"

Lastik Zinciri

" araması için 29023 sonuç listeleniyor
KNK Kar Zinciri No:9
Kargo Bedava
KNKKar Zinciri No:9
(4)
330 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaliteli Lastik Zinciri Çeşitleri Trendyol’da!

Önceleri alternatif olarak üretilen lastik zinciri, daha sonra zorlu koşullarda yapılan seyahatlerde ihtiyaç duyulan bir ürün olmaya başlar. Karlı ya da buzlu yerlerde etkili şekilde çekiş ve kavrama sağlar. Genellikle traktörler, kar üfleyiciler tarafından kullanılan Off Road lastik zinciri, güvenlik ve acil durum aracı olarak da tercih edilir. Sürücülere güvenli bir sürüş sağlayan ürün; buz ve kar üzerindeki etkinliği, kolayca uygulanabilirliği ve uygun fiyatı ile büyük ilgi görür. Kötü hava koşullarında ve buzun bir felakete neden olabileceği durumlarda bu ürünler zeminde iyi bir tutuş sağlar. Ürün kış lastiklerinize yardımcı olan çelik bağlantılarıyla yüzeye temas için pürüzlü ve sert tarafını kullanır. 1904'te sürücülerin daha fazla kavrayış sağlaması için etrafına ip hatta sarmaşık sarıldığına tanık olması üzerine bir New Yorklu tarafından icat edilen ürün, günümüzde sıklıkla kullanılır. Kar zinciri seçimi aracınız için çok önemlidir. Malzeme olarak poliüretan, kauçuk ve kumaş tercih edilir. Ayrıca alaşımlı ve sertleştirilmiş çelik kullanılır. Kauçuk lastik zinciri, genellikle 30-50 km/saate kadar kullanılabilir. Aracın kaymasına neden olabileceğinden kuru yollarda tercih edilmeyen bir üründür. Düzenli bir çekiş aracı olarak değil, acil bir ekipman parçası olarak tercih edilir. Özellikle zorlu ortamlar için kullanılması gerekir. Kış aylarında şehir içinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ekipmandır. Sürücüleri riskli durumlardan kurtararak güvenli bir sürüş sağlar. Ürünlerin hepsinin farklı performans özellikleri bulunur. Hız, fren ve kullanım seviyesi konusunda farklılıklara neden olan kar zinciri ebatları, araçlara göre seçilerek kullanılmalıdır. Aracınızın jant boyutuna göre lastik çapı seçmeniz gerekir. 14 jant, 16 jant, 17 jant lastik zinciri modellerini değerlendirerek boyutları aracınızla uyumlu olanı tercih edebilir ve ideal bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Araba lastik boyutuna uygun olacak şekilde kar zinciri 13 jant, 15 jant, 19 jant ürün çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. 13 inç, 15 inç, 17 inç lastik zinciri kullanımı zorlu hava koşullarında güvenli sürüş sağlar. Kelepçe, serme, tek kullanımlık lastik zinciri gibi seçenekleri de inceleyerek ihtiyacınıza uygun alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Güvenli bir sürüş keyfi için aradığınız oto lastik zincirine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Keyifli Bir Seyahat İçin Lastik Zinciri

