İlgili Kategoriler
Kapasite
Fiyat
Güç Kaynağı
Dönüş Hızı
Bağlantı Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Taşınabilir Disk

" araması için 516 sonuç listeleniyor

Taşınabilir Harddisk Fiyatları

Dijital verilerin muhafaza edilmesi herkes için gerekli bir durumdur. Bilgisayarın hafızasında biriken dosyaların organizasyonu kolay olmayabilir ve cihazdaki aşırı birikim, yavaşlama gibi sorunlara sebep olabilir. Bunun için bir taşınabilir harddisk edinmek mantıklı olacaktır. Yüksek kapasiteli bir taşınabilir disk alarak dosyalarınızı organize edebilir, depolayabilir ve diski başka cihazlara takarak dosyaları taşıyabilirsiniz. 1 tb taşınabilir harddisk gibi yüksek kapasiteli bir ürün almak, veri depolamanızı ve taşımanızı kolaylaştıracaktır. Bu ürünlerle fotoğraf, video, doküman gibi verilerinizi saklayabilir ve başka bir cihazda kullanmanız gerektiği zaman kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda daha yüksek bir kapasiteye ihtiyaç duyuyorsanız da 2 tb, 4 tb, 6 tb, 8 tb taşınabilir harddisk seçenekleri arasından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Taşınabilir Harddisk Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Taşınabilir Harddisk Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Her markanın ürettiği taşınabilir SSD modelinin kapasitesi ve özellikleri farklı olabilir. Taşınabilir disk önerisi almadan önce modellere ve özelliklerine göz atmak faydalı olacaktır. Güvenilir markaların ürettiği ürünleri uzunca bir süre kullanabilir ve verilerinizi 500 gb taşınabilir harddisk gibi geniş kapasiteli bir cihazda barındırabilirsiniz.

Sandisk en çok tercih edilen taşınabilir harddisk markaları arasındadır. Bu marka 5 tb taşınabilir harddisk gibi kapasitesi yüksek ürünler tasarlar. Sandisk tarafından üretilen cihazların tek özelliği yüksek taşıma kapasitesi değildir. Bu modeller Memory Zone özelliğiyle hafızada bulunan dosyaların kolaylıkla organize edilmesini sağlar. Sandisk harici taşınabilir harddisk modelleri aynı zamanda hafifliğiyle de dikkat çeker. Hafif yapıları sayesinde kolaylıkla taşınabilir ve her yere götürülebilir. Bu marka tarafından üretilen birçok model, UV ışınlarına, suya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Böylece dosyalarınızı her ortamda zarar görmeden taşıyabilir ve kullanabilirsiniz.

HP tarafından üretilen 128 gb ve 250 gb harddisk modelleri de gelişmiş teknik özellikleri sayesinde tercih edilir. HP taşınabilir harddisk modelleri sadece görsel, doküman, video gibi dosyaları değil oyunları ve yazılımları da depolayabilir. Bilgisayarınızda aşırı yer kaplayacağından endişe ettiğiniz yazılımları HP taşınabilir harddisk üzerine kurabilir ve buradan bilgisayarınıza bağlayarak çalıştırabilirsiniz. Bu marka tarafından üretilen modeller aynı zamanda hızlı aktarım özelliğine de sahiptir. USB 3.1 taşınabilir disk özelliği sayesinde USB bağlantısıyla dosya ve yazılımları oldukça hızlı bir biçimde aktararak pratik kullanım sağlar. Bu ürünler 370 MB/S okuma hızına sahip oldukları için güvenli ve hızlı bir biçimde veri depolamak, organize etmek ve aktarmak mümkündür.

Samsung, yüksek kapasiteli modeller üreten başka bir markadır. Marka tarafından üretilen harddisk modelleri güvenlik özellikleriyle ayırt edilebilir. Samsung markalı taşınabilir harici disk modellerinde verilere üçüncü kişilerin erişimini engelleyen yüksek güvenlik opsiyonu vardır. Bu sayede verileri şifreleyerek depolamak mümkün hâle gelir. Ayrıca Mac yazılımlarıyla uyumlu parmak izi koruması da bulunur. Samsung marka taşınabilir harddisk modellerinde aynı zamanda yönetim yazılımıyla dosyaları organize etmek mümkündür. 1 tb taşınabilir disk ve başka kapasitelere sahip modellerde diskin aşırı ısınmasını engelleyen bir sistem bulunur. Her cihaza uyumlu olan bu harddiskler, güvenlik ve bozulma endişesi olmadan uzun süre kullanılabilir ve hızlı veri transferi özelliği sayesinde, dosyalar hızlıca muhafaza edilip taşınabilir.

