İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Zincir Tipi
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kar Zinciri

" araması için 10535 sonuç listeleniyor

Kar Zinciri Çeşitleri ile Yolculuklar Daha Güvenli

Kış aylarında araçlarınızla konforlu bir yolculuk yapabilmek için kar zinciri kullanmanız gerekir. Karlı havalarda kayganlaşan yollarda, aracınızın kontrolünü kaybedebilir ve kaza yapabilirsiniz. Bunu önlemek için kar zinciri seçiminizi yaparak bagajınızda kullanıma hazır şekilde bulundurmalısınız. Her araç, modeline göre farklı lastik ebatlarına sahiptir. Bu nedenle kar zinciri ebatları da lastiğinize göre belirlenir. Uygun olmayan ürünleri kullanmanız halinde sürüş sırasında zorluklarla karşılaşabilir; kar zinciri lastik ebatları uyumsuzluğu nedeniyle sürekli aracınızı durdurmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sorunları önlemek için lastiğinizin yan kısmında yer alan ebat bilgilerine uygun olacak ürünlere yönelmelisiniz. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak değişen yöntemler; oto kar zinciri çeşitlerinin artmasını sağlarken üretimde farklı malzemelerin kullanımını da mümkün kılmıştır. Kar paleti, kelepçe ve kar çorabı gibi alternatifler, klasik yapıda olan modellerin özelliklerine sahip olarak üretilir. Pratik kullanım olanağı sunan bu ürünler, acil durumlar için birebirdir. Kışın olumsuz etkilerine karşı komple bir koruma sağlamak için set halinde satılan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Araçlarınızın yanı sıra yolda yürürken ya da kış sporları ile uğraşırken ayakkabılara özel tasarlanan kar zinciri modellerini kullanabilirsiniz. Takılarda ve dekoratif ürünlerde; kışı temsil eden bijuteri aksesuarları, süsleme malzemeleri ve evcil hayvanlara özel parçalar yer alır. Yakından bakıldığında, herkeste hayranlık uyandıran kar tanesi şekline sahip takıları kullanarak zarif bir şıklık elde edebilirsiniz.

Pratik Kullanım Olanağı Sunan Kar Zinciri Çeşitleri

Pratik Kullanım Olanağı Sunan Kar Zinciri Çeşitleri

Hayati öneme sahip olan trafik güvenliğini sağlamak için kullandığınız oto kar zincirinin kaliteli bir yapıda olması gerekir. Bu aparatı, sadece karın ve buzun yoğun olduğu alanlarda kullanabilirsiniz. Bu nedenle yolda kar ve buz olmadığını gördüğünüz anda çıkarmanız gerekir. Kolay takılıp çıkarılabilen çeşitleri tercih ederek çok fazla zaman kaybetmeden yolunuza devam edebilirsiniz. Kar zinciri plastik çeşitleri ile pratik kullanım olanağı elde edebileceğiniz ürünler arasındadır. Bu ürünler, kar paleti ve kelepçesi olarak adlandırılır. Parçalı olarak üretilen paletler, lastiğin tamamını kaplamaz. Her tekere üç parça olarak takılan paletlerin ebatları, L ve XL şeklindedir. Lastik tabanının ebatı 165 - 225 olanlar L; 235 -275 arasında olanlar ise XL olarak tercihini yapmalıdır. Kelepçeli yapıya sahip olan bu ürünler, yerinden çıkmasını engelleyecek sıkılıkta monte edilmelidir. Her türlü araca uyumlu yapıda olan modeller de mevcuttur. Karın ve buzun olumsuz etkilerinden aracınızı korumak için kullanabileceğiniz bir diğer ürün de kar çorabıdır. Genellikle ikili olarak satışa sunulan bu ürünleri, aracınızın çekiş yapısına göre uygun lastiklere monte edebilirsiniz. Yanında eldivenle beraber satışa sunulan kar çorabı, kar zinciri faydalarına sahiptir. Karlı ve buzlu yollarda çekiş gücünü artıran çoraplar, aracınızın donanımında herhangi bir hasara yol açmaz. Kar zinciri kullanımının zorunlu olduğu alanlarda, yetkililer tarafından geçiş izni verilen bu ürünü kullanabilirsiniz. Gri, siyah, kırmızı gibi farklı renk alternatifleri olan kar çorabı ile arabanızın tasarımına ayrı bir şıklık katabilirsiniz. Kar zinciri önerisi arayanlar; kumlu, çamurlu ve karlı yollarda aracın batma ihtimalini de göz önüne alarak patinajı önleyen ve kolay hareket olanağı veren paletleri de inceleyebilir. Kar zinciri paletli olması halinde çamur ve kum bataklarından kolayca çıkmak için kullanılabilir. Bu ürünler, batan aracı yerinden çıkarmak için uygun dişlilere ve kaymayı önleyen bir yüzeye sahiptir. Genellikle ikili set olarak satılır. Kar zinciri markaları kış aylarında konforlu bir araç kullanım imkanı elde etmeniz için içerisinde brandanın da olduğu setleri size sunar. Bu sayede saatlerce cam temizleme zahmetinden kurtulabilir ve arabanızı kolayca harekete hazır hale getirebilirsiniz.

