placeholder
"

Geçici Dövme

" araması için 8176 sonuç listeleniyor

Geçici Dövme

Geçici Dövme Modelleri ve Özellikleri

Yüzyıllardır farklı kültürlerde varlığını sürdürmekte olan tattoo sanatı, vücut üzerine şekillerin ya da yazıların işlenmesidir. Deri altına işleyen özel boyaların kullanılmasıyla yapılan bu işlem, ince iğne dokunuşlarıyla gerçekleştirilir. Kalıcılığı ömür boyu devam eder. Geçici dövme ise derinin altına nüfuz etmeyen pratik ve eğlenceli bir alternatiftir. Tırnak, yüz, sırt, bilek gibi vücudun değişik noktalarına uygulanabilir. Farklı zevklere hitap eden yazı, desen ve motif örnekleri bulunur. Dışarıdan bakıldığında kalıcı tattoodan pek farkı yoktur. Üç hafta kadar formunu korur. Bazı modellerde ise 3 ay kadar uzun süre kalıcılık gösterem seçenekler mevcuttur. İstenildiğinde kolaylıkla çıkarılabilir. Bu tür uygulamaların çekici ve cool tarzını pratik alternatiflerle yaşayabilirsiniz. Ömür boyu kalıcılık yerine istediğiniz zaman istediğiniz seçenekleri değerlendirebileceğiniz kolay uygulamayı tercih edebilirsiniz. Yaptırdıktan sonra pişman olma riski olmadan estetik vücut aksesuarlarına sahip olabilirsiniz. Elde edilmesi zor stilleri taklit eden çok özel tasarımlar, sanatsal nitelik taşır. Zamana dayanıklı olan seçenekler, belli bir etkinlik ya da tatil için tercih edilebilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız stil vardır. Vücudunuzda sonsuza kadar kalmasına gerek yoktur. Geçici dövme büyük tasarımları tercih edebileceğiniz gibi minimal tarzda olan seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Bunları oldukça kolay şekilde vücudunuzun istediğiniz yerine uygulayabilirsiniz. Bu tür ürünler kalıcı uygulama düşünenler için de bir deneme olanağı sunar. Kalıcı uygulamaları yaptırmadan önce nasıl hissettirdiğini öğrenmek için geçici olanla deneme yapılabilir. Özel etkinlikler için sadece bir gece için kullanılabilir seçenekler de mevcuttur. Bunlar konsere, partiye, birkaç günlük seyahate giderken özgürce uygulanabilir. Çok istiyorum ama korkuyorum diyenler için bu alternatif, harika bir olanak sunar. Kalıcı işlem yaptırdığınızda belli bir zaman sonra fikirleriniz değişebilir, yaptırdığınız imgelerden sıkabilirsiniz. Geçici dövme kalıpları arasında olan yüzlerce seçenek, istediğiniz zaman aralıklarında farklı görünümler elde etmenizi sağlar. El, tırnak, bacak ve aklınıza gelebilecek birçok farklı nokta için şahane geçici dövme desenleri sunulur. 2 haftalık, 3 haftalık, 1 aylık, 3 aylık kalıcılık sunan modeller incelenebilir. Yapışkanlı olan, kına şeklinde yapılan, kalemle uygulanan seçenekler değerlendirilebilir. Trendyol üzerinden onlarca farklı sanatsal tasarımı inceleyebilir ve güvenle beğendiğiniz modellerin siparişinizi verebilirsiniz.

