placeholder
"

Aker Eşarp

" araması için 9862 sonuç listeleniyor

Şık Kombinlerin Aranılan Parçası Aker Eşarp

Eşarp bir giyim ürünü olarak uzun yıllardır günlük hayatın bir parçası durumunda. Hem tesettür giyiminin ayrılmaz bir parçası olan eşarplar aynı zamanda bir aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Eşarp ilk olarak İslami giyimin bir parçası olarak üretilmiştir. Kadınların örtünmesine yardımcı olmak amacı ile kullanılmaya başlanılan eşarplar zamanla günlük yaşamın bir parçası haline geldi ve tesettür giyim dışında da kullanılmaya başlandı. Öyle ki dünyada bir dönem kadınların en çok kullandığı aksesuarlardan biri haline geldi. İlk kullanılmaya başladığı dönemde pamuktan üretilen eşarplar ipek kumaşının üretilmeye başlanması ile birlikte ipekten de üretilmeye başlandı. Ayrıca eşarplar sadece İslam dinine özgü bir örtü değildir. Bazı başka dinlerin de yer alan gerekliliklerden biri olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Burada örtünülen eşarpların kesim ve örtünme şekline göre dinlerde eşarp farklılık göstermektedir. Eşarplar başörtüsü olarak kullanılmasının yanında bazı kombinlerin tamamlayıcısı olarak boyna da takılabilmektedir. Özellikle ipek kumaşından üretilen eşarplar bu şekilde bir aksesuar olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Eşarp örtünme şekilleri ve bağlama şekilleri bölgeden bölgeye veya dinden dine değişiklik gösterebilmektedir. Günümüzde kadınların beğenisine sunulan eşarplarda oldukça farklı motifler ve renkler kullanılarak günlük yaşamın içinde farklı kombinler ile uyumluluk sağlanmaktadır. Aker sura ipek eşarp veya Aker tivil eşarp çeşitleri bu noktada pek çok kombinle uyumlu olmaları dolayısı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Uzun yıllardır insanların kullandığı bir aksesuar olmasından dolayı eşarplarda geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Bundan dolayı özellikle Aker eşarp üretimi noktasında pek çok farklı zevke göre özel tasarımlar üretmektedir. Bu özel tasarımlar günlük kullanıma uygun olmalarının yanı sıra tesettür giyim için özel olarak üretilmektedir. Tesettür giyim denildiğinde ilk akla gelen parçalardan olan eşarplar bu giyim tarzını benimsemiş kadınların günlük hayatlarının vazgeçilmezi durumundadır. Bundan dolayı gün içinde giyilecek diğer giyim aksesuarları ile tam bir uyum içinde olmaları oldukça önem arz etmektedir. Özellikle ipek kumaşından üretilen eşarplar hem uyumlu olmaları hem de diğer özellikleri dolayısı ile tesettür giyim sektöründe oldukça fazla talep görmektedir. Özellikle Aker ipek eşarp üretimi noktasında önde gelen firmalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aker Eşarp Modelleri

Aker Eşarp Modelleri

Günümüzde piyasada birbirinden değişik model ve çeşitlerde eşarplar satılmaktadır. Bu noktada alışveriş yapmadan önce ilk olarak eşarbın nerede ve hangi kıyafetler ile kombin yapılarak giyileceğinin belirlenmesi de büyük önem taşımaktadır. Özellikle tesettür giyimin önemli parçalarından olan pardösüler ile takılacak eşarpların uyumlu olması büyük önem taşımaktadır. Bu noktada üreticiler oldukça farklı çeşitlerde ve dokularda eşarplar üretmektedir. Günlük yaşamda pek çok farklı aktivite ile uğraşılabildiği için tüm bu aktiviteler için ayrı dokulara sahip eşarplar üretilmektedir. Örneğin spor ile ilgilenen kadınlar için Aker sport eşarp çeşitleri konfor sağlar. Aker eşarp outlet ürünleri uygun fiyata kullanıcının beğenisine sunulur. Bu şekilde yüksek efor sarf edilen anlarda dahi kişiyi zorlamayan yapıya sahip eşarplar kadınların yaşamın herhangi bir alanında tesettür giyimden taviz vermemesini sağlamaktadır. Ayrıca sade giyimden hoşlanan kadınlar için üretilen Aker düz renk eşarp çeşitleri sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle Aker siyah, gri, mavi eşarp çeşitleri neredeyse her kombin ile uyumlu olmaları ve kaliteli ipek kumaşından üretilmiş olması ile öne çıkan çeşitler arasında yerini alıyor. Daha farklı modeller arayan kişiler için ise özellikle tivil eşarp modelleri önerilmektedir. Bu noktada tivil eşarp modellerinin sıklıkla tercih edilmesinin ilk sebebi üretildikleri maddelerden dolayı gün içinde herhangi bir kayma yapmamalarıdır. Günlük hayatın koşuşturması içinde tesettürlü kadınların kayan eşarp sorunu bu şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Aker pamuklu, koton, şifon, yün, zincirli eşarp modelleri de sık tercih edilen çeşitler arasında sayılmaktadır. Her birinin kendisine özel yapılarından dolayı kullanıcısına farklı özellikler sunması her birinin kullanım alanını değiştirmektedir. Bu şekilde yapacağınız her ayrı aktivite için uygun bir eşarp modeli bulabilirsiniz. Ayrıca eşarp modelleri yazlık veya kışlık olarak da birbirinden ayrılmaktadır. Bilindiği gibi koyu renkler güneş ışığını soğurmaktadır. Özellikle yaz aylarında kalın siyah eşarp modelleri takan kişiler bunalma veya terleme gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Bunun yanı sıra kış aylarında da açık renklere sahip ince modeller giyildiğinde kişi üşüyebilmektedir. Bir eşarp seçmeden önce bu eşarbı hangi mevsimde nerede giyeceğiniz oldukça önemlidir. Son olarak eşarp seçimi yapılırken kombine dikkat edildiği kadar kişinin kendi ten rengine de dikkat etmesi büyük önem taşımaktadır. Eşarplar özellikle yüz bölgesinde kullanıldıkları için bu bölgenin ten rengi ile uyumlu modellerin seçilmesi oldukça büyük önem taşımaktadır.

