İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Güç Kablosu

" araması için 1336 sonuç listeleniyor

Pratik Güç Kabloları Trendyol’da!

Güç kablosu nedir diye araştırıldığında, elektronik cihazlarımızı kullanmamız için gerekli olan ürünler olduğu karşınıza çıkar. Bu cihazlar insanların elektriğe ulaşması ve kullanması için ihtiyaç olan en önemli araçtır. Modeller aynı zamanda AC kablosu olarak da bilinir ve cihazımızı kullanabilmemiz için gerekli enerjiyi sağlayan iletken aracılardır. Genellikle duvar prizi şeklinde kullanılan versiyonları güç kaynağı kablosudur. Yalnızca prize takılan elektrik cihazıdır bu yüzden ev ve ofislerde sıkça kullanılır. Bu ürünler cihazlarınıza gerekli olan voltajda, dilediğiniz yerde ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlar. Ürünler genellikle kişisel bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, yazıcılar ve küçük mutfak aletleri gibi elektronik cihazlarda kullanılır. Kalın modele sahip modeller iletken olmaları için alüminyum ve bakırdan yapılır. Gücün cihaza iletim şekli ise anakartın sinyal göndererek ihtiyacı olan enerjiyi transfer etmesiyle sağlanır. Bu seçenekleri istediğiniz uzunlukta, farklı kalınlıkta, renkte ve kalitede Trendyol’da bulabilirsiniz. Ürünler için gerekli olan enerji kaynakları ise genellikle bağlantı kanalları aracılığıyla duvara ya da tavana monte edilir. Günümüzde en çok PVC, bakır, metal kablo kanalları mevcut olsa da en çok tercih edilen PVC kanallarıdır. PVC kanallarında kısa devre söz konusu değildir, hafif ve sağlamdır. Power kablosu renkleri genellikle siyah olarak ön plana çıksa da renk çeşitliliği mevcuttur. Elektriği iletme kademesine göre renkleri değişir. Örneğin kumanda güç kablosunun rengi artı yönünde kahve tonlarında, eksi yönde ise mavi renktedir. 220 volt ve üzeri modeller için renk skalası kırmızı, beyaz, toprak rengi şeklindedir ve bu renkler artı ve eksi yük durumuna göre değişkenlik gösterir.

Avantajlı Güç Kablosu Kullanım Alanları ve Çeşitleri

Avantajlı Güç Kablosu Kullanım Alanları ve Çeşitleri

Güç kablosu çeşitlerinden biri olmadan cihazları kullanmak imkansızdır. Modeller arasında seçim yaparken materyale, cinsine ve cihazınıza uygunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca hangi tür alternatif olursa olsun modelin sahip olduğu teknik özellikler önemlidir. Teknik özellikleri ne kadar gelişmişse ürün o kadar uzun süre kullanılır. Her türlü elektronik cihazda güç kabloları sistemin düzgün ve performanslı çalışması için gereklidir. İhtiyacınız olan modeli seçerken, ürünün markası, yüzeyindeki çapaklanma ve çizikler, kararma, direnci, izole ve dış kalınlıklara dikkat edilir. Ürünler arasında dönüştürücü tipinde olan seçenekleri de mevcuttur. Bunlar 9V güç kablosudur. Bu seçenek, iş yerlerinde ya da kamera gibi elektronik cihazlarda dönüştürücü olarak tercih edilebilir. Sabit güç kaynağı bulduktan sonra buna prizler de dahil, bu tip ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Trendyol’da satışa sunulan bir diğer pratik ürün ise USB güç kablosu her türlü cihazınızı şarj etmenize veya dosyalarınızı bilgisayarınıza aktarımanıza olanak sağlar. Ayrıca Type-C USB kablosu ile telefonunuzu veya uyumlu tüm cihazlarınızı hızlı şekilde şarj edersiniz. Diğer bir USB tarzında olan alternatif ise güç paylaşım kablosudur. Bu özellikte olan seçenekler genellikle iki telefon arasındaki dosya aktarımı için kullanılırken, iki ucu da telefon USB uyumlu cihaz girişine sahiptir. Bu tarz modeller tüm özelliklerine ek olarak dosya aktarımında ve dönüştürmede size pratiklik sağlar. Ayrıca cihazınıza bir adaptör güç kablosu seçerken cihazınız için gerekli olan türde seçmelisiniz. Adaptörler için üretilen modeller farklı büyüklükte, hatta farklı uzunlukta mevcuttur. Ürünlerin kullanım alanları açısından geniş bir alanı kapsar. Çünkü elektronik cihazlara ne kadar ihtiyacımız varsa bu ürünlere de o kadar ihtiyaç vardır. En sık ihtiyaç duyulan alanlardan biri de monitör ve bilgisayardır. Monitör güç kablosu bilgisayarınızla ekran arasında iletilen görüntü için gereken aletlerdendir. Bilgisayar güç kablosundan alınan elektrik ile monitöre görüntü iletilmesini sağlar. Genel olarak bakacak olursak, aslında PC güç kablosu, enerjiyi sağladıktan sonra bilgisayar da monitöre ekran iletilmesi için anakarta güç sağlar. Bilgisayarın parçalarından biri olan ekran için ekran kartı güç kablosuna gereksinim vardır. Bilgisayarın yanı sıra kişisel laptopunuz da uzun süre kullanım için buna ihtiyaç duyar. Özellikle diz üstü formunda olan cihazların şarjları bittikten sonra gereksinimi doğar. Bu enerjiyi laptop güç kablosu sağlar. Bu seçenekler laptopunuza bir anda güç vermek yerine yavaş yavaş şarj ederek bataryayı da korur.

