placeholder
"

Fıstık Ezmesi

" araması için 1806 sonuç listeleniyor
Antebella Fıstık Kreması 200 Gr
AntebellaFıstık Kreması 200 Gr
(7)
Fıstık Kreması 200 Gr
59 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Lezzetli Fıstık Ezmesi Çeşitleri Trendyol'da!

Fıstık ezmesi, hem lezzetli hem de besleyici bir gıdadır. Bu ürün kavrulmuş fıstıkla yapılan şekerli veya şekersiz olabilen tatlı bir ezme türüdür. Bu şekerleme sürülebilir, yumuşak bir kıvama sahiptir. Bu gıda, ham maddesi olan yer fıstığında bulunan vitaminleri ve mineralleri içerisinde barındırır. Bu sebeple besin vücut için besleyici ve yararlı olmakla birlikte aynı zamanda güçlü de bir protein kaynağıdır

Bu ezme güçlü besin değeri ve kalori etkisiyle özellikle kilo almadan sağlıklı bir öğün oluşturma şansı sunar. Başta tatlı ve kahvaltılar olmak üzere birçok farklı öğünde ve tarifte kullanılabilir. Tatlı, tuzlu, şekerli, şekersiz fıstık ezmesi çeşitleriyle değişik damak tatlarına hitap edebilir.

Lezzetli Fıstık Ezmesi Çeşitleri Nelerdir?

Lezzetli Fıstık Ezmesi Çeşitleri Nelerdir?

Fıstık ezmesini birçok çeşidinin olması ürünü oldukça sevilen bir gıda hâline getirir. Örneğin kahvaltıda tatlı bir seçenek olarak kakaolu fıstık ezmesi tüketilebilir. Alternatif olarak tahinli fıstık ezmesi de düşünülebilir. Bununla birlikte daha hafif bir seçenek için sütlü fıstık ezmesi tercih edilebilir. Klasik tatları sevenler için sade fıstık ezmesi güzel alternatifler arasındadır.

İçerdiği protein miktarı nedeniyle sporcuların çokça yararlandığı bu besin, ara öğünlerde rahatlıkla tüketilebilir. Bunun için şekersiz fıstık ezmesi seçenekleri tercih edilebilir. Böylece hem sağlıklı hem de düşük kalorili bir ara öğün alternatifine kavuşulabilir. Bununla birlikte yağsız fıstık ezmesi yapılan spora veya beslenme düzenine göre seçilebilir.

Sporla beraber kilo almak için şekerli fıstık ezmesi iyi bir seçim olabilir. Ek olarak aynı amaçla şekerli yerine ballı fıstık ezmesi de tüketilebilir. Farklı çeşitleri denemek için antep fıstığı ezmesi tercih edilebilir. Portakallı fıstık ezmesi ise meyveli tatları sevenlerin yönelebileceği bir alternatiftir.

Diyetlerde kullanılabilen sade fıstık ezmesi birçok tarif için uygundur. Bununla birlikte çeşitli beslenme stillerine sahip olanların da tercih edebileceği çeşitlere sahiptir. Hayvansal besinler kullanmayan tüketiciler, vegan fıstık ezmesiyle bu gıdanın sağladığı bol miktardaki proteinden yararlanabilirler. Bununla birlikte glütensiz fıstık ezmesi de çölyak hastalarının sindirimine uygun biçimde üretilmiştir.

Sürülebilir fıstık ezmesinin birçok çeşidi pürüzsüz bir kıvamdadır. Ancak tercihe göre parçacıklı fıstık ezmesi de tüketilebilir. Yer fıstığı ezmesi parçacıklı ve pürüzlü kıvamıyla birçok tarifte kullanılabilir. Örneğin tatlı hazırlığında kremalı fıstık ezmesi kullanmak yeni lezzetler yakalamanıza yardımcı olabilir.

Evde, doğal malzemelerle hazırlanan tariflerde katkısız fıstık ezmesi tercih edilebilir. Bunun için organik fıstık ezmesi çeşitlerinden yararlanmak mümkündür. Bunların yanı sıra saf fıstık ezmesi de günlük olarak öğünlerinde bu gıdadan yararlanmak isteyen tüketicilerin sevebilecekleri bir alternatifler arasındadır.

Fıstık Ezmesi Nasıl Tüketilebilir?

Fıstık Ezmesi Nasıl Tüketilebilir?

Fıstık ezmesi tek başına tüketilebilecek bir gıdadır. Bununla birlikte kahvaltıda veya gün içerisindeki ara öğünlerde de bu ezmeden yararlanmak mümkündür. Bu gıda ekmek üzerine sürülebileceği gibi bisküvi, tuzlu kraker, granola, kahvaltı gevrekleri ile birlikte de tüketilebilir. Tatlı, kek veya krep gibi tarifler hazırlanırken bu besinden yararlanılarak çeşitli lezzetler hazırlamak mümkündür.

İç dolgu olarak yararlanılabilecek bu ürün genellikle ekmeklerin, kreplerin, keklerin ve pastaların üzerine sürülerek de kullanılabilir. İçecek tariflerinde de bu besinden yararlanmak mümkündür. Özellikle protein bakımından zengin olması ve tatlılarla yakışması sebebiyle sporcuların beslenme programlarında yer alır. Bu besin yağ ve kas oranına dikkat eden bireylerin düzenli olarak içtikleri içeceklerde de sıklıkla bulunur.

