"

Kuş Suluğu

" araması için 1575 sonuç listeleniyor
Evcilsanalmarket Biltek Otomatik Tavuk Suluk
EvcilsanalmarketBiltek Otomatik Tavuk Suluk
(12)
Biltek Otomatik Tavuk Suluk
24 TL
Sepete Git
Kardelen Silo Muhabbet Kuşu Suluğu
KardelenSilo Muhabbet Kuşu Suluğu
(155)
Silo Muhabbet Kuşu Suluğu
33 TL
Sepete Git

Kuş Sulukları

Çocukların hayvan sevgisini küçük yaşlardan beri deneyimlemesi önemli bir konudur. Uzmanların da ifade ettiği üzere, hayvan yetiştirme sorumluluğu, çocukların sosyal gelişimine katkı sağlayarak aidiyet duygusunu olumlu anlamda etkiler. Bunun yanı sıra çocuk evde bir hayvan besleyerek paylaşma duygusunu ve empati becerisini geliştirir. Bu sevgiyi aşılamak ve sorumluluk duygusunu öğretmek için ebeveynler, çocukların küçük yaştan itibaren evcil bir hayvan beslemelerini isterler. Evcil hayvan denilince birçok kişinin aklına ilk olarak kuşlar gelir. Evde beslemesi ideal hayvanlar olarak karşınıza çıkar. Muhabbet kuşu, Hint bülbülü, sultan papağanı, gri papağan, Bengal ispinozu gibi türleri evde en çok tercih edilenler arasındadır. Boyutları, renkleri ve sohbetleri sayesinde sahibiyle keyifli zaman geçirirler. Kuş alınırken kafes ve içindeki aksesuarlar da önemli hale gelir. Kuşun yaşam alanı olarak kafesin büyük olması öncelikli tercihtir. Geniş bir kafes, daha rahat ve güven veren bir ortama sahiptir. Güvenli bir ortamda hissedebilmesi, sağlığı açısından da dikkat edilmesi şart bir nokta olarak karşınıza çıkar. Kafeste tünek, salıncak, uyku hamağı, oyuncak çan gibi farklı aksesuarlar da bulunur. Keyifli bir zaman geçirebilmesi açısından bu oyuncakları da es geçmemeye özen gösterebilirsiniz. Bunların dışında kafesin olmazsa olmazları ise yem ve su kaplarıdır. Kuş suluğu, kafesteki veya kafes dışındaki kuşların su ve sıvı ihtiyacını karşılamaya yarayan üründür. Kafesler için tasarlanmış suluklar, kafese yerleştirilmesi ve gerektiğinde çıkarılması kolay olan aksesuarlardandır. Kuş kafesi suluk tıpkı yemlik gibi temizliği önemli olan bir ürün çeşididir. Suluğun düzenli olarak bakım ve temizliğinin yapılması, kuşun sudan mikrop, bakteri kapmamasına yardım eder. Suluklar, korumalı kapak özellikleri sayesinde içindeki suyu dışarıdan gelebilecek yabancı maddelere karşı koruyabilir. Bu da temizlik ve bakım işlemlerini kolaylaştıran bir etken olarak karşınıza çıkar. Minik dostlarınızın sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için bazı temel gereksinimlere ihtiyaçları vardır. Öte yandan kafes, yemlik, suluk gibi ürünlerin seçimi de önem arz eder. Çünkü tüm bu ürünler, kuşların kendini ferah ve güvende hissetmesine yardımcı olur. Günümüzde su kapları temel ihtiyaçların karşılanmasının yanında, aksesuar niteliğiyle de dikkat çeker. Kafesin büyüklüğüne, kuşun cinsine göre suluklar da değişkenlik gösterir. Bu değişkenlere uygun olarak da suluklar, farklı renk ve farklı modellerde üretilir. Petshop piyasasının gelişip ilerlemesiyle beraber, minimal ve figürlü aksesuarlar da üretimin bir parçası olarak kullanıcıyla buluşur. Kafes tellerine kolayca takılan modeller dışında monteli, ayaklı modeller de mevcuttur. Temizliği ve doldurulması kolay olan ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm suluklara Trendyol sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Farklı Çeşitleriyle Kuş Suluğu Modelleri

