"

Doritos Cips

" araması için 47 sonuç listeleniyor

Olmazsa Olmaz Atıştırmalıklardan Biri Olan Doritos Cips Çeşitleri Trendyol'da!

Atıştırmalıklar arasında yer alan cipsler, 7’den 70’e herkes tarafından severek tüketilir. Türkiye’de ve dünyada ürettiği cipsler ile tanınan markalardan biri Doritos’tur. Markanın ürünleri, farklı lezzetleri ve sosları ile değişik damak tatlarına hitap eder. Doritos her geçen gün genişlettiği ürün yelpazesi ile birçok farklı cipsi tüketicilerine ulaştırır. Klişeleri yıkan marka, farklı tatları seven bireyler için acılı, soslu, baharatlı, renkli ve daha birçok aromayı ve lezzeti cips çeşitleriyle alıcıya sunar. Doritos ürünlerinin içeriği de oldukça dikkat çekicidir. Haşhaştan acı bibere, kurutulmuş domatesten baharatlara kadar birbirinden farklı lezzetler bu cipslerin içinde yerini alır.

Doritos Cips Çeşitleri ile Lezzetin Tadına Var

Doritos Cips Çeşitleri ile Lezzetin Tadına Var

Televizyonda herhangi bir program, dizi ve film izlerken, maç izlerken, arkadaşlar ve aile üyelerinin toplandığı sofralarda atıştırmalık olarak olmazsa olmaz ürünlerden bir tane cipslerdir. Cipsler içerdiği baharatlarla her ne izleniyorsa daha fazla keyif alınmasını sağlar. Cipsler tek başına tüketildiği gibi, damak tadına göre özel soslar hazırlanarak daha farklı şekilde de tüketilirler. PepsiCo’nun Frito-lay şirketinin bir parçası olan Doritos cips, Türkiye ve diğer ülkelerdeki geniş ürün çeşitliliği ile farklı damak tatlarına hitap eder ve her an kullanıcılarının yanındadır.

Marka “Hayatı Dibine Kadar Yaşa” sloganı ile tüketicilerini hayatlarını yaşamaya ve hayatlarına baharat katmaya davet ederler. Doritos markası bir tortilla cipsi olsa da patates cipsleri ile öyle bağdaştırılmış durumdadır ki cips kelimesi yerine cipsi ifade etmek için Doritos kelimesi kullanılır. Markanın birbirinden farklı baharatlar ve özel soslar ile hazırladığı iki tanesi yeni tatlardan olmak üzere tam olarak yedi çeşit cipsi bulunur. Doritos’un, kurutulmuş domates ve haşhaş çeşnili, mexicano biberli, hot spice acı biberli, taco baharatlı, nacho peynirli, barbekü soslu ve Uzakdoğu’nun en acı tadı olarak bilinen Wasabi acılı olmak üzere çeşitleri bulunur. Doritos cips içindekiler yelpazesi son derece geniş olan markadır.

Bu ürünlerin her birini farklı boyutlarda üretilir ve bu sayede tüketicilerin ihtiyaçlarına göre her zaman taze şekilde tüketmesi sağlanır. Doritos cips ebatları küçük, orta ve parti boy şeklindedir. Büyük partiler veya aile toplantıları için parti boy ile yeterli bir cips ihtiyacı karşılanırken, daha küçük arkadaş grupları veya çiftler için orta boylar üretilir. Marka tek başına tüketecek kişileri ve çocukları da düşünerek küçük boy Doritos cipsler de üretir. Bütün bu ürünlerinin yanı sıra 1990’larda üretilmeye başlanan ve 2000’lerin ortasında üretimi durdurulan Doritos 3D cipsler, 2020 yılının sonu ile beraber yeniden üretilmeye başlamış ve raflardaki yerini hızlıca alarak, tüketicilerinin unuttukları o farklı deneyimi bu yeni Doritos cips ile yeniden hatırlatır. İkonik ve yepyeni ürünleriyle Frito-lay markası, her evde kendine yer edinmiş olur.

Doritos Cips Çeşitleri Nasıldır?

Doritos Cips Çeşitleri Nasıldır?

Doritos cips çeşitleri içeriğine olabildiğince farklı baharatları barındırarak özenle üretilirler. İkonik hale gelen ürünlerinin yanı sıra piyasaya sürmüş oldukları yeni tatlar ile keyifli arkadaş toplantılarındaki vazgeçilmez yerlerini pekiştirir. Markanın ikonik ürünlerini taco baharatlı Doritos, nacho peynirli Doritos ve hot spice acı biberli Doritos oluşturur. Doritos extreme olarak anılan mexicano biberli, kurutulmuş domates ve haşhaş çeşnili Doritos alaturca, barbekü soslu Doritos 3D ve wasabi acılı çeşitleri de ikonik ürünlere ek olarak üretilmiş ürünler olarak marka içindeki yerini alır.