Keyifli Bir Seyahat İçin Lastik Zinciri

Bu ürünler, düşük profilli bir kış lastiğinden farklıdır. Buza ve kara nüfuz ederek çalışır, kaygan yüzeylerde tutuş sağlar. Ürünlerin iki çeşidi bulunur. Bunlar; kablolar olarak bilinen klasik bağlantı araçları ve karda bir kez lastiğin etrafına sarılmış sargı tarzı patinaj zinciri şeklindedir. Yüksek kar yağış alan bölgelerde, dağ geçitlerinde ve kırsal yollarda kullanılan bu ekipman, birçok otoyol için de idealdir. Kötü koşullara sahip yollarda aracını kullanan tüm sürücülerin önlem alması gerekir. Bu tür önlemlerin alınması devlet tarafından da tavsiye edilir. Kış aylarında tüm ticari araçlar için çelik bağlantılı olanlar uygun olur. Kablo tarzı çeşitler de ancak çelik bağlantılı olanlarla birlikte kullanıldığında güvenli deneyim sunar. Çünkü bunlar genellikle eğimli yollarda yeterli miktarda çekiş sağlamaz. Kış lastiği olmayan veya zincir taşımayan ticari araç sürücüleri, araçları zorlu yol koşulları için uygun şekilde donatılmadığı için para cezası alabilir. Derin karda ilk kez aracınızı kullanacaksanız zorlanabilirsiniz. Bu yüzden seyahate çıkmadan önce ekipmanın nasıl uygulandığını öğrenmeniz faydalı olur. Kış sürüş güvenliği ekipmanı olarak beğeni toplayan ürün, yoğun kar ve buz koşulları söz konusu olduğunda seyahat boyunca yardımcınız olur. Kar lastik zinciri kullanırken çukurlara çarpmaktan kaçınmaya çalışmanız önemlidir. Çünkü bu tür darbeler, ürüne zarar verebilir, onu kırılabilir veya aracınızda hasara neden olabilir. Sürücülere güven veren ve insanların kendilerini tehlikeli durumlardan korumasını sağlayan bu ekipmanlar, farklı ebatlara ve özelliklere sahiptir. Özelliklerine ve kurulum kolaylığına ek olarak uygun bir fiyata sahiptir. Bagajda kışlık ekipman setinin bulunmaması kış aylarında araç kullanan sürücüler için risk oluşturabilir. Çoğu ürünün kurulumu oldukça kolaydır. Bazı çeşitler ise lastiği güvenli tutmak için gergi gerektirebilir. Aracınıza olası hasarı önlemek için lastiğinizin boyutuna uygun bir ürün bulmanız gerekir. Güvenli bir yol şeridine aracınızı yerleştirerek ekipmanı çözebilir, lastiğin üstünden çekerek monte edebilirsiniz. Ardından ürünü lastiğin üzerine sabitlemek için koruyucuları halkaları bağlayabilirsiniz. Lastiğin alt tarafındaki kurulumu tamamlamak için aracı ileri doğru hareket ettirdiğinizde koruyucular ürünü yerinde tutar. Lastiğin çıplak kısmı, geri kalanının bağlanması gereken yerdir. Kurulum işlemleri genellikle sürücü karda sorun yaşadığı zaman gerçekleştirilir, bu da kurulumu zorlaştırabilir. Bu nedenle ihtiyaç duymadan önce ekipmanı kurmanız önemlidir. Aksi takdirde karda kaydığınız ya da derin kara gömüldüğünüz zaman kurulum işlemlerini yapmanız neredeyse imkansız hale gelir. Sürüş güvenliğinden endişe duyan sürücülerin bir yolculuğa çıkmadan önce yol koşullarını kontrol etmesi, duruma göre zincir kullanması ve ekipman kurulumu için acil bir durumları beklememesi önerilir. Güvenli bir sürüş tecrübesi yaşamak için pratik lastik zinciri alternatiflerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Yüksek kalitede kalınlaştırılmış manganez çelikten üretilen kar zinciri ölçüleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle ölçülere dikkat edilmelidir. 5 kalın çelikten oluşan, güçlü yapısıyla aşınmaya karşı dayanıklı olan, etkili bir şekilde kavrayan, buz kırma ve kayma direnci güçlü olan ürünler müşterilerin beğenisini kazanır. Crossover tasarımı yumuşak sürüş ve mükemmel kayma direnci sağlar. Otomatik gergiyi yükselterek kurulumu kolay hale getirebilirsiniz. Ürünü monte etmek için aracı hareket ettirirken herhangi bir alet kullanmanıza gerek yoktur. Kar zinciri kullanımı tekerlekten bağımsız olarak tamamlanabilir. Her iki ucu; tekerleğin aşınmasını, düşük sıcaklık direncini ve tekerleğe oturmasını önlemek için yüksek kalitede kalın TPU tendon ped malzemesi ile kaplıdır. Kalın sıkma kayışı, dayanıklıdır. Gergin yapıdaki kayış, aşınmaya karşı direnç gösterir. Yollar buzlandığında yola tutunmanıza yardımcı olacak kaliteli ve güvenli bir ürüne sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Kış sürüşü sırasında bu ekipmanları kullanarak aradığınız konfora sahip olabilirsiniz. Buzlu yollarda meydana gelebilecek kazaları ve trafik sıkışıklığını önlemeye yardımcı olan ürün, yol yüzeyinde sağlam bir tutuş sağlar. Sürdüğünüz aracın boyutuna bağlı olarak ihtiyacınız olan ürünün boyutu da değişir. Bu nedenle ağır bir araç için daha büyük ebatlarda model tercih edilmelidir. Otomatik lastik zinciri, karda araç sıkıştığı veya kaydığı anda çekişi güçlendirmeyi sağlayan kaplamalardır. Yolda bir kavrama elde etmeye yardımcı olarak çalışır, böylece tekerleklerin serbestçe dönmesine izin verir. Kurulumu oldukça kolaydır ve yerinde sabitlenebilir özelliktedir. Kar zinciri tavsiyelerine göz atarak ihtiyaçlarınıza uygun seçeneklere yönelebilirsiniz. Ürünü lastikten çıkardıktan sonra kir, kar, çamur ve kalıntı gibi unsurları gidermek için ekipmanı iyice temizlendiğinden emin olmanız gerekir. Ekipmanı saklamak için asabilir, iyi durumda tutmak için temizleyici püskürtebilirsiniz. Arasındaki boşluğu kontrol etmek için elinizle lastiğin üzerinde önden arkaya doğru ileri ve geri süpürme hareketi yapabilirsiniz. Eliniz hiçbir şeye çarpmadan dolaşırsa lastiğin iyi bir boşluğu olduğu anlaşılır. Karda ilerlerken yavaş ve istikrarlı bir şekilde araba kullanmak güvenliğinizi sağlamaya yardımcı olur. Aracınızı çok hızlı sürmeden ilerleyebilir, sevdiklerinizi ve kendinizi güvende tutabilirsiniz. Modelleri Trendyol üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Güvenilir Bir Sürüş Deneyimi İçin Uygun Ekipmanlar

