placeholder
"

Testere

" araması için 14316 sonuç listeleniyor

Testere

Ağaçların ve birtakım malzemelerin kesimi için birçok farklı ürün vardır. Bunlardan biri ise hızlı ve kolay kesim amacıyla kullanılan testerelerdir. Her türlü materyali kesmek için kullanılacak testere çeşitleri özelliklerine göre değişirken, teknolojinin ilerlemesi sayesinde çok fazla çeşitte ve her duruma uygun testereler üretilmiştir. Bu kadar fazla seçim şansının olması size uygun olana ulaşmayı kolaylaştırır. Belli özelliklere sahip fakat yerli ve yabancı her türlü materyal için farklı dizaynlar ile üretilen bu ürünlerin çok sayıda çeşiti bulunur. Son zamanlarda zamanın verimli kullanımı ve insan gücü yerine makine gücünün kullanılmasına karşı artan ilgi ile birlikte, motorlu testereler daha da popüler bir hal almıştır. Bu ürünler dikkat çeken ve kolay kullanıma sahip modelleri ile oldukça gözde bir hale gelmiştir. Trendyol, her türlü materyal kesiminin vazgeçilmezi olmuş bu ürünlerin herkese hitap edebilecek kalite ve fiyatlar ile birçok alternatifin kullanıcılara ulaşmasını sağlar.

Testere Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Testere malzemeleri, tıpkı modelleri gibi çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Bir testerede aranacak ilk özellik malzemesinin dayanıklı olup olmadığıdır. Fakat, farklı materyallerin kesimlerine göre tasarlanmış testereler malzemelerdeki çeşitliliği de beraberinde getirir. Başlıca benzinli testere malzemeleri plastik, metal, kauçuk, alüminyum gibi materyallerdir. Bu malzemeler kimi zaman ikili kimi zaman birbirine kombinlenmiş şekilde kullanılır. Ürünün kalitesine ve kullanıldığı alana göre seçilen malzemeler farklılık gösterir. Lüks ürünler için genelde metal ve ahşap kombin kullanılırken, ortalama ürünlerin plastik ve alüminyumdan üretildiği görülür. Malzeme kalitesi arttıkça ürünün dayanıklılığı ve kullanım ömrü de artar. Teknolojinin gelişimi ve özel üretimin yaygınlaşması ile elektrikli testere sektörüne yeni bir bakış gelmiş ve kişiselleştirilmiş dizaynlar, çeşitli kullanım alanlarına uygun alternatifler ortaya çıkmış. Sektörde sıkça kullanılan renklerin yanında, sarıdan yeşile, turuncudan kırmızıya dikkat çeken birçok renk eklenmiştir. Lüks ürünler kategorisinde sayılabilecek akülü testere ile elektrokimyanın kullanımı gibi örnekleri testerelere uygulanmaya başlanmıştır. Tüm bunların yanında, testere üretilirken uluslararası standartlara uygun ağırlık, kalınlık ve genişlik ölçüleri uygulanmak zorundadır. Bu ölçüler testere makinesi ile benzerlik gösterir. Çoğu zaman kullanılan yumuşak plastik malzeme sayesinde, ürünler kullanıldıkları alana göre elden kayma yapmaz. Kırılmaz, parçalanmaz malzemelerden üretilen testereler, kolay kullanımı sahip olmaları sebebi ile sıkça tercih edilirler. Bunun yanında son zamanlarda kullanılan teknolojilerle mini şerit testere gibi makineler bulunur. Aralarındaki fark kullanılan ahşap, plastik ve benzeri birçok ürünün boyuna, açılı ya da kıvrımlı kesilmesi uygulamaları kendimizin yapması için idealdir. Farklı pozisyonlarda ayarlanabilen bıçak stabilizeri testere bıçağı titreşimini azaltarak çalışırken güvenli ortam imkanı sunar. 305 x 305 mm ebatlarındaki tablası sonsuz olarak -2 ile 45°'lik açılarda ayarlanır ve ihtiyacınıza göre kullanılabilir.

