"

Ev Terliği

" araması için 17366 sonuç listeleniyor

Şık Ev Terliği

Ev Terliği

Terlikler ilk olarak Avrupa'da yanları açık ve topuksuz olarak giyinmeye başlanmıştır. Ayakkabıya nazaran daha hafif ve daha rahat bir yapıya sahip olan terliklerin, Avrupa'dan sonra Osmanlı'da da saray mensupları tarafından uzun topuklu versiyonları ortaya çıkmıştır. Zamanla ev ve sokakta giyilen terlik olarak birden fazla modelde terlik üretilmeye başlanmıştır. Sadece evde değil aynı zamanda dışarıda ayakkabı giymek yerine etrafı açık serin bir ayakkabı giymek isteyen kullanıcılar için de üretilmeye başlanmıştır. Zamanla klasik modellerin dışında birden fazla alanda kullanmak için üretilen, farklı tarzlarda ve farklı ihtiyaçları karşılayan terlikler piyasaya sunulmuştur.

Bunun yanı sıra ev terliği dışarıda giyilen terliklerden farklı olarak gelen misafirlere vermek adına ya da ev içerisinde giymek, soğuktan korunmak gibi amaçlar için de kullanılır. Bayramlar, aile ziyaretleri, günler gibi kullanıcılar için önemli olan gün ve etkinliklerde ayakkabının yerini alarak insanlar için farklı bir önem taşımaya devam eder. Misafirler ve özel günler için kullanımların yanı sıra giyilen ev içi terlik kültürel bir sembol haline gelmiştir. Ayakkabı ile evde dolaşmak yerine birbirinden farklı şık ev terlikleri giyilir. Başta Türkiye olmak üzere Azerbaycan, Kore gibi kültürlerde de ev içerisinde ayakkabı yerine terlik kullanılır.

Misafirler için misafir ev terliği alınır ve evin girişinde muhafaza edilir. Herhangi bir misafir geldiği zaman genellikle evin küçüğü terliği misafirlere takdim eder. Misafirler dışında terlikler evlilik hazırlığında olan gelin ve damat için bohçalara konulur. Gelin ve damat aileleri ile birlikte alışverişe çıktıklarında bohçalar için damat ve gelin ev terliği alınır. Bohçalarda muhafaza edilir. Gelin ve damatlar için set olarak da alabileceğiniz ürünler de mevcuttur. Gelinler için tüylü, topuklu ya da düz daha sade tasarımlara sahip modelleri Trendyol'da bulabilirsiniz. Damatlar için ise rugan, deri gibi farklı malzemelerden yapılan modellere göz atabilirsiniz. Tıraş setleri, deodorant, parfüm gibi ürünler ile birlikte satılan setleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda sabahlıklar ile takım yapabileceğiniz modellere de göz atabilirsiniz. Ev terliği kadın kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilen bir üründür. Birden fazla çeşit ve model kullanıcıların beğenisine sunulur.

Kültürel Bir Sembol Haline Gelen Ev Terlikleri

Kültürlerin bir parçası olmasının yanı sıra ev terlikleri anneler tarafından sıkça kullanılır. Özellikle annelerde gördüğünüz terlikler onlar için rahat bir ayakkabı çeşididir. Özellikle anneler için üretilen kapalı ev terliği ve açık ev terliği türleri vardır. Anneler tarafından sıkça giyilen bu tarz modeller diğer kullanıcılar tarafından anne terliği şeklinde adlandırılır. Anne terliğinin yanı sıra ilerleyen yaşlarda sürekli üşüyen kadınlar için kapalı modeller de mevcuttur. Aynı zamanda yünlü ev terlikleri kullanarak daha hızlı ısınmak için kullanabilirsiniz. Sürekli soğuk ayaklara sahip kullanıcılar için önerilen bir diğer model ise tüylü ev terliği çeşitleridir.

Son zamanlarda çok fazla tercih edilen tüylü ev terlikleri yumuşak yapısı ile ayaklarınızda rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Üzerinde ve içerisinde bulunan yumuşak tüyler ayaklarınıza zarar vermeden ısınmasına yardımcı olur. Günün yorgunluğunu en çok ayaklarınızda hissedersiniz. Tüylü terlikler ayaklarınıza verdiği yumuşak his ile günün yorgunluğunu atmanıza da yardımcı olur. Bir diğer terlik modeli olan peluş ev terliği yumuşak termo tabanı ile ayaklarınızı acıtmayan yumuşak bir yapıya sahiptir. Kaymaz tabanı ve ısı koruyan iç kumaşı ile güvenle giyebilirsiniz. Birden fazla renge sahip pek çok peluş model içerisinden kendinize en uygun ürünü seçebilirsiniz. Açık modellerin yanı sıra önü kapalı, açık, çapraz bağlı gibi birden fazla model Trendyol'da mevcuttur.

