"

Stabilo Kalem

" araması için 3493 sonuç listeleniyor

Kullanışlı ve Kaliteli Stabilo Çeşitleri Trendyol'da!

Gustav Adam Schwanhauber tarafından 1855 yılında kurulan kalem fabrikası, zaman içerisinde dünyaca tanınmış bir marka haline gelir. İlk ürünler, Almanya’nın Nürnberg şehrinde kurulan fabrikadan çıkar. O zamanlar orta düzeyde bir marka olan fabrikanın adı, Schwan Bleistift Fabric olarak bilinir. Dünya çapındaki hızlı sanayileşme sürecinin kalem imalatçılarını etkilemesiyle beraber Gustav Adam, 1865 yılında Almanya’da seri üretime başlar. Bundan tam 10 yıl sonra 1875 yılında marka, büyük bir farkındalığa imza atarak müşterilerini renkli yazı araçları ile tanıştırır. Kalem sevenler tarafından beğeniyle karşılanan bu tasarımlar, insanların yazı gereçlerine gösterdiği taleplerini artırır. Markanın bugünkü adı olarak bilinen Stabilo kalem üretimlerine öncülük ederek müşterilerini memnun etmeyi başarır. Daha sonra Stabilo kalem çeşitleri satış anlamında fark yaratması ile birlikte marka bu isimle anılmaya başlar. Bu sebeple de 1976 yılında alınan şirket kararıyla isim değişikliğine gidilerek marka adı, Schwan Stabilo şeklinde yenilenir. 2000 yıllarına doğru gelindiğinde ise Schwan kaldırılarak sadece Stabilo kullanılır. Gustav Adam’ın kurduğu bu marka, 160 yılı aşkın süredir üretmeye devam ettiği farklı tasarımları ve güvenilir kalitesi sayesinde kalem denildiği zaman akla gelen birkaç markadan biri olmayı başarır. İlk başlarda Stabilo kurşun kalem üretimi ile başlayan yolculuk, pek çok ürün çeşidi ile beraber devam eder. İnce uçlu, jel, metalik, keçe uçlu, dolma, mekanik, parmak izli, simli gibi ürün çeşitlerinin olması yazı yazmayı daha heyecanlı ve keyifli hale getirir. Herkes bu markadan alışveriş yapabilir. Ürün çeşitleri sadece belirli bir kesime veya yaş grubuna hitap etmez. Örneğin 7 yaşındaki bir çocuk ve 45 yaşındaki bir yetişkin aynı ürünü kullanabilir. Her yaşa hitap edebilen tasarımlar kalitesi, uzun ömürlü ve kullanışlı olması ile farkını ortaya koyar. Stabilo kalem özellikleri ürün çeşidine göre değişiklik gösterse de her ürün aynı kalite standartlarına göre üretilir. Uçlu modeller ile keçe uçlular arasında malzeme ve benzeri yönlerden farklılıklar bulunsa dahi markanın iki ürünü de uyguladığı kalite standartları aynı kalır. Trendyol üzerinden Stabilo yazı kalemi çeşitlerini görüntüleyebilirsiniz.