Her Alanda Yardımcınız Güç Kablosunun Kullanım Alanları

Her Alanda Yardımcınız Güç Kablosunun Kullanım Alanları

Ürünleri istediğiniz uzunlukta, renkte ve hatta mıknatıslı olarak bulmak gelişen teknoloji ile birlikte kolay bir hale gelir. Telefon, tablet, laptop gibi cihazlarınız için hızlı şarj özellikli modelleri de tercih edebilirsiniz. Kaynağına en çok ihtiyaç duyduğumuz cihaz ise televizyondur. Televizyonlar tamamen bir enerji kaynağına bağlı olarak performans sağlar. Bu noktada televizyonunuza model seçerken enerjiyi bir anda kesmeyecek, onu eşit dağıtacak, dayanıklı bir alternatif seçilir. Televizyon güç kablosu 220 V enerjiye ihtiyaç duyar. Ayrıca bazı TV güç kablosu girişleri, müzik çalar girişleri ile ortaktır. Bu sayede modeller teyp güç kablosu olarak da kullanılır. Cihazınız için tüm modelleri Trendyol’dan temin edebilirsiniz. Bir diğer hayat kurtarıcı ürün ise kasa güç kablosudur. Bu ürünler genellikle kasaya sahip bilgisayarlarda enerji sağlamak için kullanılır. Bu tarz modelleri seçerken kasaya uygun olup olmaması önemlidir. Çünkü bilgisayar kasası en hassas ve temel parçadır. Bilgisayarlarda olmazsa olmaz bir diğer parça ise RGB güç kablosudur. Bu parça kasada anakartın olduğu bölüme monte edilir. Bu model ekranda daha renkli ve canlı bir deneyim sağlar. Ayrıca, PS oyun konsolunu televizyona bağlarken de kullanılır. Ayrıca oyun konsolunuz için PS3 güç kablosu ürününe de ihtiyaç duyabilirsiniz. Bilgisayarınızda ve laptopunuzda kullanacağınız soğutucu fanların için uyumlu ürünleri bulmak da oldukça basittir. Trendyol’da fan güç kablosu, çoğaltıcı ekstra uçlarıyla birlikte yer alır. Böylece ihtiyacınız olan tüm bağlantı seçeneklerini Trendyol’da bulabilirsiniz.

Pratik Güç Kabloları Trendyol’da!

Pratik Güç Kabloları Trendyol’da!

Birbirinden farklı seçenekler ile müşterilere sunulan modeller dayanıklı olmasıyla dikkatleri üzerine çeker. Ürünlerin iletkenliği sağlam olmalıdır, bu sayede cihazınızın elektrik gücünü yeterli miktarda iletilir. Her seçenek cihazınıza uyumlu değildir veya ihtiyacınızı karşılayacak özellikleri yoktur. Ürün seçerken öncelikle, cihazınızın veri giriş yerinin ne tür bir uca sahip olduğunu tespit etmeniz gerekir. İhtiyacınız olan ürünü öğrendikten sonra her bütçeye uygun fiyatlarla Trendyol’dan dilediğiniz modeli temin edebilirsiniz. Eğer diskler arası veri aktaracak bir modele ihtiyacınız varsa HDD uyumlu seçenekler ihtiyacınızı karşılar. HDD güç ürünleri harici bir enerjiye gerek duymadan verilerinizi aktarabilmenizi sağlar. Bu modeller her türlü işletim sistemiyle uyumludur. HDD güç kablosu 2.0 ve 3.0 olmak üzere iki çeşidi vardır. Özellikle yazıcınızın çalışması için de bir bağlantı aracı gerekir. İhtiyaç duyulan tüm alternatifler Trendyol’da kolaylıkla bulunabilir. Yazıcınızın modeline uyan yazıcı güç kablosu genellikle 2 başlı girişe sahiptir böylece her türlü modeldeki yazıcınızda çalışır. Oldukça popüler bir seçenek olan PS4 güç kablosunu bu seçenekler arasında bulabilirsiniz. Güç kablosu fiyat seçenekleri modele, materyale ve ihtiyaca göre değişebilir. Bütün elektronik cihazlara uygun ürün seçeneklerini Trendyol’da inceleyebilir, avantajlı fiyatlarla sepetinize ekleyip satın alabilirsiniz.