Bu geniş ürün yelpazesinde her damak tadına göre bir ürün bulmak oldukça kolaydır. Doritos cips yeşil paketli ürünü olan taco baharatlı markanın ikonik ürünü olarak her daim raflardadır. İçeriğinde eşsiz baharat aroması ve üçgen şekli ile ilk lokmadan itibaren tüketicilerini etkisi altına alır. Doritos taco cips, lezzeti ve alışılmışın dışında içeriği ile alkış toplar. Kalabalık partiler ve aile sofralarında alınacaklar listesinde en başı tutar. Küçük, orta ve parti boy ebatları tek başına alınabildiği gibi avantajlı kampanyalarla ikili veya üçlü şekilde de satın alınır. Yoğurtlu dipsos ile tüketildiğinde ise bambaşka bir lezzet de sunar.

Bir diğer ikonik ürün olan turuncu paketli Doritos nacho peynirli cips, genelde Doritos cips peynirli olarak anılır ve peynir ağırlık benzersiz aromasının mısırla buluşmasıyla farklı damak tatlarına keyifli bir deneyim sunar. Doritos peynirli cips özel yemeklerin de vazgeçilmezidir. Doritos turuncu paketlerle de lezzeti ve eğlenceyi bir araya getirir. Acı biber sevenlerin buluşma noktası olan kırmızı paketli hot corn acı biberli cips, acı sosların harmanlanması ile daha önce tadılmayan türden bir acılık sunar. Bir taraftan cipsteki acının keyfine varmak, bir taraftan da serinlik hissi alınabilmesi için yoğurtlu dipsos ve soğuk içeceklerle tüketilir. Doritos kırmızı paketler tasarımıyla da içeriğine dair bilgi verir.

Frito-lay markası, Doritoslardaki ürün çeşitliliğini bir üst seviyeye taşımak adına ikonik ürünlerine ek olarak farklı ürünlerle de tüketicilerini buluşturur. Acı biber sevenlerin hot corn acı biberli cipsi tükettiği ürüne ek olarak acı biber müptelalarını etkileyecek ve vazgeçilmez cipsleri yapacak Doritos extreme ile tüketicilerine mexicano biberli ve ekstra acılı ürünü sunar. Doritos Mexicano ürünü, diğer ürünlere oranla daha büyük üçgen şekli ve baharatlı haliyle farklı bir tat sunar. Doritos acılı cips kategorisinde de çok sayıda lezzetli ürünü tüketicilere sunar.

Ülkemizde birçok üründe kullanılan haşhaş ise Doritos turca ile sevenleri ile buluşur. Doritos haşhaşlı cips olarak adından söz ettiren ve sevenlerini hemen etkisi altına alan ürün haşhaşın kurutulmuş domates ile birleşimiyle üretilir. Haşhaşlı cips Doritos ürünlerinin beğeni toplayan çeşitleri arasında yer alır. Bazen haşhaşa farklı besinler ve baharatlarda eklenebilir. Doritos alaturka cips türleri de bu ürünler arasındadır. Haşhaşlı ve kurutulmuş domatesli bu ürün, Doritos Turca ismiyle satılır. Doritos taco baharatlı, nacho peynirli, hot corn acı biberli, mexicano ve haşhaşlı kurutulmuş domatesli ürünlerinin hepsine üçgen şeklindedir ve Doritos üçgen cipsi bu sayede anlam kazanmış olur. Üçgen şekli verilen bu ürünlerin tüketiminin kolay olabilmesi için bu ergonomik şeklin verildiği bilinir.

Ayrıca Doritos cips çeşitleri sadece bu ürünlerle de sınırlı değildir. Bu ürünlere ek olarak yeni ürünleriyle de sık sık adından söz ettirir. Yeni Doritos cips çeşitleri Frito-lay markası tarafından birbirinden farklı damak tatlarına hitap edebilmeleri için özenle üretilir. İkonik ürünleriyle aralarında bir bağ olan tüketiciler, bu yeni ürünlerle bu bağı her geçen gün sağlamlaştırır. Doritos’un yeni ürünlerinden bir tanesi olan Doritos 3D Hot Wave beyaz poşetli olarak satılır.