Aker Eşarp Nitelikleri

Aker Eşarp Nitelikleri

İpek eşarpların özelliklerinden bahsetmeden önce ipek kumaşının özelliklerinin bilinmesi önem taşımaktadır. Yaklaşık bin yıl kadar önce insanların hayatına giren ipek kumaşı aynı isme sahip ipek böcekleri tarafından üretilmektedir. Doğal bir ürün olması ve üretilmesinin oldukça zor olmasından dolayı diğer kumaşlara göre belli bir oranda daha pahalıdır. Bir eşarp üretimi için bu doğal iplerden oldukça fazla kullanılması gerekmektedir. İpek kumaşının faydaları ise doğal bir ürün olması dolayısı ile ciltle herhangi bir alerjik reaksiyona girmemesi ve cilde hava aldıran yapısı en önemli özellikleridir. Bunun yanı sıra oldukça hafif bir yapıya sahip olması dolayısı ile ipek eşarp örtünüldüğü durumlarda kafada herhangi bir ağırlık hissedilmemektedir. Ayrıca yapısı gereği sıcak havalarda giyildiğinde hava alarak serinlik yaratırken soğuk havalarda ise sıcağı içeride hapsederek kişiyi soğuktan korumaktadır. İpek eşarp modelleri denildiğinde akla tivil ve sura eşarplar gelmektedir. Tivil eşarplar daha önce de belirttiğimiz belli kalınlıktaki kumaştan üretilmektedir. Özellikle kış aylarında takıldıklarında kişiyi oldukça sıcak tutmaktadır. Ayrıca yine dokunma stili dolayısı ile kaymayan kolay şekil alan bir model olması dolayısı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Sura eşarplar ise tamamen ipek kumaşından üretilen ürünlerdir. Parlak ve yumuşak bir kumaştan üretildiği için genellikle canlı renkler ile boyanarak piyasaya sürülmektedir. Tamamen ipekten üretildikleri için diğer eşarp türlerine göre daha narindir ve şekil vermek biraz daha zordur. Ancak canlı bir renk paletine sahip olması dolayısı ile oldukça dikkat çekicidir. Sura eşarplara benzeyen rayon eşarplar ise ipeğe benzeyen bir kumaştan üretilmeleri ile dikkat çekmektedir. Ancak kumaşında polyester olması dolayısı ile saçın ve derinin hava almasını zorlaştırmaktadır. Bundan dolayı uzun süreli kullanımı önerilmemektedir. Vual eşarplar ise günlük kullanım için en uygun olan eşarp türlerinden biridir. İnce ve rahat bir kumaştan üretilmeleri dolayısı ile günlük kullanımda kişileri sıkmamaktadır.