Asus, kablosuz taşınabilir disk modellerinde hem özellikleriyle hem de tasarımıyla dikkat çeken bir markadır. Asus tarafından üretilen modeller genel olarak göze hitap eden ve oyun meraklıları tarafından sevilebilecek tasarımlara sahiptir. Otomatik veri yedekleme özelliğiyle bağlı bulunduğu cihazın dosyalarının güvenle saklanmasını sağlar ve acil durumlar için depolama işlevi görür. Bununla birlikte 256-bit-ais şifreleme özelliği sayesinde dosyalara üçüncü kişilerin erişimini engeller ve güvenli bir kullanım sağlar. Gelişmiş teknik özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken bir model arıyorsanız Asus’un ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Kingston da harici taşınabilir harddisk 3.0 pazarında bilinen bir markadır. Bu marka tarafından üretilen harddisklerin en bilinen özelliği, yüksek dosya işleme ve transfer hızına sahip olmalarıdır. A400 SSD özelliği sayesinde ağır çalışan bilgisayarlarda dahi hızlıca veri işleyip depolayabilir. USB ile bağlantı sağlayan Kingston harddiskler masaüstü ve dizüstü tüm bilgisayarlar ile kolayca uyumlanabilir. Kingston aynı zamanda darbeye dayanıklı taşınabilir harddisk üretir. Bu marka tarafından üretilen modeller sağlamlıkları sayesinde her yerde kullanılabilir.

Taşınabilir Harddisk Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Taşınabilir Harddisk Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

1 tb taşınabilir disk önerisi alırken öncelikle diskin kapasitesine dikkat etmeniz gerekir. Muhafaza etmeniz gereken dosya boyutuna göre farklı saklama ve işleme kapasitesine sahip harddisk modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. 10 tb taşınabilir harddisk gibi yüksek kapasiteli bir model satın alarak dosyalarınızı ve yazılımlarınızı sorunsuzca muhafaza edebilir ve her yere taşıyabilirsiniz. Harddisk üreten bütün markalar farklı taşıma kapasitelerine göre alternatif sunmaktadır. İyi bir seçim yapmak için güvenlik gibi opsiyonlara da dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Veri güvenliği önemli bir konudur. Depoladığınız verilere sizden başkasının erişemeyeceğinden emin olmanız gerekir. Bunun için şifreleme özelliğine sahip bir harddisk satın almanız faydalı olacaktır. Taşınabilir harddisk 500 gb gibi modellerden birini satın alırken, güvenlik opsiyonlarına göz gezdirmenizi ve verileri şifreleyerek korumanızı sağlayacak bir modeli tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Veri işleme hızı da harddisk seçerken dikkat edilecek bir husustur. Seçtiğiniz harddiskin depoladığınız verileri başka cihazlara aktarırken, değiştirirken ve organize ederken hızlı bir kullanım sunması avantaj sağlayacaktır. Bu yüzden 8 tb taşınabilir harddisk gibi yüksek kapasiteli bir model alırken veri işleme hızına da bakmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, gelişmiş bir dosya organizasyon sistemi yoksa yüksek miktarda veri depolamak işlevsiz olabilir. Harddisk seçerken verileri organize edebilen bir model tercih etmeniz bu açıdan oldukça önemlidir.

Taşınabilir Harddisk Fiyatları Nasıldır?

Taşınabilir Harddisk Fiyatları Nasıldır?

Taşınabilir disk fiyatları hakkında genel bir skala belirtmek mümkün olmasa da fiyatları etkileyen unsurlardan bahsedilebilir. Harddisklerin fiyatlarını belirleyen en önemli etken taşıma kapasitesidir. 1 tb, 2 tb taşınabilir harddisk fiyatları kapasiteleri farklı olduğu için farklı seviyede olacaktır. Fakat bellek hacmi fiyatı belirleyen tek unsur değildir. Harddisklerin farklı özellikleri de fiyat üzerinde belirleyicidir.

Güvenlik opsiyonuna sahip 1 tb taşınabilir harddisk fiyatları, diğer modellere göre daha yüksek olabilir. Fakat bu fiyatları incelerken modelin sunduğu avantajları da gözden geçirmek faydalı olacaktır. Harddisk önemli bilgisayar aksesuarları arasındadır ve verilerin hızlı, güvenli bir biçimde işlenip depolanabilmesi için kaliteli bir model seçmek gerekir. Bu yüzden 3 tb taşınabilir harddisk gibi yüksek bellek hacmine sahip bir model alırken güvenlik opsiyonlarını ve işleme hızı, dayanıklılık gibi özellikleri de dikkatle incelemek gerekir.

