placeholder
"

Tupperware

" araması için 9364 sonuç listeleniyor

Tupperware

Tupperware

Mutfak araç gereçlerinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ‌‌‌Tupperware, ‌ABD merkezli olarak tüm dünyada faaliyetlerini sürdürmeye devam eden bir kuruluştur. Geniş kullanıcı kitlesiyle memnuniyeti en üst düzeyde tutan ‌Tupperware Türkiye son derece stratejik bir pazar olarak faaliyetlerine devam eder. ‌Tupperware’in insan ilişkilerini ve ihtiyaçlarını her zaman ön plana koyan vizyonu, ürünlerinde kullanım kolaylığı ve estetiğine değinmeden önce “‌Tupperware nedir?” sorusu kullanıcıların aklında belirir. 1942 yılında ‌ABD’li ‌‌Earl ‌Tupper tarafından ilk kap geliştirmesinin tamamlanmasının ardından marka, 1948 yılında halka tanıtılan ve o tarihten beri mutfakta kullanılabilecek farklı fonksiyonlara sahip hazırlık, depolama, servislerde kullanılabilen ürünler geliştirip kullanıma sunar. Günümüzde halen yaratıcı, yenilikçi ve sade stiliyle her dönemin modasına ayak uydururken insanların hayatını kolaylaştırır. ‌Tupperware yeni ürünler, düzenli olarak kataloglarda yayınlanan tüm ürünler ve ‌Tupperware fırsat ürünleri, ‌Trendyol’da da tüketicinin beğenisine sunulur. 1900’lü yıllardan beri ailelerin, öğrencilerin, sporcuların, mutfak profesyonellerinin, kısacası herkesin hayatına dokunarak günlük yaşamını kolaylaştıran saymakla bitmeyen fonksiyonlarıyla da güven ve fayda sağlar.

‌Tupperware Ham Maddesi ve Sağlığa Etkisi

‌‌‌Tupperware, ailesinin, çocuklarının ve kendisinin sağlığına önem veren kullanıcıların aklında ilk olarak beliren sorulara güvenle yanıt verir. Sağlığınızı ve güvenliğinizi en az sizler kadar önemseyen ‌‌‌Tupperware, uluslararası düzeyde kalite standartları ve birçok araştırma geliştirme faaliyetleri sonucu testlerden geçirilen ve hem kullanımı hem de sağlığa etkilerine yönelik araştırmalar sonucunda üretilen ürünlerden oluşur. Müşteri memnuniyeti ile birlikte servis kalitesinin de en üst düzeyde tutulabilmesi için, çeşitli koşullarda test edilmiş ve dayanıklılığı ispatlanmıştır. Tüm ürünler direkt ham maddeden üretilir. Bu, ham maddelerin yalnızca ürün için üretildiği, öncesinde plastik ve türevi ürünler olarak üretilmiş olma ihtimali olmadığını gösterir.

Yumuşak veya sert kapak ve gövdelerin tamamı, sağlık alanında da kullanılan ve vücuda zararı olmadığı klinik düzeyde kanıtlanmış, 4 temel ham maddeden üretilir. Tüm yumuşak kapaklar, polietilen adı verilen kolaylıkla şekil verilen ve kimyasallara dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Polietilen aynı zamanda, sağlık sektöründe yaygın olarak yapay kalp kapakçığı üretiminde de kullanır. Saklama kapları ve diğer ürünlerin gövdeleri, kapaklarından biraz daha sert ve daha az esnek yapıdadır. Bu gövdeler, ‌polipropilen adı verilen sert ve sağlam bir malzemeden üretilir. ‌‌‌Polipropilen, buzdolabının iç gövdesi, bazı protezlerin üretimi ve yiyecek paketlemesinde kullanılır. Besin ile doğrudan temas eden bu gövde, besinin yapısını ve güvenliğini uygun koşullarda saklandığı sürece hiçbir şekilde etkilemez.