Testere Modelleri

Testereler binlerce yıldır insanların sıklıkla kullandığı el aletlerindendir. Bunların dışında birçok özel kesme aleti de vardır, ancak bunlar geliştirildikleri işlerin dışında yaygın olarak kullanılmazlar. Teknolojinin gelişmesi ile beraber, materyalleri kesmek için kullanılan yardımcı ürünlerin modellerinde de büyük değişimler yaşanmıştır. Ölçülerden kullanılan malzemelere, şekilden kaliteye alınacak her ürün kendi içinde spesifik özelliklere sahiptir. Özellikle, zincirli testere kategorisinde ortaya çıkan modeller bu duruma en iyi örneği oluşturur. Testereler sadece ağaç kesiminde kullanılmadığından testere modelleri de oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Testereler kullanıldığı alana göre birçok modele ayrılırlar. Testere çeşitlerinin en başında şarjlı testere gelir. Çoğunlukla fabrika çıkışı testere olarak kullanılan bu ürünler, montajı kolay, farklı materyallere uygun her sektörde kullanılabilen, özel bir metalden yapılan ürünlerdir. Bir diğer model testere olarak da geçen kıl testeredir. Malzemenin çeşidine göre, kalınlığına göre farklı uçları kullanabilme ve değiştirebilme özelliği bulunur. Bu ürünlerin cam, demir, çivi, ahşap kesebilme fonksiyonu vardır. Çeşitli özellikleri bulunan 5 farklı uç ile hemen hemen her türlü materyali rahatça kesebilirsiniz. Tezgah testerelerde bulunan çelik rulo kafes, kullanıcıları yaşanabilecek istenmeyen durumlara karşı korur. Kullanım sırasında pratik çözümler sunar. Ahşap, plastik gibi malzemelerin kesiminde kullanılır. Dairesel testere çelik, alüminyum ve paslanmaz çelikleri ısı, çapak veya soğutucu olmadan kesmek için dizayn edilmiştir. Elektrikli ve akülü çeşitlerinin olduğu yatay ve düz kesmek için de kullanılan gereçlerdir. Ahşap, sunta kesiminde genellikle kullanılır. Kullanım sırasında iş güvenliğine dikkat edilmelidir. Gönye testere, profesyonel ve günlük işlerde açılı kesme işlemine yarayan kuvvetli bir testeredir. Bu ürünlerle ölçülü kesme işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Ahşap, plastik keserken kullanabileceğiniz elektrikli aletlerdir. Şerit testere düzenli olarak kullanılan profesyonel bileme ve yapımına uygun bakımı ile verimli ve kullanışlı bir alet halini alır. Ürünün bakımı ve kullanımı kesim kalitesini de etkiler. Optimal kesim kalitesine ulaşmak için ürünü nasıl doğru bir şekilde kullanacağınızı bilmeniz çok önemlidir.