Geçici Dövme Modelleri ve Özellikleri

Cilde dekoratif illüstrasyonlar yaptırmak birçok farklı kültürde kendine özgü tekniklerle ortaya konulur. Japonlar renkli pigmentler vermek için metal iğneler kullanır. Eskimolar kurum kaplı ipliklerle deriye renkleri işler. Hangi teknik olursa olsun tüm kalıcı dövme işlemleri yoğun ve kalıcı görüntüler oluşturur. Popüler bir sanat formu olarak bugün de dünyanın dört bir yanında tercih edilir. Ancak kalıcı tattoo hem pahalı, hem acı verici hem de bağlayıcıdır. Vücut süslemesi olarak geçici dövme modelleri kolay ve pratik bir yol sunar. Geçici görüntüler birkaç farklı yöntemle elde edilebilir. Suda çözünmeyen boyalar kullanılarak elle çizilebilir. Bu uygulama için usta bir sanatçı gerekir. Sıklıkla tercih edilen bir seçenek ise çıkartma yapıştırma yöntemidir. Bu yöntemi herkes kolaylıkla uygulayabilir. Çıkartma tarzı modellerin uygulanması çok basittir. Uygulamak için kişi çıkartmayı cildine nemlendirerek yapıştırır. Transfer filmi ile kaplanmış özel geçici dövme kağıdı görüntüyü cilde aktarır. Sticker modelleri ise cilde aktarılmayan, yapışan modellerdir. Tırnak ve yüz gibi bölgeler için çokça tercih edilir. Set olarak spreyli sunulan modeller ise çıkartma stilinin profesyonel şekilde uygulanmasını sağlar. Giyilebilir kol modelleri ise son zamanlarda popüler olan ve kola takılan ürünlerdir. Minimal desenler tek bir şablonda sunulabilir. Bel ve bacak için özel tasarımlar değerlendirilebilir. Sanatsal form olarak tasarımlar çok farklı seçenekler sunar. Kuru kafa, çiçek, kelebek, ejderha, melek kanadı gibi klasik görsellere ya da kuş tüyü, geyik boynuzu, yıldız galaksi gibi tasarımlara bakabilirsiniz. Geçici dövme şekilleri popüler sanat formu olarak kabul görmüş stillerdir. Bunların yanında özgün seçenekler de bulunur. Tırnaklar için tamamen farklı bir stil yelpazesi söz konusur. Kar tanesi, yıldız, nar, çilek, kaktüs tırnak dövmeleri oldukça popülerdir. Tırnaklara kolaylıkla uygulanabilen pratik ve minimal çeşitler, haftalık farklı tarzlar oluşturma olanağı sunar. Jartiyer tarzı bacak dövmeleri de sıklıkla tercih edilenler arasında yer alır. Özel günler için özel tasarımlar değerlendirilebilir. Düğünlerde parlak bride yazısı gelin ve arkadaşları için keyifli bir seçenektir. Kolu kaplayan tasarımlar, karışık modelli şablonlar, yüz ve el için minimal çeşitler bulunur. Yeni nesil ürün setleri ise çok pratiktir. Birden fazla desenin yer aldığı özel sprey ile sunulan setlerdir. Şablon ve dövme spreyi ile çok kolay şekilde uygulanır. Bir de Hint kınasıyla uygulanan seçenekler vardır. Hint kınası şablonla ya da istenen şekilde cilde işlenebilir. Etnik stiller için kına tercih edilebilir. Özellikle panda, kedi, kurt gibi hayvan figürleri isteyenler için de birçok farklı tasarım sunulur. Geçici dövme yapıştırma işlemi çok kolay, pratik ve zahmetsiz olur. Trendyol’da istediğiniz uygulama stilinde istediğiniz tasarımlarda sağlıklı seçenekleri indirimli fiyatlarla satın alma şansınız vardır.

