"

Gözlük Aksesuarları

" araması için 6901 sonuç listeleniyor

Gözlük Aksesuarları

Gözlük Aksesuarları

Genetik veya çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan göz rahatsızlıkları görme yetisini zayıflatır. Pek çok kişide çeşitli göz rahatsızlıklarına rastlamak mümkündür. Bu rahatsızlıkların başında astigmat, miyop, hipermetrop, göz tembelliği, katarakt, göz kayması ve şaşılık gibi şikayetler gelir. Özellikle teknolojik cihazların çok uzun süreler kullanılması ile birlikte ortaya çıkan göz şikayetlerinin sayısı her gün geçen artış gösterir. Bu şikayetlerin bazıları için cerrahi müdahale gerekirken bazıları için gözlük kullanımı yeterli olabilir. Gözlük aksesuarları kullandığınız üründen en iyi şekilde faydalanmanızı sağlar. Bu aksesuarların çoğu gözlük kullanımını kolaylaştırmak üzere tasarlanır. Gözlük kullanmak için belirli bir yaş kısıtlaması bulunmaz. Bazen 5 yaşındaki bir çocuğun bazen de 45 yaşındaki bir bireyin gözlük kullanması gerekebilir. Bu kişilerin kullandığı ürünler rahatsızlık durumlarına göre özel olarak hazırlanır. Dereceli gözlüklerin kullanımı için öncesinde doktor muayenesi şart koşulur. Ancak göz problemi yaşamayan kişiler de derecesiz modelleri aksesuar olarak kullanabilir. Çevrenizde bu tarz insanları sıklıkla görebilirsiniz. Hangi amaçla olursa olsun gözlük kullanıyorsanız yardımcı eşyalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Trendyol’da ihtiyaç duyabileceğiniz tüm aksesuarları bulabilirsiniz. Bunlar; temizleme mendilleri, spreyler, jelli burunluk, temizlik kiti, göz kapama bandı, plastik ürün kılıfı, zincir veya iplik gibi şeyler olabilir. Trendyol sayesinde ihtiyaç olan her şeyi tek bir yerde bulabilirsiniz. Aradıklarınız için farklı yerlere bakmanız gerekmez. Satın almak istediğiniz bütün aksesuarları Trendyol üzerinden evinize sipariş edebilirsiniz. 

Gözlük Temizliğinde Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Gözlük kullanan kişiler için ilk akla gelen aksesuarlardan birisi temizlik ürünleri olur. Çünkü tüm gün boyunca kullanılan gözlükler bir müddet sonra tozlanır, kirlenir. Bu da sizin etrafı daha puslu ve belirsiz görmenize neden olur. Ayrıca dışarıdan bakıldığında da ürün camları pis olduğu için hoş bir görüntü ortaya çıkmaz. Diğer insanlara karşı temiz ve düzenli bir izlenim bırakmak isteyen herkes tıpkı giysilerine gösterdiği özen gibi kullandığı gözlüğe de önem verir. Ancak gözlüğün suyla veya sabunla yıkanması çok yanlış bir davranış olur. Bunlar temizleme amacının dışında kullandığınız ürüne zarar da verebilir. Bu konuda özel olarak üretilen temizlik ürünlerini kullanmak daha doğrudur. Üstelik tüm temizlik malzemeleri zahmetsizce ve saniyeler içerisinde en iyi sonuçları almanız için üretilir. Gözlük bezi en pratik kullanıma sahip temizlik araçlarından biri olarak görülür. Bu bezler özel bir formüle göre geliştirilir. Sıradan bezlerden daha farklı olur. Bunları gözlük temizliği dışında başka bir yerde kullanmamak gerekir. Böyle bir temizlik aracı aldığınız zaman çok uzun süre kullanabilirsiniz. Bezlerin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bunun için de doğal deterjanlar tercih edilir. Bezin mikrofiber yapısına zarar vermeden az miktarda deterjan ve suyla nazik bir şekilde temizleme yapabilirsiniz. Bu temizlik ürünleri gözlük camlarını hiç çizmeden parlatır. Ayrıca uzun süreli temizlik sağlar. Başka bir temizlik ürünü de spreyler olur. Trendyol’da farklı markalara ait pek çok gözlük temizleme spreyi bulunur. Bunlar farklı şişelerde ve ebatlarda satılır. Spreyler sayesinde camları çok daha kolay silebilirsiniz. Bu solüsyonlar camlara zarar vermez, iz bırakmaz ve kusursuz temizlik sağlar. Ancak bu ürünler tek başlarına kullanılmaz. Spreyi camın üzerine sıktıktan sonra özel temizleme bezinin kullanılması gerekir. Bu sayede tertemiz, parlak ve lekesiz camlar elde edebilirsiniz. Gözlüğün camı ne kadar temizse görüş açınız da o kadar net olur. Trendyol’da temizleme bezlerinin ve spreylerin bir arada satıldığı kitler bulunur. Bu kitlerden birini çok uygun fiyatlara Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz. 

