"

Faber Castell Kalem

" araması için 6826 sonuç listeleniyor

Faber Castel Kalem Modelleri ile Çalışmalarınıza Renk Katın

Faber Castel, 1761 yılında Kaspar Faber tarafından Almanya' da kurulan, yazı ve resim araç gereçlerini üreten bir şirkettir. Faber-Castell kuruluşundan bu yana yazı ve çizim işlemleri, teknik çizim araçlarını üreten çok köklü bir firmadır. Sadece yazı ve resim araç gereçlerini üretmekten ziyade sanat-grafik işlemleri, oyun-eğitim, proje çantaları, defter ve resim defterleri, dosyalama, çanta ve kalem çantalarıı gibi birden fazla alanda faaliyet göstermektedir. Faber-Castell kurulduğu eski tarihinden bu yana kalem ve çizim sektöründe ayakta kalmayı başarabilmiştir. Tüm dünyada adını duyuran, kalem ve çizim denildiği zaman insanların direkt olarak aklına gelen markalardandır. Kalitesi ve sağlamlığı gereği yıllarca kullanıma olanak sağlayan bu araç gereçler okul, ev ve ofis gibi yerlerde bizlere eşlik etmeye devam etmektedir. Faber-Castell kalem modelleri renk seçenekleri, kalın ve ince uçları, kullanım alanına göre farklı modelleri ile tercih eden kişilere kolaylık sağlamaktadır. Özellikle teknik çizim denildiği zaman Faber-Castell kalem, kalitesi gereği firmaların ve kişilerin kullandığı modellerden olmuştur. Yılların eskitemediği bir marka konumunda kendini sürekli geliştirerek üretim yapmaya devam etmektedir. Profesyonel anlamda işini yapan kişiler farklı teknik özellikleri olması bakımından Faber-Castell kalem güvencesiyle üretimlerini hayata doğru bir şekilde geçirmeyi başarmışlardır. Bu başarı hikayesinin altında kaliteli malzeme ve işini titizlik ile yapan bir marka vardır. Birçok insan sayesinde kalitelerini uzun yıllar boyunca ayakta kalarak günümüze kadar getirmeyi başarmışlardır.

Faber-Castell Kalem ve Ürün Kategorileri

Faber-Castell Kalem ve Ürün Kategorileri

Faber-Castell birçok kategori skalası gereği sadece kalem sektöründe değil diğer araç gereçleri de üretime geçiren bir firmadır. Kalemler, silgiler, yapıştırıcı ve düzelticiler, kalemtıraşlar, textlinerlar, oyun hamurları, dosyalar, teknik çizim ürünleri, boyama ürünleri, aksesuarlar, kalem uçları, markörler, yapışkanlı notluklar, defterler, sanatsal ürünler ve makaslar bu kategoriye girmektedir. Özellikle adını kalemleri sayesinde duyurması ise en çok kullanılan araç gereçlerden biri olmuştur. Çocukların okullarda, yetişkinlerin iş hayatlarında ve öğrencilerin ise çizimlerinde kullanabileceği kalem modellerini bulabilmek mümkündür. Uçlu kalem, kurşun kalem, fosforlu kalem, keçeli kalem, tükenmez kalem, teknik çizim kalemleri, pilot kalem, asetat kalem, prestij-dolma kalem ve roller-jel mürekkepli kalem gibi çeşitlerine rastlamak mümkündür. Gelişen teknoloji sayesinde fabrikaların yeni üretimler için en iyi makineleri tedarik etmesiyle birlikte, Faber-Castell kalem kategorisinde kendisini geliştirerek pek çok modelde, farklı ihtiyaçlara hizmet eden kalemler çıkarmış bulunmaktadır. Kalemlerin ise kendi içlerinde pek çok özellikleri bulunmaktadır. Kalemlerin kategorilerine göre kullanım alanları farklıdır. Birçok seçeneği bulunan Faber-Castell kalem seçerken hangi alanda kullanılacağına karar verilmesi gerekmektedir. Kalem uçları farklı kalınlık ve renklerde olmakla birlikte kimisi daha yumuşak kimisi daha sert yapıdadır. Faber-Castell kalem pek çok meslek grubunun çalışmalarında yanında olmaya devam etmektedir. Teknik çizim kalemlerinin ise farklı bir kodlaması bulunmaktadır. "B" kodlu olanlar koyu ve yumuşak, "H" kodlu olanlar açık renkli ve sert uçlu, "F" kodunda olanlar ise ne açık ne koyu ve sert uçlu olanlardır. Grafik çalışmaları ve mimari çizimler için "H" kodlu kalemler daha uygundur. "H" kodlu kalemler kullandıkça uç sertliği ve renk solukluğu artacağı için kolay kullanım imkanı sağlamaktadır. H, 2H, 3H gibi giden kalem kodları B, 2B, 3B diye devam etmektedir. Kullanılan meslek grubuna ve çizilecek projelere göre bu kodlar değişiklik göstermektedir. Faber-Castell kalem bu doğrultuda ürettiği kalemler sayesinde kullanışlı olmakla kalmayıp, kalemlerin kalitesi gereği herhangi bir proje esnasında kişileri yarı yolda bırakmamaktadırlar. Seçilen uygun Faber-Castell kalem sayesinde hatalara yer vermeden iş yapma imkanı sunmaktadır.