Güvenilir Bir Sürüş Deneyimi İçin Uygun Ekipmanlar

Yola çıktığınız zaman kötü hava koşulları söz konusu ise lastik zincirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Kar yağarken, çamurlu patika yollardan ilerlerken, ya da buzlanan alanlarda aracınızı kullanırken kaza riskini azaltmak için bu tür ekipmanlara yönelmeniz gerekir. Ürüne alışmak için kendinize süre tanıyabilirsiniz. Seyahat etmeden önce ekipmanı takabilir, ardından doğru boyutta model kullandığınızdan emin olabilirsiniz. Bu süreçte kuru bir zeminden garaj veya araba yolundan yararlanabilirsiniz. İşinizi garantiye almak istiyorsanız profesyonel yardım alabilirsiniz. Kış sürüşünüzü daha güvenli ve konforlu hale getirmek için sıcak eldivenlerden, su geçirmez malzemelerden ve benzeri eşyalardan yararlanabilirsiniz. Tır, kamyon lastik zinciri kullanacaksanız uygun parçaları aracınıza taktıktan sonra biraz beklemelisiniz. Kışın her zaman bu acil durum kitini ve yedek parçaları aracınızda bulundurmanız ve her duruma hazırlıklı olmanız gerekir. Bunları ne zaman, nasıl kullanacağınızı planlamalısınız. Ekipmanı taktıktan sonra araç düzgün bir şekilde ilerliyorsa kar yağışına hazır olduğunuzu anlayabilirsiniz. Yol boyunca güvende olmak aileniz ve sizin için önemlidir. Zorlu hava koşullarında karşı karşıya kalabileceğiniz tehlikelere hazırlıklı olmanız gerekir. Doğru lastikleri tanımlayarak alternatifleri inceleyebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aracınız önden çekişli ise öne, arkadan çekişli ise arkaya gider. Dört tekerlekten çekişli olanlar için de kullanım kılavuzunu kontrol etmekte fayda vardır. Plastik talimat mat, sizi kuru tutar. Kar ile aranızda bir bariyer gibi kullanılabilen bu parça, size kolaylık sağlar. Matı yerleştirdiğiniz zaman ürünü çözmeye başlayabilir, plastik kaplı kablodan tutarak her şeyin düz olduğundan ve birbirinin üzerinde ilmek oluşturmadığından emin olabilirsiniz. Bu süreçte sarı uç sol elinizde ve mavi uç sağ elinizde olmalıdır. Trendyol’da yer alan ürün modellerini inceleyebilir, uygun fiyatlar üzerinden siparişinizi verebilirsiniz.

