"

Franke

" araması için 1102 sonuç listeleniyor

Franke

Franke

1911 yılında kurulan ve 100 yılı aşkın süredir faaliyetlerine devam eden Franke, ürettiği ankastre mutfak eşyaları, beyaz eşyalar, evye, armatür, banyo malzemeleri ve mutfak cihazları konusunda sunduğu geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeker. Beş kıta üzerinde 80 ülkeye kadar yayılan lider konumundaki marka sağlamlık, kalite ve birinci sınıf işçiliği birleştirerek kusursuz çalışma ve yaşam alanları oluşturur. Harika görünen, işlevsel ve rahat tasarımlar, şık görünümü ve konforu bir arada sunar. Farklı ürün gruplarının dışında tasarımlarda onlarca doku, renk ve malzemelerde de kullanılır. Hizmette, tasarımda ve ürünlerde her geçen gün daha iyi olmayı misyon edinen marka, özgün tasarımları ve kalitesi ile hem endüstriyel tüketicilere hem de ev kullanıcılarına hitap eder. Son teknoloji üretim yöntemlerinin kullanıldığı Franke ürünleri, fonksiyonel ve estetik bir şekilde tasarlanır. Geleneksel işçilik ve hassas mühendislik eseri olan binlerce model ise markanın prensiplerinden ödün vermeyen en kaliteli malzemelerle üretilerek kullanıcıyla buluşur. Tüketicilerin her geçen yıl değişen yaşam tarzlarına ve ihtiyaçlarına uygun olarak sürekli yeni çözümler geliştiren marka, endüstriyelden kişisel kullanıma kadar her zaman kullanıcılarına üst düzey hizmet eder. Özellikle mutfak ürünlerindeki standartlarını yükseltmeyi hedefleyen firma, kullanıcılarını profesyonel bir mutfak şefi yapma yolunda ilerler. Şirketin dünya çapındaki en büyük beşinci pazarı olan Franke Türkiye, sunduğu kaliteli tasarımları ile Türk kullanıcıların da beğenisini kazanmayı başarır. Bir İsveç markası olan firma, Türkiye’deki geniş ürün gamı ile mutfakları baştan aşağı döşeyecek ürünleri bir arada sunar.

Enerji Tasarrufu Sağlayan Franke Klima

Teknolojinin hiç durmadan gelişmesi insanlığa pek çok kolaylık sağlar. Bunların en başında ise lüks olmaktan çıkıp her evin ihtiyacı haline dönüşen klimalar gelir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında istenilen sıcaklığın veya soğukluğun elde edilmesini sağlayan Franke klima, kullanıcıların daha kaliteli bir yaşam alanına sahip olmalarına yardım eder. Kullanışlı yapılarıyla birlikte güçlü motorları konforu üst seviyelere çıkarır. Bunun yanı sıra üretimde kullanılan son moda teknoloji sayesinde 20 desibele kadar düşen çalışma sesleri klimaların kullanıldığı ortamda gürültü oluşturmasını engeller. Ayrıca markanın enerji tasarrufu konusunda da geliştirmiş olduğu modelleri tüketicilerin bütçesini korur. Yeni nesil cihazlarda ise bekleme moduna alındığında bile enerji tüketiminde %80’e kadar düşüş görülür. Bunlara ek olarak üretilen modellerdeki A+++ gibi yüksek enerji tasarrufuna sahip ürünlerde düşük miktarda enerji kullanır. Klimaların güçlü filtreleri hem dışarıdaki hem de içerideki havayı temizleyerek hava kirliliğinin fazla olduğu yerlerde dahi kullanıcıların yaşam kalitesini artırır. Dikdörtgen, oval ve spiral formlarda tasarlanan klimalar, kullanıldığı mekandaki dekorasyonla eşsiz bir uyum yakalar. Cihazlardaki 3 boyutlu hava üfleme özelliği kullanılan alanın daha etkili bir şekilde ısıtılıp soğutulmasını sağlar. Sadece tek bir yöne hava üflememeleri ise hem konforu hem de verimliliği beraberinde getirir. Gece kullanımına uygun olan modeller uyku modu ile odanın ısınını sabit bir düzeyde tutar. Bu durum da ani ısı değişimleri ile oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçer. 9000 BTU kapasiteden 24.000 BTU kapasiteye kadar geniş ürün yelpazesi sunan firma, kullanıcıların taleplerine en iyi şekilde karşılık verir. Özellikle düşük metrekareye sahip olan evlerin kullanabileceği düşük kapasiteli ürünler minimalist alanların iklimlendirilmesine büyük katkı sağlar. Yüksek kapasiteli ürünler ise büyük alanlarda ve geniş iç mekanlardaki ihtiyaçlara cevap verir. Böylece geniş ürün çeşitliliği sayesinde gereksiz enerji tüketiminin önüne geçilir ve doğru ürün seçimi ile talepler doğru şekilde karşılanır. Her türlü cihazın mobil aygıtlarla yönetilmeye başlandığı bir çağda, üretici de klimalarında bu teknolojiden faydalanır. Wi-Fi bağlantısı ile cep telefonu, tablet ve bilgisayarlardan yönetilebilen klimalar, klimanın bulunduğu ortama gitmeden bile ortam sıcaklığının ideal düzeyde ayarlanmasını sağlar. Aynı zamanda bu ürünler gündelik yaşamda zamanda da kazandırır.

