"

Çift Kişilik Yatak örtüsü

" araması için 8102 sonuç listeleniyor

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Modelleri ve Fiyatları

Kesintisiz uyku ve şık bir dekorasyon için yatak odası tekstilinin büyük önemi bulunur. Özellikle şık tasarımları ile yatakları süsleyen örtü takımları, uzun ömürlü kullanım için özenli bir araştırmanın ardından seçilmelidir. Çift kişilik yatak örtüsü çeşitleri, dayanıklı ve şık tasarımları ile ebeveyn odalarının vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Düz renklerden canlı dijital baskılara kadar birçok örtü seçeneği bulunur. Bu ürünler, tek başına yatak odasının modern ve şık bir havaya bürünmesini sağlar. Yatak odasının gün boyu düzenli ve temiz görünmesi için örtüler tercih edilir. Yatak örtüsü çift kişilik standart yataklar için tasarlanan tekstil ürünlerinin başında gelir.

Ebeveyn odalarının daha temiz ve şık görünüme kavuşması için tercih edilen örtüler, geniş ölçüleri ile dekorasyonu bir bütün hâline getirir. Çift kişilik yatak örtüsü takımı, bütünlüklü ve şık bir görünüm için birkaç parçadan oluşur. Markalara göre değişmekle birlikte takımlar içinde sıklıkla örtü ve yastık kılıfları bulunur. Buna ek olarak bazı setlerde dekoratif kırlentler ve çarşaf çeşitleri de yer alabilir. Çift kişilik yatak örtüsü modelleri ve fiyatları, set içeriğine göre değişir. Örneğin yalnızca örtü ve yastık kılıflarının bulunduğu setler, günlük kullanım için son derece uygundur. Günlük yatak örtüsü çift kişilik yatakların dağınık ve özensiz görünmesine engel olur. Sportif kumaşları ve sade desenleri ile öne çıkan bu ürünler, uzun ömürlü kullanım imkânı verir. Kapitone yatak örtüsü seti çift kişilik ürünler arasında son derece ilgi görür. Çift kişilik kapitone yatak örtüsü, pamuklu kumaşlar ve dikiş teknikleri ile günlük hayatta şıklığı ve konforu bir araya getirir.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Modelleri Nelerdir?

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Modelleri Nelerdir?

Ev tekstilinin vazgeçilmez parçaları arasında yer alan yatak örtüsü modelleri çift kişilik yataklar için neredeyse sınırsız seçeneklerle sunulur. Bu ürünler, özellikle ebeveyn odalarını gün boyu düzenli ve zarif bir görünüme kavuşturmak için tercih edilir. Çift kişilik yatak örtüsü çeşitleri; renk, desen, materyal, boyut ve süsleme gibi farklılıkları ile her beğeniye hitap eder. Gösterişli parçalardan hoşlananlar için dantelli ve saten takımlar son derece uygundur. Çift kişilik dantelli yatak örtüsü, yoğun işçiliği ile ilgi gören modeller arasında yer alır. Bu ürünler, romantik tarzları ile sıklıkla çeyiz hazırlıklarında tercih edilir. Dantelin yanında kullanılan saten ve kadife kumaşlar, romantizmin doruklarında bir dekorasyon fırsatı verir. Bunun yanında sağlam işleme ve yapıştırma teknikleriyle kullanılan inci ve kristal boncuklar, çeyiz setlerinin benzersiz hâle gelmesini sağlar.

Çift kişilik pike yatak örtüsü takımları, fonksiyonel kullanım imkânıyla yoğun ilgi görür. Pike yatak örtüleri, şık ve konforlu kumaşları ile hem uyku sırasında hem de gün boyu dekorasyonu tamamlama amacıyla kullanılabilir. Yaz gecelerinin vazgeçilmez tekstil ürünü pikeler, dayanıklı dokuma teknikleri ve dikiş desenleri ile birleştiğinde yatak örtüsü olarak da görev alır. Çift kişilik pike takımı yatak örtüsü olarak kullanılabilmesi ile ek bir masrafın da önüne geçer. Bu ürünler, kırışmaya son derece dirençli kumaşlarla üretilir. Bu sayede gece boyu ferah ve özgür bir uyku çektikten sonra yatağınızı pike ile örterek dekorasyona şık bir katkı sağlayabilirsiniz. Çift kişilik günlük yatak örtüsü çeşitleri, dayanıklı kumaşları ile uzun ömürlü kullanım imkânı verir.