İkonik ürünlerinde kullanılan tek boyutlu üçgen şekli yerine, aynı üçgen şeklinin üç boyutlu şekilde içi boş puf gibi duruşu sağlanarak 3D mini üçgen olarak üretilir. İçeriğinde yer alan yoğun barbekü tadı ve yutulmasıyla birlikte gelen sürpriz acısıyla tüketicilere aynı anda farklı tatların hissedilmesini sağlar. Yutulduktan sonra gelen acı tat nedeniyle paketinin üzerinde “önce patlar sonra yakar” ifadeleri yer alır. Barbekü tadı ve acı ile gelen birliktelik süper acılı barbekü soslu cips olarak da anılmasını sağlar.

Doritos’un piyasaya sürmüş olduğu en yeni ürünü Doritos Risk 5.0 Wasabi Acısı isimli ürünü şimdiye kadar üretmiş oldukları en acı Doritos mısır cipsi olarak sunulur. Doritos risk cips ise bu ürüne göre daha tatlıdır. Uzakdoğu’da birçok yemeğin yanında servis edilen ekstra acı wasabi sosunun kendine has yeşil renginin alevlerle süslendiği yeşil siyah poşette satılan ürün paketi ele alır almaz acılığı ile ilgili ilk bilgileri tüketicilere sunar. Wasabi sos, Japon bayır turpu ve içeriğinde yer alan çeşitli baharatlarla hazırlanan bir sostur. Genelde suşinin yanında servis edilen bu özel sos, 15 dakika içerisinde etkisini kaybeder. Doritos’un üstün teknolojideki üretim imkanları sayesinde bu sos Doritos mısır cipsi ile buluştuğu andan tüketiciye gelene kadar tazeliğini ve acılığını korur. Doritos acılı kategorisinde son derece beğenilmiştir. Doritos yeşil paketler de kırmızı ambalajlar gibi acılı cipsleri tüketiciye sunar.

Bu sayede tüketiciler bu dünyanın en acı soslarından biri kabul edilen wasabi lezzetini ne zaman isterlerse istesinler tadımlama fırsatına sahip olurlar. Doritos Risk 5.0 Wasabi Acısı ürününün bir diğer özelliği ise içeriğinde bulunan wasabinin tüketicilerin dillerini boyamasıdır. Bu sebepten dolayı paketinin üzerinde “bazı cipsler yakar ve boyar” ifadeleri yer alır. Tüketildikten sonra oluşan yeşil renk sebebiyle tedirgin olunmaması tavsiye edilir. Yendikten sonra dili yeşile boyamasıyla da wasabinin ilk yapıldığındaki tazeliğini koruduğunun görülmesini sağlar.

Doritos rainbow cips çeşitleri de rengarenk ve üçgen formda tasarımlarıyla dikkat çeker. Son derece lezzetli olan bu ürünler, eğlenceli yapılarıyla partilerin vazgeçilmezi olur. Ayrıca doritos kalpli cips çeşitleri de romantizm ile eğlenceyi bir araya getirir. “Aşk tatlıdır.” mottosu ile sunulan kalpli cipsler birbirinden lezzetli soslarla tamamlanabilir. Ranch soslu cips Doritos ürünleri arasında yer alır. Ferah tadı ve üçgen tasarımıyla bu ürün de eğlenceseverlerin beğenisini toplar. Ayrıca doritos panço, stax, baharatlı cips çeşitleri de beğenilen türlerdendir.

Özel Hazırlanan Cips Sosları ile Enfes Uyum

Özel Hazırlanan Cips Sosları ile Enfes Uyum

Cips yemek tüketicileri her zaman mutlu eder. Cipsin yanına bir de özel hazırlanmış sos eklenirse, enfes bir tada tanık olunur. Cips ve sos kelimeleri yan yana geldiğinde Doritos cips yeşil olarak bilinen taco baharatlı cips ile yoğurtlu özel bir karışım ile hazırlanan dip sos akıllara gelir. Enfes dip sos ile taco baharatlı cipsin uyumu sayesinde iki ürün de saniyeler içinde tüketebilir, o yüzden her defasında ekstra fazla olarak hazırlamak önerilir. Geleneksel dip sosun tarifinde yoğurt, mayonez, tuz, kimyon, karabiber, pul biber, kekik, nane ve sarımsak tozu bulunur.

