placeholder
"

Ps4 Dualshock 4

" araması için 597 sonuç listeleniyor

Ps4 Dualshock 4

Ps4 Dualshock 4 ile Eğlenceli Saatler

Ps4 Dualshock 4 ile Eğlenceli Saatler

Yoğun günlerin ardından dinlenmek ya da boş zamanları daha keyifli ve daha eğlenceli bir hale dönüştürmek için pek çok insan PlayStation üzerinden oyun oynamaktadır. Teknolojinin son harikası olan PS4, pek çok kişinin boş zamanlarını doldurmalarına olanak sağlamaktadır. PS4 evinizin ya da oynamak istediğiniz herhangi bir yerin WiFi ağına ya da daha istikrarlı ve hızlı indirme için Ethernet kablosu yoluyla modeminize bağlanabilmektedir. Bu durumun tamamı PS4 üzerinden ayarlar kısmından yapılmaktadır. Oldukça kolay bir çalışma prensibine sahip olan PS4 ile, gün içinde biriken stresinizi atabilir ya da arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi zaman geçirebilirsiniz. İnternete bağlanarak çevrimiçi bir biçimde oyun oynayabilirsiniz. Aynı zamanda video akışı da gerçekleştirebilir, sosyal ağlara bağlanabilir ya da benzeri pek çok özellikten faydalanabilirsiniz. Teknolojinin son harikalarından biri olan PS4’ün gereksinim duyduğu bazı araç gereçler bulunmaktadır. Bu araç gereçlerden ilki ve en önemli olanı PS4 Dualshock 4 kablosuz kontrol cihazıdır. PS4’ün ambalajından çıkan USB kablosu ile Dualshock 4 kablosuz kontrol cihazınızı şarj edebilir ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Uzun süreli olan bir pil ömrüne sahip olan kablosuz kontrol cihazı sayesinde, eğlenceniz ya da keyfiniz hiçbir zaman için kesintiye uğramayacaktır. Uzun süreli kullanım için oldukça uygun olan ürün, aynı zamanda da PS4 kullanıcısı olan bir sevdiğinize alabileceğiniz en ideal hediyelerden biridir. Böylece ürünle çok güzel zamanlar geçirebilir ve geçirdiği her zaman içerisinde sizi içtenlikle hatırlayabilir. Kendiniz için bir güzellik yapmayı düşündüğünüz zamanlarda da kendiniz için düşünebileceğiniz ürün ile, hem oldukça kaliteli bir ürünü edinmiş olursunuz hem de boş zamanlarınızı eskiye nispeten çok daha eğlenceli bir hale dönüştürmüş olursunuz. Aynı zamanda oyunu bilgisayar üzerinden oynamak istediğiniz zamanlar, klavyeyi yönlendirme durumu kişiye zorluk çıkarabilmektedir. Tam bu noktada kablosuz kontrol cihazı sizin tüm gereksinimlerinizi karşılayacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Kişisel bilgisayarınızda oynamak için kurulumunu da yapmanız gerekmektedir. Bu durum kimi insan için oldukça zor gibi görünse de aslında oldukça kolay bir işlemle hallolabilecek bir konudur. Bilgisayarın çalışma prensibi ile uyumlu olan kablosuz kontrol cihazı, eşsiz deneyimler edinmeniz noktasında sizin destekçiniz olacaktır ve sizi hiçbir zaman için yarın yolda bırakmayacaktır. Bu sebeple oyun oynamayı seven biri için, oldukça ideal özelliklerle donatılmış bir üründür.