Kuşların temel ihtiyaçlarından biri olan sıvı ihtiyacı, suluklar sayesinde kolayca karşılanır. Tüketicinin isteği ve piyasanın yenilikçi anlayışı ile beraber, suluk modelleri de çeşitlendirilmiştir. Klasik modellerin dışında, figürlü veya minimal boyutlarda olan ürünlere rağbet artar. Ancak ürün seçimi yaparken bazı detayları atlamamak önemlidir. Kuşun türüne, kafesin boyutuna, kullanıcının önceliğine göre kuş suluk çeşitleri üretilir. Satın alınacak ürünler, bu farklılıklar göz önüne alınarak seçilmelidir. Temizliği kolay olan plastik suluklar ve sağlık açısından daha yararlı olan cam sulukların dışında işlevselliği ile dikkat çeken yeni modellerin üretimi de söz konusudur. Akıllı kuş suluğu, hem kuşun suyu dökmesini engeller hem de ihtiyaca göre su haznesini doldurur. Benzer şekilde otomatik kuş suluğu da su ihtiyacına göre hazneyi doldurur ve sahibine kolaylık sağlar. Hazır otomatik suluk sistemleri, hortum ve otomatik suluk aparatıyla beraber satılır. Bu iki suluk modeli özellikle tatil zamanlarında, kuş sahiplerinin öncelikli tercihleri arasında yer alır. Evde kimse yokken bile akıllı yem kabı ve akıllı su kabı sayesinde temel ihtiyaçlarını karşılamış olur. Ev dışında bahçeli geniş alanlar için ise ayrıca bahçe kuş suluğu mevcuttur. Güvercinlik, beton kuş suluğu olarak da adlandırılan ürün ev, okul veya hastane bahçelerinde, ormanlık alanlarda, meydanlarda ve parklarda daha çok tercih edilir. Bahçe kuş sulukları, geniş su kapasitesinin yanı sıra mermerlerindeki işlemeleriyle göz kamaştırır. Ayrıca akıllara kazınan klasik görüntüsü ile birlikte muhabbet kuş suluğu modelleri de öne çıkan ürünlerdendir. Bu ürünler, modellerinin dışında rengarenk yapısıyla dikkat çeker. Suluklar genelde 100 ml hacminde 13,5 m yüksekliğindedir. Bilinen isimlerinin dışında parmak ve muz suluk olarak da ifade edilir. İster klasik suluk modellerini, isterseniz de akıllı suluk modellerini Trendyol üzerinden inceleyerek istediğiniz ürüne kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Suluk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kuşlar yeni geldikleri yere kısa sürede alışamayabilirler. Bu nedenle öncelikle alıştırma aşamasında yanlarına pek yaklaşmamayı tercih etmelisiniz. İlk başlarda kendi yaşam alanına adapte olmaya çalıştıkları için kafes, yem ve su kaplarının seçimlerinin değeri daha fazladır. Olabildiğince doğal ortamlarına yakın ürünleri seçmekte fayda vardır. Farklı kullanım alanlarına uygun ve çeşitli materyallerle üretilen sulukların seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Sağlıklı büyümeleri için kafeslerinin doğal ortamlar gibi dizayn edilmesi tercih edilir. Suluk tercih edilirken geniş hazneli olup olmadığı da önemli noktalardandır. Su haznesi geniş suluklar, kullanıcılara da kolaylık sağlar. Bu ürünler özellikle gün içinde evde olmayıp çalışan kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Kuş sulukları kaç ml sorusu, ürün seçiminde oldukça önemlidir. Sulukların hacmine bakıldığında genellikle 70 ml, 100 ml ve 200 ml olduğu görülür. Tüm bu boyutlar, kullanıcının isteğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bir diğer önemli nokta ise kafesin yapısıdır. Suluk seçimini yaparken kafesin büyüklüğü küçüklüğü göz önüne alınır. Kafes ortalama 100x50x80 cm boyutlarında ise bu büyüklüğe bağlı olarak suluk seçimi yapılmalıdır. Kuşun yaşam alanı olan kafesin boyutu küçük ise klasik 70 ml hacminde olan bir suluk tercih edilebilir. Kafesin boyutu arttıkça, suluğun hacmini istediğiniz oranda artırabilirsiniz. Ancak öncelikli olarak kuşun güvende ve rahat hissetmesi için büyük kafes seçmeye özen gösterebilirsiniz. Ayrıca alacağınız suluğun boya materyaline de dikkat etmeniz gerekir. Boyanın dayanıklı ve kaliteli olması önemlidir. Kolay sökülmeyen ve suya dayanıklı bir materyalden yapılması kuşun sağlığı açısından öncelikli tercihtir. Suluğun ağız kısmını seçerken ise kuşun türüne bakmanız gerekir. Bu noktaları göz önüne alarak daha rahat bir tercih yapabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kafesteki yemlik, salıncak, tünek gibi diğer aksesuarlarla uyumu da göz ardı edilmemelidir. Tüm aksesuarların uyumlu bir şekilde kafese yerleştirilmesi gerekir. Kafeste yer kaplayan ürünler göz önüne alarak alışveriş yapılmalıdır. Seçiminizi yaparken size en uygun modelleri Trendyol sayfalarından inceleyebilirsiniz.

