İlgili Kategoriler
Güç (Watt)
Fiyat
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Elektrikli Testere

" araması için 904 sonuç listeleniyor

Elektrikli Testere

Elektrikli testere, başta ağaç ve ahşap olmak üzere çeşitli malzemeleri kesmek için tasarlanmış çok yönlü ve güçlü bir alettir. Yenilikçi modeller, herhangi bir amatör veya yarı profesyonel kullanıcı için testereyi pratik ve güçlü bir ürün haline getiren çok çeşitli avantajlar sunar. Nispeten daha az ses çıkaran fırçalı motorlar, diğer insanları rahatsız etmeden yoğun nüfuslu alanlarda çalışmanıza olanak tanır. Elektrikli testereler duman üretmediği için, iç mekanlarda yapılacak kesim işleri için de en iyi aletlerden biridir. Çeşitli boyutlarda ve güç kapasitelerinde satışa sunulan geniş model seçeneği ile kablolu ya da kablosuz ev tipi elektrikli testere ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz. Daha özel kesim ihtiyaçlarınız için elektrikli şerit testere, budama testeresi, dal kesme testeresi ve kemik kesme testeresi gibi daha spesifik ürünlerle hızlı ve kolay kesim avantajından yararlanabilirsiniz.

Kullanışlı Elektrikli Testere Fiyatları

Elektrikli testereler basit çalıştırma mekanizmaları, hafif ve taşıması kolay gövdeleri, yakıt ikmaline gerek kalmadan çalışan motorları ve kısa süreli bakım gerektiren parçaları ile her beceri seviyesinden kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. Elektrikli testerelerde değiştirilecek yakıt filtresi, temizlenecek yakıt deposu ve kullanmadan önce karıştırılması gereken yakıt ve yağ yoktur. Diğer modellere kıyasla kullanıcı dostu özellikleri ve kısa bakım süresi ile zamandan tasarruf sağlar. Elektrikli testereler elektrik motorları ile çevre dostudur. Ortalama 90 ila 102 desibel ses aralığında çalışan elektrikli testereler tamamen sessiz olarak adlandırılamasa da, ses aralıkları diğer modellerden 10 ila 20 desibel daha düşüktür. Her 10 desibel sesin ikiye katlanmasını temsil ettiğinden, desibeldeki küçük bir düşüş bile elektrikli testereleri benzer güç seçeneklerinde satışa sunulan diğer ürünlere kıyasla iki ila üç kat daha sessiz hale getirir. Daha düşük ses seviyesi işitme sağlığı açısından daha az risk anlamına gelirken aynı zamanda komşular ve diğer çevre sakinleri için gürültü emisyonu açısından fark yaratır.

Elektrikli testereler kablolu ya da kablosuz olarak üretilir. Akülü testere çeşitleri daha fazla mobilite sunar ancak tek bir şarj ile çalışma süreleri sınırlıdır. Ayrıca aletin motor gücü ne kadar fazlaysa, pili o kadar hızlı tükenir. Bu modeller genellikle daha küçük ya da daha kısa süreli işler için idealdir. Fişe takılması gereken kablolu elektrikli testere modelleri, güç kaynağına erişim olduğu sürece daha yüksek ve sabit motor gücü ve kesintisiz çalışma süresi sunar. Benzer kapasiteye sahip akülü zincirli elektrikli testere gibi modellere kıyasla kablolu testereler çok daha uygun fiyatlıdır. Diğer yandan kablolu çalışma belirli alanlarda sınırlayıcı olabilir ve çoğu durumda uzatma kablolarıyla çalışmanız gerekir. Çok uzun bir kablo kullanmak, motorlu testerenin amper kaybetmesine neden olurken aynı zamanda güç verimliliğini de azaltır. Yağmur başta olmak üzere nemli hava koşullarına uygunluk için testerenin su geçirmez olması da önemlidir. Hem kablolu hem de akülü olarak kullanılabilen hibrit modeller, esnek güç kullanımı ile mobilite açısından çok yönlü kullanıma olanak tanır.