Bu gıda hem yetişkinlerin hem de çocukların severek tüketebileceği bir seçenektir. Bu besin yüksek oranda yağ ve protein içermesi nedeniyle günlük olarak kullanılabilir. İçeriği sebebiyle sporcular tarafından da sıklıkla tercih edilir. Enerji oranının yüksek olması sayesinde antrenman öncesinde tüketimi fayda sağlayabilir. Enerji verimliliğinin yüksekliği içerisindeki şeker oranıyla doğru orantılıdır. Özenli bir beslenme programı ya da şeker hastalığı olan kişiler için şekersiz ya da tatlandırıcılı seçeneklere yönelmek de mümkündür.

Genelde kahvaltılık olarak tercih edilse de günün her saatinde yenmeye uygundur. İster gece atıştırmalığı olarak ister ara öğünlerde tatlı alternatifi olarak bu ezmenin çeşitli form ve tatlarından yararlanabilirsiniz. Kilo almak veya vermek için yararlanılabilecek bu yiyecek kalori dengesini sabitlemesi nedeniyle sağlıklı bir atıştırmalık niteliği taşır. Fıstık ezmesi özellikle ara öğünlerde hem uzun süre tok tutması hem de sağlıklı oluşuyla yer alabilecek düşük kalorili seçenekler arasındadır.

Bu gıda çocukların gelişim döneminde faydalanabilecekleri bir yiyecek seçeneğidir İçeriğinde bulunan birçok besin değeri çocukların sağlıklı büyümesine katkıda bulunabilecek birçok içeriğe sahiptir. İster tatlılarda ister kahvaltılık olarak bu gıdadan faydalanmak mümkündür. Özellikle sabah kahvaltılarında bir dilim ekmekle birlikte tüketildiğinde tüm gün boyunca hareket hâlinde olan minikler için bir enerji deposu olabilir. Bunun yanı sıra kepekli ve tam buğday ekmek dilimleriyle tüketilecek ezme, spor ve yürüyüş öncesi için bir ara öğün olabilir.

Bu gıdadan yüksek verim alınabilmesi için taze olarak tüketilmesi gerekir. Örneğin alınan ürünün kapağı açılmadığı takdirde ambalajın üzerindeki tarihten sonraki 1 yıl içinde yenilebilir. Ancak doğal fıstık ezmesinin ömrü çok daha kısadır. Doğal versiyonu buzdolabında saklandığı takdirde 3 ila 6 ay arasında dayanabilir. Daha farklı içeriğe sahip ezmelerin ömrü ise değişkenlik gösterir. Örneğin çikolatalı fıstık ezmesi tazeliğinden yararlanılabilmesi için çok daha kısada tüketilmesi gereken bir seçenek olabilir.

Atıştırmalık olarak tüp fıstık ezmesi seçilebilir. Gramajının az olması ürünü çantaya atılabilir ve kalori hesabının takip edilebilir olmasına olanak sağlar. 5 kg fıstık ezmesi ise tek seferde yüklü miktarda yiyecek almak isteyen kullanıcılar için uygundur. Böylece bir kez alınan ezmeden uzun süre faydalanılabilir. 500 g fıstık ezmesi ise sık tüketilmiyor ve tek seferde bol miktarda ürün alınmak isteniyorsa seçilebilecek bir alternatiflerdendir.

Fıstık Ezmesi Fiyatları Nasıldır?

Fıstık Ezmesi Fiyatları Nasıldır?

Bu gıdanın fiyatları seçilen çeşidine göre farklı aralıklarda olabilir. Fıstık ezmesi fiyat bakımından karşılaştırılmak istenirse bunun için önce hangi ürünün satın alınmak istendiğine karar verilmelidir. Örneğin kiloluk fıstık ezmesi sıklıkla tercih edilen seçeneklerdendir. Ancak 1 kg fıstık ezmesiyle gramajı daha düşük bir ürünün fiyat aralığı birbirinden farklı olabilir. Daha hızlı tüketim ve uygun fiyatlar düşünüldüğünde 100 g fıstık ezmesi tüketici için uygun bir seçenek olabilir.

Ambalajlı fıstık ezmesi çeşitlerinde genellikle gramaj bilgisi yer alır. Fiyatlar karşılaştırılırken bu ambalajlarda yer alan bilgilerden yararlanılabilir. Ek olarak ürünün içeriği de fiyatlandırmalarda çeşitliliğe neden olabilir. Örneğin çiğ fıstık ezmesinin fiyatının kremalı alternatifine göre farklı olabilir. Bu farklılık ham maddenin geçtiği işlemler, ambalajlar ve içeriğindeki aromalardan kaynaklanabilir. Bu özellikleri gözden geçirerek fıstık ezmesi çeşitleri arasında kıyas yapılabilir.

Farklı çeşitler karşılaştırılarak aranılan bu besinin özellikleri kapsamlı bir şekilde gözden geçirilebilir. Örneğin ürünün sürülebilir ya da katkı maddeli olup olmadığına bakılabilir. Satın alma işlemi gerçekleştirilmeden önce gıdaya ait yorum içerikleri incelenerek tüketici memnuniyeti hakkında bilgi sahibi olunabilir. Lezzetli ve doyurucu olmasıyla sıklıkla tüketilen bu ürün Türkiye’nin önde gelen online alışveriş platformları arasında bulunan Trendyol ile kolaylıkla satın alınabilir.