Franke Beyaz Eşya Çeşitleri

Dünyanın en önemli beyaz eşya üreticileri arasında yer alan marka, ürettiği beyaz eşyalarla evin genişliğine ve kullanım alışkanlıklarına uygun olan ürünleri tüketici ile başarılı bir şekilde buluşturur. Büyük küçük her yaşam alanında kullanılabilen ürünler tasarlayarak seçim yapma şansını oldukça kolaylaştırır. Beyaz eşyaların içinde yer alan Franke buzdolabı hem kaliteli, hem yüksek performanslı hem de kullanım konforu ile adından sıklıkla söz ettirir. Modeller side by side, solo ve ankastre olarak farklı şekillerde üretilir. En düşük A+ enerji verimlilik sınıfına sahip tasarımlar doğaya zarar vermeden yüksek performans sunar. Dolapların içinde yer alan cam raflar buzdolabının için şık ve ferah gösterdiği gibi sağlam olmasına katkı sağlar. No-Frost teknolojisinin kullandığı markanın buzdolapları yiyecekleri ilk günkü gibi taze tutmayı başarır. Sahip olduğu koku filtreleri ise yiyeceklerin kokularının birbirine geçmesini engeller. Beyaz eşyalar arasında yer alan Franke bulaşık makinesi de işçiliği ve dayanıklı malzemeleri ile uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanım fırsatını sunar. Firma bulaşık makinelerinin üretiminde kurşun ve civa gibi malzemelerden uzak durarak hem insan sağlığına hem de çevreye olan saygısını kullanıcılara göstermeyi başarır. En zorlu lekeleri bile hiçbir iz kalmadan temizleyen bulaşık makineleri, etkili bir durulama ve kurutma performansı gösterir. Markanın yıkama erteleme özelliği ile öne çıkan makineleri, içinde yer alan özel raf sistemi ile tencere gibi büyük mutfak eşyalarının rahatlıkla yıkanmasını mümkün kılar. Hızlı yıkama modu ise zamandan tasarruf ettirir. Özel olarak geliştirilen motorlar, bulaşıkların hızlı yıkanmasını sağladığı gibi sesiz çalışmasına da olanak sağlar. Açık renkli modellerin yanında koyu renkli tasarımlarıyla markanın farkını ortaya koyar. Ana ürünlerden bir diğeri olan Franke çamaşır makinesi, yüksek kapasiteli kilogramları ile yorgan ve battaniye gibi büyük olan ürünleri yıkarken zorlanmaz. Ayrıca yüksek taşıyabilme kapasitesi ile ıslandığında ağırlaşan ürünleri yıkamak oldukça kolayca yıkar. 7 programa kadar ayarlanabilen modeller, geliştirilmiş teknoloji ile birlikte hem yıkama hem de kurutma imkanını bir arada sunar. Kurutma özelliğinin bulunduğu ürünler özellikle kış aylarının kurtarıcısı olur. Üretilen modellerden bazılarında sonradan çamaşır ekleme avantajı da bulunur.