Ayrıca kayma ve benzeri durumları yapmaması dolayısı ile de büyük rahatlık sağlamaktadır. İpeğe olan benzerliği ile bilinen vual eşarplar ince yapılarına rağmen oldukça kolay şekil almaları kullanıcısına büyük kolaylık sağlamaktadır. Son olarak yapısı gereği tene hava aldıran yapıda olması ve herhangi bir alerjiye neden olmaması gibi pek çok özelliği ile kullanıcına fayda sağlamaktadır. Günümüzde oldukça yaygınlaşan internet üzerinden ürün almanın en önemli özelliklerinden birisi ürünü daha önce kullanan kişilerin yorumlarını görebilmesidir. Bir ürünü almadan önce ürünün hakkında yapılan yorumları okuyarak ürünün sizin için ne kadar uyumlu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu noktada Aker eşarp çeşitleri aldığı kullanıcı yorumlarında oldukça beğenilmekte. Gelen kullanıcı yorumlarından pek çoğu ürünün oldukça kaliteli olduğu ve pek çok kombin ile uyumlu şekilde kullanılabildiği yönünde. Bu noktada ürünün kaliteli olması özellikle büyük önem taşıyor çünkü bu ürünler günün oldukça büyük bir zamanı insanların başında olduğu için pek çok çevresel etmen ile karşılaşmaktadır. Günlük hayatta karşılaşılan toz, kir veya is gibi maddeler eşarbınıza yerleşerek zamanla eskimesine yol açabilmektedir. Bu nedenle eşarplar sıklıkla yıkanmakta ancak yıkamalar sonucunda da ürünün kullanım ömrü kısalmaktadır. Özellikle pek kaliteli olmayan modellerde bu kullanım ömrü oldukça kısa olabilmektedir. Aker ise yüksek kalite kumaşlar kullanarak ürettiği ürünler ile kullanıcılarına uzum ömürlü kullanım sunmaktadır. Özelliklerine uygun olarak kullanılan ve ütülenen Aker eşarplar oldukça uzun süre kalitelerinden ve renklerinden herhangi bir şey kaybetmeden kullanılabilmektedir. Kombinler ile uyumluluk ise eşarpların diğer bir önemli özelliğidir. Kişiler bir eşarp aldıklarında bu ürünü pek çok farklı aksesuar ve pardösü gibi ürünler ile kombinlemektedir. Bu noktada kullanıcıya sunulan ürünün moda takip edilerek hazırlanması ve bu doğrultuda uygun renk paletinin seçilmesi ile birlikte tek bir eşarp ile pek çok farklı kombin yapma şansı oluşmaktadır. Örneğin, Aker eşarp indirimleri sırasında Aker tek renk eşarp veya farklı modellerden birini alarak hem kullanım kalitesini yakalayabilir hem de pek çok kıyafetiniz ile bu ürünü kombinleyebilirsiniz. Kadınlar arasında oldukça moda hale gelen desenleri de eşarplarına ekleyen firmanın özellikle Aker leopar desenli eşarp çeşitleri oldukça büyük beğeni topladı. Moda takip edilerek leopar deseninin ardından pek çok farklı renk ve desende ürünlerini piyasaya süren firma kullandığı kaliteli kumaş sayesinde benzerlerinin önüne geçmeyi başarıyor. İpek kumaşının rahatlığını ve kullanışlılığını eşarplarına yansıtan Aker hem yaz aylarında hem de kış aylarında giyilebilecek ürünler üretiyor. Bunun yanı sıra belirli mevsimlere özel olarak ürettiği Aker kışlık eşarp modelleri gibi çeşitler de özellikle bu mevsimlerin özelliklerine uygun olarak dizayn edildikleri için kullanıcılarının rahat etmesini sağlıyor.

Aker Eşarp Bağlama Stilleri

Aker Eşarp Bağlama Stilleri

Eşarp bağlama biçimleri bölgeden bölgeye ve kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Özellikle tesettür giyimde kadınların yüz şekillerini göz önünde bulundurarak eşarplarını bağlayarak kombinlerini tamamlamaları önerilmektedir. Bu noktada kimi yüz tipleri için normal eşarplar uyumlu olurken bazı yüz tipleri için ise Aker büyük boy eşarp modelleri tavsiye edilmektedir. Örneğin, kare yüz tipine sahip olan birisi için bonenin gözükmediği ve şal bağlama biçiminde bağlanan eşarplar önerilmektedir. Bu şekilde yüzün daha uzun görünmesi sağlanmaktadır. Yuvarlak yüz tipine sahip olan kadınlar için ise bonenin üstten birazcık göründüğü ve yine eşarbın şal tarzında bağlandığı bir kombin önerilmektedir. Bu şekilde yüzünüz daha uzun görünecektir. Daha uzun yüz tipine sahip kadınlar ise bonelerinin belli bir kısmını eşarbın dışında bırakarak yüz boyutlarını oranlayabilirler. Ayrıca daha sıkı bağlama yöntemlerinin yerine serbest ve bol bağlama çeşitleri kullanılarak yüzünüzün olduğundan daha uzun görünmesini engelleyebilirsiniz. Aynı şekilde ters üçgen yüz tipine sahip kişilerin de bonelerinin üstten göründüğü ve eşarbın bol bağlandığı modelleri tercih etmeleri önerilmektedir. Bu şekilde yüz tipinize uygun eşarp bağlama yöntemlerini uygulayarak yaptığınız kombinlerin daha başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Eşarp bağlama kombinleri yüz tipine göre değişiklik gösterebildiği gibi aynı zamanda yıldan yıla değişen modaya göre de değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle o dönem içinde moda haline gelen pardösü veya ceket modellerinin yanı sıra etek modellerine göre de farklı bağlama stilleri kullanılabilmektedir. O gün giyeceğiniz diğer kıyafetler ile bağlantılı olarak daha dar veya bol olarak eşarbınızı bağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra günlük spor aktiviteleri sırasında da özellikle eşarbınızda herhangi bir kayma yaşanmaması için daha farklı bağlama stilleri kullanabilirsiniz. Ayrıca eşarbı bağlayacağınız mevsime göre daha sıkı veya daha salaş şekillerde tercih edebilirsiniz. Örneğin, Aker yaz serinliği eşarp modellerini yaz aylarında daha salaş şekilde bağlayarak hem kombininizi tamamlayabilir hem de sıcaktan bunalmadığınız bir yaz geçirebilirsiniz.