Kristalin serisi gibi, cam görünüme sahip ürünlerde bulunan ‌polikarbonat, darbeye oldukça dayanıklı, şeffaf bir yapıdadır. Göz rahatsızlığı bulunan kişilerin her gün kullandığı lenslerin ana maddesidir. Dayanıklılığı sebebiyle polis koruma kalkanların üretiminde bile kullanılır. Kek ve pastacılık malzemelerinde sıklıkla kullanılan ham madde ise silikondur. Bu silikonlar, endüstriyel olarak kullanılan silikonlar değil, estetik operasyonlarda vücut için kullanılan silikondur. ‌‌Tupperware özelliği ve kullanım koşulları gereği sürekli gıda ve sıvılar ile temas halindedir. Bazen sıcak veya soğuk olarak muhafaza edilen besinleri, sağlığa zararlı olmadan koruyabilecek en üst düzey kalite ve üretim koşulları ile hazırlanıp kullanıcılarının hizmetine sunar. Bu nedenle “‌Tupperware neyden yapılıyor?” sorusunun her zaman sağlıklı ve güvenilir bir cevabı vardır.

‌‌Tupperware Ürünleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ürünlerinizi her zaman en üst düzeyde performans ve kalitede kullanmayı sürdürebilmek ve ihtiyaç durumunda garanti kapsamında değerlendirebilmek için dikkat edebileceğiniz bazı noktalar aşağıdaki şekildedir.

Tupperware mikrodalga fırınlara uygun materyallerle Mikro serisini üretir.. Mikro serisi, ürünün fonksiyonu doğrultusunda mikrodalga fırınlarda ısıtma veya pişirme yapmanıza imkan sağlar. Her ürünün pişirme veya ısıtma dereceleri, uygun Watt’larla belirlenir. Isıtma yapmak için uygun olan kapların havalandırma valfi, ısıtma işlemi boyunca açık konumda bulundurulmalıdır. Isıtma esnasında tüm yiyeceğin eşit derecede ısınması için, aralarda karıştırılması önerilir. Ürünlerin kullanım kapasitesinin aşılmaması önemlidir. Fırınlarda pişirme ve ısıtma yapılabilen ürünlerde, mutlaka fırın teli üzerinde pişirme yapılmalıdır. Fırın kenarlarından en az 5 cm uzaklıkta olması, ürünün uzun ömürlü olabilmesi açısından önemlidir. Fırının ızgara özelliği kullanılmamalıdır.

Silikon Pişirme Tepsileri ve diğer silikon kalıplar, -20 ve 220 derece arasında kullanılabilir. Yapışmaz yapısı sayesinde, kullanmadan önce un ve yağ sürmenize ihtiyaç yoktur. Fırından veya mikrodalga fırından çıkarıldığında, kalıptan çıkarmadan 5-10 dakika bekletilmelidir. Güvenliğiniz için ürünleri fırından çıkarırken fırın eldiveni kullanılmalıdır. Her kullanımdan önce ve sonra deterjanlı su ile yıkayıp kuruladıktan sonra muhafaza edilebilir, bulaşık makinesinde yıkanabilir. Hazırlanan ürünlerin kabaracağını da göz önünde bulundurarak kalıplar uygun miktarlarda doldurulmalıdır. Fırın tepsisi veya fırın zemininde değil, fırın teli üzerinde pişirme yapılmalıdır. Şek Şek serisi, sıcak ve gazlı karışımlar hazırlamak için kullanılmaz. Çizilmelere ve bulaşık makinesinde yıkanmaya karşı dayanıklıdır.

Modern peri serisi, hem sıcak hem soğuk yemeklerde kullanılabilir. Kızgın yağ içinde kullanıma uygun değildir. Pişirme esnasında ocaktaki tava veya tencere içerisinde bırakmayınız. Derle Topla ve Kiler serilerine kesici ve delici aletleri temas ettirmeyiniz. Ürünün yalnızca üst kapağından kaldırılması ve taşınması güvenlik açısından uygun değildir. Sebze meyve soyma ve dilimleme ürünlerinin elde yıkanması tavsiye edilir. Bıçak serisi ve mutfak makasının elde yıkanması tavsiye edilir. Yıkandıktan sonra yumuşak bir bezle kurulanması ve kılıfında muhafaza edilmesi, üzerinde yiyecek artıklarının kalmamasına emin olunması, uzun ömürlü kullanım açısından önerilir. Keskinliklerinin korunması için cam gibi yüzeylerde kullanılmamalıdır.