Eşsiz Bir Oyun Deneyimi İçin Ps4 Dualshock 4

Eşsiz Bir Oyun Deneyimi İçin Ps4 Dualshock 4

Dilediğiniz pek çok cihaz üzerinden rahat bir şekilde oynamanızı sağlayan kablosuz kontrol cihazı ile siz de pek çok yeni deneyimin kapılarını aralayabilirsiniz. Pek çok insan kişisel bilgisayarı üzerinden oynamayı tercih etmektedir. Bu durum oldukça zor bir iş gibi yorumlansa da herkesin yapabileceği düzeyde basit olan bir işlemle hallolabilen bir durumdur. Bilgisayarız gamepad için kullanılabilmektedir ve oynanması için gereken bütün düğmeleri de kendi bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda bilgisayarın dokunmatik alanı yani trackpad, Mouse görevi görmektedir ve dolayısıyla bir Mouse gibi kullanılabilmektedir. Bu durumun sadece bir dezavantajı bulunmaktadır, o da ses jakının kullanılamamasıdır. Kulaklık ile oynamak istemekteyseniz, doğrudan olarak bilgisayarınıza bağlamanız gerekmektedir. Tam olarak bu noktada ihtiyacınız olan donanım, PS4 kablosuz kontrol cihazı ve USB kablosudur. Teknolojinin son harikalarından biri olan ve oyun severlerin heyecanını pekiştiren PS4 kablosuz kontrol cihazı, Bluetooth yolu ile bilgisayarınıza bağlanabilmektedir. Son dönemlerde oyun dünyasına sunulan bu destek ile, oynanan oyunlar eskiye nispeten daha heyecan verici ve çok daha eğlenceli bir hal almaktadır. Bilgisayar dışındaki herhangi bir cihazla da eşleşmesi oldukça basit bir işlemle yapılabilen PS4 Dualshock 4 kablosuz kontrol cihazını, dilediğiniz ekranda oynayabilir ve eğlencenin doruklarına tırmanabilirsiniz. Bu durumun yapılabilmesi için öncelikle PS4’ünüzü açmanız gerekmektedir. Bir mikro USB kablosu kullanarak kablosuz kontrol cihazını bağlayabilirsiniz. Bu işlemi yapabilme için kontrol cihazındaki PS düğmesine basmanız yeterlidir. Tam olarak bu noktada aynı anda en fazla dört adet kablosuz kontrol cihazına bağlanabileceğinizi de unutmamanız gerekir. Ek olarak, Dualshock 4 kablosuz kontrol cihazınızı PS4’ünüzden uzak olan bir mesafede de kullanabiliyor oluşunuz, kullanımı işlevsel kılan etkenlerin başında gelmektedir. Bünyesinde barındırdığı işlevsel özellikleri ile beraber, endüstriyel tasarımın pek çok anlamda en başarılı örneklerinden biri olan oyun kontrolörü PS4 Dualshock 4 fiyat olarak da her kesimin bütçesine hitap edebilecek bir ürün niteliğindedir. Dilerseniz sadece birkaç dakikanızı alacak bir işlem ile herhangi bir yere gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden kablosuz kontrol cihazlarına göz atabilir, hem tarzınıza uygun modeller arasından seçenekler oluşturabilir hem de özellikleri üzerine daha spesifik olan noktalara dair bilgiler edinebilirsiniz. Bu sayede alışverişiniz hem yorucu olmayacaktır hem de sizi istediğiniz ürüne sizi yormayacak bir şekilde ulaştıracaktır.