Elektrikli Testere Modelleri, Özellikleri ve Kullanım Alanı

Tipik olarak, elektrikli testere çeşitleri için ağırlık ve güç doğru orantılıdır. Kapasite ve motor ne kadar büyükse motorlu testereden o kadar fazla güç elde edilir. Benzinle çalışan motorlu testereler elektrikli modellerden daha güçlüdür ancak kullanımı daha hantaldır. Daha kompakt olmalarının yanında elektrikli motorlu testereler daha temiz ve daha sessiz çalışma özelliğine ek olarak, daha kolay bakım uygulaması gibi önemli bir avantaja da sahiptir. Elektrikli ve gazlı modeller arasındaki temel fark da bu noktadan kaynaklanır. Manevra kabiliyeti, ahşap kesme söz konusu olduğunda performansı etkileyen temel faktördür. Kaliteli kesimler yapmak ve kendi güvenliğinizin yanı sıra başkalarının da güvenliğini sağlamak için elektrikli ağaç testeresi kullanırken kendinizi rahat hissetmeniz gerekir. Testere ne kadar büyükse, gücü ve dolayısıyla kontrol etmesi o kadar zor olacaktır. Deneyimli değilseniz ve güçlü bir model kullanıyorsanız aleti kullanmak zor olabilir. Orta büyüklükteki ve yüksek motor gücüne sahip bir testere kesim performansıyla öne çıkarken hızlı bir şekilde el yorgunluğuna neden olabilir. Bu nedenle testere satın alırken her zaman deneyim seviyenizi ve fiziksel özelliklerinizi göz önünde bulundurarak boyut ve güç açısından kolay kullanabileceğiniz modelleri tercih etmeniz önerilir.

İster kablolu ister akülü olsun, kılavuz palası uzunluğu elektrikli odun testere satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli özelliklerden biridir. Genel bir güvenlik kuralı olarak bıçağın kesmek istediğiniz ahşap boyutundan daha uzun olması gerekir. Elektrikli motorlu testerelerin çoğu, 14 ”ve 20” arası bıçaklarla donatılır. Bıçak ne kadar uzun olursa geri tepme etkisi o kadar fazla olur. Bu durum, elektrikli modellerin ağır hizmet tipi kullanım için önerilmemesinin ana nedenidir. Normal ev işleri için, 14 inçten daha küçük bir pala tercih edebilirsiniz. 8 ”üzerindeki herhangi bir palaya sahip ufak, mini elektrikli testere markaları deneyimsiz kullanıcılar için bile idare etmesi kolay bir seçenektir. Genel olarak kesme ve budama işlerini 12 ”den küçük bir palayla yapabilirsiniz. Orta büyüklükte yakacak odun kesimi için en az 16 ”veya 18” pala kullanabilirsiniz.

Şarjlı Elektrikli Testere Modelleri ve Avantajları

Akülü motorlu testereler, genellikle 18 inç ve daha kısa kılavuz palası kullanır. Ancak doğru palayla şarjlı ufak elektrikli testere neredeyse benzinli muadilleri kadar güçlü olabilir. Ayrıca hafiflik, bakım kolaylığı ve egzozsuz çalışma birçok avantaj sağlayabilir. Akülü bir testere seçerken çalışma performansını önemli ölçüde belirleyeceği için pil ve motor tipini göz önünde bulundurmalısınız. Daha hafif ve daha büyük kapasiteli Li-ion piller, yaklaşık bir saat içinde yeniden şarj edilebilir, böylece hızlı bir şekilde işinize geri dönebilirsiniz. Bazı piller diğerlerinden daha ağırdır. Testerenin rahatça taşıyabileceğiniz bir alet olacağından emin olmak için, satın almadan önce daima testerenin ağırlığını kontrol etmelisiniz. Kablosuz elektrikli hızar testere gücünü pilden alır, ancak pil testerenin elektrik sisteminin tek önemli parçası değildir. Testerenin motoru, pilin sağladığı elektrik enerjisini alır ve onu hareketli parçalarını, özellikle de kılavuz etrafında dönen zinciri çalıştırmak için kullanır.