Testere Seçiminde Dikkat Edilecekler

Testereler tercih edilirken keseceğiniz malzemenin çeşidine göre seçim yapılmalıdır. Çalı budamak için veya ağaç kesmek için farklı modeller kullanabilirsiniz. Ürünü satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de kullanım şeklidir. Uzun süre ormanda çalışmanız gerekiyorsa fazladan akü taşımaya ihtiyaç duymadığı için benzinli aküler tercih edebilirsiniz. Fakat sadece bahçe bakımı ile ilgileniyorsanız yuvarlak testere sizin için muhteşem bir alternatif olabilir. Fazladan akü alırsanız birisi ile iş yaparken diğerini şarj edebilirsiniz. Titreşimi düşük ve gürültü olmadan çalışma tecrübesi bakımından elektrikli testere oldukça kullanışlıdır. Bunun yanında duman ve emisyon sebebiyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Motorlu testere kullanımı konusunda fazla tecrübeniz bulunmuyorsa daha kullanışlı bir modeli göz önünde bulundurabilirsiniz. Tüm gün ormanda çalışan profesyonel kişiler dahi daha hafif bir motorlu testere kullanmak isteyeceklerdir. Profesyonel olarak bir testere kullanıyorsanız ellerinizin yaralanma durumuna engel olmak için ürünün düşük titreşimde çalışmasını sağlayın. Çok fazla testere kullanmasanız bile, düşük titreşim sayesinde daha konforlu bir çalışma imkanı bulursunuz. Önemli sorunlardan biri de odun tipleri ve ağaçların boyutudur. Daha uzun ve kalın ağaçlar, özellikle meşe tarzı ağaçları devirmek istiyorsanız boyutu daha büyük olan testereler seçebilirsiniz. Ürün çok küçükse, testere güçlü darbelere maruz kalacaktır ve yüksek ölçüde aşınacaktır. Kılavuz çubuğu uzunluğu farklı detaylara göre değişebilir. Uygun uzunluk, ağaç uzunluğu ve sahip olduğunuz tecrübeye göre belirlenir. Eğer çalışma tecrübeniz varsa, farklı ağaç çeşitlerine göre en az iki farklı kılavuz çubuğu uzunluğu bulmanız gerekir. Dal işlerinde hareket ettirmesi kolay bir kılavuz çubuğu isterseniz kısa; ağaç işlerinde kullanmak isterseniz uzun kılavuz çubuğu seçebilirsiniz. Tablalı gönye testereler, yüksek performansa ve optimum seviyede rahatlığa sahip motorlu testerelerdir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Her iş için kullanılabilecek testereler, profesyonel testerelere benzer fakat performans olarak daha zayıftır. Ahşap kesmek gib genellikle yarı zamanlı kullanılmak için tasarlanmıştır. Tüketici testereleri, evde kullanılabilen, ufak ve kullanımı rahat aletlerdir. Ağaç bakımı için kullanılan testereler yalnızca, ağaçlar üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İhtiyaçlarınıza uygun testere modellerine Trendyol’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Testere Bakımı