Kuş Suluğu Takmanın Püf Noktaları

Su kaplarının kafese uygun olmaları gereklidir. Buna göre doğru seçim yapıldıktan sonra “kuş kafesine suluk nasıl takılır?” sorusunun yanıtı aranmalıdır. Aksesuarların kafese takılması, basit bir konu olarak görülse de önemi büyüktür. Kuşun yaşam alanı olan kafes, sahipleri tarafından bazı hususlara dikkat edilerek hazırlanmalıdır. Öncelikle kafesin boyutlarına göre uygun bir ürün alıp almadığınızdan emin olmak için karşılaştırma yapabilirsiniz. Tüm ürünleri ıslatıp bakımını yaptıktan sonra aksesuarları yerleştirmek önemlidir. Sabit yemlik ve suluğun birbirlerine yakın takılması sıkça tercih edilen bir durum değildir. Eğer yemliklere yakın olursa suyun içine kabuk ve dışkı düşmesi muhtemeldir. Yemliği doğru bir yere yerleştirdikten sonra uygun tip küçük ağızlı suluk kullanılmalıdır. Geniş ağızlı olanlar daha hızlı bir şekilde kirlenebilir. Su kabının kolay ulaşılabilir bir yerde olması gerekir. Kişinin tercihine göre suluk, alt veya üst tüneklere yakın bir yere konulur. Yere paralel olan kafes tellerinin arasından geçirilir. Tüneklere yakın bir şekilde tellere kolayca takılabilir. İmkanlarınız dahilinde suyu her gün tazelemenizde yarar vardır. Yem ve su kaplarına ihtiyaçlar dahilinde ilaç, vitamin gibi takviyelerde bulunabilirsiniz. Vitamin damlalarını kolay bir şekilde su kısmına ekleyebilirsiniz. Yem ve su kapları dışında içlerini dolduracağınız ürünleri seçerken dikkatli davranmalısınız. Ayrıca tünek, çan veya salıncak gibi oyuncakları da eklemenizde fayda olacaktır. Kafesinize uygun tüm aksesuarlara bakmak için Trendyol’u takip edebilirsiniz.

