İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Sargı Bezi

" araması için 922 sonuç listeleniyor
Roll Flex Elastik Sargı 6 cm

RollFlex Elastik Sargı 6 cm

29,99 TL
Sepete Git

Sargi Bezi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sargı Bezi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sargı bezi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu steril bir ambalaj içerisinde olmasıdır. Genellikle yaraların sarılması için kullanılan bu sargı bezlerinin steril olması, yaranın mikrop kapmasını engeller. Bu nedenle de dikkat edilecek konuların başında gelen hijyen ve steril olma önemli bir durumdur. Ayrıca sargı bezi alırken dikkat edilecek bir diğer konu da ebatlarıdır. Eğer büyük bir alanı sargı bezi ile kaplayacaksanız daha kalın ve uzun olanlarını tercih etmeniz önerilir. Bu ürün yapısındaki kumaşın da cilde herhangi bir alerjen etki yaratmaması dikkat edilecek konulardandır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda kaliteli ve temiz sargı bezlerini alarak evinize yedekleyebilir ya da yaralarınıza pansuman yaptıktan sonra sarabilirsiniz. Kolay kopmayan malzemeden yapılmış olması ile yaralarınızı sardıktan sonra kopmalarının da önüne geçebilirsiniz. İyileşme sürecinde yaranın kapalı kalması bazı durumlarda gerekli olabilir.

Sargı Bezi Nereden Alınır?

Ecza dolabında bulunması gereken sargı bezlerini Trendyol’dan dilediğiniz miktarda satın alabilirsiniz. Steril ve sağlam ambalajlar içerisinde satılan sargı bezleri ile pansuman yaptıktan sonra sabitlemek amacıyla yaralarınızın üstünü sarabilirsiniz. Ayrıca sargı bezi ile kolunuza taktırdığınız alçıyı boynunuza da dolayabilirsiniz. Çeşitli amaçlar için kullanılabilen sargı bezleri ev ya da iş yerlerinde hatta okul ve benzeri tüm alanlarda bulunması gereken önemli bir araç gereçtir. Olası bir kaza ya da yaralanma durumunda yaranın sarılması ve muhafaza edilmesi için sargı bezine ihtiyaç duyulur. Bu tarz bir kaza geçirmeden önce önlem amaçlı ecza dolabı oluşturabilirsiniz. İlgili ürünlere Trendyol’dan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sargı Bezi Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım amacına göre farklı sargı bezi modelleri bulunur. Bunlardan bazıları ince örme kumaşlardan üretilir. Bu tip seçenekler, sadece yara üzerindeki bandajı tutması için kullanılır. Bir diğer sargı bezi de yapışkanlı olanlardır. Bunlar daha sağlam oldukları için ciddi yaralanmalarda daha sık tercih edilir. Ayrıca su geçirmez özelliği sayesinde kişiler duş alırken yaralarının su alması da engellenmiş olur. Bir diğer sargı bezi çeşidi de gazlı olanlardır. Bunlar yaraların iltihaplanmasını engeller. Aynı zamanda steril olarak satılır. Doktorunuza danışarak yarınız için uygun olan sargı bezini alabilirsiniz.