İşlevsel Stabilo Kalem Seçenekleri

İşlevsel Stabilo Kalem Seçenekleri

Stabilo tarafından tasarlanan kalem çeşitleri, müşterilerinin zevklerine ve ihtiyaçlarına hitap eder. Her türlü çizim, boyama ve yazı işlerinde bu ürünlerden yararlanabilirsiniz. Stabilo fosforlu kalem çeşitleri, farklı renkleri ile dikkat çeker. Bu modellerin uç kısımları, normal bir yazı aracından daha farklı olur. Bu yüzden bunlarla yazı yazılmaz. Mavi, pembe, sarı, yeşil gibi çok satan renkler; bir yazıda özellikle vurgulanmak istenen yerleri çizmek için kullanılabilir. Set halinde satılanların yanı sıra tekli halleri de bulunur. Stabilo renkli kalem çeşitleri, en beğenilen modeller arasında yer alır. İçerisindeki mürekkebin kurumasını engellemek için kapağının kapalı tutulması gerekir. Bazı modellerin kapağında tutacak kısmına yer verilir. Bunlar, defter kapağı gibi yerlere takılmak amacıyla yapılır. Orijinal boyların haricinde cep boy olarak geçen daha küçük tasarımlar da bulunur. Mürekkepte kullanılan fosfor nedeniyle ışıltılı bir görüntü oluşturan modeller, markanın bugünkü adını almasına da katkı sağlar. Renkli kalemlerden hoşlanan Stabilo keçeli kalem çeşitleri de oldukça beğenilir. Uç kısmında keçe kullanılan bu ürünler, hem yazı yazmak hem de notların altını çizmek için kullanılabilir. 0.4 mm uca sahip olan modeller ile rahatlıkla not alınabilir. Bunlarda siyah, kırmızı, lacivert gibi standart renklerin dışında çok geniş bir renk skalası bulunur. Stabilo 0.4 kalem modellerinde turkuaz, lila, mor, kahverengi, turuncu, bordo, zümrüt yeşili, ten rengi gibi diğer ürünlerde bulunmayan tonları rahatlıkla alabilirsiniz. Genellikle her modelde bulunan ve çok sık tercih edilen renklerden biri de kırmızıdır. Kırmızı dikkat çekici bir renk olduğundan hemen hemen her modelde bu rengi görebilirsiniz. Keçelilerde, dolma ve Stabilo tükenmez kalem modellerinde kırmızıya yer verilir. Ofis malzemeleri arasında önemli bir yere sahip olan tükenmezler sıklıkla resmi evrak işlerinde kullanılır. Kırmızı dışında siyah ve lacivert renkleri ile ön plana çıkar. Yazıda hata kabul etmeyen bu modeller, resmi işlerin dışında öğrenciler tarafından da benimsenir. Markanın renkli çeşitleri içerisinde dikkat çeken ürünlerinden bazılarını da Stabilo pastel kalem modelleri oluşturur. Resim sanatının vazgeçilmez parçaları olan pastel gereçler 7’den 70’e her yaşa hitap eder. Tekli satılanların haricinde Stabilo kalem 12'li, 23'lü olarak düzenlenen modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Eğer resim yapmayı ve boyaları seviyorsanız bu setlerden birini alarak deneme yapabilirsiniz. Kaliteli materyaller kullanılarak dizayn edilen ve pek çok farklı alanda kullanılmaya uygun olan tasarımlar, her dönem yoğun ilgi görür. Oldukça uzun ömürlü bir kullanım sürecini de beraberinde getiren çeşitler, sıklıkla tercih edilir. Geniş model ve renk skalası bulunan ürünler, her istek ve ihtiyacı karşılar niteliktedir. Kullanışlı ve kaliteli yönleri ile ön plana çıkan modelleri gönül rahatlığıyla temin edebilirsiniz.