PS4 Dualshock 4 Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

PS4 Dualshock 4 Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

PlayStation 4 kullanıcıları için en önemli olan unsur oyun kontrolörü olan cihazlardır. Oyun dünyası içerisinde yer alan tüm bireylerin tüm gereksinimlerini karşılayan bu oyun kontrolüne Dualshock 4 adı verilmiştir. Endüstriyel tasarım alanında pek çok gelişmeyi bünyesinde barındıran ve oldukça spesifik noktalara dahi işlevsel bir biçimde değinebilen bu ürün, üreticiler tarafından teknolojinin harikaları kategorisine dahil olabilecek şekilde üretilmiştir. Oyun meraklılarının boş zamanları eskiye göre çok daha eğlenceli ve keyifli bir hale bürünecektir. Tasarım noktasına değinecek olursak, temelde ön yüzünde yer alan yön, kontrol, menü gibi butonları bulunmakla birlikte; dört adet kontrol, dokunmatik ekran ve alt kısmında tutma yerleri de bulunmaktadır. Her el boyutuna uygun bir biçimde üretilmiş olan bu ürün ile, oyun oynama keyfi büyük ölçüde artmaktadır. Kablolu ya da kablosuz olarak kullanabilen kontrol cihazını ilk defa kullanmaktaysanız, PS butonuna basmanız ve hemen ardından bir kullanıcı belirlemeniz yeterlidir. Cihaz kaydı yani eşleşme işlemini yapabilmeniz için, PS4 açıkken Dualshock 4’ün USB kablosu ile bağlanmış bir biçimde olması yeterlidir. Yapılmakta olan tüm işlemler PS4’ün bağlı bulunduğu ekran üzerinden takip edilebilir ve tüm aşamalar tamamlandıktan sonra kontrol cihazı kullanıma hazır olmaktadır. Aynı zamanda PlayStation 4’te en fazla dört adet Dualshock 4 kullanımına olanak tanındığını da unutmamak gerekmektedir. İşlemleri yapma esnasında, PS butonuna bastığınız an her kullanıcı için bir renk atanmaktadır. Atanan renkler; mavi, kırmızı, pembe ya da yeşildir. Bu atanmış olan renkler Dualshock 4’ün çubuğunda yanacaktır. Tüm bunlara ek olarak şarj edilmesi de oldukça basit olan bir işlemdir. Dualshock 4’ün şarj edilmesi için PS4’e USB kablosu ile takılı olması ve bununla beraber oyun konsolunun da açık ya da dinlenme modunda olması yeterlidir. Şarj edilme durumu PS4’ün açık olduğu süre boyunca devam edecektir. Bununla beraber dinlenme modunda dahi şarj edilebiliyor olması sayesinde, kullanım süreci çok daha kolay olan bir hale bürünmektedir. Şarj edilme esnasında cihazın şarjının düzeyinin kaç olduğunu öğrenmek istemekteyseniz, oldukça basit bir işlemle bunu yapabilirsiniz. Dualshock butonuna yalnızca bir saniye basılı tutulduğunda şarj durumu gösterilmektedir. Şarj esnasında cihazda yanmakta olan turuncu ışık, işlem tamamlandığı an sönecektir ve böylece şarjının dolduğu anında kendisini gösterecektir.

Dualshock 4 Butonlarının İşlevleri

Dualshock 4 Butonlarının İşlevleri

PlayStation 4 oyun kontrol cihazı olan Dualshock 4, uzun yıllardır piyasada yer alan ve oldukça bilinen ürünlerden pek çok yönüyle ayrılmaktadır. Ayrılma noktasını sağlayan durum, bünyesinde barındırdığı oldukça gelişmiş düzeyde olan özellikleridir. Genel anlamda yön ve işlev butonları ile çevrili olan PS4 oyun kontrolörü, oyun sever insanlara sunduğu bazı kombinasyonlarla, oynarken pratikleşmelerini sağlamaktadır. Bu özellikleri sayesinde hem oldukça kullanılan bir üründür hem de oyun severlerin zamanlarının çoğunu eskiye nispeten çok daha keyifli bir hale dönüştüren bir üründür. Butonlarının işlevlerine değinecek olursak, ilk değinilmesi gereken buton PS butonudur. PS butonu Dualshock 4’ün üst kısmında bulunmaktadır. Kapalı ya da dinlenme modunda olan PS4 sistemini açmak amacıyla kullanılmaktadır. Buton aynı zamanda giriş ekranının görüntülenmesine de olanak sağlamaktadır. Ek olarak, butona iki kez ardışık bir şekilde basıldığı zaman uygulamalar arası geçiş yapabilmek mümkün bir hale gelmektedir. Bu özelliği, zaman kazandırma yönünden en işlevsel olan özelliklerinden biridir. Ayrıyeten ilgili butona bastığınızda ve parmağınızı bir süre çekmediğinizde ise uygulama, oturum ya da sistem kapanmaktadır. Bunca kolaylığı ve işlevsel özellikleri sadece bir tuş üzerine entegre edebilen ürün, oyun severlere hem zaman kazandırmaktadır hem de oyun oynama işlemini oldukça kolay bir hale dönüştürmektedir. Yön, paylaş ve seçenek butonlarına değinecek olursak, üst kısımda yer alan yön butonları ile öğeler seçilebilmektedir. Share butonu paylaşma için karşınıza menü kısmını getirmektedir. Yine kontrol cihazında yer alan Options butonu ise seçenekleri önünüze getirmektedir. Dualshock 4’ün ön yüzünde yer alan dokunmatik alan ise, fiziksel butonlardan oldukça farklı olan bir çalışma metoduna sahiptir. Genel anlamda bir yüzey ve ona dokunuş biçimleri üzerinden çalışan dokunmatik yüzey, oyunlarda pek çok işlemin gerçekleşmesini sağlamaktadır. İlgili kısma sadece kısa bir süre dokunup parmağınızı kaldırarak, çift tıklatma, kaydırma, dokunup basılı tutma ve sürükleme gibi hareketlerle içeriğe uygun işlemler gerçekleştirmeyi mümkün kılabilirsiniz. Kullanım biçimi sıklıkla PS4 sistemi tarafından kullanıcıya sunulan direktiflerle yapılmaktadır. Sistem size hangi işlemi yapacağınızı ve o işlemi nasıl yapacağınızı açıklamaktadır. Bunlara ek olarak dokunmatik ekran üzerinden yakınlaştırma ve uzaklaştırma hareketleri de yapabilirsiniz. Görüldüğü üzere PS4 Dualshock tuş takımı oldukça işlevsel özelliklere sahip olduğu gibi, kullanımını kolaylaştıran pek çok etkeni de bünyesinde barındırmaktadır.