Yumuşak ev terliği çeşitlerinin yanı sıra sağlık amacı ile bazı ayak ve bel problemleri olan kullanıcılara ortopedik ayakkabı ve terlik giymeleri önerilir. Dışarıda giymelerinin yanı sıra evde de giymesi gereken kullanıcılar ortopedik ev terliği ile hem ayak hem de bel sağlıklarını koruyabilir. Ortopedik ev terlikleri ayarlanabilir kemere sahip gün içerisinde rahatça kullanabileceğiniz konforlu bir yapıya sahiptir. Kaymaz tabanı ile ev içerisinde, balkonda güvenle giyebilirsiniz. Diğer terlik modellerine göre en kullanışlı ve sağlıklı bir terlik modelidir. Halk arasında doktor terliği olarak da adlandırılan bu modeller sağlığınız için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Birbirinden farklı çeşit ve tasarıma sahip modeller arasından kendiniz için en uygun modeli seçebilirsiniz.

Sağlık için kullanılan terlik modelleri gibi bir diğer terlik modeli olan dolgu topuk ev terliği türleri özellikle nişan, söz gibi sizin için önemli olan etkinliklerinizde kullanabileceğiniz bir üründür. Fotoğraf çekimlerinde kötü bir görüntü vermemek adına satın alabileceğiniz ev terliği topuklu versiyonları süslü aynı zamanda şık ve rahattır. Yüksek topuklu ev terliği olarak satılır ancak evde bu özel günlerde ayakkabı kullanmak yerine alabileceğiniz bir terlik modelidir. Hakiki deriden üretilen günlük kullanıma uygun bu ürünler rahatlığı ve şıklığı bir arada sunar. Sadece önemli etkinlikler değil aynı zamanda misafirleriniz için de kullanabileceğiniz süslü ev terlikleri mevcuttur. Bu modeller suni deri ile üretilir. Sekiz farklı renk seçeneğine sahip ince tabanlı aynı zamanda ortopediktir. Misafirlerinize hem rahat hem de ortopedik bir kullanım sunabillirsiniz.

Sezonluk Terlik Modelleri

Birden farklı tarzda olması ile birlikte farklı mevsimlere göre terlikler de mevcuttur. Hem sokakta hem de evde kullanılan terlikler için kışlık ev terliği ve yazlık ev terliği sezonluk olarak üretilir. Kışlık ev terliği genel olarak panduf tarzı yumuşak ve ayakları hızla ısıtan modellerdir. Ev terliği panduf olan modelleri ev botu olarak da adlandırılabilir. İçi astarlı, polar kumaş kullanılarak üretilir. Farklı desen ve tarzlara sahip modeller poların sıcak tutan yapısı ile ayaklarınızı ekstra bir çorap giymenize gerek kalmadan soğuktan koruyabilirsiniz. Kadın kışlık ev terliği genel olarak peluş, polyester, polar gibi maddeler kullanılarak pek çok farklı tarzda üretilir. Düz renk ve tarzların yanı sıra tüylü, ponponlu, desenli modeller de mevcuttur. Önü kapalı ve daha kalın maddeler kullanılarak üretilen kış sezonu terlikleri ayakların ısınması için termonidamik malzemeler kullanılarak üretilir. Ayaklarınızı sıcak tutmayı amaçlayan bu modelleri güvenle satın alabilirsiniz.

Kışlık modeller gibi yazlık modeller sıcak havalarda ayağınızda hem yokmuş gibi hissedebileceğiniz hem de rahat edebileceğiniz terlik modelleridir. Evde terlik giymeye alışmış olan kullanıcılar için oldukça uygun olan parmak arası ev terliği kaydırmaz tabanlı vücuda zarar vermeyen maddeler kullanılarak üretilir. Yazlık kullanım ile birlikte yatağa gitmeden önce ya da duştan sonra kullanabileceğiniz havlu kumaş ile üretilen modelleri de Trendyol'da bulabilirsiniz. Bu ürünler gelin adayları için üretilen yaygın modellerden biridir. Özellikle gelin bohçaları için de satın alabilirsiniz. Hem evde hem de dışarıda giyebileceğiniz bu terliklerin sade tasarımlarının yanı sıra şık tasarımlara sahip deri malzeme kullanılarak yapılan modelleri de mevcuttur. Özel günlerde sevdiklerinize hediye olarak da satın alabileceğiniz bu modelleri uzun süre kullanabilirsiniz. Çapraz bağlı, ucu açık, yada düz deri tasarımlara sahip geniş ürün kategorisi arasından dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Yeni Nesil Ev Terlikleri

