İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Renk
Cinsiyet
Fiyat
Boy
Desen
Yaka Tipi
Materyal
Kol Boyu
Kalıp
Kalınlık
Kumaş Tipi
Boy / Ölçü
Kol Tipi
Stil
Dokuma Tipi
Satıcı Tipi
Ortam
Cep
Fiyat Geçmişi
Kemer/Kuşak Durumu
Siluet
Ürün Değerlendirmesi
"

Süveter

" araması için 5316 sonuç listeleniyor

Trend Süveter Modelleri ve Fiyatları

Kış sezonu geldiğinde yazlık efil efil giysilerin yerini kalın kumaşlar alır. Özellikle yaz akşamlarının vazgeçilmez hırka modelleri, kış geldiğinde yerini süveterlere bırakır. Süveter, gömlek ya da bluz üzerine giyilen, genellikle kolsuz biçimde üretilen örgü kazaklardır. Kalın kumaş özelliği sayesinde soğuk kış günlerini daha konforlu bir hâle getirir. Farklı desenlere sahip modeller, günlük giyim tarzlarına başarıyla uyum sağlar.

Süveter Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Süveter Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Süveter modelleri, renk, desen, kumaş türü ve yaka özelliğine göre birbirinden ayrılır. Modelleri birbirinden ayıran en önemli kriter ise cinsiyet özellikleridir. Kadın süveter modelleri, narin omuz ve ince boyun bölgesine uygun olarak tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra kadınlar için özel olarak üretilen süveter kazak modellerinde ise her tarza uyum sağlamak üzere popüler renk ve desen çeşitliliği görülür. Kadın kategorisinde en fazla tercih edilen süveter renkleri, siyah ve kırmızıdır. Siyah süveter modellerini beyaz gömleklerin üzerine kombinleyerek klasik bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra rengârenk tişörtleri siyah renk süveterler ile tamamlayarak eğlenceli bir tarza imza atabilirsiniz. Kırmızı süveterleri ise jean pantolon ya da siyah taytların üzerine rahatlıkla kombinlemek mümkündür. Tercihinizi kırmızı renk süveterden yana kullanarak günlük tarzınızda modern bir görünüme imza atabilirsiniz.

Süveter modellerini cinsiyet noktasında ayıran bir diğer kategori de erkek seçeneğidir. Erkek süveter modelleri, kadınların yanı sıra daha geniş bir omuz ve yaka bölümüne sahiptir. Bunun yanı sıra erkekler için özel üretilen süveter modelleri en çok beyaz ve gri renklerinde tercih edilir. Gri süveterleri klasik bir tarzı benimsediğiniz kombinlerde siyah pantolonların üzerine tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kombinlere daha aydınlık bir görünüm kazandırmak için ise beyaz süveter modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Beyaz renkte üretilen modeller, günlük giyim tarzlarına damga vuran her ton ile kolaylıkla uyum sağlar ve böylece kullanıcılar tarafından rahatlıkla tercih edilir.

Çeşitli süveter modellerini birbirinden ayıran bir diğer kategori de çocuktur. Çocuk süveterleri, diğer modellerin aksine daha küçük ve dar bir yapıda üretilir. Böylece çocukların gelişen vücut yapılarına kolayca uyum sağlar. Çocuklar için üretilen bu modeller, özellikle okul üniformalarının üzerinde sıklıkla tercih edilir. Kaliteli bir kumaştan üretilen söz konusu bu ürünler, soğuk kış günlerinde çocukların hassas vücudunu hastalıklardan korumayı rahatlıkla başarır. Vücudun doğal sıcaklığını koruyan bu modeller, ebeveynler tarafından bebekler için de sıklıkla tercih edilir. Bebek süveter modelleri, küçük ve narin vücut yapısına kolayca uyum sağlar. Aynı zamanda kaliteli bir kumaştan üretilen bu ürünler, bebeklerin hassas cildine adeta bir pamuk gibi dokunur. Böylece bebek ve çocuk gardıroplarında da ebeveynler tarafından güvenle tercih edilir.

Süveter modellerini çeşitlendiren bir diğer kriter de kol özelliğidir. Söz konusu ürünlerin kol özellikleri; kısa, askılı, uzun ve sıfır olmak üzere sıralanır. Kolsuz süveterlerin omuz bölümünden gövdeye uzanan özel bir dikiş sistemi bulunur. Böylece giyildiği anda bir zırh gibi bedeninizi sarar. Kolsuz özelliğe sahip süveterleri ise gömlek ya da tişörtlerin üzerine rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Gömlek üstü süveterler, vücuda yapışan dokuları özgür bir biçimde gölgeler. Bu sayede son derece rahat ve bir o kadar da salaş bir kombin oluşturmanıza yardımcı olur. Kategoride dikkat çeken bir diğer model de uzun süveterlerdir. Uzun kollu özel bir yapıya sahip bu süveterler, diğer modellerin aksine kumaşını bilek bölümüne dek devam ettirir. Böylece klasik bir kazak görünümünü de andırır. Uzun kol özelliğine sahip kazak modellerini soğuk kış günlerinde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Süveter Modellerinin Renk ve Desen Çeşitliliği Nasıldır?