İyi bir motor olmadan akülü testere, pili ne kadar güçlü olursa olsun verimsiz olacaktır. Geleneksel olarak, eski tip elektrik motorlarında gücü iletmeye yardımcı olmak için karbon fırçalar kullanılır. Bununla birlikte, kablosuz alet pazarında daha yaygın hale gelen fırçasız motorlar mıknatıslara bağlıdır. Karbon fırçaların aksine, fırçasız bir motordaki mıknatısların bir yükü iletmek için diğer bileşenlerle fiziksel temasa ihtiyacı yoktur. Bu nedenle sürtünmeden kaynaklanan daha az parazit söz konusudur. Akülü zincirli elektrikli testere alternatiflerinde daha fazla verimlilik için, fırçasız motora sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

Kablolu Elektrikli Testere Özellikleri ve Kullanım Alanı

Akülü motorlu testereler gibi, kablolu elektrikli testerelerin de kullanabilecekleri kılavuz boyutları sınırlıdır. Benzinli motorlu testereler 48 "uzunluğa kadar kılavuz kullanabilirken elektrikli testereler 18" ve daha kısa kılavuzlarla sınırlıdır. Bu ayrıntı elektrikli modelleri küçük dalları kesmek için daha uygun hale getirir. Diğer yandan doğru seçilmiş bir kılavuz palasına sahip kablolu bir testere, neredeyse aynı uzunluktaki bir benzinli testere kadar güçlü olabilir. Ek olarak, kablolu testereler, benzinli ve hatta kablosuz testerelerde bulamayacağınız başka özellikler ve faydalar sunar. Fiyat, genellikle yeni bir testere almak isteyen kişiler için en önemli hususlardan biridir. Testerenizi sık sık kullanmayı planlıyorsanız yarı profesyonel ya da profesyonel kullanım için üretilmiş benzinli bir testereye biraz daha fazla para harcamak değerli bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, hafif budama veya bahçe temizleme işlerine yardımcı olacak bir elektrikli budama testeresi arıyorsanız dayanıklılık ve fiyat arasında bir denge sağlayacak şekilde tasarlanmış bileşenlerle üretilen kablolu modeller beklentilerinizi karşılayabilir.

Benzinli testere, 2 ve 4 zamanlı motor seçenekleriyle zorlu kesim işlerinde kullanılabilecek açık ara en güçlü testere modelidir. Sık kullanım için tasarlanan bu modellerde, testere sık kullanılmazsa benzin ve yağ karışımı karbüratörün yapışmasına neden olarak testerenin çalıştırılmasını zorlaştırır. Diğer yandan büyük ya da zincirli küçük elektrikli testere ürünleri her zaman çalışmaya hazırdır ve sadece basit bir düğmeye basılarak çalıştırılır. Kablolu modeller için en önemli bakım görevi, kılavuzu ve zinciri yağlı tutmaktır. Sabit ve kesintisiz bir güç kaynağına sahip olmak sizin için önemliyse elektrikli testere tavsiyesi olarak kablolu testere en iyi seçimdir. Hareket alanınız sınırlı olmakla birlikte, testere prize takılı kaldığı sürece kesmeye devam edebilirsiniz. Kablolu testereler yakıt deposu ya da akü içermediği için daha hafiftir. Doğrudan elektrik prizine takılarak kullanıldığı için, alabileceğiniz en hafif motorlu testereler genellikle kablolu olanlardır.

