placeholder
"

Dyo Boya

" araması için 8880 sonuç listeleniyor
Dyo Tavan Boyası 10 Kg
KARGO BEDAVA
DyoTavan Boyası 10 Kg
99 TL
Sepete Git

Dyo Boya

Kaliteli Yapısı ve Özellikleri ile Dyo Boyalar

Kaliteli Yapısı ve Özellikleri ile Dyo Boyalar

Dyo boya, 1927 yılında İzmir’de kurulmuş, Türkiye’nin ilk boya fabrikasını kuran öncü bir firmadır. İzmirli bir aile tarafından kurulmuş olan ve tamamen yerli olan Dyo boya, kaliteli boyaları ile ülkenin pek çok noktasında ve pek çok alanında tercih edilir hale gelmiştir. Marka hem dekoratif, hem de endüstriyel boyalar üreterek boyaların yalnızca evler, duvarlarda değil, birçok yüzeyde kullanılmasını hedeflemektedir. Markanın endüstriyel boyaları otomotiv, mobilya, enerji, denizcilik gibi farklı sektörlerde kullanılmaktadır ve her geçen gün kullanım alanını geliştirmektedir. Markanın endüstriyel boyaları, sanayi, oto tamir, mobilya, protective, toz, bobin, deniz, savunma sanayi ve polyester olmak üzere farklı gruplara ayrılmaktadır. Dyo boya dekoratif boyalarda hem evlerde, hem de mobilyalarda kullanım alanı bulmaktadır. Dekoratif boyalar, binaların dış cephelerinde, evlerin iç duvarlarında, ahşap ve metal materyalli eşyalarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra dekoratif boyalar tiner, astar, macun gibi boya gruplarını da içerisinde barındırmaktadır. Dyo boya, boya bakım ürünlerini ve vernikleri de dekoratif boyalar ürünü kategorisi içerisinde müşterilerinin beğenilerine sunmaktadır. Dyo boya çeşitleri, boyanın içerisine koyulan incelticiye bağlı olarak su bazlı veya sentetik boya olarak da sınıflandırılmaktadır. Boyaları ilk bakışta çarpıcı kılan özellikleri değil renkleridir. Bunun bilincinde olan marka hem dekoratif, hem de endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere pek çok farklı renkte boya üretmektedir. Markanın iç cephe dekorasyonun kullanılan renkleri, daha yumuşak, daha pastel ve sakin renklerden oluşmakla birlikte daha farklı ve canlı renkler sevenler içinde seçenekler bulunmaktadır. Dış cephe boyaları ise açık ve koyu renk tonlarındaki çeşitlilik ve renk isimleri ile dikkat çekmektedir. Marka dış cephe boyalarında ülkemizin çeşitli özelliklerinden ve yerlerinden esinlenerek farklı isimlendirmeler yapmıştır. Dyo boya renkleri, iç ve dış cephe boylarının yanı sıra markanın renk kategorisinde sentetik boyalarda bulunmaktadır. Sentetik boyalar iç ve dış cephe boyalarına göre kırmızı, mor, mavi gibi çok daha canlı ve hareketli renk seçeneklerine sahiptir. Marka boy seçeneklerinin yanı sıra boyama sürecinde yardımcı olacak boya malzemelerini de üretmektedir. Bu malzemelerin içerisinde farklı boyutlarda düz ve rulo fırçalar, uzatma sırıkları, boya eleği ve tavası, zemin örtüsü, maskeleme bantları, ıspatula, alçı malası, boya yapacak kişinin rahat ve temiz çalışması için çivili ayakkabılar mevcuttur.

