placeholder
"

Schafer Düdüklü Tencere

" araması için 26 sonuç listeleniyor

Schafer Düdüklü Tencere

Küçük mutfak eşyası tasarımında bir dünya markası olan Schafer, ürünlerinin kalitesi ve sağlamlığıyla uzun yıllardır Türk mutfağının ayrılmaz bir parçası olmayı başarıyor. Çok sayıda kadının ilk tercihlerinden olan marka, düdüklü tencere tasarımlarıyla güvenli kullanım avantajı sağladığı gibi nefis yemekler pişirebilmenize de öncülük ediyor. Pişirme süresini önemli oranda kısaltarak mutfak işlerini kolaylaştıran düdüklü tencereler, mutfakta geçirdiğiniz zamanın azalmasına yardımcı olabiliyor.

Schafer Düdüklü Tencerelerin Fonksiyonları

Schafer düdüklü tencere türleri, tüketicilere çok sayıda yeni fonksiyon sunuyor. Onlarca yeni nesil özelliğe sahip olan ürünler; otomatik kapanan kapak tasarımı, dokunmatik pişirme ayarları, manuel ayarlar ve güvenlik fonksiyonları gibi özellikleriyle kullanıcıların ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılıyor. Otomatik kapak tasarımı, markanın düdüklü tencerelerinin en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Kolaylıkla açılıp kapanan kapaklar sayesinde modelin kullanımı büyük ölçüde kolaylaşıyor. Kapağı tencere üzerine tam olarak oturttuktan sonra tencere kapağını çevirmeniz, düdüklü tencere kapağının otomatik olarak kilitlenmesi için yeterli oluyor. Özellikle Schafer Compact Düdüklü Tencere modelinin kapakları, bu pratik kullanımlı tasarıma sahip olmasıyla beğeni kazanıyor.

Her düdüklü tencerede kapak içerisine sabitlenmiş bir düdüklü lastiğine yer veren marka, pişme işlemi sırasında yaşanan köpürme ve taşma gibi aksiliklerin oluşumunu engelliyor. Aynı zamanda ürünün pişirme işlemi sırasında hava almasını ve kaçırmasını önleyerek kullanım koşullarını daha güvenli duruma getiriyor. Gaz, elektronik, halojen, indüksiyon ve seramik gibi ocak tiplerine uyumlu olan düdüklü tencereler, tüm ocaklarda aynı güven ve rahatlıkla kullanılabiliyor. Pişirme sürelerinin kısalmasını sağlayan fonksiyonları bulunan tencere çeşitleri, farklı litre ölçüleriyle evde yaşayan birey sayısına göre farklı seçimler yapma avantajı da sağlıyor. Kalabalık aileler için büyük ölçülü düdüklü tencere modelleri bulunurken daha küçük aileler ve bireysel kullanımlar için daha küçük modeller tercih ediliyor.

Besinlerin Vitaminlerini Koruyun

Schafer düdüklü tencere seçenekleri, üstün pişirme özellikleriyle gıdaların tadını ve içerdiği vitaminleri koruyabiliyor. Çok sayıda işlemden geçirilerek üretilen modeller, özellikle C vitamini bakımından zengin olan sebzelerin besin değerlerinin ısı kaybıyla yok olmasını engelleyebiliyor. Schafer marka ürünler, kelepçe ve buhar çıkışı özellikleri sayesinde hava dolaşımını kontrol atlında tutuyor ve pişme işlemi sırasında açığa çıkan vitaminlerin hava yoluyla dışarı çıkmasını önlüyor. Bu sayede tencere içerisinde pişen yemeklerin vitamin ve besin değerleri daima korunuyor. Modellerde bulunan iç kilitlenme özelliği ise pişirme işleminin daha verimli olmasını sağlıyor. Basınç emniyet kilidi de bulunan modeller, pişirme işlemi sırasında dalgınlıkla kapak açılması gibi mutfak kazalarının da önüne geçiyor. Basınç kilidi aynı zamanda ürün içerisindeki basıncı pişme süresi boyunca kontrol altında tutuyor.

Set Alternatifleriyle Çoklu Pişirme Avantajı Elde Edin

Schafer Tempo Düdüklü Tencere ve Compact Düdüklü Tencere gibi ikili setleriyle yüksek hacimde pişirme avantajı sunan marka, çeşitli mutfak ihtiyaçlarınız için farklı çözümler getiriyor. Değiştirilebilir kapak özelliği bulunan ikili düdüklü tencere setleri, genel olarak bir adet 6 litrelik ve bir adet 4 litrelik olmak üzere toplam 2 modelden oluşuyor. Set içindeki ürünlerden biri düdüklü görevi üstlenirken diğer ürün ise temperli cama sahip ısıya dayanıklı kapağı sayesinde tencere işlevi görebiliyor. Çoklu kullanım alternatifi yaratan ikili setlerin haricinde, daha geniş hacim kapasitesine sahip olan düdüklü tencere setleri de bulunuyor. Schafer 9 lt düdüklü tencere seti ile kalabalık yemek sunumları daha kolay hâle geliyor. 22 cm genişliğe sahip olan Compact düdüklü tencere setleri, 4,5 litre ve 7 litrelik iki ayrı düdüklüden oluşurken kategori içerisinde Schafer 6 litre düdüklü tencere çeşitleri de yer alıyor.