Süveter Modellerinin Renk ve Desen Çeşitliliği Nasıldır?

Markalar tarafından üretilen süveter modellerini birbirinden ayıran en önemli özelliklerden biri de renk ve desen çeşitliliğidir. Söz konusu modeller, desenlerine göre baskılı, çiçekli, çizgili, düz renk, ekose, desenli, renk bloklu, kazayağı, saç örgü ve geometrik olarak ayrılır. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen basit süveter modelleri, düz ve saç örgü olarak sıralanır. Düz süveter modellerini günlük giyim tarzları ile kombinlemek son derece kolaydır. Sadeliğin getirdiği bir şıklığa sahip süveterleri, desenli gömlek ve tişörtlerin üzerinde tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra düz bir görünüme sahip süveterler, desenli etek, şort ya da pantolonlar üzerinde de son derece şık bir görünüm sunar. Size ise yalnızca bu modelleri her tarza kolaylıkla dâhil etmek kalır.

Her gardırobun olmazsa olmaz modellerinden biri de kazayağı süveterlerdir. Söz konusu modeller, son derece hareketli bir görünüme sahiptir. Bu sayede düz tişört ya da gömleklerden oluşan basit kombinlere de hareket kazandırır. En az kazayağı kadar dikkat çeken bir diğer model de geometrik ve atatürk modelleridir. Atatürk süveteri, sahip olduğu pötikareler sayesinde son derece hareketli bir görünüm sunar. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir fotoğrafında görülen bu model, zaman içerisinde söz konusu süveter modeli ile adlandırılmıştır. Atatürk model süveterleri hareketli kombinlere düz ve sakin bir katkı sağlamak için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kış sezonuna damga vuran modellerden bir diğeri ise ekosedir. Ekose olarak adlandırılan baklava desenli süveterler, büyük üçgen şekillerinin birleşimi ile elde edilir. Birbirini takip eden baklava desenleri, her kombine hareket kazandırmayı başarır. Girdiğiniz her ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekeceğiniz bir model için ekose ya da kazayağı desenlerinden faydalanabilirsiniz. Popüler giyim tarzını tamamlamak üzere günümüzde bulut model süveterler de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Bulutlu süveterlerin üzerinde adından da anlaşılabileceği üzere sıralı ve özgün beyaz renkli bulut figürleri yer alır. Mavi süveter rengine uyum sağlayan bulut desenleri, son derece özgür ve bir o kadar da sade bir tarzın öncüsü olmayı başarır. Size ise sadece günlük giyim tarzınıza eğlence ve heyecan katmak kalır.

Modelleri birbirinden ayıran bir diğer özellik, renk seçeneğidir. Siyah, kırmızı, mavi, beyaz ve yeşil gibi renkler başta olmak üzere binlerce farklı renge sahip süveterler mevcuttur. Açıktan koyuya dek uzanan renk skalası ve çeşitlilik, farklı süveter modellerinin her tarza rahatlıkla uyum sağlamasına yardımcı olur. Siyah renkte tasarlanan modelleri karakteristik bir giyim tarzını tamamlamak için tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra rustik ve bohem bir giyim tarzına sahipseniz tercihinizi krem ve toprak tonlarına sahip süveterlerden yana kullanabilirsiniz.

Süveter Modellerinin Kumaş Türleri Nelerdir?

Süveter Modellerinin Kumaş Türleri Nelerdir?