Dyo Boya Çeşitleri

Dyo Boya Çeşitleri

Dyo boya hem renk, hem de içeriği ile birçok farklı boya çeşidine sahiptir. Markanın boyaları, dekoratif boyalar ve endüstriyel boyalar olarak kullanım alanlarına göre farklı türlere ayrılmıştır. Dekoratif boyalar, binaların iç ve dış cephelerinde kullanılmaya uygun, hobi olarak yapılan boyama işlemlerinde tercih edilebilecek boyalardır. Endüstriyel boyalar ise, sanayi, otomotiv gibi birçok farklı sektörlerde kullanılmak için üretilmiş olan boyalardır. Dyo boya, hem dekoratif, hem de endüstriyel boyalarda sentetik ve su bazlı olmak üzere iki farklı boya tipine sahiptir. Dyo su bazlı boya, suda çözünen mikro plastik bağlayıcılar ve pigmentler içermektedir ve bu bağlayıcılar çözündüğünde boya suya daha dayanıklı bir hale gelmektedir. Marka su bazlı boyalarında bağlayıcı malzeme olarak akrilik, alkid kullanmaktadır. Dyo su bazlı boya, evde hobi olarak yapılan işlemlerden, karayollarında beyaz çizgi çekmek gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Dyo sentetik boya, oldukça dayanıklı bir boya tipidir. Yüzeyleri çok iyi bir şekilde koruyarak, çabuk yıpranmasını engeller. Dayanıklı yapısı nedeniyle dış cephe boyalarında sıklıkla kullanılan sentetik boya, parlak ve mat olarak görünebilmektedir. Dyo silikonlu boya, markanın boya çeşitlerinden biridir. Hem iç, hem de dış cephe boyalarında ve astarlarında kullanılabilen silikon, boyaların ve astarların daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Dyo silikonlu boya, yüksek nefes alma ve silinebilme özelliğine de sahiptir. Markanın boya çeşitlerinden bir diğeri de küf önleyici boyadır. Dyo küf önleyici boya, özel olarak sürekli nemli olan banyo, mutfak gibi alanlarda küf oluşumunu önlemek için üretilmektedir. Boyanın içerisinde bulunan mikro cam bilyeler, boyanın diğer boya çeşitlerine göre yüzeyin daha sıcak olmasını sağlamakta böylece de daha iyi bir izolasyonu artırmaktadır. Markanın boya çeşitlerinden biri de yağlı boyalardır. Dyo yağlı boya, genellikle ev dekorasyonlarında kullanılan yağlı boyalar parlak bir görünüme sahiptir ve her türlü ahşap ve metal malzemeye uygulanabilmektedir. Markanın yağlı boyalarının kapatıcılığı son derece yüksektir. Dyo akrilik boya, markanın boya çeşitlerinden bir tanesidir. Akrilik boya, dekoratif çalışmalarda hobi malzemelerinde, tekstil ürünlerinde kullanılan bir boya çeşididir. Dyo akrilik boya, sudan etkilenmez ve kolay zarar görmez. Akrilik boyanın hobi amaçlı çalışmalarda tercih edilmesinin nedeni de tene bulaştığında çabuk çıkabilmesidir.