Şık ve Uygun Fiyatlı Gözlük Aksesuarları

Şık ve Uygun Fiyatlı Gözlük Aksesuarları

Son dönemlerin en popüler ürünleri arasında gözlük aksesuarı olarak üretilen zincirler ve ipler yer alır. Bu tasarımlar hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Dış tasarımları ile oldukça beğenilen bu ürünler gözlük takan kişiler için de büyük kolaylık sağlar. Gözlük ipi önceleri sadece dereceli gözlükler için kullanırken ilgi görmeye başlamasıyla beraber güneş gözlükleriyle de kullanılır hale gelir. Bu ürünlerin iki ucunu da çeşitli aparatlarla gözlüğe takılır. Daha sonrasında ense bölgesinden çekilerek boyuna bağlanır. Özellikle gözlüğünü çıkardıktan sonra nereye koyduğunu unutanlar için çok güzel ve yararlı bir eşya olur. İp veya zincirler sayesinde gözlüğünüzü kullanmasanız da yanınızda taşıyabilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuz ilk anda hemen tekrar takabilirsiniz. Trendyol’da sade ve tek renk iplerin yanı sıra renkli boncuk dizilerek yapılmış modeller de bulunur. Üstelik bunlar çok uygun fiyatlı oldukları için birkaç farklı çeşidi satın alarak dönüşümlü olarak da kullanılabilir. Kıyafetinizin rengine göre farklı aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Resmi kıyafetler giydiğiniz davet gecelerinde siyah ve sade bir ip kullanabilirsiniz. Günlük hayatınızda birden fazla renkten oluşan boncuklu ürünleri tercih edebilirsiniz. Gözlük zinciri de tıpkı ipler gibi çeşitlere ayrılır. Büyük ve küçük taşlardan oluşan birbirinden farklı modelleri Trendyol’da bulabilirsiniz. Özellikle gold zincirler yaz boyu güneş gözlükleriyle çok fazla kullanılan ürünlerden olur. Siz de kendiniz için farklı gözlüklerle kullanabileceğiniz zincirler alabilirsiniz. Bu ürünler çok kolay bir şekilde takılıp çıkarıldığı için uğraş gerektirmez. Aynı ipi veya zinciri defalarca farklı modellerle kullanabilirsiniz. Son derece şık, birbirinden kullanışlı gözlük zinciri ve ip modellerini uygun fiyatlara Trendyol’da bulabilirsiniz. 

Farklı Markaların Aksesuarları Trendyol’da

Farklı Markaların Aksesuarları Trendyol’da

Trendyol’da binlerce farklı marka yer alır. Bu sayede müşteriler alışveriş yaparken pek çok farklı seçenekle karşılaşır. Örneğin gözlük buğu önleyici ararken tek bir ürüne bağlı kalmazsınız. Aradığınız ürüne dair yüzlerce farklı seçenek bulabilirsiniz. Trendyol’daki gözlük aksesuarlarından biri olan buğu ve buhar önleyiciler, spreyli şişe içerisinde satılır. Cam üzerinden oluşan buğu, her gözlük kullanan kişinin başına gelebilir. Eğer bu ürünü kullanırsanız sıcak ve soğuk havanın oluşturduğu buğu probleminden kurtulabilirsiniz. Buğu önleyiciler hidrofilik özelliği sayesinde gözlük camına yapılan temizliğin iki gün boyunca sürmesini sağlar. Her iki cama da birer damla ürün kullanılması yeterli olur. Daha sonrasında ise bir bez yardımıyla dairesel hareketlerle tüm cama yayılabilir. Tekrardan üzerine herhangi bir şeyin uygulanmaması gerekir. Aynı işlem iki günde bir tekrarlanabilir. Trendyol’dan satın alabileceğiniz başka bir ürün olan gözlük burun pedi çeşitleri küçük olmasına rağmen en gerekli aksesuarların başında gelir. Silikon yapıda olan bu pedler burun kenarlarının acımaması için kullanılır. Çünkü gözlüklerin sabit bir şekilde durabilmesi için burundan destek alınması gerekir. Ancak pedler olmasa burunda oluşan baskı sonucu cilt üzerinde kızarıklıklar görülebilir. Ayrıca uzun süreli gözlük kullanımında acı da hissedebilirsiniz. Trendyol’da her gözlükle uyum sağlayabilecek uygun fiyatlı pedler satılır. Eğer var olan pediniz yırtıldıysa veya koptuysa hemen Trendyol’dan yenisini sipariş ederek kendiniz takabilirsiniz. Trendyol’un müşterilerine sunduğu gözlük aksesuarları bunlarla sınırlı kalmaz. Mesela kitap okuma gözlüğü gibi farklı aksesuarları da bulabilirsiniz. Bu ürün LED ışıkları sayesinde karanlıkta kitap okuyabilmeyi sağlar. 4 adet pille çalışan ışıkları istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Buna benzer daha pek çok farklı gözlük aksesuarını Trendyol üzerinden inceleyebilir, hemen satın alabilirsiniz.