Günümüzde binlerce model süveteri birbirinden ayıran en önemli kriterlerden biri de materyal özellikleridir. Her modelin üretim aşamasında marka seçimlerine göre farklı kumaş türleri kullanılır. Süveterleri birbirinden ayıran kumaş türleri; dokuma, örme ve triko olarak sıralanabilir. Dokuma kumaştan üretilen modeller, sıkı bir yüzey yapısına sahiptir. Bu sayede yıkama esnasında çekme ya da esneme gibi ihtimallere karşı kendini korumayı başarır. Dokuma malzemeden üretilen giysiler, vücudun doğal ısı dengesi ve soğuk hava arasında güçlü bir bariyer görevini üstlenir. Bu sayede soğuk havaların vücut ile temasını etmesini önler. Zorlu soğuk havaya karşı güçlü bir koruma sağlayan dokuma kumaş süveterleri güvenle tercih edebilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından kış sezonunun vazgeçilmez süveterleri, örme kumaştan elde edilir. Örgü süveter modelleri, minimum buruşma özelliğine sahiptir. Böylece kışlık mont ve kabanların içerisine gönül rahatlığıyla giyilebilir. Örme kumaştan elde edilen modeller, vücudu sıcak tutmayı kolaylıkla başarır. Bu sayede kışlık gardıroplarda kurtarıcı bir parça olarak yer alır. Kışın soğuk havalarından korunurken geleneksel bir giyim tarzını desteklemek için örme kumaş türlerinden yardım alabilirsiniz. Triko kumaşa sahip süveter modelleri, ilmekli yapısı sayesinde maksimum hava tutma kapasitesine sahiptir. Böylece vücudun doğal ısısını uzun süre korumayı başarır. Triko süveter, kumaşın esnek yapısı sayesinde kışın giyilen kalın kıyafetlere oranla maksimum hareket özgürlüğü kazanmanıza yardımcı olur. Bu sayede günlük kombinlere başarıyla eşlik eder.

Stilinizi Destekleyecek Olan Süveter Modelleri Hangileridir?

Stilinizi Destekleyecek Olan Süveter Modelleri Hangileridir?

Günümüzde çeşitli giyim markaları tarafından üretilen giysi modelleri, belli bir tarz çevresinde şekillenir. Söz konusu stillerin temas ettiği noktalardan biri de süveter modelleridir. Süveter modelleri casual, klasik, trend ve sokak stili çevresinde şekillenir. Casual süveterler, günlük giyim tarzına başarıyla eşlik eden modellerdir. Söz konusu modeller, günlük rahatlığı desteklemek amacı ile bol kesimlere sahiptir. Örneğin, oversize süveterler giydiğiniz andan itibaren vücut üzerinde rahatsızlık hissine neden olmaz. Maksimum hareket özgürlüğü sunan oversize modelleri sportif ve casual stillerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra dikkat çeken stillerden biri de klasiktir. Söz konusu klasik modeller, günlük kombinlerde sade ve şık bir görünümü desteklemeye yardımcı olur. Klasik çizgilere sahip bu modeller, özellikle düz ve çizgili bir biçimde üretilir. Böylece sade bir şıklığı arzuladığınız tüm kombinlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Günlük kombinlerinde tesettür giyimi tercih edenler için ise özel tasarlanmış modeller bulunur. Tesettür süveter modelleri, diğerlerinin yanı sıra daha uzun ve dökümlü bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kalın bir kumaştan üretilen bu modelleri, günlük kombinlerde tunik olarak da kullanabilirsiniz.

Sıra dışı bir stilin öncüsü olmak isteyenler tarafından tercih edilen kombinlerde trend süveter modelleri kullanılır. Trend süveterler, alışılmışın dışında bir tarza hitap etmek üzere farklı renk ve desenlerde üretilir. Günlük kombinleriniz ile dikkat çekmek istediğiniz her an bu trend modelleri kullanabilirsiniz. Trend bir tarza uyum sağlayan süveterler; renkli pantolon, desenli gömlek, boğazlı kazak ve modern taytlar ile rahatlıkla kombinlenebilir. Böylece girdiğiniz her ortamda dikkat çekmenize yardımcı olur. Özgürlüğü çağrıştıran modeller, dikişsiz bir biçimde de satışa sunulur. Dikişsiz süveter modelleri, özgür bir giyim tarzını çağrıştırmak adına kullanıcıya maksimum hareket özgürlüğü sunar. Böylece rahat ve spor kombinlerde kullanıma da son derece uygundur. Günlük kombinlerin vazgeçilmezleri arasında sokak stili yer alır. Sokak stiline uyum sağlayan modeller, genellikle yanları açık biçimde tasarlanır. Yanları açık süveter modelleri, alışılmış bir tarzın aksine özgür ve modern bir görünüm çağrıştırması sebebiyle kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra geçmişin sokak stillerini çağrıştırmak üzere vintage süveter modellerini de tercih edebilirsiniz.

Yaka Türüne Göre En Rahat Süveter Modelleri Nelerdir?

Yaka Türüne Göre En Rahat Süveter Modelleri Nelerdir?