Körelmiş zincir ile kesim yapmak çok fazla yakıt kullanımına ve yüksek aşınmaya yol açacaktır. Fakat zincirleriniz düzenli olarak doğru bir yöntemle eğeleyerek bunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bir zincirli testerenin keskinliği, keskinliğini azaltacak olan taş toprak gibi nesneleri kesmemenize rağmen bir süre sonra azalacaktır. Zincir, taşı kesmek için kullanılırsa, kesme kapasitesi azalıcaktır ve bilenmesi gerekir. Zincirli testereyi tüm gün çok fazla kullanıyorsanız, her yakıt dolduruşunuzda testereyi eğelemek yararlı olacaktır. Düzenli olarak bilemek uzun süre beklemeye göre daha kolaydır. Bunun yanında daha hassas bir testere elde eder ve daha fazla verim alırsınız. Motorlu testerenizi ne kadar çok kullanırsanız, talaş ve ağaç öz suyundan yağ topaklarına kadar döküntü görülme olasılığı artar. Mümkün olduğunca verimli çalışmaya devam etmesini istiyorsanız, temizlemeniz gerekir. Ancak doğru temizlik tekniği söz konusu olduğunda her parça biraz farklıdır, bu yüzden her birini ayrı ayrı temizlemeye çalışmalısınız. Örneğin, zincir kirliyse, çıkarın ve yaklaşık yarım saat boyunca bir amonyak ve su karışımına batırın. Ardından, üzerinde artık kalmayıncaya kadar zinciri fırçalamak için yumuşak bir fırça kullanın. Bu noktada, temiz suyla durulayabilir ve iyice kurutabilirsiniz. Bir sonraki adım, karbüratörün tıkanmış bir kalıntı olup olmadığını kontrol etmektir. Varsa, testere motoru yakıt akışını engelleyerek, çalışmasında sorun yaşanmasına neden olur. Bu yüzden motorlu testerenin bu kısmını karbüratöre basınçlı hava veya yakıt katkısı püskürterek temizleyin. Ardından, iğne vanalarını, diyaframı ve kapak plakasını testereden çıkarın ve hepsini zincir için kullandığınız temizlik karışımına yerleştirin. Daha sonra hava filtresini sabunlu suyla temizlenmeli, hatta döküntüleri dışarı çıkaramazsanız tamamen değiştirmelisiniz. Tüm bu temizlik adımları, motorlu testerenin sadece güzel görünmesini değil, aynı zamanda iyi çalışmasını sağlayacaktır. Düzenli testere bakımında bıçakların keskinleştirilmesi de gerekir. Bıçaklarının bilenmesi gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, motorlu testerenin son zamanlarda nasıl çalıştığına dikkat edin. 30 luk şerit testere talaşlarından ziyade talaş tahliye etme eğilimi gösteriyorsa, bıçakları keskinleştirmeniz gerekebilir. Ve kullandığınızda atlıyormuş gibi geliyorsa, bıçaklar çok kör olabilir. Onları keskinleştirmek için, önce motorlu testereyi mengeneye sabitleyin ve orada sert bir koruma ile tutun. Sonra bir keskinleştirme dosyası alın ve testere bıçağının üzerine yatay olarak itin. Bıçağın ucuna ulaştığınızda, dosyayı kaldırın ve aynı hareketi tekrarlayın, böylece en iyi sonuçlar için yalnızca bir yönde keskinleştirin. Ayrıca, zincirdeki her diş için aynı sayıda vuruş kullanın, üç ila altı iyi bir miktardır. Doğru motorlu testere bakımı için bu 4 adımla motorlu testerenizi çalışır durumda tutun. Kılavuz çubuk ile zincir arasındaki sürtünmeyi önlemek için motorlu testerenizin iyi yağlanması gerekir. Yeterli yağ yoksa, zincir olması gerektiği kadar hızlı dönmez ve tüm araç aşırı ısınabilir. Tezgahlı daire testere içinde yeterli yağ olup olmadığından emin değilseniz, üzerine bir parça karton veya kağıt koyun ve motoru devirin. Yüzeye yağ spreyi görmelisiniz. Bu olmazsa, muhtemelen yeterli miktarda yağ yoktur ve daha fazlasını eklemeniz gerekir. Nasıl yağ ekleyeceğinizi öğrenmek için kullanım kılavuzunuzu kontrol edin, çünkü işlem motorlu testereye bağlı olarak değişir. Motorlu testerenizi düzenli olarak kullanmadığınız sürece, son kullandığınız günden bu yana içerideki gazın kırılma ihtimali vardır. İçindeki gaz, depolama sırasında bir ay kadar kısa bir sürede parçalanmaya başlayabilir ve bu, karbüratörün tıkanmasına neden olabilir, böylece sonunda düzgün çalışmaz. Sağlıklı ve güvenli bir kullanım için testerelerinizin bakımını düzenli olarak yapmalısınız.