Aracınız İçin Uygun Özelliklere Sahip Kar Zinciri Modelleri

Aracınız İçin Uygun Özelliklere Sahip Kar Zinciri Modelleri

Kar zinciri numaraları arasından arabanız için uygun olanı tercih etmeniz gerekir. Lastiklerin genişlik, çap ve yükseklik ölçüleri karar verme sürecinizi daha kolay hale getirir. Ebatlar büyüdükçe kullanmanız gereken kar zinciri ölçüleri de artmaktadır. Baz markalar bir tablo yardımıyla hangi ölçüyü satın almanız gerektiği konusunda ipucu verebilir. Tabloya ulaşma şansınızın olmadığı durumlarda yapmanız gereken, ürün özelliklerini detaylı bir şekilde incelemektir. 5, 6, 7, 8, 9, 10 numara kar zinciri çeşitleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Uygun ebatı kullandığınız takdirde yol boyunca herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Bu aşamada montajı da doğru şekilde yapmanız gerekir. Kar zinciri 4x4 ve diğer araçlara takılırken lastiğe uygun şekilde gerdirilmelidir. Mümkünse ilk germe işleminden sonra araç 100 metre hareket ettirilerek işlem tekrarlanmalıdır.Önden çekişli araçlar için önde yer alan iki lastikte; arkadan çekişli araçlar için arkadaki lastiklerde zincir kullanımı yeterlidir. Fakat dört çekişli modellerde tüm lastiklere zincir takılmalıdır. Kar zinciri 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 jantlara uyumlu yapıdadır. Bu sayede hava şartlarına bağlı kalmadan seyahatlerinizi planlayabilirsiniz. Kar zinciri otomatik olarak tasarlanan modelleri de vardır. Özellikle ağır tonajlı araçlarda kullanıma hazır vaziyette bulunan bu modeller, tek bir tuş ile kolayca devreye girer. Yol koşulları normale döndüğünde ise yine aynı şekilde kapatılır. Kar zinciri yeni nesil ürünlerde ve klasik çeşitlerde kalite her zaman ön plandadır. Yaya olarak bulunduğunuz yollarda ise kalitesiyle göz dolduran bir başka ürün olan ayakkabı zincirini kullanabilirsiniz. Ayakkabılar için üretilen aparatlar; çamurlu, ıslak ve kumlu zeminlerde yaptığınız sportif faaliyetler sırasında da size yardımcı olur. Bu ürünler, arabalar için kullanılan aparatlarda olduğu gibi plastik ve metal malzemelerden üretilir.

Trendyol’da Kar Zinciri Fiyatları

Trendyol’da Kar Zinciri Fiyatları

Trendyol’da farklı modelleri bir arada bulabilir ve geniş ürün yelpazesinden bir seçim yapabilirsiniz. Kar zinciri tavsiyesi almak için kullanıcı yorumlarını ve puanlamalarını inceleyebilir; on binlerce ürün arasından aradığınızı bulmanızı kolaylaştıran filtreleme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Trendyol, kar zinciri çeşitleri ve fiyatları konusunda size farklı avantajlar sunar. TSE kalite standartlarına uyumlu yapıda olan modeller ile tüm yollarda güvenli bir şekilde araç kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Avantajlı fiyatlarla size sunulan ayakkabı kar zincirleri de buzlu zeminlerde yürürken meydana gelebilecek kazaları önler. Kar zinciri önerileri arasında sıklıkla tavsiye edilen modellerden biri olan paletler, kullanımının kolay olması ve uygun fiyatlardan satışa sunulması nedeniyle kullanıcıların beğenisini kazanır.Kar zinciri boyutlarına göre fiyat farklılaşmaktadır. Uygun boyuta karar verdikten sonra geriye sadece arabanız için uygun aparatın hangisi olduğunu belirlemek kalır. Uzun ömürlü yapıda olan ürünler sayesinde her kış döneminde değişim yapmanıza gerek kalmaz. Aracınızın uygun yapıda olması halinde otomatik kar zinciri fiyatlarını da karar verme aşamasında değerlendirebilirsiniz. Otomobil kar zinciri fiyatları ile kamyon, tır ve arazi araçları için kullanılan ürünlerin fiyatları birbirinden farklıdır. Kar zinciri yorumlarından yola çıkarak otomobilinizin modeline uygun ürünün hangisi olduğuna dair bir fikir edinebilirsiniz. “Kar zinciri nereden alınır?” diye merak ediyorsanız, aradığınız cevabı e-ticaretin önde gelen isimlerinden Trendyol’da bulabilirsiniz. Özel günlerde evinizi süslemek için kar şeklinde olan led ışıkları ve yılbaşı ağacı süs malzemelerini satın alabilirsiniz. Karın görsel zenginliğini yansıtan kolyeler, küpeler ve bileklikler de sizlere farklı alternatiflere sahip olarak sunulur. Çelik, gümüş, bijuteri ve altın gibi seçeneklere sahip olan takılar arasından bütçenize uygun seçenekleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

Kar Zinciri Nerede Satılır?

Kış aylarında aracınızla güvenli ve konforlu yolculuk yapmanız için özel olarak dizayn edilen kar zinciri çeşitleri vardır. Aracınız üzerinde hakimiyet kurmaya olanak sağlayan ve malzeme kalitesi yüksek kar zinciri modellerine Trendyol'dan kolayca ulaşabilirsiniz. Karlı havalarda yollar kayganlaştığı için aracınız kontrolünü kaybedebilirsiniz. Bu gibi riski durumları önlemek için lastik ebatlarına uygun ve yüksek kaliteli ürünleri kullanıma hazır şekilde bulundurmanız gerekir. Kar zincirleri, farklı lastik ölçülerine uygun üretilir. Kar paleti, kar çorabı ve kelepçe gibi ürünler de acil durumlar için birebirdir. Lastiğin yan kısmında yer alan ebat ve teknik bilgilerine göz atıp doğru seçeneği Trendyol’dan kolayca bulabilirsiniz.

Hangi Kar Zincirini Almalıyım?

Trafik güvenliğini artırabilen, lastiklerin ebatları ile uyumlu, kelepçeli ve orijinal kar zinciri çeşitlerini tercih etmeniz önerilir. Kar ve don olaylarının yoğun olduğu alanlarda kullanabileceğiniz bu ürünler hem zahmetsiz hem de pratik şekilde takılıp çıkarılabilmelidir. Kar paleti çeşitleri; her tekere 3 parça olacak şekilde takılır. Lastik tabanı ebatı 165 ile 225 olanlar L ürünleri tercih edebilirler. 235 ile 275 lastik ebatlarında ise XL ürünler kullanılabilir. Kelepçeli modelleri yerinden çıkarmadan sıkı ve güvenli şekilde monte edebilirsiniz. Kar zinciri seçiminde ürünlerin aracınızın çekiş yapısına uygun olması da önem arz eder. Aracınızın donanımında herhangi bir hasara yol açmayan, yenilikçi ve özel tasarım ürünler ile seyir güvenliğini artırabilirsiniz.

Kar Zinciri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kar zinciri alırken aracınızın tekerlek ebatlarıyla uygun olan ve teknik donanım kalitesi yüksek ürünleri tercih etmeniz büyük önem taşır. Lastiklerin genişlik, yükseklik, çap ve ölçülerini analiz ederek karar verme sürecini kolay hale getirebilirsiniz. Sürekli aracınızı durdurmak zorunda kalıp araç üzerindeki hakimiyetimizi kaybedebilirsiniz. Kar zinciri modelleri; genellikle ikili olarak satışa sunulur. Aynı zamanda pek çok aracın çekiş yapısına uygun şekilde tasarlanır. 5, 6, 7, 8, 9 ya da 10 numara kar zinciri modelleri arasından tekerinizin ölçüleriyle uyumlu seçeneği satın alabilirsiniz. Bu sayede sürüş sırasında herhangi bir problem oluşmadan güvenli ve rahat kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. 13, 14, 15, 16, 17, 18 ve 19 jantlarla uyumlu yapıda olan kar zincirleriyle hava şartlarına bağlı kalmadan seyahatlerinizi konfor içinde gerçekleştirebilirsiniz.