Dualshock 4’ün İşlevselliği

Dualshock 4’ün İşlevselliği

Yeni nesil oyun deneyimini avuçlarınızın içine getiren Dualshock 4 oyun kontrol cihazı ile, baştan tasarlanmış ve kalitede birinci sınıf olan bir ürünü kullanma deneyimine erişebilirsiniz. Pek çok akşamınızı oldukça keyifli ve eğlenceli hale getirecek bu ürün ile siz de oyun oynama eyleminin tadına varabileceksiniz. Arkadaşlarınız ile aranızda yapacağınız müsabakalar ile, oyun oynamayı daha heyecan verici bir hale getirebilirsiniz. Işıklı çubuğunuzun yukardan görünmesi sağlayan bu ürün, yeni dokunmatik yüzeyi ile ve oldukça şık olan kaplamalarıyla sizin için ideal olabilecek pek çok noktayı bünyesinde barındırmaktadır. Bu yönleri sayesinde, oyun oynamak için bugüne kadar sunulan yollar arasından en ergonomik ve en sezgisel yolu sunmaktadır. Tuş takımının da kullanımının oldukça basit olması ile, oyun oynamak eskiye göre çok da az yorucu bir hale bürünmüştür. Sadece share butonuna basarak, en iyi anlarınızı yalayabilir ve hepsini sergileyebilirsiniz. Oynamakta olduğunuz oyunu kesmenize gerek kalmadan, oyun videolarını ya da ekran görüntülerini doğrudan PS4 sisteminiz üzerinden yükleyin ya da dilerseniz oyununuzu canlı yayınlayabilirsiniz. Bünyesinde yer alan dokunmatik yüzeyi ile, benzersiz ışık çubuğunu gözlemleyerek oyunlarınıza ekstra boyut kazandırabilirsiniz. Oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olan analog çubuklar ve tetikler ile, oyun içi aksiyonlarda daha yoğun bir kontrole sahip olarak rakiplerinize nispeten daha fazla avantaj kazanabilirsiniz. Dokunmatik yüzeyin üzerinde görünen ve oyunda olan biten durumlara göre renk değiştiren ışıklı çubuk ile, oyunlarınızı çok daha iyi takip edebilirsiniz. Bünyesinde bulunan dahili hoparlör sayesinde, doğrudan Dualshock 4 kablosuz kontrol cihazınızdan gelen ses efektleriyle oyunlarınıza hayat verebilir ve olan bitenin her ayrıntısını duyabilirsiniz. Aynı zamanda bünyesinde yer alan stereo kulaklık da pek çok işlevsel eylemi mümkün kılmaktadır. Kulaklığınızı takabilmeniz için uygun olan 3,5 mm ses jakı sayesinde, oyun oynarken etrafınızdakileri rahatsız etmenize gerek kalmadan tüm sesleri, patlamaları, silahları ya da bombaları duyabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak oldukça gelişmiş bir yapıda olan hareket sensörleri de oyun oynama sürecini büyük oranda kolaylaştıran etkenlerden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Son derece hassas bir şekilde üretilmiş olan dahili ivme ölçer ve jiroskop sayesinde, Dualshock 4 kablosuz kontrol cihazınızın hareket ettiği, eğildiği ya da döndürüldüğü anında aygıt tarafından algılanmaktadır. USB bağlantısının bulunması sayesinde de, kontrol cihazınızı her türdeki USB bağlantı noktasından şarj edebilir ya da veri iletişimi gerçekleştirebilirsiniz.