Ekipmanı gevşek bir şekilde asmanız, sarı ve mavi bölümler boyunca görülen metal kancaların sizden uzağa bakmasını sağlamanız gerekir. Böylece lastiklerinize zarar vermeden bu ekipmanları kullanabilirsiniz. Ürünü lastiğinize yerleştirerek kabloyu hafifçe bağlayabilirsiniz. Ardından yere yatırarak lastiğin arkasında önce sarı kablo ucuna, daha sonra sağ taraftan sola uca doğru itebilirsiniz. Tekerleğin arkasını ortaladıktan sonra her iki ucu da alabilir ve lastiğin üstünden yukarı çekebilirsiniz. Ekipmanı dingilinize karşı konumlandırmanız önemlidir. Kablonun sarı ve mavi uçlarını kolayca bağlamak için bir ucunu diğerine kaydırabilir, ardından yerine çekebilirsiniz. Kırmızı kancayı ekledikten sonra kancayı soldaki ilk altın bağlantıya bağlayabilir ve elmas şeklinin oluşup oluşmadığını kontrol edebilirsiniz. Bağlı ekipmanı lastiğin üstünden iterek zincirde elmas şeklini görüp görmediğinizi belirlemeniz gerekir. Bu elmasların her biri arasında lastik sırtının ortasına yerleştirilmesi gereken orta ray bulunur. Sağdaki kırmızı kancayı soldaki ilk altın bağlantıya bağlayabilirsiniz. Bağlı ekipmanı lastiğin üstünden iterek alt kısımda sağda bulunan lastikle kırmızı bir çekme zinciri ve solda bir kılavuzu kullanabilirsiniz. Uzun kırmızı zinciri alabilir ve kılavuzundan geçirerek iki elle olabildiğince sıkı çekmeniz gerekir. Kolay bir kullanıma sahip olan ürünü kendiniz bağlayamıyorsanız tamirciden yardım alabilirsiniz. Diğerlerinde aynı uygulamayı tekrarlayarak onların yerinden çıkmadığından emin olmanız önemlidir. Kötü hava koşullarında sizi ve sevdiklerinizi koruyacak olan kar zinciri çelik modellerini inceleyebilirsiniz. Modelleri tercih ettiğiniz zaman aynı adımları takip ederek kurulum işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Plastik lastik zinciri monte işlemi de diğerlerine oldukça benzer. Aracınıza uygun yeni nesil lastik zinciri modellerini Trendyol’dan inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz.