Faber-Castell Kalem Kullanım Alanları ve Özellikleri

Faber-Castell Kalem Kullanım Alanları ve Özellikleri

Her alanda rahatlıkla kullanılmak için Faber-Castell tarafından üretilen kalemler mevcuttur. Farklı yüzeylerde farklı performansı gösterirler. Asetat kalemleri plastik, cam, deri, metal, naylon gibi yüzeylerde etki etmektedir. Genellikle iş ve ofis ortamlarında tercih edilen bu kalemler evlerde de CD üzerlerine yazı yazmak için kullanılmaktadırlar. Fosforlu kalemler, bir metindeki istenilen bölgeyi işaretleyerek o bölgenin dikkat çekmesini amaçlamaktadır. Canlı, saydamlık ve yarı saydamlık ya da optik renklerde olurlar. Bu sayede görmek istenilen yer daha çok dikkat çekeceği için hatırlanmasını kolaylaştırmaktadır. Çeşitli renklerde üretilirler. Genelde set olarak satılırlar. Faber-Castell kalem çeşitlerinden bir diğeri ise kurşun kalemlerdir. Şüphesiz ki her insanın hayatında en çok kullandığı çeşitlerden bir tanesidir. Kağıt üzerine yazı yazmak, çizim yapmak ya da şekiller çizmek için üretilmişlerdir. Tipik bir kurşun kalemin etrafı ahşap malzemeyle kaplı olsa da günümüzde metal ya da plastik malzemelerle kaplanan modelleri de görmek mümkündür. Kurşun kalemlerden sonra en çok bilinen ve kullanılan Faber-Castell kalem türlerinden biri tükenmez kalemlerdir. Kurşun kalem gibi kağıt üzerine yazı yazdığımız çeşitlerden biridir. Kalemin içindeki boruda bulunan mürekkep kalem ucundan akarak yazı kağıdına geçer. Kullanılabilirliği bakımından günlük hayatımızda tercih ettiğimiz kalemlerden biridir. Kurşun kalemden farklı olarak ise mürekkep bittiği zaman yazma imkanı tanımamaktadır. İçine tekrar mürekkep konularak kullanılabilir. Faber-Castell kalem çeşitlerinden en bilinenlerinden bir tanesi olan keçeli kalemler, genelde başlık atarken kullandığımız renkli kalem çeşitlerindendir. İçeriğindeki boya çıkmaz ve kalıcıdır. Rengarenk şekillerde üretilebilmektedir. Farklı uç kalınlıklarına sahiptir. Günümüzde ise genelde bir tarafı ince diğer tarafı kalın olacak şekilde üretilir. Bu sayede iki farklı uç kalınlığındaki kalemleri almaktansa, tek bir kalemde bir kalın bir ince uç tercih edilerek tasarruf yapılabilmektedir.

Faber-Castell Kalem Yorumları

Faber-Castell Kalem Yorumları

Faber-Castell kalem modellerinin birçok farklı çeşidine rastlamak mümkündür. Renk renk desen desen çeşitleri, fiyat aralıkları, müşteri yorumları gibi seçenekleri sayesinde arasından istediğiniz her modeli bulabilirsiniz. Birden fazla satıcıyı karşılaştırarak bütçenize uygun kalemleri sepetinize ekleyerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Genelde toplu olarak satılan bu kalemler iş hayatında ya da okul hayatında kullanılacak pratiklikte ve sağlamlıktadır. Tek bir set içeriğinde sizin isteğinize uygun kalem modellerini bulmanız mümkündür. Faber-Castell kalem markası kalite ve sağlamlığı gereği hemen kırılmayan ve çabuk bitmeyen kalemlere sahiptir. Boyaları kullanılmadığı zaman bile kolay kolay kurumaz. Bu sayede kullanan kişilere daha uzun yıllar eşlik etme imkanı tanımaktadır. Faber-Castell kalem çeşitlerinden istediğiniz modelleri inceleyerek ihtiyacınıza uygun alışveriş listenizi oluşturabilirsiniz. Kalemlerinizi koyacağınız kalem çantalarını da beraberinde satın alarak kalemlerinizi daha güvenli muhafaza edebilirsiniz. Almak istediğiniz kalemlerin uçlarını da satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yıllarca sizin yanınızda eşlik edecek Faber-Castell kalem çeşitlerinin farklı fiyatlarını Trendyol'da bulabiliirsiniz. Farklı renk ve desenlerde bulabileceğiniz kalemleri satın almak için ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.