Geçici ile Kalıcı Dövme Arasındaki Farklılıklar

Geçici ile Kalıcı Dövme Arasındaki Farklılıklar

Vücut süslemesi çeşitli görüntülerin vücuda aktarılmasıyla oluşturulur. Kalıcı olarak görüntülerin deri altına işlenmesi ile kısa süreli olarak deri üzerine işlenmesi arasında büyük farklar vardır. Geçici dövme çeşitleri farklı tekniklerle uygulanabilir. Kalıcıda ise makine ve özel boya kullanılması gerekir. Gerçek tattoo uygulamalarında bu alanda uzman olan kişiler makine ile işlem yaparken geçici uygulamalarda kişi kendisi işlem yapabilir. Geçici dövme boyası ile uygulananlarda da sanatçı özel tekniklerle uygulama yapar. Bunlar arasında öne çıkan fark ise bu uygulamaların tamamında işlem cildin üst kısmına yapılır. Kalıcı uygulamada ise cildin altına yapıldığı için bir kez vücuda işlenen boya hayat boyu aynı şekilde görünür. Günümüzde silme işlemi söz konusu olsa da kalıcı işlemleri hem yaptırmak hem de sildirmek acı verici olabilir. Çok ince iğne darbeleriyle deri altına boya pigmentleri işlenir. Bu süreç boyuta göre farklı sürelerde tamamlanır. İki saatte biten ufak işlemler olabildiği gibi iki gün sürenleri de vardır. Pratik ve kolay olan yapıştırmalar ise çok kısa sürede uygulanabilir. Geçici dövme sticker olanlar da saniyeler içinde vücuda yapıştırılır. Belli şablonlardan oluşan desenler kolaylıkla vücuda geçer. Hangi yöntemler olursa olsun kalıcı olmayan desenler, istediğinde hemen çıkarılabilir. Şablonların farklı dövme stillerine uyacak tasarımları vardır. Boya ile uygulanan tasarımlar sadece cildin üst katmanına nüfuz eder. Kalıcıda ise cildin alt katmanına geçer. Bu işlem sırasında acı ve ağrı hissedilir. Günümüzde işlem sırasında oluşan acının azaltılması için krem gibi farklı araçlar kullanılır. Buna rağmen işlem sırasında ve sonrasında ağrı olur. Geçici dövme seti ile ağrısız, zahmetsiz, pratik seçeneklere sahip olmak mümkündür. Suya dayanıklı çeşitleri de vardır. Profesyoneller gibi tattoo yapmak için Trendyol’dan yüksek kalitedeki geçici ürün setlerini sipariş edebilirsiniz.

Bütçe Dostu Geçici Dövme Fiyatları

Bütçe Dostu Geçici Dövme Fiyatları

Uygulama tekniği, tasarım, boyut gibi faktörlere göre geçici dövme fiyatları değişse de oldukça uygun fiyat seçenekleri sunulur. Hint kınasıyla uygulanan modeller, likit Hint kınası ve desenler ile gönderilir. Kalıcılığı 1 hafta kadardır. Ortalama üç defa tekrar kullanılabilir. Çok kolay uygulanan ve oldukça uygun fiyatlı olan su transferli çıkartma tattoo, 10 saniyede yapılabilir. Desen kesilir, şeffaf film çıkarılır, istenen bölgeye yapıştırılır ve ıslak bez ya da süngerle üzerine bastırılır. Bu çıkartmaların kalıcılığı vücut bölgesine göre değişir. El üzerinde 3 gün, bacakta 3-10 gün süreyle kalıcıdır. Tek kullanımlık ürünlerdir. Yeni nesil ürün setlerinde geçici dövme spreyi ve desenler bulunur. Uygulaması çok basittir ve 4-5 gün boyunca dayanıklığını sürdürür. Profesyonel uygulama olanağı sunar. Bir kaç kez kullanılabilir. Suda çıkmaz. Özelliklere göre fiyatlar da değişebilir. Suya dayanıklılık, ne kadar kalıcı olduğu, uygulama tekniği gibi faktörler fiyatı etkileyen özelliklerdir. Tırnak süslemede ise nail art denilen farklı desenler ve tasarımlar vardır. Nail art son yıllarda çok moda olan tırnak süsleme sanatıdır. Tırnak için olan çıkartmalar da aynı şekilde yapıştırılarak uygulanır. Geçici dövme kalemi ise farklı bir teknik alternatifidir. Kalemle istediğiniz şekilleri istediğiniz vücut bölgesine çizebilirsiniz. Kalıcılığı artıran bir tekniktir. Kendi stilini yaratmak isteyenler için harika bir seçimdir. Minimal desen şablonları sarmal kol şablonlarına göre uygun fiyatlı olabilir. Ancak minimal olsa da sanatsal formu detaylı ise büyük desenlerden fazla fiyatla sunulabilir. Aklınızda bir desen ya da belli bir yere yapılacak şablon varsa rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Geçici dövme ne kadar, indirim olanakları neler gibi soruların cevaplarını Trendyol’dan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Fırsat ürünlerini değerlendirerek çok şık tasarımları indirimli fiyatlara satın alabilirsiniz.

