İlgili Kategoriler
İç Materyal
Parça Sayısı
Ürün Tipi
Renk
Fiyat
Dış Materyal
Özellik
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Schafer Tava

" araması için 105 sonuç listeleniyor

Mutfaklarınızın Vazgeçilmezi Schafer Tava Modelleri Trendyol'da!

Mutfak gereçleri, her evin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Yemek pişirmeyi son derece kolay bir hâle getiren bu ürünlerde kalite son derece büyük bir önem taşır. Schafer çok amaçlı tavalar, ideal bir kullanım sunar. Sektöründe uzman firmanın ürettiği başarılı ürünler, yüksek performans gösterir. Türkiye ve dünyada hizmet veren markanın imal ettiği mutfak gereçleri kullanıcılar tarafından beğenilir.

Schafer tava modellerinin üretim aşamalarında son teknoloji imkânlardan yararlanılır. Söz konusu mutfak gereçleri, pek çok farklı dizayna sahiptir. Kullanım alanlarına göre farklı boyutlarda olabilir. Schafer; 26 cm, 28 cm, 30 cm ve 32 cm tavalar imal eder. Böylelikle ürünler, geniş bir kitleye hitap etmeyi başarır. Ayrıca Schafer tava tencereler; elektrikli, gazlı ya da her iki sistemle de çalışabilen modellere sahiptir. Bu sayede ürünle,r çok yönlü bir kullanım sunar. Schafer; seramik, elektrikli, lastikli ya da mıknatıslı tava gibi birbirinden farklı ürünleri de bünyesinde barındırır.

Kullanıcıya pek çok seçenek sunan Schafer tava takımı çeşitleri; 2’li, 3’lü ya da 4’lü setler hâlinde satışa sunulabilir. Mutfak gereçlerini sıklıkla kullanarak yemek pişirenler, paket hâlinde satışa sunulan ürünleri tercih edebilir. Bu bağlamda Schafer 3’lü tava seti, uygun bir seçim olabilir. Markanın ürünleri, farklı tarifler için özel olarak imal edilir. Schafer krep, wok, saç ve döküm ızgara tavası çeşitleri, buna örnek olarak verilebilir.

Size ve Mutfağınıza Özel Schafer Tava Çeşitleri Nelerdir?

Size ve Mutfağınıza Özel Schafer Tava Çeşitleri Nelerdir?

Schafer, ağırlıklı olarak mutfak ve sofra grubuna ait farklı niteliklerdeki ürünlerin üretimini ve tasarımını yapan bir firmadır. İlk başlarda yalnızca çelik mutfak gereçleri üreten firma, bugün tencere, tava gibi mutfak malzemeleri ile çatal bıçak takımı gibi çeşitli sofra gereçlerinin üretimini ve tasarımını da yapıyor.

Tavalar elektrikli ve ateşli ocaklarda yemek hazırlamak için kullanılan yayvan, saplı kaplardır. Genellikle tek uzun saplı olan tavaların tasarımlarında iki adet kısa tutma sapı veya bir kısa, bir uzun taşıma sapına da yer verilir. Tava modelleri, kullanım amaçlarına ve üretildiği malzemelere göre değişiklik gösterir.

Schafer tava üretim malzemesi olarak ağırlıkla granit, çelik ve teflon kullanır. Bazı tavaların yalnızca iç yüzeyi bu malzemelerle kaplanırken bazılarının tüm pişirme alanı çelik, seramik, granit ve demir gibi malzemelerden üretilir. Çeşitli materyallerden üretilen tavalar, gıdaların lezzetini arttırmak, daha kolay ve uygun şekilde pişmesini sağlamak için standart tavaların dışında farklı ürün gruplarına özel olarak da üretilir. Ürünlerin bu özelliği kullanıcılar tarafından beğenilir. Schafer döküm granit tavalar yapışmaz özelliğiyle öne çıkar. Bunların arasında ızgara, balık, sac, sahan ve wok tava yer alır.

Teflon, etilenle flüorun belli oranlarda karışımıyla elde edilen ısıya dayanıklı bir plastik maddedir. Tencere ve tavalarda kaplama malzemesi olarak kullanılan teflon, çizilmeye karşı hassastır. Dikkatli kullanım ve muhafaza gerektirir. Ancak gıdaların yapışmasını engellediği ve nispeten uygun fiyatından dolayı teflon kaplamalı tavalar pek çok mutfakta tercih edilir. Ürünlerin ücretlendirilmesi ise kullanılan materyale göre değişkenlik gösterebilir. Schafer tava fiyatları; teflon, granit ya da seramik gibi çeşitli kaplama türlerine göre farklılaşır.