Klasik ev terliği artık pek fazla kullanılmasa da hala rağbet gören alıştığı modelden vazgeçmeyen kullanıcılar için mevcuttur. Klasik modellerin yanı sıra artık yeni nesil terlik tarzı ortaya çıkmıştır. Usb ile şarj ederek ayaklarınızı ısıtabileceğiniz, peluşlu hem evde hem de dışarıda giyebileceğiniz modeller vardır. Bunların yanı sıra ilginç ev terlikleri de üretilmeye başlanmıştır. Bunlardan biri olan ışıklı ev terliği temizlik yaparken terliğin uç kısmında bulunan ışıklar ile yerdeki tozları daha kolay görebilmenize olanak sağlar. Değişik ev terlikleri olarak adlandırılsa da gece tuvalete gitmek için kalkan çocuklar için ev terliği, karanlıkta yollarını daha rahat bulmalarına olanak sağlar.

Yetişkin ve çocuk kullanıcıların dışında bebekler için de ev terliği modelleri mevcuttur. Lohusa setleri içerisinde anneleri ile birlikte kullanabilecekleri setler vardır. Yumuşak, polyester kumaş kullanılarak üretilir. İlk adım ayakkabısı ve çorap olarak kullanabilecekleri bebek ev terliği ve panduf modelleri gibi pek çok çeşit bulunur. Hem erkek hem kız çocukları için kullanabileceğiniz unisex modeller arasından bebeğiniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz. Panduf, patik ve terlik gibi birden fazla kategori içerisinden bebeğinizin yaşına ve ihtiyacınıza göre ürünleri ilk adım ya da çorap olarak kullanabilirsiniz.

İlginç terlik modelleri arasında en ünlü model olan hayvan figürlerinin bulunduğu modeller kullanıcılar tarafından çokça tercih edilir. Farklı hayvanların kafalarını terliğin uç kısmına yerleştirerek yapılan bu tasarımlar hem çocuklar hem de yetişkinler için üretilir. Eğlenceli bir tasarıma sahip olması sayesinde dikkatleri üzerine çeken bir modeldir. Sevimli bir model kullanmak isteyen kullanıcılar pandalı daha cesur modeller isteyen kullanıcılar aslan, kaplan gibi modelleri tercih edebilirler. Ya da köpeğinin cinsi ile aynı panduflara sahip olmak isteyen kullanıcılar bu modellere de göz atabilirler. Şimşek Mcqueen gibi ünlü çizgi film karakterleri kullanılarak yapılan terlikleri de çocuğunuz için satın alabilirsiniz. Çift terlikleri olarak da kullanabileceğiniz Mickey Mouse ve Minnie modellerini de sevdikleriniz ile birlikte giyebilirsiniz.

Bir diğer ürün olan babet ev terliği topuklu ev terlik modellerinin aksine düz bir tabana sahiptir. Ev ayakkabısı olarak da adlandırılan bu modeller peluş, pisi pisi, ayakkabı tarzı gibi birden fazla çeşide sahiptir. Pisi pisi tarzı modeller yıkanabilir malzeme kullanılarak üretilir. Anaokulu gibi ayakkabı giyilmeyen yerlerde de kullanıma uygundur. Penyeden üretilen modeller de pisi pisi gibi yıkanabilir özelliğe sahiptir. Bir diğer ürün olan poli topuğa sahip ayakkabıyı andıran süet babet modellerini anaokulu gibi yerlerde kullanabilirsiniz. Kaymaz kauçuk tabana sahip şönil kumaşlı, örgü tarzı modeller ile daha yumuşak tarzda babet terliklerini satın alabilirsiniz. Şönil kumaş sayesinde ayaklarınızı hem sıcak tutar hem de şık bir görünüm kazandırır. Ponponlu ve daha birçok desene sahip babet ev terlikleri içerisinden kendinize en uygun modeli tercih edebilir ve ev terliği online satış yolu ile hızlı ve güvenle sipariş edebilirsiniz.

Ev Terliği Alırken Kullanabileceğiniz Tavsiyeler

Ev terliği seçerken diğer kullanıcılardan öneri almak istiyorsanız ev terliği tavsiye için yalnızca almak istediğiniz terliğin yorumlarını okuyabilir ve kullanıcıların yorumlarından faydalanabilirsiniz. Baktığınız ürünü daha önce satın almış olan kullanıcılar o ürün hakkındaki deneyimlerini diğer kullanıcılar ile paylaşır. Bu yorumlardan yola çıkarak ürün hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olabilir ve tavsiye alabilirsiniz.