Dyo İle Dekorasyon Artık Daha Zevkli

Dyo İle Dekorasyon Artık Daha Zevkli

Dyo boya, dekorasyon kategorisinde iç cephe boya, dış cephe boya, ahşap ve metal boyalar, astarlar, macunlar ve tinerler, ahşap bakım ürünleri ve vernikler olmak üzere farklı gruplara ayrılmaktadır. Dekoratif boyalar kategorisi içerisindeki iç cephe boyaları, banyo, mutfak, çocuk odası, oturma odası, salon, yatak odası gibi alanlarda duvar, tavan, küflü yüzeyler, lekeli yüzeyler ve rutubetli yüzeylerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Dyo iç cephe boya, su bazlı ve silikon bazlı tiplere ayrılan iç cephe boyaları, mat, parlak, yansıma efektli, sedef efektli gibi görünüm seçeneklerine de sahiptir. Dyo dış cephe boya, bina ve bahçe duvarları, taş ve dekoratif yüzeyler, parmaklıklar ve çitler, ahşap yüzeyler (bank, kamelya gibi), garaj kapıları, metal kapılar, teras ve çatı yüzeyleri, ferforje gibi tüm dış cephe alanlarında kolaylıkla kullanılmaktadır. Parlak, mat, ipek mat, grenli gibi görünümlere sahip olan dış cephe boyaları, sentetik ve su bazlı olarak da çeşitlere ayrılmaktadır. Dyo dış cephe boya, su yalıtımını sağlayan boya seçeneklerine de sahiptir. Dış cephe boyalarından Dyofleks isimli boya su yalıtımı ve çatı izolasyonu için özellikle üretilmiş olan bir üründür. Yarı akışkan bir yapıya sahip olan su geçirmez boya, bu sayede yüzeyleri kolayca kaplar. Beton, ytong, briket, eternit, sıva, tuğla, ahşap gibi yüzeylerde kullanılabilen su yalıtımlı boya sıcak ve soğuk havalara da uyum sağlamaktadır. Dekoratif boyalar kategorisinde yer alan ahşap ve metal boyalar, dış cephelerde ve ofis, salon, koridor, banyo, mutfak gibi iç mekânlarda kullanılmaktadır. Dolap, duvar, kapı, metal yüzeylere uyumlu ahşap ve metal boyalar tıpkı dış ve iç cephe boyaları gibi sentetik ve su bazlı boya seçeneklerine sahiptir. Parlak, mat, inci efekt gibi görünüm tiplerine sahip olan ahşap ve metal boyalar, profesyonel boyacılar tarafından evlerde, ofislerdeki eşyaların boyanmasında kullanılmasının yanı sıra hobi olarak yapılan boyama etkinliklerinde de kullanılabilmektedir. Markanın ahşap ve metal boyaları, metallerde ortaya çıkan pas oluşumunun önüne geçmek amacıyla pas önleyici özelliğe de sahiptir. Dyo ahşap boya, ahşap kapı, dolap, bank, kamelya rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ahşap boyanın üzerine bakım ve koruma amacıyla çekilen Dyo marka vernik ise ahşap yüzeylere yapılan boyanın kısa sürede yıpranmasını ve solmasını önleyerek, çok daha uzun süre kullanılmasına olanak tanımaktadır.

Dyo Endüstriyel Boyalar Hayatın Her Alanında

Dyo Endüstriyel Boyalar Hayatın Her Alanında

Dyo boya, yalnızca dış ve dış cephelerde veya hobi olarak değil bunun dışında pek çok sektörde kullanılmaktadır. Dekoratif boya dışında, sanayi, otomotiv gibi birçok sektör için boya üreten Dyo boya, bu özelliği ile Türkiye’nin ilk farklı sektörler içinde boya üreten markasıdır. Markanın endüstriyel boyaları, sanayi, mobilya, oto tamir, savunma sanayi boyaları, protective, toz boyalar, bobin boyaları, deniz boyaları, polyester olarak farklı gruplara ayrılmaktadır. Dyo boya, sanayi sektöründe ev aletlerinden iş makinelerine kadar iş alanı için boya üretimi yapmaktadır. Dyo boya renkleri, sanayi sektöründe kullanılan malzemelerin boyanmasında “Dyo Sanayi Mix” adı verilen renklendirme seçeneklerine sahiptir. Markanın ürettiği boyalar, sanayi sektöründe elektrik, makine, yol çizgi boyaları, ticari araçlar, tarım makineleri, boru ve profiller gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Dyo boya, mobilya alanında da üretim yapmaktadır. Marka, kendisine bağlı Dewilux markası altında birçok renk seçeneğine sahip mobilya boyaları üretmektedir. Dyo küf önleyici boya, mobilya grubunda kullanılan boya çeşitlerinden bir tanesidir. Mobilya boyalarının arasında vernik, tiner, astar gibi ahşap boyalarda kullanılan ürünlerde bulunmaktadır. Endüstriyel boyalar grubunda yer alan boya çeşitlerinden bir diğeri de oto tamir boyalarıdır. Dyo boya renkleri, oto tamir sektöründe metalmix renklendirme sistemi ile farklı renk seçenekleri üreterek çeşitliliği sağlamaktadır. Markanın endüstriyel boya çeşitlerinden biri protective boyalardır. Protective boyalar, çelik malzemenin kullanıldığı köprü, baraj, iskele, boru hattı gibi alanlarda kullanılmaktadır. Dyo boya, savunma sanayi sektöründe kullanılmak üzere de boyalar üretmektedir. Markanın Dyo Guard isimli alt markası kara, deniz ve hava araçlarında içeriğinde akrilik, silikon gibi malzemeler bulunan ürünler üretmektedir. Dyo astar boya, deniz boyaları kategorisinde de kendisine yer bulmaktadır. Büyük gemilerin ve marinaların, limanların duyduğu boya ve boya malzemelerini üreten markanın, bu alanda kullanılan tiner, sonkat gibi ürünleri mevcuttur. Dyo boya çeşitleri, özellikle endüstriyel boya alanın pek çok seçeneğe sahiptir. Bu seçeneklerden biri de toz boyadır. Toz boya, ev aletlerinden sanayi sektörüne kadar pek çok yerde kullanılmakta ve taşınabilir yapıda olması nedeniyle diğer boya çeşitlerine göre daha kolay uygulanmaktadır. Püskürterek kullanılan toz boyalar, sıvı boyalara göre daha kolay taşınmaktadır ve canlı renklerden daha koyu renklere kadar ren seçenekleri ile göz hitap etmektedir.