Süper Şef serisi, tüm sebze ve meyveleri parçalamak için kullanılabilir. Ancak buz kırmak için uygun bir ürün değildir. Bıçaklar çok keskin olduğundan, elle yıkanırken dikkat edilmelidir. Çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayınız. Dilim Dilim serisinde bulunan parmak koruyucu aparat, dilimleme esnasında parmaklarınızın zarar görmesini engeller. Ürünü kullanmadığınız zamanlarda kilitli pozisyonda tutarak hem kendinizi hem de bıçakları korumuş olursunuz. Termos ürünlerinde bulunan camın, ısı farkı sebebiyle çatlaması veya kırılmasını önlemek için, kullanmadan önce sıcak suyla çalkalanması önerilir. Buz küpleriyle kullanılması termosun yüzeyine zarar verebilir. Taşınırken mutlaka emniyet kilidinin açık olması gerekir.

Kristalin ve Eko servis serileri, mikrodalgada kullanıma uygun değildir. Bulaşık makinelerinde yıkanabilir. Tupperware matara ve eko şişe çeşitleri, sağlığınız için mutlaka her gün yıkanmalıdır. Yıkanırken sirke ve karbonat ile temizliği sağlanabilir. Gazlı ve sıcak içecekler ile kullanılmamalıdır. Dondurucuda muhafaza edilmemelidir. Sıkı kapaklı yapısı olmayan ürünleri, sızdırma ihtimaline karşı dik olarak taşımaya özen göstermelisiniz. Tupperware saklama kabı kullanılırken daha iyi saklama performansı için kapağını kapatırken kabın havasını alabilirsiniz. Gaz oluşturan asitli gıdaları muhafaza ederken kapağın şişmesi ve açılması ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Peynir Saklama Serisi ve ‌Tupperware Ekmeklik gibi ürünlerin sahip olduğu nem kontrol sistemi, içerideki havayı kontrol ederken küflenmeyi ve kurumayı engeller. Bu nedenle nem kontrol sisteminin üzerine havlu ‌‌vb. koymayınız.

‌‌Tupperware Ürünleri Her İhtiyaca Uygun Seçenekleriyle Mutfağınızda

Mutfakta, piknikte, ofiste, okulda ihtiyacınız olan saklama çözümüne ‌‌Tupperware çeşitleri ile sağlıklı ve pratik bir şekilde sahip olabilirsiniz. Tekli alabileceğiniz gibi, ayrıca ‌Tupperware set ürünleri ile birçok farklı hacme sahip ürünleri ‌bir arada mutfak ekipmanınıza dahil edebilirsiniz.

Örneğin 350 ‌ml, 500 ‌ml, 750 ‌ml, 1 litre, 1.5 litre gibi çeşitli hacim seçenekleri ile ‌Tupperware su şişesi gün boyu sıvı tüketiminizi desteklemeye yardımcı olur. ‌Tupperware suluk, özel ve sızdırmaz güvenli kapak yapısı ile ister ofiste ister spor sırasında kolay kullanım olanağı sunar. ‌Tupperware şişeler ile birlikte, ayrıca özenle hazırladığınız yiyeceklerinizi ve sandviçlerinizi de taşıyabilmenize imkan sağlayan, ‌Tupperware beslenme kutularının ayırma aparatlı, bölmeli ve iç içe geçebilen yapıları ile çeşitli gıdalarınızı bir arada ve birbirine karışmadan kolaylıkla taşımanızı sağlar ve kullanımdan sonra yer kaplamadan dolabınıza yerleştirmenize olanak tanır. Bu ürünlerin çocuklar için uygun boyutlarda olanları, yani ‌Tupperware okul ürünleri renkleri sayesinde besleyici öğünleri çocuklar için daha da çekici hale getirir. Okulda, sporda, oyun oynarken yanından ayırmayacağınız ürünler, çocuğunuzun sağlığını hiçbir şekilde olumsuz etkilemez.

Piknik, gezi, yolculuklarda yanınızdan ayırmayacağınız, ister sıcak ister soğuk içeceklerinizi de sizinle birlikte taşımanıza imkan sağlayan ‌Tupperware termos, sızdırmayan dökme ağzıyla güvenli ve pratik bir kullanım sağlar. Mutfakta en sık ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlerden biri olan ‌Tupperware Sera set, özel havalandırma valfi ile mevsim ne olursa olsun meyve ve sebzelerinizi uzun süre taze tutmak için ideal hava akışı sağlarken nemi de kontrol altında tutar. Tabanında yer alan ızgaralı yapı sayesinde ise sebze ve meyvelerin su ile olan temasını keser. Sebze ve meyvelerin yanı sıra et ve balık gibi hassas özel gıdalarınız için de Serin Sakla serisini kullanabilirsiniz.