Yaz ya da kış fark etmeksizin gardıropları zenginleştiren tüm kıyafetler, farklı yaka çeşitlerine sahiptir. Söz konusu süveter modellerini de yaka özellikleri birbirinden ayırır. Markaların giyim sektörüne kazandırdığı süveter yakaları; v, yuvarlak, kapüşonlu, fermuarlı, kare ve balıkçı olarak sıralanır. V yaka süveter modelleri, derin bir dekolte çizgisine sahiptir. Bu sayede çekici gömleklerle kullanıldığında yaka kısmı vurgulanır. V yaka özelliğine sahip modellerin dik uzanan yaka çizgileri, boyunuzun normalden daha uzun görünmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra dik bir bakış sağlayan V model yaka, kombinlere zarif ve ince bir görünüm kazandırır.

Süveter kategorisinde sık tercih edilen bir diğer model ise yuvarlak yakalardır. Yuvarlak yaka özelliğine sahip süveterler, standart bir kazak görüntüsünü çağrıştırır. Böylece klasik bir tarzın benimsendiği günlük kombinlerin gözde parçası olarak kullanılır. Spor ve bohem bir giyim tarzını desteklemek üzere süveterlerin yaka kısmı kapüşonlu biçimde üretilir. Söz konusu kapüşonlu modeller, soğuk kış günlerinde boyun bölgesini korumaya yardımcı olur. Göz alıcı modellerin kapüşonunu kapalı ya da açık bir biçimde kullanabilirsiniz.

Özellikle kış ya da geçiş mevsimlerinde sıklıkla tercih edilen bir diğer yaka türü de fermuarlı modellerdir. Söz konusu fermuarlı süveter modelleri, açık ya da kapalı bir biçimde kullanıma uygundur. Süveterlerin fermuarlarını sonuna kadar çekerek boğazlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra belirli bir noktaya kadar fermuarı açarak şık yaka görüntüsüne de ulaşabilirsiniz.

Klasik bir giyim tarzına eşlik eden süveterlerin yaka bölümünde kare modeller tercih edilir. Kare yaka süveterde bulunan belirgin çizgiler, günlük kombinlere karakteristik bir görünüm kazandırır. Bunun yanı sıra kare yakalı modelleri klasik bir gömlek ya da tişörtün üzerinde de tercih edebilirsiniz. Süveter kategorisinde ilgi gören bir diğer yaka modeli de boğazlıdır. Balıkçı yaka da denilen boğazlı süveterler, boyun bölgesini bir atkı ya da boyunluk gibi sarar. Böylece kış günlerinde soğuk havanın boyun bölgesine girmesini engeller. Bu sayede boğazlı yakaya sahip süveter modelleriyle kış sezonunu daha sıcak bir hâle getirebilirsiniz.

Süveter Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Süveter Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Çeşitli giyim markaları tarafından üretilen binlerce süveter modeli mevcuttur. Süveter fiyatları; marka, cinsiyet, beden, yaka, desen, stil, materyal, kumaş tipi ve renk özelliğine göre değişkenlik gösterir. Örneğin, kaşmir bir kumaştan elde edilmiş süveter modellerinde kumaş yapısı sebebiyle son derece yüksek bir fiyat aralığına rastlamak mümkündür. Bunun yanı sıra örgü kumaş modellerinde ise daha bütçe dostu bir fiyat aralığı ile karşılaşabilirsiniz. Kumaş tipinin yanı sıra her üründe olduğu gibi söz konusu ürünün sahip olduğu marka da ürünün fiyatını büyük bir oranda değiştirir.

Hayalini kurduğunuz bir süveter modeline karar verirken tercihinize uygun model olmasının yanı sıra, aynı zamanda uygun fiyatlı olması da önemli bir durumdur. Trendyol’da çeşitli markalar tarafından üretilen birbirinden farklı renk ve desenlerde süveter modelleri bulunur. Hayalini kurduğunuz bir süvetere karar verirken binlerce model arasında yolunuzu kaybetmemek için arama sınırlandırmasından yararlanabilirsiniz. Trendyol’da arama sınırlandırması kriterleri marka, cinsiyet, beden, fiyat, yaka, desen, stil, materyal, kumaş tipi ve renk özelliğine göre şekillenir. Aradığınız süvetere uygun kriterleri seçerek kısa sürede istediğiniz özelliklere sahip tüm modelleri kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Modeller arasında tercih ettiğiniz bir renk var ise aynı şekilde arama sınırlandırılmasında bulunan renk kategorisinden faydalanabilirsiniz. Böylece dilediğiniz renk tonuna sahip modeller, kısa sürede karşınıza çıkar. Siz de bu güzel süveter modellerinden birine sahip olmak istiyorsanız Trendyol aracılığıyla satın alabilir, hızlı ve kolay bir alışveriş deneyiminin tadına varabilirsiniz.