"

Yataş

" araması için 1410 sonuç listeleniyor

Yataş

Yataş

Türkiye’nin önde gelen tanınmış yatak ve uyku ürünleri markası Yataş, farklı vücut tiplerine sahip her yaştan insanlar için geliştirdiği konforlu yataklar ile tanınıyor. Yatak teknolojisindeki en son gelişmeleri başarıyla ürünlerine uygulayan ve yeni teknolojiler geliştiren markanın “omurga dostu” olarak bilenen yatakları farklı sertlik dereceleri ile herkese hitap ediyor. Yataş ürünleri arasında yatakların yanı sıra uyku ürünleri ve mobilyalar da yer alıyor. Baza ve baza başlığı gibi ürünler ile birlikte ev tekstili çeşitleri ile de göz dolduran Yataş Home, renk ve desenleri ile çağdaş bir çizgi oluşturuyor.

Özellikle Yataş yatak, baza, yorgan ve diğer uyku ürünleri ile öne çıkan markanın geçmişi 1976 yılına kadar uzanıyor. İlk yıllarda ürettiği sünger yatakları çok kısa süre içinde en yeni teknolojilerle geliştiren marka, bugün Türkiye’nin yatak üretiminde çığır açan markası olarak biliniyor. Gelişmiş uyku teknolojisi ürünleri olarak öne çıkan Yataş Bedding modelleri, ortopedik yatak ve visco yatak çeşitleri ile beğeni topluyor. Uyku teknolojisindeki gelişmelere ve uyku alışkanlıklarına paralel olarak farklı beden yapılarına ve farklı alışkanlıklara sahip olan insanların rahatlıkla kullanabileceği zenginlikte bir ürün yelpazesi bulunan markanın özellikle ortopedik yatakları ve visco yatakları popüler modeller olarak öne çıkıyor.

Temel olarak büyük ölçüde geri dönüştürülebilir malzemelerin tercih edildiği Yataş ürünleri, alerjik kişilerin rahatlıkla kullanabileceği modeller de içeriyor. Çevre ile dost bir teknoloji kullanan Yataş fiyatları itibariyle de kullanıcı dostu bir düzey sunuyor. Ürün yelpazesi oldukça geniş olduğundan her zevke, her ihtiyaca ve her keseye uygun yatak, baza ve ev tekstili ürünleri bulunan markanın tüm ürünlerine Trendyol aracılığıyla rahatlıkla ulaşılabiliyor. Yataş online olarak satın alınan modellerde fiyat ve diğer açılardan avantajlı koşullar sunabiliyor. Yataş yatak kampanyası ise yeni bir yatak satın almak isteyenler ya da yatağını değiştirecekler için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.

Yataş Yatak Modelleri

Yataş Bedding çeşitleri arasında özellikle yataklar öne çıkıyor. Farklı tercihlere uygun olarak çok sayıda farklı ürün geliştiren marka, değişik ihtiyaçlara yanıt veren seriler oluşturarak yatak almak isteyenlerin işini kolaylaştırıyor. Değişik sertlikte olacak biçimde farklı teknolojiler kullanılan yataklar arasında öncelikle vücut yapısına ve omurga ihtiyacına en uygun olan yatağın seçilmesi gerekiyor. Kaliteli ve dinlendiren bir uyku için en önemli faktörün yatağın yapısı olduğu bilinciyle hareket eden firma, yataklardaki sertlik derecesinin yanı sıra uyku ürünlerinde kullanılan özel teknoloji ve yüksek kaliteli malzemelerle de fark yaratıyor. Yataş yatak testi ile belirlenen en doğru yatak modelinin yanı sıra içindeki malzemeler de kişisel tercih ve ihtiyaçlara göre belirleniyor. Kimi yataklarda pamuk öne çıkarken, kimi yataklarda bambu, lateks ya da deve tüyü kullanılabiliyor. Alerjik tepkilerin önceden bilinebilmesi için yatak almadan önce yatağı oluşturan malzemelerin mutlaka tam olarak öğrenilmesi tavsiye ediliyor.