Sıcak yaz günlerinde hazırladığınız limonataları, taze sıkılmış meyve sularını hatta günlük tükettiğiniz suyunuzu bile muhafaza edebileceğiniz çok amaçlı ‌Tupperware sürahi ile her mevsim tazelikten ödün vermeden sıvı alımınıza destek olabilirsiniz. Tupperware Süper Şef ise tariflerinizi çok daha pratik ve hızlı bir şekilde hazırlamak için yardımınıza koşar. Sebze, meyve ve yeşillikleri 15 saniyeden kısa bir sürede kolaylıkla doğramakla kalmaz, aynı zamanda karıştırıcı ve bıçağı birlikte kullanarak sadece doğramakla kalmayıp püre, sos, ve bebekler için besleyici yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

En lezzetli tariflerinizi hazırlarken işleri kolaylaştıran, sizi mutfağınızda usta bir şef olarak hissettirecek ‌Reddot tasarım ödüllü ‌Tupperware bıçak seti, yüksek kalite paslanmaz çelikten üretilir. Kullanırken elinizde kaymayan dengeli sapları sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. ‌Tupperware kahvaltılık, peynir, tereyağ, reçel gibi sofranızdan eksik olmayan gıdaları saklarken aynı zamanda zengin sofralarınızda servis etmek için de kullanabileceğiniz şık dizayna sahip tereyağlık, özel filtreleri sayesinde koku ve nemi kontrol altında tutan Peynir Dünyası serisi ile sizlere akıllı buzdolabı saklama çözümleri sunar.

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmaz parçası meyve ve sebzelerin en iyi koşullarda saklanarak besin değerini muhafaza etmesi, ‌derli toplu görünmesi ve çevresel etkenlerden korunması için hazırlanan ‌Tupperware sebzelik, yiyecekleri ilk günkü tazelikte korumak için dizayn edilmiştir. İhtiyacınıza göre büyük kaplar kullanmak istemeyen, buzdolabı hacmini kaplamak yerine daha ‌kompakt depolama yöntemleri arayan kişiler için birebir ‌Tupperware mini kaplar, çeşitli hacim ölçülerine göre ihtiyacınız olan en uygun seçeneği size sunar.

Her mutfak tezgahının baş tacı, yemeklerin lezzet sırrı ve olmazsa olmazı, yağ ve baharatlardır. Bu iki gıdanın da en ideal koşullarda saklanması ve kullanılması, yemeklerin lezzet kazanmasında oldukça önemlidir. Baharatlarınızı ve sıvı yağlarınızı güvenle saklayıp ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla kullanabileceğiniz ‌Tupperware baharatlık ve ‌Tupperware yağdanlık, tezgahlarınızın baş köşesinde! Yemeklerinizi, zeytinyağlılarınızı, salatalarınızı, yoğurdunuzu saklayabileceğiniz bir set ararsanız, ‌‌Tupperware ‌delüks set yardımınıza koşar. Farklı boyutlarda, pembe, mor ve tropikal desenli seçenekleriyle mutfakta en yakın arkadaşınız olarak yerini alır.

‌Tupperware ve Vizyoner Üretim Anlayışı

Mutlaka ailenizde, arkadaşlarınızda, iş çevrenizde veya diğer çevrelerde, ‌Tupperware fiyat ve fırsatlarıyla birlikte markanın kalitesini duymuş, hatta denemiş olabilirsiniz. Ürünlerini bu kadar dayanıklı ve güvenilir kılan özellikleri ile ‌Tupperware’i mutfakta, okulda, sporda ve yaşamınız boyunca kullanmanız için bazı nedenler ise şöyle:

Üstün kalite ve sağlık: Kurulduğu ilk günden beri müşterilerine aynı kalite ve özellikte bir ömür boyu kullanabilecekleri ürünleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda AB kalite standartlarına uygunluk ile sağlığınızı olumsuz etkileyecek hiçbir madde barındırmaz.