İndirimli Elektrikli Kemik Testeresi Fiyatları

Kemik testereleri, güçlü kasları ve kemikleri sorunsuz bir şekilde kesmek için özel kesicilerle tasarlanan güçlü el aletleridir. Elektrikli demir testere ile kıyaslandığında daha büyük, daha geniş ve daha derin dişlere sahip olan bu modeller, etin ve kemiğin kolayca ve bıçağı tıkamadan kesilmesine olanak tanır. Kemik kesmek, güçlü ve sağlam bir alet gerektirir. Boyut ve ağırlık açısından kemik testereleri genellikle normal ağaç veya demir testerelerinden daha uzun bıçaklara sahiptir. Bu ölçüler kasap işlerini kapalı bir mekanda ya da evde yapıyorsanız idealdir. Bununla birlikte, elektrikli et testeresi ile birlikte seyahat etmeniz gerekiyorsa çantanıza sığabilecek kompakt ve hafif bir alet satın almanız gerekir. TPI veya "inç başına diş", herhangi bir aletin kesme potansiyelini ölçmek için kullanılan standart bir ölçümdür. En sert malzemeleri kesmek için genellikle 20 ila 30 TPI bıçaklar kullanılır, bu nedenle demir testereleri doğal olarak bu kategoriye girer. 2 ila 8 TPI bıçakları yumuşak ahşabı kesmek için tasarlanmıştır ve 7-10 TPI bıçakları kemik kesmek için idealdir.

Hem kemik hem de et kesmek için elektrikli testere satın alırken testerenin çalışma yönünü bilmek önemlidir. Bazı modeller her iki yönde de kesebilir ve bu sayede yüzde 100 etkinlik sağlar. Testere bıçağını yapmak için kullanılan çelik, aletin dayanıklılığını, sürtünme seviyesini ve pas ve yapısal hasara karşı duyarlılığını belirler. Yüksek kaliteli karbon çelikten yapılmış bıçaklar, kenarların daha uzun süre keskin kalmasını ve bu sayede yedek bıçaklarda tasarruf etmenizi sağlar. Modele bağlı olarak, tutacaklar için genellikle yumuşak bir kavrama için kauçuk kullanılır. Ahşabı da kesebilen modern kemik testereleri, genellikle bıçağı pas ve hasardan korurken aşırı sürtünmeyi önleyen yüksek kaliteli bir kaplamaya sahiptir. Kalitesiz kaplamalar genellikle bir süre sonra dökülür ve ete karışabilir, bu nedenle saygın bir üretici tarafından yapılmış bir ürün seçmek önemlidir.

Elektrikli Testere Yorumları ve Öne Çıkan Diğer Özellikleri

Elektrikli odun testere kullanımı sadece zor değil, aynı zamanda en tehlikeli araçlardan biridir. Alet üzerinde iyi bir kontrole sahip olmamak, projeyi kötü bir kesimle sonuçlandırmanın yanı sıra ciddi yaralanmalara sebep olabilir. Çok sayıda nedenden ötürü güvenlik, testerelerin ayrılmaz bir parçasıdır. Elektrikli motorlu testere, amatör kullanıcılar için benzinle çalışan emsallerine göre onları daha güvenli kılan düşük zincir hızları, sadece testereyle aktif olarak kesim yaptığınızda çalışan zincirler ve 18 inç’ten uzun olmayan çubuklar gibi birkaç özelliğe sahiptir. Daha kısa çubuklar, daha düşük zincir hızları ve boş modda çalışmayı durduran zincirler, testere üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanıza olanak tanır.