Suluk Temizliğinin Önemli Detayları

Canlı ötüşleri ile evinizin neşe kaynağı olan kuşların sağlıklı ve mutlu olabilmesi ancak iyi bakım ile sağlanır. Beslenme ve oyun ihtiyaçlarının yanı sıra sağlıklarını korumak için gereken önemli şartlardan biri de temizliğidir. Küçük dostlarınız sürekli olarak acıkabilir ve kafesini kirletebilir. Bu yüzden beslenmeleri ve temizlikleri için yakından ilgilenmeniz mühimdir. Yem ve su kaplarının temiz olmasına, içindekilerini taze olmasına özen göstermelisiniz. Sağlıklı bir kuş beslemek için öncelikle kafesin yerini doğru seçmelisiniz. Kafesi kapalı bir alana veya karşılıklı pencereler arasına koymamalısınız. Onlar için en uygun ortam hava akımının fazla olmadığı, evde güneş gören bir alandır. İlkbahar ve yaz aylarında kafesi uygun zamanlarda balkona koyarak temiz hava aldırmanızda fayda olacaktır. Kış aylarında da zaman zaman hava almasını sağlamanız önemlidir. Hatta onlar için en uygun sıcaklık derecesini bile ayarlamanız gerekebilir. Haftalık banyo ihtiyaçları karşılanarak bit veya pire için özel spreylerle dezenfekte edebilirsiniz. Kafes, yemlik ve kuş suluğu temizliği, sağlıklı gelişimleri için ihmal edilmemelidir. Aksi takdirde hırçınlık ve huzursuzluk gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Öncelikle kafesi temizlik yapılacak alana götürebilir ve içindeki tüm aksesuarları teker teker çıkarabilirsiniz. İşlem sırasında çıkarılan aksesuarlarda kalan yem ve su dökülür. Sonrasında aksesuarlar güzelce yıkanır. Yıkama aşamasında su ve sabun iyi bir tercihtir. Ancak sabunu iyi duruladığınızdan emin olmalısınız. Bu noktada dikkat edilmesi gereken detaylardan biri, temizlik için ağır kimyasallar içeren çamaşır suyu gibi maddelerden uzak durmaktır. Kafes aksesuarları temizlenip durulandıktan sonra eski yerlerine kolayca takılabilir. Detaylı temizlemenin dışında her gün kullanılan kapları ılık suyla da yıkamanız mümkündür.. Temizleme bittikten sonra taze yem ve su koymanız gerekir. Ayrıca aksesuarların tek başına temizlenmesi yeterli değildir. Kafes tabanının bakımı da düzenli olarak yapılmalıdır. Kafeste taban malzemesi olarak kum kullanıyorsanız kumu temizleyebilir veya komple değiştirebilirsiniz. Kum kullanmayı tercih etmiyorsanız yazısız ambalaj kağıdı, beyaz kağıt havlu gibi kalın ve mümkünse boya içermeyen kağıtları tercih edebilirsiniz. Bu temizlik rutin olarak yapılması gereken haftalık bir işlemdir. Temizlik ve bakım ürünlerini satın almak için Trendyol sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Kuş Suluklarının Fiyatları