Cips ve sosu kaç kişi tüketecekse eğer malzemeler o oranda arttırılabilir veya azaltılabilir. Dip sos yapımında dikkat edilmesi gereken nokta, tuzdur. Doritos cips içinde de tuz yer aldığı için dikkatli bir tuz kullanımı yapılmalıdır. Bütün ürünler bir çatal veya kaşık yardımıyla çırpıldıktan sonra sos çok kısa bir süre içinde yemeye hazır hale gelir. Dip sos harici cips ile yemek için yapılabilecek başka soslar da bulunur. Bunlardan bir tanesi de salsa sostur.

Cips konusunda, Doritos cips acılı tercih edilmese de salsa sos içeriğinde bulunan acı biberler ile cips ile harika bir uyum sağlar. Meksika mutfağının bir ürünü olan salsa sos için; domates, jalapeno biber, soğan, sarımsak, acı biber salçası, domates salçası, kırmızı pul biber, eser miktarda toz şeker, kekik, biraz su ve tuz ürünleri kullanılır. Salsa sos, acılı doritos çeşitleriyle muhteşem bir uyum sergiler. Diğer soslarda olduğu gibi tüketecek kişi sayısına göre oranları değişiklik gösteren bu malzemelerden öncelikle soğan, sarımsak ve domates rendelenir ve diğer ürünlerle karıştırılarak zeytinyağ eklenen tavada kısık ateşte pişirilir. Sos piştikten sonra dinlenmeye bırakılır ve soğuduktan sonraki bir iki saat sonrasında servis edilir. Cipsin yanındaki bu sos ile muhteşem bir tat birleşmiş olur.

Doritos Cips Nasıl Tüketilebilir?

Doritos Cips Nasıl Tüketilebilir?

Doritos cips denildiğinde genellikle yanında içecek ile tüketmek veya Doritos cips soslu tüketmek akıllara gelir. Ancak, cipslerle birbirinden lezzetli tarifler hazırlanabilir ve öğle yemekleri ile akşam yemeklerine cipsler eşlik edebilir. Sıklıkla tükettiğimiz tavuk göğsünü, Doritos cips çeşitlerinden istenilen bir tanesi ile hazırlamak mümkün. Çeşitli baharatlar ve yağ ile tatlandırılan tavuk göğsünü, önce farklı bir kasede çırpılan yumurtaya ardından da başka bir kasede ufak ufak kırılan Doritos cipsler ile paneleyerek kızartılıp afiyetle yenilir.

Bir başka tarifte ise, aynı tarif üzerinden paneli cipsli tavuk kanatlarıyla misafirlere farklı bir lezzet sunulur. Fırında baharatlı cips ile farklı bir atıştırmalık hazırlayıp misafirlerin hayran kalması da Doritos cips ile mümkün. Domates, yeşil biber, kapya biber ve soğanın küçük küçük dilimlendikten sonra zeytinyağı ile soteleme usulüyle tavada pişirilmesine ek olarak mısır ve hangi baharatlar isteniyor onların eklenmesiyle sos hazır hale gelir. Fırın tepsisine özenle dizilen Doritos cips üzerine elde edilen karışımın ilave edilerek fırında pişirilmesi sonucunda bambaşka bir lezzete tanık olunur.

Salata denildiğinde her zaman diyet menülerinin olmazsa olmazsa yemeği olarak düşünülür. Farklı bir salata hazırlanarak, tüketiciler kendilerine biraz ödül verebilirler. Bonfilenin şerit halinde kesilmesi ile zeytinyağında yumuşayana kadar pişirildikten sonra istenilen baharatlar üzerine serpilerek ocaktan alınır. Yine hangi yeşillik isteniyorsa onlar, havuçlar ve biberler ince ince doğranır ve karıştırılır. Salatanın içeriğinde yer alacak Doritos üçgen cipsi birkaç parçaya ayrılır ve diğer tüm malzemelerle karıştırılır. Üzerine her salatada olduğu gibi zeytinyağı, limon suyu ve tuz karıştırılıp, ürün servis edilir. Bu cipsli lezzetli ürün sayesinde, akşam yemeklerinde sadece salata tüketerek doymayan tüketiciler bu salata sayesinde akşam yemeklerinde salata yemeye alıştırılırlar.

Doritos Cips Saklama Koşul ve Yöntemleri Nelerdir?

Doritos Cips Saklama Koşul ve Yöntemleri Nelerdir?