Çizilmediği sürece herhangi bir zararı olmayan teflon tavalarda uzun ömürlü kullanım için, yumuşak yüzeyli silikon ve tahta servis gereçleri kullanılmalıdır. Schafer yanmaz yapışmaz tava çeşitlerinin temizliğinde çizilmeye, aşınmaya sebep olmayan yumuşak gereçlerin ve deterjanların kullanılması önemlidir. Çizilen teflon tavalarınsa yenilenmesi olası olumsuzlukları önleyeceği için tavsiye edilir. Schafer teflon tavalar, uzun ömürlü bir kullanım sundukları için oldukça beğenilir.

Granit, içerisinde kuvars, alkali feldispat, mika ve kristal yapılı sert mineral bulunduran bir derinlik kayacıdır. Schafer granit tava çeşitleri; beyaz, gri ve pembe renklerde sunulur. Bunlar granitin doğal renkleri olup kayacın içerisindeki maddelerin miktarına göre değişiklik gösterir. Schafer Famos döküm tava seti 3 parça gri renkli granit döküm tavaların yanı sıra granit kaplama tavalarda vardır. Schafer 2’li tavalar da sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Schafer diva tavalar ise çiftli sistemleriyle dikkat çeker.

En sert taş grubunda yer alan granit, asidik maddeler karşısında bozulma göstermez. Bu yüzden yemeklerde sirke, şarap, limon gibi asiditesi yüksek malzemeleri tavanız zarar görmeden kullanabilirsiniz. Doğal bir malzeme olan granitten üretilen tavalar, sıcağa ve çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Isıyı yüzeye eşit şekilde dağıtan dökme granit tavalarınızı fırın kabı olarak da kullanabilirsiniz. Yapışmaz özellikli Schafer granit tava seti çeşitlerinin temizliği de oldukça kolaydır. Elde veya bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Ancak granit kaplamalı tavaların bakımı ve kullanımı döküm tavalara göre daha çok dikkat gerektirir.

Ömürlük Kullanım Sunan Paslanmaz Çelik ve Döküm Tava Modelleri

Ömürlük Kullanım Sunan Paslanmaz Çelik ve Döküm Tava Modelleri

Tava ve tencere üretiminde yaygın olarak kullanılan çelik, demir ve karbon elementlerinden oluşan bir alaşımdır. Paslanmaz özellikli çeliklerin içerisinde nikel ve krom gibi çeşitli metaller de vardır. Demirden daha hafif olsa da çelik tavaların döküm tavalara kıyasla ısıyı eşit iletme yeteneği düşüktür. Çizilmesi sonucu herhangi bir kimyasal madde açığa çıkmayan çelik tavalarla birlikte metal servis gereçlerini de kullanabilirsiniz. Ancak kullanım ömrünü arttırmak için çelik tavalarınızı aşındırıcı gereçlerden uzak tutmanız önerilir.

Tamamen çelikten oluşan tava çeşitleri, ısıya karşı dayanıklı olduğu için fırında da kullanabilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkanabilen çelik tavalarda kullanıma bağlı olarak zaman içinde matlaşma görülse de, uygun ürünlerle temizlendiğinde eski parlaklığı geri kazandırılabilir. Schafer çelik tavalar, kullanım ve temizlik kolaylığı sayesinde adından sıklıkla bahsettiren ürünlerdir.

Schafer demir döküm tavalar, son derece kaliteli ürünlerdir. Söz konusu ürünü tercih ederek birbirinden lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Schafer kare tava da bu anlamda tercih edebileceğiniz bir başka modeldir. Daha farklı bir tecrübe için Schafer çift taraflı yuvarlak tava modellerine de göz atabilirsiniz.

Standart tavalara göre oldukça ağır olan döküm tavalar, genellikle demirden ve granitten üretilir. Özellikle et yemeklerinin pişirilmesinde tercih edilen döküm ürünler, yavaş ve uzun süreli pişirme işlemleri için idealdir. Isıyı eşit şekilde tüm tabana yayan Schafer döküm tava çeşitleri, yemeğin her noktasının aynı miktarda pişmesini sağlayarak gıda aromalarının yemeğe işlemesini ve lezzet katmasını sağlar.