Kolay Kurulum İmkanı Sunan Seçenekler

Kolay Kurulum İmkanı Sunan Seçenekler

Lastik zincir modelleri birbirinden farklı malzemelerden üretilir fakat aynı amaca hizmet eder. Kar zinciri nerede satılır sorusunun yanıtı ise Trendyol olur. Aracın boyutuna ve jant ölçülerine dikkat ederek seçim yapmanız önemlidir. Aradığınız bütün lastik zinciri çeşitlerine Trendyol’dan ulaşabilir, bunları inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz. Çelik, kauçuk gibi malzemelerden yapılan modellerin dışında, tercih edilen seçeneklerden biri de lastik cırt zincirdir. Lastik zinciri ne kadar farklı bir şekilde tasarlanmış olsa da amacına yönelik kullanım imkanı sunar. Ürünü taktıktan sonra aracınızı hafifçe ileri sürebilir, bir sonraki adımda aracınızla biraz ilerleyebilirsiniz. Ürünü lastiklerinize yerleştirdiğiniz gibi zorlu hava koşullarında güvenle aracınızı kullanabilirsiniz. Ürün modelleri her araca göre farklılık gösterir. Herhangi bir gevşekliği gidermek için kırmızı çekme parçasını sıkmak amacıyla lastik ucunu sökmeniz gerekir. Ürünü doğru şekilde taktığınız zaman tüm kış boyunca güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Ekipman lastik üzerinde sıkıca tutunmalıdır, kontrol etmeden sürüşe başlanmamalıdır. Aracınızla herhangi bir temas kurduğunu hissederseniz motorun durduğundan emin olmanız gerekir. Eğer hala gevşeklik varsa lastiği çıkarıp kırmızı kancayı kılavuzun karşısına doğru ayarlamalısınız. Üç bağlantıdan birini sıkı konuma getirebilir ve tekrar takabilirsiniz. Aracınızı sürerken yüksek bir ses gelirse bu ekipmanı doğru takmadığınız anlamına gelebilir. Ayrıca biri kırılmış olabilir ya da arabaya çarpma gibi durumlar yaşanabilir. Böyle zamanlarda yedek parçalarla değişim sağlayabilirsiniz. Kısa sürede aracınızı durdurarak müdahale edebilirsiniz. Normal olmadığını düşündüren herhangi bir belirti hissettiğiniz an ekipmanı kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Hasarı önlemek için aracınızın hızını sabitlemeli ve hızınızı düşürmelisiniz. Saatte 40 km’den fazla gitmemelisiniz ve aracınıza zarar verecek hareketlerden uzak durmalısınız. Kaldırım gibi alanlarda aracı sürmeniz, aniden çalıştırma veya frenleme gibi hareketleri yapmanız da yanlış olur. Modellerin boyutlarını ve özelliklerini görmek için ise Trendyol’dan destek alabilirsiniz.

Lastik zinciri tavsiyesi arayanlar için pek çok model bulunur. Tüm araçlar için uygun ebatta ve modelde ürün satışa sunulur. Tekerlekten çekişli olanlar için bile yoğun karda kayma durumuna karşı bu ekipman önerilir. Uygun prosedürleri ve bazı temel güvenlik ipuçlarını izleyerek açık yolda kendi başınıza dahi kurulum sağlayabilirsiniz. Bazı ülkeler kar zincirinin kullanımını düzenler, bu nedenle duyuruları takip etmek fayda sağlar. Kar yağdığında, yoğun yağmur yağışı olduğunda kaygan yüzeyde araba kullanmak için gerekli önlemleri almalısınız. Ayrıca dağlara veya karlı alanlara düzenli olarak seyahat ediyorsanız araç lastik zinciri kullanmanız gerekebilir. Yolculuğunuzun sonunda ekipmanı garaja koyarak kurumasını bekleyebilir ve güvenle geri dönebilirsiniz. Ürünleri ıslak paketlerseniz paslanma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Özellikle herhangi bir mesafe için asfalt üzerinde aracınızı sürdüğünüzde ekipmanda aşınma olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Düz noktaları aramanız ve bulduğunuz zaman değiştirmeniz gerekir. Kar zinciri markaları birbirinden farklı ürünler tasarlar. Arabanıza uygun olan modeli bularak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kauçuk ürün çeşitleri soğuğa dayanıklıdır. Asfaltta az titreşim verir, yumuşak hareket eder. Bu sebeple sıklıkla tercih edilir. Aracınızdan ürünü çıkarmak için güvenli bir yere park etmeniz gerekir. Menü filtreleme özelliğine sahip olan Trendyol, ürün modelleriyle müşterilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılar. Modellere yapılan yorumları inceleyerek kafanıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Farklı ebatlarla ve tasarımlarla karşınıza çıkan seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Doğru ürün seçimi için öncelikle hangi ürün çeşidine yöneleceğinize karar vermeniz gerekir. Lastik zinciri fiyatlarını ve değerlendirmelerini Trendyol’dan inceleyebilir, aracınıza uygun seçenekleri belirleyerek siparişinizi verebilirsiniz.