Güç Kablosu Neden Isınır?

Güç kabloları, evlerde ve ofislerde teknolojik ekipmanların enerjiye kavuşmalarını sağlar. Bu kablolar bazı sebeplerden ötürü ısınabilir. Son derece tehlikeli olan bu durumun nedenlerini bilmek ve önlem almak gerekir. Güç kablolarının ısınmasının birkaç nedeninden bahsedilebilir. Evlerde ve diğer yaşam alanlarında kullanılan güç kablolarının ısınmasının temel nedeni, kablo kesitinin aletlerden gelen yüke dayanamamasıdır. Ayrıca kablolama işleminin yanlış yapılması sonucunda bu ısınma problemi meydana gelebilir. Yanlış yapılan kablolama hattın aşınmasına ve sıcaklığının artmasına sebebiyet verir. Yine zayıf bağlantı ve düşük kaliteli kablo kullanımı, ısınma sorununu tetikleyecektir. Özellikle akım yükünü çekemeyecek kadar zayıf üretilmiş kablolar, ısınma probleminin yanı sıra kullanıldığı cihaza da zarar verir. Isınma problemi fark edildiği an, hemen tedbir almak ve enerji akımını kesmek gerekir. Aksi takdirde ısınan kablolar yangın gibi nahoş sonuçlara neden olabilir.

Güç Kablosu En Az Kaç Watt Olmalı?

Güç kablolarının kaç Watt olacağı, bu malzemenin kullanıldığı mekanizmaya göre değişiklik gösterir. Yani; mutfak aletlerinde, televizyonlarda, bilgisayarlarda, büyük beyaz eşyalarda ve endüstriyel ürünlerde kullanılan güç kablolarının taşıma kapasiteleri farklıdır. Dolayısıyla bu gibi mekanizmalara elektrik enerjisini taşıyacak olan güç kablosunun kapasitesi de değişiklik gösterir. Bilgisayarlar için kullanılacak kablonun genellikle 400 ile 600 Watt arasında olması tavsiye edilir. Birden fazla ekran kartı takılacak cihazlarda ise 1000 Watt güç kablosu kullanılması önerilir. Evlerde kullanılan küçük ev aletleri için de 2000-4000 Watt arası bir güç kablosu gereklidir. Güç kablosunun kaç Watt olacağına karar verilirken gerilim düşümü, mesafe ve güç kaynağından gelen enerjinin ne kadar olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu verilerle yapılacak matematiksel hesap, kullanıcılara kablonun kaç Watt kapasitede olması gerektiğine dair net bilgi verir.

Güç Kablosu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Güç kablosu kullanırken dikkat edilmesi gereken temel nokta bir prizde çok sayıda iletkeni kullanmamaktır. Özellikle yüksek elektrik akımı çeken ütü, fırın, tost makinesi gibi ekipmanları üçlü prizlerde kullanmamak kabloların sağlıklı çalışmasına katkı sağlar. Aksi takdirde aynı anda yetersiz enerji aktarımı ortaya çıkacağından kablolar aşırı ısınır. Güç kablosu kullanırken bu iletkenlerin aşınıp aşınmamasına da dikkat etmek lazımdır. Aşınan kablolar birbirlerine temas ettiklerinde yangın tehlikesi ortaya çıkar. Bu sebeple özellikle açık alanlarda kullanılacak kablolar, dayanıklı ve kalın kaplamalardan oluşan ürünler arasından seçilmelidir. Bilhassa mutfak ve banyoda kullanılan güç kablolarına ıslak ellerle temas etmemek gerekir. Bu durum geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına sebep olabilir. Güç kablosunun takılacağı prizler mutlaka topraklanmalıdır. Tapraklama olası bir terslikte, gelen fazla akımın toprağa iletilmesini sağlayacaktır. Güç kablosu kullanımında oluşacak elektrik arızalarının mutlaka uzman bireyler tarafından giderilmesi gerekir. Kablo tamiratı profesyonellik gerektiren bir alandır.