"

Tavşan

" araması için 3239 sonuç listeleniyor

En Yararlı Tavşan Malzemeleri ile Tavşan Bakımı

Evinizi küçük ve sevimli bir canlı ile paylaşmak istiyor olabilirsiniz. Ve bu canlı uzun kulaklı, top kuyruklu bir tavşan olabilir. Yumuşak tüyleri, meraklı bakışları ve sempatik hareketi ile tavşanlar evde beslemek için en çok tercih edilen sevimli dostlardan biridir. Evde tavşan beslemek hem küçük çocuklarınızın sorumluluk bilincini geliştirir, hem de bu sevimli dostları evde misafir etmek oldukça keyifli vakitler geçirmenizi sağlar. Bir kemirgen türü olan tavşanlar, dünyanın hemen hemen her yerinde yaşayan bir memeli türüdür. Tavşanlar oldukça meraklı hayvanlardır. Hemen hemen her şeyi keşfetmek için dokunur, koklar ve ısırırlar. Meraklarını gidermek için yaptıkları bu iş bazen olumsuzluklar ile sonuçlanmaktadır. Bunun önüne geçmek adına sevimli dostlarınızın ilgisini başka yöne çekecek oyuncak ve aksesuar gibi tavşan malzemeleri ile onları yönlendirmeniz gerekmektedir. Otçul hayvanlar olan tavşanlarınızı kuru yonca kemirgen otu ile besleyebileceğiniz gibi tavşanlarınız dört haftalık ya da daha büyük yaşta ise kuru mama ile beslemeye başlayabilirsiniz. Tavşanlarınızın kemirme ihtiyaçlarını gidermesi için de elma ağacı dalı kullanabilirsiniz. Elma ağacı dalını kemirmeyi çok sevmekle birlikte kemirme ihtiyaçlarını da bu şekilde giderirler. Sevimli dostlarınız olan tavşanlarınızın mevsim geçişlerinde hasta olmalarını önlemek amacı ile ya da hasta olduklarında vitaminli tavşan yemi ile onların daha sağlıklı yaşamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sık sık tüy dökmeye başladıklarını fark ettiğiniz zaman tavşanlarınızın vitaminli tavşan yemine ihtiyacı var demektir. Buna ek olarak mineralli kemirgen yalama taşı ile de destekleyerek o zorlu günlerini kolayca atlatmalarını sağlayabilirsiniz. Arpa ezmesi ile de tavşanlarınızı besleyerek daha güçlü ve sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz. Tavşanlarınıza tuvalet alışkanlığı kazandırmak istemeniz oldukça normaldir. Bu biraz sabır ve teknik bilgi gerektiren bir iştir ve bu konuda çok acele etmemelisiniz. Çünkü tavşanlar çabuk strese giren hayvanlardır. Kızgınlığınızı ve sesinizdeki yüksek tonu kolayca anlayarak strese girip hasta olabilirler. Sevimli tavşanlarınızın tuvalet alışkanlıklarını kazanması için tavşan tuvalet kabı kullanabilirsiniz. Tavşan için tuvalet kabı tavşanlarınızın tuvalet alışkanlıklarını daha hızlı bir şekilde kavramasını sağlayacaktır. En gerekli tavşan malzemeleri nelerdir denecek olursa tavşan için gerekli malzemeler arasında ilk sırayı tuvalet kabı alır. En çok tercih edilen tavşan malzemelerinden biridir. En çok tercih edilen evcil tavşan malzemelerinden bir diğeri ise kapılı tel panel çittir. Tavşan için kapılı tel panel çit ile tavşanlarınızın belirli bir alanda kalmalarını sağlayabilirsiniz. Tel panel çitler, en çok tercih edilen tavşan kafes malzemelerindendir. Tavşanlarınızı dışarı çıkarmak için de tavşan göğüs tasması kullanabilirsiniz.