PS4 Dualshock Oyun Konsolunun Bilgisayarda Kurulumu

PS4 Dualshock Oyun Konsolunun Bilgisayarda Kurulumu

Bilgisayar üzerinden oyun oynarken kimi zaman klavye yeterli olmayabilmektedir. Bu nedenle oyun konsoluna gereksinim duyulmaktadır. Sürekli olarak bilgisayardan oyun oynamayı tercih etmekteyseniz, Dualshock 4 oyun konsolu size eşsiz bir deneyim yaşatmak için oldukça ideal olan bir üründür. Bilgisayarınıza kurulumunu yapmak da oldukça basit bir işlem gerektirdiğinden, oyun oynamak artık eskiye göre çok daha keyifli ve eğlenceli bir duruma dönüşecektir. Kişisel bilgisayarınızda PS4 Dualshock 4 oyun kontrol cihazını kullanmak oldukça basit olmasının yanında, bilgisayar üzerinden çalışabilmesi için ek bir yazılımın yüklenmesi gerekmektedir. DS4Windows yazılımını yükleyerek teknolojinin eşsiz bir tasarımı olan bu ürün ile oyun oynamanın keyfini doruklarda yaşayabilirsiniz. PS4 oyun kontrol cihazını bilgisayarınıza USB üzerinden bağlayabileceğiniz gibi, Bluetooth üzerinden de bağlayabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz yerde ve dilediğiniz zamanda oyun oynayabilir, gün içinde bulunduğunuz konum fark etmeksizin zamanınızı daha keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak, bulunduğunuz yerden ayrılmanıza gerek kalmadan PS4 Dualshock 4 oyun kontrol cihazı modellerine bakabilir ve size uygun olan tasarımlara yönelik seçenekler oluşturabilirsiniz. Bu sayede hem alışveriş için zamanınızdan harcamamış olursunuz hem de ürün ile ilgili dilediğiniz bilgilere oldukça kısa bir süre içinde ulaşırsınız. Dolayısıyla bu durum her birey için daha verimli bir alışveriş yöntemi olarak nitelendirilmektedir. Siz de endüstriyel tasarımın son harikalarından biri olan bu kablosuz oyun kontrol cihazı ile hem oyun oynama ihtiyacınızı karşılayabilir hem de bünyesinde yer alan pek çok işlevsel özelliği sayesinde, eskiye nispeten çok daha zevk alacağınız bir biçimde oyun oynayabilirsiniz. Kullanıcısını ayrıcalıklı konuma getirmesinin yanı sıra, pek çok kolaylık da sağlayan ürün, eşsiz bir deneyim yaşamak isteyen bireyler için en ideal ürün kategorisinde ilk sıradadır. Şarj edilebilme kolaylığı, dahili kulaklığı ya da uzun süren bir pil ömrüne sahip olması gibi özellikleri, ilk sırada olma niteliğini her zaman için devam ettireceğinin garantisi niteliktedir. Siz de tüm bu özellikler ile zamanınızı güzelleştirebilirsiniz. Arkadaşlarınız ya da sevdikleriniz ile beraber olduğunuz günler, kendi aranızda yarışlar düzenlediğiniz zamanlar içerisinde eşsiz kontrol cihazınızla gecenin yıldızı olabilirsiniz. Tüm bu kolaylıklar ve işlevsel özellikler sadece bir tık uzağınızda bulunmaktadır. Bu eşsiz ürünü deneyimlemek adına, oldukça kısa sürecek olan bir işlem ile dilerseniz Trendyol üzerinden ürüne göz atabilir ve boş zamanlarınızı keyiflendirecek bir cihaza sahip olabilirsiniz.