlı kurulum temel alınarak tasarlanmıştır. Sistem yanıt hızını artırırken maliyeti düşürmeyi hedefleyen bu tasarım, NVMe teknolojisiyle donatılmıştır. Bireysel kullanıma uygun olduğu gibi, ticari kullanımda da başarılı bir performans sergilemektedir. Bu ürünler tek başına çalışabilir olmasının yanı sıra dayanıklı bir dirence sahiptir. Gold HDD’ler sisteme güç kaybı koruması sağlamaktadır. Kurumsal performanslarda yüksek güvenlik sağlamaktadır. Kurumsal depolama ve sistemleri için özel olarak tasarlanan bu ürün, sistem yanıt verebilirliğini de artırmayı hedefleyerek tasarlanmıştır. 0,8 DW/D ile kurumsal sistemlere dayanıklılık katlaması öngörülürken MTBF teknolojisiyle rahatlatması hedeflenmiştir. Aynı zamanda hızlı ve güvenli silme işlemleriyle veri güvenliği sağlanmaktadır. Markanın bir diğer SSD çözümü ise, Cloud, Boot ve Edge amacına yönelik tasarlanan SSD’lerdir. Bu ürünler, bulut ve yazılım tanımlı depolama ortamlarında gereken elastik alt yapıya sahip olmalarıyla öne çıkmaktadırlar. Bu sürücüler uç sunucularına ve yoğun okuma CDN’lerine fiyat performansıyla hizmet etmektedir. 2 GB’tan 120 GB’a kadar düşük kapasitelere sahip depolama alanında kayıt gereksinimleri için doğru noktayı seçmeyi hedeflemektedir. Bu ürün, düşük kapasite, sıralı işlem hacmi, kurumsal veri dayanıklı özelliğine ve MTBF güvenilirlik derecesine sahiptir. Ürünün iş yüküne katkıları arasında IaaS,PaaS ve Saas Altyapısı, sosyal medya ve web sunucuları, yazılım tanımlı depolama, e-ticaret mikro ödeme sistemleri, video akışı, dosya sunucuları ve okuma yoğun uygulamaları bulunmaktadır. WD harici hard disk 1 TB seçenekleri dahil olmak üzere ürünlerde işlevselsellik ve teknolojik donanım öne çıkmaktadır. WD 3.5" 1TB Caviar Blue 7200 Rpm 64MB Cache Sata 3.0 Hard disk markanın öne çıkan 1 TB seçenekleri arasındadır. Bu ürün, grafik işleme ünitesi ve 40 adet GP107-300 çekirdeklere sahiptir. Bellek saat hızı 7008 MHz olmasının yanı sıra 2 GB GDDRS belleğe sahiptir. 75 Watt güç tüketimi yapmaktadır. Kart ölçüler 155x112x37 milimetredir. Kart ağırlığı 308 gram, paket ağırlığı 708 gramdır. Aynı zamanda dikey senkronizasyonu bulunmaktadır. Ürün bireysel ve ticari kullanıma uygundur.