Yatak örtüleri, renklerine ve desenlerine göre de çok sayıda seçeneğe sahiptir. Günlük hayatta sıklıkla koyu renk düz örtüler tercih edilirken pudra ve krem gibi soft tonlar, çeyiz hazırlıklarının vazgeçilmezidir. Pudra rengi çift kişilik yatak örtüsü, huzurlu ve ferah bir dekorasyon yaratmak için idealdir. Çift kişilik yatak örtüsü pembenin en soft tonlarıyla özellikle kadınların beğenisini kazanır. Beyaz çift kişilik yatak örtüsü seçenekleri, inci ve taş işlemeleriyle evliliğin zarif ve benzersiz tarzınızı ortaya koyar. Gri çift kişilik yatak örtüsü çeşitleri, her renge ve tarza uyum sağlaması ile beğeni kazanır. Antrasit yatak örtüsü çift kişilik yatakları, modern ve endüstriyel dekorasyon akımlarına yakınlaştırır. Siyah çift kişilik yatak örtüsü takımları, asil ve gösterişli parçalardan hoşlananlar için idealdir.

Doğal yaşamı evine taşımak isteyenler için yeşil çift kişilik yatak örtüsü seçenekleri de bulunur. Bitkilerin en güzel renklerini barındıran bu örtüler, yatak odalarını ferah ve rahatlatıcı bir havaya kavuşturur. Çift kişilik mavi yatak örtüsü seçenekleri, yaratıcılığı ve hayal dünyasını geliştiren etkisi ile gökyüzünü anımsatır. Sarı yatak örtüsü çift kişilik yatakları dekorasyonun en göze çarpan parçası hâline getirir.

Çift Kişilik Yatak Örtülerinin Materyalleri Nelerdir?

Çift Kişilik Yatak Örtülerinin Materyalleri Nelerdir?

Yatak odası dekorasyonunun ayrılmaz parçası örtüler, şık ve modern tasarımları ile her beğeniye hitap eder. Günlük ve çeyizlik olmak üzere temelde ikiye ayrılan bu ürünler, kaliteli materyalleri ile uzun ömürlü ve rahat kullanım imkânı verir. İster yatağınıza örtebileceğiniz isterseniz de üzerinize alıp uyuyabileceğiniz bu ürünler, çok sayıda farklı kumaş kullanılarak üretilir. Örneğin yazlık yatak örtüsü çift kişilik yatakları mevsime uygun bir şekilde dekore etmek için son derece idealdir. Yazlık örtüler, hafif ve yumuşak pamuklu kumaşları ile beğeni kazanır. Hava geçişine izin veren gözenekli kumaş dokuları ile uyurken üzerinize aldığınızda bile yok hissi yaratır. Yazlık yatak örtüsü, nefes alarak bedeninizin her an ideal ısıda kalmasına yardımcı olur. Bu ürünler aynı zamanda canlı renkleri ve desenleri ile de beğeni kazanır.

Çift kişilik pamuklu yatak örtüsü çeşitleri, her mevsim kullanılabilecek dayanıklı materyallere sahiptir. Pamuklu kumaş, her an nefes alarak ısı kontrolü sağlar. Bu ürünler, dayanıklı dokuma teknikleriyle uzun ömürlü kullanım imkânı verir. Sık dokuma tekniği ile üretilen pamuklu örtüler, bahar ve yaz aylarında konforlu uykular çekmek için de kullanılabilir. Pamuklu materyal, sayısız kez makinede yıkansa bile formunu ve kalitesini korur. Pamuk lifleri, yoğun ve kabarık görüntüsünü her an koruyarak uzun yıllar boyunca yatak odanızı süsler. Pamuklu kumaştan üretilen örtüler, sıklıkla sade tasarımlarıyla öne çıkar. Sade çift kişilik yatak örtüsü modelleri, farklı renklere ve desenlere sahip nevresimleri gizleyerek şık bir dekorasyon oluşturmak için tercih edilir. Düz renkler, tüm nevresimlere ve mobilyalara kolayca uyum sağlayarak düzenli ve temiz bir görünüm yaratır.

Çeyizlik çift kişilik yatak örtüsü çeşitlerinde; kadife, saten, tay tüyü gibi materyaller kullanılır. Taban kumaşları ürüne hem romantik hem de lüks bir hava katar. Kış ve bahar aylarında kadifenin samimi ve iç ısıtan dokusu tercih edilir. Saten ise parlak ve akışkan dokusu ile çoğunlukla yaz aylarına hitap eder. Fantezi örtülerde sık kullanılan materyallerden biri de dantellerdir. Fransız dantelleri, güpürler ve işlemeler, elle veya makine ile yapılır. Üretim tekniği çeyizlik setlerin yüksek fiyatlara sahip olmasına yol açabilir. Bunun yanında lüks ve üst segment bir çeyizlik set arıyorsanız gerçek kristallerin ve incilerin kullanıldığı örtülere de yönelebilirsiniz. Bütçe dostu setlerde ise sıklıkla plastik taşlar ve boncuklar kullanılır.