Dyo Rengârenk Boya Seçenekleri ve Özellikleri

Dyo Rengarenk Boya Seçenekleri ve Özellikleri

Renkler bir mekânın, bir eşyanın veya bir binanın en güzel süsüdür. Bu sebeple Dyo Boya, renk seçeneklerine ve kalitesine çok önem vermektedir. Markanın hem dış, hem de iç mekânlar için renk seçenekleri olmakta birlikte, markanın boya grubunda sentetik boyalarında renk seçenekleri bulunmaktadır. Dyo dış cephe boya, kremden pembeye, maviden griye kadar uzanan tam 45 çeşit renk seçeneğine sahiptir. Markanın dış cephe boyaları, binalarda kullanılmaya uygun ve göz yormayacak genellikle pastel ve hafif tonlara sahip renklerdir. Bunun yanı sıra kahverengi gibi iddialı ve koyu renklerde bulunmaktadır. Dyo iç cephe boya ise genellikle iç mekânların ferahlığını yansıtmak amacı ile beyaz, krem, grinin açık ve koyu tonlarında pek çok renk seçeneğine sahiptir. İç mekânlarda koyu renk sevenleri de unutmayan marka, iç cephe boylarına da dış cephede olduğu gibi kahverenginin tonlarına da renk seçeneklerinde yer vermektedir. Dyo sentetik boya ise iç ve dış cephe boyalarından farklı olarak daha canlı renk seçeneklerine sahiptir. Ahşap, metal gibi materyallerle ve duvar, kapı kolu gibi yüzeylerde kullanılabilen sentetik boyalar, mor, turuncu, kırmızı, sarı, mavi gibi farklı ve canlı renk tonlarında üretilmektedir. Dyo boyanın renkleri kalitesi, pürüzsüzlüğü, canlılığı ile olduğu kadar isimleriyle de dikkat çekicidir. Marka, dış cephe boyalarında “Salda, Ihlara, Yeni Göreme, Kartepe” gibi Türkiye’nin göllerinin, vadilerinin, dağlarının isimlerini kullanmıştır. Marka iç cephe boyalarında ise yine “Yeni kesekâğıdı, Kumsal, Meltem, Alaçatı, Hareli” gibi farklı isimler kullanmayı tercih etmiştir. Dyo boya, her alanda kullanılan boyaların renk seçeneğini daha da arttırmak amacı ile renk pınarı adında bir sistem geliştirmiştir. Renk pınarı, farklı renklerin karıştırılarak yeni renklerin elde edildiği, bu karışımlara uygun formüllerin ve renk yapma makinesinin bulunduğu bir sistemdir. Renk pınarı sistemiyle markanın kendi boya seçeneklerindeki çeşitlilik ve bu boyların farklı renk kombinasyonları göze alındığında renklerin karıştırılmasıyla 30.000’in üzerinde rengi üretebilmek mümkündür. Renk pınarı sistemi ile elde edilen renkler, 2,5L, 7,5L, 15L gibi farklı boyutlarda satışa sunulmaktadır. Renk pınarı sisteminin bir diğer özelliği ise karıştırılarak elde edilen boyaların sistemde göründüğü şekilde, aynı renkte üretilmesidir. Böylece ortaya çıkan renkler, yüzeylerde kullanıldığında da aynı rengi vereceğinden kullanan kişileri mutlu eder.