Aynı zamanda bir terlik satın almadan önce ne gibi ihtiyaçlarınızı karşılamasını istediğinize karar vermeniz gerekir. Soğuk ve sürekli üşüyen ayaklara sahipseniz peluş ve termo özelliklere sahip terlik modellerini tercih edebilirsiniz. Klasik bir terlik modeli arıyorsanız siyah ev terliği gibi düz ve klasik bir modeli tercih edebilirsiniz. Birden fazla renk arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Ayak ve bel sağlığınızı destekleyecek, gün içinde ev işleri ile ilgilenirken ayaklarınızı rahatlatacak bir model arıyorsanız ortopedik modellerinceleyebilir, biraz daha şık bir model isteyen kullanıcılar şık ev terlik modelleri arasından pek çok farklı tarz ve modele sahip ürüne Trendyol'dan göz atabilir. Daha farklı bir tarzda ilginç tasarımlara sahip hem ayaklarınızı ısıtacak hem de değişik bir görünüme sahip bir terlik isteyen kullanıcılar ev terliği hayvan figürlü modeller arasından en sevdikleri hayvan figürüne sahip modelleri tercih edebilir. Kirpi şeklindeki panduflar ile hem ayaklarınızı sıcak tutabilir hem de eğlenceli ayaklara sahip olabilirsiniz. Köpek cinsleri, kuzu, tavşan gibi pek çok farklı hayvan figürüne sahip terlik ve panduf modelleri arasından dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Hem dışarıda hem de evde kullanabileceğiniz yapıya sahip güzel ev terlikleri arasından en beğendiğiniz modele uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz. Tek tek almak yerine tüm aile bireylerine alabileceğiniz ev terliği seti ile tüm ailenizi sevindirebilirsiniz. Sadece aileniz için değil ayrıca bebekler için bulunan farklı desenlerde bebek setlerini satın alabilirsiniz. Set içerisinde bir çift panduf ve sırt çantası bulunur. Esnek bilek kısmı sayesinde bebeğin ayağına kolay ve hızlı bir şekilde giydirilebilir özelliktedir. 17- 27 arası ayak numaralarına sahip bebekler ve çocuklar için uygundur. Bir diğer set olan erkekler kullanıcılara yönelik terlik setleri içerisinde bir çift terlik, tıraş losyonu, tıraş köpüğü, tıraş kolonyası ve deodorant bulunur. Bu seti ister damat bohçası isterseniz de sevdiklerinize hediye etmek için kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı ev terliği markaları bulunan Trendyol içerisinden her ihtiyacınıza yönelik terliği kolayca bulabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun İndirimli Ev Terlikleri

Ev terlikleri neredeyse her bütçeye uygun fiyata sahiptir. Ortopedik ve deri ev terlikleri fiyat olarak farklılık gösterse de ev terliği indirim olduğunda en uygun fiyata alabileceğiniz bir ürün haline gelir. Farklı malzemeler kullanılarak üretilen ev terlikleri çeşitlerine göre fiyatlar değişebilir. Ancak neredeyse her bütçeye uygun bir terlik bulmak Trendyol'da oldukça kolaydır. Ev terliği fiyatları seçtiğiniz ürüne göre farklılık gösterse de çoğunlukla bütçenizi aşmaz. Satın alacağınız ürünü belirlerken ihtiyacınızı karşılayacak en uygun ürünü bulduğunuzdan eminseniz kolaylıkla satın alabilirsiniz. Örneğin plastik malzeme kullanılarak üretilen ev terliği plastik modelleri banyolarınızda ya da balkonlarınızda kullanmak için de satın alabilirsiniz. Yumuşak yapıya sahip ıslak zemin terliği olarak da kullanılan bu ürünler oldukça rahattır. Islak zeminlerde kaymayı önleyen tabanı sayesinde banyonuzda, havuzda ya da sauna da kullanabilirsiniz. Son derece rahat ve esnek yapısı sayesinde kullanımı oldukça kolaydır. Bilek kısmında bulunan ayarlanabilir bandı isterseniz kaldırarak bileklerinizden bağlayabilir isterseniz de terliğin arka tabanına indirerek normal olarak kullanabilirsiniz.

Sade ve günlük kullanım için ürün arayan kullanıcılar ev terliği siyah renk modellerine göz atabilir. Bir diğer ürün olan beyaz ev terliği de siyah renk gibi diğerlerine göre daha klasik bir yapıya sahiptir. Günlük kullanımlarınız için de uygundur. Bütçenize uygun fiyatı ile Trendyol üzerinden ev terliği satın alarak dönemsel ve özel kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Trendyol'da bulunan geniş ürün kategorisi içerisinden canlı renkler ve modern tasarımlar arasından sizin için en iyi modeli seçerek kolaylıkla ev terliğinizi satın alabilirsiniz.