Cipslerin içerdiği baharatlar ve özel soslar nedeniyle, tavsiye edilen tüketim tarihleri içerisinde tüketilmesi gereken ürünler arasında yer alır. Doritos cips ürünlerinin açılmamış pakette olanlarının olabildiğince uzun bir süre taze kalmasını sağlamak için en önemli koşullarından bir tanesi serin bir yerde muhafaza edilmesidir. Paket açılmamış olsa dahi sıcak ortamda saklanan cipslerin bayatlaması ve bozulması mümkün olabilir.

Saklama koşullarından bir diğer önemli nokta ise güneş ışığını direkt olarak almadığı bir ortamda saklanmasıdır. Güneş ışığına direkt olarak maruz kalan paketler, ısı ve ışık geçirgenliği nedeniyle tazeliğin yitirilmesine neden olur. Bir diğer nokta ise, cips paketlerinin kuru bir zeminde muhafaza edilmesidir. Her ne kadar hiç hava almayan poşetler içerisinde üretilseler de, ıslak bir zeminde yer alması tazeliğine zarar verir. Bu saklama koşullarından üçü de sağlanırsa eğer ürünün raf ömrünü de uzamış olur. Doritos cips paketleri bazı zamanlar ilk açıldığı anda tamamı tüketilmez. Eğer cips paketi açıldıysa eğer tazeliğin korunması için farklı saklama yöntemlerine başvurmak gerekir.

Cips paketi açık olduğu zamanlarda paketin hava almasını engelleyecek şekilde bir klips yardımıyla kapatılmalıdır. Paketin içeriğine temas eden hava, her geçen gün cipslerin tazeliğini götürür ve bayatlamasına neden olur. Cips sos ile birlikte tüketilirse, poşeti kapatmadan önce içerisindeki cipslere bir sosun bulaşmamış olmasından da emin olmak gerekir. Eğer paket içerisine sos bulaşmış ise cipsler için uygun bir saklama yöntemi olmaz. Hava almayan bir poşet var ise sosun bulaşmadığı diğer cipslerin o pakete alınarak saklanması daha uygun olur. Bu uygun saklama koşulları sayesinde her daim Doritos cipsi taptaze tüketilir.

Doritos Cips Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Doritos Cips Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Doritos fiyat aralığı değişen onlarca cips çeşidi ile her bütçeye hitap eder. Kurulduğu ilk günden itibaren her zaman kullanıcılarına geniş ürün çeşitliliği sunan Trendyol’dan uygun fiyata avantajlı paketlerle Doritos cips çeşitleri almak çok basittir. Doritos cips fiyatları değişenlik gösterse de, Trendyol’da kullanıcılar bu değişken fiyatlar arasında kendilerine en uygun ürünü rahatça seçerler.

Ürün çeşitliliğinde Türkiye’deki e-ticaret pazarına damgasını vuran Trendyol, Doritos cipslerini ihtiyaç ve tamamen isteğe göre tek tek sattığı gibi çoklu gruplar, aileler ve kalabalık arkadaş ortamları için avantajlı paketler halinde de satar. Doritos 112 gr başta olmak üzere değişik gramajlarda paketleri tüketiciyle buluşturur ve sağladığı avantajlı paketlerle her zaman kullanıcılarının yanındadır. Kalabalık bir arkadaş grubu toplandığında 4 al 3 öde Doritos cipsler veya 54 parçalık muhteşem Doritos atıştırmalık paketleri ile ihtiyacı her daim karşılar. Bunun yanında Doritosun ikonik ürünlerinden satın almak isteyen kullanıcılarını da unutmayan Trendyol, sadece ikonik ürünlerin yer alan paketleri de satar. Muhteşem bir film gecesinde, uzun zamandır beklediğiniz canlı bir maç yayınında, sezon finali yapan dizinin son bölümünde, vizyona girmesinin sabırsızlıkla beklendiği bir film izleme gününde Trendyol aracılığı ile Doritosun bütün ürünleri kullanıcılara eşlik eder.

Cipsini tek başına tüketmeyi tercih etmeyen kullanıcılar için de Doritos cips çeşitleri yanına ayrıca soğuk içecekleri satın alabilecekleri seçenekler de sunar. Bütün bunların yapılması Trendyol’un kullanıcı dostu arayüzü sayesinde oldukça kolay ve hızlıdır. Dilediğiniz ürünü seçtikten sonra kolayca sepete atıp, ürünleri avantajlı ve uygun fiyata almak sadece saniyelerinizi alır. Bu sayede hem keyfiniz yarıda kalmamış olur hem de cebiniz tasarruf etmiş olur. En keyifli anlarınıza Trendyol ve Frito-lay markasının ikonik cipsi Doritos eşlik etmiş olur.