Sağlıklı Geçici Dövme Seçenekleri

Sağlıklı Geçici Dövme Seçenekleri

Trendyol’da yer alan geçici dövme tattoo modelleri sağlıklı yapıdadır. İçerik olarak gıda boyasından ve bitkisel karışımlardan oluşur. Cilde herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak alerjik ciltlerde dikkatli kullanılmalıdır. Geçici işlemlerde şablonlar yüksek kalitede malzemeden üretilir. Dermatolojik olarak test edilmiş malzemeler kullanılır. Ciltte kaldığı süre boyunca cilt altına işlemez. Yüzeyde kaldığında herhangi bir zararı olmaz. Bu tür ürünler alınırken ürün açıklamaları dikkatli incelenmelidir. Nasıl uygulanacağını ve tüm ürün detaylarını açıklamalarda görebilirsiniz. Geçici dövme nerede satılır, hangi ürünler güvenilirdir diye merak ediyorsanız Trendyol’daki ürünleri tercih edebilirsiniz. Uygulama tekniklerine göre ürün malzemeleri de değişebilir. Hint kınasıyla uygulamalarında kullanılan tüp kına malzemesi doğal yapıdadır. Çıkartma uygulamalarında kullanılan malzeme bitkisel içeriklidir. Geçici dövme malzemeleri hangi teknikte ve modelde olursa olsun sağlıklıdır. Paketlerin muhafazasına dikkat etmek gerekir. Direkt olarak gün ışığına ya da neme maruz kalan ürünler bozulabilir. Bu tür ürünler cilde zarar verebilir. Doğru şekilde oda sıcaklığında muhafaza edilen peketlerdeki ürünler farklı zamanlarda uygulanabilir. Geçici dövme makinesi ile yapılan dövmelerde cilde uyumlu, zararsız boya kullanılır. Hazır setlerde tüm malzemeler dermatolojik olarak test edilerek onay alır. Cilde temas eden bu tür uygulamalarda sağlıklı ürün garantisine dikkat etmek gerekir. Yeni baskı teknolojileri sayesinde realist görünüm yakalanır. Kalıcı olmayan ürünler söz konusu olduğunda ağrı ya da acı yoktur. Boya, çıkartma ya da fırçayla uygulanan görselleri işlemek için yüksek kalite setler mevcuttur. Herhangi bir alerji olmadığı sürece hiçbir yan etkisi bulunmaz. Cilt altına işlenenlerin ise farklı bünyelerde ciddi yan etkileri olabilir. Cildin üzerine yapıştırılan şablonlar sağlığa zararsızdır. Kaliteli ve güvenilir markaların ürünlerini tercih etmek için Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Geçici Dövme Ne Kadar Süreyle Vücutta Kalır?

Geçici Dövme Ne Kadar Süreyle Vücutta Kalır?