Çift Kişilik Yatak Örtülerinin Boyutları Nasıldır?

Çift Kişilik Yatak Örtülerinin Boyutları Nasıldır?

Çift kişilik yatak örtüsü seçenekleri, yatak odası dekorasyonuna da kişiliğinizi yansıtmanız için geniş seçeneklerle sunulur. Bu ürünler, dekorasyonu tamamlamanın yanı sıra yatağı tamamen çevreleyerek estetik bir görünüm yaratmasıyla beğeni kazanır. Standart bazalı yataklar, genellikle yerden 60 santimetre yüksekliğe sahip olur. Yatak örtüleri, yere kadar ulaşabilecek boyutlarıyla bu mesafeyi tamamen kapatır. Çift kişilik yataklar için üretilen örtüler genellikle 240 cm genişliğe ve 250 cm uzunluğa sahip olur. Bu ölçü, 60 cm yükseklikteki yatağı tamamen örtmek için son derece uygundur. Ancak 160 x 200 cm ölçülere sahip ürünler yatak üzerinde kısa kalabilir. Tüm çift kişilik örtülerde 50 cm uzunluğa ve 60 cm genişliğe sahip yastık kılıfları bulunur. Bu ölçü, dünya standartlarında üretilen tüm uyku yastıkları için uygundur.

Standart ölçülerin yanı sıra gösterişli ve şık bir görünüm için büyük yatak örtüleri de bulunur. Yatağın kenarlarından yere kadar uzanan bir örtü arıyorsanız 250 x 260 cm veya 260 x 270 cm ölçülere sahip olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, yatağın üç yanını tıpkı kataloglarda olduğu gibi şık ve modern bir şekilde sarar. Ürünün fırfırlı veya pileli kenarlara sahip olması, ölçüleri daha geniş aralıklara ulaştırabilir. Fırfır ve dantel detaylı kenarlar, özellikle Country dekorasyon stilinde sıkça tercih edilir. Kimi modellerde ise örtü kenarları püsküllerle çevrilir. Böylece deri veya keten bazaların endüstriyel görüntüsü ortadan kaldırılarak daha göz alıcı bir dekorasyon oluşturalabilir. Bunun yanında bazasız ayaklı yatakların altındaki karanlık bölge de geniş ölçülere sahip örtüler ile kamufle edilebilir.

Çift Kişilik Yatak Örtüleri Nasıl Yıkanmalıdır?

Çift Kişilik Yatak Örtüleri Nasıl Yıkanmalıdır?

Tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun birkaç yatak örtüsü belirledikten sonra temizlik özelliklerine de göz atarak en doğru seçimi yapabilirsiniz. Bu ürünü yalnızca hijyen ve düzen için kullanacaksanız sık yıkamaya rağmen kalitesini koruyacak kumaşlara yönelmeniz gerekir. Örneğin düz pamuklu örtüler, yıl boyunca kaç kez yıkanırsa yıkansın uzun ömürlü kullanım imkânı verir. Ancak boncuklu, dantelli, peluş, kadife, saten, fırfırlı, jakarlı gibi farklı modeller, hassas kullanıma ihtiyaç duyar. Yatak örtülerinin kumaş ve tarzı fark etmeksizin sıklıkla makinede en fazla 30 derecede yıkanması önerilir. Aynı zamanda yıkama sırasında ağartıcı kullanılmaması da gerekir. Böylece dokuma kalitesini koruyarak aynı renk ve form ile uzun süreli kullanım fırsatı yakalanır.

Peluş yatak örtüsü çift kişilik yataklar için kış mevsiminde en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Peluşun yumuşak dokusu ve yarı parlak görünümü ile sıcak ve samimi bir dekorasyon oluşturulabilir. Fustian veya kadifeye oldukça benzer dokusuyla öne çıkan peluş, daha uzun veya kısa tüylere sahip olabilir. Sentetik elyaftan üretilen bu materyalin de bozulmalara yol açmamak için en fazla 30 derecede elde veya makinede yıkanması önerilir. Ağır ve büyük tasarıma sahip bu ürünlerin yıkandıktan sonra ıslak bekletilmemesi önemlidir. Tay tüyü yatak örtüsü çift kişilik ürünler arasında leke tutmaması ve kolay temizlenmesi ile son derece ilgi görür. Kadife ve süet arasında bir dokuya sahip olan bu ürünler, yırtılmaya ve yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Leke tutmayan bu ürünlerin 30 derecede makinede yıkanması önerilir. Aynı zamanda yatak örtülerinin kurutma makinesinde değil herhangi bir yere sererek veya asılarak kurutulması gerekir.

