İlgili Kategoriler
Yaş
Fiyat
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Evcilik ve Mutfak Setleri

" araması için 11042 sonuç listeleniyor

Evcilik ve Mutfak Setleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Evcilik ve Mutfak Setleri Hangi Malzemeden Yapılmıştır?

Evcilik ve mutfak setleri ürünün özelliklerine uygun olarak farklı malzemelerle üretilir. Plastik, ahşap ve silikon materyallerinin tercih edildiği oyuncakların üretiminde çocukların sağlığına zararlı herhangi bir madde kullanılmaz. Hafif ve dayanıklı malzeme tercih edilen ürünler çocukların ilgisini çekecek şekilde renklendirilir. Bu işlem sırasında tercih edilen boyalar bebekler temasına uygun olarak seçilir. Soyulmaya ve deforme olmaya dayanıklı olarak tasarlanan evcilik setleri arasında her yaştan çocuğu mutlu edecek alternatif bulunur. Suyla temas etmesinde bir sakınca bulunmayan mutfak setleri bebeklerin el kontrol yeteneklerinin gelişmesinde yardımcı olur. Evcilik setleri arasında ahşap olarak tasarlanan evler vardır. Çocuğun oyun kurma becerisini destekleyen bu evlerin içerisinde farklı materyallerden tasarlanan koltuk, yatak ve masa gibi detaylar da bulunur. Çocuğun yaş grubuna uygun olarak hazırlanan evcilik ve mutfak setleriyle bebeklerin keyifli vakit geçirmeleri sağlanır.

Evcilik ve Mutfak Setleri Kaç Yaşına Kadar Uygundur?

Evcilik ve mutfak setleri genellikle 3 yaş ve üzeri bebekler için uygundur. Gerçeğe yakın olarak detaylı tasarlanan evcilik setleri içerisinde minik parçalar yer alabilir. Oyun kurma becerisi henüz gelişmeyen bebeklerin bu parçalarla zaman geçirmesi onlara sıkıcı gelebilir. 1 ile 3 yaş arası bebekler için onları daha eğlenceli zaman geçirmesini sağlayacak alternatifler vardır. Evcilik ve mutfak setleri 3 yaş üzerindeki yaş gruplarına uygun çeşitliliğe sahiptir. Benzer özelliklere sahip olan bu oyuncaklar arasında kendi bebeğinizin yaşına uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. Bebeklerin kolay kavrayabileceği büyüklüklerde tasarlanan setlerin çocuğun yaş grubuna uygun olması önemlidir. Miniklerin el ve kol koordinasyonu gelişimini olumlu yönde destekleyen evcilik ve mutfak setlerinin beklenen öğreticiliğe ulaşması için bebeğe uygun olması gerekir. Sebze çeşitleri, mutfak aletleri ve temizlik ürünleri gibi çok sayıda alternatifi bulunan evcilik setleriyle bebeğinizin obje tanıma yeteneği gelişir.

Evcilik ve Mutfak Setleri Çocuk Gelişiminde Önemli Midir?

Oyun oynamak çocukların sağlıklı gelişimi için ne kadar önemliyse aktiviteler sırasında tercih edilen materyaller de bir o kadar mühimdir. Çocuğun kas ve hareket gelişimini destekleyen oyuncak seçerek onun sağlıklı bedensel gelişimini destekleyebilirsiniz. Evcilik ve mutfak setleri sahip oldukları çeşitlilikle bebeğinizin bireysel oyun kurma becerisin geliştirebileceği gibi onun topluluk hâlinde vakit geçirmeye olan ilgisini de arttırır. Çocuk gelişimi için oyuncak önerileri arasından seçim yaparken bebeğinizin yaşı ve gelişim sürecini göz önünde bulundurmanız gerekir. Oyuncak çeşitleri arasında hareket kabiliyetini destekleyen ürünlerin yanı sıra zeka gelişimini de olumlu yönde etkileyen alternatifler bulunması gerekir. Evcilik ve mutfak setleri, sahip olduğu parçalarla bebeğin hayal gücünü geliştirir. Söz konusu setlerle bebekler bireysel ya da grup hâlinde oyun oynayabilir. Çocukların gelişiminde önemli bir yeri olan ev ve mutfak setlerini edinerek bebeğinizle eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.