Elektrikli testere markaları bazıları standart bazıları ise markaya özgü olmak üzere çeşitli özelliklere sahiptir. Standart güvenlik ve konfor özellikleri arasında elektrikli zincir freni, geri tepme freni, elektronik akım sınırlayıcı, aletsiz gerginlik ayarı, otomatik zincir yağlayıcı ve düşük geri tepmeli Oregon zinciri yer alır. En iyi elektrikli testere rahat kullanım ve kolay bakım için "aletsiz" bıçak ve zincir ayarı yapmaya olanak tanır. Aletinizin kesme sırasında sıkışmadığından emin olmak güvenliğiniz için önemlidir. Aletsiz zincir germe özelliği bu açıdan size çok zaman kazandırabilir. Otomatik gergi zinciri sistemi aşırı sıkmayı önler; yüzlerce kullanım için zincirin doğru gerginlikte kalmasını sağlar. Ayrıca manuel müdahalelerden kaynaklanabilecek olası çiziklere karşı testereyi korumaya yardımcı olur. Geri tepme etkisinin önlenmesi çoğu zaman motor tasarımından çok, kullanıcının deneyimiyle daha fazla ilgilidir. Bununla birlikte elektrikli testerelerde geri tepmeyi önleyici bir zincir kullanılabilir. Genellikle harici olarak satılan bu aksesuar, ağır hizmet tipi gazlı motorlu testerelere kıyasla elektrikli modeller için daha kolay bulunur.

Kullanımı Kolay Testereler İndirimli Fiyatlarla Trendyol’da!

İster mobil kullanıma uygun modeller ister elektrikli gönye testere çeşitleri olsun, genel amaçlı kullanıma özgü bir model için bakım uygulamalarının pratik olması gerekir. Özellikle zincirle çalışan modellerin pala ve zinciri arasındaki sürekli metal sürtünmesi nedeniyle, kılavuzun sürekli olarak yağlanması gerekir. Düzenli yağlama zincirin sorunsuz çalışmasını sağlar. Elektrikli testere yağı olmadan zincirler kolayca kırılır. Kılavuza sürekli olarak yağ uygulayacak otomatik yağlayıcıya sahip bir motorlu testere işlerinizi önemli ölçüde kolaylaştırır. Otomatik zincir yağlama özelliği uzun vadede kullanım ve bakım kolaylığı sağlar. İyi yağlanmış bir zincir, yalnızca daha düzgün kesimleri garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda bıçağın ömrünü de uzatır. Fırçasız elektrikli testere motoru ilk etapta daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olsa da uzun vadede yatırımın karşılığını verir. Daha az gürültü emisyonuna sahip olan bu modeller, aşınabilecek fırçalar olmadığı için yüksek verimlilikle çalışır. Daha az mekanik parça ile motorun soğuması çok daha kolaydır. Elektrikli testerelerde çoğu modelde, tankın her zaman en az yarısını dolu tutmanızı kolaylaştıran bir pencere bulunur. Dahili akım sınırlayıcı, testere aşırı yüklendiğinde motora giden gücü azaltarak motorun yanmaya karşı korunmasına yardımcı olur. Görüntüleme pencereli büyük yağ haznesi operatörün yağ seviyesini kontrol etmesini sağlar. Lastikli tutma kolları konfor için ergonomik olarak tasarlanır. Sorunsuz başlatma için yumuşak başlatmalı büyük tetik anahtarı kolay kullanıma olanak tanır.

Elektrikli testere modelleri, kablolu ya da kablosuz kullanım avantajı ile iç ve dış mekanlarda rahat çalışma olanağı sunar. Giriş seviyesi mini testere modellerinden profesyonel kesim işlerinde kullanılabilecek güçlü motora sahip ürünlere kadar farklı bütçe seçeneklerine hitap eden dayanıklı testereler arasından seçim yapabilirsiniz. Geliştirilmiş güvenlik özelliklerine sahip testerelerle kesim işlerini daha güvenli hale getirebilir, ergonomik tasarımlarla çalışma konforunuzu artırabilirsiniz. Trendyol ayrıcalıklarıyla sunulan indirimli elektrikli testere fiyatları ile ahşap, demir, kemik ve et testerelerini hemen satın alabilirsiniz.

Elektrikli Testere Nasıl Çalışır?