Birbirinden farklı uygulama teknikleri ve malzemeler ile sunulan geçici vücut dövmesi çeşitlerinde kalıcılık süresi farklı olabilir. Çıkartma olarak yapıştırılan modellerde kalıcılık süresi 3-10 gün arasındadır. Uygulama bölgesine göre kalıcılık süresi de değişir. Ele uygulandığında 3- 5 gün dayanır. Bacak, sırt, kol gibi bölgelerde uzun süre kalır. Hint kınasından yapılanlar ise bir hafta kadar kalıcıdır. Genel olarak hepsi suda çıkmayan ürünlerdir. Setlerden çıkan sprey ve desenler birkaç kez kullanılabilir. 3 aylık geçici dövme isteyenler makine ve farklı boyalarla uygulanan modelleri tercih edebilir. Tatil dönemlerinde bu tür seçenekler değerlendirilebilir. Yapışkanlı yüz stickerları ve şablonlu spreyli desenler 3-10 gün vücutta kalabilir. Ancak bu süreler cildin yapısına göre de değişebilir. Kuru ve yağlı ciltlerde farklılıklar olabilir. Kaliteli kalemle yapılanlar da uzun süre kullanılabilir. Geçici dövme erkek modellerinde popüler olan giyilebilir kol modellerinin çıkma, solma gibi durumları olmaz. Bunlar kıyafet gibi olduğundan pratiktir. Diğer alternatiflerin ürün detaylarında ne kadar kalıcı olduğu, ne gibi durumlarda daha çabuk çıktığı açıklanır. 1 aylık geçici dövme istiyorsanız cilt üzerine çizilen boya ile yapılan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Dış etkene fazla maruz kalan bölgelerde çıkartma olanlar az dayanır. Düzgün şekilde, talimatlara uyarak kullanıldığında belirtilen sürelerde aynı şekilde görünür. Malzeme kalitesi kadar cilt yapısı ve kullanım şekli de süreyi etkiler. Suya dayanıklı olsa da duşta üzeri keselenirse çıkar. Bu tür detaylara dikkat etmek gerekir. Uzun süreyle kullanmak için talimatlara uymanız gerekir. Renkli geçici dövme ile siyah arasında da farklar görülebilir. Renkli olanlar çabuk silinebilir. Seçimizi yaparken ürün açıklamalarına bakarak ne kadar süre ile kullanabileceğinizi görebilirsiniz. Sprey geçici tattoo ürünleri kolay, pratik ve profesyonel seçeneklerdir. Farklı desenlerle birden fazla uygulama yapılabilir. Cildiniz yağlıysa kalıcılık az olur. İlk günkü renk ve görünüm bir hafta sonra yavaş yavaş değişir. Yüksek kalite malzemeden üretilen sağlıklı ürünler uzun süre aynı şekilde görünür. Kalitesine ve sağlıklı ürün garantisine güvenebileceğiniz çeşitli seçenekleri Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Geçici Dövme Nasıl Uygulanır?

Geçici Dövme Nasıl Uygulanır?

Günümüzün trendlerinde tattoo yaptırmak oldukça popülerdir. Sanatsal formlardaki geçici dövme şablonları ile tarz ve cool görünebilirsiniz. Uygulaması çok basit olan pratik setleri tercih edebilirsiniz. Bu setlerde sprey ve desen şablonları vardır. İstediğiniz bölgeye şablonu koyarak spreyler doldurabilirsiniz. Sprey ürün şablon setleri kullanılırken öncelikle tattoo yapılacak bölge ıslak mendille silinir ve kurulanır. Ardından şablon vücuda yapıştırılır. Sprey 15 cm uzaktan sıkılır. 10 saniye bekledikten sonra şablon çıkartılır. Geçici dövme isimli yapılmak istenirse şablonlarda harf seçeneklerine bakılmalıdır. Harfler aynı şekilde sprey ve şablon ile yan yana getirilebilir. Geçici dövme harf şablonları istenen yazıyı ya da ismi oluşturma imkanı sunar. Hangi deseni istiyorsanız seçip kesebilir ve sadece onu kullanabilirsiniz. Hint kınasıyla kişiye özel desenler elde etmek mümkündür. Kınanın tüpü kalem uçludur. Kullanımı basit ve kolay olur. İstediğiniz deseni çizip kınayı sürebilirsiniz. Kuruduktan sonra hazır olur. Kınayla elinize geçici dövme gül deseni gibi çiçek desenleri, etnik desenler ve daha birçok desen çizebilirsiniz. Parmak, el, tırnak, kol, bacak, bel, sırt için özel tasarlanmış modelleri değerlendirebilirsiniz. Kınayla yapılan desenler, hayal gücüne göre geniş bir özgürlük sunar. Diğer yapıştırma, sticker, sprey gibi tekniklerde şablonlar bellidir. Kınada da belli şablonla sunulan seçenekler bulunur. Pratik geçici dövmeler saniyeler içinde uygulanabilir. Uygulandıktan sonra üzerine bebe yağı sürmek kalıcılığı artırır. İlk birkaç saat bölgeyi sabunla yıkamamak gerekir. Geçici dövme yazı olarak tercih edilirse nereye uygulanacağı önemlidir. Şablon kullanarak sprey ya da yapıştırma teknikleriyle istenen desenler, harfler seçilerek uygulanabilir. Kolay, basit, zahmetsiz şekilde yapabileceğiniz geçici dövme seçeneklerinde fırsat ürünlerini çok uygun fiyatlara Trendyol’dan alabilirsiniz.