Yatak Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çift kişilik örtüler, yatak odası dekorasyonunda ilk göze çarpan detaylar arasındadır. Odanın tam merkezinde yer alan bu tekstil ürünlerinin çok sayıda modeli mevcuttur. Ancak bu geniş ürün seçenekleri arasından en doğru seçimi yapabilmek için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunur. Örtü seçerken renk, desen, kumaş, ölçü, kullanım özellikleri ve fonksiyonları göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin tek ürünü farklı amaçlar için de kullanarak bütçenizi korumak istiyorsanız çok amaçlı örtülere yönelebilirsiniz. Çift kişilik çok amaçlı yatak örtüsü çeşitleri, dayanıklı materyalleri sayesinde uyurken de rahatlıkla kullanılabilir.

Çift kişilik yatak örtüsü çeşitleri, çarşaf modellerine göre de birbirinden ayrılır. Fonksiyonel ve hijyenik kullanım için yatak örtüleri, sıklıkla lastikli veya lastiksiz çarşaflarla satışa sunulur. Çift kişilik yatak örtüsü lastikli çarşafı ile şık ve hijyenik kullanım imkânı verir. Bu ürünler, yatağı çepeçevre sararak yoğun kullanıma rağmen sabit duruşunu korur. Böylece her sabah yatağınızı düzeltirken dakikalarca çarşaf kenarlarıyla uğraşmanıza engel olur. Lastiksiz çarşaflar ise özellikle yüksek yataklar için kullanışlıdır. Yatağınızın kalınlığı standart modellere göre daha fazla ise lastiksiz çarşafa sahip örtüleri tercih edebilirsiniz. Böylece yeni bir çarşaf masrafından kurtulurken yatağınızı hijyenik ve düzenli bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Markalar, sayısız kumaşı ve desen teknolojisini bir arada kullanarak her beğeniye hitap eden yatak örtüleri üretir. Çift kişilik yatak örtüsü çeşitleri, farklı kumaşları ile günlük ve fantezi gibi özelliklere sahip olur. Günlük veya fantezi modeller arasından seçim yaparken kullanım özelliklerini göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Günlük ürünler, pamuklu veya triko kumaşlarıyla öne çıkar. Ancak saten yatak örtüsü çift kişilik çeyiz ürünleri arasında yer alır. Satenin parlak ve lüks dokusu, yatak odalarında romantik ve şık bir etki yaratır. Kadife yatak örtüsü çift kişilik yatakları lüks ve göz alıcı bir şekilde tamamlar. Kadifenin asil dokusu ile klasik dekorasyon akımları rahatlıkla tamamlanabilir. Çift kişilik yatak örtüsü modelleri, kumaşına ve tasarımına göre farklı kullanımlara hitap eder.

Çift Kişilik Yatak Örtülerinin Fiyatları Nasıldır?

Çift Kişilik Yatak Örtülerinin Fiyatları Nasıldır?

Yatak örtüleri, mevsim fark etmeksizin her an ev dekorasyonunu tamamlamak için kullanılan tekstil ürünleri arasında yer alır. Bu ürünler, odanın genel havasını bir anda daha düzenli ve şık bir görünüme kavuştururken hijyenik kullanım olanağı sunar. Örtüler, toz veya parçacıkların yatağın üzerine düşmesine engel olur. Böylece gece boyu cilt ve solunum problemleri ile karşılaşmadan konforlu bir uyku çekilir. Çift kişilik yatak örtüsü fiyatları; kullanım amacı, kumaş, boyut, set içeriği, desen ve renk gibi unsurlara göre değişiklik gösterir. Ürünlerde kullanılan kumaşın dokuma güçlüğü veya az bulunurluğu fiyatların artmasına neden olabilir. Aynı zamanda çeyizlik setlerde sıkça karşılaşılan kritsal ve inciler, el işçiliğine sahipse yüksek fiyatlar söz konusu olabilir. Dayanıklı yapıştırma teknikleriyle eklenen boncuk ve süslemeler, fiyatların daha uygun aralıklarda olmasını sağlayabilir.