Mutfaklarda Fark Yaratan Franke Evye

Franke mikrodalga, aspiratör, klima, çöp öğütücü, çamaşır makinesi gibi elektronik cihazların dışında mutfak gibi evin en çok zaman geçirilen mekanını güzelleştirmek için yüksek teknolojinin kullanıldığı birçok ürün de üretir. Farklı ihtiyaç ve beklentileri karşılayan Franke mutfak ürün tasarımları, renkleri ve özellikleri bakımından birbirinden çok farklı özellikler taşır. Ürünler arasındaki evye modelleri, çelik, granit, cam ve sentetik malzemelerin sıkıştırılması ile meydana gelerek SMC adı verilen malzemelerden üretilir. Çelik evyeler, parlak ya da kendinden desenli yüzeylerden meydana gelir. Tek ve çift hazneli seçenekleri mutfağın şekline ve tüketicinin ihtiyacına göre seçilme şansını tanır. Bazı modellerde bulaşık yıkarken oluşan su birikintisini tahliye edebilmek için tahliye deliği de bulunur. Çelik tasarımlarda olduğu gibi granit evye modelleri de markanın en çok sevilen ürünleri arasında gelir. Bu evyelerin çizilmelere karşı dayanıklı olması, tercih edilmesinde önemli bir rol oynar. Suda bulunan tuz ve diğer yıpratıcı maddelerden etkilenmeyen granit evyeler, mutfaklardaki yoğun kullanıma rağmen uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu modeller Franke çöp öğütücü ürünlerinin takılmasına da destekler. Böylece takılan çöp öğütücü her yemek sonrası yiyeceklerin dışarı atılma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Üretici ürettiği bu modellerde öğütücünün haznesine yerleştirdiği yalıtım malzemesiyle gürültü seviyesini minimum seviyelere indirir. Markanın SMC evyeleri ise ısıya karşı dayanıklı ve hijyenik olma özelliğini taşır. Ürünün beyaz rengi kullanılan alanı şık ve estetik bir görüntüye kavuşturur. Üretilen evye modelleri, cam kesme tahtası, hazne süzgeci ve opsiyonel sifon kumandası gibi evye aksesuarları ile buluştuğunda daha verimli ve zevkli bir kullanıma sahip olur. Sifon kumandasının takılabilir olması evyenin daima temiz ve hijyenik kalmasını sağlar. Tasarlanan birbirinden özgün evye modelleri, tezgah dolapları ve diğer mutfak mobilyaları ile tam bir uyum sağlayarak dekoratif görüntü ortaya çıkarır. Marka sadece mutfaklar için ürün üretmekle kalmayarak banyo ve tuvalet gibi noktalardaki lavabo ihtiyacını da giderir. Böylece Franke lavabo modelleri sayesinde evin her alanında en uyumlu ve en tarz görüntü yakalanır. Kullanıcıların Franke banyo yorum ve görüşlerinde ürünlerin temizliğinde sağlanan kolaylık en önemli avantajlardan biri olarak öne çıkar.