Evde Tavşan Bakım Malzemeleri

Evde Tavşan Bakım Malzemeleri

Evcil hayvanlar arasında en sevimli ve en sempatik olan hayvanlardan biri de hiç şüphe yok ki tavşanlar. Kendilerine has sempatiklikleri ile gönüllerde taht kurmayı başaran bu sevimli kemirgenler, bulundukları eve neşe katmayı başarıyor. Bir memeli türü olan tavşanlar, dünyanın hemen hemen her ülkesinde yaşayabiliyor. Ponpon kuyrukları, yumuşak tüyleri ve şaşırtıcı derece sevimli hareketleri ile özellikle çocukların beğenilerini üzerlerine çekiyor. Çocukların sorumluluk bilincini kazanmak için evcil hayvan beslemeleri tüm dünyada kabul gören evrensel bir yöntemdir. Bu yöntemin oldukça başarılı olduğunu söylemek gerekiyor. Çocuklar, evcil hayvan besleyerek hem keyifli vakitler geçiriyor, hem de sorumluluk bilinci kazanıyorlar. Çocukların özellikle beslemeyi en çok sevdiği ve en çok keyif aldığı hayvanlardan biri de yumuşacık tüyleri ve ponpon kuyrukları ile tavşanlar. Tavşan beslemek, sadece çocuklar için değil yetişkinler için de ideal bir seçenek. Evde bu kadar sevimli bir hayvanın olmasını kimler istemez ki? Evde tavşan beslemek için tavşan malzemeleri listesine ihtiyaç duyuluyor. Tavşan malzemeleri ne işe yarar merak ediliyor. Malzemelerin en önemlisi tabi ki tavşan yemleridir. Tavşanlar, ilk üç haftaları boyunca anne sütüne ihtiyaç duyarken üç hafta sonunda kuru mama ve ek gıdalar ile beslenebilirler. Tavşanlar, otçul hayvanlar olduğu için yeşillik ve ot yemeyi çok severler. Maruldan yoncaya kadar geniş bir damak tadı bulunan tavşanların daha sağlıklı beslenebilmesi için yonca kemirgen otu ya da kuru kemirgen yemleri kullanabilirsiniz. Tavşanların ayrıca kemirme ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlarını gidermek için sürekli bir şeyi kemirmeye ihtiyaç duyarlar. Tavşanların bu kemirme ihtiyaçlarını gidermeleri için onlara ponza kemirme taşı ve elma ağacı dalı verebilirsiniz. Ayrıca tavşan kemirme oyuncakları ile de bu ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Tavşanlar, mevsim geçişlerinde tüy dökmeye başlayabilirler ancak bu endişe edilecek bir durum değil. Bu doğal hayat döngülerinde var. Bu dönemi en iyi şekilde atlatabilmeleri için vitaminli tavşan yemi ve tavşan kalsiyum desteği ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tavşanlarınız ayrıca tuz yalamayı çok severler. Onların bu ihtiyaçlarını gidermek için tavşan kafesi içerisine kemirgen yalama taşı koyabilirsiniz. Ayrıca sevimli dostlarınız olan tavşanlarınızı sevindirmek için kemirgen çayır otu ile onları ödüllendirebilirsiniz.