Taşınabilir harddiskinizi farklı ortamlarda kullanmanız gerekebilir. Bu yüzden darbelere, ısıya ve dış etkenlere dayanıklı bir model seçmeniz faydalı olacaktır. Fiyatları gözden geçirirken bu ihtiyaçları karşılayıp karşılamadıklarına dikkat etmelisiniz. Tasarım da harddisk fiyatlarını belirleyen bir etkendir ve gelişmiş tasarıma sahip modellerin fiyatları da bu unsurda farklılaşabilir.

Taşınabilir disk fiyatları birçok farklı etkene göre değişiklik gösterir. 2 tb, 3 tb, 6 tb taşınabilir harddisk gibi yüksek dosya saklama kapasitesine sahip bir model almadan önce fiyat/performans oranını gözden geçirmenizi ve bu doğrultuda bir tercih yapmanızı tavsiye ederiz.

Taşınabilir Harddisk Ömrü Ne Kadar?

Taşınabilir harddiskler depolama konusunda oldukça yarar sağlar. Taşınabilir harddisklerin ömürlerini etkileyen çok fazla etken vardır. Harddisklerin ömürleri markaya, modele ve hatta kullanım şeklinize göre değişir. Ama genel olarak taşınabilir harddisklerin ömürleri 4-6 yıl olur. Bu sürenin uzaması ve kısalması tamamen sizin kullanım şeklinize bağlı olarak değişir.. Çünkü taşınabilir harddisklerin yapıları mekaniktir. Bu yüzden taşınabilir harddisklerinizi darbelerden korumak ömrünü uzatır. Taşınabilir harddisklere sizler için önemli bir çok şeyi kaydedersiniz. Bu önemli dosyaların uzun yıllar harddiskinizde saklanması için harddiskinizi özenli kullanmanız gerekir. Özenli kullanılan bir harddiskin ömrü 5 yıldan fazla bir süreye de çıkabilir. Fakat bu süreç içerisinde harddiskinizde yavaşlama ve verileri okuma gibi hatalar gözlemlenebilir. Bu hataları almamak için oldukça titiz bir araştırma yapmanız gerekir.

Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Dikkat Etmeli?

Depolama problemini karşılamak için harddisklere ihtiyaç duyulur. Bunun dışında taşınabilir harddisklerde zaman içerisinde yavaşlama gibi problemler olur. Bu problemlerden kaynaklı olarak yeni bir harddisk almak gerekebilir. Harddisk alırken birçok noktaya dikkat edilmelidir. İlk olarak depolama kapasitesine bakılır. Çünkü harddiskleri depolama sorununuzdan dolayı temin edersiniz. Bu yüzden daha yüksek depolamaya sahip harddisk almak daha doğru olur. Depolama kapasitesi dışında transfer hızı da kullanıcılar için önemli bir etkendir. Transfer hızı yüksek olan taşınabilir harddiskler hızlı veri okuma özelliklerine sahiptirler. Hızlı veri okuma özelliklerinden dolayı dosya aktarımı da hızlı gerçekleşir. Taşınabilir harddiskin işletim sisteminiz ile uyumlu olmasına dikkat ediniz. Taşınabilir harddisk alırken bu tarz teknik özelliklerin yanında fiziksel özelliklere de dikkat edilir. Taşınabilir harddisk alırken sağlam olması uzun süre kullanmanızı sağlar.

1 TB HDD Yeterli mi?

Taşınabilir harddisklerin depolama kapasiteleri kullanıcılar için önemli bir etkendir. Çünkü kullanıcılar depolama sorunlarını çözmek için bir harddiske ihtiyaç duyar. Harddisklerin çeşitleri depolama kapasitelerine göre değişir. Taşınabilir harddisklerin 1 TB, 2 TB, 4 TB, 5 TB, 6TB VE 8 TB kapasitelerinde çeşitleri mevcuttur. Düşük boyutlu önemli belgelerinizi ve oyunlarınızı saklamak amacıyla 1TB yeterli olur. 1TB harddiskler 1,024 GB demektir. Bu kapasite çoğu kullanıcıya yeterli olmaktadır. 1TB ve 2 TB depolamaya sahip harddiskler ortalama harddisklerdir. Çoğu kullanıcı tarafından tercih edilir. Fakat yüksek boyutlardaki dosyalar veya oyunlar için yetersiz kalabilir. Ortalamanın üzerine çıkmak isterseniz 4-8 TB kapasitelerinde harddisk almak doğru olur. HDD alırken aldığınız yerin güvenli bir yer olması oldukça önemlidir. Sizler de işletim sisteminiz ile uyumlu HDD’leri tercih ederek kullanabilirsiniz. Bunun için hemen aradığınız harddiski Trendyol'dan sipariş edebilirsiniz.