Yatak almadan yatağın ölçülerinin de doğru biçimde belirlenmiş olması gerekiyor. Yatak ve ped için öncelikle karyola ya da bazanın ölçüsünün bilinmesi ve buna uygun yatak ve pedin satın alınması gerekiyor. Eğer Yataş yatak odası takımı komple alınacaksa, en doğru ölçüye odanın boyutlarına ve kişisel tercihlere göre karar verilmesi öneriliyor. Çift kişilik yataklar genelde 160 cm eninde olurken, kişisel tercihlere uygun olarak farklı ölçüler de bulunabiliyor. Woolmark® ve Dacron® başta olmak üzere dünya genelinde bilinen büyük markaların malzemeleri ile üretim yapan marka, yataklarında pek çok yenilikçi sistem kullanıyor. Marka, Bonell Yay Sistemi gibi bilinen yatak sistemlerinden Pocket Yay Sistemi’ne, vücuda göre şekil alan Lateks yataklardan visco yataklara en yenilikçi teknolojileri yüksek kalite malzeme ve işçilik ile buluşturuyor. Bonel yay sistemi yatağın kullanıcının vücuduna göre şekil almasına sağlayarak, maksimum rahatlık sunuyor. Bu yay sisteminde kullanılan takoz süngerleri, vücut ağırlığını dikkate alarak dengeli bir dağılım sağlıyor ve yatağın konforunun her noktada eşit hissedilmesine olanak tanıyor. Yataklarda kullanılan kumaşın dokusu ve kalitesi de uykuyu doğrudan etkiliyor. Nefes alan yataklar terletmiyor ve daha güzel bir uyku için doğru koşulları hazırlıyor. Sünger ve elyaftan hazırlana kapitone dolgular ise yatağın konforunu artırmakla kalmıyor, kullanım süresini de uzatıyor.

Bir sünger çeşidi olan visco ise yataklarda yeni bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Özel bir süngerden yapılan bu yatak sisteminde yay bulunmuyor ve vücudun şeklini alan akıllı sünger ortopedik bir yatak oluşturuyor. Ortopedik özellik taşıyan bu yataklarda da hijyene büyük önem veriliyor ve bakteri üremesine karşı tüm önlemler alınıyor. Visco yatak modelleri yatağa bağlı ağrı ve rahatsızlıklarda ciddi düzelmeler de sağlıyor. Bu yatakların ev akarları, mikroplar ve bakterileri önleme özelliği başta olmak üzere hijyen açısından büyük faydaları bulunuyor. İnsan vücudunun ağırlığına duyarlı olarak üretilen visco yatak çeşitleri, aşırı kilolu kişiler için uygun bulunmuyor. Yüksek kilolu kişiler dışında sert yatak sevenler için de bu model yataklar pek önerilmiyor.

Yatak Modelini Nasıl Seçmeliyim?

Yeni bir yatak almadan önce kişinin kendi vücudunu tanıması ve ihtiyaçlarını doğru bir şekilde tespit etmesi gerekiyor. Ortopedik yataklar insan bedeninin rahat yatak modelleri arasında sayılıyor ve kullanıcıların rahatça uykuya dalmasını kolaylaştırıyor. Sertlik derecesi değişebilen yataklar, kişinin ağırlığına ve bel sorunları olup olmamasına göre farklı sertlik derecelerinde olabiliyor. Kilolu olmayan, omurga ve belinde herhangi bir sorun bulunmayanlar yumuşak yatakları rahatlıkla seçebilirken, omurga ve bel sorunu yaşayanların daha sert ve tam ortopedik yataklarda uyuması tavsiye ediliyor. Bu yataklar özel ray sistemleri sayesinde vücut ile bütünlük sağlıyor, uyandıran dönme hareketlerini azaltıyor ve fiziksel rahatsızlıkları minimum düzeye indiriyor.