Evcil Tavşan Bakımı için Gerekli Tavşan Malzemeleri

Evcil Tavşan Bakımı için Gerekli Tavşan Malzemeleri

Evcil hayvan beslemenin dışarıdan bakıldığında zahmetli gibi gözükse de oldukça keyifli bir iş olduğunu söylemek mümkün. Balık, kedi, köpek bunlardan sadece bazılarıdır. Evcil hayvan deyince akıllara gelen bir diğer sevimli dost ise tavşanlardır. Tavşanlar, oldukça sevimli hayvanlardır. Yumuşacık kürkleri, top gibi kuyrukları, dişlek ve sempatik suratları ile bir anda tüm ilgiyi üzerlerinde toplamayı başarabilirler. Çocuklarınızın sorumluluk duygularını ve becerilerini kazanmaları için onları evcil bir tavşan beslemeye teşvik edebilirsiniz. Tavşan beslemek, onların hem keyifli ve verimli vakit geçirmelerini sağlayacak hem de sorumluluk bilinci geliştirerek yeni beceriler edinmelerini sağlayacaktır. Evcil tavşanlar, sadece çocuklarınızın iyi vakit geçirmelerini değil, sizin de oldukça keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacaktır. Evcil tavşanlarınızla geçirdiğiniz zaman, sizler için oldukça keyifli olacak ve sizi günün tüm stresinden uzak tutacaktır. Evin içerisine girdikten sonra ailenin bir üyesi olmayı hemen başaran tavşanlar, sizlerle dostça bir bağ kuracaktır. Sevimli dostlarınız olan tavşanlar, yapıları gereği oldukça meraklı hayvanlardır. Kemirme ve koklama içgüdüleri ile her şeyi koklamak, yalamak ve kemirmek isteyeceklerdir. Bu kemirme içgüdüsü bazen olumsuz senaryolar doğurabilir. Örneğin; minik dostunuzun bir kabloyu kemirmesi oldukça tehlikeli olacaktır. Bunun önüne geçmek için onu farklı nesneleri kemirmeye yönlendirmeniz gerekecektir. Örneğin; kemirgen ponza kemirme taşı oldukça ideal bir seçenektir. Tavşan kemirgen kafesine yerleştireceğiniz bir kemirgen ponza kemirme taşı hem onların kemirme ihtiyaçlarını karşılayacak, hem de diş sağlıklarına katkıda bulunacaktır. Sevimli dostlarınızın kemirmesi için izleyebileceğiniz bir diğer yol da elma ağacı dalıdır. Tavşanlar, elma ağacı dalını kemirmeyi çok severler. Bu sağlıkları açısından da oldukça önemlidir. Sevimli kemirgen dostlarınızın tuz ihtiyaçlarını da karşılamak için kemirgen yalama taşı kullanabilirsiniz. Tuz yalamayı seven sevimli tavşanlar, kemirgen yalama taşı ile vücutlarının tuz ihtiyacını karşılarken yalanma içgüdülerini de cevaplayacaktır. Tavşanların en temel besini ise yeşillikler ve otlardır. Kemirgenler için çayır otu olarak bilinen yemi tüketmeyi çok severler. Tavşanlar, ilk üç hafta boyunca anne sütü ile beslenirler.