Kahve, gold rose, gold, siyah, gri, bordo, kırmızı, mor gibi çeşitli renkli kapak donanımlarına sahip olan setler, 18/10 nikel krom paslanmaz çelikten üretiliyor. Bu özellik sayesinde uzun yıllar kullanım sunan modellerin alt bölümleri, kolay temizlenen yapılarıyla bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Kapsül taban özelliği bulunan setlerde yüksek bir alt taban kullanıldığından, tencereye gelen ısı eşit olarak dağıtılabiliyor. Böylece ürün içerisindeki tüm yemekler, aynı hızda ve lezzette pişirilebiliyor. Schafer Gurme 6 litre düdüklü tencere siyah indüksiyon tabanlı ürünler arasında büyük dikkat çekiyor. Ürünün yanında ikili olarak satışa sunulan küçük düdüklü tencere ise kapak uyumu sağlayarak az yemek pişirme işlemlerinde kullanılabiliyor.

Schafer Düdüklü Tencere ile Pişirme Sürelerini Kısaltın

Düdüklü tencereler, hem sağlıklı hem de daha lezzetli yemek pişirme olanağı tanımalarıyla mutfaklarda ve sofralarda büyük bir fark yaratıyor. Schafer dokunmatik pro düdüklü tencere çeşitleri ise bu noktada diğer ürün çeşitlerinden ayrılıyor. Ek özellikleriyle dikkat çeken dokunmatik pro tencereler, kapak bölümlerinde dijital zaman ayarlayıcı bulunduruyor. Pişirmek istediğiniz besin için belirlediğiniz zaman ayarını tencerenin dokunmatik bölümünde ayarladıktan sonra, süre bitişinde alarm uyarısı yapılıyor. Yapılan alarm uyarısı sonucunda kullanıcı ocağın altını kapatabiliyor. Bu da tencerenin sık sık kontrol edilmesine gerek kalmadan yemek pişirme avantajı sağlıyor.

Markanın tasarladığı düdüklü tencereler, genel olarak kısa pişirme süreleri sunuyor. Parçalanmış tavuk ve bütün tavuk gibi besinleri 10-15 dakikada pişiren düdüklü tencereler, beyaz etli balıkları yalnızca 3 dakikada hazır duruma getirebiliyor. Özel günleriniz için hazırladığınız yaprak sarmasını pişirmek için, normal şartlar altında uzun soluklu pişirme süreleri gerekirken Schafer ile yalnızca 10 dakikada pişirebilirsiniz. Kabuklu patatesleri 10 dakikada pişiren düdüklü tencereler, soyulmuş patatesleri ise 5 dakikada pişirebiliyor. Diğer sebze yemekleri ise normal tencerelerin pişirme süresine göre oldukça kısa sürelerde hazır oluyor. Özellikle acilen yemek hazırlanması gereken durumlarda etkili parçalar olan düdüklü tencereler, çorbalar ve et yemekleri konusunda da başarılı performans gösterebiliyor.

Schafer Düdüklü Tencerelerin Sağladığı Kolaylıklar

Özellikleri saymakla bitmeyen düdüklü tencereler; emniyet ventili, basınçlı emniyet pistonu ve pişirme ventili bölümleriyle de kolaylık sağlıyor. Sulu ve buharlı pişirme, güveç ve kavurma, ağır ateşte kaynatma, dondurulmuş yiyecekleri pişirme gibi işlemlerde üstün başarı sergileyen düdüklü tencereler, Tempo gibi granit seriler tercih edildiğinde yanmaz ve yapışmaz özellikler de kazanabiliyor. Kolay temizlenme avantajları sunan Tempo granit düdüklü tencereler, yemeklerin yüzeylerine yapışmasını engelliyor. Bu sayede tencereyi yalnızca sudan geçirmek bile büyük oranda temizlenmesini sağlıyor. Schafer granit düdüklü tencere ile yemeklerin lezzeti de korunabiliyor. Yüksek güvenlik önlemleri sunan Schafer klasik düdüklü tencere ise yemek pişirirken herhangi bir güvenlik sorunu yaşamanızı engelliyor.

Onlarca farklı modele sahip olan Schafer düdüklü tencereler, yalnızca Trendyol'a özel fiyat fırsatlarıyla sizleri bekliyor. Tüm sofralarınızı kolayca hazırlamanızı sağlayan düdüklü tencerelerle lezzetli yemekler hazırlayabilir, mutfakta geçirdiğiniz zamanı kendinize ve sevdiklerinize ayırabilirsiniz. Siz de mutfağınızda kullanım ömrü çok uzun olan Schafer düdüklü tencereleri tercih ederek kolay yemek hazırlamanın tadını yıllar boyunca güvenle çıkarabilirsiniz. Hızlı pişirme süreleri ve dijital çağı yakalayan teknolojik özellikleriyle mutfak işlerinizi kolaylaştıran markanın ikili ürün setlerini tercih ederek hem kalabalık sofralarınızı hem de küçük sofralarınızı kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Her gün birbirinden güzel yemekleri, hızlı ve güvenli bir şekilde hazırlayarak bir düdüklü tencere seti sahibi olmanın avantajlarını deneyimleyebilirsiniz. Schafer düdüklü tencere modelinizi sepetinize hemen ekleyin, bu benzersiz kaliteyi Trendyol avantajlarıyla satın alma fırsatını kaçırmayın!