Testere Fiyatları

Motorlu testere alırken öncelikle hangi amaçla kullandığınızı tespit etmeniz gereklidir. Durmaksızın değişen teknoloji ve sürekli artan talepler düşünüldüğü zaman, gerek yeni materyallerin kesimi gerek yan ürünlerin çeşitlenmesi ve artmasındaki hızı anlamak oldukça kolaydır. Farklı zevklere ve ihtiyaçlara hitap edebilmek için devamlı bir yenilenme yaşanan tezgah üstü testere sektöründe de bu hızın etkisi görülür. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmanın yanı sıra göze hitap edecek ve trendleri  takip edecek tasarımlara sahip olmak oldukça önemlidir. Farklı marka ve modeller için üretilen ürünlerde şekil ve kalitede olduğu gibi fiyatlarda da farklılıklar olması beklenir. Testere fiyatları, kullanılan malzeme ve motor gücüne göre belirlenir. Üst segment araçların, yan ürünlerinde de yüksek kalite ve fiyatlar olması oldukça doğaldır. Kesim için kullanılan dekupaj testere ucu sayısının artması ile fiyatlar da artar. Testere seti fiyatları ile tek testerelerin karşılaştırılmasından da görülebilecek bu değişim, kullanılan zincir ve motor gibi malzemelerin artışı ile doğru orantılıdır. Kısa süreli kullanım için üretilen testereler ile son teknoloji ürünü testereler arasındaki fiyat farkları da bu orantı ile rahat bir şekilde açıklanabilir. Ancak tıpkı motor fiyatlarında olduğu gibi testerelerde de her keseye göre seçenekler bulmak mümkündür. Trendyol sayfasında yerli ve yabancı birçok marka ve onlarca ürün ile karşınıza çıkar. Doğru ve kullanışlı ürünleri tercih etmek istiyorsanız Trendyol’un sayfalarında ürünlere dair ayrıntılı bilgilere göz atabilirsiniz. Trendyol üzerinden yapacağınız karşılaştırmalar ile alternatifler arasından ihtiyacınıza ve keseceğiniz materyale en uygun olan ürünü gönül rahatlığıyla seçebilir, ürününüze kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Testere tercihlerinizde kullanıcıların deneyimlerini öğrenmek için yorumlara göz atabilirsiniz. Filtreleme özelliği ile aradığınız ürünlere en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Trendyol’da Testere

Trendyol, birçok üründe olduğu gibi testere kategorisinde de uygun fiyatlar sunar. Yüksek kalitedeki ürünleri tek bir tıkla inceleyip aradığınız ürünü bulabilirsiniz. Online satış anlamında güvenli seçeneklere sahip olması kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmesine yol açmıştır. Trendyol, müşteriden gelen geri bildirimleri dikkatle dinler ve çözümler sunar. Trendyol’daki geniş ürün skalası sayesinde ihtiyaçlarınıza uygun ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Çok farklı kullanım alanına uygun testere seçenekleri ile aradığınız ürünü bulmanız kolaylaşır. Taşıması kolay ve titreşim gücü düşük modeller ile birlikte profesyonel kullanıcı olmasanız bile kolayca kullanabileceğiniz ürünleri bulmanızı sağlar. Keseceğiniz malzemeye göre değişen testere çeşitleri size çalışırken kolaylık sağlar. Trendyol sayfalarında yerli ve yabancı birçok marka ve onlarca ürün ile karşınıza çıkar. Doğru ve kullanışlı ürünleri tercih etmek istiyorsanız Trendyol’da ürünlere dair ayrıntılı bilgilere göz atabilirsiniz. Kullanılan malzemeleri, ürünün boyutunu, hangi işlerde kullanılabileceğini görebilirsiniz. Böylece işinizde kullancağınız testereyi doğru bir şekilde seçebilirsiniz. İster ağaç kesmek için isterseniz de kemik kesmek için testere satın alabilirsiniz. Trendyol’da bulunan ürünler standartlarına uygun ve en ince işçilikle hazırlanır. Ürünün dayanıklı malzemelerden üretilmesi çalışırken uzun süre kullanabilmenizi sağlar. Trendyol’da profesyonellik bakımından her türlü kullanıcıya hitap eden ürünler bulunur. Kargolarda kırılma, parçalanma ihtimallerine karşı önlemler alan Trendyol, ürününüzün size ulaşırken hiçbir sorunla karşılaşmaması için özenle çalışır. Böylece kullanıcı olarak güvenilir ve hesaplı bir alışveriş yapmış olursunuz.