Kuş suluklarının fiyatları; ürünün materyaline, hacmine, boyasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Plastik ürünler uzun süreler dayanarak avantaj sağlar. Cam ürünler ise daha sağlıklı tercihler olarak karşınıza çıkabilir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber farklı materyallerden üretilen su kapları oldukça dayanıklı hale getirilir. Dayanıklılığı ve kalitesiyle doğru orantılı bir şekilde, ürünün fiyat aralığı da değişir. Trendyol, sayfalarındaki tüm ürünlerin birinci kalitede olmasını önemser. Her ihtiyaca ve her bütçeye uygun ürün yelpazesiyle dikkat çeker. Su kaplarının modelleri, petshop kategorisi altında yer alır. Bu kategori altında yüzlerce farklı ürün bulunur. Tercihinizi, zevkinize ve önceliğinize göre yapabilirsiniz. Daha uygun fiyatlı su kaplarını alarak kafes için gerekli diğer aksesuarlara da göz gezdirebilirsiniz. Fiyat performans anlamında yüksek kalite içeren ürünler, minimum düzeyde kimyasal içeriklere sahiptir. Bu ürünler daha çok doğal olarak nitelendirilen materyallerden üretilir. Fiyatlandırma üzerinde etkili olan bir diğer faktör ise ürünün boyutudur. Sulukların boyutları, kafesin büyüklüğüne ve kuşun türüne göre şekillenir. Tercihiniz büyük kuş suluğu ise kafesi de büyük boyutlarda seçmelisiniz. Su kabının kapasitesi artıp boyutu büyüdükçe fiyatlarda farklılıklar görülebilir. Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise kullanım alanıdır. Ürünün kullanıldığı alana göre materyalleri de farklılaşır. Kapalı ve açık alanlarda farklı materyallerle üretilen sulukların kullanılması daha doğru olur. Açık alanlarda daha çok hava şartlarına dayanıklı bir su kabının kullanılması uygundur. Ev gibi kapalı alanlarda ise bu şartın yerine ürünün kullanışlılığı ve işlevselliği daha önemli hale gelir. Son olarak halka açık alanlarda büyük bahçe suluklarının kullanımı yaygındır. Büyük bahçelerde kullanılan ürünlerde işleme, ince işçilik gibi detaylar olabilir. Basit modellerinin yanı sıra işlemeleriyle oldukça dikkat çeken klasik dönem bahçe sulukları da mevcuttur. Seçim aşamasında kullanıcı deneyimlerini öğrenmek için yorum kısmına göz atıp incelemeniz mümkündür. İnceleme yaparken beğendiğiniz tüm modelleri favoriler kısmına ekleyebilirsiniz. Ayrıca filtreleme özelliği sayesinde sevdiğiniz ürünlere hem daha kolay hem de daha kısa süreler içerisinde ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm suluk modellerini Trendyol sayfalarından araştırabilirsiniz.

Trendyol Avantajlarıyla Kuş Sulukları

Çoğu kuşseverin alması gereken önemli malzemelerden biri olan suluk modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Trendyol, kalite standartları kapsamında tasarlanıp üretilen tüm kategorilerdeki ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunar. Kuş suluk fiyatları her bütçeyi düşünecek şekilde belirlenir. Avantajlı fiyatlara yüksek ürün kalitesi misyonuyla hareket eder. Yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyatlara bulmanız mümkündür. Müşteri talep, öneri ve şikayetlerine önem veren Trendyol, birçok farklı kategoride avantajlı fiyat aralıklarıyla ürünleri satışa çıkarır. Öncelikli hedeflerinden biri müşteri memnuniyeti olan Trendyol, sorunları dikkate alır ve hızlı çözüm önerileri sunarak süreci olabildiğince hızlandırır. Geniş ürün skalası sayesinde her zevk ve tarzdaki kullanıcıya hitap eder. Petshop kategorisinde de sunduğu ürün çeşitliliği sayesinde ihtiyacınız olan su kaplarını kolaylıkla seçebilirsiniz. Bu çeşitlilik, kafesin içini ve dışını dizayn etme sürecinizi kolaylaştırır. Küçük ve büyük boyutlarda; sarı, kırmızı, veya şeffaf renklerde; klasik veya modern izlere sahip tüm suluk modellerine göz atabilirsiniz. Doğru ve kullanışlı bir tercih yapmak istiyorsanız Trendyol sayfalarında, tüm ürünlere ait detaylı bilgiler mevcuttur. Bu detaylı bilgiler dahilinde tercih süreciniz daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Ürünün görseli, materyali, hacmi ve yükseklik ölçülerini kolaylıkla görebilirsiniz. Seçiminize karar verirken ürünü önceden satın alıp kullanan kişilerin yorumlarına bakabilirsiniz. Trendyol, yerli ve yabancı birçok markayı geniş ürün skalasıyla karşınıza çıkarır. Standartlara uygun olarak hazırlanan ürün kategorileri sayesinde, alışverişinizin keyfini çıkarabilirsiniz. İsterseniz ürünler için model ve fiyat karşılaştırması da yapabilirsiniz. Kampanya ve indirim dönemlerinden yararlanmak için Trendyol sayfalarını ziyaret ederek petshop ürünlerine oldukça avantajlı koşullarda sahip olabilirsiniz. Sizler de ihtiyacınıza, zevkinize ve bütçenize uygun bir alışveriş yapmak istiyorsanız, Trendyol’u takip etmeyi unutmayın.