Dikkat Çeken Tasarımları ile Franke Batarya Modelleri

Banyo ve mutfak dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan Franke batarya, musluk, lavabo tasarımları hijyen sağlamada etkin bir rol oynar. Suyun düzenli ve ayarlı bir şekilde akmasını sağlayan bataryaların hem tasarımsal hem de fonksiyonel açıdan farklı seçenekleri bulunur. Şık ve renkli tasarımlara sahip olan bu ürünlerde gold, bronz, metal, beyaz ve siyah renk gibi dikkat çekici renkler kullanılır. Bunun yanında genellikle kromdan üretilen modellerin dışında paslanmaz çelik, pirinç ve metalden üretilen musluklarda üretilir. Bataryalardaki kaplamaların şıklığı ve kalitesi dekorasyona canlılık katarak farkını ortaya koyar. Ayrıca sağlam kaplaması ve en iyi malzemelerden üretilmesi ile uzun yıllar boyunca ideal bir kullanım deneyimi yaşatır. Tasarımsal farklılıklarının yanında kullanışlılığı ile de öne çıkan Franke musluk tasarımları gündelik yaşamdaki mutfak işlerini kolaylaştırır. Modeller spiralli ve spiralsiz çeşitleri ile birbirinden farklı özellikler taşır. Son dönemde en çok tercih edilen spiralli modeller, mutfak işlerini yaparken başlığın yüksekliğinin ayarlanmasına ve suyun yönünün kontrol edilmesine olanak sağlar. Böylece 360 derece dönebilen başlıkları farklı yıkama alternatifleri sunarak işlerin daha pratik bir şekilde halledilmesine yardım eder. Klasik görüntüsü ile spiralsiz bataryalar ise sağa ve sola çevrilir. Firma ürettiği ürünler arasında teknolojinin kullanıldığı tasarımlara da yer verilir. Armatürlerin üzerine minimalist bir tasarımla yerleştirilen arıtma cihazı şebeke suyunu içme suyuna çevirir. Suyu iki ayrı koldan ayarlayabilen model çeşitleri de bulunur. Bu ürünler sıcak ve soğuk suyu ayrı ayrı ayarlama fırsatı sunar. Tasarlanan bataryalar vintage ve retro dekorasyonlarına uyum sağlayan alternatiflerde üretilir. Ayrıca modern, klasik ve marjinal tarza uyumlu olan çeşitlerde bulunur. Batarya, tasarım ve ergonomik özelliklerinin yanı sıra oldukça avantajlı fiyat aralığına da sahiptir.

Vakit Kazandıran Franke Ankastre Setler

Mutfak sorunlara çözüm sunan ankastre setler markanın farklı bakış açısına uygun tasarım ve teknoloji ile birlikte geliştirilir. Franke set içinde yer alan ocak, fırın, aspiratör ve davlumbaz mutfağın daha çok alanına sahip olmasını sağlarken, ankastre özellikleri ise zamandan ve enerjiden tasarruf ettirir. Yani markanın dokunuşu ile mutfağın kahramanı olan ürünler kullanıcıların hayatına kolaylık kazandırır. Arzu edildiğinde tek tek de satın alınabilen ankastreler, üçlü ya da dörtlü setler halinde seçim şansı sunar. Farklı dizayn ile tasarlanmış mekanlara uyum sağlayan modeller uzun vadeli bir performans gösterir. Nostaljik görünümü ile mutfaklara nezih bir kava katan rustik tarzdaki ankastre set modelleri oval hatlarıyla doğal bir hava yaratır. Sadeliği ile yıllar geçse bile popülerliğini kaybetmeyen beyaz setler göze çarpan bir şıklık ortaya koyar. Tasarımlarında altın rengine de yer veren marka, klasik ve gösterişli bir ürün sunar. Siyah ve krem renklerinin kullandığı seriler ise her türlü mutfak uyum sağlar. Aynı zamanda kullanışlı ve pratik olan bu ürünler mutfakta yemek yapmayı çok daha keyifli bir hale dönüştürür. Modern tasarıma sahip olan ankastreler elektrikli, gazlı ve dokunmatik ocak modellerini içerir. Ergonomik düğmelerden oluşan ocaklar, ısıtma işlemini pratik bir şekilde gerçekleştirir. Küçük ve büyük göz seçenekleri ise aynı anda birden fazla ürünü ısıtır. Pişirme görevini gören ocak ve fırın dışında Franke davlumbaz modelleri yemek sırasında oluşan kokuların evin her tarafını sarmasını engeller. Kurtarıcı olan bu ürün, 3 farklı emiş gücünde bile sessiz çalışma standartlarıyla gürültü çıkarmadan havayı temizler. Firma ürettiği setlerin içinde aspiratör çeşitlerine de yer verir. Franke aspiratör, farklı hız kademeleri sunarak kötü havanın temizlenmesini kolaylaştırır. Ayrıca tasarımlardaki lamba desteği, ocağın üstünü aydınlatarak yemeklerin daha net görülmesine yardım eder. Usta tasarımcılar tarafından tasarlanan tüm ürünler etrafta kablo ve boru görünümü ortadan kaldıracak şekilde üretilir.