Alerjik duyarlılığı olan kişilerin yatak almadan önce tercih edecekleri ürünün içinde kullanılan malzemeleri mutlaka tam olarak öğrenmesi öneriliyor. Antialerjik yapıya sahip olan ve antibakteriyel özellik taşıyan elyaf malzeme, bu açıdan daha konforlu bir kullanım sağlıyor. Toz ve kirliliği azaltan kapitone kumaş çeşitleri, bakteri oluşumunu da uzun süre önlüyor. Dört mevsim gönül rahatlığıyla kullanılabilen yatak çeşitlerinin bazıları mevsime göre iki yönlü olarak da kullanılabiliyor.

Her insanın uyku alışkanlıkları farklı olduğundan, öncelikle vücut tipi ile birlikte uyku alışkanlıklarının da doğru biçimde saptanması öneriliyor. Uykuda hareket edenler ayrı, vücudu sürekli dönenler ayrı, yüzüstü ya da sırtüstü yatmayı tercih edenler apayrı yatak çeşitlerine ihtiyaç duyabiliyor. Bu bilgiler ekseninde belirlenen kişiselleştirilmiş bilgiler, en doğru yatak tipini ortaya çıkarıyor ve Yataş’ın geniş ürün yelpazesi içinde bu yataklara kolayca erişilebiliyor. Yataş kampanya dönemlerinde pek çok yatak türü için ekstra uygun koşullar kullanıcılara sunuluyor. Kampanya dışı dönemlerde de Yataş fiyat listesi herkese ve her keseye uygun bir fiyat düzeyi sunuyor. Kişiselleştirilmiş uyku bilgisi ışığında; ortopedik, yaylı, visco ya da lateks yatak modellerinden biri tercih edilebiliyor. Tek kişilik ya da çift kişilik olarak alınabilen yataklarda tek kişilik modellerin eni 90 cm ile 120 cm arasında değişiyor. Çift kişilik yataklarda ise en ölçüsü 140 cm’den başlıyor, 200 cm’ye kadar yükseliyor. Yatak boyları ise hem tek kişilik, hem çift kişilik modellerde 180 ile 200 cm arasında değişiyor. Markanın bu yatak boylarına uygun sandıklı ya da sandıksız baza modelleri de bulunuyor. Markanın yuvarlak yatakları ise yatak odalarında farklı dekorasyonları tercih eden kullanıcılar için ideal çözümler sunuyor. Yuvarlak yataklar da diğer yataklar gibi farklı sertlik derecelerinde olabiliyor, değişik malzemelerden farklı teknolojilerle üretilebiliyor. Yatak seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar, yuvarlak yataklar için de aynı şekilde geçerli oluyor.

Yataş Baza, Yorgan ve Yastık Ürünleri

1976’da kurulan, 1979’da yatak üretimine, 1981’de yaylı yatak üretimine ve 1987’de ev tekstili üretimine başlayan markanın 1993 yılından bu yana yataklı kanepe ürünleri de büyük beğeni topluyor. Yataş baza modelleri ise markanın yatak odası takımlarını tamamlayan, uyku kalitesine destek sunan önemli bir ürün olarak öne çıkıyor. Yataş düğün paketi grupları içinde yataklar, bazalar ve baza başlıkları temel unsurları oluşturuyor. Pasa dirençli, çürüme olmayan yüksek kaliteli metal malzeme, sağlam ahşap ve ideal kumaş çeşitlerinin buluştuğu baza ve baza başlık modelleri, geniş depolama alanları da sağlayarak avantaj yaratıyor. Metal düğmeli ya da kapitoneli başlık tasarımları göz alıcı bir şıklık sunarken bu ürünlerde farklı kumaş ve desenler tercih edilebiliyor.