Elektrikli testerelerin güçlü bir motorları vardır. Bu motorlara iletilen elektrik enerjisi ile testerenin dişlileri ve zinciri çalışmaya başlar. Elektrikli testereler çalıştırılmadan önce, zincirin yeterli düzeyde gergin olmasına dikkat etmek gerekir. Kullanmaya başlamadan önce testereyi yağlamak gerekir. Bu ürünün daha sorunsuz çalışmasını sağladığı gibi dişlilerin zarar görmesi önlenmiş olur. Elektrikli testereleri çalıştırmadan önce hem etrafta hem de kullanıcı özelinde koruyucu tedbir almak gerekir. Testerenin fişi elektrik enerjisi sağlayan bir prize yerleştirildikten sonra cihaz çalışmaya hazır hâle gelir. Çalıştırmadan önce testerenin emniyet frenini çekmek lazımdır. Fren kullanıcıya doğru çekildikten sonra tetiğe basılarak testere kolay bir şekilde çalıştırılabilir. Elektrikli testereler farklı boyut ve ağırlıkta tasarlanan ürünlerdir. Teknik ayrıntı bakımından elektrikli testere modelleri farklılık gösterse de ürünlerin temel çalışma prensibi değişmez. Ayrıca akülü testere modellerini de elektrikli testere kategorisinde sayabilmek mümkündür.

Elektrikli Testere Nasıl Kullanılır?

Elektrikli testerenin kullanımı oldukça basittir. Tüketiciler bu ekipmanı kullanırken son derece dikkatli olmalıdır. Kesici bir alet olan elektrikli testereler, kalın ağaç parçalarını bile rahatlıkla ikiye bölebilir. Elektrikli testere ekipman donanımı sağlandıktan sonra kullanılmalıdır. Yani kulak ve baş koruyucu kask takmak bu ürünü, verimli bir şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Bazı elektrikli testereler yüksek ses çıkarabilir. Bu sebeple kulakların zarar görmemesine de özen göstermek gerekir. Elektrikli testere ile işlem yapmadan önce ağaçların veya kesilecek malzemenin düşebileceği yöne dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde devrilme durumunda çeşitli yaralanmalar gözlemlenebilir. Söz konusu elektrikli testereler genellikle 5-6 kg civarındadır. Yani bu ürünler tek kişi tarafından güvenle kullanılabilir. Kesme işlemi sırasında oluşacak sıçramaların önüne geçmek için testere kullanıcısının göz koruyucu ekipman kullanmasında fayda vardır. Bu detaylara özen gösterildiği takdirde emniyetli bir biçimde elektrikli testereyle işlem yapmak mümkündür.

Elektrikli Testere Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektrikli testere alırken tüketicilerin ilk dikkat etmeleri gereken konu, ihtiyaç ve beklentileridir. Genellikle amatör kullanıcılar için tasarlanan elektrikli testereler, basit kesme işlemlerini yerine getirir. Fabrikasyon üretim dışında, bireylerin kendi bahçe işlemleri, yakacak temini, inşaat faaliyetleri için bu ürünü kullanmak mümkündür. Elektrikli testere alırken motor gücüne, kablo boyutuna, ürünün ihtiyaç duyacağı elektrik enerjisi miktarına, bakım ve servis koşullarına dikkat etmek gerekir. Yine bireysel kullanıcılar için testerelerin ne kadar ağır olduğu da çok büyük önem arz eder. Kişisel ağırlık taşıma kapasitesinin üstünde bir elektrikli testere seçimi hem işlem kalitesini düşürür hem de güvenlik tehdidi oluşturur. Ek olarak, ürünün garanti süresine de uzun süreli kullanım için dikkat etmek gerekir. Siz de tüm bu detayları göz önünde bulundurarak güvenle kullanabileceğiniz kaliteli bir elektrikli testereyi Trendyol’dan satın alabilirsiniz. Türkiye’nin lider e-ticaret platformlarından olan Trendyol, bu işlevsel ürünü kapınıza kadar ulaştırır.