Yemek Pişirmeyi Keyifli Hale Getiren Franke Ürünleri

Firma, tasarlandığı pişirme ürünleri ihtiyaç duyulan pişirme tekniklerine uygun tasarım gücü yüksek cihazlar üretir. “Gücün tasarımla birleşimi” sloganına bağlı kalınarak üretilen Franke ocak, 20 den fazla seriyi kullanıcılarla buluşturur. Özellikle Opera serisi ile tasarım harikası ürünler sunan marka piyasada özgün bir imaj yaratır. Görsel başarıya sahip olan ocaklar, ankastre ve set üstü olarak birbirinden ayrılır. Doğalgaz ve elektrik ile çalışabilen ocaklar yemeklerin kısa sürede hazırlanmasını sağlar. Estetik görünümleri ile mutfaklara zarafet katan ürünler, parlak yüzeyleri ile göz alıcı bir güzellik sunar. 5 farklı pişirme gözüne kadar farklı seçenekler sunan ocaklar Franke fırın modellerinin fiziksel formuyla benzerlikler gösterir. Böylece mutfaklarda tamamlayıcı bir görsel ortaya çıkar. İnce işçiliğin ön planda olduğu fırınlarda hassas mühendislik prensibine bağlı kalınır. 8+1 pişirme fonksiyonu ile bu ürünler farklı pişirme seçenekleri sunarak mutfaklara seviye atlatır. 66 litreye kadar kapasitesi bulunan üreticinin fırınları kalabalık aileler için yeterli pişirme alanını yaratır. Sağladığı büyük kapasite tek seferde birden fazla pişirme işleminin gerçekleşmesine fırsat tanır. 60 cm genişliği ile büyük tepsilerdeki yemekler bile kolaylıkla pişirilir. Yemeğin pişme durumunun kontrol edilmesini sağlayan cam yüzey ve fırının içindeki lamba başarılı sonuçlar alınmasına yardım eder. Ayrıca özel olarak tasarlanan analog saat, yemeklerin pişme süresinin takip edilmesini ortadan kaldırır. Sıklıkla tercih edilen yan ürünlerden biri olan Franke mikrodalga ise her yemeğin bir sanat eserine dönüşmesine küçük bir katkı sağlar. Fırınların yanında hızlı oluşuyla dikkat çeken ürünler yoğun iş temposunda çalışan kullanıcılara rahatlık sunar. Farklı renk seçenekleri sunulan ürünlerin bazı modellerinde buz çözme ve hızlı pişirme özelliklerine de yer verilir.

Eğer siz de birbirinden kaliteli ve şık ocaktan fırına, klimadan bataryaya birçok çeşitlilik sunan Franke marka ürünlerine sahip olmak istiyorsanız, güvenilir alışverişin adresi Trendyol aracılığı ile hemen siparişinizi verebilirsiniz. Böylece Franke online satışında yer alan tüm ürünlere avantajlı fiyatlarla sahip olma şansını yakalayabilirsiniz.