Daha sonra yeşillik ve kuru yem tüketmeye başlayabilirler. Tavşanlarınızı sevindirmek ve ödüllendirmek için kemirgen yonca yemi ile bunu yapabilirsiniz. Tavşan besleyenlerin en çok aklına takılan konu ise tavşanların tuvalet eğitimidir. Tavşanlar, yapıları gereği çabuk strese girebilen hayvanlardır. Yanlış yaptığı davranışlarda onlara bağırmanız onları strese sokup hasta olmasına neden olabilirler. Tavşanların tuvalet alışkanlarını kazanmaları, sabır ve biraz zaman gerektiren bir süreçtir. Tavşanlarınızın tuvalet eğitimini daha çabuk kazanmaları için tavşan tuvalet kapları kullanabilirsiniz. Bu tavşanlarınızın daha çabuk tuvalet alışkanlığı kazanmalarını sağlayacaktır. Evcil bir hayvan beslemek, evi sevimli bir canlı ile paylaşmak ilk bakışta zor gibi gözüken ama beslemeye başlayınca bir o kadar da keyifli olduğu anlaşılan bir eylemdir. Evinizde koşuşturup duran, merakla bir o yana bir bu yana zıplayan ve sevimlilikleri ile içinizi ısıtan evcil hayvanlardan bir tanesi de tavşanlardır. Evcil tavşanlar, ponpon kuyrukları, yumuşacık tüyleri, dişlek sempatik surat ifadeleri ve hareketleri ile evlerde beslenmekten en çok keyif alınan hayvanlardan biridir. Hem yetişkin, hem de çocukların ilgisini çekmeyi başaran bu sevimli hayvanlar, kapıdan içeri girer girmez ailenin bir ferdi olmayı başarırlar. Oldukça dost canlısı olan sevimli tavşanlar oldukça heyecanlı ve meraklı hayvanlardır. Bakımı sanılanın aksine oldukça kolaydır. Ama bazı dönemlerde özel ilgi isteyebilirler. Evcil dostlarınızın ihtiyaç duyduğu ilgiyi onları severek, çeşitli yem ve tavşan eşyaları ile ödüllendirerek gösterebilirsiniz. Örneğin; tavşan dostlarınıza alacağınız kemirgen ponza kemirme taşı, ilgilerini oldukça çekecek ve onları mutlu edecektir. Bu şekilde hem dişlerini sağlıklı tutabilecek, hem de ihtiyaç duydukları kemirme içgüdüsünü karşılayabileceklerdir. Bu sayede mobilya ve kablo gibi gereçleri kemirmekten vazgeçip ponza kemirme taşına yöneleceklerdir. Sevimli tavşanların ilgiye ihtiyaç duydukları bir başka dönem ise mevsim geçişleri ve tüy dökme dönemleridir. Tavşanlar, özellikle mevsim geçişlerinde tüylerini dökmeye başlayabilirler. Bunun önüne geçmek için çok kolay yöntemlere başvurabilirsiniz. Örneğin; tüy dökme dönemindeki tavşanınıza vereceğiniz vitaminli kemirgen yemi ve kemirgen kalsiyum desteği ile bunun önüne geçebilirsiniz. Bu sayede tavşanlarınızın tüy dökme dönemini en ferah şekilde atlatmalarını sağlayarak onları güçlendirebilirsiniz. Tüm sevimlilik ile evinizin içinde dolaşan tavşanlarınıza tuvalet eğitimi vermek için tavşan tuvalet kaplarını kullanabilirsiniz. Tavşan tuvalet kapları ile tavşanlarınız tuvalet eğitimini daha çabuk tamamlayarak sizi büyük bir sorundan kurtaracaktır. Tavşanlarınızın yaşı üç haftayı geçtikten sonra onları yeşillik ve kuru yem gibi yiyecekler ile beslemeye başlayabilirsiniz. Tam bir yeşillik düşkünü olan tavşanlarınızı kuru yonca kemirgen otu ile besleyerek daha sağlıklı olmalarını ve daha düzgün gelişmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tavşanlarınız tuz yalamayı çok severler. Onlar için alacağınız kemirgen tuz yalama taşı ile hem yalama ihtiyaçlarını, hem de mineral ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Tavşanlarınızı uzun süre yalnız bırakacaksanız önlerine koyacağınız kemirgen tavşan sulukları ile gün boyunca susuz kalmalarını engelleyebilirsiniz. Tavşan malzemelerinin fiyatları üretici marka ve ürün modeline göre değişiklik göstermektedir.

Tavşan Malzemeleri Neye Göre Seçilir?

Tavşan Malzemeleri Neye Göre Seçilir?

Evcil hayvan beslemek bir hobiden daha öte bir hayat biçimidir. Hayvanlar ile kurulan güçlü bağlar, pek çok insanı oldukça mutlu eder. Evcil hayvanlar ile aralarında bağ kuran insanlar, psikolojik olarak stresten ve üzüntüden daha uzak bir şekilde yaşarlar. Bu sayede birçok insan yalnızlıktan uzaklaşarak bir evcil hayvan ile aile bağı kurabilir. Evcil hayvanlar, sadece oradan oraya koşturan sevimli varlıklar değil aynı zamanda aileden biridir. Ailenin sevimli bir üyesidir. Birçok insan birçok canlıyı evcil olarak beslemek isteyebilir. Kediler ve köpekler, en çok bakılan evcil hayvanlar olsa da hatırı sayılır miktarda insan oldukça sevimli olan dostlarını, tavşanlarını beslemektedirler. Tavşanlar, oldukça dost canlısı ve sempatik canlılardır. Sıcakkanlılıkları ile tanınan tavşanlar oldukça kolay mutlu edilebilen canlılardır. Tam bir yeşillik ve ot düşkünü olan tavşanlarınızı kemirgen yonca yemi ile kolaylıkla mutlu edebilir ve aranızdaki bağların kuvvetlenmesini sağlayabilirsiniz. Tavşan eşyaları ve yemleri alırken tavşanınızın yaşını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sevimli dostlarınız tavşanlar, ilk üç hafta boyunca anne sütüne ihtiyaç duymaktadırlar. Tavşanlarınız dört haftalık olunca anne sütünden kuru yemlere ve yeşilliklere geçebilir. Dört haftasını tamamlayan sevimli dostlarınıza kemirgen yonca yemi ve yeşil çayır otları yemlerini vermeye başlayabilirsiniz. Büyüme dönemindeki bu dostlarınıza kemirgen vitaminli yem ve kemirgen kalsiyum desteği gibi ek gıdalar ile de destek olabilirsiniz. Kemirmeyi seven dostlarınıza kemirgen ponza kemirme taşı almanız da onların hoşuna gidecektir. Böylelikle sehpa ve kabloları kemirmesinin önüne geçerek kemirme taşına yönelmesini sağlayabileceksiniz. Bu tavşanlarınızın diş sağlığı açısından da oldukça önemlidir.