Dünya Markası Stabilo Ürünleri

Dünya Markası Stabilo Ürünleri

Stabilo roller kalem modelleri, kalitesi ile kendisini kanıtlamış ürünler arasında yer alır. Bir öğretmenin, savcının, bankacının veya mühendisin elinde bu markanın ürünlerini görebilirsiniz. Bu modeller şık tasarımlarının yanı sıra el yazısına da stil ve karakter kazandırır. Roller modellerinin kullanımı, kurşun veya tükenmez modellere göre titizlik ister. Çünkü içerisindeki mürekkep etrafa çok çabuk yayılabilir. Bu sebeple çok bastırmadan ve kontrollü olarak uygulama yapmak gerekir. Daha çok yetişkinlerin kullanması için tasarlanan ürünlerin çocuklar için üretilen çeşidine ise Stabilo ergonomik kalem adı verilir. Sağ ve sol el olmak üzere iki farklı kullanıma uygun olarak üretilen ergonomik ürünler, kaymaz tutma noktaları ile özelleştirilir. Ayrıca kız ve erkek çocuklarına hitap eden 5 farklı renk seçeneği de bulunur. Değiştirilebilir kartuşu sayesinde ekonomik yönden de avantaj sağlar. Yazım pozisyonuna göre elin rahat hareket etmesini sağlayan Stabilo versatil kalem çeşitleri çocuklar için yazı yazmayı kolaylaştırır. Mükemmel kavrama ve tutuş sağlayan bölgeleri doğru yazma yöntemini öğretir. Kırılmaya karşı dayanıklı uç yapısı bastırma ve zorlamaya karşı direnç gösterir. Pembe ve mavi gibi farklı renk seçenekleri bulunan versatil modellerinin bazılarına isim etiketi de konur. Bu etiket, özellikle ilkokula yeni başlayan ve eşyalarını sürekli kaybeden çocuklar için çok yararlı olabilir. Stabilo üçgen kalem modelleri, ince gövde tasarımlarıyla yazı yazmada kolaylık sağlar. Ürün, üzerindeki boşluklu kavrama alanları sağ ve sol ele göre ergonomik olarak geliştirilir. Bu yüzden ürünü almadan önce hangi elde kullanıma uygun olduğuna dikkat etmek gerekir. Stabilo oluklu kalem olarak da bilinen bu modeller yazı yazmanın dışında çizim ve boya yapmak için de kullanılabilir. Kurşun olanlarının dışında mavi, sarı, yeşil gibi renkli çeşitleri de üretilir. Müşterilerine standart bir üründen çok daha fazlası vadeden Stabilo kalem seti ile pek çok aktiviteyi keyifli hale getirebilirsiniz. Bu markanın pek çok farklı çeşidine Trendyol online alışveriş adresinden ulaşabilirsiniz. Tüm ürünleri detaylı bir şekilde kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Kendi arayışlarınıza yönelik olarak seçimlerde bulunabilirsiniz.

Beğenilen Stabilo Kalem Tasarımları

Beğenilen Stabilo Kalem Tasarımları

Markanın piyasaya çıktığı ilk günden bugüne kadar üretmiş olduğu Stabilo siyah kalem modeller, her zaman en çok satan ürünlerden biri olur. Hem yazıda hem de çizimde başrol oyuncusu gibi görev üstlenen siyah kurşun çeşitleri, hangi yıl olursa olsun her yaş kesiminden talep görür. Kurşun çeşitlerinin üzerinde yer alan rakamlar, uç kısmının sertliğini belirler. 2B şeklinde adlandırılan ürünler, günlük hayatta en sık kullanılan modellerden biri olur. Hatta uç kısmındaki orta seviye, yumuşaklık optik okuyuculu sınavlarda tercih edilmesini sağlar. Bunun dışında Stabilo keçe uçlu kalem çeşitleri de ucun ince veya kalın olmasına bağlı olarak değişir. Markanın popüler modellerinden biri olan keçeler, farklı uç kalınlıklarına göre üretilir. 0.4 mm’lik modeller en ince uca sahip tasarımlar olur. 0.8 mm’ye kadar tüm modeller yazılarda rahatlıkla kullanılabilir. Ortalama kalınlığın 1 mm’yi bulduğu keçeliler, yazı yazmadan ziyade geniş alanlarda yapılan çizme veya boyama işlemleri için uygun olur. Bunların hepsinde kullanılan mürekkep su bazlı olduğu için yazılan yazılar hemen kurur. Ancak aynı sebepten ötürü ürünün kapağının kapalı tutulması gerekir. 24 saatten fazla kapağı açık bırakılan keçelilerin mürekkebi kurur ve yazı gereci olan nesne yazmaz hale gelir. Ancak kapağı açıldığı halde 5 haftaya kadar kurumayan aynı zamanda yıkanabilir özelliğe sahip olan modeller de bulunur. Ebeveynler bu ürün ile çocuklarını her zamankinden daha fazla mutlu edebilir. Ortalama 3 mm kalınlığında uca sahip olan gazlı gereçler kumaş üzerine bulaştığında su ile yıkanarak temizlenebilir. 12’li veya 24’lü paketlerde hazırlanan ürünlerden birini satın alarak çocuğunuzun el becerilerini desteklemek onu özgürce boya yapmaya yönlendirmek ve hayal gücünü geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Benzersiz Stabilo Kalem Detayları