Dyo Boya Fiyatları ve Yorumları

Dyo Boya Fiyatları ve Yorumları

Dyo boya fiyatları, boyaların özelliklerin, kullanım alanlarına (dekoratif veya endüstriyel) ve kaç litre boya alındığına bağlı olarak değişim göstermektedir. Ayrıca fiyatlandırma yalnızca boylarda değil, astar, tiner gibi boya malzemelerinde de özelliklere göre değişim göstermektedir. Dyo boya pek çok farklı özelliklere sahip olması dolayısıyla hem hobi amacıyla boya kullanan kişilerin, hem boya ustalarının, hem de endüstriyel sektörlerde çalışan kişilerin beğenisini kazanmıştır. Dyo ahşap boya, parlak renkleri, pürüzsüz yapısı, bulaşması durumunda ellerden kolayca çıkabilmesi gibi özellikleri nedeniyle evlerinde hobi amacıyla boya yapan kişilerin en beğendikleri boya çeşitlerinden biridir. Ahşap ve metal yüzeylerde kullanılabilen yağlı boya da markanın müşterileri tarafından olumlu yorumlar almaktadır. Dyo yağlı boyayı kullananlar, kapatıcı özelliğinin yüksek olması ve her türlü rengi ve kötü görüntü kapatabilmesi nedeniyle severek bu boya türünü severek kullandıklarını belirtmektedir. Markanın müşterileri tarafından bazı boyalarda en beğenilen özelliklerden biri de silinebilir olmasıdır. Dyo dinamik silinebilir boya, binaların iç cephelerindeki duvarlarda kullanılabilmektedir ve battığında bir ıslak bez yardımıyla kolayca silinerek eski haline geri dönmektedir. Dyo boya, iç ve dış cephelerde ve endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere birçok farklı içerikte sıvı boya seçeneğine sahiptir. Dyo sprey boya, markanın sıvı boyalarından farklı olarak toz şeklindedir. Püskürterek kullanılan sprey boya, kolay taşınması ve kolay uygulanması gibi özellikleri nedeniyle markanın müşterileri tarafından boya işlemlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Dyo boya, yorumlarında müşteriler tarafından en beğenilen özelliklerinden biri de renk seçeneklerinin geniş olmasıdır. İç cephelerde beyaz, krem, açık mavi, açık yeşil gibi mekânı aydınlatmaya yardımcı olacak renk seçenekleri bulunan markanın, dış cephe boyaları ise açık renk seçeneklerinin yanı sıra kahverengi, koyu sarı gibi renkleri de kataloğunda bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra markanın geliştirmiş olduğu renk pınarı sistemi, müşterilerin katalog dışında istediği rengi ortaya çıkarabilmesine imkân tanımaktadır. Bu sisteme göre boya almak isteyen ancak istediği rengi tam olarak bulamayan ve kendine özel bir renk isteyen kişiler, markanın iç ve dış cephe boyalarında bulunan seçeneklerden istediği rengi seçerek ortaya daha farklı daha özgün bir renk çıkarabilmektedir. Sizler de Dyo’nun farklı mekânlarda kullanılabilen ve geniş renk seçeneklerine sahip boyalarını incelemek ve sahip olmak için Trendyol sayfasına girebilir ve kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz.