"

Özdilek Yorgan

" araması için 405 sonuç listeleniyor

Özdilek Yorgan

İhtiyacınıza Göre Yorgan Modelleri

Uyku hayatın önemli bir parçasıdır ve bunu en kaliteli hale getirmenin yolu seçtiğiniz yatağın, yorganın ve yastığın rahat olmasına bağlıdır. Mükemmel yorganı seçmek kişiden kişiye değişebilir. Ancak "tam olarak doğru" olan modeli bulduğunuzda, uyku kaliteniz için harikalar yaratabilirsiniz. Bu nedenle, hangi ürünün size uygun olduğunu bulmak için zaman ayırmak da fayda vardır. Seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken farklı faktörlere girmeden önce, hangi tip uykunun size rahat ettirdiğine odaklanmak gerekir. Tipik olarak, sıcak sevenler, normal sıcaklıkta uyuyanlar ve soğuk sevenler olarak üç farklı uyku profili vardır. Elbette evinizin ısısı, yatağınızın bulunduğu konum, yaşadığınız coğrafya ve hava şartları da ürün seçiminde etkili olur. Doğal veya sentetik olmak üzere iki ana dolgu türü bulunur. Doğal dolgular sentetik malzemelere göre yumuşak, sıcak ve nefes alabilir özelliktedir. Ancak seçim yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar bir bütün olarak değerlendirildiğinde siz de kendinize uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz. Özdilek yorgan çeşitleri sağlıklı ve kaliteli bir uykunun anahtarıdır. Ev tekstili denilince akla ilk gelen firmalardan olan Özdilek, 1983 yılından bu yana açtığı alışveriş merkezleri, hipermarketler ve ev tekstil mağazaları ile Türk tekstil sektörünün lokomotifi konumunda bulunur. 8.000 kişiye yarattığı istihdamla marka değeri en yüksek şirketler arasında ilk 100’de yer alan Özdilek, geniş ürün yelpazesi ve kaliteli tasarımlarıyla müşterilerinin beğenisini toplar. Bu ürün yelpazesinde bulunan Özdilek yorgan, farklı çeşitleriyle hem göz doldurur hem de her ihtiyaca yönelik uzun vadeli çözümler sunar. Kullanışlı saklama çantası sayesinde, özellikle yaz aylarında kullanılmadığı zamanlarda kolayca paketlenebilerek kaldırılarak temiz saklanması sağlanır. Bu ürünlerin şeklini korumak ve uzun ömürlülüğünü sağlamak için haftada bir havalandırılmasında fayda vardır. En yeni teknolojilerle üretilmiş Özdilek yorgan seti modellerini Trendyol’dan takip edebilir, ihtiyacınıza uygun ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.

İhtiyacınıza Göre Yorgan Modelleri

Yorganlar dolgu malzemelerine göre de farklılıklar gösterir. Doğal veya sentetik olmak üzere iki ana dolgu türü vardır. Doğal dolgular sentetik malzemelere göre yumuşak, sıcak ve nefes alabilir özelliktedir. Kuş tüyü, ipek ve yün olanlar doğal dolgulardır. Kuş tüyü dolgular, kaz veya ördek tüyleri kullanılarak yapılır ve en popüler ürünlerin başında gelir. Kuş tüyünün kalitesi, kuşun olgunluğu ve türü gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Genel olarak, ördek tüyü soğuk ve hafiftir, kaz tüyü ise kalındır. Bu nedenle sıcak ve yalıtkandır. Özdilek kaz tüyü yorgan yüksek doldurma gücü sayesinde sabah silkelendiğinde hafiftir, dolgunluğunu kolay geri kazanır ve dayanıklıdır. Bu nedenle uzun ömürlüdür. Kuş tüyü olanlar sentetik malzemelere göre yaklaşık üç kat fazla sıcaklık sağlayan en iyi doğal yalıtıcıdır. Yumuşak ve kabarık olan bu ürün çok dayanıklıdır. Üstelik içerisinde en yüksek seviyede sıcaklık sağlar. İpek malzemeden üretilenler de çok dayanıklı ve hafif bir dolguya sahiptir. Özdilek ipek yorgan çeşitleri ile farklılık arayanlara değişik seçenekler sunar. Hipoalerjeniktir, iyi bir sıcaklık düzenlemesi sağlar. Hem yıkanabilir hem de kurutulabilir ancak aşırı yıkanırsa doğal özelliklerini kaybeder. Yün ise doğal olarak hipoalerjeniktir, dayanıklıdır ve geri dönüştürülebilir. Özdilek yün yorgan, yünün tıknaz yapısı, havayı gerçekten iyi hapsederek iyi sıcaklık düzenlemesi sağlar. Yün dolgular ciltteki nemi uzaklaştırır ve kuru hava ile sıcaklığı tutar. Yalıtım sağlar ayrıca yatakta çok düzgün bir duruşa sahiptir. Mikrofiber yorganlar, polyesterden yapılmış ince sentetik elyaftan oluşur. Bu ipler insan saçından bile incedir. Mikrofiber, doğal kuş tüyüne eşdeğerdir ancak sentetiktir. Uygun fiyatlı olduğu için seri üretim yapmak kolaydır. Gerçekten kaliteli mikrofiber, yüksek oranlı kuş tüyü hissi verebilir, ancak kuş tüyünün havadarlığıyla eşdeğer değildir. Özdilek elyaf yorgan da benzer özelliklere sahip bir üründür. Yedek ürün olarak ya da yazlık evler için sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Kılıf da bu ürünün seçiminde çok önemli bir unsurdur. Her zaman nefes alabilen, sıcaklığı düzenleyen ve teri emen pamuklu kılıflar kullanılması tavsiye edilir. İyi bir görünüm elde etmek için nevresim kılıfının ölçüsünün her zaman aynı boyutta olmasına dikkat edilmelidir. Özdilek yorgan tek kişilik, 155 x 215 cm boyutlarındadır. Çocuk ve genç odalarında bu ürünleri rahatça tercih edebilirsiniz. Özdilek yorgan çift kişilik 195 x 215 cm dir. Battal boy da denilen king ürünlerin ölçüleri ise 235 x 215 cm dir. Özdilek yorgan ölçüleri için farklı alternatiflere Trendyol’dan ulaşabilir ve bunlara uygun fiyat avantajlarıyla sahip olabilirsiniz.

Özdilek Yorgan Seçimi

Özdilek Yorgan Seçimi

Kendinize uygun seçeneği bulmak için dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır. Bunlardan biri ürünün tog derecesidir. Peki, "tog" ne anlama gelir ve hangi tog tercih edilmelidir? Tog derecelendirmesi, yorganın ne kadar sıcak olduğunu ve altında uyumanın ne kadar yalıtıcı olduğunu belirtir. Bu nedenle hangi tog derecelendirmesinin sizin ve mevsim sıcaklıkları için en iyi olduğunu anlamak önemlidir. Yatak çok sıcak ya da çok soğuksa, iyi bir gece uykusu çekmek zordur ve ertesi güne kötü başlamak olasıdır. Özdilek yorgan kullananlar, seçtikleri doğru tog derecesine sahip ürünler sayesinde vücut ısılarının düzenlenmesine yardımcı olur. Böylelikle güne daha iyi bir başlangıç yaparlar. Tog derecelendirme ölçeği, 1.5 tog ile 15 tog arasında değişebilir. Bu ölçü ürünün havayı hapsedip sıcaklık sağlamada ne kadar iyi olduğunu gösterir. Tog derecesi yükseldikçe yorganın sıcak tutma kapasitesi de artar. Bu nedenle, tüm yıl boyunca aynı ürünle uyumak pek mümkün değildir. Genel olarak, 18 derece yatak odasını korumak için doğru sıcaklıktır. Yaz ayları için 2,5 ila 6 tog arası idealdir. Özdilek Light yorgan, yaz ayları için çok tercih edilen bir modeldir. Az yalıtım sağlayarak yatağı serin tutar. Bahar ayları için 7 ila 10,5 tog aralığı idealdir. İlkbahar ve sonbaharda geceler soğuk olduğunda bu ürünlerin sıcak tutma özellikleri yüksektir. İyi yalıtımlı modern evlerde, bu tog derecesi kış aylarında da yatağı sıcak tutmak için yeterli olur. Kışlık olanlar 12 ila 13,5 tog arasındadır ve soğuk kış geceleri için oldukça sıcak ve rahattır. Özdilek battaniyeli yorgan ise kış ayları için tasarlanmış çift taraflı bir üründür. Ekstra sıcaklık sağlayarak özellikle soğuk iklimlerde kullanımı kolaylaştırır. Dört mevsim olanlar ise gerektiğinde 13,5 tog kışlık seçenek oluşturmak için kolayca bir araya getirilebilen, genellikle yazlık 4,5 tog ve sonbahar 9 tog olmak üzere iki ürünün bir araya gelmesinden oluşur. İkisini birlikte satın almak, ayrı ayrı satın almaktan hesaplı olacağı için genellikle uygun maliyetli bir seçenektir. Çocuklar yetişkinlerden kolay ısınabildikleri için 4,5 tog tek kişilik model kullanmaları önerilir. Özdilek polar yorgan çeşitleri özellikle çocuk ve bebek odaları için ideal seçeneklerdir.

Özdilek Yorgan Bakımı

Özdilek Yorgan Bakımı

Bu ürünleri uzun kullanmanın yolu onları doğru kullanmak ve saklamaktan geçer. Bakımı da çeşitlerine göre farklılıklar gösterir. Özdilek hazır yorgan için farklı dolgularının ve malzemelerinin farklı yıkama talimatları olabilir, bu nedenle her zaman bakım etiketindeki talimatları izleyin. Örneğin pamuklu ürünlerin bakımı denildiğinde öncelikle talimatlarına uyulmalıdır. Pamuk, dayanıklılığı, rahatlığı ve yumuşaklığı ile bilinen doğal bir malzemedir. Özdilek pamuk yorgan, sentetik malzemelere göre ince, hafif ve daha fazla nefes alan bir yapıya sahiptir. Birçoğu markaya bağlı olarak makinede veya elde yıkanabilir. Bambu ise doğal olarak antibakteriyel, antimikrobiyal, kokuya dayanıklı, kimyasal içermeyen bir malzemedir. Özellikle alerji hastaları için mükemmel bir seçimdir. Özdilek Bambumix yorgan, nemi uzaklaştırdığı ve yatağı serin tutmak için nefes aldığı için yaz ayları için harika bir seçenektir. Bambu, pamuktan bile iyi nefes alır ve ayrıca üç kat emicidir. Bambu bakımı için mutlaka belirtilen talimatlara uymak gerekir. Makinede yıkama yapacaksanız düşük ısıda yıkanmasına özen gösterilmesi gerekir. Ayrıca yıkama yapılırken deterjan ve yumuşatıcı az miktarda kullanılmalıdır. Mutlaka sererek kurutun ve ütülemeyin. Yün doğal bir yalıtkandır. Yün lifleri vücut nemini emer ve nemi vücuttan uzaklaştırır, böylece sıcak aylarda kendinizi sıcak ve nemli hissetmezsiniz. Lif aynı zamanda havayı hapseder ve kışları sıcak tutar. Yün yorganların üreticiye bağlı olarak farklı bakım talimatları vardır. Ancak çoğu makinede yıkanabilir. Yün düzenli olarak havalandırılmalıdır. Ayrıca bu ürünler için kuru temizleme de önerilir. Sentetik polyester olanlar ise alerjen değildir. Hipoalerjenik, kolay temizlenen sentetik ürünler genellikle anti bakteriyeldir ve alerjisi olanlar için idealdir. Sentetik mikrofiber olanlar, tüy ve kuş tüyü ürünleri taklit edebilir ve hafif ve kabarıktır, ancak genellikle ekonomiktir. Mikrofiber olanlar sentetik olmasına rağmen bir miktar yalıtım sağlasa da, değerleri, dayanıklılıkları ve anti-alerjik özellikleriyle dikkat çeker. Sentetik ürünler düşük sıcaklıkta makinede yıkanabilir. Özdilek renkli yorgan da yıkama talimatlarına uyarak temizlenmesi gereken ürünlerin başında gelir. Renklerin solma yapmaması için yıkama esnasında düşük sıcaklık tercih edilmelidir.

Özdilek Yorgan Kampanya

Özdilek Yorgan Kampanya

Özdilek pek çok seçeneği ile müşterilerine farklı alternatifler sunar. Özdilek Climate yorgan özellikle çok terleyen kişilere tavsiye edilen özel bir üründür. Bu model yarattığı klima etkisi sayesinde doğru ısıyı yakalar. Terden kaynaklanan nemi azaltmak için nevresimleri her sabah geriye katlayarak yatağı havalandırmak gerekir. Ayrıca yatak seçeneklerini bakım etiketi talimatlarına göre yıkamakta fayda vardır. Ürüne göstereceğiniz ufak bir özenle uzun süre sağlıklı uykuya kavuşabilirsiniz. Kaliteli bir yorgan ve yastık, uzun süre dayanır ve bu nedenle iyi bir yatırım olabilir. Özdilek Microsoft yorgan % 100 silikon elyaf dolgulu çok kaliteli bir modeldir. Kumaşı mikrofiberdir. Toz akarı alerjisi olanların, kuş tüyü seçenekler satın alırken sertifikalı ürünleri tercih etmesinde fayda vardır. Yatak alerjilerinin çoğu aslında toz akarlarına yöneliktir. Toz akarları, yorganınızın ne tür bir dolgusu olduğunu umursamaz, nemli ve sıcak ortamları sever. Çalışmalar, sentetik yatakların fazla alerjen barındırabildiğini göstermiştir. Çünkü kılıf dokuması genellikle gevşektir ve akarların içeri girmesine izin verir. Sentetikler ayrıca az nefes aldığından akarların gelişmesine izin verir. En önemli şey, yatağınızın akarlar için bir ortam yaratmadığından emin olmaktır. İpek ve bambu dolgulu yorganlar % 100 hipoalerjeniktir, bu da onları hassas cilt ve alerjisi olan kişiler için ideal kılar. Bu doğal lifler mükemmel yalıtkanlardır ve uyuyanları serin ve kuru tutmak için nemi uzaklaştırmada mükemmeldir. Bu aynı zamanda onları sıcak uyuyanlar için iyi bir seçim haline getirir. Özdilek antialerjik yorgan sayesinde bu tarz rahatsızlıkları olan bireyler sağlıklı ve güvenli bir seçim yapmış olur. Siz de öne çıkan Özdilek yorgan kampanya ürünlerinden yararlanarak bu modellere sahip olabilir, Trendyol güvencesiyle zevkli bir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Özdilek Yorgan Yorumları

Özdilek Yorgan Yorumları

Yorganlarda üç ana kategoride farklı tüy ve kuş tüyü karışımı vardır. 50/50 ördek ve kuş tüyü “ılık”, 80/20 ördek ve kuş tüyü “sıcak” ve 80/20 kaz ve kuş tüyü “en sıcak” ısı seçeneklerini sunar. Doldurma gücü ve doldurma ağırlığı bu yatak ürünleri için kullanılan iki farklı ölçümdür. Her iki ölçüm de satın almayı düşündüğünüz modelin kalitesi hakkında size iyi bir fikir verebilir. Dolgu gücü, bir modelin içindeki kuş tüyü dolgunun kapladığı hacmi ölçer. Bu kuş tüyünün yalıtım için kalitesinin ve etkinliğinin harika bir göstergesidir. Doldurma gücü ne kadar yüksek olursa, o ürün sizi sıcak tutma konusunda o kadar iyidir. Dolgu ağırlığı ise, ne kadar yumuşak veya sert olduğunu belirler. Dolgu ağırlığı ne kadar yüksekse o kadar ağırdır. Ağır olması sıcaklığının yüksek olacağı anlamına gelmez. Dolgu gücü ağırlığı doldurmaz. Dolayısıyla doldurma ağırlığı yüksek ancak düşük doldurma gücüne sahip bir ürün ağır olur ve zayıf yalıtım sağlar. Kuş tüyünün uzun ömürlülüğünü ve etkinliğini artırmak için, ağır katmanlarla veya sürekli üstüne oturarak ağırlaştırmaktan kaçının. Bu, aşağıyı sıkıştırarak zamanla yükselme kabiliyetini azaltır. Özdilek yorgan yorumları incelendiğinde çok fazla tercih edilen ürünlerin başında kuş tüyü olanlar gelmektedir. Kaz veya ördek tüyü kullanılan doğal dolgulu modeller, sentetik olanlara kıyasla iyi ısı yalıtımına sahiptir. Bu da daha az malzeme ile daha sıcak bir kullanım sunduğu anlamına gelir. Ayrıca doğal dolguların çoğu makinede yıkanabilir ve dayanıklıdır. Kuş tüyü ve yün gibi doğal dolgular, sentetik dolguların aksine biyolojik olarak parçalanabilir, üretmek için az enerji harcanır ve plastik mikro elyaf içermez. Özdilek silikon yorgan da son teknolojilerle üretilen bir ürün olduğundan bu özelliklere sahip olarak tasarlanmıştır. Bu da çevreye verilen zararın minimuma indirilmesini sağlar. Markanın tüm ürünlerine Trendyol’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Her Zevke ve İhtiyaca Uygun Seçenekler Trendyol’da

Her Zevke ve İhtiyaca Uygun Seçenekler Trendyol’da

Yorgan iyi uykunun anahtarlarından biridir. 25 yıldan bu yana İngiltere’de faaliyet gösteren Uyku Konseyi (The Sleep Council) , kalitesine ve ona ne kadar iyi bakıldığına bağlı olarak yatak ürünlerini ortalama beş yılda bir değiştirmeyi önerir. Yüksek kaliteli olanlar uzun süre dayanarak bu süreyi 1 yıla kadar uzatabilir. 6-12 ayda bir yıkamak ve sık sık açık havada havalandırmak uzun ömürlü ve sağlıklı olmalarını sağlar. Ayrıca bunları korumak için kaliteli bir pamuklu nevresim kullanmak ve nevresimleri haftada bir yıkamak da etkili bir önlemdir. Sonuç olarak, iyi bir ürün, 10 yıla kadar sürebilen değerli bir yatırımdır. Ayrıca bu 10 yıl iyi bir uyku ve iyi bir yaşam kalitesi demektir. Genel olarak, mükemmel ürünü seçmek, rahatınız ve ihtiyaçlarınızla ilgilidir. Özdilek yorgan fiyatı, performansıyla kıyaslandığında dayanıklılığı sayesinde uzun bir kullanım ömrü sunar. Skalasında farklı renk alternatifleri de yer alır. Özdilek desenli yorgan çeşitleri nevresim kılıfı kullanmasanız bile şık görünümüyle yatak odalarına farklı bir hava katabilir. Tok ve şık görüntüsüyle yatağınızı ön plana çıkarır. Kendinize uygun modeli arıyorsanız, işe sizin için en iyi sıcaklığın hangisi olduğunu bulmak ile başlayabilirsiniz. Ardından doldurma, dikim ve renk gibi faktörleri göz önünde bulundurarak seçiminizi daraltarak size uygun ürünü kolayca belirleyebilirsiniz. Tüm bu seçenekleri ve fazlasını Trendyol sayesinde kolayca sıralayabilir, uzun yıllar güvenle kullanacağınız ve daha iyi bir uykuya kavuşmanızı sağlayacak çeşitlere uygun fiyat seçenekleriyle kavuşabilirsiniz.