Sevimli tavşanlarınız ayrıca elma ağacı dalı kemirmeyi de çok severler. Onlara vereceğiniz elma ağacı dalları onları oldukça mutlu edecektir. Evinizi paylaşmak için sevimli, ponpon kuyruklu, uzun kulaklı ve dişlek bir tavşan tercih etmiş olabilirsiniz. Hiç kuşkusuz bu sevimli varlıklar, evinizin neşesine neşe katacaktır. Gerek çocuklarınızın görev bilincini kazanması için onlara bir tavşan almayı düşünüyor olun gerekse yalnızlığınızı paylaşacak sevimli bir dost arıyor olun, doğru yerdesiniz. Bu sevimli yaratıklar hem çocuklarınızın, hem de sizin neşenize neşe katacaktır. Evinizde dolaşan bu sevimli tavşanlar bir anda evinizin, ailenizin bir üyesi olmaya başlayacak ve sıcak bir sevgi bağı ile size sıkıca bağlanacaktır. Tavşanları mutlu etmek kolaydır. Ufacık bir ilgide bile sizi hemen dost ilan ederler, sizi koklamaya ve yalamaya başlarlar. Bu hem çocuklarınızın neşesine neşe katar, hem de sizin. Sizi tüm günün stresinden ufacık sevimli bir hareketleri ile kurtarıverirler. Sevimli tavşanınızın kalbini kazanmak için ona biraz ilgi göstermeniz yeterli olacaktır. Sevimli tavşanınıza tavşan eşyaları alarak onu mutlu edebilirsiniz. Sizin için yapılmış tavşan malzemeleri listesi ile sevimli dostlarınızın kalbini kolayca kazanabileceksiniz. Bu tavşan malzemeleri listesini şöyle sıralayabiliriz; kuru yonca kemirgen otu, vitaminli tavşan yemi, kemirgenler için yeşil ot, çam pelet kemirgen altlığı, kemirgenler için suluk, tavşan için kapalı tel panel çit, karışık tavşan yemi, tavşan tuvaleti, kuru yonca kemirgen otu, tavşan dışarıda gezdirme tasması, kemirgenler için elma ağacı dalı, kemirgen yalama taşı, tavşan yem-vitamin ve bakım seti. Listedeki tavşan için kemirgen ürünlerine kolayca erişebilirsiniz. Evinizi paylaştığınız sevimli tavşan dostlarınızın mutluluğunu görmek sizi de mutlu edecektir. Tavşanlarınızla mutlu saatler geçirerek dış dünyanın tüm o gürültü ve stresinden uzaklaşabilirsiniz. Oldukça arkadaş canlısı olan tavşanlar, çocuklarınızın da en iyi arkadaşı olacak ve ailenin bir üyesi olarak evin bir köşesinde yerlerini edinecektirler. Hem çocuklarınızın mutlu olmasını sağlayacak, hem de onların sorumluluk becerilerinin gelişmesini sağlayacaktır. Çocuklarınızın en iyi arkadaşları olacak olan tavşanlarınız eve girdiği andan sonra çok kısa bir sürede aileden biri olup çıkacaktır. Oldukça sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olan sevimli tavşanlar, evinizin vazgeçilmez neşe kaynağı olacaktır. Dışarıdan her ne kadar zor gibi gözükse de bir evcil hayvan bakmak ve onunla yaşamak son derece keyifli ve eşsiz bir yaşam tarzıdır. Sevgili dostlarınızın ihtiyaç duyduğu tüm ürünlere Trendyol’un kaçırılmayacak avantajları ile ulaşabilirsiniz.