Garanti güvencesi: En yüksek kalite standartlarında üretilen ürünler, uygun kullanım ve bakım koşulları altında 10 yıl süresince garanti sağlar. Ürünler orijinal ambalajında, kırık veya hasarlı ulaşması durumunda, sorgusuz sualsiz garanti kapsamına alınır. Bu durumda, ürün en kısa sürede ilgili merkeze bildirilerek gerekli işlemler gerçekleştirilir.

Kullanıcı memnuniyeti: 100’ün üstünde ülkede milyonlarca hanede kullanılan ürünler, kullanıcı memnuniyetini hedefleyen ve kişilerin her zaman ihtiyaç ve isteklerini karşılamayı amaçlayan bir vizyonla satılır.

Fiyatları: Ürünlerin insan sağlığına olumsuz etki etmeyen yüksek kalite ham maddelerden üretilmesi, uluslararası düzeyde kalite standartlarına uygunluk sağlaması ve tüketicilerine sağladığı bütçe dostu fiyatları ile mutfakların en yakın arkadaşıdır.

Modern ve kullanışlı tasarım: ‌Tupperware oval dizayn anlayışı ile sade, ‌minimalist yaklaşımıyla tüm mutfaklara ve tüm yemek takımlarına uyum sağlayarak kolaylıkla eşlik edebilir. Kullanmaya başladığınızdan beri yıllar geçse bile mutfak modasına ayak uyduracak yaratıcı çizgileri her zevke hitap eder. Ürünler, günümüzde ‌‌Londra, ‌‌New ‌‌York, ‌Paris gibi şehirlerde bazı müze ve galerilerde sergilenir.

Ulaşılabilirlik: ‌İnternetin yaşamımızdan ayrılmaz bir parçası olduğu bugünlerde, ‌‌Tupperware ‌online satış ve erişilebilirlik imkanlarıyla her zaman kolaylıkla satın alınabilir.

Herkese ve her yere uygun çözümler: İster mutfağınızda pişirdiğiniz yiyecekleri saklamak için, ister spora giderken suyunuzu taşımak için, hatta isterseniz okula giderken öğle yemeğinizi muhafaza etmek için ne zaman ve nerede olursanız olun, ‌Tupperware sizin ihtiyaçlarınıza yanıt sunar.

Kolay saklama imkanı: Ürünlerin iç içe geçebilmesi, yiyecekleri küçük bir hacimde ideal şartlarda saklayabilmesi ile mutfağınızda yer kaplamadan kolayca muhafaza imkanı sağlar.

Sürdürülebilir yaşam: Yaşamımızı sürdürdüğümüz dünyamız ve doğamızı koruma bilinciyle ‌BPA içermeyen ürünler kolayca temizlenebilir ve tekrar kullanılabilir. Böylelikle, yaşamımızı ve sağlığımızı borçlu olduğumuz doğayı atık üretmeden korur, sürdürülebilir dönüşüme katkıda bulunarak gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için adım atmış olursunuz.

‌Tupperware Sipariş için Adres ‌‌Trendyol

Dünyaca bilinen ürün kalitesi ve geliştirdiği ürün teknolojisi sayesinde mutfaklarda ve günlük yaşamınızda kendiniz, aileniz ve çocuklarınız için güvenle kullanabileceğiniz, klinik testlerden geçerek sağlığınızı koruyan, ‌dünyanın sürdürülebilir yaşamına destek olan, yer kaplamadan muhafaza etme imkanı sunan ‌Tupperware katalog ürünlerinin tamamıyla sizlerle. Japonya, Belçika ve İngiltere gibi dünyanın birçok ülkesinde ödüllere sahip şık tasarımlı ‌‌Tupperware ‌‌online ürün fiyatları yalnızca bir tık uzağınızda, ‌Trendyol’da. Bu ayrıcalıklardan faydalanmak için Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz ve kısa sürede temin edebileceğiniz ürünlere göz atabilir, ‌Tupperware fiyat listesi ürünlerini inceleyebilir, en uygun hacimlerde ve fonksiyonlarda ürünleri en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Estetiği evinize taşıyan ve mutfağınızda sağ kolunuz olacak ürün yelpazesine sahip ‌Tupperware indirim fırsatlarını yakından incelemek için takipte kalın!