Eşarp modellerini ve bağlama çeşitlerini etkileyen bir diğer etken ise kombininizin hangi renklerden oluştuğudur. Belli renklerin yoğunlukta bulunduğu kombinlerin bazılarında daha sıkı ve bone görünmeyen bağlama stilleri tercih edilebilirken bazı renklerde ise bone görünen ve salaş bir şekilde bağlanmış eşarplar öne çıkmaktadır. Bu noktada bir eşarp almadan önce onu ne zaman ve ne gibi durumlarda giyileceği düşünülmelidir. Diğer kıyafetleriniz ile uyumunu da sağladıktan sonra eşarp bağlama stillerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Hem yüz tipinize hem de kombininize uygun bir bağlama stili ile görünüşünüzü tamamlayabilirsiniz. Tesettür giyimin ayrılmaz bir parçası olan eşarplar uzun yıllardır hayatımızda büyük bir yer edinmiştir. Bunun sonucu olarak da çok farklı kumaşlardan çok farklı türlerde modeller üretilmektedir. Özellikle moda akımlarının da bu sektöre yön vermeye başlaması ile birlikte pek çok farklı çeşitte ve modelde eşarp piyasaya sürülmektedir. Bu noktada en çok bilinen ve tercih edilen eşarp modelleri arasında ipek kumaşının kullanıldığı modeller öne çıkmaktadır. İpek kumaşı tamamen doğal bir ürün olması dolayısı ile kullanıcısına pek çok fayda sağlamaktadır. İpeğin yanı sıra pek çok farklı kumaş çeşidi de eşarp üretiminde kullanılmaktadır. Her bir farklı kumaşın kullanıcısına sunduğu farklı özellikler bulunmaktadır. Ancak temel olarak bir kullanıcı alacağı eşarpta bazı temel özelliklerin bulunmasını talep etmektedir. Bu özelliklerden ilki tabiî ki ürünün kaliteli bir kumaştan üretilmiş olmasıdır. Eşarplar sürekli olarak kullanılan giyim ürünleri oldukları için kolay eskimeye karşı dayanıklı olmaları büyük önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra eşarplar uzun saatler boyunca giyildikleri için tene ve saça hava aldıran bir yapıda olmaları önem taşımaktadır. Özellikle saç hava almadığında istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bu ürünlerden genel olarak talep edilen diğer bir özellik ise kolay kaymayan yapıda olmasıdır. Her ne kadar pek çok eşarp bone üzerine giyiliyor olsa da kolay kayan yapıda olmaları günlük hayatta kullanıcısına bazı sıkıntılar yaşatabilmektedir. Özelikle Aker indirimli eşarp satışlarına yoğun ilgi gösterilmektedir. Özellikle Aker’in ürettiği eşarplarda yüksek kalite standartlarını yakalaması uzun ömürlü ve sağlıklı ürünler üretmesinden dolayı pek çok kişi bu firmanın eşarplarını tercih etmektedir. Benzeri kumaşları kullanan diğer firmalara göre daha uygun fiyatlar ile kaliteli ürünler sunan firmanın eşarpları fiyat performans açısından kullanıcısına oldukça memnun etmektedir. Yıkamaya ve ütülenmeye dayanıklı kumaşlar kullanılması dolayısı ile bu eşarplar doğru şekilde kullanıldıklarında oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahiptirler. Siz de kendiniz veya sevdikleriniz için aradığınız eşarp modellerini Trendyol'dan rahatlıkla bulabilir, pek çok çeşit arasından size en uygun olanı filtreleyerek sepetinize ekleyebilirsiniz.