Yataş yorgan çeşitleriyle de kaliteli bir uyku için gereken unsurları eksik bırakmıyor. Uyku ürünlerinde yüksek teknolojisi ve dayanıklılığı ile tanınan Dacron ürünlerini kullanan Yataş yastık çeşitlerinde de iddialı bir performans gösteriyor. Markanın yorgan ve yastıkarı, mevsimine göre farklı modeller olarak tercih edilebildiği gibi, arzu edilirse dört mevsim rahatlıkla kullanılan yorgan ve yastık çeşitleri de seçilebiliyor. Dört mevsim için uygun modeller yazın terlemeye neden olmuyor, kış aylarında ise sıcak tutuyor. Markanın yatak pedi ürünleri ise farklı en, boy ve kalınlık ölçüleriyle her yatak için uygun seçenekler sunuyor. Visco özellikli yatak pedi ürünleri visco yatak rahatlığına her yatak modelinde ulaşılabilmesini sağlıyor.

Yataş yastık çeşitleri arasında doğal ve organik yapısı ile bambu modeller, uyku süresince masaj yaparak rahatlık veren medikal yastıklar, yüksek teknolojili elyaftan üretilen Dacron® Soft modelleri, alerjiye duyarlı Dacron®, Hollofil® ve Allerban® yastık modelleri öne çıkıyor. Anti stres yastıklar ise içerdiği karbon teller yoluyla vücuttaki statik elektriği alıyor, gerginliği ortadan kaldırarak daha huzurlu biçimde uyanmayı sağlıyor. Markanın yorgan modelleri arasında da her kullanıcı için farklı özellikte pek çok ürün yer alıyor. Yumuşak dokulu elyaf yorganlar sıcak ve konforlu bir kullanım sunarken, doğal pamuk yorganlar terlemeyi azaltıyor ve yılın dört mevsimi gönül rahatlığıyla kullanım imkanı veriyor. Bambu yorgan modelleri ise çevre dostu özellikleriyle hava geçirgenliği sağlıyor ve terletmeyen yapısı ile yaz aylarının tercih edilen yorgan modelleri arasında bulunuyor. Markanın yorgan modelleri arasında yıkanabilir yün yorganlar, silikonize yorganlar, polyat yorganlar da bulunuyor.

Yataş Home ürünleri arasında yer alan ev tekstil modelleri, markanın yatak, baza, yorgan ve yastıkları gibi farklı ihtiyaçlara yanıt veren, farklı zevklere hitap eden bir zenginlik taşıyor. Uzun ömürlü bir kullanım sunan ve dayanıklılığı ve konforu ile haklı bir üne sahip olan Yataş nevresim ve diğer tekstil ürünleri, markanın her keseye uygun fiyat politikası ile kolayca satın alınabiliyor. Tekstil ürünlerini beyaz ve renkli olarak iki kategoride toplayan marka, yastık, yorgan, koruyucu alez ve pedleri beyaz ürün kategorisinde kullanıcıların beğenisine sunuyor. Renkli ev tekstili çeşitleri ise çarşaf, nevresim, yatak örtüsü, kırlent gibi ürünlerden oluşuyor. Markanın farklı hastalıklara sahip kullanıcılara yönelik olarak, iyileşme sürecinde kullanmak üzere medikal serisi ürünleri de büyük kolaylık ve konfor sunuyor. Yataş outlet fırsatları ev tekstili ürünleri için de dönemsel olarak büyük indirim imkanları sunabiliyor. Ev teksitli ürünleri arasında havlu ve bornoz setleri de bulunuyor. Hem yetişkinler, hem de çocuk ve bebekler için doğal malzemelerden üretilmiş havlu ve bornoz setleri büyük beğeni topluyor. Ayrıca ev tekstili için hazırlanan özel çeyiz setlerinde ışıltılı bir estetik ve çağdaş tasarımlar dikkat çekiyor. İçinde yatak örtüsü seti, kırlentler, çarşaf, nevresim, yastık kılıfı, nakışlı yastık kılıfı ve daha başka aksesuarların yer aldığı çeyiz setleri özellikle yeni evlenecek çiftler için zengin ürün seçenekleri sunuyor.