Farklı WD Seçenekleriyle Tarzınızı Yansıtın

Öne çıkan bir diğer konu ise WD harici hard disk tasarımlarının tamamen işlevselliğe odaklanmış olmasıdır. Örneğin markanın Elements serisinden taşınabilir hard diskleri fiziksel açıdan da hafifliğiyle ön plana çıkmaktadır. Büyük bir depolama hazinesinin 20 gram cinsine küçültülmesiyle rahat bir kullanım hedeflenmiştir. 15 milimetre yüksekliğe, 110,5 milimetre uzunluğa ve 82 milimetre genişliğe sahiptir. 3.0 arayüzüne sahip olan USB cihazlarıyla uyumludur. 5 ile 40 derece arasındaki sıcaklık ortamlarında çalışmak için uygundur. Birçok işletim sistemiyle uyumlu olan bu ürün bireysel ve ticari kullanıma da uygundur. Bu ürün siyah ve füme olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle kullanıcının ilgisine sunulmaktadır. 45 santimetrelik bir USB kablosuna sahiptir. WD 2 TB kapasiteli çözümleriyle ihtiyaçlara cevap vermeyi hedeflemektedir. 1 TB ve 14 TB arası değişen kapasite seçenekleriyle her ihtiyaca cevap verebilme yeteneğiyle donatılmıştır. 2 TB çözümlerinde WD Blue disk de dizüstü ve masaüstü performansı odak noktaya alınarak tasarlanmıştır. Ürünün 500 GB, 1 TB, 2 TB, 4 TB ve 6 TB seçenekleri mevcuttur. Veri erişim hızını yükseltmek için ek kapasite çözümleri sunmaktadır. Yüksek dosyaların kontrolünü kolaylaştırmayı hedefleyen bu diskler, uzun ömürlülük testlerinden de geçmiştir. Bu ürün, yazılımları kopyalayabilmesinin yanı sıra uygulama ve ayar yedeklemesi de yapabilmektedir. Diskin kayıt yapan başlığı konumu dolayısıyla disk yüzeyine temas etmediği için güvenliği artırmaktadır. Uyumluluk kullanıcının donanım ve işletim sistemine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bütün işletim sistemlerinde çalışacak şekilde tasarlanmasının yanı sıra bireysel ve ticari kullanıma uygundur. WD Türkiye ve dünyada tanınırlığı yüksek bir marka olmasının yanı sıra sunduğu çözümlerle her ihtiyaca yönelik geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Özellikle ticari ve bireysel kullanımlarda da işlevsellik ve teknolojik donanımı öne çıkararak ürünlerini tasarlamaktadır. Markanın ana odak noktası olan iş yükü azaltma ve daha az maliyete sahip olma ilkelerini esas alması kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmektedir. Markanın aynı zamanda çıkarılabilir MICRO SD kartları da bulunmaktadır. Bu ürünler 8 GB ile 400 GB arasında çoklu kapasiteye sahip olmasının yanı sıra akıllı telefonlarda fotoğraf makinelerinde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda hızlı dosya aktarım yeteneğine de sahiptirler.

WD Şık Tasarımlarıyla Elinize Çok Yakışacak

WD taşınabilir hard disk çözümlerini de kullanıcıların ilgisine sunmuştur. Bu ürünler güvenlik ve teknolojik donanıma sahip olmalarıyla ön plana çıkmaktadırlar. 1 TB ve 14 TB arası değişen ver depolama kapasiteleri sayesinde büyükten küçüğe bütün depolama ihtiyaçlarına yönelik ürün seçenekleri mevcuttur. WD My Passport 2TB 2.5 inç USB 3.2 de bu ihtiyaca yönelik geliştirilen bir taşınabilir harici disktir. Kırmızı, mavi ve siyah renk seçenekleriyle kullanıcıya sunulmaktadır. Taşınabilir bir depolama aygıtı olan bu ürün avuç içine sığabilmektedir. Dijital içerikleri güvende tutması amacıyla tasarlanan bu ürün, belgeleri paylaşacak, depolayacak ve düzenleyecek alana sahip olmasıyla öne çıkmaktadır. Cihazın parola koruması olması da öne çıkan bir diğer unsurları arasında bulunmaktadır. Parola koruması etkinleştirilerek kişisel parola belirlemek mümkündür. Programlama yapılarak otomatik çalışma sağlanabilmektedir. Kutusundan çıktığı anda kullanıma hazır olan bu aygıt, USB bağlantısı noktasıyla anında yedekleme işlemi başlatılabilmektedir. Aynı zamanda bu aygıt sosyal medya ve bulut depolama servislerine bağlanmaya da imkân tanımaktadır. Marka, bu ürünü dayanıklılık ve güvenilirliği odak noktasına alarak tasarlamıştır. WD HDD kutusu içerisinde de seçilen ürünün özelliklerine göre farklılık gösteren ürünler bulunmaktadır. Genel olarak kullanım kılavuzu, bir adet hard disk ve USB kablosu ürün paket içeriğidir. Güvenli depolama ürünleri sunan markanın ayrıca, farklı kullanım alanlarına yönelik harici, taşınabilir ya da sabit olmak üzere birçok seçeneği mevcuttur. WD harici disk seçeneklerinin yanı sıra eMMC Serisi Gömülü Flash Sürücüleriyle de çözümler sunmaktadır. Bu sürücüler, gömülü platformlar için güvenilirlik ve performans hedeflenerek tasarlanmıştır. Bu ürünler, orta ve ileri teknoloji mobil cihazlara yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık odak noktası olmuştur. Akıllı telefonlar ve mobil cihazlar için optimize edilen bu ürün, üstün performans odaklıdır. Akıllı telefon ve tabletlerin ihtiyacını karşılamak üzere 16 GB’tan 25 GB’a kadar veri depolama kapasitesine sahiptir. JEDEC uyumlu olacak şekilde tasarlanan bu ürün çeşitli ana makinelerle de uyumludur. Ürünün genel özellikleri arasında, 64 katmanlı 3D NAND teknolojisiyle donatılmış olması, akıllı telefon ve tabletler için ideal bir performans odaklı olması, eMLC flash depolama ile yüksek veri bütünlüğü sağlaması vardır. Uygulamaları arasında tabletler, akıllı telefonlar, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, yapay zekâ gözetim ve Drones IoT ağ geçitleri fabrika otomasyonu bulunmaktadır.