Benzersiz Stabilo Kalem Detayları

Stabilo pilot kalem çeşitlerinin her biri, üstün performans özelliklerine uygun olarak tasarlanır. Son derece hızlı ve rahat yazmayı sağlayan bu gereçlerin yapımında dayanıklı ve kaliteli malzemelerden faydalanılır. Hiçbirinin yapımında sağlığa zararlı, kalitesiz maddelere yer verilmez. Stabilo jel kalem çeşitleri içerisinde kullanılan mürekkep sebebiyle kağıt üzerinde çok çabuk sabitlenir. Dağılma veya akma yapmayan bu yazı gereçleri, su üzerine yazı yazıyormuşcasına akıp gider. Jel yapıdaki Stabilo kırmızı, mavi, yeşil kalem çeşitleri; müşterilerini memnun eder. Ayrıca bunların dışındaki daha farklı renkleri de Trendyol’dan bulabilirsiniz. 0.5 mm’lik uca sahip jel yazı gereçleri ile önemli ders notlarını yazabilirsiniz. Eğer daha geniş alanlarda kullanabileceğiniz yazı araçları arıyorsanız 1 mm’lik jelleri deneyebilirsiniz. Dış görünüş bakımından diş macunlarının tüplerini anımsatan bu yazı nesneleri pastel ve neon renklerden elde edilir. Bu estetik ve kullanışlı tüpler aslında orijinal boss modelinin yeni ve sıra dışı bir tasarım ile buluşması sonucu ortaya çıkar. Pembe, mavi, sarı ve daha pek çok renk seçeneği bulunan bu modellerde aynı rengin iki farklı şekilde kullanıldığını görebilirsiniz. Örneğin tüp şeklindeki neon gibi dikkat çekici veya pastel gibi daha yumuşak tonlar arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle renkli ürünleri sevenlerin kullanmaktan hoşlanacağı bu modeli Stabilo kalem tekli veya paket halinde satın alabilirsiniz. Paketlerin içeriği hem renk hem de adet bakımından değişiklik gösterebilir. Pek çok farklı arayışa yönelik olmayı başaran tüm çeşitlere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz. Ürünlerin her birini detaylı biçimde inceleme fırsatına erişebilirsiniz. Kendi istek ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutarak model seçimi yapabilirsiniz. Evde, okulda ya da iş yerinde dilediğiniz seçeneği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Renkli Stabilo Kalem Özellikleri