Çocuk Yatakları ve Satın Alma Kolaylıkları

Çocuklar ve bebekler büyüme çağında olduğu için uyku süreci onlar için çok daha büyük önem taşıyor. İyi bir uyku, bebek ve çocukların hem fiziksel, hem zihinsel gelişimini doğrudan etkiliyor. Markanın ürünleri arasında yüksek kalite ve ekstra güvenlik standartlarına sahip olan bebek yatakları da yer alıyor. Tıpkı yetişkin yatakları gibi bebek yatakları da ortopedik, nefes alan ve antialerjik özellikler taşıyor. Yeni doğan bebekler için daha sert yataklar tercih edilirken, sonraki aylarda daha yumuşak yataklar tavsiye ediliyor. Başta pamuk, yün, kaz tüyü, bambu olmak üzere en doğal ve sağlıklı malzemeler kullanılarak bebeklere yönelik olarak yorgan, yastık, nevresim, çarşaf gibi pek çok ürün üretiliyor. Bebekler için de ortopedik, bambu, lateks, visco teknolojilerine sahip özel boyutlu yataklar bulunabiliyor. Bebeklikten sonrası dönemde çocukların vücut özelliklerine uygun tek kişilik yataklar ve genç odaları da markanın güvencesiyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Özellikle mevsim geçişlerinde düzenli bakım isteyen bir ürün olan yatakların daha sağlıklı bir kullanım için sık sık havalandırılması ve temizlenmesi öneriliyor. Çift taraflı yatakların mevsimlere göre yönü değiştirilirken, bazı noktalardaki çökmelere karşı arada bir yatağın yönünün yatay olarak değiştirilmesi de tavsiye ediliyor. Rahatsızlık veren, omurga ve bel ağrılarına neden olan yatakların mutlaka değiştirilmesi gerekiyor. Uykusunu sağlıklı biçimde almadan uyananların vakit kaybetmeden yataklarını değiştirmesi tavsiye ediliyor. Daha iyi bir uyku ile daha iyi bir yaşam kalitesi sağlanacağından uyku sorunlarında vakit kaybetmemek büyük önem taşıyor.

Yataş mobilya seçenekleriyle evini ve yatak odasını değiştirmek isteyenlere de pek çok alternatif sunuyor. Enza Home markasıyla ev mobilyalarında yeni trend oluşturan marka, başta yatak odası olmak üzere genç odasından yemek takımına, ev tekstilnden aksesuarlara oldukça geniş bir ürün gamı sunuyor. Yenilikçi ürünleri ve dekorasyon alternatifleriyle yüksek kalite ve konforu bir araya getiren markanın mobilyalarında çağdaş bir estetik çizgi kendini gösteriyor. Hem yatak, hem mobilya ürünlerinde büyük kolaylıklar sunan Yataş outlet ürünleriyle dikkat çekici satın alma avantajları sağlıyor.

Yataş indirim dönemleri takip edildiğinde ürünlere özel kampanyalar ve yüksek indirim fırsatları yakalanabiliyor. Fiyat performans açısından kullanıcı dostu bir düzeyde bulunan Yataş fiyatları bu tür kampanyalarla çok daha avantajlı hale gelebiliyor. Yataş online olarak ürün satın almak isteyenlere Trendyol web sitesi üzerinden özel kolaylıklar sunuyor. Markanın ürünleri Yataş düğün paketi olarak hep birlikte alındığında hem dekoratif uyum açısından büyük kolaylık sağlıyor, hem de Yataş indirim avantajları daha fazla olabiliyor. Yataş fiyat listesi incelenerek en doğru sertlik derecesindeki en rahat yatak modeli, en cazip fiyatlarla kolayca satın alınabiliyor.