Marka
Boyut/Ebat
Materyal
Renk
Dolgu Materyali
Fiyat
Dış Materyal
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Parça Sayısı
Desen
Özellik
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Yastık Yastık Kılıfı

" araması için 42743 sonuç listeleniyor

Yastık&Yastık Kılıfı

Uyku esnasındaki yatış pozisyonu, sağlıklı bir şekilde uyumanın ve dinlenmiş olarak uyanmanın anahtarıdır. Doğru özelliklere sahip bir yastık, sağlıklı bir uyku duruşunu desteklemeye yardımcı olur, omurganın doğru şekilde hizalanmasını sağlayarak gece boyunca konforlu bir uyku sunar. Yastığınızı değiştirmek ya da yeni bir yastık satın almak istiyorsanız; pamuk, yün, elyaf, silikon ve kaz tüyü gibi dolgu malzemeleriyle üretilen yastık modellerini inceleyebilirsiniz. Yatak odası tekstili kategorisinde sizin için en iyi yastık modeli seçeneğini bulabilirsiniz.

Doğru Yastık Seçimi

Yatak gibi yastık seçimi de bireysel tercihlere göre farklılık gösterir. Doğru yastık söz konusu olduğunda büyüklük, şekil ve kullanılan malzeme açısından herkese uyan tek bir yastık modeli yoktur. En iyi yastık; başı, boynu ve omuzları destekleyen ve kullanılan yatakla uyumlu olan yastıktır. Genel bir kural olarak, yatak yastıklarının 18 ay sonra değiştirilmesi gerekir. Bir yastık gecede yaklaşık 7-8 saat kullanılır. Bu yılda 2,500 saatte denk gelir. Yıpranmış bir yastıkla boyun ve omuzlar yeterli destek alamaz ve omurga hizalanamaz. Bu durum boyunda, omuzlarda ve sırtta gerginlik ve rahatsızlığın yanı sıra uykusuzluğa da neden olur. Sert bir yatak kullanıyorsanız, daha yumuşak bir yastık seçmek isteyebilirsiniz. Daha yumuşak bir yatağınız varsa, başınızı ve boynunuzu aynı hizada tutmak için daha sert bir yastık tercih edebilirsiniz. Çoğu insan için standart 50 x 70cm boyutta bir yastık yeterince büyüktür. Uyku pozisyonunuzu hizada tutmanız şartıyla daha büyük bir yastık kullanabilirsiniz.

Kuş Tüyü, Yün ve Pamuk Yastık Modelleri

Kuş tüyü yastıklar hafif ve yumuşaktır. Genellikle kaz veya ördek liflerinden yapılır. Kaz tüyü, ördek tüyünden daha yumuşak ve daha pahalı olma eğilimindedir. Kuş tüyü yastıklar, arklı tüylerin ( gıdık, kanat vb.) ve diğer dolgu malzemelerinin karışımlarından oluşabilir. Kaz tüyü, alerjik yatkınlığı olan kişiler için genellikle önerilmez. Alerji sorunu için elyaf gibi sentetik dolguların kullanıldığı yastıklar daha uygundur. Pamuk ve yün, kaz tüyü yastıklardan farklı olarak doğal bir şekilde hipoalerjeniktir. Her ikisi de küf ve toz akarlarına karşı dayanıklıdır. Yün yastıklar, başınızdaki ve boynunuzdaki nemi alır. Uyku sırasındaki ısıyı düzenlemenize yardımcı olur. Kışın sıcak, yazın serin tutar. Ayrıca uzun ömürlüdür. Yüne birçok yönden benzer şekilde pamuk yastıklar da doğal olarak hipoalerjeniktir. Toz akarlarına ve küflenmeye karşı dirençlidir. Alerjileri ve kimyasal duyarlılıkları olan kişiler için genellikle iyi bir seçimdir.

Elyaf, Lateks ve Hafızalı Sünger Yastık Modelleri

Elyaf, kuş tüyüne kıyasla nispeten ucuz ve alerjik reaksiyonları tetiklemeyen bir yastık tercihidir. Yumuşak ve hafif oluşu sayesinde yastık dolgusu olarak en çok kullanılan malzemelerden biridir. Lateks yastıkların en büyük avantajı ise şeklini korumasıdır. Doğal bir malzeme olan lateks, küf ve toz akarlarına karşı dayanıklıdır. Genellikle baş ve boyuna ekstra destek vermek veya uyku sırasındaki hareketi kısıtlamak için tasarlanmış konturlu yastıklar lateksten yapılmıştır. Hafızalı sünger olarak da bilinen kiloya ve vücut ısısına cevap veren köpük süngerden yapılan yastıklar ise ağırlığı yüzeyine eşit olarak dağıtır. Bu özelliği ile baş ve boyun ağrısı şikayeti olanlar veya uyku sırasında rahatsızlığa neden olan baskı noktaları için popüler bir seçimdir.

Yastık Fiyatları

Her tür yastıkta; kalite, konfor, destek ve uzun ömürlülük için dolgu türü önemlidir. Dolgu türüne göre yastık fiyatları değişiklik gösterir. Sizin için en uygun yastık dolgusu türüne karar verdikten sonra, bütçenizin izin verdiği en yüksek kalitede yastığı seçebilirsiniz.

Yastık Kılıfı Çeşitleri

Yastık kılıfları, yastığın ömrünü uzatarak lekelere ve tere karşı korur. Yastıklarınızı örtmek için doğal, nefes alabilir kumaşlardan üretilmiş yastık kılıflarını kullanmalısınız. Yastık kılıfı satın alırken yastığa uygun şekilde oturduğundan emin olmalısınız. Küçük bir kılıfa büyük bir yastık doldurmak ya da standart bir yastığı ekstra geniş bir kılıfla kullanmak yastık ömrünü kısaltır. İyi bir uyku için aradığınız tüm yatak odası tekstil ürünleri, ayrıcalıklı fiyatlarla Trendyol'da!