Saplarında ısıya dayanıklı malzeme kullanılan döküm tavalar, fırında da kullanılabilir özelliktedir. Isı muhafaza süresi oldukça yüksek olan döküm ürünler sayesinde ocaktan veya buzdolabından aldığınız yiyecekleriniz, sofrada uzun süre sıcak veya soğuk kalır. İç kaplaması olmayan döküm tavaların temizliği kaplamalı olanlara göre daha çok hassasiyet gerektirir. Bu tavaların temizliğinde deterjan kullanımı önerilmez. Onun yerine sıcak su ve kağıt havlu ile temizlik yapılması kullanım ömrünü arttıracağı için tercih edilir. Döküm tavalar çizilmeye ve yapışmaya karşı dayanıklı olsa da, sivri ve metal araçların tava yüzeyine temasından kaçınmak faydalı olacaktır.

Tek Ürünle İki Farklı Tava Deneyimi Yaşayın!

Tek Ürünle İki Farklı Tava Deneyimi Yaşayın!

Izgara tavalar, mutfak ocağını kullanarak mangal keyfi yapabilmeniz için özel olarak tasarlanır. Tabanı girintili çıkıntılı olan bu tavalar; demir, granit döküm veya yapışmaz kaplamalı olarak üretilir. Bazı Schafer grill tava modelleri, açılıp kapanan mangal ızgarasına benzer çift taraflı kullanım sunar. Bu tavaların sapları düzgün ve kolay kapanma sağlayan mıknatıs kilitlere sahiptir.

Schafer çift taraflı tava modellerinin bazıları, bağlantı yerlerinden ayrılabilir. Bu, tavaların temizliğini kolaylaştırmasının yanı sıra birbirinden bağımsız olarak kullanabileceğiniz iki adet tava elde etmenizi de sağlar. Izgara tavalar, şekil olarak yuvarlak ve köşeli seçenekleriyle sunulur. İşlev olarak ızgara tavalara benzeyen balık tavalarının bazıları, büyük balıkları bütün halinde pişirebilmeniz için elips şeklindedir. Böylece yemeğin hazırlık işlemi kolaylaşır ve hızlanır. Schafer ızgara balık tavası, bu özelliği sayesinde oldukça beğenilir.

Sahan tavaları şekil ve boyut olarak tabağa benzer. Bu tavalar yaygın olarak yumurta pişirmek ve servis etmek için kullanılır. Siz de Schafer sahan setini satın alarak keyifli bir deneyim elde edebilirsiniz. Ürünler farklı amaçlara da hizmet eder. Sahan tavalar genellikle set halinde ve kapaklı olarak satılır. Çelik, teflon, granit malzeme kullanılan Schafer tava seti çeşitleri içerisinden sahan tava alırken kullanım amacınıza uygun malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edin. Sahan tavaları yemek pişirmenin yanı sıra sunum ve servis amacıyla da kullanacaksanız, çizilmeye karşı dayanıklı çelik veya döküm tava tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Schafer granit sahan ürünleri, pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir.

Kavurma, yağda kızartma, sote, buğulama ve buharda pişirme gibi pek çok farklı pişirme tekniğiyle kullanılabilen wok tavalar, geçmişte daha çok Asya mutfağında tercih edilse de, sunduğu kolaylıklar nedeniyle bugün pek çok mutfakta yaygın olarak kullanılır. Eğimli kenarlara sahip olan wok tavalar, yiyeceklerin ısının yoğun olduğu tabanda toplanmasını sağlayarak yemek hazırlama süresini kısaltır.

Wok tavaların eğimli kenarlarına doğru ilerleyen ısı, yiyeceğin her tarafının eşit derece ve hızlı pişmesini sağlar. Standart tavalara göre daha derin olan wok tavalar, yiyecekleri harmanlamayı kolaylaştırırken dökmeden karıştırmanıza da yardımcı olur. Schafer kapaklı tava çeşitleri arasında yer alan kavurma sacları işlevsel olarak wok tavaya benzer, ancak farklı olarak bombeli bir kapağı ve iki adet tutma sapı vardır. Belli bir kullanım amacı için tasarlanan bu özel tavaları ve fazlasını uygun fiyat avantajlarıyla siz de Trendyol’da bulabilirsiniz.