WD Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

WD 2 TB HDD gibi veri depolama alanında sunmuş olduğu birçok seçenek sayesinde her ihtiyaca uygun çözümler sunmayı hedeflemektedir. Bağlantılı akıllı ev uygulamaları için de çözümler sunmaktadır. Ev kullanımı kategorisinde sunduğu yüksek dayanıklılık odaklı çıkarılabilir çözümleri de mevcuttur. USB bağlantı noktası içeren bu tasarımlar, yerel depolamayla birleştirilerek gelişmiş bir işlevsellik deneyimi sunması hedeflenmiştir. Dijital video kaydı gibi kullanıcı deneyimlerine yönelik USB sürücü portföyü sunmaktadır. Ürünün genel özellikleri arasında, USB çıkarılabilir sürücü form faktörü olmasının haricinde yoğun kayıt işlemlerini karşı yüksek dayanıklılık performansıyla öne çıkmaktadır. Verilen güvenliği ise ana makine kilidiyle sağlanmaktadır. 16 GB ile 128 GB arasında değişen kapasite seçenekleri mevcuttur. Dijital bir çağda yaşadığımız için bütün verilerimiz bilgisayarlara kaydedilmektedir. Ancak sistem kaybı sonrası yaşanılan veri kayıplarını geri döndürmek için kimi zaman büyük uğraşlar verilmektedir WD veri kurtarma ihtiyacına yönelik de çözümler üretmektedir. Markanın geliştirmiş olduğu yazılım sayesinde, herhangi bir veri kaybı karşısında direkt olarak kurtarma işlemi birkaç adımda gerçekleştirilebilmektedir. WD taşınabilir disk çözümleriyle yapay zekâ ve sanal gerçekliği birleştirmektedir. Bunun yanı sıra sabit disklerle de cihaz performansını yükseltme odaklı ürünleri de mevcuttur. Genel olarak dünyadaki tüm cihazlara uyumluluk gösteren bu diskler en yüksek GB formundan 1 TB, 2 TB, 4 TB, 6 TB, 8 TB, 10 TB, 12 TB ve 14 TB olmak üzere birçok veri depolama kapasitesine sahiptirler. Marka aynı zamanda depolama sunucularına yönelik ürünler de tasarlamaktadır. Ultrastar Serv60 + 8 Hibrit Depolama Sunucusu da öne çıkan tasarımlar arasındadır. Ortamlardaki iş yükünü azaltmak amacıyla tasarlanan bu ürün, ölçeklenebilir işlemci tabanlı CPU’lara sahip olmasıyla öne çıkmaktadır. Bu sayede performansla maliyeti dengelemektedir. Bu sunucu kurumsal bir çözüm olarak dikkat çekmektedir. Aynı zamanda bireysel kullanım için de uygundur. OEM’lerin bulut servis sağlayıcılarının yanı sıra yoğun paylaşılan HDD ve depolama gerektiren sistem ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Genel özellikleri arasında ölçeklenebilir işlemci tabanlı sunucuya sahip olması, iş yüküne uygun CPU seçimi, 24 SSD’ye sahip hibrit destek ve fanlara sahip olması vardır. Siz de markanın diğer tüm ürünlerine sayfamız üzerinden ulaşabilir, ihtiyacınız olan tüm ürünlere anında sahip olabilirsiniz.