Renkli Stabilo Kalem Özellikleri

Yazı ve çizim gibi aktivitelerden hoşlananlar için Stabilo marker kalem modelleri, alışılmışın dışında bir tasarıma imza atar. 0.3 mm’lik gibi çok ince bir uca sahip bu ürünler kalın uçlardan bile daha iyi, dayanıklı ve sağlam olabilir. Ekstra dayanıklı uç kısım sayesinde kusursuz çizgiler çizilebilir. Sensor fineliner olarak da geçen bu ürünlerin tasarımında kapak kısmına da yer verilir. 4 adet farklı renklerde sensörün bulunduğu paketlerden alan bir kişi yazı yazma, altını çizme, işaretleme, çizim yapma gibi farklı işleri rahatlıkla yapabilir. Markanın renkli tasarımlarından biri olan gliss ürünleri dünyanın dört bir yanında yaşayan farklı müşteriler tarafından sevilir. Stabilo gliss kalem adıyla klasikleşen bu modeller 1977 yılında ilk üretildikleri zaman dünya üzerinde büyük bir takdir toplar. 6 milyarın üzerinde satışı bulunan gliss yazım araçları hem profesyoneller hem de okul çocukları tarafından kullanılır. Ayrıca cetvel ve şablon kullanımı için de iyi bir seçenek olabilir. Markanın farklı tasarıma sahip yenilikçi ürünlerinden birisi de mekanik modeller olarak bilinir. Aslında bir çeşit uçlu yazı aracı olan bu ürün farkını mükemmel ergonomik ve yumuşak tasarımı ile ortaya koyar. Özel açacağı ile birlikte satılan mekanik modeller Almanya’da 2009 yılının en faydalı tasarımı ödülüne layık görülür. 5 yaşının üzerindeki çocukların kullanıma uygun olarak üretilir. 3,15 mm kalınlığındaki ucun kırılması durumunda yedek uçlar da rahatlıkla temin edilebilir. Sağ ve sol el için ayrı olarak üretilen modeller çocuklara doğru tutuş tekniğini öğretir. Yeni okula başlayan çocuklar için çok güzel bir seçim olabilir. Bunun gibi daha pek çok farklı tasarımı Trendyol üzerinden inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz. Farklı arayışlara yönelik olan modeller arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Avantajlı Stabilo Kalem Fiyatları

Avantajlı Stabilo Kalem Fiyatları

Trendyol’da uygun fiyatlara bulabileceğiniz pek çok farklı Stabilo uçlu kalem çeşidi yer alır. Genel olarak mekanik ve keçe uçlu olarak ürünler, farklı fiyat aralıklarına sahip olur. Klasik mekanik kurşun yazı gereçleri 0.5 veya 0.7 mm’lik uç ile çalışır. Uç takılmadığı sürece herhangi bir şey yazılmaz veya çizilmez. Özellikle kırmızı, mavi, koyu yeşil, siyah gibi renkleri çok tercih edilir. Ergonomik olan mekanik modellerde ise uç kısmı çok kalın olduğu için özel tasarım gerektirir. Mekanik uçlularda keçe çeşitlerinde olduğu gibi büyük bir renk kataloğu görülmez. Bunlar çoğunlukla yazı işleri için kullanılır. Keçe modelleri içerisindeki en renkli ve gösterişli ürünlerden biri, Stabilo neon kalem olabilir. Çünkü neon ürünler yazının önemli kısımlarının ortaya çıkmasını sağlar. Uç kısmı kalın olduğu için büyük harflerin yazımında uygun olur. Stabilo tahta kalemi çeşitlerinde olduğu gibi bu ürünlerle küçük yazılar yazamazsınız. Bu amaçla mini boyutlara ve uçlara sahip olan bu ürünleri inceleyebilirsiniz. Böyle ürünler hem küçük oldukları için fazla yer kaplamaz hem de uzun süre kullanılabilir. Sevimli görüntüsü sebebiyle de çoğu kişinin tercihi olabilir. Mini boylar genellikle 6’lı set halinde satılır. İçerisinde turkuaz, mavi, lila, sarı, yeşil ve turuncunun tonları bulunur. Her bir çeşit farklı özelliklerle satışa sunulduğu için fiyatlar da farklılık gösterir. Trendyol’daki indirimli Stabilo kalem fiyatı sayesinde isterseniz orijinal boy isterseniz de mini boy ürünler satın alabilirsiniz. Bu markanın tüm ürünleri için Trendyol’da düzenlenen indirim ve kampanya günlerini takip ederek kazançlı alışveriş yapabilirsiniz. Online alışveriş olanağı sayesinde dilediğiniz seçeneği yalnızca dakikalar içerisinde satın alabilirsiniz.