Yatak örtüsü çift kişilik fiyatları, set içeriğinde bulunan parça sayısına doğru orantılı olarak artıp azalabilir. Günlük setler; kullanışlı bir örtü, pamuklu çarşaf ve iki adet yastık kılıfından meydana gelir. Complete olarak ifade edilen tam takımlarda mevsime göre yatak örtüsüne ek nevresim veya pikeler de bulunabilir. Çeyiz setlerinde ise parça sayısı bir hayli artar. Örtülere uyumlu desenlere sahip; nevresim takımları, battaniyeler, banyo tekstil ürünleri bulunabilir. Buna doğru orantılı olarak da çift kişilik yatak örtüsü takımlarının fiyatları artar veya azalır. Markaların kullandığı özel tasarım unsurları da fiyatları doğrudan etkiler. Ancak farklı beğenilere ve ihtiyaçlara hitap eden tüm takımlar, online alışveriş ile bütçeyi zorlamadan satın alınabilir. Bu alışveriş biçimi aynı zamanda aradığınız tüm marka ve ürün seçeneklerini bir arada beğenilerinize sunar. Siz de göz alıcı tasarımlara sahip kullanışlı ve şık yatak örtülerini uygun fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak örtüleri, odalarda en dikkat çeken parçaların başında gelir. Tam da bu sebeple doğru yatak örtüsü seçimi çok önemlidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken detayların başında dekorasyon uyumu gelir. Seçilen ürünün odanın genel dekorasyonuna uyumlu olması gerekir. Yatak odası dekorasyonunun yoğun renklerden oluştuğu durumlarda gösterişli desene sahip örtülerden kaçınılması gerekir. Yatak odası temasının beyaz, bej ve krem gibi açık renklerden oluştuğu durumlarda daha renkli örtülere yönelebilirsiniz. Bir diğer konu da ürünün materyalidir. Aldığınız yatak örtüsünü uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsanız daha dayanıklı özelliğe sahip materyalleri tercih etmeniz gerekir. Böylece tasarım olarak sevdiğiniz bir ürünü yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Çift kişilik yatak örtüsü seçiminde bir diğer önemli nokta da ürünün kolay temizlenebilir özelliğe sahip olmasıdır. Filtre bölümünden istediğiniz kumaşı seçebilir ve verimli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Ölçüleri Ne Olmalıdır?

Çift kişilik yatak örtüsü seçimi yaparken atlanmaması gereken detaylardan biri de ölçüdür. Uzun yıllar boyu kullanacağınız bir ürün için desen ve kumaş kadar ölçüye de dikkat etmelisiniz. Doğru seçilmiş bir yatak örtüsünün etek kısımları yere değiyor olmalıdır. Bu şekilde beklenen dekorasyon etkisi kolayca sağlanabilir. Ürün seçiminizi yaparken bu detaya dikkat etmekle işe başlayabilirsiniz. Çift kişilik yataklara uygun örtülerin genel olarak 250 cm uzunluğa ve 240 cm genişliğe sahip olduğu söylenebilir. Bu ölçüler, 60 cm yüksekliğe sahip bir yatağa uygun olabilir. Ancak aynı yatak için 160 x 200 cm ölçülerine sahip bir örtünün kısa kalma olasılığı vardır. Doğru ölçüyü bulabilmek için ilk olarak yatağınızın ölçüsünü bulmakla işe başlayabilirsiniz. Yatağınız, standart yatak olarak nitelendirilen 120 x 160’lık yataklardan büyükse “King Size” grubunda olabilir. Bu gruptaki yataklara uygun yatak örtüleri ise 280 x 280 ölçülerinde olmalıdır.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Rahat Uyku Sağlar Mı?

Evin konfor durağı olan yatak odaları, doğru tekstil ürünleriyle tasarlandığında uyku kalitesini ve süresini olumlu etkiler. Yatağın düzenli görünmesini sağlayan bu ürünler, aynı zamanda konforlu bir dinlenmeyi de beraberinde getirir. Doğru seçilmiş bir yatak örtüsüyle, odanızın estetik bütünlüğünü yakalarken etkin dinlenme sağlayabilirsiniz. Kaliteli uykuyu mümkün kılan yatak örtüleri, gün içerisinde nevresimlerin korunmasına da yardımcı olur. Yatağın kullanılmadığı gündüz saatlerinde, nevresim takımının toz ve kir gibi olumsuz faktörlerden etkilenmesini önler. Bu da nevresimlerin temiz kalmasına ve iyi uyku için sahip olduğu formu uzun süre korumasına yardımcı olur. Yatak örtüsü kullanımı ile yatak düzenini de stabil kılabilirsiniz. Devamlı olarak bozulan nevresim takımları düzeltilmeden uyunduğunda gece dinlenme kalitesi düşebilir. Yatak örtüsü kullanıldığı durumlarda ise nevresim takımı derli, toplu ve sabit kalır. Bu da çift kişilik yatak örtüsünü rahat uyku için önemli hâle getirir.